Bij aanleg Hoflandbrug is bouw voorstadhalte „De Vink" noodzakelijk •/IISff/fK... agenda Programcollege's „zorgelijke ontwikkeling De tijd stond even stil op kasteel 'Duivenvoorde' yOORZITTER WD-OEGSTGEEST HAAFKENS Weg der vrijheid SERVICEFLAT ZOMERLAND GEOPEND Auto's vernield In Zoeterwoude: Onrust aan Watertje PAGINA 2 STAD EN RAND VRIJDAG 16 MEI 1975 OEGSTGEEST Voor een naar Oegstgeester maatstaven redelijke be langstelling werd gisterenavond in de zaal van café De Roode Leeuw in Oegstgeest door de voltallige VVD-raadsfractie de balans opge maakt. Tijdens een korte inleiding ging voorz. Haafkens nader in op de uit slag van de vorig jaar gehouden gemeenteraadsverkiezingen. Hij wees verder op het bestaan van zgn. pro- gramcollege's in diverse grote ste den hetgeen hij "een zorgelijke ont wikkeling" noemde. De fractievoorzitter benadrukte de basispunten waar de VVD als partij vanuit gaat: redelijkheid, tolerantie en continuïteit. "Wij moeten er voor waken dat de basis van onze maat schappij niet wordt aangetast". Over gewestvorming merkte Briët op dat de fractie niet kan mee gaan met de vorming van 44 gewesten. "Wij zijn tegen een vierde bestuurslaag, wel voor een decentralisatie van rijkstaken. Uitbreiding van het aan tal provincies (eenheden) tot 24". Mevrouw Blom, vice fractievoor zitster ging op haar C.R.M. functie in. Op het ogenblik is mep bezig met de voorbereiding van een cul tuurnota. Andere punten die zij noemde waren uitbreiding van de openbare bibliotheek, hockey en ten nisvelden, speelstraten enz Voorts blijkt er in Oegstgeest een tekort aan ruimte te onstaan voor de beoefening van vrijetijdswerk. Ook het Dienstverleningscentrum en de huisvesting bejaarden werden on der de aandacht van de aanwezigen gebracht. Mevrouw Zoutendijk (o- penbare werken, ruimtelijke orde ning) sprak over de bestemmings plannen van de 'gemeente. "Wij zul len Haas wijk kritisch evalueren". Me vrouw Rörsch Schalenkamp (mid denstand, verkeer en vervoer) kon mededelen dat de passage in de De Kempenaerstraat begin augustus wordt geopend. De fractie stelt zich op 't standpunt dat de verkeerscom- missie uitgebreid dient te worden met enkele verkeersdeskundigen. Ook zal er een vrije busbaan Leiden Kat wijk worden gerealiseerd. Kosten 6 miljoen. De laatste spreker was wethouder Temminck (Onderwijs en financiën) Voor wat betreft scholenbouw is er in Oegstgeest alleen nog maar de nieuwe Dr. Leo Kannerschool die gebouwd wordt en dan is de koek op. Het wachten is dan op Haaswi.ik waar men denkt aan een samen werkingsschool. Mede in verband met de terugloop van het leerlingen aantal door verdunning van de bp- volking. Vrijdag Financieel vporzag hij voor Oegst geest in 1976 een moeilijker periode. Gestegen loonkosten (20 pet.) en prijsstijgingen zullen zwaarder op de gemeentebegroting gaan drukken, terwijl de uitkeringen van het ge meentefonds hierbij achter blijven. Na de pauze werd van de gelegen heid vragen te stellen druk gebruik gemaakt. Met name voor verkeer en kabeltelevisie bleek men belangstel ling te hebben. Breestraat 19. Twentwel. sociëteit i jeugdsociëteit Time, 7.4511.3 Hooglandse Kerkgracht 28. Open-Soos- avond. Ten Katestraat (speeltulngebouw). Be jaardensociëteit Humanitas, 2-4.30 uur Pred. Hendrikplantsoen 25. Leiderdorp, gespreksavond Baha'i Gemeenschap, Praethuys. Vrouwenkerkkoorstraat 9. Politiek Café, 8 uur nam. Begijnhof 2 (Rapenburg), sexueel-in- formatiecentrum Begijntje, 11 uur vm. Nieuwe Rijn 19, club voor alleen- Steenstraat lb. Werelwinkel, 12.306 Willem de Zwijgerlaan. Koningskerk, ruilavond. 