Anton Marijt: Bij Haarlem zien ze me niet meer De olifant blundert nog even ver99 Geld lenen Vreemd dat men met meer kennis van zaken over onze auto's spreekt dan over .onze grijzen Ter Leede-RCL is verzet naar 3.15 uur Scorebord VRIJDAG 16 MEI 1975 PAGINA 17 NOORDWIJK Anton Marijt hoopt het komende weekeinde rond te komen met een Belgische vereniging. De in Noordwijk wonende profvoetballer wil weg bij Haarlem. Niet alleen omdat hij na de degradatie van zijn club niet in de eerste divisie wil spelen, maar vooral ook omdat de relatie met trainer Barry Hughes alles te wensen over laat. Marijt: „De verhouding met Huigihes ds erg slecht. Wat er precies is voorgevallen zeg ilk liever niet. In ieder geval zet ik geen stap meer op het Haarlem-terrein. Ik wil niet meer met ze te maken hebben. De trainingsspullen heb ik afgelopen zondag na de wedstrijd tegen NAC ingeleverd". De nu 27-jarige Anton Marijt wilde Haarlem vorig jaar al de rug toeke ren. Hij was toen in onderhandeling met het Belgische Lokeren. Het transferbedrag f 315.000,—., werd door Lokeren evenwel te hoog be vonden, waardoor de contacten werden verbroken. Marijt: "Ik denk dat ik nu honderd k honderdvijftig duizend gulden moet opbrengen. Wordt de prijs opgeschroefd en kom ik door de transfersom weer niet tot een accoord dan schakel ik een ar bitragecommissie in. In ieder geval is al iemand voor me bezig om de zaken in België rond te maken. Vo rig jaar heb ik alles alleen opge knapt. Nu wil ik het wat zakelijker aanpakken, omdat ik koste wat het kost wegwil bij Haarlem. Daar zien ze me niet meer terug. Dan ga ik nog liever bij een amateurvereniging voetballen". Automatisch valt dan de naam "Noordwijk", de oude club van Anton Marijt. "Ik ben hier vaak. Misschien ga ik inderdaad terug naar Noordwijk. Maar zo ver is het nog lang niet. Ik wil voorlopig nog wel beroepsvoetballer blijven. Ikjcan nog wel enkele jaartjes meedraaien. Maar dan wel minstens op hetzelfde niveau. Ik vind dat ik nog bij de toppers onder de voorstoppers be hoor. Vorig jaar heb ik de fout ge maakt om nog een jaar bij te teke nen toen een contract in België van de baan was. Toen had ik moeten weggaan. Samen met Bobby Vos- maer. Die heeft het gemaakt bij AZ'67 en is zelfs doorgedrongen tot het Nederlands elftal. Maar hope lijk kom ik nu tot overeenstemming met een Belgische club. Ik ben wel optimistisch. Om welke vereniging het gaat wil ik niet zeggen. Alleen dat die club wordt getraind dooreen Nederlander. Zondag kan ik meer vertellen". JAN PREENEN. Basketbalteam is al finalist HAGEN Nederland, Roemenië, Frankrijk, Griekenland en Polen hebben zich gekwalificeerd voor de finale van het toernooi om het Eu ropees basketbalkampioenschap in de B-groep. De nummers een t/m vier van de finale-poule in Hagen kwalificeren mch voor het Europees a-kampioenschap, dat van 7 tot 15 juni as. in Joego Slavië wordt ge houden. Nederland won gisteren met 134-54 van Marokko. Revanche voor amateurs tegen Mexico NOORDWIJK Het Neder lands amateurelftal heeft re vanche genomen voor de neder laag, die het eerder in de week in Leerdam leed tegen het O- lympisch team van Mexico. Op het Noordwijk-terrein wonnen de pupillen van bondscoach Arie de Vroet gisteravond met 3-1 na een 0-0 ruststand. Overtui gen kon "Oranje" echter ook ditmaal maar zelden. Alleen in de eerste 25 minuten na rust was van goed samenspel sprake. In die periode werden ook alle goals gescoord. Na een eerse helft, waarin Nederland