Corruptie in leger Israël Brei en Ventura vermakelijk stel EEN STRALENDE 't Scheepje kampioen in Leidse biljartbond Meeste Nederlanders voor herdenkingen ZATERDAG 3 MEI 1975 AL VIJFTIEN VERDACHTEN VOOR DE RECHTER Door Rob Simons Jeruzalem Israëlische beroepsoffi cieren, hoge regeringsambtenaren en vooraanstaande industriëlen zijn nauw betrokken bij omvangrijke corruptieschandalen die hier maar nauwelijks aan het lidht zijn geko men. Vijftien verdachten, onder wie een brigadegeneraal en twee lucht machtofficieren zyn reeds voor de rechter verdienen.' Israëlische zakenlieden en industrië len worden verdacht van omkoping van militairen en ambtenaren van het ministerie van defensie om bestellingen in de wacht te slepen. In een enkel geval zijn bestelde en betaalde goederen nooit op hun bestemming aangekomen. Fictieve rekeningen werden betaald voor in 1971 bestelde goederen die nooit zijn geleverd, zodat het Israëlische leger deze goederen twee jaar later tijdens de oktober-oorlog via de luchtbrug uit de Verenigde Staten moest laten aanvoeren. Een industrieel wordt ervan be schuldigd de luchtmacht op fraudu leuze wijze te hebben overgehaald olietanks aan te schaffen die oorspronkelijk door Turkije waren besteld dat daar na de oktober-oor- log vanaf zag. De Israëlische luchtmacht werd met de voor haar doeleinden onbruikbare olietanks opgescheept, nadat de industrieel met steekpenningen voor een officiële bestemming had gezorgd. In een aantal gevallen kregen de bedrijven eerst de order en werd pas daarna de prijs afgesproken. De steekpenningen, die tot bedragen van enkele tienduizenden guldens per ambtenaar of militair konden oplopen, werden ook in goederen uitgekeerd. Met een auto, een stereoset, een televisietoestel, fietsen, een verwarmingsinstallatie of een uit 99 delen bestaand zilveren bestek als geschenken wisten bedrijven zich van bestellingen te verzekeren. Daarmeer zijn sinds 1970 tientallen miljoenen guldens gemoeid. Volgens een politiewoordvoerder zijn ook buiten het ministerie van defensie nog verdere arrestaties te verwachten op de ministeries van handel en industrie, transport en buitenlandse zaken. Aanvankelijk zijn de vier nu bekende dossiers geheim gehouden aangezien hun openbaarmaking de Israëlische staatsveiligheid in gevaar zou kunnen brengen. De twijfelach tige transacties zijn door de veiligheidsafdeling van het ministe rie van defensie ontdekt. Die schakelde de politie in toen zij over voldoende bewijzen beschikte. Minis ter Peres verklaarde dat de misdadige elementen op zijn minis terie van defensie „met ijzeren hand zullen worden aangepakt al het onkruid zal worden uitgeroeid". huidige kabinet, dat frauduleuze activiteiten aan de kaak stelt en niet langer in de doofpot stopt zoals bij vorige regeringen wel gebeurde. De oppositie heeft tevens een staatscommissie van onderzoek naar de ongekende corruptie en een verscherping van het parlementaire toezicht op het ministerie van defensie geeist. De Sleutels: "In Pare des Princes is voetbal onmogelijk" ENSCHEDE Het aanvangs- uur van de tweede finalewed strijd tussen FC Twente en Bo- russia Miinchengladbach om de UEFA-cup, die woensdag 21 mei in Enschede wordt gespeeld, is vastgesteld op 18.00 uur. Dit is gedaan om een tv-uitzending in kleur mogelijk te maken. Willem de Vries en Henny Ardesch zullen het komende sei zoen niet langer de kleuren van FC Twente verdedigen. Centrale