24 uur nam. Oude Singel 140, open huisavond van de Leidse Werkgroep Homofilie/COC. 8 uur nam. Rfjnlands Lyceum, Wassenaar, poëzie- Bonaventura wil basket- balevenement naar eigen stad halen LEIDEN. Wanneer enkele grote be drijven financieel garant willen staan voor de organisatiekosten wil het basketbalteam van de scholen gemeenschap Bonaventura Kijcken- borg volgend jaar, wanneer er geen officieel ISF-wereldtoernooi is vast gesteld, zelf een internationaal bas ketbalevenement in Leiden organi seren. Op dit moment worden con tacten gelegd met diverse instanties om de nodige garanties te verkrij - gen. In Rome tijdens het wereld kampioenschap waar de Leidse scho lieren als achtste eindigden, werden de eerste sportieve contacten gelegd. De deelname van Griekenland en België is al verzekerd en verwacht mag worden dat nog meer ISF-lan- den zullen volgen wanneer zij voor het toernooi uitgenodigd worden. In combinatie met het organisatieco- mité van het scholierentoernooi in Den Helder wordt bekeken of ook Oosteuropese landen als Polen en Tsjechoslowakije naar Leiden ge haald' kunnen worden. Het zal af hangen van de reacties van zakenle ven en sportwereld of de verwelko ming van topbasketbal in Leiden in 1976 mogelijk is... Twee broers gepakt na inbraak WASSENAAR Toen de bewo ner van een villa aan de Rijks straatweg in Wassenaar gistermid dag thuis kwam, trof hij twee jonge mannen aan die al vast wat spul len zoals tafelzilver hadden klaar gezet om mee te nemen. De inbre kers kozen het hazepad, maar toch kon de bewoner een goed signale ment aan de politie geven. Op verzoek van de Wassenaarse collega's heeft de Haagse politie kort daarna aangehouden een 16-jari ge jongeman uit Weesp (die geen be roep heeft) en zijn 22-jarige broer, timmerman van professie, die in Den Haag woont. De bewoner miste slechts een alarmpistool en postzegels. Die laat ste heeft de politie op een van de twee gevonden. Beiden zijn beken den van de justitie. De jongste van het tweetal was enige tijd geleden ontsnapt uit het rijksopvoedingsge sticht te Amersfoort LEIDEN Vanochtend is de af deling besti-ating van de gemeente begonnen met het inleggen van de eerste stenen, die de wandletocht "De weg der vrijheid" markeren. De tocht, de eerste in ons land door een binnenstad, is het geschenk van de universiteit aan de gemeen te Leiden, ter gelegenheid van het 400-jarig bestaan. Foto: de Pieterskerk Choorsteeg. Artsen LEIDEN Voor spoedgevallen wordt door de volgende le Pinksterdag: Wijk I (Morswegkwar- tler, binnenstad tot Cltyring)Rijn- Merenwijk)F. F. W. Kehrer, Burggra- venlaan 1. tel. 25820; Wijk III (Waard, Professorenwijk en Tuinstadwijk)J. van Gent, Zoeterwoudsesingel 28 tel. 22538; Wijk IV (Zuidwest en Haagweg- kwartier)W. Schellekens. Kennedy- laan 46, tel. 64035. II A. R. Tegelaar, Bruggravenlaan 14, DEN HAAG De provincie gaat de Hoflandbrug over het Korte Vlietkanaal in Leiden bouwen; provinciale staten heb ben het voorstel van gedeputeerde staten hiervoor met alge mene stemmen aangenomen. De vergadering nam daarbij ook een door KVP-woordvoerder Bakker ingediende en door alle ritssingei 166 spreekuur J sir, uur nam., prlve-adres Raaphorst 151, fracties ondertekende motie aan, waarin GS worden uitgeno- ter _33686_(2e Pinksterdag) digd er bij NS en bij de minister met de meeste klem op aan te dringen dat nu ook zo vlug mogelijk de voorstadhalte De Vink er komt. en 1ste Pinksterdag)O. du Beest Holle, praktijkadres Mau- OEGSTGEEST J. Roelants. Halslaan 10. tel." 53747 (zater dag en le Pinksterdag); E. W. F. van Walcheren, Oranjelaan 29. tel. 52130 Koord Op le Pinksterda g is er in Koord - Studio een Franse sfeer te proeven. Er is Franse wijn, er is Franse k'jas en er is natuurlijk ook Franse muziek (gitaar en zang). Voor vijf gulden, krijg ie drie glazen wijn en de nodi ge hapjes. Op tweede pinksterdag is Koord in de avond gesloten. Die mensen willen ook wel eens even lekker alleen zijn dat kunnen we billijken. Dinsdag 20, woensdag 21, donderdag 22 en vrij dag 23 is Koord 's avonds pas vanaf 8 uur geopend. Er kan die dagen ook niet worden gegeten. Schoolsport De Oegstgeester sportdag van de lagere