iets min der slecht had gevoetbald dan Mexico, maar niet verder was gekomen dan een inzet van de snelle Corduwener (EHC) op de paal, werden de zaken in het tweede bedrijf wat beter aan gepakt. Het tempo ging omhoog en al na vijf minuten kopte La- hay de bal uit een hoekschop van Corduwener achter de Mexi caanse doelman. In de tiende mi nuut was het al weer gelijk yia Rantel, waarna in de 18de mi nuut v.d. Horst (ZFC) een pe nalty verzilverde na een hands bal in het strafschopgebied van Carillo: 2-1. De eindstand was zeven minuten daarop reeds een feit. De bal werd uit een hoek schop van Corduwener door A- ren Buvens (Spijkenisse) voor de voeten van v.d. Horst ge kopt, die gretig voor 3-1 teken de. Nederland moest het daarbij laten, ook al werd in de slot fase Rergis door arbiter Ouwer- sloot uit Valkenburg na een gro ve actie weggezonden, waardoor Mexico gedurende vijf minuten met tien man moest spelen. Na het derde doelpunt vonden ae Nederlanders het echter belang rijker om de eigen ledematen, die tegen de fors ingrijpende Mexicanen veel risico liepen, vei lig te stellen. Dat gold ook voor Noordwijk-speler Kees Karstens, die zich na een zwakke eerste helft na rust knap herstelde, maar het ook in het laatste kwartier voor gezien hield. ADVERENTIE Alfa Romeo Alfetta v.a ƒ16.990,- B.V. Autom. Imp. H. A. MAASLAND Voorscnoterweg 17 - Valkenburg - Tel. 01718 13900/16275 Anton Marijt (links) hier in actie met Feyenoords Jörgen Kristensen: „lk wil niets meer met Haarlem te maken heb ben". LEIDERDORP De competitiewed strijd in de tweede klasse a van het zaterdia.gjvoetbal tussen Ter Leede en {tCL begint morgenmiddag om kwart over drie, tegelijk met het duel De Zwerver-De Meeuwen. De ze belangrijke ontmoetingen, die be slissend kunnen zijn voor het kam pioenschap waren oorspronkelijk op heel andere tijden vastgesteld. In Sassenheim zouden Ter Leede en RCL al om half drie beginnen en De Zwerver en De Meeuwen zouden pas om kwart over vier in actie ko- mdn. Gezien het belang van de ont moetingen heeft RCL afgelopen maandag al contact opgenomen met de KNVB om andere aanvangstij dien vast te stellen. Teun Rietveld, be- Betaald voetbal Nacompetitie eerste divisie: PEC Zwolle—Vitesse 1—0. Scheidsrechter Carver. Toeschou wers: 8000. Score verloop: 88. Hes- kamp 1—0. FC GroningenEindhoven 1 0. Scheidsrechter: Beek. Toeschou wers: 8000. Scoreverloop: 36. Gritter 1—0. Amaiteuia a zondagvoetbal. Gouda—Ztlvermeeuwen 0—0, De Spartaan AFC 0—6. Stand: 1. AFC 2—3, 2. Gouda 2—2, 3. Zilvermeeuwen 2—2, 4. De Spar taan 2—1. ADVERTENTIE Mensen met tegenwoordigheid van geest benaderen hun verzekeringadviseur. Vragen alles over de levensverzekering- projekten van E&L. Met het oog op hun toekomst en die van hun gezin. De goede verzekeringadviseur kent E&L Als de beste. /CAE&LEq^&Law l/f j Levensverzekeringen helder als glas Korte Voorhout 20 Den Haag Ajax overweegt protest bij UEFA over de na-competitie AMSTERDAM Ajax overweegt bij de Europese voetbalunie te pro- tts teren over cte maimer waarop de KNVB van plan is de tweede Neder landse deelnemer aan te wijzen ona- competitie) voor het toernooi om de UKr'A-oup. Die nacwnp&Oiwe was een van de vier punten, die door AJax-voorzitter Jaap van Praag en manager Hans Kraay werden aan gesneden op de pérsconferentie die gistermiddag is gehouden. Verder werd gesproken over de positie van Hans Kraay en over de nieuwe taakverdeling binnen de trainers - groep, de reis naar Indonestë (30/5 tot 15/6) en het grote internationale jeugdtoernooi dat Ajax ter gelegen heid van zijn vjjfenzeventlgjarLg bestaan houdt. Van Praag verzeker de nogmaals met klem dat de positie van Hans Kraay op generlei wijze in het geding is. Het gerucht dat het be- leujd van Kraay op de iecüenraaoiver- gadering ter discussie zou staan, noemde Van Praag een onjuistheid. "Dat gerucht", zei Van Praag, "is ontstaan door een anoniem tele foontje naar een aantal dagbladen". In het nieuwe seizoen zal de training de a-selectie worden verzorgd door Kraay, Van Daal en Koppe laar. Jan van Daal zal bovendien de zorg hebben voor de jongste junio ren. Bob Haarms zal zich in het ko mende jaar ondermeer gaan bezig houden met de betaalde jeugd en de al-junioren. Van Praag somde nog eens de moeilijkheden op rond de nacompetitie en stelde dat het expe riment van dit jaar zeker niet zal worden herhaald. "Het is een flop. De periodekampioenen doen niet mee want dat waren PSV en Feyen- oord. Het kan nooit de bedoeling van het UEFA-reglement zijn dat middenmoters uitkomen in het toer nooi om Europa Cup III". Indien de nacompetitie toch mocht doorgaan in de eredivisie dan wordt daarvoor op de volgende data ge speeld: zaterdag 24 mei, dinsdag 27 mei en dbnderdagavoiKi W9S&- stuurslid van RCL: 'Na onderling overleg met de betrokken clubs bleek dat mogelijk.Het is alleen jammer dat later bekend werddat de in terland West Duitsland-Nederland vanaf 4 uur op de televisie wordt uitgezonden. Ik geloof echter dlat dat geen al te groot bezwaar be hoeft te zijn. De toeschouwers mis sen maar één helft. Ter Leede kan in ieder geval rekenen op de suppor ters van RCL, daar ben ik van over tuigd'. Op verzoek van .RCL wordt ook een andere scheidsrechter aan gewezen voor het duel in Sassenheim. Rietveld: 'De heer A. T. T. de Jong zou de wedstrijd fluiten, maar wij hebben vernomen dat hij een lid is van de Zwerver. Om eventuele moeilijkheden te voorkomen hebben wij de KNVB gevraagd voor een vervanger te zorgen'. De vraag is of RCL tegen Ter Lee de op volle sterkte zal aantreden. Vraagtekens staan nog achter de na men van Dick v.d. Bijl en Sjoerd Teske. De Zwerver heeft, met nog één wed strijd voor d eboeg, op d'i-t mohent één punt voorsprong op RCL. Ein digen beide teams gelijk dan volgt een beslissingswedstrijd met even tueel verlenging. Is de stand dan nog gelijk dan wordt opnieuw een beslissingswedstrijd vastgesteld, met mogelijk weer verlenging. Heeft zich dan nog geen winnaar aangediend dan geeft het doelgemiddelde in de conroetitie de doorslag. 4 Vrij spel Atletiek De atletiekvereniging ADA uit Amsterdam heeft donder dag in de hoofdstad een Nederlands record gevestigd op de 4x800 meter dames. Ria Peters, Marianne Nieu- wenhuts, Erna Smit en Gre Pels lie pen 8 minuten en 58.7 seconden. De limiettij d voor het vestigen van het record op deze afstand bedroeg 9 mi nuten. Voetbal Wiel Coerver, de oud trainer van Feyenoord is gistermor gen van Schiphol naar Indonesië vertrokken. Coerver zal gedurende twee jaar als bondscoach in Indone sië werkzaam zijn. Montague gaat weer naar VTL LEIDEN. Cees Montagne gaat terug naar zijn oude vereniging VTL. Gis teravond zijn de overschrijvingspa pieren ingevuld. Montagne is de laatste vijf seizoenen uitgekomen voor Roodenburg. Montagne gaat voorts zaalvoetballen bij De Tegel- handel. De bouwvakkers in Montreal sta ken weer. Daardoor begint het er steeds meer naar uit te zien dat de Olympische Spelen volgend