verdediger De Vries, 32 Jaar en 16 jaar actief in het betaald voetbal, heeft besloten terug te keren naar de rijen der ama teurs en wil daarnaast trachten het trainersdiploma b te beha len. Doelman Ardesch (31) heeft geen nieuw contract aangebo den gekregen van de Enschede- se eredivisieclub. Met de 22-Ja- rige verdediger Harry Bruggink heeft FC Twente het contract wel verlengd namelijk voor twee jaar. De Europese Voetbalunie (UEFA) heeft Gordon McQueen van Leeds United voor drie wed strijden in Europees verband geschorst. McQueen zal nu in de finale van het toernooi om de Europese beker voor landskam pioenen tegen Bayern München (28 mei in Parijs) niet van de partij kunnen zijn. Ook Laszlo Balint van Ferenc- varos (Hon) liep een schorsing voor drie wedstrijden op, terwijl Vladimir Weremejev van Di- namo Kiev voor twee duels werd uitgesloten. Beide spelers missen de finale van 't toernooi om de Europa cup voor bekerwinnaars die op 14 mei wordt gespeeld in Bazel. De grasmat van het Pare des Princes in Parijs, waar op woensdag 28 mei de finale van het toernooi om de Europa Cup voor landskampioenen tussen Leeds United en Bayern Mün chen plaats vindt, ligt vol met duizenden kleine steentjes. Dit is ontdekt na afloop van de com petitiewedstrijd Paris St. Ger mainSt. Etienne. Jean Michel Larque, een international van St Etienne, moest gewond het veld verlaten en zei na afloop, dat de wonden, die hij aan beide benen had opgelopen, te wijten waren aan duizenden kleine, scherpe steentjes, die over de hele gras mat verspreid liggen. „Voor de spelers is dit levensgevaarlijk", zei Larque. „De Franse voetbal bond zal, zeker met het oog op LeedsBayern, snel moeten in grijpen, anders krijgen wij tij dens de finale veel ongelukken". De Franse pers heeft dit voor val aangegrepen om wederom kritiek te uiten op het Pare des Princes. „France Soir": „Er is reeds veel over het Pare des Princes gescheven en gesproken, maar wat Larque nu vertelt is haast niet te geloven. Voetbal is in het Pare des Princes niet mogelijk". LEIDEN „Hier zijn weer „De Sleutels", Tot uw vermaak bereid, Zet uw problemen oprij, Doe met ons mee, wees blij". Dat staat in een vast clublied van geestelijk gehandicapten, die dat ook ter inleiding zongen in een Clubgebouw St. Antanius ze vierden feest om htm eerste lustrum. Zij, volwassen probleemkinderen, zeg gen dat de anderen! Een omgekeerd perspectief. Hier stond een dertigtal op het podium, dat als vrijetijdsbeste ding gericht muziek maakte, gesteund door grote mensenvrienden. Muziek in het eigen geestelijk dialect, mu ziek die toewerkt naar concerten, die ze all in tien gemeenten gaven. De directie voerde Pieter Vlasveld. Een ensemble van zingenden en van al- lerhand instrumenten: klokkenspel, pauk, trom, gitaar, accordeon, melo dica. Samen produceerden ze met dat al zeer zinnige muziek, zoals dat vroeger eerlijk heette: voor de kleine man. Voor de kleine man zijn on sterfelijke stukken gemaakt, door Strauss bijv. en Verdi en befaamde operettemannen. Het Postkoets Je kwam ook nog eens aanrijden, dat vijftien jaar geleden heel muzikaal onschuldig Nederland bezwangerde. Naamloos, zoals voor het volk ook koralen zijn, waarvan er één, „Dank U" (uit het Nieuwe Liedboek), ge zongen werd. Het essentiële daarbij was de stralende beleving, de bevrij ding door zelfexpressie. Dat komt evenwel niet aangewaaid. Mannen, vrouwen, pedagogen met systeem en