scholen aldaar wordt op vrij dag de 23ste gehouden op het voet bal- en korfbalcomplex "De. Vos- cuyl", bij de Rhijngeesterstraatweg. ~m~j~ De 3de en 4de klassen kunnen van half negen tot tien over half een op het korfbalcomplex deelnemen aan de onderdelen: jagerbal, doelwerpen, balwerpen, lijnbal, paalbal en hard lopen. De 5de en 6de klassen kunnen van half negen tot tien over half een op het voetbalcomplex lijnballen, hin- dernisbanen, verspringen, trefballen centerballen en balwerpen. Vanaf twee uur zijn er korf- en voetbalfina- Lawn Nog meer sport uit Oegstgeest. Op 31 mei zal de burgemeester van dit dorp de officiële opening verrichten van het nieuwe clubhuis van de Oegstgeester Lawn Tennis Club aan de Hofbrouckerlaan. Om drie uur. Boerderij De Jan Ligthartschool en de kleu- Redactie Paul Wolfswinkel terschool De Zandtaart aan de Dam- laan gaan ter afsluiting van het pro ject: "Jij, wij en de dieren in en om de boerderij, 'n grote tentoonstelling houden in alle lokalen van de kleu terschool en de Jan Ligthartschool. pat vindt plaats op woensdag 21 mei tussen 8 uur en half tien. Ter gelegenheid daarvan is er een extra schoolkrant verschenen. De kleuters hebben een bezoekje ge bracht aan een echte boerderij en naar aanleiding daarvan hebben ze tekeningen en collages gemaakt. Ook werd een bezoekje gebracht aan een Imker en werden er films gedraaid. Een leuk project. Pot Met Pinksteren zal op Duinrell een gedeelte van het toilctgebouw op het zogenaamde „eiland" in gebruik worden genomen. Op de foto alvast een voorproefje. Of hoe heet dat ook alweer? Duivenvoorde. Men kan zich nauwe lijks een stijlvoller omgeving voor kamermuziek denken dan deze rijke achttiende eeuwse ruimte, die, .wat er ook klinkt, de tijd doet vergeten. Dit op voorwaarde echter, dat er kunstenaars als Reyns en Bonnet bezig zijn om die klank voort te brengen. De combinatie fluit-harp is in me nig opzicht ideaal. Dit wist men reeds in de oudheid. Tegen de ach tergrond van de ruisende, wat mys tiek ruisende tonen van de harp krijgt de fluitklank een vreemd lboeiend effect, diat men in de sa menwerking met de piano mist. Er komt een nieuwe dimensie bij, waar door de klank ruimer en ijler schijnt te worden. Vooropgesteld, dat beide spelers duidelijk blijk gaven van hun grote technische en artistieke bekwaam heden en oprechte muzikaliteit, viel mij toch een zeker verschil van in stelling op. Bij de harpist trof de virtuositeit niet voor zijn tokkelende kunstbroe der onderdeed. Maar Reyns maakt de klank nadrukkelijk aan de, sterk sprekende, muzikale uitdrukking on dergeschikt; het spel van Bonnet is meer onbevangen en muzikantesk. De treffende, soms geraffineerde contrastwerking lijkt puur op de klankschoonheid gex-icht. Ondanks dit verschil in karakter, vormden de beide kunstenaars toch een eigen soortige eenheid, wat zwevend en balancerend en denkelijk daarom geen moment vervelend. Hij had telkens nog wel langer mogen du- Op het programma waren de jon gere componisten ver in de meerder heid. Na de barok-schrijver Leonar do Vinci en de jong-romanticus Jo- Ihann Baptist Krumpboltz Ester - hazy-Kapel, kollega en composi tie-leerling van Haydn) kwamen de impressionisten al opzetten: kleurig en voornaam werk van De Vries Rob- bé en Andriessen, "Images" van Smit Sibinga, een achtdelige Sere nade van de Amerikaan Vincent Persichebti. De harpist solieerde bo vendien met een fraaie Sonatine van Sergiu Natra, de fluitist met een merkwaardig "Requiem" van Kazue Fukushima. JOHAN VAN WOLFSWINKEL De heer Bakker had betoogd, dat deze halte nodig is om te maken, dat de nieuwe brug een zo groot mo gelijk resultaat oplevert voor het openbaar vervoer in het Leidse- Baangebied. Dat die brug alleen be schikbaar komt voor openbaar ver voer en langzaam verkeer is overi- gens een gevolg van het feit, dat de gemeente Voorschoten alleen op die