Eeuwfeest Leidse universiteit ZATERDAG 17 MEI 1975 Maandag 19 mei 10.30 i Vertrek steroptocht De festiviteiten ter gelegenheid van de herdenking van het vierhon derdjarig bestaan van de Leidse universiteit beginnen om 10.30 urn:, wanneer muziekkorpsen vertrekken vanuit de verschillende wijken in de stad. De startpunten zijn: Houtlaan, Merenwijk (winkelcentrum), Kooi- park, Kanaalweg, Wagnerplein en Diamantplein. Vanaf deze "sterpun- ten" trekken de muziekkorpsen, elk volgens een eigen route naar het Rapenburg. De muziekkorpsen bege leiden van het Academiegebouw af de rector magnificus, de voor zitter van het college van bestuur en hun gevolg naar de Breestraat waar de burgemeester van Leiden op de trappen voor het stadhuis de verte genwoordigers van de universiteit ontvangt. 11.00 uur: Kinderspelen Stadhuis-plein p?dert woensdag 26 februari zijn ln ruim twintig buurt- en clubhuizen en op speelplaatsen van scholen hon derden Leidse kinderen wekelijks be zig geweest met de spelletjes, gepu bliceerd in het door P'75 Uitgege ven boekje met verdwenen en bijna- vergeten kinderstraatspelen. Van 11.00 uur af bestaat er gelegenheid, om op het Stadhuisplein deze spelle tjes nogmaals te spelen. Ook ouders zijn hierbij welkom. Tevens bestaat de mogelijkheid het door P'75 uit gegeven boekje aldaar te kopen. 12J5 uur: Officiële opening. Op de trappen van het stadhuis Met de overhandiging van de sleu tels van de universiteit vindt de of ficiële opening van de feestweek Breestraat In een aantal kraampjes wordt aan een ieder de gelegenheid geboden, zelf creatief bezig te zijn. Voor jong en oud zijn er kraampjes waar on der andere gewerkt wordt met: sie raden, zaden op papier, hout, soldeer, linoleum, gips, klei, schuim, ab stracte tekeningen uit een centrifuge, pitriet, wol, etcetera. Breestraat Een aantal kunstenaars en am bachtslieden zijn bereid gevonden, hun werkwijze te tonen. Voor zover mogelijk zal er ook zelf meegewerkt kum°n worden. Er is volop gele genheid alles van dichtbij mee te maken en vragen te stellen. Otto van der Mieden met een meer op volwassenen gericht verhaal over het zoeken naai- een eigen identi teit: "De geschiedenis van meneer P.Deze voorstelling munt uit, door een bijzonder gebruik van zowel hp*Mpoppen als marionetten. 14.00 1 15.30 uur: Maskeret- 13.15 14.30 uur: Volksdan- Voor het Kreatief Sentrum Achalay/Csardas, een terecht be faamde combinatie van folkloristi sche dans en volksmuziek. Zij tre den tweemaal drie kwartier op in een programma van voornamelijk Hol landse dansen. Dit in een keur van kostuums, 12.30 uur: Toneelfeuilleton deel I Breestraat voor het stadhuis Scène „Van Vlaanderen naar Hol land". 13.45 uur en 17.15 uur: Poppen spelen Tegenover het stadhuis (13.45 u.) Een voorstelling van de bekende poppenspeler Otto van der Mieden met een in beeld gebracht verhaal van "De man die zichzelf weggaf". Tegenover het stadhuis (17.15 u.) Een tweede voorstelling van Tentoonstellingen Tot 8 juni: Leidse Universiteit 400 Rijks museum te Amsterdam, Stad houderskade 42. Openingstijden 10.00—17.00 uur, op zon- en feestdagen 13.00—17.00 uur. Tot 22 mei: Resultaten van fotowedstrijd "Vrijheid" in het gebouw van de universitaire eettafel "De Bak" Kaiserstraat 25. Openingstijden 