Jobs geduld, staan daar achter. Pie ter Vlasveld, een der commissies Vor mingswerk, ouderverenigingen, dona teurs, een elecfcronisch orgel. De resultaten? Zij het met een be grijpelijke ongewilde nonchalance, goed genoeg voor feestbestemmingen. En solisten konden naar voren ko men. Speciaal dat verbluffend hel dere sopraantje dat, zonder handi cap, door de ingebouwde resonans- bodem, een topzangeres had kunnen worden. Ze heeft nu de vibratoloze een kind en flarden van een hoogzuivare rastechniek. Zuiver van elke toon de kern rakend, maar niet in staat tot binding of nuance. Schrijnend weemoedig makend door het fiere doorzetten. Hier schemerde de wezenlijk misdeelde toch door heen. KEES VERHOEF GEMEENTE LEIDEN DIENST VOOR DE REINIGING, HAVENS EN WARENMARKTEN - LEIDEN Op maandag 5 mei (nationale feestdag) en donderdag 8 mei (Hemelvaartsdag) zal de Dienst gesloten zijn. In verband hiermede is het ophalen van huisvuil etc. als volgt 1e. Het huisvuil van maandag 5 mei en donderdag 8 mei wordt op woensdag 7 mei opgehaald: 2e. Grofvuil. Er word op 5 mei en 8 mei geen grofvuil op gehaald. Uw medewerking om in deze dagen geen huisvuil of afval bui ten te zetten kan bijdragen tot goede feestdagen, die het per soneel U gaarne toewenst. De 28-jarige Thomas Brennan (rechts) uit Broc'cton wordt het Stadsziekenhuis van Boston bin nengebracht na een eng auto-ongeluk, waarbij zijn borst werd doorboord door een paal van een omheining Het stuk hout was ongeveer 10 cm iniiameter. De chirurgen, die nog steeds voor zijn leven vechten, waren ongeveer 10 uren in de operatiekamer met het slachtoffer bezig. Volleybalsters Gemini/K nu afwachten IEIDEN Het biljartviertal van 't Duin 1-Dc Heul 1 4-4; Rijnegom 2- Scheepje is door een 6-2 zege op TOG 2 4-4; Wachtje 1-De Waag 1 Landzicht kampioen van de eerste 6-2; Scheepje 2-De Waag 1 6-2; De klasse van de Leidse biljartbond ge- Heul 1-Zaid 1 2-6; Landzicht 2- worden. Het Voorschotense Land- Wachtje 1 6-2; Rijnegom 2-DOS 1 zicht heefc een achterstand van 16 4-4. Uitslagen derde klasse: Caram- punten op de Koudekerkers. Met nog bole 2-De Waag 2 4-4; Landzicht 3- twee ontmoetingen te gaan kan Carambole 3 5-3; Cleyn Duin 2- I andzicht hoogstens nog gelijk ko- Wachtje 2 2-6; Scheepje 3-Vriend- men met 't Scheepje, als dit team de schap 2 6-2; Scheepje 3- Carambole laatste twee wedstrijden met 8-0 zou 2 6-2; Wachtje 2-Scheepje 3 2-6; Ca- verliezen t n Landzicht tweemaal met 8-0 Drie renners Frisol uit Spaanse ronde CAMBRILS Ook de tiende etap pe van de Ronde van Spanje is een rit zonder historie geworden. AMSTERDAM (ANP) Van dein alle gevallen onder de tien pet. Nederlandse bevolking vindt 67 pet Het aantal ondervraagden dat vindt dat de dodenherdenking op 4 mei dat men beter kan stoppen met de moet blijven, 64 pet vindt dat de Frisol-ploeg had de vieren. de bevrijding moet blijven tegorie herdenkingen lag bij de oudste Vinaroz Cambrils Dit zijn de resultaten op 19 pet op 18 pet. Bij de jongste cate- een Ni- gorie is dit 34 en 36 pet. duidelijk consequenties. De Neder- po-enquete op 14 en 15 april. Van de ondervraagden vindt 57 pet gehandhaafd de beide da gen tezamen bekijkt. Tien pet vindt dat dan alleen de dodenherdenking landse formatie raakte in de 173 ki lometer drie coureurs kwijt. Albert dat zowel 4 als 5 Huizebosch haalde de finish niet. moet blijven, als Henk Prinsen en Theo Smit wer den na afloop uit de strijd geno men