Erik van Zuylen ging voor „Blokpost" alle stations langs We zullen in de toekomst minder weg moeten gooien! Wie nu meubelen koopt moet daar rekening mee houden. minder dan halve i pastoeÉf is blijvend Voorjaars- en zomerjeks i4ft -voor Serie 1: uan68Jvoor 10. Serie 2: van-40r-voor IS. Serie 3: van-66;- voor 20. Maten 98176. Alle maten één prijs. Bovenstaande jeks zijn slechts een greep uit het grote assortiment jongensjeks, in vele kleuren, dessins en kwaliteiten van bekende merken, o.a. Hazewind. In drie prijsseries, nü minder dan halve prijs. LEIDEN Haarlemmerstraat „Effe hard opschieten" dacht Erik van Zuylen toen hij voortijdig de filmacademie in Amsterdam verliet. De meeste dingen, die hij daar te horen kreeg, had hij zich al eerder eigen gemaakt. De nu 31 -jarige cineast wilde snel aan de slag. Maar het leven heeft wat anders voor. Wel maakte hij twee korte films, „Your porbrait" en „Het jaar van de pest" met CRM-steun. Toen viel er een stilte van zeven jaar. Door Piiet Rui- enkamp Noem het maar de magere Jaren. Veel idealistisch gestemde filmma kers zou dat teveel zijn. Maar Erik van Zuylen heeft de teleurstellingen, welke het niet rond krijgen van projecten ongetwijfeld met zich mee brengen, overleefd. Misschien het bewijs dat hij uit het goede hout is gesneden. Sinds begin van de maand werkt hij koortsachtig aan zijn eerste lange film, die als "Blokpost" dit najaar bij het City-concern in roulatie komt. Het is een eigen verhaal van een blokpostwachter vol plichtsbesef, Anton Karn. Men volgt hem tijclens de oorlog en geruime tijd daarna. Ter voorbereiding reisde Van Zuylen alle kleinere Nederlandse stationne tjes af. Niet met de trein, die te kleine bouwwerkjes laatdunkend passeert maar met een auto. Een omvangrijk en ingewikkeld reisplan gekenmerkt door veel afslaan. Maar hij vond. Han Benitz Toen hij later terugkeerde op de favoriete looaitie bleek die Juist gemoderniseerdIn tweede in- oorlog voor een Duitse officier verlaat. Zijn kinderen worden gespeeld door Monique van de Ven, Helmer Woudenberg, Herman Naber en Michel van Rooy. Jan de Bont doet de camera voor de geschiede nis, die Van Zuylen in zijn uitwerking omschrijft als "de figuren zo naturalistisch mogelijk neerzet ten, maar ze door wat er in de situatie om hen heen gebeurt in het absurdistische trekken. Het gaat in dit drama om een man wiens dplichtgevoel boven alles staat en dan kom je vanzelf in het absurbisme teracht". Zo'n tegenstel ling is wat hij in de Bunuel-films zeer bewondert. In zijn debuut spelen ook Jan Blaaser, Lex Goudsmit, Kitty Courbois en Peter Oosthoek rollen. Van Zuylen is thuis in de wereld van het toneel. Hij zat twee jaar op de toneelschool in Arnhem. Maar hij kent zichzelf als acteur weinig talent toe. Na die school werd het een stage bij het Instituut Film en Wetenschap te Utrecht, de Amsterdamse filmacade mie, nog later een verblijf in Rome in de Cinecittastudio's. De regisseur van "Blokpost" is in die zeven Jaar dat hij zijn diepste wensen niet waar on maken, naar zijn eigen gevoel op de been gebleven doordat hij is blijven schrijven. Een mifdkMgiroifce film "De Bijen" dliie melt een science fictionachtige sfeer ln een geïsoleerde wUk in Den Haag zou spelen, is vrij dioht bU verwezenlijking geweest. Hij schreef een scenario over een kinderkruis tocht, misschien ziet men binnen kort een toneelstuk van hem. Of in elk geval kan men een hoorspel beluisteren. Han Bentz van den Berg: eerste grote filmrol als de plichts getrouwe blokpostwachter. Erik van Zuylen stantie werd het Horkenbosch, oostelijk van Roermond. En daar bedient Han Bentz van den Berg nu de wissels in zijn eerste grote filmrol. Elisabeth Hoytink is zijn echtgenote, die