Ressang: rugslag records Peter Vollebregt tweede Werk hervat aan Olympisch dorp LAATSTE JEUGDTITEL ANNETTE V.D. MEIJ Internationale wedstrijden in Santa Clara in DINSDAG 20 MEI 1975 ADVERTENTIE IT* Voetbal Spanje: Bilbao Real Sociedad 21; Za- ragoza Barcelona 2—1; Real Ma drid Malaga 4—0; Murcia Gyon 2—1; Elche Valencia 2—1; Granada Hercules 11; Bet is Sa lamanca 11; Celta Atletico Ma drid 0—0; Espanol Las Palm as 10. Stand. 1. Real Madrid 50 pnit; 2. Za- ragoza 38 pnt; 3. Barcelona 35 pnt; 4/7. Real Sociedad, Betas, Hercules en Elche 34 pnt. Hockey Kampioenschap van Ned. dames Voor wie 't nog niet weet Philips batterijen gaan heel lang mee. Groningse Studenten C Xranje Zwart 2—1: Amsterdam 5 5 0 0 10 11- 0 Were Di 5 5 0 0 10 11- 1 HGC 5 3 1 1 7 10- 2 Oranje Zwart 5 3 0 2 6 15- 3 Gran. Stud. 5 2 1 2 5 5- 7 Apeldoorn 5 10 4 2 2- 9 Upward 5 0 0 5 0 1-15 GHBS 5 0 0 5 0 0-18 Honkbal Feyenoord Hotam/Storks 6—5; Lottgering/Schoten Haarlem Ni- cols 1—4; Olga/ADO OWO 2—7: Orwo/HCAW Sparta 5—8. Tweede Pinksterdag Hotam/Storks Feyenoord 3—1: Haarlem Nicols Lobtgering/Scho- ten 3—2; OWO Olga/ADO 0—7; Sparta Orwo/HCAW 7—3. Voetbal De eerste divisieclub FC VVV heeft zaterdag de 20-jarige Ger- rie van Rosmalen, die het afgelopen seizoen -in het c-team van Feyenoord speelde, voor één jaar gecontracteerd. Volleybal Goudse Verzekeringen blijft in de eredivisie heren van oe Nederlandse volleybalcompetitie. In de nacompetitie won het team met 3-0 van EAVV en eveneens met 3-0 van Petrus en Paulus. Tafeltennis EREKLASSE Dames Tempo Team Delta Lloyd 64 (Tempo Team kampioen van Neder land) Evro/ Salamanders Phoenix 4—6; Middens tandsbank Tempo Team 2 9—1. Heren Bruyinzeelkeojkens De Vel'uwe ■8—2; Delta Lloyd Midstars 10—0; Middenstandbank Tempo Team 4—6. Tennis Afdeling I Popeye/Godid Star—Hilversum 10—1; Metselaars DDV 7—4. Afdeling 2 Leimonias Leeuwenbergh 6—5; Shot Tilburg 4—7. Tweede Pinksterdag Afdeling 1 Hilversum Metselaars 3—8; DDV Popeye/Gold Star 4—7 (Popeye/ GS kampioen) Afdeling 2 Leeuwenbergh Shot 6—5; Tilburg Leimonias 74 (Tilburg kam pioen). Cricket Hoofdklasse: Hercules, 130 voor 8 (tijd) wint met 52 runs van HCC, 78. Quick Den Haag, 152/9 (tijd) wint met 97 runs van UD, 55. Rood en Wit, 147/4. wint met 6 wickets van ACC, 145. HCC, 114, verliest met 35 runs, van Quick Den Haag, 149/7 (tijd). HBS. 89, .verliest met twee wickets van VOC, 91/8. Zeven miljoen dollar voor Pele.... NEW YORK De Ameri kaanse profclub New York Cos- mos heeft het aanbod aan de Braziliaanse voetbalster Pele verhoogd tot zeven miljoen dol lar. Tevens heeft de olub zich bereid verklaard het aanbod verder aan te kleden met een luxe jacht, een privé straal vliegtuig en een kantoor in de zakenwijk van Manhattan, als Pele maar een tweejarig con tract ondertekent. MONTREAL Na een staking van tien dagen is gisteren het werk aan het Olympisch dorp van Mon treal hervat. Daarmee is het gevaar, dat dit belangrijke onderdeel van de Spelen van 1976 niet tijdig gereed komt, voorlopig afgewend. De sta king bij de bouw van het Olympisch stadion gaat echter nog door. Men rekent er niet op vóór donderdag aanstaande tot een vergelijk te ko men. In tegenstelling tot