VAUXHALL BIEDT 350 GULDFN MEER VOORU AUTO. Sadat zeer verbaasd over Russische flirt met Libie UW DAGBLAD mee op vakantie Het Motorhuis ™"- LOM-school blijft voorlopig nog aan Rijnsburgersingel Leegstand woningen in Leiden: 2.7 pet. Duitsers pleegden reeks inbraken in Leiden en omgeving Beurshal Boskoop wordt uitgebreid GM-deaier BEIROET (UPI) President Sadat van Egypte heeft ver klaard verbaasd te zijn over het bezoek van de Russische pre mier Kosigin aan Libië en de verkoop van "fabuleuze" hoeveel heden Russische wapens aan het Libische regiem van kolonel Moammar Gaddafi. In een vraaggesprek met het Libanese weekblad Al Hawadess zei de president dat hij president Ford op de bijeenkomst op 1 juni in Salzburg zal vragen om drin gende financiële steun teneinde de Egypische economie in het goede spoor te brengen en bij te dragen tot het terugbetalen van de Egyptische schulden aan de Sowjet-Unie. Sadat beschuldigde Israël ervan de stap-voor-stap diplomatie van de Amerikaanse minister van Buiten landse Zaken Henry Kissinger te torpederen. Hij zei dat hij bereid was Ford eenmaal, tweemaal en driemaal te ontmoeten en iedereen die zou kunnen helpen het midden Plannen voor school in Haverstraat LEIDEN —De kans bestaat dat het schoolgebouw aan de Tweede Haverstraat in de toekomst zal gaan fungeren als atelierruimte voor kun stenaars, buurtcentrum en als re novatiewinkel (voor de Haver- en Gortbuurt). Wethouder Tesselaar deelde gis teravond in de vergadering van de raadscommissie voor onderwijs, re creatie, samenlevingsopbouw en on derwijs mee dat de financiële conse quenties van een dergelijk plan mo menteel ten stadhuize worden na gegaan. "Het zal in ieder geval een kunststukje worden", aldus de wet houder. In het gebouw is thans de Korte Vlietschool gevestigd, die naar verwachting over twee jaar naar de Apollolaan zal verhuizen. Tot voor kort maakte ok de Stichting Vor ming Werkende Jongeren van de 6chool in de Tweede Haverstraat ge bruik, maar zoals bekend is de stich ting overgegaan naar een nieuw gebouw in de Cronensteijnse Polder. oosten probleem op te lossen. In antwoord op een vraag naar Kosigins bezoek aan Libië - het eer ste van een lid van het Kremlin-drie- tal - zei Sadat: "Ik geef toe dat zijn komst in Libië een vreemd vraagteken plaatst. "Elke keer als ik Moskou bezocht, begonnen de Russische leiders de officiële besprekingen met bittere verwijten voor de verklaringen en propaganda die Gaddafi aan hun a- dres uitten". "Ik begrijp de positie van Gadda fi. Hij probeert zijn isolement te doorbreken... maar wat ik niet be grijp is de Russiche houding". "De Russen plachten GaddafJ voort durend te kritiseren en daarop ver- haasden zij mij door hem wapens te verkopen die zij ons weigeren te leveren". Hij zei dat de Egyptenaren tegen Israël streden met wapens van Rus siche makelij en deze internationa le faam gaven, maar nu weigert Moskou ze aan ons te verkopen, al was het slechts ter vervanging van onze verliezen in de oktober-oorlog. Hij herhaalde dat zijn moeilijkhe den met Rusland zich concentreerden op zijn verzoek om uitstel voor de betaling van de Egyptische schul den en zijn verzoek om vervanging Massa-arrestatie - Zesentwintig advocaten die in Madrid een verga dering hadden belegd om te spreken over een nieuwe wet zijn gisteren door de politie aangehouden en over gebracht naar het gebouw van de bin nenlandse veiligheidsdienst. In Span je zijn bijeenkomsten van meer dan negentien personen zonder speciale vergunning van de politie verboden. LEIDEN Het ministerie van On derwijs gaat ermee akkoord wan neer de lom-school aan de Rijnsbur- gersinigefl nov voor zo'n vijf tot tien Jaar in z'n huidige onderkomen blijft. Weliswaar vindt het departement dat het gebouw eigenlijk voor het lom- onderwijs ongeschikt is, maar het heeft ook laten weten eventuele kre dieten die nodig zijn voor verbou wingen niet tepen te zullien paan. Wethouder Tesselaar zei gistera vond tijdens een vergadering van de commissie onderwijs dat het minis terie eigenlijk van mening is dat er voor de lom-school nieuwbouw moet komen. Van die kant is verder de bedachte geopperd om de school voor voortgezet buitengewoon onder- wils/lom aan de Zuidsingel in het gebouw aan de Rijnsburgersingel on der te brengen; het pand zou daar namelijk weer wel geschikt voor zijn. Ook heeft het