omdat zij te laat binnenkwa- herdacht moet worden men. is in dat geval alleen Strijd is er amper geleverd. In sloten gelederen legden de het parkoers af. Bij de finish moest de eindsprint de beslissing brengen. pet het vie- van de bevrijding op 5 mei. Uit de enquête blijkt verder dat De onder de ondervraagden blijvend herden- "Rookverbod op bepaalde plaatsen' club Ook toonde de Italiaan Marino ken is. Van de ondervraagden die Basso zich de snelste. Als eerste een groep van 68 renners ging de oud-wereldkampioen over de streep. Het was zijn vijfde etappezege in deze Vuelta. Tweede werd de Belg Wesemaal, ouder dan 65 jaar zijn is 74 pet 1 blijvend herdenken van 4 mei en pet voor blijvend herdenken op Bij de groep tussen 55 EINDHOVEN (ANP) D actieve niet-rocers "Can" is van me ning dat het roken op een aantal plaatsen wettelijk verboden moet worden. In een brief heeft het be stuur van de Can een dringend beroep gedaan op de leden van de Tweede Kamer om op korte termijn laatste com- Puntentotaal van Scheepje be- rchap 2 7-1; Landzicht 3-Carambole LEIDEN In hun petitie-wedstrijd in de regionale der de divisie volleybal hebben de dames van Gemini/Kangeroes degradant Concordia uit Rotterdam gisteravond De^ uitslagen' 100, tegen 84 voor LAnd- zicht. De Morspoort is met 89 pun ten tweede, maar heeft één wed strijd méér achter de rug. Morspoort-Carambo- met 30 teruggewezen, (setcijfers 153, 1511, 154) De dames van Gemini Kangeroes moeten nu de uit slag van het vandaag te spelen duel Goudse Verzekeringen OVRA af wachten. Wint Goudse Verzekeringen dan maken de Gemini Kangeroes-da- mes nog kans op het spelen van pro motiewedstrijden. Eerder in de week hoefden de heren van Donar zich 4-4; Rijnstreek-Landzicht 4-4. niet bijster druk te maken om de jn de tweede klasse gaat een drie- kampioenskansen in de promotieklas- tal clubs in de slotrende een bij— se te behouden. Tegen de reserves zonder spannende competitie uit- van Punch, voor wie niets meer op vechten. TOG 1, DOS 1 en Land- het spel stond werd een zege van ?jCht 2 staan op resp. 96, 94 en 93 30 geboekt. Vandaag valt voor Do- punten. De tuitslagen: De Waag TOP 1 4-4; De Heul 1-Rijnegom 5-3. Uitslagen vierde klasse: TOP 2-De Oude Herberg 2 4-4; TOP 2- UVS 2 4-4; Oude Herberg 2-Caram- bole 4 6-2; Witte Hen 1-CleynDuin 3 6-2; TOG 3-De Waag 3 4-4; Landzicht 4-Rijnstreek 2 4-4; Wit te Hen 1-TOG 3 8-0; De Waag 3- zicht 6-2; Oude Herberg- Rijnegom Rijnstreek 2 4-4; UVS 2-Carambole gentiende, Den Hertog e. r j-j-ui nwr. zijip00rt_ 4 0_2 Van Katwijk 74ste. jaar zijn deze getallen 71 en bij de jongeren tussen 18 derde de Fransman Fussien. Kuiper jaar 57 en 55 pet. Het aantal onder- aanbeveling om de invoering met een twaalfde plaats de beste vraagden dat geen oordeel heeft lag deze maatregelen gefaseerd ln tf 6JnP9d te komen tot dergelijke wettelijkf bepalingen. "Wellicht verdient het Landzicht-TOG 6-2 Rijnstreek 8-0; Vriendschap-Mors- poort 6-2; Carambole-de Oude Her berg 4-4; Rijnegom-UVS 2-6; UVS- Carambole 4-4; Oude Herberg - Vriendsch. 