het sta dion, waarvoor publieke werken van de stad Montreal verantwoordelijk is, wordt het Olympisch dorp ge bouwd door een commercieel aan nemersbedrijf. Burgemeester Jean Drapeau heeft zondag bekendgemaakt, dat ook al wordt overal het werk hervat, het te kort voor de Olympische spelen gro ter zal zijn dan de 250 miljoen dol lar, die in december werden ge raamd. Inmiddels is de ongerustheid over het wel of niet doorgaan van de spe len van Montreal groeiende in Olym pische kringen. Het Internationaal Olympisch Comité, dat deze week in Lausanne aan zijn 76ste zitting begint, wacht op het verslag dat Roger Rousseau en Simon St. Pierre namens het organisatie-comité zul len uitbrengen. Ironisch genoeg ech ter zullen de 78 in Lausanne aan wezige I.O.C.-leden weinig kunnen uitrichten. De oplossing moet komen van de regering van Quebec, die on langs de vakbonden in de houw on der regeringstoezicht stelde. Pas als Quebec definitief besluit de Spelen terug te geven, of uit te stellen tot een later tijdstip, kan het I.O.C handelend optreden. Het is de vraag, of.er in dat geval nog tijd genoeg over is om eèn alterna tieve organisatie op poten te zetten. Teheran is dikwijls genoemd, maar de afvaardiging van Iran in Lausan ne heeft laten weten dat Teheran op zo'n korte termijn niet een der gelijke taak op zich wil on kan ne men. De enige twee steden, die even tueel in staat zouden zijn de helpen de hand te bieden, zijn Los Angeles en Mexico Stad. De Californische stad was kandidaat voor 1976 en 1980, maar werd beide malen niet geko zen. Mexoco Stad blijft het meest aannemelijke alternatief. In de Me xicaanse hoofdstad is men reeds ver gevorderd met de bouw van de in stallaties voor de Pan-Amerikaanse Spelen, die daar later in het jaar worden gehouden. Deze nieuwe faci liteiten zouden samen met het com plex dat voor de Spelen van 1968 voldoen aan de eisen, die het Olym pisch Comité stelt. Maar het Dro- bleem om in veertien maanden iets te organiseren, waarvoor anders zes jaar nodig is, zou zelfs naar alle waarschijnlijkheid de krachten van de gewoonlijk briljant improviseren de Mexicaanse autoriteiten te bo ven gaan. SANTA CLARA Onder de ogen van zijn met de Neder landse damesploeg meegereisde ex-coach Wim Geurtsen heeft Karim Ressang bij de zwemwedstrijden in Santa Clara aange toond, hoe goed hij eraan heeft gedaan een studiebeurs te ac cepteren aan de universiteit van Californië in Berkley. Karim Ressang, die met alleen een mavo-diploma op zak de gok waagde zich in te schrijven aan deze als 'moeilijk' bekend staande universiteit, zwom na één seizoen training in Amerika twee nationale rugslagrecords. Op de 200 meter rugslag dook hij landse won bij internationale wed- zowel m de series als in de finale strijden in de Franse plaats Mui onder de 2 minuten 10 seconden de house vier afstanden. Zij tikte als barnere waar zijn voorganger Bob eerste aan op de 100 en 200 meter Schoutsen als nationaal recordhou- vrije slag (58.08 en 2.05.59, de 100 der drie jaar geleden is blijven ste- meter rugslag (1.07.74) en de 400 me- ken. Op de 100 meter rugsiag finishte ter vrije slag (4.29.04). De Nederland- derde in een Uid van se zwemster was