ministerie zich ak koord verklaard met de verhuizing van de zmok-school aan het Rapen burg naar één van de katholieke schoolgebouwen in zuid-west die we gens te weinig belangstelling te zij ner tijd zullen moeten sluiten. Om dat ook B en W die gedachte koes teren, is het aannemelijk dat die verhuizing nog dit jaar z'n beslag zal krijgen. B en W willen evenwel de vbo/lom-schooi aan die Zui'dsimgöl proberen onder te brengen in het dan vrijgekomen gebouw aan het Rapenburg in plaats van in het pand aan de Rijnsburgersingel. Wat er dan met het vrijgekomen gebouw aan de Zuidsingel zou moeten gebeu ren, is nog niet bekend. van de verloren gegane wapens, „wy staan in contact met onze Ara bische broeders, niet opdat zij moge lijk onze schulden aan Moskou zou den betalen, maar om spoedig stap pen te nemen tot verbetering van onze economie opdat wij onze ver plichtingen jegens de Sowjet-Unie en de anderen zouden kunnen nako- "Onze contacten in dit verband zijn niet beperkt tot onze Arabische broeders. Wij zullen ook contact met Amerika opnemen en dat zal een van de voornaamste punten zijn bij mijn ontmoeting met president Ford in Salzburg". Hij herhaalde voorts dat hij zou luisteren naar het antwoord van Ford op de vraag of Amerika Israël be schermt binnen de door de VN er kende grenzen of binnen de gebieden die het overweldigde. "Zolang wij niet gewikkeld zijn in een militaire strijd, zullen wij de diplomatieke strijd op alle gebie den moeten leveren". Uw dagblad wil gaarne mee met vakantie als U wilt helpen, door gebruik te maken van het hieronder afgedrukte formulier dit tenminste 10 dagen voor Uw vakantie aan ons in te zenden de krant. Als brief verzenden, frankeren met 50 oent. Ons HUISADRES is: - Naam: Straat: No. Woonplaats: Jaar Kwartaal Wy hebben een 2 Ons VAKANTIEADRES is: van tot per adres straat na plaatsnaam: S.v.p. in blokletters. KOSTEN VAN OPZENDING Voor Nederland en België gratis. De overige Europese landen f 1,10 per dag. De praktijk heeft ons geleerd dat de bezorging in Zuideuropese en Noord- af rikaanse landen veel te wensen overlaat. Opzending naar deze landen moeten wy daarom ontraden. 'oor kranten die niet op het va- LEIDEN In het tweede maand bericht van 1975 geeft het Bureau Statistiek Gemeente Leidein een overzicht van de leegstand van wo ningen in Leiden per 1 april 1975. Er stonden toen 907 woningen leeg. wat 2.7 pet. van de totale woningvoor raad is. Hieronder waren 54 be- drijfs- en dienstwoningen, waarvan er 4 ongeschikt waren voor bewo ning. Verder zijn 155 woningen nog nooit bewoond geweest, al is er voor 18 van deze al een woonvergunning verstrekt. Van de leegstaande woningen wa ren er 171 ongeschikt voor bewoning. Maar zeventig staan er leeg in ver band met renovatie: in het Noorder kwartier 44, in de Tuinstadwijk 10, en in de Kooi 16. Er is een opmerke lijk verschil met 1 april 1974, toen waren van de leegstaande wonin gen (een totaal van 1146) 79 wonin gen ongeschikt voor bewoning. Het maandbericht merkt naar aanlei ding hiervan op: „De plaaiis gehad hebbende herbehuisvesting van de vroegere bewoners is zonder meer als een verbetering van de woon kwaliteit aan te merken". Opmerke lijk is dat van de 171 er 48 woningen langer dan een jaar leegstaan. Van het totaal aantal leegstaande woningen van 907, zijn er 155 nooit bewoond geweest. Op 1 april 1974 be droeg de totale leegstand 1146, maar waren maar liefst 513 woningen daar van nog nooit bewoond geweest. Dit aantal was op 1 oktober 1974 al teruggelopen tot 354. Onder deze nieuwbouwleegstand vallen 135 wo ningen die al meer dan een jaar ge leden zijn opgeleverd. De gehele nieuwbouwleegstand duurt al langer dan een half jaar. LEIDEÏÏ Burgemeester Vis en echtgenote hebben gistermiddag een kort bezoek gebracht aan het echtpaar Zeegers-De la Rie, Driftstraat 18. De heer en mevrouw Zeegers zijn 60 jaar getrouwd. En zoals te doen gebruikelijk nam Leidens eerste burger een ferme fruitmand mee naar binnen om op die manier de gelukwensen van het gemeentebestuur over te brengen. bezig. De diverse inbraken en dief stallen had het tweetal binnen onge veer een maand ruim f 80.000 aan geld en goederen opgeleverd. In Duitsland zou de jongste verdachte zich heb- LEIDEN/DEN HAAG - Een jaar verdachte had 17 inbraken op zijn ben beziggehouden met handel in - - verdovende mlddeten. Deze verdach- te