hem in de Schrijven "Ik bereid alles voor vanuit het schrijven. Als Je daarbuiten gaat wordt het moeilijk. Komt daarna het produktieproces op gang dan geeft je dat een enorme lift. Maar ik ben een geduldig mens". Van Zuylen zit nu in die lift met Blokpost" waar hij vier jaar geleden al aan begon. Met Han Bentz van den Deeg heeft hü een heel goed kontakt. "Ik zeg nooit zoveel tegen fiimaobeurs. De manier waarop zü op elkaar reagerem maawit hot wezen van die Mm Uilt". Daarom kan de regisseur in die dertig draaidagen dat hij in een "razend intensieve fase van commu niceren" verkeert eigenlijk niets meer Zcigigen orver zijn filim. Van het ge schreven woord is zijn idee nu in beelden omgezet. Terugvertalenbl beelden omgezet. Terugvertalen blijkt nauwelijks mogelijk. Hij zal wel zien. Daarom lacht hij wat tragisch schuldbewust alsof hij een hinderlaag niet heeft opgemerkt, telkens als een vraag hem treft. In een maand tijd balt alles samen waar zeven jaar naartoe is geleefd. Tussen de opnamen ten oosten van Roermond keert hij terug naar het houten gebouwtje van Idaho Films in Duivendrecht, een soort woonwa genkamp zonder wielen achter Cinetone, merkwaardige getuigenis van onze filmbloei. Daar bekijkt Van Zuylen verschillende versies van zijn geregistreerde verbeelding. En hu kiest de beste. Blijvers CAMEi/lA "Immorele vertel lingen", sexuele uitspattingen op g eraf fineerde wijze verfilmd door WaleriainBarowzyck. LIDO "Keetje Tippel", een daverend kassucces van Paul Verhoeven. STUDIO "1001 Nacht", het laatste deel van Pasolini's drieluik van het leven. TRIANON "Rooie Sien", alias Willeke Alberti staat nog in de volle belangstelling. Nachtfilms Kindermatinee CAMERA "Loekie de Loep. lachfestival". REX "Heksen en bezemste- "Bibi" Een schone dame, die het met de zeden niet al te nauw neemt. Dat levert voor de lief hebbers een aardig kijkspel op. Goede fiflms in andere steden "De peetvader" (Marlon Bran do), Metro, Rotterdam. „Mariken van Nieumeghen" Jos Stelling), Corso, Rotterdam. "Soldier Blue" (Candice Ber gen en Peter Strauss), Roxy, Am sterdam. "LTnvitation" (Claude Goret- ta), The Movies, Amsterdam. "Moord in de Oriënt Expres" (naar het boek van Agatha Chris tie), Studio 2000, Den Haag. Haagse bioscopen APOLLO "Death Wish", dag. 2.30, 7.00 en 9.15 uur, zo. en Ko ninginnedag ook 4.45, 18 jaar. APOLLO 2 "Thieves like us", dag. 2.00, 7.30 en 9.45 uur, zo. en Koninginnedag ook 4.15 uur, 14 jaar. ASTA "The Towering Infer- - no", dag. 2.00 en 8.00 uur. 14 jaar. BIJOU "Sweet Movie", dag. 2.00, 7.30 en 9.30 uur, zo. en Ko ninginnedag ook 4.15 uur, 18 jaar. CAMERA "Soldier Blue", dag. 145, 7.00 en 9.30 uur, zo. en Koninginnedag ook 4.15 uur, 18 jaar. CINEAC "Thunderbolt and Lightfoot", dag. 7.15 en 9.30 uur, 18 Jaar. Kiindermatinee 8 „Van gas met Herbie", dag. 9.30, 11.30, 1.30 en 3.30 uur, zo. v.a. 11.30 uur, a.l. CORSO 'Keetje Tippel", dag 2.15, 7.15 en 9.45 uur, zo. en Ko ninginnedag ook 4.30 uur, 18 jaar. DU MIDI "Rooie Sien", do., ma., lü woe. 8.15 uur, vr. en zat 7.00 en 9.30 uur, zo. 3.00, 7.00 en 9.30 uur, 14 jaar. Kindermatinee 'Oom Ferdinand en de Tover- d^anic", woe. en zat. 2.00 uur, zo. 12 30 uur, a.l. EURO "Gejaagd door de wind", dag. 1.30 en 7.45 uur, zat. en zo., woe. 3.45 en 7.45 uur, 14 jaar. Kindermatinee "Winne- tou tegen Witte Buffel zat. en zo., woc. 1.30 uur. a.l. FLORA "Mooi en beregoed in beddag. 2.00, 7.00 en 9.15 uur, zo. en Koninginnedag ook 4.30, 18 jaar. KRITERION "Le Trio In fernal' dag. 3.00, 7.00 en 9.30 uur. 18 jaar. METROPOLE "Aardbeving", dag. 2:00 en 8.00 uur, zo. en Ko ninginnedag 1.45, 4.15, 6.45 en 9.15 uur, 14 jaar. OLYMPIA "Goldfdrager", dag. 2 en 8 uur. 14 Jaar. PASSAGE "Keetje Tippel", dag. 2.30, 7.00 en 9.30 uur, zat., zo. en Kcraingtonedag 1.30. 