me,t haar verrich- 1.00.10. Dat is een kwart seconde be- tingen een klasse apart, ter dan de tijd, waarmee hij vorig De heTenzwemwedstrijd Italië— jaar ruimschoots de finale haalde Nederland, die zaterdag en zondag is de Eiiropese^ kampioenschappen geh0uden in het 50 meterbad van As- jHH oaa »ün 1 ti heeft dg bevestiging geleverd voor in Wenen. Op de 200 meter bracht hij in de series het nationale cord van Bob Sohoutsen (2.10.61 lütï? wer.d l'J steÓhT is gesteld^ Italië'won - gens Zonder zelf tot uitschieters te komen met 98 tegen 58 punten. De enige,.die er in slaagde twee Italia nen voor te blijven was de Hagenaar Henk Elzerman op de 400 meter en VTrd""woe^ op*'de 1500 "\etCT 400 J TTriccolclao Wv>r V»ot rwio-ricra eraf Ho achter Bruce Hardcastle tweede 2.09.21. Ook de Nederlandse meisjes behaal den successen zij het op minder sterk bezette nummers. José Damen won de 200 meter vlinderslag in 2.21.1, Paula 100 meter rugsiag (1.07.78) en Yo- tag.;foor het overage gaf de landa Aggenbach derde op de 200 wegrijd het vertrouwde bee d van meter vlinderslag (2.22.8). voortdurend startende enkelingen. De op veel nummers uitkomende ?oal5 gebroeders Rona d en Ro- Steve Furniss, zeventien jaar, maak- bin Woutering, die zo langzamer - te op de 200 meter vrije slag de beste hand wel oververmoeid zullen gera- tijd van het -izoen: 1.54.38. Hij deed ken De wedstrijd werd overigens ge- dat in de herkansing, nadat hij zich houden in het kader van internatio- in de series had 'gebaad'. Ook in de nale invitatie-wedstrijden, waarbij finale was hij met 1.56.4 aanzienlijk Oost-Duitsland en Rusland de aan- langzamer. Tim Shaw onderstreep- dacht tot zich trokken. Kornelia En- te dat hij de voornaamste concurrent van wereldrecordhouder Stephen Holland blijft op (ie langere afstan den. Hij won de 1500 meter in de uitstekende tijd van 15.49. De acht tienjarige Kim Peyton schoof met de nieuwe Amerikaanse recordtijd van 57.80 op naar de vierde plaats op de 'eeuwige' ranglijst van de 100 meter vrije slag achter Kornelia En- der (56.38), Barbara Krause (57.33) en Enith Brigitha (57.68) De Neder- Karim Ressang der, wereldrecordhoudster op de 100 en 200 meter vrije slag won voor de afwisseling de 100 meter vlinderslag in de beste wereldseizoentijd van 1.02.7. Zij bleef daarmee haar land genote en wereldkampioene Rose- marie Kother ruim voor. Verder zegevierde Ronald Ma/tthes in sublie me stijl op de 100 en 200 meter rug slag en liet Rusland zien waartoe Ni kolai Panki, (nog altijd) op de schoolslag en Alexander Samsonov op de vrije slag toe in staat zijn. Van cle Nederlandse dames onderscheid de Annelies Maas zich. De Rijn zwemster won de 200 meter vrije slag in 2.08.4 en werd derde op de 100 meter vrije slag in 1.00.8. WINNIPEG Met de Olympi sche Spelen in eigen land in het vooruitzicht gaat het Canadese zwemmen met reuzestappen vooruit. Het afgelopen weekeinde werden bij de selectiewedstrijden voor de we reldkampioenschappen in Cali, die in Winnipeg plaatsvonden, wereldtij den aan de lopende band gezwom men. Nancy Garapick, de dertien jarige wereldrecordhoudsteï op de 200 meter rugslag (2.16.33) miste haar eigen record met 2.17.56 slechts op