,/Uzjf fK Buurtcentrm "Morschwijck" is klaar en kan gaan dienen agenda Bouw en inventaris kostten anderhalf miljoen Donklaan verkeersarm Subsidies voor de sportverenigingen VRIJDAG 9 MEI 1975 Auto gestolen LEIDEN Een bewoner van de Leemansstraat keek wel een beetje vreemd op toen hij de politie aan de telefoon kreeg met de vraag of zijn auto misschien was gestolen. Voor alle zeker heid ging hij toch maar even kijken en zag dat zijn BMW was gestolen. De gestolen wagen was inmiddels door de Wasse- naarse politie gesignaleerd en aangehouden. De jongens, vier Leidse scholieren van 17 en 16 jaar oud werden door de politie ingerekend. „Wisseltruc" Twee jongemannen zijn er met een paar cowboylaarzen van door gegaan. Ze hadden de ver koopster opnieuw naar het ma gazijn gestuurd om een grotere maat te halen en wandelden toen met de knellende laarzen de deur uit. Een hoekje in de peuterspeelzaal met een wandschildering van Lucia Steinbach. Commissie openbare werken VOORSCHOTEN De Voorscho- tense commissie voor openbare wer ken kon zich verenigen met het voorstel van B. en W. tot het maken van een verkeersarme straat van de Donklaan. De Donklaan dreigt in de verdrukking te komen door het naast gelegen industrieterrein. Enige jaren geleden is al eenrichtingsverkeer in gevoerd, maar dat heeft het vracht verkeer niet weerhouden om via de Donklaan naar het industriegebied te gaan. De Dobbeweg is de aanvoer- weg voor het industrieterrein. De Donklaan zal aan het einde worden afgesloten. Bij het begin van de laan wordt een verkeers drempel gemaakt en zodra er finan ciën zijn, zullen er nog meer ver keersdrempels worden aangelegd, maar dan moet eerst de totale riole ring vernieuwd worden. Het voorstel van B. en W. komt na het verzoek van de Donklaanbewoners, een kin derrijk buurtje. Het hoofdgebouw van het voorma lige Marine Opkomstcentrum krijgt een meer definitieve functie als huisvesting van de gemeentelijke diensten en bedrijven. Na het ver trek van de marine was het hoofd gebouw geruime tijd noodkerk van de Moeder Godsparochie, daarna werd het gebouw verhuurd aan het ministerie van landbouw en visserij •ais archiefruimte. Het ministerie iheeft nu een andere plaats gevon den en met het benutten van het •gebouw voor de eigen diensten komt ieen einde aan de versnippering van ^allerlei opslagplaatsen. De kosten be- dragen f50.000 als eerste aanzet. Te 'zijner tijd zullen meer financiën no- ,dig zijn voor toiletten, wasplaatsen jen personeelskantine. De commissie kon ook akkoord [gaan met de voorgenomen verkeers- maatregelen, die inhouden het plaat- •sen van voetgangerslichten op de oversteek bij de RK Laurenjiiuskerk ♦aan de Leidseweg en op drie plaat jsen in Prins Bernhardlaan, Admi raal de Ruytersingel. De commissie •vroeg wethouder Eveleens om spoed :te zetten achter de beleidsplannings- ■nota. De raadsleden hebben totaal [geen inzicht over de financiële en 'praktische mogelijkheden en worden overvallen met "kleine" voorstellen, ^waarvan de financiële gevolgen ge bekt kunnen worden, maar waar door de gemeenteraad waarschijn- 3ijk nooit aan het grote werk toe 4tomt. Aanleiding was o.a. het asfal teren van de paden in de parken, waarmede een bedrag van f250.000 gemoeid is, maar waardoor veel werk besparing zal optreden, omdat de pa den erg veel onderhoud vragen en vele keren onbegaanbaar zijn voor moeders met kinderwagens. Burgerlijke stand van Leiden LEIDEN Geboren: Andrea Chris- tine, d.v. K. A. Beckel