eersten in Yuelta mm "Van mijn zaak en familie afblijven" Wie nu vooreen proefrit instapt T<T i li rvoi* Tkii bij Aifa Romeo, wordt een ervaring rijker ivliljtUI J En misschien een jaar gratis benzine en all-risk De duidelijke extra's van de grote voorraadpot Moccona. Ritzege's Tamames KOERSEN IN HILVERSUM Laver en Borg in halve eindstrijd Ria Stalman naar een knap discusrecord IN MONTREAL WORDT WEER GESTAAKT in VRIJDAG 9 MEI 1975 URQUIOLA De Spanjaard Tamames heeft woensdag en gisteren zijn derde en vierde etappezege behaald in de Ronde van Spanje. Woensdag was hij het rapst aan het einde van de vijftiende etappe in Irache, waar zijn landgenoot Perurena tweede werd voor Lasa, Ocana, de Belg Wesemael en Kuiper, gisteren zegevierde hij in de Baskische stad Urquiola. Na een rit overigens waarin voor al Luis Ocana erg actief was ge weest. Bij de beslissende demarra ge kreeg de Spanjaard drie concur- renten mee, die hem in de sprint al len te snel af waren. Achter Tama mes eindigde Lasa als tweede, Ben ny Kuiper als der-de en Ocana als vierde. In het algemeen klassement van Vuelta deden zich niet veel wij zigingen voor: Perurena behield de leiding gevolgd door de Spanjaar den Lasa, Tamames en Ocana. Hen- ny Kuiper bezet de vijfde plaats. Het ziet ernaar uit dat de bonifi catie-seconden de vierdaagse van Duinkerken gaan beslissen. De Belg Freddy Maertens, behaalde woensdag en gisteren een aantal van die kostbare seconden door enige ke ren als eerste een niet zo hoge berg te bedwingen. Daardoor heeft hij na twee dagen een voorsprong van een seconde op de Fransman Danquillau- me, die de eerste rit won en in de tweede rit achter de Belgen Malfait Prijs der Commilitonesken 2000 m 1. Mike Nardinclant (B. de Vries) 2.46.5 1.23.3, 2. Lion v. d. Lente, X La Vitesse. Winn. 5.40, pi. 2,40 11.30 3.10, kopp. 300,-, trio 6.657.60. Dierenkliniek-prijs 2440 m: 1. Nor- bert (M. v. d. Togt) 3.28.8 1.25.6 2. Nino Song, 3. Mae West. Winn 3.60 pl. 1.30 1.20 1.90, kopp. 4,-. De Soleysel-prijs 2920 m: 1. Ivar J. Tambach) 4.09.9 1.25.6, 2. Karin van Hovi, 3. Kid Baker. Winn. 23, pl. 4.40 4 -, 2.-, kopp. 153.60 trio 1.381 Peerdepieten-prijs 2000 m: 1. Loe- tia (R. Hatzmann) 2.50.3 1.25.2, 2. Komiek Olivier. 3. Jonas. Winn. 5.- pl. 4.10 2.10 4.50, kopp 21.80. Criterium der 5-jarigen 2020 m: 1. Laguna Star (R. v. d. Lubbe) 2.48.2 1.23.3, 2. Lely Rodney, 3. Lou Hag- heweyde. Winn. 2.90, pl. 1.60 2.30 3.20 kopp 15.10, trio 318. Prijs der Veterineusen 2000 m: 1. Hit Parade (Mej. M. Verhoeve), 2.38.- 1.19.-, 2. Jello, 3. Belito. Winn. 1.50, pl. 1.60 1.80, kopp. 3.30. Faculteitsprijs 2000 m: 1. Jupiter D (G. van Eykelenborg) 2.43.4 1.21.7 2. Kermita B., 3. KamieL Winn. 4.10, pl. 1.90, 1.80, 2.10, kopp .13.10 trio 177.50. Diergen. Stud .Kring-prijs 2020m: 1. Nubar van Echten <W. van Buy- tene) 2.50 - 1.25.- 2. Leslie Hanover. 3. Lestavil. Winn. 1.40, pl. 1.10 2.-, 1.30, kopp. 17.80. Absyrtus-prijs 1600 m: 1. Hans <B. Dapper) 2.13.7 1.23.6. 