ruim een seconde en rukte met 'n tijd van 1.04.30 op naar de tweede plaats op de "eeuwige" ranglijst van de 100 meter achter wereldkampioe ne Ulrike Richter (1.02.98). Met Wen dy Cook (2.19.87) en Cheryl Gibson (2.19.96) bleven nog twee meisjes on der de 2.20.0 van de 200 meter rug- slag. Cheryl Gibson bleef verder als eerste niet-Oostduitse zwemster ter wereld binnen de vijf minuten op de 400 meter wisselslag (4.58.66). Op de vrije slagsprint bleven niet min der dan zes meisjes binnen de mi nuut. Winnares werd Ann Jar- din met 58.66. Ook de Canadese heren vinden aansluiting bij het wereldniveau. Met 57.60 over de 100 meter rug slag is Steve Pickel onbetwist 's we relds nummer twee achter wereld recordhouder Roland Matthes (56.3). Jeugdkampioenschap tennis district Leiden Door Frank Bonte LEIDEN Annette van der Meij besloot de jeugdkampioenschappen tennis gisteren zoals zij die zes jaar geleden als 12-jarige begon. Met een kampioenschap. Een misser heeft zij in haar hele optreden ih de jeugd kampioenschappen van het district Leiden niet gekend. Haar weg naar de groep van de senioren is gepla veid met titels. Overigens heeft zij haar laatste titel bepaald niet ca deau gehad. Het zag er in de finale tegen dezelfde tegenstandster van vorig jaar, Sandra Rooyaards van Forescate, zelfs naar uit dat haar laatste optreden op jeugdniveau te vens haar eerste nederlaag zou ople veren. De veel bewegelijkere Sandra Rooyaards kwam in de derde set 6-1 2-6 op 3-0. Als zij toen niet de fout had gemaakt te willen forceren zou het er voor Annette van der Meij niet best hebben uitgezien. Maar het werd 3-1 in plaats van 4-0 en toen zag Annette van der Meij het ineens weer helemaal zitten. Met nog vijf spellen op rij greep zij een zege waar aan zij stellig zelf toch wel even zal hebben getwijfeld. Opvallend in deze finale - partij was dat Annette van der Meij de dropshot, haar ster ke punt, steeds beter gaat spelen maar dat zij uiterst kwetsbaar is als de tegenstandster die dropshot anticipeert en haalt. Sandra Rooyaards deed dat herhaaldelijk. Bij de jongens haalde Hans van der Loo uit Lisse, maar spelend bij Roomburg, twee titels binnen. Met alle respect voor zijn kunnen, kon hij dat alleen doen omdat in de groep tot en met 18-jarigen Marinus Broos- hoofd (eveneens van Roomburg) door examen-zorgen niet van de partij kon zijn. In deze leeftijdsgroep had Hans van der Loo overigens nog de minste moeilijkheden. Niels Blok ker uit Hazerswoude en spelend bij de Munnik kon hem niet werkelijk bedreigen (6-4, 6-3). Daarin slaag de in de finale van de groep tot en met 16 Jaar Erik Jan schreuder uit Nieuw Vennep wel, het werd 6-2. 6-7, 6-4 voor Hans van der Loo. In de tweede set verspeelde laatstgenoem de een 5-2 voorsprong en in de der de set een 4-2 voorsprong. Van de finales in deze leeftijdsgroepen, zo wel in de groep tot en met 18 jaar als in de groep tot en met 16 jaar, was één punt duidelijk. Technisch werd er zeer behoorlijk getennist, soms zelfs goed, maar het tempo Cricketteam van Ajax boekt zege LEIDEN Het cricketteam van Ajax heeft zich gerehabiliteerd voor dè onnodige nederlaag van vorige week. De Leidse cricketers gaven nu ACC