Noordwijk „verknalt" feestavond Spijkenisse Katwijk toch volle winst LEIDEN OPPERMACHTIG IN VOLLEYBALSTRIJD STEDEN Ondanks mat spel MAANDAG 5 MEI 1975 PAOINA 11 SPORT SPORT SPORT SPORT Vrii spel NOORDWIJK Hoewel de Noordwijkers de achterstand op oploper Spijkenisse door een klinkende 4—1 zege tot één punt hadden teruggebracht, beseften zij dat de kans om opnieuw kam pioen te worden nog niet al te groot is en dat wellicht genoegen r»l moeten worden genomen met 'n .troostprijs'. De afgelopen week werd bekend dat de nummers A van de eerste klassen van de za terdag-competitie in een beslis singswedstrijd zullen gaan uitma ken w e zich naast de kampioe nen als derde zaterdag-team plaats voor de bekercompetitie met profclubs. Noordwijk wil ech ter meer: rechtstreekse plaatsing, met andere woorden een kam pioenschap. Jan Willem Bogers: 'Het zit er in dat we met 41 pun ten eindigen en dan nog geen kampioen zijn. Ongelooflijk. Ik hoop alleen maar dat Spijkenisse nu zo'n tik heeft gehad dat het minstens nog één punt verspeelt. Ik vond de ploeg trouwens van middag erg zwak. Er werden te vaak hoge ballen gegeven, die ge makkelijk konden worden opge vangen". Vooral door Constant Smit, die na een aarzelend begin pen van de belangrijkste troeven van Noordwijk werd: "Het ging vanmiddag erg lekker. Meestal heb ik met die hoge voorzetten veel moeite. Je moet er bij na denken, je moet je afvragen of je moet uitlopen of dat je verdedi gers zullen ingrijpen. Bij een schot ligt dat anders, dan heb je geen tijd om na te denken". Voor al Spitkenisse-trainer Ad van Dongen was nogal onder de in druk van het keeperswerk van Smit: "Had ik maar zo'n keeper. Mijn doelman is bij een paar doelpunten bepaald niet vrijuit gegaan". Van Dongen wilde ove rigens niets afdoen aan de zege van Noordwijk, evenmin als Rini van Zanten: "Noordwijk heeft verdiend gewonnen. Het heeft 'n terke ploeg, al wil ik niet zeggen de sterkste. Ik hoop alleen dat we geen beslissingswedstrijd tegen deze jongens hoeven te spelen. Sjoerd Boot helpt Noordwijk met een kopbal aan een 10 voorsprong. Kansen stijgen voor R. Boys na 0-3 winst op MW'27 MAASLAND Rijnsburgse Boys is hard op weg om het derdeklasser schap te prolongeren. Tegen mede- degradatiekandidaat MW'27 slaagde de formatie van trainer Frans van der Zeeuw er in om met duidelijke cijfers te winnen: 0—3. Het was za terdag trouwens toch een succes volle dag, want Loosduinen (ook verkerend in de gevarenzone) ver loor met 21 van kampioen Kat wijk. Met Henk Starkenburg, Gerrit van Egmond en de sinds vrijdag ge trouwde Nico Zwaan als uitblinkers moest Rijnsburgse Boys al direct, het initiatief overlaten aan de Maas- landers, die echter weinig raad wis ten met de spaarzame mogelijkhe den. De counters van Rijnsburgse Boys bleken veel gevaarlijker. Dat resulteerde na 26 min. in een 0-1 voorsprong voor de Rijnsburgers, toen Cas Zwaan de bal uit een indi recte vrije trap naar Jacques den Heijer toeschoof, die hard raak knal de. Tien minuten na de rust was het weer raak. Cas Zwaan brak op de lin kervleugel bij een uitval snel door, „lokte" de doelman van MW'27 uit het doel en plaatste de bal daar na naar de vrijstaande Anne Ouwersloot, die geen moeite had: 0 —2. MW'27 bleef volharden in het speltype "lange halen, snel thuis", maar vormde daarmee voor de sterk spelende Rijnsburgse Boys-defensie, nauwelijks een bedreiging. Na een dieptepass van Gerrit van Egmond, maakte Cas Zwaan tenslotte een einde aan alle twijfels. Zwaan rondde zijn lange solo af met een gave treffer. Rijnsburgse Boys kreeg in de slotfase nog verschillende mo gelijkheden om de score te verhogen maar de Rjjnsbwrgers hielden het uiteindelijk op 0—3. Regionalen UVS in gevarenzone LEIDEN De regionalen van UVS hbben zaterdag geen kans ge zien een einde te maken aan de nederlagen-reeks van de laatste imaanden. Nu werd thuis met 1—3 van Excelsior verloren; een neder laag waardoor de blauwwitten de on derste plaatsen tooh wel erg dicht Tot een kwartier in de tweede helft leek UVS in zijn opzet in ieder geval een punt halen te gaan