en L. Götz, Jo- landa Adriana Cornelia d.v. J. C. T. Langeveld en A. H. Breedeveld, Aleia d.v. P. van de Velde en M. A. Lagen dijk, Wouter Jochem, z.v. C. J. A. Pleijsier en E. A. Pompert. Getrouwd: F. Verbiest en M. J. Si- Overleden: E. van der Plas geh. gew. m. L. W. Hendriks, 85 j. M. Zoulali, man, 55 j. J. Th. Beugels- dijk, man, 68 j. LEIDEN Wanneer staatssecretaris Meyer van CRM mor genmiddag om drie uur de officiële opening verricht van het buurtcenrtum "Morschwijck" is het precies een jaar en een week geleden dat de eerste paal de grond inging. In die korte tijd is een gebouw verrezen, dat in de meest ruime zin voldoet aan de eisen van een buurtcentrum. Compleet met donkere ka mer, peuterspeelzaal, toneelzaal, lift, alarminstallatie, bar, open haard en instructiekeuken. Door Lucia Steinbach zijn er in bijna alle vertrekken bijzonder aardige wandschilderingen ge maakt. drie jaar geleden, bedroeg zes ton, maar men verkeerde toen nog in de ij dele veronderstelling dat de grond waar het gebouw op zou komen te staan, grais van de gemeente kon worden betrokken Uiteindelijk werd het een bedrag van anderhalf mil- joen. "Als je de mensen vanachter hun televisie wil weghalen moet je er wel voor zorgen dat ze'in een ande re gezellige omgeving terecht ko men. Dat kan je van dit centrum zeggen. De entree met de bar en de open haard dragen daar zeker toe bij. We zijn blij dat we niet telkens aan scholen en zo meer hoeven te vragen: "Mogen we alsjeblieft bij jullie komen vergaderen of klaver jassen". Dat hoeft nigt meer. Er is hier ruimte voor de peuters, de kaarters, de tafeltennissers, de ma jorettes, de drumband en de be jaarden. De mensen hebben, als het ware, vanuit hun huiskamer 't gebouw zien groeien: er is zelfs een meneer ge weest die er foto's van heeft ge maakt. Ze keken er bovenop." De speeltuin, die in de pen zit, komt achter het centrum. Maar dat is weer een zaak van de gemeente. Als de raad een principebe sluit neemt, hoopt men in het kader van de aanvullende werken spoedig met de aanleg ervan te kunnen be ginnen. Directeur Piet Molenaar: "Als ik de betrokkenheid van de buurt zie. dan weet ik zeker dat het goed gaat lopen. Ik heb er eeï6t niet zo in ge loofd. Wat hier gebeurd is door vrijwilligers, is niet zomaar iets ge weest. Die mensen hebben keihard gewerkt". Het heeft even geduurd, maar nu staat het centrum vriendelijk te zijn, mooi tussen hoog opgetrokken flats, midden in het hart van de wijk en waard om door een staatssecreta ris te worden geopend. Komende week is het feeeeeeeeeeeeest. Toen het clubgebouw "Geloof, hoop en liefde" in de Langestraat moest verdwijnen in verband met de sane ring, is men (ondermeer de LJA en de afdeling Leiden van dè Nederland se Protestanten bond, waarvan het clubhuis was) om de tafel gaan zit ten om een plek in Leiden te zoeken waar een nieuw gebouw kon komen te staan. Dat werd de Mors, omdat daar particulier initiatief was. En particulier initiatief wordt gesubsi dieerd. Er werd een werkcommissie ingesteld, die plannen ontwikkelde* voor een nieuw te bouwen centrum. Samen met de stichting De Sper wers en de wijkvereniging De Juwe len. Na vijf jaar was alles rond, wa ren de plannen goedgekeurd, was de subsidietoezegging binnen en werd er gebouwd. De heer Begeer, voor zitter van de stichting De Sperwers: "Onze vuile voeten staan in alle gan gen van het Leidse stadhuis, zo vaak hebben we daar gepraat". De eerste raming voor de kosten, "Charivari" in Wassenaar WASSENAAR Het nieuwe Ne derlandse circus Charivari komt naar Wassenaar. Op zaterdag 10 mei zal de grote tent, die plaats biedt aan 1200 toeschouwers, zijn opgebouwd aan de Mansveltkade. 