Voor ons is de Varsity een wedstrijd als alle andere Uw bank is op Koninginnedag en Bevrijdingsdag gesloten» "Zuidema is schrikbeeld van Italiaanse voetbal" NJORD-COACH MEEUWIS: Jacht op basketbal spelers is geopend Veel lof voor FC Twente Vijf debutanten in Nederlands elftal I VRIJDAG 25 APRIL 1975 83ZXEB PAGINA 17 LEIDEN Zondag a.s. wordt voor de 92ste maal in de his torie het startsein gegeven voor het Nationale Universitaire Roeigebeuren onder de welhaast magische naam: de Varsity. Om 13.30 uur zal het terrein langs het Amsterdam-Rijnkanaal onder de gemeente Houten worden ingenomen door "Jan Stu dent" en honderden roeiliefhebbers, die behalve in de stand van zaken van hun optredende vereniging, voornamelijk in "ouderwetse gezelligheid" geïnteresseerd zijn. Door Pirn van Doom De Varsly. blijft de traditie in hoge ere houden en is alleen toegankelijk voor heren. Hetgeen betekent dat de dames de riemen thuis kunnen laten en zich "slechts" na de fi nish van het hoofdnummer zij het oogluikend, tegoed kunnen doen aan de merendeels half ontklede manlij ke supporters, die zich enthousiast, doch moeizaam te water zullen bege- Tijdens £en door de organisato- ?n van dP Varsity gehouden pers conferentie kwamen deze ontgroeide tradities uitvoerig aan de orde. Zo ook de slechte roeibaan, het in het algemeen drassige toeschouwerster- rein en de even traditionele als on logische te verroeien 3 km. in plaats 2 km. Aldus de "tegenstanders" dé huidige Varsity in deze vorm die volgens hen niet strookt met de sen van de technische commissies de K.N.R.B. Zeker niet met Mon treal Jn het vooruitzicht. Sterk Maar de heren van de K.N.S.R.B. staan sterk. De cijfers tonen het De Varsity, met al z'n vreem de zaken (voor deze tijd?) houdt stand. En, zo wordt gesteld, de roeiers kunnen het hele seizoen nog die Bosbaan. Kijk maar naar het traditie-rijk Henley, dat door de jaren heen springlevend is geble- Dat de terechte kritiek toch ter har te wordt genomen, blijkt uit het plan volgend jaar de Varsity wel licht met de Triton-lustrumwedstrij- te laten vallen en het open stellen voor dames nog eens nader te bekijken. Of zondag Leidse supporters een enthousiaste duik gaan nemen, is de vraag. Asopos, dat wel in vele ande start, heeft geen oude het hoofdnummer kunnen opbrengen. Njord, heeft er wel één, reden, om de ploeg eens nader te aanschouwen. De Njordvier, bestaande uit de roeiers Dutry, slag, Bos, De Vos Meeuwis en stuurman Schwab, wordt gecoached door Meeuwis en Nieuwland. Om van "oude vier" te spreken is iets wat overdreven,, want én in leef tijd én in roei-ervaring is de Njord (senior B-niveau) in vergelij king met de andere ploegen uit het hoofdnummer uitgesproken jong. zakelijk. In de eerste voorwedstrijd, over 2' kilometer, starten Nereus, Phocas, Triton en Njord. Nereus, dat momenteel in de zorgen leeft i. v.m. de ge geblesseerde Vermeu len, wordt desondanks als favoriet getipt. De tweede voorwedstrijd, tussen ploegen van Aegir, Okeanos, Skadi en Laga belooft bijzonder interessant te worden. Verwacht wordt dat Aegir en Laga elkaar in snelheid niet veel zullen ontlopen. Skadi moet harder kunnen gaan dan Okeanos. Kortom, van de acht ploegen moet er één afvallen. "Weet Njord de voorwedstrijd te overleven en zich daarmee voor de finale over drie ki lometer te plaatsen, aldus Meeuwis, dan mogen we niet ontevreden zijn". En wat die finale dan betreft, nog maals. Je moet reël zijn, ik zal blij zijn als we die dan voor onze doen, goed varen". AMSTERDAM Op informele wijze is zondag na het basket- talgala de 'slavenmarkt' van start De 'makelaars' staan overigens niet stil. Aan het Delta Lloyd- iuo Smith/Rusch wordt hard gegaan. Clubbestuurders, sponsors jetrokken sinds bekend is dat cle t coaches openden jacht op bas- beide spelers in Nederland blij- Tom Holland gaat weg bij Sperry en nu Lions zonder spon sor is staan ook Freeman en Bartholomé in het licht van de Donar coach Hans Perrier volgend belangstelling. Freeman wordt ge- ketbalspelers die htm teams vel gend seizoen moeten gaan ver sterken. De coaches zijn ook zelf object van de "handel'. Zo seizoen als een soort superman de clubs Kinzo, Gerard de Lange en Delta Lloyd gaan coachen. 