DE JAARLIJKSE LINTJESREGEN kardomel Onderscheidingen voor bekende Nederlanders uit de wereld van kunst en sport De allerhoogste onderscheidingen Gezonde magere karnemelk met aardbeien of perziken. DINSDAG 29 APRIL 1975 PAGINA Kees Venoeij Sylvain Poons Frans Henrichs Zoals gebruikelijk zijn ook aan di verse bekende Nederlanders uit de wereld van de kunst en de sport ko ninklijke onderscheidingen toege kend. Officier in de Orde van Oranje Nassau werd portretschilder en aqua rellist Kees Verwelj uit Haarlem en de in Breukelen wonende harpiste Phia Berghout. Tot ridder in de Or de van Oranje Nassau werden be noemd de uit Utrecht afkomstige sportjournalist Frans Henrichs, de in Amsterdam wonende acteur André van den Heuvel en Sylvain Poons, biljarter Hans Vultink uit Groenlo en mime-speler Rob van Reljn uit Amsterdam. Ook journalist en cor respondent in Parijs, Jan Brusse, werd geridderd. Ned. Leeuw Tot Ridder in de Orde van de Ne derlandse Leeuw werden benoemd: mr. A. van Vuure, kantonrechter te 's-Gravenhage, wonende te Wasse naar; mr. P. van Dijke, secretaris-gene raal van het Ministerie van Binnen landse Zaken, te Wassenaar; prof. dr. W. den Boer, gew. hoog leraar aan de rijksunivensiteat te Leiden, wonende, aldaar; prof. dr. F. H. Sobels, gew. hoog leraar aan de rijksuniversiteit te Lei den, wonende te Noordwijk; generaal-majoor Jhr. R. H. Boreel, van 't wapen der infanterie, te Was senaar; M. Burggraaff, directeur bij het Defensie, te Leider- Officier ON Tot Officier in de Orde van Oranje Nassau werden benoemd: J. W. Nijhoff, raadadviseur bij het Ministerie van Binnenlandse Zaken, te Haaerswoude; M. J. Goedee, hoofdadministrateur bij de Vereniging van Nederlandse Gemeenten, te Wassenaar: mr. G. Botter, hoofdadministrateur bU het Ministerie van Justitie, wo nende te Voorschoten; A. F. L. Harmsen, hoofd van het Centraal wervtags- en opleidings instituut van het gevangeniswezen, wonende te Wassenaar; mr. H. G. A. Korteweg, wetensch. hoofdambtenaar A by de Nederland se organisatie voor Zul ver-Weten schappelijk Onderzoek te 's-Graven hage, wonende te Wassenaar; Hr. Ms. adjudant in buitengewone dienst, kapitein t. zee (tijdelijk com- r) H. E. Rambonnet, te Was- minklijke luchtmacht, te Alphein aan den Rijn; ir. T. de Cock Bulling, hoofdingeni eur voor bijzondere diensten bij de Dienst van de Kwartiermeester-Ge - neraal, te Wassenaar; J. D. de Vries, hoofdadministrateur D. cuf Tot Ridder m de Orde Ridder ON kapitein ter C. Sinke, te Voorschoten kapitein ter zee van administratie, boven de sterkte, H. Leiderdorp; kapitein luitenant ter zee A. J. Vergoesen, te Wassenaar; kapitein luitenant ter zee E. L. Blom, te Oegstgeest: brigade-generaal C. van der Kun, van het wapen der infanterie, te Wassenaar; klonel J. A. I. Evelo, van de dienst- bij de Staf van de Chef van de Ge nerale Staf tevens Bevelhebber der administratie Landstrijdkrachten, te Wassenaar; sememte Zoetarwoude mr. W. J. de Vries, wonende te eemeaxtë Zoetowoude -, plaatsverv. Groepscoördi- Oranje Naaau werden benoemd: A. Detmers, burgemeester der K. F. de Bree, wonende te Leaden, werknemer-lid van de