2. Jupiter Schans, 3. Kitty H. Winn. 10.90, pl. 2.40 2.20, 1.70, kopp. 3250. trio 285.80 Diergen .Stud. Kring-prijs 2020m: 1 Marieke D. (S. van Leeuwen), 2.48.5, 1.23.4, 2. Myros Buitenzorg, 3. Niagara. Winn. 4.20, pl. 1.80 1.60 1.40. kopp. 11.10. Tota'lisatoromzeit f473.524,— (winnaar) en Bracke derde werd. Roy Schuiten (derde in de eerste rit) staat in het algemeen klassement achter Maertens, D&nguillaume, Malfait en Pintens op de vijfde plaats met vijftien seconden achter stand. Gerben Karstens (zevende en vijfde) bezet de achtste plek met 16 seconden achterstand. Nadat Eddy Merckx woensdag de eerste etappe van de Ronde van Nor- mandië had gewonnen, eiste ook gisteren weer een Belg de ritzege voor zich op. Patrick Sercu zege vierde in de massasprint aan het slot van de tweede étappe voor zijn land genoten Godefroot en Merckx. On danks de Belgische étappe-overwin ningen staat niet een Belg, maar een Italiaan aan de leiding. Enrico Paolini staat twee seconden voor op zijn landgenoten Baronchelli (die dinsdag de proloog had gewonnen), en Ricommi. Met vier seconden ach terstand volgt Godefroot, op vijf se conden staan Merckx en Zoetemelk, (woensdag vierde, gisteren 36ste) en op zeven seconden volgt Knetemann die vijfde en 31ste werd in de ritten. Door de eerste etappe van de driedaagse Ronde van Noord Hol land te winnen heeft Peter van der Kruys het succes van zijn plpeg oompleet gemaakt. De formatie van Jan van Erp won gistermorgen in Zaandam eerst op overtuigende wij ze de ouverture van de ronde, een ploegemftijdiri't. en 's middags ging Van der Kruys in Alkmaar als eer ste over de streep. Van der Kruys won in de eindsprint van zijn vlucht- makker Arie van Houwelingen en nam het leiderstricot over van zijn ploeggenoot Lubberding die in de ploegentijdrit als eerste van zijn team over de eindstreep was gegaan. De openingstijdrit .van de Vre- deskoers (Berlijn-Praag-Warschau) voor amateurs is gisteren gewonnen door de plioeg van Italië voor Oost- Duitsland en Noorwegen. De Neder landse ploeg eindigde in de rit over zes maal zeven km op de laatste plaats. De Hongaar Szlipcsevics leg de van de 102 renners het snelst de zeven kilometer af en veroverde de gele trui. De Nederlander Mak staat op de zevende plaats. Harm Ottenibros won gisteren de profronde van Biervliet. In de eind sprint versloeg hij Nidi den Her tog, met wie hij een voorsprong van 35 seconden had op de overige ren ners. Ketie van Oosten tenslotte ze gevierde in een dames-wieler wedstrijd in het Belgische Meeuwen. B.V. Autom. Imp. H. A. MAASLAND Voorschoterweg 17 - Valkenburg - Tel. 01718—13900/16275 MECHELEN De klap is onverwacht gevallen, uiteraard keihard aangekomen en zal in de internationale biljartwereld nog lang nadreunen: Raymond Ceulemans stopt met het wed strijd biljarten bij de amateurs. De grootste biljarter aller tijden, met zijn zeventig nationale en internationale titels, is door de Belgische biljartbond twee maanden uitgesloten van het spelen van demonstraties omdat hij vorige week zondag tijdens het nationale kampioenschap bandstoten in Kortrijk niet is versche nen op een ontvangst bij de burgemeester van Kortrijk. Een naar Nederlandse begrippen onvoorstelbaar argument om een speler daarvoor een schorsing op te leggen, maar in België is dat een van de voorwaarden waaraan deelnemers aan nationale toernooien moeten voldoen. zal pu een stuk rustiger voor me worden. In plaats van zo'n dertig evenementen per jaar zullen het er in het vevrolg maar een stuk of vier worden, maar wel met eenzelfde resultaat". Hetgeen dan slaat op de financiële kant van de zaak. Voor Ceulemans (38) is dat de d'ruppel geworden die de emmer deed overlopen. "Met dergelijke corruptietoestanden moet het nu maar eens afgelopen zijn", roept de Meohelse 'uitbater' van een café-res taurant-biljartzaal verbitterd. "Die kinderspelletjes neem ik niet langer. Dan moet het maar afgelopen zijn". "Ik reed elke dag van Mechelen naar Kortrijk op en neer",' vertelt de veelvoudige Europese (26 keer) en wereldkampioen (17 keer), "omdat ik ook in m'n zaak wilde zijn. Ik was zaterdagnacht om half drie thuis gekomen en het was me mede daardoor onmogelijk om elf uur al weer in Kortrijk bij de receptie te zijn. Ze mogen over m'n biljarten zeggen wat ze willen, maar van m'n zaak en m'n familie moeten ze afblijven. Dat is m'n broodwinning". De verbolgen Ceulemans verder: ,Ach, 'het is een hele staip ja, maar voor mij is het toch niet zo erg, want ik heb genoeg gewonnen. Het "Ik ga in juli drie weken naar Buenos Aires en een week naar Chili op uitnodiging van Esequel Navarra voor prof demonstraties. Een tijd geleden heeft hij me al een zeer aantrekkelijk aanbod gedaan, maar dat heb ik toen natuurlijk afgeslagen. De directeur sportief van de Belgische biljartbond, de heer Julien van den Berghe: 'Ik heb er drie nachten al niet van geslapen. Het is natuurlijk vreselijk Jammer dat Ceulemans dat besluit heeft geno men. Niet alleen een groot verlies voor ons, maar voor de bil jar ter ij in het algemeen uiteraard. Ik denk dat het wel onherroepelijk is, want Ceulemans heeft het zelf aan pers, radio en tv verteld. Hij heeft zichzelf geschorst door niet op die receptie te verschijnen. Vorig jaar in maart was hij namelijk al voor twee maanden voorwaardelijk ge schorst toen hij niet verscheen op een receptie van de minister van opvoeding en cultuur. En nu werd die schorsing dus effectief. In de eerstvolgende twee maanden zou hij echter maair één demonstratie geven. Maar hij heeft dit aangegre pen om er mee te stoppen. Ik zie het somber in. Ik ken Raymond en ik denk niet dat hij een stap terug zal doen. Ceulemans verder: "Die schorsing noem ik sadisme. In plaats dat zij het appreciëren dat ik ondanks m'n drukke zaak nog biljart. Hoe het verder als profbiljarter evalueert zal ik wel zien. Ik ga m'n bootje wel roeien. Natuurlijk vinden velen het jammer. Ik heb zeker al zo'n tachtig telefoontjes gehad. Maar het is niet mijn schuld. In Nederland zou zoiets toch niet mogelijk zijn? Ja, ik had Nederlander moeten zijn dan had ik het nog verder geschopt dan nu. Ik ben veel in Uw land gevraagd, dat weet ge. Alleen m'n vrouw vindt het niet zo prettig, dat het nu ineens zo afknakt. Ze had gedacht dat ik nog zo'n twee, drie jaar zou doorgaan en dan in alle glorie zou stoppen. Ik blijf echter trainen en m'n conditie op peil houden, maar ik biljart voortaan als prof. Op die manier kon het echt niet meer". VOORSCHOTEN Het was woensdagmiddag op het gemeente huis van Voorschoten even allemaal Randstad Sport wat de klok sloeg. Gé Devilee, spelend in het eerste elftal van deze Voorschotense voetbalvereniging en Paula Rodenburg vonden de tijd gekomen "het bootje" maar eens in te stappen. Een echt Randstad Sport-bootje overigensomdat Paula's vader (als secretaris) ook nogal wat tij A in deze voetbalvereniging stopt. Kortom: alle reden voor een ere haag van jeugdige Randstad