basis mee wilde doen, om te voor komen dat over de nieuwe brug WASSENAAR Onder grote be langstelling is gisteren in Wassenaar de service-flat voor bejaarden Zo merland officieel geopend. Het com plex ligt naast het dierenpark en bestaat uit 118 tweekamerflats, 5 driekamerwoningen en een aantal centrale ruimten zoals de recreatie zaal, een centrale keuken en een winkel. De totale bouwkosten be droegen bijna veertien miljoen gul den. Het plan om een serviceflat voor bejaarden te bouwen werd geboren in d'e kring van oud-leerfingen van de Koning Willem II school in het voormalige Batavia. Dankzij een ge meentelijke garantie kon op 24 maart 1973, de dag waarop de voor zitter van de Stichting Zomerland Wassenaar, de heer A.C. Graafland zijn zeventigste verjaardag vierde, officieel een begin worden gemaakt met de bouw. Binnen 20 maanden was het complex voltooid. Tijdens de bijeenkomst, die gister middag ondermeer werd bezocht door burgemeester mr. K. Staab, werden tal van toespraken gehouden waarin herinnerd werd aan de voorgeschie denis. Namens net bouwbedrijf Fr aan je kreeg het bestuur een geluidsinstal- latie voor het tehuis aangeboden sluipwegen zoekend verkeer in de woonwijken komt. Evenals eerder in de commissie voor verkeer werd ook nu gespro ken over de financiële kant van de zaak. Weliswaar betaalt het rijk de bouw van de brug, als onderdeel van zijn maatregelen tot bestrijding van de werkloosheid, maar er zijn toch ook voor de gemeenten en de pro vincie financiële consequenties. De gemeenten Leiden en Voor schoten betalen de grondkosten en bovendien elk f 10.000 als afkoopsom voor groot onderhoud in de toekomst. Een aantal statenleden vond dat laatste bedrag veel te laag; dit kan de provincie veel geld gaan kosten. Gedeputeerde drs. Borgman stelde hier tegenover dat 't plan ook voor delige gevolgen voor de provincie heeft. Behalve de genoemde f 20.000 krijgt de Provinciale Waterstaat f 410.000 omdat de dienst ais archi tect het voorbereidende werk heeft gedaan. Aan .overhead1"'kostend.w.z. bijdrage in de algemene kosten van het provinciale apparaat wordt f 100.000 ontvangen. Het bedrag vam f 410.000 noemde 'de heer Borgman winst voor de wa terstaat, omdat het werk is gedaan door het beschikbare personeel, waar voor geen ander werk was. Zou de bouw van de Hoflandbrug nog financiële tegenvallers meebren gen, dan komen die voor rekening van het rijk. (2e Pinksterdag) VOORSCHOTEN C. Meijer, Cho- tel. 6352 (le Pinksterdag)C. Meiter. Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken lm de regio Leiden, wordt waargenomen van vrijdag tot 2e Pinksterdag 8 uur vm., door: Apo theek tot Hulp der Menschheid, Hooi gracht 48. tel. 21060; Apotheek Be ker. Ljjtweg 4. Oegstgeest. tel. 55482. Tevens op zaterdag tot 1 uur nam.: Apotheek Noord-Hofland, Thorbecke- weg 3. tel. 071—62877. De avond- en nachtdienst der apo- Plnksterdag 8 uur vm. tot vrijdag 23 mei. door: Apotheek Leiden Zuid-West, Brahmslaan 20, tel. 63134: Apotheek Lijtweg 4. Oegstgeest, tel. 55482. Wijkverpleging LEIDEN Stichting Interkruis Lei den, Middelweg 38. tel. 21753. VOORSCHOTEN Gezondheidscen- trus, V. d. Waalslaan. tel. 4641. WARMOND Zr. S. Posthuma. Ka- gerplein 308, Sassenheim. tel. 02522 25202 Voor allen die tn moeilijkhe den verkeren dag er. nacht t.e berel- Koordstudio intermenselijke ca. 25 tot 60-'arlgen Oude Rlln 88, Lelden tel 44000 Voor advies infor maties etc Werkdagen van 16-23 uur OntmoetingsruimtenWerkdagen -s spreekuur Alg Ned Invaliden Bond Hulpverlenlngs- en informatiedienst LEIDEN De Leidse politie heeft gisteravond op de Hooigracht drie inwoners van deze stad aangehou den kort nadat op het bureau aan de Zonneveldstraat de melding was bin- Gemeenschap Zuidwest nengekomen dat twee op deze gracht geparkeerde auto's waren vernield. Beide wagens hadden deuken op het dak en de motorkap, kennelijk als gevolg