II geen schijn van kans. Na dat ACC erg goed begonnen was, raakte bowler F.A. de Jongh (5-25) knap op dreef. Aan de andere zijde steunde A. Eldering (3-27) erg goed en ACC reikte dan ook niet verder dan 95. W. Molenaar verrichtte twee fraaie vangen aóhter het wicket. J. de JONG (13) en J.W. Yssel de Scheppen (10) openden voor Ajax en spectaculair batten van de gebroe ders A en D. Eldering (23 n.o. en 44 n.o.) brachten in record-tempo de zege binnen, waarmee Ajax zijn eer ste overwinning boekte. Ajax II speelde zondag een verdienstelijke draw tegen Klein Zwitserland en verloor maandag van VOC IV. Ajax I ontmoet zondag om 11.00 uur Rood en Wit II. DUISBURG FC Den Haag heeft op Tweede Pinksterdag in een vriendschappelijke wedstrijd tegen het Westduitse MSV Duisburg gelijk gespeeld met 1—1. In het met 2000 toeschouwers gevulde Duisburgse Wedau stadion had FC Den Haag gedurende de hele wedstrijd een licht veldoverwicht. In de 15e minuut van de eerste helft scoorde linksbuiten Thies van MSV Duisburg: 1—0, wat tevens de ruststand betekende. Aan voerder Aad Mangeld maakte in dt 50e minuut Tijdens selectiewedstrijden in Medemblik WARMOND In" Medemblik zijn gisteren in de Finnjohenklasse en in de Vaurienklasse -selectiewedstrijden gehouden. Bij de Finnen ging de o+ verwinning naar Boude wijn Bink horst met 13.7 punten. Hij werd ge volgd door Peter Vollebregt uit War mond, de tot 28.8 pnt. kwam. Bink horst zal met Kees Douze ons land vertegenwoordigen bij de Europese kampioenschappen in Juni in Spanje. Peter Vollebregt eri Bart Jan Wil ton gaan naar de pré-Olympische zeilwedstrijden in juli in Kingston op Jamaica. In de Vaurienklasse zege vierde de internationale jeugdkam- ivoen 1974, Erik Bieze, met Ronald de Hoog. Bieze vergaarde 13.7 pun ten en zal naar de wereldkampioen schappen worden uitgezonden, die in september in het Italiaanse Livorno worden gehouden. Ook de broers Wil en Kees Bladel (13 en 15 jaar), die derde werden, mogen daaraan deel- Tijdens de Pinksterdagen is op de Kaag het Nederlands kampioenschap twa'alf voetsjollen gezeild. In dezelfde klasse vonden er ook wedstrijdpn voor de A- en de B- categorie plaats voor zeilers, die net onder de "top" hangen. Het door de Kon. Watersportvei-eniginig T>e Kaag* in samenwerking met de twaalf- voetsjolclub georganiseerde kam pioenschap leverde het volgende 're sultaat op: 1. en Nederlands kampioen Ton Reyers uit Loosdrecht met een 5de, tweemaal een eerste, een 12de een 3de en een 9de plaats. Reyers be haalde voor de vijfde maal de titel. Het vorige kampioenschap veroverde hij zeventien jaar geleden. Bij de eerste vijf eindigden verder Hans Reyers, mevrouw Plantinga, Floor Daniels en Van Weegenbeek. De o- verwinningen in de zes races gingen behalve naar Ton Reyers (2x), naar Van der Spek, Daniëls, Gaillart en Drakman. Er waren in het totaal zeventien deelnemers, die eigenlijk niet voor elkaar onder deden, want tussen de finish van nummer een en nummer zeventien lag nauwelijks drie minuten en dat na ruim twee uur zeilen over 16 kilometer. Uitslagen van het A-kampioen schap: 1. Karei van Asselt (vijf maal één), Van. der Rest, Van Eek, Tol en Starts. Eindrangschikking van het