2-6; Morspoort-Zijlpoort Nederlander. In het algemeen klas sement blijft de Spanjaard Lasa aan de leiding voor de Portugees Martins en de Spanjaarden Torres (derde) en Ocana (vierde). Kuiper is als negende geklasseerd, Koken als ne- 45ste en Basketbal Het Nederlandse da mes basketbalteam heeft gister avond voor 250 toeschouwers in Gor- kum met 6981 verloren van Polen. Bij de rust leidden de gasten met 48 can onder 38. Carla de Lieve was met 18 gen, ziekenhuizen, punten top-scoorster bij Nederland. zoals dat ook in het buitenlanc is gebeurd", aldus het bestuur var de club actieve niet-rokers. Plaatsen waar het roken verboder moeten worden zijn volgens de onderwijsinstellin- overheidsinstellin- gen en het openbaar vervoer. Diversen Gashaard of geiser schoon- ïaken bel de vakman, Ouds hoorn. Het Gashaarden adres, de beslissing in het duel met Ju piter in Hazerswoude. Leski Wasse naar moest winnen om het degrada tie-gevaar te bezeren. Dat gold ech ter ook voor de reserves van AV '40, dat in het nerveuze duel de sterkste zenuwen had en met 32 won (setstanden 10-15, 15-8, 15-12, 14-16, 15-13). Bij de dames had kam- 4; TOG 2-Scheepje 2 4-4; DOS 1- Wachtje 1 8-0; Zuid 1-Cleyn Duin 1 6-2; Scheepje 2-DOS 1 8-0; TOP 1-Landzicht 2 5-3; Cleyn Voetbal Ujpest Dosza heeft gis teravond in Boedapest de finale van het toernooi om de Hongaarse voet- pioene^Leski Wassenaar geen pardon balbeker gewonnen. In de eindstrijd 1 6 de ploeg met 32 van Szomna- HaarlemmerE den, tel. 23918. Ontvettings- en rings thee 2 maal kopje en u slankt a: drogisterij Lelden, tel. 21230. zacht- spaanplaat. bedplaten, wand- schrootjes enz.. Voordijks Houthandel. Leiden, Mare lOfi telefoon 22017. Vloerbedekking tegen spe ciale prijs vindt u bij GEA ta pijtservice, Voorstraat 35. dat met, met Gemini Kangeroes 30 werd verslagen. De Groen Stereo Centrum versloegen DOSKO uit Schoonhoven met 157, 15—8, 154, in een eenzijdig duel. Aanvalster Anne Tebats en spelver- deelster Annet de Wit waren de uit blinksters bij GSC. De heren van GSC ontmoeten in de volgende ron de van het nationale bekertoernooi Advendo uit Den Haag op 24 de nieu (aanvang 16.15 uur). thely. Autosport De Westduitser Nor- bert Diebald is gisteren bij Var de in Denemarken verongelukt tijdens de Nordlandrallye, die telt voor het Europese kampioenschap. De Toyo ta van Diebald kwam in een traject tussen twee klassementsproeven in botsing met een stilstaande vracht- Leiderdorp wagen. Bijrijder Jürgen Freischler werd zwaar gewond. 'Nagel aan m'n doodskist ger Titel: „rEmmerdeur"; Hoofdrol- en Jacques Brei is de bedrogen edht- dat Kredietburo Ton Postel mans. Persoonlijke leningen, financieringen tot f25.000 af lossing 1 tot 5 Jaar. Snelle af wikkeling. Beukenrode 26, Lei hamers, schuurmachines. stoomapparaten, nietmachines de Timmerman, Herensingel 1 Leiden, telefoon 33090. ede Nu ook in de Kooiwijk! Het Tapijt^ geprijsd. Het Tapijtcentrum Koolwijk, Driftstraat 1, Lei den. bde De karpettenkollektie van het Tapijtcentrum vindt z'n weerga niet in de hele Rand stad! Kc kijken! voorraad met lnter« len: Lino Ventura en Jacques Brei; genoot, die het allemaal niet en de Lage Rijndijk is nu Het Tapijtcentrum Kooiwijk te vinden! De specialist in vloer bedekking nu lekker dichtbij voor alle Kooiwijkers! Het Tapijtcentrum Kooiwijk, de Driftstraat 1, Leiden. bde B Uit ontzag voor uw lange armen hebben wij overhemden mouwl. 