slagen. Excelsior was, ook al door de verdedigende speelwijze van de jeugdige Leidenaars, welis waar de meest aanvallende ploeg, maar tot op dat moment had de blauwwitte defensie de zaken knap onder controle gehouden. Die eerste, in de zestigste minuut gescoorde, Rotterdamse treffer bleek echter het begin van het einde. UVS moest nu de verdedigende instelling wat laten: varen mi Excelsior profiteerde. Doelpunten in de 30ste minuut brachten een 0-3 score op het bord. De tegentreffer van Hans Bos, nadat eerst een inzet van Ralf Vink ten dele was gestopt, kwam dan ook te laat om nog voor enige hoop in de UVS-harten te kunnen zorgen: 1-3. DEN HAAG Na de wedstrijden van het weekeinde ziet het komen de spelschema in de Europese zones (A en B) van het tennistoernooi er als volgt uit: A: West-Duitsland— Zweden en SpanjeEngeland. Vrij gesteld zijn nog de Sovjet Unie en Roemenië. B: EgypteHongarije en de winnaar van Frankrijk/België Joegoslavië. Vrijgesteld zijn Tsje- cho-Slowakije en Italië. De uitsla gen van het weekeinde zijn: zone A: West-DuitslandZwitserland 50; Polen—Zweden 14; Spanje—Dene marken 50; Oostenrijk—Engeland 04; Zone B: MonacoEgypte 13 Hongarije—Nederland 5—0, Joego slavië—Bulgarije 4—1. NOORDWIJK Het 'avondje' dat de spelers van Spijkenisse al vele weken geleden in het vooruitzicht was gesteld, kreeg zaterdag opeens een heel ander doel. De zaterdagavond, die een voorproefje had moeten worden van het kampioensfeest, heeft in werkelijkheid in het teken gestaan van het opvijzelen van het moreel, waarop enige uren eerder zo'n zware aanslag was gepleegd. Noordwijk had voor de tweede maal in deze com petitie de gevoelige plekken van Spijkenisse op niet mis te verstane wijze blootgelegd. Na de uitwedstrijd met 30 te hebben gewonnen voorzag Noordwijk het duel voor 'eigen' pu bliek (2000 toeschouwers) van de alleszeggende cijfers 41. Door Jan Preenen Maar al moet de teleurstelling groot zijn geweest (Spijkenisse had zich bij winst ontfermd over de titel in de eerste klasse A van het zatei- dagvoetbal), toch werd er 's avonds gefeest. Rini van Zanten: „Met z'n allen kunnen we gemakkelijker pro beren hier overeen te komen". De feestavond bij hem thuis had trai ner Ad van Dongen beloofd en zou worden gehouden als Spijkenisse uit de vier wedstrijden, die aan de con frontatie met Noordwijk voorafgin gen, zeven punten zou halen. Spijke nisse eiste de maximale winst op en begon derhalve met drie punten voor sprong in riante positie aan de ont moeting met Noordwijk. Twee uur later mocht Spijkenisse blij zijn aan een debacle te zijn ontsnapt. Trai ner John Eelman van Noordwijk: „Als mijn jongens op belangrijke mo menten nog iets meer hun hoofd hadden gebruikt en de bal iets lan ger in bezit hadden gehouden dan was het 6, 70 geworden". Spijkenis se werd dan ook vooral na rust ver nederd. Zelfs tijdens de zeven mi nuten, die scheidsrechter Van Delfst als extraatje aan de „blessuretijd' toevoegde zag Spijkenisse geen kans meer voor een eervollere nederlaag te zorgen. De équipe van Van Don gen moest de beslissende tik incasse ren in de eerste de beste minuut na rust. Nadat het de eerste helft tegen de harde wind in had afgestoten met een nog verre van uitzichtloze 1—0 achterstand, voerde Hans Westgeest d Noordwijkse voorsprong direct na de pauze op tot 2—0. Een score, die nog verdubbeld zou worden, alvorens Spijkenisse eindelijk tot 4—1 kon „te rugkomen".. Die cijfers leken vrij lang een utopie. De eerste helft liet 'n grillig Noordwijk zien dat sterke momenten afwisselde met opmerke lijk zwakke. Verdedigers als Frans van Veen en Ton van Kesteren had den in het begin nogal wat overtre dingen nodig om zich te handhaven. Dat zij niet onderuit gingen dankten ze voor een groot deel aan hun aan voerder Cees Spaanderman, die de in middels door Excelsior gecontracteer de spits Rini vam Zanten bijna een werkloze zaterdag bezorgde. Gevaar lijk werd Spijkenisse nauwelijks, in tegenstelling tot Noordwijk. Na een fout van Daan v. d. Meer kreeg Albert Spaanderman een mo gelijkheid voorgeschoteld (hij schoot de bal