Wie drinkt er nou Sherry Domecq? Wie een béétje weet wat sherry is, is gecq op Sherry Domecq. De etikettedrinkster De olé drinker Proeft bij de Jansentjes een superieure sherry. Ziet tersluiks op het n3 etiket dat dat f I Sherry Domecq is. Koopt die vervolgens zelf. En blijkt dan fT:\peifekt de etikette td lU beheersen als zij een Jl week later diezelfde lansentjes vergast op hun geliefde Sherry Domeca. De reclamedrinker De toffe drinker De "nou 'n kleintje dan" drinker Een bekend en bij veten berucht type. Hij komt eigenlijk op de koffie. Maar vóór u het weet, is uwfles Sherty Domecq Dan vraag je je toch even af of hij wel geproefd heeft wat ie dronk. Een zogenaamde 'TT Spanjofiel. 's Zomers zieje hem bruingebrand aan de Costa's. Op deplaya's en op de terrassen achter zijn glaasje 6^) 3j Sherry Domecq. Vertikt het om 's winters minder te doen. Kocht 'm. En ont- En drinkt om die reden dekte toen dat er voor uitsluitend Sherry Domecq. niet eens zoveel méér, wél heel wat meer viel te genieten De stereo drinker van een sherry. Lette altijd op wat voor Drinkt Sherry Domecq ui "sherry" er in de grote glazen. Heeft altijd reclame was. Zag zo een kwinkslag bij de haru ook deze Pleegt b.v. tegen de gastvrouw te zeggen: Tap jij mij nog een sherry, tap ik jou een mop. Hahahahohahoha reclame 7 voor Sherry Domecq. De kristaldrinkster Sommige mensen noemen haar wat bekakt. Wij vinden dat ze Sherry Domecq drinkt zoals het eigenlijk "\zou moeten: uit een fraai geslepen rgv glas. En natuurlijk met de pink omhoogT\ f Laat ze maar kletsen Xt hoor freule. De gezelligheidsdrinker Lernand om als oom te hebben. Vroeger wilde een bezoekje aan zijn woning nogal eens een nare ontknoping krijgen door het boJit dat hij placht te schenken. Maar sinds je hem één keer een fles Sherry Domecq kado hebt gedaan, begrijpt plezantste sherry, hij datje dat liever drinkt. Luistert bij voorkeur naar Beethoven onder het genot van een glas Sherry Domecq. Vaak zien we hem daarbij ook nog met een boek in de hand. "Je hebt je zintuigen niet voor niets gekregen", zegt hij dan, terwijl hij nog 'ns inschenkt. De kuituurdrinker Leest uiteraard veel. Spaart ook wel kiezelstenen. En drinkt Sherry Domecq alleen al omdat hij meent daar de kuituur 4 van 245jaar sherrymaken uit te proeven. p De jargondrinker Mompelt tijdens het drinken van wijnen, cognaccen, porten of fMttsej- sherries verheven vö/ formules. Heeft het over bouquet en afdronk. Savoureert z'n Pedro Dry waarschijnlijk als de De "kom 'ns langs" drinker Ziet altijd wel e aanleiding vooi een feest. Nodigt dan i ook links en rechts mensen uit. Vaak kent ie ze niet eens meer. Maar dat is gauw verholpen bij een goed glas Sherry Domecq. De receptiedrinker 'fff; Moet doorzijn beroep nogal eens naar recepties. Haat ze eigenlijk. Maar blijft blijmoedig opmerken dat i hij het erg gezellig vindt. 7 Vermoedelijk is hem niet ontgaan dat er J bij zulke gelegenheden meer en meer Sherry Domecq wordt geschonken. De gespierde drinker Laten we eerlijk zijn, jriet helemaal het soort drinker waarbij je sheny zou ver- wachten Toch 1 vindt - au vmat °=r -'J hij dat het beste bij zijn konditietraining passen. Hij drinkt zelfs uitsluitend Sherry Domecq. Maar misschien is dat toeval. De "nog ééntje dan" drinker De test drinker Voor de niet zo beste sherries een gevaarlijk typje. Want hij drinkt niet zo maar. Hij neemt voortdurend vergelijkende proeven. Daarom is Sherry Domecq wel ingenomen met dergelijke karakters. De totodrinker Breekt elke zondagmiddag een nieuwe fles sherry aan. Voor "je weet maar nooit". Hij wint nimmer. Maar kan zich daar na twee glaasjes Een plakker. Iemand die je-je zult't altijd zien - nét op bezoek krijgt als hij eens niet zelf hoeft te rijden. De kuurdrinkster Drinkt Sherry Domecq met een cjjjg voortdurend dieet-ekskuus op de tippen. U moet daar even doorheen zien. Vermoedelijk vindt ze Sherry Domeci gewoon een lekkere sherry De beloning drinker Heeft vroeger waarschijn- lijk te weinig schouderklopjes gehad. Schenkt zichzelf nu sj na elk opgehangen schilderijtje, na iedere huiselijke klus een glaasje Sherry Domecq in. Je hoort hem dikwijls roepen: "zo, dat heb ik wél verdiend!" De speech drinker Is geneigd om ieder rondje sherry meteen tot een gezellig samenzijn te verheffen. Voor je 't weet brengt hij met .een goedgekozen woord een I toast uit op de y gastvrouw. Nu moeten we zeggen, als ze Sherry Domecq schenkt, heeft ze dat ook wél verdiend'. Sherry Domecq toch wel weer - - mee verzoenen. De patriarchale drinker Uitermate ongeëmancipeerde figuur. Eist de beste fauteuil de grootste biefstuk, etc. Een vrouw heeft het in zoverre Tip: schaf voor zulke goed bij hem dat hij gelegenheden ook vanzelfsprekend ook een doordrinkertje de beste sheny in huis wil. aan en blijf zelf Sherry Domecq drinken. Primero Medium Dry Een volle volwassen sherry. En daarmee een verrukkelijke ervaring v zo maar voor zijn plezier graag een milde sherry drinkt Pedro Dry Een sherry voor de rijpere shenydrinker, zou je kunnen zeggen. Aangenaam droog zonder straf te zijn. Een typische apéritief-sherry die je geduldig genietend ervaart En u? U denkt nu misschien dat we vergeten zijn. Probeer dan maar 'ns één van onze Sherries Domecq. Dan zult u merken dat daarbij wel degelijk aan u is gedacht. Want wat u proeft, is een échte sherry. Die minstens 3 jaar op fust heeft liggen rijpen. Die een alcoholpercentage heeft van 18-20%. En die gebotteld is in Jerez de la Frontera (dat ziet u aan het Consejo-exportzegel op elke fles Sherry Domecq). Niet voor niets is Domecq in die 245jaar van z'n bestaan het grootste sherryhuis ter wereld geworden. En niet voor niets zijn echte sherrydrinkers in 154 landen zo gecq op Sherry Domecq. We durven welhaast te zeggen dat Sherry Domecq één van de beste sherries is die u in Nederland kunt kopen. En zeker voor die prijs. Lacht fijntjes om het veelgehoorde standpunt dat je in een gerecht best inferieure drankjes kunt verwerken. Verkneukelt zich als men ondertussen toch maar zijn voortreffelijke crab-cocktail prijst. Zegt dan triomfantelijk dat daar Sherry Domecq in verwerkt is. De "spoelt u maar" drinker U kent 'm wel. De beroepsbezetene. De tandarts die zijn dagelijkse Domecq- apéritiejje aankondigt met "even spoelen", de boekhouder die bij zijn glaasje Sherry Domecq verzucht: "Zo, dat hoefik tenminste niet van mijn chef te stikken." Enz. Meestal wat nerveuze drinkers. De bezielde drinker Te herkennen aan de vredige trek rond de mond. Zal altijd beminnelijk praten over Sherry Domecq. Maar owee als je er iets ten kwade van zegt. De Domecq drinker i Daar kunnen we kort over zijn. Wie een béétje weet wat sheny is, is gecq op Sherry Domecq. Al jaren. De niet-drinker Natuurlijk een - moeilijk geval voor N. (A ons. Maar zoals je de J niet-roker ineens voor I de gezelligheid ziet roken, zo kun je de niet-drinker plots met een glas in de hand zien. Taak van de gastheer is dan we! om voor Sherry Domecq te zorgen. Want met zo'n eerste ervaring staat of valt alles. De sensuele drinkster Voor haar is sherry drinken een bijna zinnelijk genoegen. Ze betast een fles. li Neemt kussend de teugjes Jl tot zich. Gromt daarbij ^/(jA verzaligd. Tja, de meest bevredigende sherry moet dan welhaast Sherry Domecq zijn. Oud Wijnkopers BV Haarlem

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 8