'Vrij' zijn de spelers Bill Allen, die na zijn noodgedwongen af scheid bij BS Leiden nog steeds in de hoofdstad verblijft en Rob Smeenk, die nadat hij voor de derde keer door zijn knie gir.g ook als coach door Gerard de Lange werd afgeschreven. De ex- Leidenaar is nog steeds gebles seerd. Het Amstelveense Kinzo houdt uitverkoop. Tim Parker komt vrij en zoekt naar een club. BS-coach Pappas vind hem wel een 'aardige kerel' maar daar koopt de lamge Amerikaan maar weinig voor. Rick Katherman heeft zijn begeerde baan in Brussel en gaat daarom terug naar België, terwijl de Neder lands-Amerikaan Dan Cramer na afloop van het seizoen van het Oranjeteam me*, zijn vrouw te rugkeert naar dp VS. De vliegtuigmaatschappijen hebben het trouwens druk. De Transol- Amerikanen Lerman Battle en Jack Dinkins, Donar-speler Fred De Vaughn. Levi's-spelers White en vermoedelijk ook Fox, de Punc'a- gastarbsilders Rogers en Kirklaind, de Frisol-spelers en de Gerard de Lange-Amerikanen gaan huis waarts. Op zoek naar een nieuw avontuur of eindelijk aan het werk. noemd in vert>and met Buitoni. Lace Strong sluit een overeen komst met BS Leiden niet uit. BS-coach Harry Pappas doet schuchter wanneer er gevraagd wordt naar mogelijke kandidaten voor zijn ploeg. Het zijn overigens niet alleen de buitenlanders die in het mid delpunt van de belangstelling staan. Wim Weemhoff wil graag weg bij Transol, maar hij is nogal Xeeleisend. Harry Kip en Pieter van Tutfll en nu ook Anton van Helfteren en Peter Kop zijn 'ge wilde' lange mannen. Van Tufjll blijft spelen wanneer hij één en ander kan combineren met een oaan. Theo Kinsbergen van Kin zo is actief als altijd, maar laat over zijn plannen niets los. Punch meldt dat een sponsor klaar staat. Nederlands beste bas ketbalspeler van het afgelopen seizoen. Kees Akerboom, gaat naar Sperry. Tenminste als BuL- toni niet met een hoger bod komt Kortom in de basketbalwerelcl is een niet altijd even frisse handel van start gegaan, bedoeld om de clubs voor de sluitings datum van de overschrij vingste r - mijn ('15 juli) aan nieuwe spelers te helpen. Pas dan is bekend wie er het meeste geld heeft gehad of wie het slimste is geweest. Njords (jonge) Oude Vier, v.l.n.r. Meeuwis, De Vos, Bos, Dutry (slag) en stuurman Schwab. TURIJN De Italiaanse sportpers heeft zich in uiterst lo- 'n verband met de voor de uit Ne- vende bewoordingen uitgelaten over FC Twente, dat woens- derl??d e,n w<f-Duitelandi te ver- j j j t x wachten invasie van voetballiefheb- dagavond op even verrassende als uitstekende wijze Juventus ^rs j^ppe capaciteit van het in eigen stadion versloeg. De lijstaanvoerder in de Italiaanse Diekmanstadion in Enschede. Ook eerste divisie kreeg een vernietigende kritiek over zich uitge- de westduitse club speelt de thuis- stort. wedstrijd niet in het eigen stadion op de Boekelberg, maar in het gro- Het blad "Tuttosportbracht op weegt de tweede finalewedstrijd voor tere Rheinstadion in Düsseldorp. de voorpagina een negenkolomskop, het toernooi om de UEFA-cup op Voorts heeft de clubleiding van FC die aan duidelïjkheild ndets te wen- woensdag 21 mei tegen Borussia Twente via de NOS een afschrift sen overlaat: "de dame is in diepe Mönchengladbach in het Feyenoord van een brief van de Eurovisie ont- gevallenwelterusten", stadion te Rotterdam te spelen. Dit vangen waarin wordt verklaard dat de lichtsterkte vas het Diekman- Yi on ïTooriTVT stadion «erln« V0OT een televi" pi V IVI I J r I sieuitzending. Een programma Daarmee kan Juventus het voorlo pig