's Middags om drie uur en 's avonds om acht uur zijn er voor stellingen om drie uur. In het ruim twee uur durende programma ziet men naast tal rijke dressuurnummers met paar den. pony's en exotische dieren, diverse varieténummers. Van 17 tot en met 19 mei zal het circus te zien zijn aan de Die- penhorstlaan in Rijswijk. Leiderdorpse weekmarkt start op vijftien mei LEIDERDORP Donderdag 15 mei, 's-ochtends om 8 uur, wordt de eerste weekmarkt in Leiderdorp fees telijk geopend. Deze weekmarkt word gehouden in de Hoofdstraat, ter hoog te van de Hervormde Kerk en zal aan ruim 40 marktkooplieden een standplaats bieden. De volgende bran ches kan men er aantreffen: aard appelen, groenten en fruit, zuivel, koek en banket, snoepgoed, chinees/ mdische produkten, wasartikelen en cosmetica, bloemen en planten, stof fen, textiel, damesconfectie, huishou delijke artikelen en lederwaren, schoe nen, boeken en tijdschriften, dierbe- nodigdheden, antiek, garen en band. Er komt een patatkraam, een poelier en een viskraam. Tijdens de markt uren, van 8 tot 2 uur, is de Hoofd straat tussen Berkenkade en Eiken laan voor het verkeer gesloten. Mid denstandswethouder Koos Reugebrink verricht om 9 uur de feestelijke, of ficiële opening. Hij zal daarna als een volleerd standwerker, waardebon nen onder de bezoekers uitreiken. VRIJDAG Breestraat 19, Twentwel soos voor kamerbewoners vanaf 9.00 uur nam. 45 (Gebouw Staa.wijk Open speeltuingebouw Humanitas 2.004.30 u. Vrouwenketrkkoorstraat 9 Praethuya, politiek cafe 8 uur nam. ^Begijnhof 2 (Rapenburg) sexueel- ntNlèuwe Rijn 19. club voor alleen staanden. weduwen Steenstraat lb. Wereldwinkel 12.30 Lij tweg 7, Oegstgeest Soc. Ned. Adv. >or ouderen. ■aat 40 Imp •n 8.30 uur urg 24, Jazz' e Trio Paul Ruys, 11.00 v ZATERDAG v tP?'uurifamKerkgraCht 48' dansen De Burcht, grote zaal antiekmarkt 9.30 vm. 5 uur nam. Morsweg 114, Leidse jeugdschaak- 3.30—5.30 i beginners - - 18 lb, Wereldwinkel. gehs geopend. ZONDAG vanaf 8 i Geversstraat 65. soos voor kamerbe woners en alleenstaanden 812 uur Breestraat 19. Twentwel. soos voor kamerbewoners vanaf 9 uur nam. Middelweg 19c, Leids poppentheater. reservering tel. 07125802. Artsen Noordeindsplein 2a. tel. 22268. Groen- oord, Kool en Merenwijk dokter Van Luyk, Thorbeckestraat 5. tel. 22522. Waard. Prof.wijk en Tulnstadwijk dok ter W. de Bruvne Laat de Kinter- straat 32. tel. 26866. Zuidwest Haag- wegkwartier dokter Wegman Pagani- nistraat 8 tel. 26509. Leiderdorp - dokter Ouwerkerk. Nieuwe school S Praktijka- 84a, tel. 91000. Spreek- itgeest - 1.00 in gebruik Van Walcheren 52130. za. dokter Vrijenhoek v.d. Oyelaan 38, tel. 6421 zo. dokter Swen. Veurseweg 20. tel. 2356. Warmond vrij. 18. uur tot za .emoers. Churchillip°n 1. 02522-10140 za. van 9.00 uur dokter Wa lenkamp. Dorpsstraat 45, Warmond HAZERSWOUDE De nieuwe open bare basisschool J.P.F. Steijaert aan de Joseph Haydnlaan in Hazerswou- de-Rijndijk wordt maandag (12 mei) officieel in gebruik genomen. Om half vier zal de openingshandeling worden verricht tel. 01711-10030 Apotheken Apoth. Voorschoten, Voorschoten 01717 2525, Apotheek Van Breest Smallen- burg Leiderdorp, tel 99211. Tevens zaterdag tot 13.00 uur de Oegstgeester apotheek in het Wilhelminapark ge opend. Wijkverpleging Leiderdorp