Raad van Ar beid aldlaar; H. A. A. Leljendekker, chef van de Ondierafdeling Volksontwikkelings- werk vam het ministerie van CRM, wonende te Voorschoten; Zilver jiLSLTcLLitr, wassenaar, piitaaovci v. wiucjjowuiui— Veen, te rator Personeel bU de Koninklijke/ deJ g£ Niekerk, burgemeester Shell Groep; dr. H. Doeleman, wonende te Oegstgeest, medisch adviseur bij het Rijn; C. Hobo, secretaris der gemeente Goud Gemeenschappelijk Administratie- Leiderdorp; kantoor (GAK) te Amsterdam; dr. B. H. Strieker, conservator bij t te leiden, voorzitter vi Rijksmuseum van Oudheden te Lel- Middenstands Centrale den, wonende te Oegstgeest: Leidse afdeling De gouden eremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, werd toegekend aan: groep t de officieren van de Ko- Afdeling Organisatie 1 G. A. A. Cappendijck, hoofd van de Katholiek Ondernemers Verband; Lambermant, wonende de Leidse van de mej. B. A. Beks, onderwijzeres bij het Nederlands het bijzonder gewoon lager onderwijs ens Verbond; te Leiden, wonende aldaar; G. C. Helden, wanende te Diephout, voorzitter van de Vereni ging „Een Christelijk Kleuterschool te Benthuizen", wonende te Bent huizen; mej. J. H. Berkhout, hoofd- J. J. Lelden; E. E. Boon, hoofdcommies A. bij het ministerie van Onderwijs en We- De zilveren eremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, werd toegekend aan: J. van Evert, oud-tuinkouwkundig ambtenaar A bij het academisch zie kenhuis te Leiden, wonende aldaar; H. J. Broeksma, administratief amb tenaar C le klasse bij de Marine Elektronisch Bedrijf te Leiden; H. Vina te Waddinxveen, penningmees ter van de Christelijke Woningbouw- verening „Ons Begin" te Waddinx veen; J. R. Eckl, bestuurslid van de R.K. Voetbalvereniging „Meerburg" te Zoeterwoude; B. F. Langendam te Waddinxveen; J. J, van der Haven, voorman bij de Tuintechnische Dienst bij Turkenburg's Koninklijke Zaadhandel b.v. te Bodegraven; A. H. LÖdel, opperwachtmeester der rijkspolitie te Warmond; G. de Best oud-hoofdbrandwacht bij de gemeen telijke vrijwillige brandweer te Kat- 1 ui tenant ter zee der le klasse A. Pruijs te Wassenaar; luitenant ter ziekenhuis te Leiden, wonende te w(jk; majoor-vliegtuigmaker-elektro- g Wessehng te Noord- monteur J. J. Gregoife te Katwijk Voorburg; wijk; B. M. Waal te Noordwijk; mevr. Massaar-van Driel, koordigente levolm. ambassadeur aan de ryksuniv. in Goningne; prof. vieren; mr. dr. J. Winsamius. dijk- vEJS? wonende te Leiden; J.' W. Sleeking, Andel, pres. dr. K. Ch'r. Winkler, gew. hoogleraar graaf hoogheemraadschap Delfland; sten der le klasse F. A. J. Huisman, adjUdant van gemeentepolitie te Jonkheer mr. J. A. de Ranitz, bui ten gew. en gevolm. ambassadeur in Parijs; mr. C. J. van Schelle, buiten- gerechtshof Amsterdam; gew. en gevolm. ambassadeur gerechtshof in Arnhem; mr. G. Fik- aan de rljksuniv. in Groningen; prof. M. Schenkeniberg van Mierop, hoofd generaal der Nederlanden in San Salvador; mr. S. v. Oosten, procu reur generaal bij de Hoge Raad in Den Haag; mr. N. J. Polak, oud- raadsheer in de Hoge Raad te Den Haag; mr. G. J. Wiarda, president van de Hoge Raad in Den Haag. drs. J. Meijer, adviseur in algemene dienst bij departement Buitenl. Za ken, Je Den Haag. mr. P. J. M Aalberse, lid van de Raad van State in Den Haag. J. W. Tops, dir.