van het feit dat er over heen Gespreksavonden was gelopen. Eén van de drie aange houdenen. een 20-jarige Leidse mu- schap Wo 8 sicus, bleek de vernieling te hebben gepleegd. Zuidwest tel 64115. Gespreksavonden Baha-1 gemeen* ZOETERWOUDE Rond drie, nog leegstaande, "Stikvoort-wonin gen" aan het Watertje in Zoeterwou de is de afgelopen tijd beroering ontstaan. Deze drie panden zijn aangekocht door de Gemiva, een stichting voor huisvesting van min- der-validen, om er zeventien pupil len in onder te brengen. Verleden week vrijdag organiseerde Gemiva een voorlichtingsavond voor de om wonenden. Op kosten van de VVD is van deze avond een verslag gemaakt door B. van Leeuwen en dr. H. ter Keur?, waarna verslag verspreid is onder de bewoners van 't Watertje, de Loethe enhet Kosterspad. 'n Aantal mensen heeft met een stencil waarin de in houd van het verslag stei'k wordt aangevochten gerageerd. In het verslag van de voorlich tingsavond wordt gezegd dat de aanwezigen woedend waren op de Gemiva. De Gemiva wil de mede werking van de omwonenden om de minder validen te integreren in de samenleving, maar deze omwonen den voelen zich, aldus het verslag, geplaatst voor voldongen feiten, '-«oe- wel B. en W. de Gemiva opdi-oegen eerst de meningen van de omwonen den te vragen alvorens sprake zou kunnen zijn van een vestigingstoe stemming, zou de Gemiva hier vol ledig in gebreke zijn geweest. Twee conclusies op het eind van het ver slag: "Door haar optreden heeft de Gemiva alle goodwill van bewoners het Watertje, Loethe en Kosters - pad verspeeld", en: "Gemiva pro beert slechts zaken te doen. Met so ciale en ethische aspecten wenst men in het geheel geen rekening te houden". In een gestencilde reactie stellen een achttal ondergetekenden "dat zij ten enen male oneens zijn met de inhoud van het aangeboden stuk ('t verslag Red.) en zeker met de ons in de mond gelegde standpunten". ..Dat de Gemiva van geen overleg wil weten is op de vergadering niet gebiek"" slaat hoogstens on de beginfase, van het project. De ver tegenwoordigers van de Gemiva ble ken bereid de hele zaak terug te brengen in het bestuur, waarbij de meningen van de aanwezigen uit drukkelijk aan dit bestuur zullen worden voorgelegd". Een van de opstellers van het verslag, B. van Leeuwen, verklaart desg°vvaagd dat het stencil de reac tie is van een zeer kleine minder heid. Hij blijft onverkort achter zijn weergave van de voorlirMjucrs^vond staan en zeet: "er is aan het Water tje en de Loethe een handtekenin genactie gehouden, f3-"- mensen die tegen de vestiging van 17 minder va liden waren. Óp een stuk of vier na heeft iedereen getekend". De Gemi va heeft toegezegd ene een vergade ring uit t.e schrijven. Dan zal moe ten blijken hoe de zaken precies staan. Architecten-informatie Rijnland. Op weekdagen tel. bereik- Oaar onder 26386 Zitting op wo avond van 7.309.30 uur op het adres Mid delweg 4 (bil Hooelandse kerk.» Leidse Rechtswinkel Juridisch Adviesbureau Volkshuls, Apothekersdllk 33 Dl. woe. en do 10 uur vm - 1 uur nam. do 7-9 uur nam. 36. vr. 7-9 uur nam. Mierennest do. Dienstencentrum. Van Hogendorpstr. Kinderopvang Stichting werkgemeenschap Kinder centra Lelden, Hooglandse Kerkgracht 4. tel. 30360. Geopend dl. t/m vr. 9.30 LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Leidsch Dagblad B.V Witte Singel 1 Leiden. Postbus 54 Giro 57055. Telefoon directie en admini stratie 071-25041. Telefoon redactie 071-21507. Hoofdredacteur Han Mulder Kwartaalabonnement I 34,35 Per Post 1 36.75 Jaarabonnement f 126,10 Jaarabonnement per post f 135,70 Losse nummers f 0.50 Abonnementsgelden bi) vooruit betaling te voldoen. Bij automa tische overschrijving geen ad ministratie- en incassokosten Nabezorging van 18 0020.00 u Zaterdag van 16.00—18.00 uur Telefoon 071-30500. Indien in gesprek 071-34539.

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 2