Gezondheidszorg tel. Interkruls Lljtweg 7, Redactie Paul Wolfswinkel "telefoon 25260 iFeest Boot WARMOND De korfbalver eniging Warmond organiseerde op Hemelvaartsdageen groot toer nooi. Het was erg druk op het In verband met de komende Pink sterdagen is de regeling voor het op halen van huisvuil als volgt gewij zigd: Boschgeest en Vlietwijk op dinsdag 20 mei in plaats van maandag 19 mei en Centrum, Nassauwijk en Noord- Hofland op woensdag 21 mei in - Hoera, tèterètt-, Rijn en Vliet be- Jstaat- vandaag twaalf jaar en een •half. Mooi, mooi, geweldig. Fijn. ^toespraken dus, cadeaus, een dia projector. bloemen, gebak en een feestavond. Nou zeg, zelfs slingers. ,5?ss.. Gefeliciteerd. -jCermis De op Koninginnedag gevoerde ac- T1 rrm trrm tie voor een boot voor de bewoners van het bejaardencentrum Zuydt- wijck heeft een bedrag opgebracht, van f716.20. Het geld werd bijeenge bracht via een koning Schuttertoer- nooi en de verkoop van glazen tij dens een demonstratiewedstrijd van Crescendo. In het clubhuis De Mirt aan de La ge Rijndijk wordt vanavond een kin- -öerkermis gehouden ten bate van ~üe kankerbestrijding en de Hartstich ting. Ballengooien, rad van avontuur 'prijzen winnen natuurlijk en af en foe een lekker hapje. Dus: even gaan kijken. Voor het goeie doel, niet waar. Geopend tussen zes en tien uur Prijs Hedenavond zal in het militair te huis Kore Mare, hoek Oude Singel de prijsuitreiking plaatsvinden van de schietwedstrijden, die de heren in het afgelopen seizoen hebben gehou den. Om 8 uur. Iedereen, die oud-militair is wordt Nog even terug naar het eerste lustrum van De Tamboerijn. Het buurthuis in de Valeriusstraat. Van avond een lampionnenoptocht met Jong K en G voorop. Daarna is ër een feestelijke avond voor de Uvtad- jongeren. De band Hippopotamis en discjockey Eppo zorgen voor jolijt. Morgenmiddag vanaf 2 uur wordt het vrolijk met oude ambachten, een draaiorgel, kraampjes, volksspelle tjes en een barbecue. Om ongeveer 4 uur is er een ballonnenwedstrijd, voor 300 mensen. En 's avonds tegen 'achten is er een grote dansavond met de Boranies. Zie eens aan. Seringenberg bloeit weer WASSENAAR In verband met de bloei der Seringemberg worden mei ingang van woensdag 14 mei a.s. tot en met woensdag 4 juni de Konink lijke landgoederen „De Horsten" weer dagelijks opengesteld. De m'gang is aan de Papeweg te Wassenaar. sportpark Overbos mede dankzij het mooie weer. Het was voor de een picknicken, voor de ander "strijdleveren". Willibrord- cantorij op tv-scherm OEGSTGEEST —Opnieuw zal de IKOR-t.v. opnamen maken van de WilUbrordcantorij in Oegstgeest. Twee programma's van een half uur zul len worden opgenomen in de Groe ne Kerk op zondag 11 mei a.s. Ook in de voorafgaande jaren werden enkele van dergelijke opnamen ge maakt voor de serie "Zingend Ge loven". Dit maal gaat het om ge deelten uit het Gloria van Vivaldi en Pergolesi's Magnificat. Daarbij zullen o.m. een aantal gezangen uit het "liedboek voor de kerken" opge nomen worden in bewerkingen van de cantor-organist Egbert van Goor. LEIDERDORP De Leiderdorp- se gemeenteraad buigt zich maandag weer over zo'n 27 agendapunten. Als het aan Leiderdorper Van Koolwijk ligt zal dat buigen niet in rookwol ken geschieden. Hij heeft een brief gezonden naar B. en .W waarin hij verzoekt: te willen bevorderen, dat in openbare ruimten zowel aan deze als aan gene zijde van de af scheiding tussen publ. tribune gaderzaal het roken wordt ge stopt dan wel tot een uiterst mini