royaal over het doel) en Sjoerd Boot lanceerde zichzelf door eerst de bal handig over Aren Buvens te tikken en vervolgens langs Nico Hokke, maar ook Boot „vergiste" zich in de afmetingen van het doel. Spijkenisse, dat wel degelijk durfde aanvallen (onder meer via de sterke middenvelder Hans Postma) en een half uur de gelijke was van Noord wijk werd na 34 minuten op ach terstand gezet. Bij 'n hoekschop van Albert Spaanderman veerde alleen Sjoerd Boot voldoende op. Mét het hoofd tekende hij voor 1—0. Direct na rust verzekerde Noordwijk zich in feite van de winst. Jaap van Kes teren werd onderuit gehaald en Hans Westgeest knalde de bal uit de vrije trap rechtstreeks achter de blunde rende doelman Lankhaar. Tot erger nis van de spelers van Spijkenisse en hun trainer Van Dongen: „Hokke pleegde obstructie en had dus een indirecte vrije trap tegen zich moe ten krijgen". Vanaf dat moment was Noordwijk definitief zichzelf. Beter dan Spijkenisse voor rust hield het met de wind in het gezicht de bal vaak goed in de ploeg, ook nadat Barten was vervangen door Broring en Albert Spaanderman weer op het Schermen De 24-jarige Delfte naar Eddy Ham heeft gisteren in het sportpark De Vijfhuizen in Vlaardingen voor de vierde maal de Nederlandse sabeltitel behaald. De schermer van La Barriere, mocht zich kampioen blijven noemen na 'n gewonnen barrage (53) tegen de Hagenaar Jan Dijksman van de Vrije Wapenbroeders. middenveld was beland. Spijkenisse, dat wel degelijk afstandsschoten door het spel mengde, miste de rust om terug te komen. Het zocht wat te veel zijn toevlucht in hoge voorzet ten, die Noordwijk-doelman Constant Smit in staat stelden een van de uitblinkers te worden. Spijkenisse werd pas gevaarlijk, nadat in de 75- ste minuut Van Kesteren de bal uit een corner van Bogers knap had ingekopt: 3—0. Van Zanten maakte zich toen tot tweemaal toe los van directe tegenstander Cees Spaander man, maar vond evenzovele malen Constant Smit op zijn weg. Het in deze fase soms speels voetballende Noordwijk, dat verdedigers als Ton van Kesteren en Hans Westgeest re gelmatig mee naar voren liet gaan kwam nog op 4—0. Daan v. d. Meer verspeelde de bal aan Bogers, die HoKke simpet uittelde en Jaap v. Kes teren diens tweede goal gunde. Dat Jaap Goedendorp er tenslotte na een afgeslagen corner nog 4-1 van maak te mag geen naam hebben. Een gro tere Noordwijk-zege lag daarna meer voor de hand dan 44. KATWIJK Een door afwezigheid van Wim van Beelen en Freek Rienks gehandicapt Katwijk heeft zijn supporters afge lopen zaterdag op een zeer matig partijtje voetbal 'getracteerd'. De wedstrijd tegen Loosduinen, die in verband met het op de televisie uitgezonden duel om de FA-cup pas om vijf uur begon, leverde wel een 21 overwinning op voor de ploeg van trainer Hans Verkuylen. Maar daar was in de eerste plaats de ontstel lende zwakte van tegenstander Loosduinen de oorzaak van. Jan Willem Bogers tikt de bal langs doelman Lankaar van Spij kenisse. Voor Jaap van Kesteren is het dan eenvoudig om Noord wijk op 40 te zetten. Loosduinen had namelijk in het eerste bedrijf, toen de oranjehemden volledig ongeïnspireerd over het gras draafden moeten profiteren van de nonchalances in de Katwijkse gele deren. Maar de bezoekers bleken niet bij machte de hen geboden kansen te benutten. En bjj rust was de stand dan ook nog steeds 00. Zelfs had de thuisclub in de eerste drie kwartier de beste kansen op een voorsprong gehad. Kees Guyt (na een solo) en Johan van Egmond (van dichtbij) mikten echtpr langs de ver keerde kant van de paal. Na de thee kwamen de Katwijkers al snel op 1—0. Huig Schaap liet vanaf links een vleugelschot los dat direct doel trof. Na deze treffer liet aanvoerder Leen de Best zich vervan gen door jeugdspeler Gidi van der Bent. Dit was de tweede wissel aan Katwijkse zijde (eerder had Koeke- bakker al plaats gemaakt voor Jaap van Duin). Hierdoor kon de gebles seerde doelman Kees Koelewijn dus niet meer gewisseld worden. En hoe wel hij zich na een botsing alleen nog maar strompelend door z'n doelgebied kon bewegen, was hij genoodzaakt