-gen. Rijkswater- te Sassenheim kert, raadsheer Hoge Raad in Den dr. W. H. Struben, gew. hoogleraar staat; ing. J. Kuiin, oud-hoof ding. majoor F. J. Burg, v Haag; mr. F. R. Povel, vice-pres. aan de rljksuniv. in Rotterdam; prof. PTT; J. A. H. v. d. Vlugt, inspecteur yak van de ofideren dr. J. C. Kamerbeek, gew. hoogleraar alg. dient PTT; prof. G. Gouds- aan de Gem. Univ. in Amsterdam; waard, dir.-gen. CBS; ir. A. A. de mr. D. Schut, oud voorz. college van Haan, ondervoorzitter Octrooiraad; gen; mr. A. v. Vuure, kantonrechter directeuren van de VU in Amster- ir. K. Swart. dlir. n.v. Kon. Nedeiü. in Den Haag, wonende te Wasse- dam; prof. dr. "E. J. Airtëns, geiw. Petroleum Mij, wonende in Voor naar; mr. H. v. Zeggeren, pres. ar- hoogleraar aan de katholieke univ. schoten; ir. M. v. Dam, vooiheen dir. rondissemenitsrecbtbank in Dor- in Nijmegen; prof. ir. N. Nanninga, octrooi-afdeling n.v. Philips; prof dr. direoht; Jhr. mr. W. M. de Brouw, oud-gewoon hoogleraar aan de TH J. M. Polak, hoogleraar aan de Land- in Delft; prof. dr. J. J. Seidel, ge- bouwhogesohool in Wageningen; dr. woon hoogleraar aan de TH in Eind hoven; dr. P. J. Gathier, dir.-gen. het voortgezet onderw. bij min. verzekeringskamer in Apel doorn; mej. mr. F. M. de Graaff, dir. Kabinet der Koningin in Den Haag; dr. E. Brongersma, lid Eerste Kamer uit Heemstede; N. F. A. Vugts, lid Onderw. en Wetensch.; dr. H. D. G. Hendriks, dir.-gen. Maatsch. Ont wikkeling min. CRM; J. H. Beaujom, voorz. Adviesraad Culturelle Samen werking tussen de landen het dienst er speciale diensten der intendance te Wasse- kapiitein B. M. Kroon van de dienstgroep van de officieren voor speciale diensten van de Koninklijke luchtmacht te Nieuw-Vennep; L. Bérozy te Oegstgeest, referenda ris bij het miinsterie en Waterstaat; ing. H. Scheele te Katwijk, hoofd adjudant van gemeentepolitie Wassenaar; A. C. Spoel, hoofdop zichter B bij het Ministerie van De fensie te Zoeterwoude; F. J. van der List te Noordwijk, hoofdemployé voor bijzondere diensten der PTT; G. van der Hulst te Leiden, oud-be stuurslid van landbouworganisaties; P. J. Sarneel te Ter Aar, leraar aan de Lagere Tuinbouwschool aldaar; P. F. Vergeer te Warmond, oud-be stuurslid van land- en tuinbouwor ganisaties; P. Barnhoorn, voorzitter Landelijke Rljvereniging aan Zee; adjudant-onderofficier-kok L. M. Lensen, van het dienstvak der intendance te Leiden; adjudant-on derofficier-administrateur A. J. Straver van het dienstvak der mi litaire administratie te Leiderdorp. Brons bouwkundige bij de Provinciale Wa- „Nortgho-Ruiters" te Noordwijk; Eerste Kamer uit Leidschendiam; dr. PieTson. lid firma Pierson, Heldring Koninkrijk; R. Drion, arts, Geneesk. adviseur Pensioenzaken bij het Bu- K. Dijk, Md Tweede Kamer uit Pierson in Amsterdam; mr. H. N. Ridder in de Orde landse Leeuw: Ph. Elzerman, dir. van het kabinet Roden; T. H. Joekes, lid Tweede Ka mer uit Den Haag; drs. H. A. C. M. de Neder- Notenboom, lid Tweede Kamer uit Venlo; T. Tolman, Md Tweede Ka- uit Westeteillingswerf; ir. D. Den Haag: mr. P. v. Dijke, secr.