09.00—23.00 uur. De fotowed strijd werd georganiseerd door het Leids Academisch Kunst centrum. Toegang gratis. Tot 6 juli: Tentoonstelling "Griekse en Romeinse Kunst in particulier bezit, Nederlandse verzamelin gen 15751975". Rijksmuseum, van Oudheden, Rapenburg. De tentoonstelling wordt gehouden, ter gelegenheid van het 400-Ja- rig bestaan van de Leidse uni versiteit en het 50-jarig bestaan van de Vereeniging Antieke Be schaving. Tot 24 mei: Tentoonstelling van werkstuk ken van het scholenproject (Projekt 75) Waaggebouw, Aal markt 21. Toegang gratis. Van 20 mei tot 28 juni: Van eeuw tot eeuw. Gemeen tearchief, Boisotkade 2a. Ope ningstijden: maandag tot en met vrijdag 09.00—12.30 uur en 14.00—17.00 uur, op dinsdag 20 mei 19.00—21.00 uur en op zater dag 24 mei 9.00—17.00 uur. Hier z^jn o.m. de vorige eeuwfeesten van de universiteit in beeld ge bracht. Van 20 mei tot 1 september: Denken en doen. Oranjerie in de Hortus Botanicus, Rapenburg ^73. Openingstijden: 09.00—17.00 uur. De tentoonstelling geeft een beeld van het ambachtelijke aspect in het werk van het tech nisch en administratief perso neel in relatie tot onderwijs en onderzoek. te Breestraat Twee opvoeringen van kinderen in door hen zelf bedachte toneelstukjes. Het eerste spel door een groep zes tot negenjarigen gaat over een pop- penwinkel waarin allerlei spannen de dingen gebeuren; een en ander, blijkt te maken te hebben met het eeuwfeest van de universiteit. Het tweede spel door een groep van ne gen- tot twaalfjarigen heeft als on derwerp de problemen van kabouters in een bos, die hun natuurlijke mi lieu bedreigd zien en daar hun eigen oplossingen voor hebben. 14.15 uur: Krachtsportdemonslra- In de ring op de Breestraat zullen krachtsportdemonstraties gegeven worden. 15.0017.15 uur: Geuzenloop 1975 Met de Geuzenloop zal de zege tocht van de Geuzen (oktober 1574), die uiteindelijk resulteerde in Lei- dens ontzet en de stichting van de Leidse universiteit, worden her dacht. De Geuzenloop is een pres tatieloop in estafettevorm, die de lo pers en loopsters zoveel mogelijk langs de oorspronkelijke route van de Geuzen, namelijk van de start plaats op het Raadhuisplein te Pijn- acker (start te 15.00 uur) via Zoeter- meer, Benthuizen en Zoeterwoude- Dorp naar Leiden voert, waar de fi nish in de Bi*eestraat voor het stad huis zal zijn gesitueerd. 13.30—ca. 16.00 uur: Schaken. In de Breestraat vóór de Stadsge hoorzaal (en als het regent in één van de bovenzalen van de Stadsge hoorzaal) zal' een schaakmarathon plaatsvinden waarbij zoveel moge lijk aan alle aspecten van het scha ken aandacht zal worden besteed zo als: a. een schaakwedstrijd uni versiteit versus Leidse burgerijb. één of meer simultaanseances waar voor enige bekende Leidse schakers zullen worden uitgenodigd; c. snel schaakwedstrijden; d. jeugdschaken e. de finale van een schoolschaak- wedstrijd tussen lagere scholen (hier voor zijn om organisatorische rede nen voorrondes nodig gebleken). Voor deze laatste groep zijn alle ba sisscholen in de Leidse regio bena derd om met een team van vier man (jongens en/of meisjes) in te schrij ven. Er wordt gestreden om de Geu- zentrofee, die de Leidse universiteit speciaal voor dit doel beschikbaar stelt. Wie wil meeschaken aan de kant van de Leidse burgerij, kan zich opgeven bij: A. J. v. Grim Laan van Ouderzorg 14Ö, Leiderdorp. Te lefoon 071-90495. Voor het schaken aan de kant van de universiteit op geven bij: Het secretariaat van de Eeuwfeestcommissie, Rapenburg 4, Leiden. Telefoon 46686. 