jaar (in 1976, het getal moet immers deel baar zijn door vier) niet zullen kun nen worden gehouden. De premier van Quebec spreekt nu al van een iaar uitsteL waarbij hij blijkbaar over het hoofd ziet dat 1977 niet door vier deelbaar is. Uit alles blijkt dat Avery Brun- dage net op tijd gestorven is. want een uitstel van de spelen had hij zeker niet overleefd. Eigenlijk is de aftakeling -van zowel zijn eigen i- mago als dat van de Olympische Spelen al begonnen tijdens de slui tingsceremonie in München in 1972 Dooir NiCo Scheepmaker Brandage Wat verscheen er dan op dat uit slagenbord in München, wilt u we ten? In grote letters stond daar: Brandage in plaats van Brundage, een simpel en vergeeflijk foutje na tuurlijk, net zo simpel en vergeef lijk als wanneer men in het oude Rome voor het oog van de wereld in plaats van Nero bijvoorbeeld No- ro in de rotsen had uitgehouwen, of net zo vergeeflijk en simpel als wanneer een vliegtuig in het Rus land vain de jaren dertig Stilan in rookletters in de hemel had geschre ven. Brandage, een klein tikfoutje aan het elektronische toetsenbord, maar de hele wereld zag het op datzelfde moment. Het was. het be gin van het einde, de grote aftake ling was begonnen. Prestige Tk zie het nog gebeuren. Op het lichtbord waarop wekenlang langs elektronische weg de namen en uit slagen waren verschenen kwam let ter voor letter een afscheidsgroet aan Avery Brundage te staan, de man die deze week in het Engelse zondagsblad The Observer werd aan geduid als "een rijke, maar eerlijke Dinosaurus". Christopher Brasher, tegenwoordig journalist maar in 1956 in Melbour ne nog winnaar van de gouden me daille op de 3000 meter steeple chase in een nieuw Olympisch record, zegt in dat stuk dat Brundage te gen twee grote vijanden vocht: het professionalisme en het commercia lisme. Brasher is mild in zijn oor deel noemt Brundage "een groot en eerlük man, die vaak blunderde, maar een man die zijn best deed, doch gedoemd was te falen". Hij zet Brundage dan neer als de Dino saurus tegenover de olifant van het commercialisme. Zij naderden elkaar over een smalle bergrand boven de afgrond. De Dinosaurus is nu als eerste van de richel gevallen en zal als specimen wel uitgestorven blijken te zijn. De olifant, schrijft Chris Brasher, blundert nog even verder, totdat hij door zijn eigen omvang zijn evenwicht verliest en ook in de afgrond tuimelt. A nv ww.TkrN'ri w Gemakkelijk en betrouwbaar bij de NMB. Voor alle doeleinden. Ook voor het verbeteren van uw woning. Geen informatie bij werkgever. Kwijtschelding bij overlijden. Inlichtingen bij alle NMB-kantoren. v caravan. voor uw auto voor uw boot voor uw meubilair voor uw keuken En dan bedoel ik natuurlijk niet de aftakeling van de toen al 84-ja- rige Brundage, maar van het ima go van de Olympische Spelen als een heilig erfdeel onzer vaderen. Toen KNVB-voorzitter Meuleman sa men met zijn Belgische collega aan de wereld het voorstel deed om de wereldkampioenschappen voetbal van 1978 niet in Argentinië te laten plaats vinden, maar in België en Nederland samen, heb ik meteen al mijn wijze hoofd geschud. Het argument van de KNVB en de KB VB was, dat Ar gentinië met zijn onzekere toekomst, zijn binnenlandse spanningen èn ge brek aan geld niet in staaf zou zijn de wereldkampioenschappen voet bal naar behoren te organiseren; Mijn argument voor de stellige over-- tuiging dat de Neder-Belgen die kampioenschappen nooit van Argen tinië zouden kunnen afsnoepen