was in Nederland met vakantie geweest en het beviel hem hier zo gevangenisstraf met aftrek van voor- naam staan. Het heeft er alle schijn arrest heeft de officier van Justitie van dat u beide deel uitmaakt van bij de rechtbank in Den Haag gis- een internationaal complot van inbre- termiddag geeist tegen twee Duitsers kers, opperde de president van de de 36-jarige W. W. S. en de 20-jari- rechtbank, maar verdachten ontken- ge Th. R. H. K. wegens plegen van den dat. een groot aantal inbraken en diefstal- Verdachten waren 3 december vorig len in Leiden en wijde omgeving. jaar na een gevangenisstraf te heb- De jongste verdachte had 21 inbra- ben ondergaan in ons land, naar ken gepleegd benevens zijn verval- Duitsland gegaan, doch waren 19 Ja sing van een paspoort. De oudste nuari weer in Leiden De zaak is simpel. U rijdt naar ons toe en wij doen dan een bod op uw huidige auto, wanneer u bij ons n nieuwe niime, robuuste Vauxhall koopt. U zult dan ontdekken dat wij met onze inruilprijzen erg gul zijn. Dus doet u een goeie zaak. En die zaak wordt nog beter omdat Vauxhall, bovenop onze inruilprijs, nog eens extra 350 gulden rechtstreeks overmaakt op uw eigen bank- of girorekening. Geweldig nietwaar? Net zo* geweldig als rondrijden in een nieuwe Viva, Magnum, Victor, VX 4/90 of Ventora. Kom snel langs en profiteer. Dit aanbod geldt slechts tot 31 mei a.s. VauxhallBB General Motors staat erachter. Leiden, Vondellaan 80,tel. 071-69313* Katwijk, Ambachtsweg 1,tel. 01718-71046 Julianalaan 46, tel. 01717 - 22 36 Maredorp- "omgevtog Oostgeduld LEIDEN Het Ujkt erop, dat uitvoering van rehabilitaitie plannen in Maredorp-Oost nog wel even op zich zal laten wachten. De buurt vereniging schijnt weliswaar op het ministerie van CH.M. tot vruchtba re gesprekken gekomen te zijn - het rijk zou geld beschikbaar willen stel len - maar de gemeente ziet voor alsnog geen kans om mankracht voor deze bïnnenstadswyk ter be schikking te stellen. De ambtena ren zijn voorlopig nog bezet met de rehabilitatieplannen voor wijken als Noorderkwartier, De Kooi, Haver- en Gortbuurt en HaagwegkwattAer zo d'eeüid wethouder WaaJl gisteravond in de vergadering van raadscommis sie voor ruimtelijke ordening en o- penbare werken mee. Wel is er een contactpersoon bij gemeentewerken aangewezen die met de buurtvereni ging van tUd bot tnjd zal overleggen. BOSKOOP De uitbreiding van de Boskoopse Beurshal is begonnen. Voorzitter W. Hoogendoorn van de stichting Beurshal heeft de eerste paal aan de A.P. van Neslaan ge slagen. De bouw moet aan het be gin van het nieuwe verkoopseizoen gereed zijn. De Beurshal wordt met 500 tot 1200 m2 uitgebreid. De stichting heeft voor dit werk een geldlening van 400.000 gulden moeten sluiten. Het werk kost in totaal 6% ton. In zyn toespraak zei de heer Hoo gendoorn, dat het exportcijfer van de kwekerijprodukten was terugge lopen met 5 procent en vroeg zich hileribü af of het nog wel zin had dat deze hal werd uitgebreid. Als antwoord zei hy ja. Want d)e klan tenservice dient uitgebreid te worden en bovendien krygt de beurs weer het karakter van een nationale. DRIE ZWAAR GEWONDEN BOSKOOP Twee ernstige ver keersongelukken hebben gister avond drie slachtoffers opgeleverd met zware verwondingen. Rond tien voor half zes werd de bejaarde Wad- dinxvener J. Z. (79), die op het fiets pad langs de Roemer reed, geschept door de Boskoopse automobilist D. P. J. A., die over de Hogeveense- weg naderde. De Wadidiinxveense fiet ser zag rechts een auto naderen, maar vergat naar links te kijken, stak de weg over, en werd aange reden. De 79-jarige man werd ruim tien meter op de autokap mee gesleurd. Met een zware hersenschud ding en een paar gebroken ribben werd hij per ambulance naar het Goudse Bleuland-ziekenhuis ge bracht. Nauwelijks was de ambulance terug of er konden twee nieuwe verkeers slachtoffers naar het Bleuland-zieken huis worden vervoerd. Het betrof de Boskoopse bromfietser E. H., die in oostelijke richting over de zijde reed en terwijl hij voorsorteerde om bij de spoorlijn af te slaan, werd inge haald door de bromfietser P. J., eveneens uit Boskoop. Bij de aanrij ding die volgde, liep E. H. een zwa re hersenschudding op. De foutieve inhaler J., nog herstellend van een schedelbasisfractuur, kreeg een for se hoofdwond.

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 21