16.3517.15 uur: Aankomst Geuzen loop, 'gevolgd door prijsuitreiking. Route na aankomst in Leiden: Lammenschansplein, ventweg van Lammenschansweg, Korevaarstraat het Gangetje, Vismarkt, Korenbrug steeg en Breestraat. 17.00—20.00 uur: Historische maaltijd Breestraat tussen de Korenbrug steeg en 't Gangetje In een openlucht-herberg in de Breestraat zal tussen 17.00 en 20.00 uur een authentieke historische, maaltijd worden geserveerd. Deze is voor een ieder, liefst in een zes tiende-eeuws kostuum, op vertoon van een maaltijdbon toegankelijk. Volksmuziek wordt ten gehore ge bracht door Lyra Academica, Musi- ca Academica en musica ata. Een commedia dell'arte, minstre len en troubadours zullen de maal tijd opluisteren. 17.00-19.00 uur: "Commedia dell arte". Het Leidsch Studenten Toneel zal tijdens de Historische Maaltijd het stuk van de Italiaanse schrijver, Carlo Goldoni 'Tl medico Olandese" (de Hollandse dokter) opvoeren op de hoek Breestraat/Korenbrugsteeg. 18.30 uur: Toneelfeuilleton deel 1 (herhaling van de voorstelling van 12.30 uur) Voor nadere informatie zie boven. 20.00-24.00 uur: Breede Straet Feest Voor sociëteit Minerva Onder de tonen van de Sea Sound Combination zal er voor sociëteit Minerva een groot open dansfestijn plaatsvinden. 20.15-23.30 uur: Galaconcert Lyra Pieterskerk Het accoord der Studenten Muziek gezelschappen "Lyra Academica", sa mengesteld uit de bestaande muziek gezelschappen Sempre Crescendo, Collegium Musicum en 't Leids Stu denten Kamer Orkest (L.E.S.K.O.), versterkt met anderen, zal onder lei ding van Bastiaan Blomhert (orkest dirigent) en André Kaart (koordiri gent) een uitvoering geven van "Ave verum Corpus", van William Byrd (1543-1623), van "Wat beat de Vrijheit", dat door Willem Laman (geb.1945) speciaal voor deze gele genheid is gecomponeerd, van Sym- phonie nr. 8 'die Unvollendete" (1822) van Franz Schubert (1797-1828) en van "Due Madrigali", van Hendrik Andriessen (geb. 1892). 19.30-23.00 uur: Pleyn feest Op het stadhuisplein organiseert de commissie K en O/L.J.A. in sa menwerking met de Eeuwfeestcom missie een feest waarbij iedereen uitgenodigd wordt naar de muziek te komen luisteren van de gezel schappen "Solution" en "Dump". Eeuwfeest. Jawel. Volgende week viert de Leidse universiteit haar 400- jarig bestaan. En dat betekent van dë vroege ochtend tot de late avond groot feest. Voor de universitaire ge meenschap maar ook voor de Leidse bevolking. Het feestprogramma op deze pagina vertelt u er meer over. Schaatsenrijdende studenten op het Rapenburg. Op de achtergrond het academiegebouw De prent is afkomstig uit Het Album Amicorum van Johannes vanAemstel van Mijnden circa 1600. Dinsdag 20 mei Hele dag en ook 's avonds: Open huis, waaraan gekoppeld het Massa kansspel Talrijke instituten en afdelingen van de universiteit zijn in deze pe riode voor het publiek geopend. Ook buurthuizen, cultureel-sociale vereni gingen, actiegroepen en bedrijven stellen hun ruimten open. 09.30-17.00 uur: Workshop geschie denis over 'expansie en reactie". Rapenburg 61 (subfaculteit ge schiedenis) Voortzetting van deze workshop vindt plaats op woensdag 21 mei (zie aldaar) met een voordracht van dr. Samuel Eisenstadt. 