Sportertjes". En die was er dan ook. PALLAS Rod Laver, 35 jaar oud nu, is doorgedrongen tot de hal ve finales van het WCT-toernooi in Dallas. Hij versloeg de Amerikaan Harold Salomon met 4-6, 6-0, 6-2, 3-6 6-3. In de halve finales ontmoet hij de Zweed Björn Borg. Deze won in de eerste partij van het 100.000 dol- lartoernooi met 7-6, 7-6, 6-0 van de Mexicaan Raul Ramirez. Het toernooi om de federatie Cup is donderdag in zijn geheel verhuisd. Nadat woensdag door de voortdu rende regenval nieit was gespeeld en het weer zich donderdag nauwelijks beter liet aanzien, besloten de orga nisatoren het hele evenement over te brengen van Aix en Provence naar het veertig kilometer verwijder de Marseille, waar in de zaal werd gespeeld. De Nederlandse damesploeg verloor met 2-0 van Tsjecho Slowa kije en werd daarmee uitgeschakeld. SLIEDRECHT De Nederlandse recordhoudster discuswerpen, Ria Stalman, is in dit nog maar-en lijks op gang gekomen atletieksei- zoen, hard op weg om haar uitzen ding naar de Olympische Spelen in Montreal af te dwingen. Kwam zij afgelopen zondag tot 54.98 meter, gis teren realiseerde zij tijdens de door Sliedrecht Sport gehouden specifieke werpwedstrijden, met een formida bele slinger een afstand van 57.42 meter, een verbetering van het na tionale record met maar liefst 2,41 meter. Bovendien liet zij nog een on geldige poging van 58.80 meter no teren, waarmee maar gezegd wil zijn, dat er nog veel meer in zit. Met deze exclusieve topprestatie overschreed Ria Stalman de interna tionale limiet voor uitzending naar Montreal, welke tijdens het kort ge leden in Nairobi gehouden congres van de Internationale Amateur At letiek Federatie (IAAF), voor het discuswerpen dames op 56 m werd gesteld. Uiteraard hebben de natio nale Olympische comite's de vrij heid om alle limieten van de IAAF e verscherpen, hetgeen in ons land ongetwijfeld zal gebeuren. De IAAF heeft verder bepaald, dat de pres taties moeten zijn geleverd in de pe riode van 31 mei 1975 tot 5 Juli 1976. In elk geval rukt Delftse Ria van het Haagse Sparta langzaam op in de richting van de wereldtop, waarvan het begin toch wel bij de 60 meter mag worden gezocht. Grote voorraadpot, dos voordelig. In glazen stopfles die de aroma vasthoudt. 160 Gulle koppen pittige koirelkoffie, geurig tot het laatste kopje. Altijd 40 waardepunten voorwaarde- volle geschenken. 200 gram Moccona, lekker pittige konelkoffie van Douwe Egberts. MONTREAL De bouwvakkers, die betrokken zijn bij de bouw van de Olympische installaties voor de zo merspelen van 1976 in Montreal, heb ben donderdag het werk weer eens neergelegd. Naar alle waarschijnlijk heid is dit gebeurd na het bekend worden van de resultaten van een juridisch onderzoek naar corruptie en gewelddadigheden in de bouwnij verheid van de provincie Quebec. In het rapport worden rigoreuze maatregelen aanbevolen. Ondermeer wordt voorgesteld vier vakbonden on der regeringstoezicht te plaatsen. de ban van Bella Be% U TREFT 'T SLECHT WERENDE HAREMDAMES ZUN MIET THUIS Th/SS ZITTEN ER IN DE WASSERETTE, B'J HUN SCHOONMOEDER EN '•■DE OJERK3E TWAALF OP EEN UITZENDBUREAU LAAT JE NIET IN DE MAL1NÖ NEMEN J0W6ENS. DE HAREMS ZUW ER NOS WEL. MAAR DE HAREM- DAMES ZJN AL .SINOS 192} 6£- PEWSIONEERD

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 19