was, dat Argentinië met binnenlandse spanningen kampt en een onzekere toekomst tegemoet gaat. Juist zo'n land laat zich een dergelijk inter nationaal prestige-object nooit uit handen nemen. Waar binnenland se spanningen leven, zijn spelen de vanouds bekende remedie, die geen regering ziéh zal laten ontgaan. En zeker niet zo'n semi-dictatuur die in Argentinië de touwtjes in handen heeft. Onnozel Daarom was het ook zo'n onnoze le beslissing van het internationaal olympisch comité om de spelen na München aan Montreal te geven. Canada is een keurig-nette demo cratie waar het "Führer befehl wir folgen dir" geheel onbekend is. Dus als daar een Olympisch dorp moet worden gesticht, en als er nieuwe stadions moeten worden gebouwd voor misschien maar twee weken, en als het "aanzien" van de stad moet worden opgekalefaterd om een goed figuur te slaan tegenover de tienduizend buitenlanders, dan be gint de bevolking te morren. Waarom is er nu wel opeens geld voor stations, en was er noodt geld voor huizen of ziekenhuizen of voor concertzalen? Er worden actiegroe pen opgericht, de bouwvakarbeiders gaan staken, er ontstaat kortom gro te onrust. In een dictatoriaal gere geerd land ontbreken zulke actie groepen en stakingen omdat zij daar domweg verboden zijn. Daarom was Moskou voor 1980 zo'n prima keus. Er zal niks kloppen en niks deugen, dat kan ik nu al voorspellen maar de spelen zullen zonder moeilijkheden doorgang kunnen vinden en er zal ee sfeer van opperste verbroede ring heersen. Vooral de openings ceremonie en de sluitingsceremonie zuilen alom in de wereld een diene indruk maken Net als voor de verslagen as-mo- gendheden Italië (1960), Japan (1964) en West-Duitsland (1972) zullen da Olympische Spelen voor de Sowjet- Ume een internationaal prestige-ob ject zijn, zij het weer op een ande re manier dan voor de drie eerder genoemde landen. Meer op de ma nier waarop hef ook voor Mexico (1972) een prestigeobject was. Het IOC moet daarom zoeken naar lan den in opkomst (een Afrikaans land zoals Kenia), of naar landen die lan ge tijd in het verdomhoekje hebben gezeten (Spanje, Zuid-Afrika) of naar landen met een kwaad gewe ten (Brazilië, Argentinië), of naar een land met een zo keurige reputatie als naar een land dat zich nog steeds wil waarmaken als Oost-Duitsland. Maar een normaal democratisch land met een zo keurige reputatte als Canada is natuurlijk een miskleun van jewelste, en dat zal dan ook weldra blijken. Michel Jacobs wint Ronde van Midden Nederland Utrecht Michel Jacobs uit Bin- gelrade heeft gisteren de ronde van Midden-Nederland, een eendaagse wegwedstrijd met start en finish in Utrecht, gewonnen; In de eind sprint versloeg hij Adrie van Hou- welingen. De uitslag is: 1. Michel Jacobs (Bingelrade) 183 km in 4 uur 11 minuten 53 seconden 2. Adrie van Houwelingen (Heesselt) z.t., 3. Wiim Pater (Barneveld) z.t., 4. Peer Maas (Roosendaal) z.t., 5. Ben Groen (Giethoorn) z.t., 6. Piet vin der Kruys (Helmond) z.t., 7. Tonny Huizen (Den Bosch) z.t., 8. Gerrie Moehlmann (Beekbergen) z.t., 9. Bas Lamoen (Deu Bosch) z.t., 10. Jan Hordijk (Rotterdam) z.t. De Tsjechische wielrenner Frantisek Kalis heeft donderdag in Olomouc de zesde etappe van de VredeSkoers gewonnen. Hij versloeg in de eindsprint de Rus Alexander Oedin en de Italiaan Massimo Tre- molada. Kalis legde de 161 kilome ter van Hradec Kralove naar Olo mouc af in 3 uur, 44 minuten en 50 seconden.

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 17