doen. Het verslag van de Ita liaanse Journalist Pier Cesare Baret- ti ging verder: "Juventus heeft zich zelf verstrikt in deze wedstrijd van de duizend verwarringen". Zuidema wordt de "smaakmaker van Turijn" genoemd. De Italianen zullen de naam van Zuidema, die door Kno bel is geselecteerd voor de wedstrijd België—Nederland, voortaan met diep ontzag uitspreken. "Hij maakte STELT KANDIDATUUR kleur is zelfs helemaal niet mogelijk. Voorzitter Masman van FC Twente zit met het geval eigenlijk een klein beetje in zijn maag. Ik geef direct toe dat de accommodatie van het Diekmanstadion voor een dergelijke wedstrijd te klein is. Maar aan de andere kant moeten we toch wel degelijk rekening houden met onze supporters. Ik heb al reacties gehad van trouwe klanten, die zeggen: "Als jullie in Rotterdam gaan spe len komen we niet kijken. Het club bestuur zal zich de komende dagen met vertegenwoordigers van de ge meente Enschede over de kwestie gaan buigen. Masman: "We zullen alle pro's en contra's op eein rijtje leggen en dan beslissen wat we gaan doen. Voor maandagavond is er waarschijnlijk nog geen besluit ge vallen". Teams Northa scoren er lustig op los LEIDEN De eerste plaats in de nacompetitie zaalhandbal kan de teams van Northa niet meer ont gaan. Niet alleen de dames, ook de heren scoorden er lustig op los. De dames van Northa hebben Apollo niet gespaard. Toen het eindsignaal klonk wees het scorebord 262 aan in het voordeel van de pupillen van Carel Caron. Met de rust was hef al 16—1. De heren klopten Sanocel/ HVL vooral op-snelheid. Het regen de dan ook break-outs die vrijwel al le door Northa werden verzilverd. De rust gaf een 184 voorsprong te zien in het voordeel van Northa. Maar Sanocel/HVL vocht in de tweede helft dapper terug en zo doende kon Northa de marge niet vergroten. Het werd "slechts" 30— 16. Voor San/HVL was het toch geen beste week. Zij moesten namelijk, zij het incompleet, Rijnstreek de eer ste winst toestaan. Ook in dit treffen was Sanocel/HVL in de eerste helft bepaald veel minder dan in de twee de helft. Rijnstreek leidde bij de rust met 10—5 maar diende na de her vatting alle zeilen bij te zetten om overeind te blijven; 14—10. Daarbij mag niet onvermeld blijven dat Sa nocel/HVL wel enkele strafworpen werden onthouden en dat een gelijk spel de krachtsverhouding beter had weergegeven. Dat kan ook worden gezegd van de wedstrijd tussen de dames van Sanocel/HVL en Rijn streek. Daarom trok Sanocel/HVL "fortuinlijk" aan het langste eind: rust 32, eindstand 11—6. De heren van HVV'70 en Apollo bestreden el kaar in een gelijkopgaand duel, dat HVV'70 met de minimale marge van een doelpunt de zege bracht, 25—24. Spaanse ronde GRANADA De Spanjaard Mi gnel Maria Lasa heeft de tweede etappe van de Ronde van Spanje gewonnen. Uitslag: 1. Miguel Maria Lasa (Sp.) 140 km in 4.04,10; 2. Domingo Peru- rena (Sp.) 4.04,11; 3. José Luis Viejo (Sp.) 4.04,15; 4. Heimie Kuiper (Nld.) 4.04,18; 5. Luis Zubero (Sp.) z. t. Algemeen klassement: 1. Lasa 6.02.03 2. Swerts 6.02.36; 3. Manza- neque 6.02.39 4. Viejo 6.02.40 5. Mar tins 6.02.42 6. Perurene z. t.; 7. Pedko Torres (Sp.) 6.02.49 8. Mendes Torre (Spanje) 6.02.49; 8. Mendes 6.02.51; 9. Wesemael 6.02.52; 10. Kui per z.t. Jong Njord, dat vorig jaar tot woede in o.a. de reünisten in het hoofd nummer ontbrak, brengt zoals door gaans de laatste tien jaar het geval zo'n jonge ploeg op het water. Dick Meeuwis: "de vier is inderdaad Jonge, goede, senior B-ploeg, en treft als tegenstanders geroutineer de ploegen. Vele roeiers uit die ploe gen zijn al eens naar het buitenland uitgezonden of hebben Varsity-er- varing. Toch is onze inschrijving in het hoofdnummer gerechtvaardigd onze vier technisch nog tekort komt, wordt gecompenseerd door 'n grote inzet. Van die fanaatheid moe- n we het hebben". De vier, die tijdens de tempowisse lingen in een oefening een