7 ln voorraad. Zelfs het gehele hemd is 10 cm lan- terwijl ook niet verge- 12 Regie: Edouard Moulinaro; Thea ter: Studio; 14 jaar. Als een huurmoordenaar een hotel kamer huurt om van daaruit zijn ziet zitten en zelfmoordpoging na zelfmoordpoging onderneemt, daarbij zijn buurman betrekt en deze zelfs krijgt, dat hij een eind met slachtoffer te kunnen beschieten, hem gaat rijden. Op een gegeven moet hij wèl een rustige kamer heb- moment raakt een hoogzwangere ben, waar hij niet wwdt gestoord, vrouw ook nog in de auto terecht, zodat hij zich volledig op zijn karwei hetgeen voor de langzamerhand i kan concentreren. overspanning toezijnde huurmoorde naar als dan op de kamer naast naar bijna teveel wordt. hem een bedrogen echtgenoot zich wil verhangen aan de buis van de waterleiding, een en ander met het onverstoorbare gezicht nodige lawaai gepaard gaat en bo- j 1 i vendien nog mislukt ook, dan wordt het zelfs de beste scherpschutter te Brei Is hartverwarmend machtig. Deze situatie is het thema „lTSinmerdeur", een film die de taling meekreeg „Nagel aan doodskist", maar die beter get/ is met „Blok aan het been". Lino Ventura speelt de huurmoordenaar Een pretentieloze film, leuk voor druilerige middag, waarin het Ventura alle kansen krijgt om zijn ergerais woordeloos over te brengen. Jacques de spon taan reagerende Fransman, die iedereen aardig vindt en met zo'n blok voor zijn hoofd loopt, dat zelfs de meest doorgewinterde schurk er niet doorheen kan stoten. is. In wit modekleuren. Spierings ren en Juniormode. Hoofi 178, Hillegom. B Besteldienst in overleg voor halve of hele dag per week ge vraagd Inlichtingen Vlielan< Nieuwe Rijn 50. Leiden •elefoon 071-20824. B Beloning voor diegene di. weet waar mijn gestolen (Opaalstraat) zwarte Tomor 4L is. Nr. MFQ-129. Chass nr. 45129. telefoon 071—33215 B Beter StencJlwerk. Jaarver, slagen, bestekken, proefschri: ten. liturgieën, formulieren, verenigingsorganen, circulai res. Electronisch stencllwerk en kleurendruk. Snel en goed verzorgd door Type. Kopieer en Adresseerinr. van der Lin den. Lammenschansweg 101, leg en onderhoud ANNEMIEK RUYGROK licht- krachtinstallaties. Lande lijk erkend Installateur. Ie vervangen onderdelen. gar. op al- delen. Dit eigen werk- merken met(3 ja ;rvangen o riiek. Rep. ts. Naaima ïing. Stee: Lelden, telefoon 46380. Rijks- gediplomeerd. erbetert Nederland bowlingrecord 60 games, non Holiday Inn bow- i'un center, telefoon 69310. Leiden. Geld lenen zonder zorgen? Dat kan bij de Plnata Bank. Welkom bij onze kantoren, Leiden, Steenstraat 33 071 Hendrikplein 18 070651804, Hendrikplein 18 070651809, snel druk, wel snel ge drukt. Visitekaartjes, verlo vingskaartjes. huwelijkskaar - geboortekaartjes, alle Fietsen, bromfietsen en motoren Te koop rode Peugeot brom- er,y2 Jaar oud. wegens om standigheden. Mevr. Rozemeier Meerburgerkade 63. telefoon B Te koop aangeb. Batavetta Dtor, geheel ge- ceningen ter ln- eg, vaste prijs 90 goed onderhouden, maat 52 Boshuizerkade 20, Leiden, na 4 uur. B Te koop meisjes kinderfiets trapskelter. kleuterschoolban ken. -kruk, oorlogsboeken '40- '45. Boshuizerkade 35, Leiden. prils f2000, telefoon 071 56 jaar, Os en Paardenlaan 4. Leiden, Klaverweiden. B Te koop I.g.st. verkerende herenbromfiets met helm merk Batavus met 4 versnel lingen, Sabastraat 3, Leiden. T.V. en radio recorders, reparatie f219.50 compleet, heeft u een Hollandse dames- of herenfiets Gazelle. Batavus. Peugeot Polanen Haarlemmer straat 201 5 Meiplein 128. x B Al ruim 45 jaar geldt: Hij loopt weer puik- met onder delen van Struik! Dus voor alle onderdelen voor motoren bromfietsen en fiet- het vanouds iderdelen Strv Hooigracht 51. Leiden, 22026. x B Tomos bromfiets bj '73 m. voetversnelling z.g.a.n. 5 Mei laan 3, Zoeterwoude. f 3300.