10.00-16.30 uur: Symposium "in strumentmaken en wetenschap" (ver-, eniging tot- bevordering van de op leiding tot instrumentraaken te Lei den) Gorlaeuslaboratoria, zalen 4 en 5, Wassenaarseweg 62, Leiden. Voor nadere inlichtingen: dr. B. Knook of dr. B. Kret, Kamerlingh Onnes Laboratorium, Nieuwsteeg 18. 11.00 uur: Officiële opening van de tentoonstellingen "Van eeuw tot eeuw" en "Denken en doen" Academiegebouw, Rapenburg 73 Bezoek aan de Oranjerie in de Hortus Botanicus en aan het Ge meentearchief, Boisotkade 2A. 14.30 uur: Gesprek met prof. dr. E. Levinas (eredoctor 1975) over zijn werk Academiegebouw, zaal 1, voertaal: Frans Deelnemen en toehoren staat ie dereen vrij. Nadere inlichtingen zijn te verkrijgen bij: Theologisch Insti tuut, Rapenburg 59. 15.00-16.00 uur: ToneeifeuUleton deel II De tweede scène van het toneelfeuil leton geeft een flits uit het Hollandse (Leidse) leven in de achttiende 16.00 uur: Thorbecke-college te ge ven door prof. dr. M. Storme uit Gent 18.30-19.30 uur: Toneelfeuilleton deel II (herhaling van de voorstel ling van 15.00 uur). 20.00-22.15 uur: Goeie-ouwe-tjjdre- 20.00-22.15 uur: Goeie-ouwe-tijdre- Burchtzaal Deze avond is voor iedereen gratis toegankelijk. Verreweg 't belangrijk ste van de Goeie-ouwe-tij drevue is, dat de revue geheel gespeeld en ge zongen wordt door mensen die zelf de goeie ouwe tijd hebben meege maakt. Het zijn dan ook allemaal nummers uit die goeie oud tijd op getekend uit de mond van de be jaarden zelf en daarna gecomple teerd en van scènes en muziek voor zien met behulp van het Toneelmu seum in Amsterdam en het Lyra Academica. Woensdag 21 mei 20.15-23.00 Concert Lyra Academica herhaling. Gehele dag en ook s avonds Open huis en massakansspel Pieterskerk Zie onder dinsdag 20 mei. 09.15 uur: leziüg professor doctor P. Kaesberg eredoctor 1975 Gorlaeus Laboratoria zaal 5, Wassenaarseweg 64 De titel van de lezing luidt: 'Translation of the RNA's of Mul- ticompound viruses". Toegang vrij. 10.00 uur: Workshop geschiedenis over "Expansie en reactie" Voordracht door dr. Samuel Eisen stadt, hoogleraar in de sociologie aan de Hebreeuwse universiteit (Je ruzalem) over "The European ex pansion and its consequences: pro blems of modernisations". 10.00-12.00 uur: Hofjestocht Vertrek bij de molen "De Valk", Lammermarkt, om 10.00 uur precies. De gastvrouwen, aangesloten bij de International Neighbour Group (I.N.G.)organiseren voor een ieder maar met name voor oud-alumni, een tocht langs een aantal Leidse Hofjes. Deelname vrij. 12.00-17.30: Park-in Van der Werf Park Het Van der Werf Park staat ook deze middag open voor iedereen. Voor alle belangstellenden, maar met name voor de Leidse kinderen, or ganiseert de studentenvereniging SSR te Leiden een gevarieerd program- Van der Werf Park Voor een gering bedrag lunchen bij muziek. 12.30-14.15 uur: Lunch voor oud alumni Foyer, Kamerlingh Onneslabora- torium, Nieuwsteeg 18 Voordracht van A. Rörsch, over "Ideologie en praktijk van de Wet 1970". 