op zijn post te blijven. Maar zelfs hier van kon Loosduinen niet voldoende profiteren. De gasten kwamen, na dat eerst Huig Schaap nog een unieke kans had verprutst, wel langszij door een doelpunt van Karei La-Grand DELFT De wisselbeker kwam gisteren in Leidse handen. Welis waar was de ouverture van de ste- denontmoeting tussen de mini-vol leyballers van Delft, Leiden en Gou da voor Leiden niet succesvol de eindstand was hier Delft, Gouda, Lei den maar na de adspiranten en junioren was de ongunstige stand al omgebogen. Daar eindigde Leiden als eerste met Delft no 2 en Gouda no 3. Het hoofdnummer, de strijd tussen de afdelingskampioenen dames en heren, bracht Leiden op voor Delft en Gouda onbereikbare hoogte: Lei den 30 punten, Delft 15 punten en Gouda 11 punten. Voor Groen Stereo Centrum was de zege een dubbele triomf. Voor Leiden traden namelijk twee teams van G.S.C. aan, de he ren en de dames van Groen Stereo Centrum 3. De heren behoefden geen set af te staan. Van de Goudse kam pioen zowel als van de Delftse kam pioen werd royaal gewonnen: 3-0. Een goede prestatie als men weet dat G.S.C. alleen Henk van Klave ren, Taco Veldstra en Ton van der Bos van de basisploeg binnen de lij nen had en verder diende te vertrou wen op een aanvulling uit het twee de. Geen misplaatst vertrouwen zoals wel bleek. Moeilijk heeft de Groen Stereo Centrum-combinatie het toch nog heel even gehad. Tegen de Goud se kampioen DOS. Er werd met een te lichte bal gespeeld en dat ging ten koste van de controle op de pass. Maar toen men daaraan gewend was liepen de zaken gesmeerd. Te gen de Delftse kampioen Skania, dat eigenlijk beter volleybalde dan de Goudse vertegenwoordiger heeft de G.S.C.-combinatie de strijd voortdu rend beheerst. Bij de dames waren er nog minder problemen. Ook hier behoefde de Leidse vertegenwoordig ster geen set af te geven. Het Delft se Skania kreeg helemaal geen been aan de grond (3-0) en tegen Be Fair (Gouda) was het alleen de vraag of Groen Stereo Centrum erin zou sla gen toch geconcentreerd te blijven bij de povere tegenstand. Na 2-0 hoefde het niet meer. Toen was de eerste plaats van Leiden allang een vast staand feit. Vandaar dat toen ook de fanfare binnenmarcheerde In de competitie speelden de dames van Groen Stereo Centrum hun laat ste wedstrijd tegen Valkenburg/Mar- tinus. Het werd geen glorieuze af sluiting. Zonder ook maar een set te kunnen winnen werd het zelfs een beetje triest ende van een toch niet slechte competitie, die G.S.C. op de zevende plaats van de ranglijst van de tweede divisie bracht. Valkenburg/Martinus had een ster ke service, die herhaaldelijk kort achter het net neerplofte en daarop kon Groen Stereo Centrum geen ant woord vinden. De pass kwam met grote regelmaat daar terecht waar niemand stond. In de eerste set werd het nog 6-6 voordat Valkenburg/Martinus doordrukte naar 15-6. In de tweede set ging het nauwelijks beter, 15-9 en in de derde set domi neerde Valkenburg/Martinus volle dig, 15-5. (1—1), maar demonstreerden hun beperkte voetbalcapaciteiten wel zeer diuidelijk, door tot driemaal toe alleen voor Koelewijn onbesuisd te schieten in plaats van een gericht schot te produceren. Vooral die zwakte was er de oorzaak van dat Katwijk uiteinde lijk nog de volle winst naar zich toe trok. Al moet gezegd Kees Guyt c.s. in de tweede helft beter spel lieten zien, dan voor rust. Bij een uit braak van Piet Kruyt had Huig Schaap eerst al bijna voor de win nende treffer gezorgd maar zijn lob was iets te hoog: Johan van Eg mond deed het vlak voor tijd beter: 2—1. Het elftal van Katwijk dat enige weken terug (in Vlaardingen) het kampioenschap van 3A ver overde. Toen was er geen fotograaf; nu wel: staande v.l.n.r. trainer Hans Verkuylen, Piet Kruit, Dick Harrison, Johan van Egmond, Jan van der Plas, Jaap Haasnoot, Gerrit de Best, Wim van Beelen, Freek Rienks en verzorger De Vreugd. Knielend: grensrechter Piet Brussee, Kees Guyt, Huig Schaap, Kees Koelewijn, Hans van Beelen, Leen de Best en elftalbegeleider Hans Fréke.

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 11