- Roomburgerweg 6 Lei- Telefoon 01719-10626 tussen 18 en 20 uur. x D Te koop aangeb. Helnkel C 575, tevens div. damesbrom mers o.a. Puch Vespa Peugeot, •snelling, aesbrom- mobylet- mesfiets f85, Rijnsburgersln- gel 5. Leiden. B Puch rap de bromfiets 2 pers. v.a. f 1450, Zijlsingel 97. Werf den (geen avonddienst). B Douwes antenne sei voor het repareren en plaatsen van uw tv-antenne. groot beeld, heeft gekost f 1200, 1 Jaar oud. straatlantaarns met koperen kap. redelijke pr., telefoon 02292—2448. B Modern 1-persoons bed. 80 br. spiraal merk Auping, matr. schuimrubber, z.g.a.n.. prijs f 75. telefoon 071—24033. Te koop aangeb. wandmen- Woon- en bedrijfs ruimte aangeboden Bakkersteeg 4, Leiden. B Te koop in Voorhout een gezinswoning met, blijvend vrij uitzicht, aan Schoonoord 106, telefoon 02522—13283. B Te koop in Noordwqk, Northgodreef, hoek Duinweg. legen v.a. prijs f 17.500.. Damen op le klas staand 1 bad. f 190 incl. p. mud., elefoon 62980. tus- Woningruil !-kainerflat, Jac. p. mnd., telefoon itaande dame, plus minus 00 jaar. Br. aan con- glerge, Con. Spronkhofje, flat. 2e etage met stoffering parketvloer, vr. pr. f 52.000. Makelaardij van der Hoogt, Leiden, telefoon 26408. B Lees Huizen en Verhuizen 160 pagina's dikke pocket vol verhuistips en juridische en fiscale wetenswaardigheden over huizen kopen en huizen huren, onsmlsbare lectuur v. ieder die aan een ander huis denkt. Voor f 1 af te halen bij elke Amro Bank. B Een ander huis? Lees Hui zen en Verhuizen. 160 pagi- i dikke pocket vol verhuls- ander huls denkt. Voor f 1 a te halen bij elke Amro Bank. Nabij het sl-kamer f 72.50, ruilen voor 3-kamerflat op le etage, huur 88075. Bur. v.d. blad. Aangeb. bovenhuis. Schel pkade 59a. Leiden Leiden of omgev. Groot bovenhui* 5 kamers, Morsweg. huur f130 p mnd.. Leiden, bedrijfs- winkel- woor leeg woonruimten te koop aangeb bel, pallssander, h. 1.80, br. 2.20, 3 witte skai leren fau- ;afel 3586 Te koop 6 moderne eetka- nerstoelen, blezen zittingen, uikele moeten opgeknapt wor- len, telefoon 01720—75449. Aangeb. kulfvoltairo, eding f 850; ma jolielamp f 425: ant i kastje f 300. antiek Weer- lee. telefoon 0252210063. B Te koop sbarp versterker 2 x20 watt. l>/2 jaar oud, tele- aanvaarden Br onder ■ÜMd. blad. Woonark te k., Sclieluen- le t/o 59. woonboot Lida, 1. kamer, keuken, slaapka- t. geheel gestoff. prijs n. parkeergelegenheid aaznwezig Br. o. nr. 88098. Bur. v.d. blad. Woonhuis centrum Lelden, 6 kamers, 2 keukens, beplank- vlierine. gedeeltelijk verwarming, gesch. tiek. Teléf. 201911. tst 005. Te koop div. pandjes in schillende prijs klassen. T leeg of binnenkort leeg aanvaarden, ruime fin. m Ii1k. Fa. J. A. Keij en Zn., te- |f 23154. ïing, Diverse goederen diensten gevraagd Bur. v.d. blad. Kennismaking ivilt bij" Snljers Dan ben i Lunchroom, Botermarkt, 10.30 uur. Dan heb Ik aan bruin Jasje, lange broek. Huwelijk International De- zekerd Vraag de gratis bro chure. hoofdkantoor .ostbus 18 Hattem (Gld), telefoon 05206—2526, Fil. Alphen Meubilair en antiek meubelen inruilen Tiho Meu belhuis B V. Noordstraat 78, Telefoon 01726-7600. Bodegra- Eiken wand en bergmeube len. Notenhouten secretaires. Fabrieksrestani en tegen lumpprijzen. Contante beta ling. Af te halen bi' KHnk«*n- Ooms Comnl. wonini ze uit 300 schilde hoekwoning. Koningstraat, huls en cv. achtertuin, ruime kamers, veel mogelijkheden, pr. n.o.t.k.. Fa. Keij, 071—23264 of 23154.

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 10