14.30 uur: Cortège Plechtige optocht van hooglera ren en lectoren, eredoctoren 1975 en vertegenwoordigers van binnen- en buitenlandse universiteiten en hogescholen van het Academiege bouw naar de Pieterskerk, muzikaal omlijst door koperblazers van de transen van de Pieterskerk (Lyra Academica). 15.00 uur: Aankomst leden van de Koninklijke familie bij de Pieters kerk 15.00 uur: Academische zitting Pieterskerk Tijdens deze plechtige bijeenkomst spreekt de rector magnificus, prof. dr. A.E. Cohen, een rede uit .Ver volgens worden, nadat Nederlandse zusterinstellingen geluk wensen zijn aangeboden, eredocto raten verleend. De muzikale omlijsting wordt ver zorgd door het Lyra Academica. Toegang alleen op vertoon van plaatsbewijs. 17.00 uur: Receptie van de eredoc toren 1975 en het college van be stuur. Universitaire mensa ,J)e Bak", Kaiserstraat 25 Toegankelijk voor ben die de aca demische zitting hebben bijgewoond. 21.00-24.00 uur: Feest op de Burcht Feest in de stijl van het toneel feuilleton en in de stijl van andere evenementen. Toegang voor ieder een gratis. 22.30 uur: Toneelfeuilleton deel III Burcht Scène "VriJ-uit gaan of mank gaan". In de serie scènes van het toneelfeuilleton neemt scène III een aparte plaats in, omdat het hier geen toneel betreft, maar een ca baretesk programma. In een reeks sketches en liedjes wordt de vrijheid van het individu behandeld. Daarbij maakt men een reis, kris-kras door de eeuwen heen. In de sfeervolle omgeving van de Burcht zal een bonte variëteit van zang, dans en spel worden geboden, waarvan de feitelijke inhoud nog een verrassing moet zijn. Donderdag 22 mei Gehele dag en ook 's avonds: Open huis en massakansspel Zie onder dinsdag 20 mei. Gehele dag: Symposia der facul teiten 12.00-19.00 uur: Park-in Van der Werf Park Het Van der Werf Park is de hele middag en avond vrij toegankelijk. Onder de tonen van klassieke mu ziek, organiseert de studentenvereni ging SSR tussen 12.00 en 14.00 uur een wandelende lunch; tegen een geringe vergoeding zijn lunches ter plaatse te verkrijgen. 14.00-17.30 uur: Park-in Drie-generatie-project in het Van der Werf Park. De studentenvereni ging SSR organiseert een manifes tatie voor iedereen. Het programma zal onder meer omvatten: muziek uit de jaren twintig tot vijftig, een dansdemonstratie, bingo, klaverjas sen. andere spelen, draaiorgelmuziek, wellicht een viswedstrijd en nog veel 14.00 uur: Demonstratie radiogra fisch bestuurde zeilboten, georgani seerd door Notos Galgewater 14.00-16.15 uur: Goeie-ouwe-tüd- Burchtzaal Zie onder dinsdag 20 mei, 20.00 uur. Voor iedereen toegankelijk. 15.00-16.00 uur: Toneelfeuilleton deel IV Hoek Haarlemmerstraat/Lange Mare Scène "Dromen in de textiel". De ze scène is een musical, die zich afspeelt in Leiden rond de jaren zeventig van de negentiende eeuw. 17.30—19.00 uur: Park-in Barbecue in het Van der Werf Park Georganiseerd door de studenten vereniging SSR. 19.30 uur: Catena folk festival Sociëteit Horus, Kolfmakerssteeg 8 Toegankelijk voor alle belangstel lenden (toegangsprijs f2.50). Te vol doen aan de zaal. Tijdens dit Folk- festival verschijnen de artiesten en groepen, die met hun optreden in 't kader van het folk-café het mees te succes hadden. 