B-kampioenschap1. Van Wijnen, gevolgd door Burger, L. van der Els- hout, Slooten en Devilee. In Enkhuizen werden nationale wedstrijden gehouden. In de Flying- Dutchmanklasse won Guus Bierman 10 punten, in de solo-klasse Rob van Oyen (16,7 punten), bij de OK-jol- len zegevierde J. Hoedeman (16,7 punten), en in de 470-klasse J. van Berkhouwer. In Alossio is na drie dagen uit stel (geen wind) het Europees kam pioenschap soling begonnen. Er ver schenen 62 boten uit 18 landen aan de start. Op de eerste dag domineer den de Oostduitsers, die beslag leg den op de eerste (Roland Schwarz) en op de tweede plaats (Peter Be low). Derde was de Oostenrijker Ulrich Strohschneider, beste Neder lander in deze eerste race was Hei- ke Blok, die als dertiende eindigde. l Mansveld maal de gedfli mnliP» de ban van Bella Belly lag laag. Bij de meisjes tot en met 16 jaar was de getalenteerde Mickey Albers uit Lisse een klasse apart. Tina Langeveld, die in de groep tot en met 14 jaar domineerde, was met tweemaal 3-6 kansloos. In deze fina le bleek Tina Langeveld kwetsbaar op de backhand. Die backhand werd in de finale van "de groep tot en met 14 jaar niet zo onder vuur ge nomen als door Miokey Albers in de finale van de groep taf en met, 16 jaar. Tina Langeveld won de eindstand tot en met 14 jaar dan ook zoals zij wilde (6-1, 6-1) van Ca- rolien ten Bosch van OLTC. Bij de jongens tot en met 14 jaar gaf Jo- han Vis uit Alphen Cornel Schrama uit Hillegom met 6-1, 6-3 geen schijn van kans, al moet worden gezerd dat laatstgenoemde met de vier spel len die hij voor zich kon laten note ren een magere beloning kreeg. Bi1 de 12-Jarigen was Peter Lyten uit Sassenheim zonder meer een belofte voor de toekomst. Zijn tegenstander Leendert Heemskerk uit Noordwil- lerthout vocht voor wat hij waard was maar het krachtsverschil was te groot, 6-0, 6-2 voor Peter Lyten. Bij de meisjes moest Astrid Veen- man uit Hillegom in de eerste set, alle zeilen bijzetten om overeind te blijven tegen Brigieta Arbman, even eens uit Hillegom, 7-5. Daarna stond zij geen spel meer af, 6-0. Eerste zege van Noordwijkse SV NOORDWIJK Dè Noordwijkse Sportvereniging heeft zaterdag de afgebroken tenniswedstrijd tegen Volley omgezet in een zege, 5-4. Na de winstpunten Blommendaal en Josine van der Koogh in respectie velijk het eerste heren- en dames enkelspel verloor Ingrid Goddijn weliswaar het tweede damesenkel- spel, bij de stand 4-4 in de derde set gestaakt vanwege de regen en der halve helemaal over gespeeld, met 2-6, 7-6, 4-6, maar Charles Assel- bergs zorgde door het derde heren enkelspel van Reekers te. winnen, 6- 3, 3-6, 6-4 voor een 3-2 voorsprong. Die voorsprong wisten de Noordwij - ker via winst van het damesdubbel spel Josine van der Koogh/Ingrid Goddijn klopten mej. L. van Tuldten/ N. Hendriks, 3-6, 6-3, 7-5 en het eerste gemengd dubbelspel van Josi ne van der Koogh/Gerard Pasma, 6-4, 6-7, 6-2 tegen mej. L. van Tui den/J. Reekers vast te houden. Daarmee boekte de Noordwijkse Sportvereniging een kostbare eerste zege in deze competitie. ADVERENTIE Philips batterijen, een van die kleine dingen die vandaag de dag

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 21