mum wordt beperkt. Het college ziet echter geen mogelijkheden tot het treffen van dwingende maatregelen. Het college geeft in overweging, dat een ieder zich gedraagt op de wijze zoals men meent dat moet gebeuren. Het college geeft zelf, op wethouder van sport, mevr. Tichler na, wel het goede voorbeeld. Burgemeester Van der Have rookt al zeker m jaar niet meer en de sigarenpaffende wet houders Drenth en Reugebrink heb ben enige maanden geleden gelijk tijdig besloten het roken te laten. Al of niet in hinderlijke rookwol ken gehuld zal de raad het voorstel van B. en W. bespreken om de uit voering van grondwerken, riolerings- en bestratingswerken en het maken van gesloten wegdekken met bijko mende werken in het bestemmings plan "Voorhof" te doen uitvoeren. Bedoelde werkzaamheden onder hands aan te besteden. Weliswaar laat, daarom met excuses in het voorstel, wordt de raad gevraagd, het ontwerp-besluit tot afrekening van subsidie 1973 vast te stellen voor de sportverenigingen. Tevens vraagt men het toe te kennen subsidie schot vast te stellen voor 1974 en de subsidieaanvraag van de Leiderdorp- se Bridgeclub en de sohermvereni- ging Leiderdorp af te wijzen. Men vraagt te besluiten een voorschot van subsidie toe te kennen aan onder staande verenigingen ten bedrage van f27.333, totaal f6300 voor korfbal vereniging Velocitas. f 1.000,— voor gymnastiekvereniging Sparta f 1200 voor volleybalvereniging D.V .O. f 11.980,— voor zwem- en polovereni ging D.K.D. f 1.600,- voor de Leider- dorpse Reddingsbrigade, f 1.491,- voor tafeltennisvereniging De Rijnsleutels f 2.6"32,— voor de basketbal vereni ging Leiderdorp en f 1.130,— voor de schaakvereniging Leiderdorp. VOORSCHOTEN De commis sie voor financiën en bedrijven ver gadert maandagavond 20.00 uur in het gemeentehuis. Op de agenda staat o.a. voorstel tot het voteren van een kre diet ten dienste van het uitvoeren van voorzieningen in de Donklaan voorstel tot het voteren van een kre diet ten behoeve van de verbeuring van het hoofdgebouw op het voor malig M. O.C.-terrein; nota inzake de verkeersproblema tiek; SOS-dienst SOS - tel Hulpdienst 25202 Voor allen die In deD verkeren dae en nachi Burgerraadsman steeg) tel 071-43171 Spreekuren, ma. van 11.30-f4.00 uur do - 19.00-21.00 uur Gezinsverzorging StlchtlnR Gezinsverzorging ueiden. Aanvragen Hulp bejaarden en langd i- 45 tel 49441 (ma t/n voorm) Voor weduwen en weduwnaars Nederlandse Vereniging wen en weduwi bureau: 61112 Moeders voor moeders Mevr. Zr. E. Jansen—N dilck 32. Oegstgeest teL Gespreksavonden Gesprekaavonden Baha-j gemeen schap Wo 8 uur nam. Kennedylaan 11. Oegstgeeft, vr 8.16 uur nam. Ered. Hendrikplantsoen 25 Leiderdorp Architecten i weduwnaars tel Lelds advies- werkdagen tel. bereik baar onder 26386 Zitting op wo avond van 7.306.30 uur op bet adres Mid delweg 4 (by Hooglandse kerk.) Leidse Rechtswinkel Apothekersdljk 83 Dl, woe. Dienstencentrum. Van Hogendorpstr. 36, vr. 7-9 uur nam Mierenneet do. LEIDSCH DAGBLAD Uitgave: Leadsch Dagblad B.V. Witte Singel 1 Leiden. Postbus 54 Giro 57055. Kwartaalabonnement f 34,35 Per Post f 36,75 Jaarabonnement f 126,10 Jaarabonnement per post f 135,70 Losse nummers f 0.50 Abonnementsgelden bij vooruit betaling te voldoen. Bij automa tische overschrijving geen ad ministratie- en incassokosten. Nabezorging van 18.00—20.00 u. Zaterdag van 16.00—18.00 uur. Telefoon 071-30500. Indien in gesprek 071-34539.

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 2