20.00—22.30 uur: Muziekschoolpro ject (Opus 365.422.5). Stadsgehoorzaal Een uitvoering van de ensembles van de Streekmuziekschool Leiden en omgeving, in samenwerking met een groep kinderacteurs van Maske- rette en een groep kinderen van het „Kinderspelenproject" van Projekt '75. 20.00—22.30 uur: Park-in. Van der Werf Park Optreden van de groep "Spirit of St. Louis". Het Van der Werf park staat open voor iedere liefhebber van deze muziek. 20.00—21.00 uur: Toneelfeuilleton deel IV (herhaling van voorstelling van 15.00 uur). Vrijdag 23 mei 09.00-17.00 uur: Open huis en massakansspel zie onder dinsdag 20 mei. 10.0012.00 uur: Forum Academi- 10.00—17.00 uur: International Fancy Fair. Rapenburg 6; entree vrij De vele buitenlanders aan de uni versiteit zullen zich presenteren der andere met dans, muziek, zanj stands met produkten uit eigen land Voorts zullen er vele attracties zijn orkestjes, artiesten, rad tuur, loterij, grabbeltonnen, kinder spelen, rommelmarkt, enzovoort. Ii dit gebouw, Rapenburg 6, zal najaa 1975 het International House ge opend worden, dat een trefpunt worden voor alle buitenlandeas de universiteit. 11.15 uur: Lezing prof. C. Coombs (eredoctor 1975). Mathematisch Instituut zaal 412 Wassenaarseweg 80, Leiden De titel van de lezing luidt:"Roots of preference: why single peaked- 14.00 uur: forum academicum. Pieterskerk Discussie tussen vier vertegen woordigers van de universiteit ei vier vertegenwoordigers van d maatschappij over twee stellingen, gebaseerd op essays over "Grenzen aan de vrijheid van wetenschappe lijk onderwijs en onderzoek". Maat schappij vertegen woordigers vrouw mr. A. M. Goudsmit, lig lid 9de kamer der Staten-Gene- raal, W. Gortzak, directeur Wiardi Beekman Stichting, dr. A. E. Pan nenborg, lid raad van bestuur "Phi lips" Gloeilampenfabrieken NV, mr. W. J. Geertsema, commissaris der koningin Ih Gelderland. Het bij wonen van deze discussie staat in principe voor iedereen open. reser vering van plaatsen is echter gewenst (plaatskaartenbureau Papenburg 4, telefoon 071—46686). Toegangskaar ten verliezen het recht van reserve ring. vijftien minuten voor de aan vang. Toelichting op de stellingen, sa menvattingen- van de essays van de universitaire medewerkers zijn op aanvraag gratis verkrijgbaar in de Tijdingszaal, Stationsweg 37. De vol ledige tekst van de essays is tegen betaling van f2.50 eveneens ver krijgbaar op bovengenoemde adres- De versiering hangt. Het feest kan beginnen. De Breestraat, doorgaans al een gezellige straat, heeft door de feestvlaggen voor het universitaire eeuwfeest nog eens een flinke opkik ker gekregen. Het is er nu dus extra gezéllig. Academiegebouw, Rapenburg 73 Openbare discussie over "Grenzen aan de vrijheid van wetenschappe lijk onderwijs en onderzoek", geba seerd op essays geschreven door prof. dr. J. H. M. Loenen, prof. dr. D. J. Roorda, prof. dr. H. J. Heering, prof. dr. A. Querido, prof. dr. A. J. Staver- man, mr. C. H. van Alderwegen en prof. dr. H. Philipsen. Deelname aan deze discussie staat in principe voor iedereen open. Reservering van plaat sen is echter gewenst. (Plaatskaar tenbureau, Rapenburg 4). Toegangs kaarten verliezen het recht van re servering vijftien minuten voor de aanvang. Samenvattingen van de essays zijn gratis verkrijgbaar in de Tijdingzaal, Stationsweg 37, Leiden. De volledige tekst van de essays is eveneens op bovenstaande adressen verkrijgbaar tegen betaling van f2.50. 