-gen. min. Binnen!. Zaken, uit Wassenaar; J. D. v. d. Harten, commiss. der Kon. in Noord-Brabant, uit Eindhoven; d. Bos, lid Gedep. Staten Antilliaanse Zaken in Den Haag; R. A. C. Henriquez, dir. S. E. L. Maduro Sons n.v. en voormalig voorzitter van de Algemene Reken kamer; ir. D. L. Asjes, vertegenw. veren. Nederl. Ondernemers in Mexi co; W. P. L. G. de Boer, assistent secr. gener. administratieve zaken min. Buitenl. Zaken; mr. J. H. O. Zeeland, uit Thölen; mr. dr. H, Insinger, chef directie buitenlandse Schotmaker, lid Gedep. Staten dienst min. Buitenl. Zaken; mr. F. Italianer, dir.-gen. Europese samen werking min. Buitenl. Zaken; dr. J. Kpufmann, buitengew. en gevolm. ambassadeur, permanent vertegenw. bij de Verenigde Naties in New York; F van Oven, ambtenaar Buitenl. Dienst tweede klasse, laatstelijk bui tengew. en gevolm. ambassadeur in Kairo; jhr. L. Quarles van Ufford, Wakkie. lid Raad v. Bestuur Amro- bank n.v. in Amsterdam; J. d. Ko ning, hoofd directie Organisatie v.d. Belastingdienst min. Financiën; mr. O. W. Vos, hoofd directie Financie ringen min. Financiën; R. Bitter, hoofd directie rijksbelastingen in Amsterdam: L. v. Stolk, voorz. Ver. Boom, lid Algemene Rekenkamer uit Sophia kinderziekenhuis en zuigelin- Personeelszakem van de Ko- District Aar ninklijke Luchtvaart Maatschappij ninklijke Ni iw M. Doorn-Blok te Leiderdorp; Th. A. Hijdra, voorzitter van de Ter Aarse IJsclub en voorzitter van het i Amstel van de Ko- •landse Schaatsenrij ders Bond, wonende te Ter Aar. De bronzen eremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, werd toegekend A. Link, concierge B bij de rijks universiteit te Leiden, wonende al daar; H. C. Spierenburg, wonende te Leiderdorp, adm. ambtenaar C lie klasse bij het Centraal Bureau voor de Statistiek te Voorburg; C. Sloos, steigemnaker bij de Aan- nomingsmaatschappij Bik en Bree- devedd b.v. te Leiden. ADVERTENTIE Surinaamse en Ned.- Tuijnmon, lid Tweede Kamer uit genkliniek Acad. ziekenhuis in Rot terdam; vice-adm. B. Veldkamp uit Den Helder; vice-adm. F. H. Heek- man uit Rijswijk; luit.-gen. jhr. W. H. de Savornin Lohman uit Den Haag; gen.-maj. Jhr. R. H. Boreel uit Wassenaar; gen-maj. G. Mensink uit Zeist; gen.-maj. J. E. v. d. SI ikke uit Den Haag; gen.-maj. E. Gitz uit oud-wethouder van Den Loenen; luit.-gen. A. J. W. Wijting dr. N. Boïkestein, burge- uit Den Haag; M. Burggraaf, dir. min. Defensie, uit Leiderdorp; W. v. Erkel, raadsadviseur min. Defensie uit Rijswijk; J. M. Lammeree, voor malig commandant Troepenmacht in Suriname; ir K. v. Til, hoofding.-dir Rijkswaterstaat in directie Bovenri- Overijssel. uit Deventer; B. Bol, oud wethouder van Den Haag; drs. H. J. Wilzen, Haag; meester van Deventer; prof. dr. W. de Boer, gew. hoogleraar aan de rljksuniv. in Leiden; prof. dr. F. H. Sobels, gew. hoogleraar aan de rljks univ. in Leiden, uit Noordwijk; prof. dr. H. Brinkman, gew. hoogleraar liter pak tijdelijk van 1-21 voor 1P9 haalhpak 'n DOMO produkt

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 15