400, 7.00 en 9 30 uur. 18 jaa-r. REX "Zachte bedden harde gevechten", dag. 9.30, 11.30, 1.30, 3.30, 5.30, 7.30 en 9.30 uur, zo. v.a. 1.30 uur, 14 jaar. ROYAL '70 'Charro", do. t/m zo. 3J5, 7.00 en 9.30 uur, ma t/m woe. 2.15 en 8.00, 14 jaar. ROYAL "In de klauwen van de draak", do. t/m zo. 2.15, 7.00 en 9.30 uur, ma. t/m woe. 2.15 en 8.00 uur, 18 jaar. STUDIO "De vier musketiers dag. 2.15, 7.15 en 9.30 uur, zo. en Koninginnedag 1.30, 4.00, 7.15 en 9.30 uur, 14 Jaar. STUDIO 2000 —"Moord in de Oriënt Expres", dag. 8.00 uur (di. avorad besloten) do., vr., zo., ma., di. en do. ook 2.00 uur. Kinderma tinee "Laurel en Hardy in de penarie", zat. en woe. 2.00, a.l. DE UITKIJK 'Kind van de zon", dag. 2.30, 7.15 en 9.30 uur, zo. en Kcrairaigirararedag 1.00, 7.15 en 9.30 uur, 18 jaar. Kung-Fu-monnik totale misslag Titel: "Kung Fu-monnik van Shaio Lin", Theater: Luxor. Leef tijd: 18 jaar. Regisseren is een kunst. Maar na het zien van "Kung Pu-monnik" ben ik er vast van overtuigd dat slecht regisseren ook een kunst apart is. Alles wat er maar mis kan zijn aan een film, is mis in dit produkt van een regisseur, die kennelijk overwerkt is geraakt door de enor me vraag naar dit soort films van 't ogenblik. Het acteren is abominabel, thea traal en kinderachtig, de muziek is blikkerig en vals, het camerawerk ook niet erg sterk en het geluid ronduit overdreven. Dat een karate slag hard aankomt, wil er bij mij best nog in, maar als dat gepaard gaat met het geluid van een afge schoten kanonskogel, ga ik toch wel twijfelen aan het verstand van de ze regisseur. Veel Kung Fu viel er overigens niet te zien, dus zelfs voor de lief hebbers van deze tak van "sport" is die Kung Fu-moraraik van Shiao Lin" een film die best kan worden overgeslagen. A.R. In zwart essen en wengé v.a.1985r In wit 1695,- De tijdloze, openhartige vormgeving van Pastoe- meubelen houdt een bood schap in voor de goede verstaander. Pastoe meubelen zijn eerlijk, open, possen zich aan. En u ziet wat u koopt. U ziet dat het goed is, goed blijft. De goede verstaander van Pastoe gaat naar een van onderstaande adressen om te zien hoe Pastoe het thema tijdloosheid dit voor jaar inhoud geeft. v.a.189r Leiden Hulshoff Wonen, Nieuwe Rijn Oegstgeest Caspari Moderne Interieurverzorging, Lijtweg 8-20 H.N.O.-school 't Rapenburg OPLEIDING Verzorgingsassistent e duur van de opleiding: 2 jaar. Ie jaar: 2 dagen per week naar school 2V2 dag per week in de praktijk 2e jaar: 1'/2 dag per week naar school 3 dagen per week in de praktijk. a. Toegelaten kunnen worden zij, die 16 jaar zijn met een diploma 3 jaar voortgezet onderwijs of een daarmee gelijk te stellen opleiding. b. Bij individuele gevallen kan, wat de vooropleiding betreft van deze voorwaarden worden afgeweken. Inschrijving dagelijks aan de school, Rapenburg 23, Leiden, telefoon 07125720. Directrice: Mevrouw P. C. Barrau-Muhring. LEIDSE WONINGSTICHTING TURKOOISLAAN 2 - TELEFOON 69301 Door de vele werkzaamheden verbonden aan de uit voering van de nieuwe huur- en subsidieregeling zijn te onzen kantore een tweetal vacatures ontstaan voor Administratieve medewerkers/sters aanstelling zal geschieden in de rang van Adjunct-commies/ adjunct-commies A salarisgrenzen f1275,tot f2022, per maand verhoogd met f45,toeslag machtigingswet Vereist wordt middelbare schoolopleiding alsmede praktijkdiploma boekhouden Enige fiscale kennis strekt tot aanbeveling. Schriftelijke sollicitaties, BINNEN TIEN DAGEN, met zo volledig mogelijke inlichtingen te richten aan de directeur van de Stichting, Turkooislaan 2 te Leiden, onder vermelding van „sollicitatie".

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 21