15.00 uur: ontvangst i Augustinus. Voor reünisten van de studenten- i vereniging Augustinus wordt een j middag georganiseerd, waar onder andere de film gemaakt voor de tri- 1 bunaalsdag (15 februari 1975) "On der Handbereik" zal worden ver- toond. 17.30 uur: Verenigingcnmarkt. Pieterskerkhof 20.00 uur: Finale massakansspel. 20.00—03.30 uur: Meeuwfeest. Kaiserstraat/Rapenburg Van 20.00 uur af zal de feestweek worden afgesloten met het daveren- I de "Meeuwfeest". Dit slotfeest zal plaatsvinden in de zalen van het Academiegebouw, de universitaire I eettafel 'De Bak" Catena en alle j tussenliggende café's. Een gedeelte Rapenburg en Kaiserstraat zal deze avond voor alle verkeer gesloten zijn, zodat men na betaling van f 6 aan de kassa rustig op straat van de muziek kan genieten, die onder anderen ge produceerd wordt door Nico Haak en de Paniekzaaiers en de Reunion Jazz Band. Na het dansen kan men o.a. luis teren naar troubadours of naar zi- geunermuziek. Ook is het mogelijk te relaxen bij de klanken van Jarawi" (Zuidamerikaanse) of bij klassie ke muziek, verzorgd door conserva toriumleerlingen. Gelegenheid tot zelf musiceren biedt Catena, dat 'n piano-concours oude'stijl organiseert in drie categorieën: 1. Honky-tonk, Barrelhouse, ragtime, 2. Blues en 3. Boogie-Woogie. Dit voor Leiden unieke concours zal beoordeeld worden door een pro minente jury bestaande uit: Wim Ver bei, blues recensent van het 'id "Oor", Monica Verschoor, blueszan geres en pianiste, bekend van het duo "Oscar en Monica" en "Ray- mont Spruyt", blues- en ragtime- pianist. Beatliefhebbers kunnen kijken en luisteren naar de internationaal be faamde formatie "de Dizzy Man's Band" en de Leidse supergroep "Ca tapult". Voor andere liefhebbers zal één van de weinige hoempagezel schappen aanwezig zijn die een vol ledig vrouwelijke bezetting hebben. Disc-jockeys "Billy and the Bull dozers" en tekenfilms completeren 't geheel. 23.00 uur: ToneeifeuUleton deel V. Rapenburg/hoek Kaiserstraat Een theatershow gegeven op vier dekschuiten. Scène V biedt een fan tastisch schouwspel met enerzijds de geschiedenis van de universiteit van 1945, met haar schaalvergroting, toe name van de bureaucratie, de wens tot grotere efficiency, en de con frontatie met een nieuw type stu dent en anderzijds, maar ook gelijk tijdig de geschiedenis, de jeugd en de jongelingsjaren van de schrijver van een opdrachtstuk, zijn confrontatie met de schaalvergroting van de uni versiteit, de toename van de bureau cratie, het streven naar grotere effi ciency en zijn contacten met het nieuwe soort jongeren. Evenementen na feestweek 6 juni: O. en W. sporttoernooi. Sportontmoeting tussen medewer kers van twaalf instellingen van we tenschappelijk onderwijs en het mi nisterie van onderwijs en weten^'-ap pen (voetbal, tennis, volleybal, scha ken, dammen, badminton, taf lten- nis, bridgen). Deze binnen- en ui- tensporten zullen in het Universitai re sportcentrum, de 5 mei hal, het sportpark Roomburg en het sport complex van De Vliet worden ge houden. Aanvang van de wedstrij den 09.00 uur, einde ca. 17.00 uur.

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 16