rustige in druk maakt en de eenheid ook in hardere snelheden bewaart, lijkt van alle kansberekeningen en de "grote verwachtingen". Meeuwis hierover: "Terecht ook. Voor ons is de Varsity een wedstrijd als alle an dere. De ploeg leeft rustig naar zon dag toe en weet daarbij dat Njord als vereniging zich ook niet op zo'n niveau als Laga, Nereus en Aegir bevindt, waar na drie jaar de vol gende toproeiers staan te popelen hun plaatsen ln te nemen". Voor het hoofdnummer waarvoor acht ploegen zich hebben ingeschre ven, zijn twee voorwedstrijden nood- ENSCHEDE Na de eerste dag van het toernooi om de Nederlandse het ons destijds in Den Bosch tegen blljairttitel in het bandstoten, dat in moeilijk. Zui- Enschede plaatsvindt, is het duide- het Ita- lijk geworden dat het spelpeil niet bifster hoog ligt. Alleen Christ van der Smissen slaagde er in boven de grauwe middelmaat te blijven en zijn kaïndidiatuur voor de titel nadrukke lijk te stellen. Uitslagen: Van Ham 151 42 38 3.59 Dekker 200 Jong Italië ook al dema is het schrikbeeld liaanse voetbal In een andere krant, "La Stampa", stond over vier kolom de vette kop: "Compliment!, Twente", hetgeen voor zichzelf spreekt. Sportjournalist Giovanni Arpino schreef onder meer: "FC Twente heeft een voor beeldige partij gespeeld, wij de Nederlandse club willen plimenteren. Een provinciale ploeg Sundquest 190 heeft het grote Juventus geëlimi- Vet 200 neerd in het UEFA-cuptoe-mooi. De Van der Smifisen 200 4.76 53 21 53 23 oude dame heeft geen moment de indruk gewekt dat dit duel gewon nen zou kunnen worden". Naar Rotterdam? Het bestuur van FC Twente over- GELD BIJ BERLIJN Sparta heeft gis teren in Berlijn met 1—0 verloren van Hertha BSC. Deze stand was reeds bij rust bereikt. De winnen de treffer werd gescoord in de achtste minuut door Szymanek. Er waren slechts 1150 toeschou wers. De Rotterdamse ploeg ont ving voor deze wedstrijd een be drag van 30.000 gulden Velthuis De Kleine Van Bracht Vet Van Ham Sundiquest v. d. Smissen Velthuis De Kleine 200 30 25 6.66 166 30 64 5.53 200 44 27 178 33 24 200 33 35 200 25 44 131 31 24 Stand na de eerste dag: v. d. Smissen 4 De Kleine 4 Dekker 4 Vet 4 Van Bracht 0 Velthuis 0 Van Ham 0 Sundquest 0 6.55 5.33 4.12 5.46 3.92 3.75 3.73 Wij willen graag voorkomen banken op woensdag 30 april dat u tevergeefs bij ons aanklopt. (Koninginnedag) èn maandag Daarom herinneren wij u 5 mei (Bevrijdingsdag) gesloten eraan dat de kantoren van alle zijn. De gezamenlijke banken: algemene banken, coöperatieve banken, spaarbanken ZEIST Bondscoach George Knobel heeft vijf debutanten op gesteld in de selectie-groep van het Nederlands elftal, dat op 30 april in Antwerpen een vriendschappelijke interlandwedstrijd tegen Bel gië speelt. Het zijn Jan Everse (Feyenoord), Adrie van Kraay (PSV), Johan Zuidema (FC Twente), Kees Kist en Bobby Vosmaer (beiden van AZ '67). Johan Cruijff en Johan Neeskens van CF Barcelona zijn niet beschikbaar omdat de Spaanse club een dag later een com petitiewedstrijd speelt. De selectie ziet er als volgt uit: Jan Jongbloed (FC Amsterdam), Piet Schrijvers, Ruud Krol, Wim Suurbier (allen Ajax), Wim Rijsbergen, Jan Everse, Wim Jansen en Wim van Hane- gem (allen Feyenoord), Adrie van Kraay, Willy van der Kuylen (beiden PSV). Frans Thijssen, Johan Zuidema (beiden FC Twente), Jan Peters (NEC), Kees Kist, Bobby Vosmaer (beiden AZ'67) en Rob Rcnsenbrink (Anderlecto*^ de ban Bella Belly LET EERST LIEVER OP WAT AMDERE D/WSEM. WIER LIGT ISTAMBOEL JOMÖÊNJS, EEKJ VAKI -DE IKlTEPÊSSANTSTE STEDEn! ter wereld/ VIER KEER ZO OOO al4t ?oojario£ amsterdam' al zeven) eeuwen) vdóp christus öesticwt. HEETTE TOT 32JS BVZANTIUM, COMSTAN)TlN)OPEL .5IMDS 1923, Ligt aak) de Bosporus, over die zee straat ZIEJsl VJE 't WERELDDEEL AZie o ao DER okie de BRUG cwep de goudek! woornl, RECHTS DE BEROEMDE aya sofïa, NU eesl museum, vroeeep eem v/afj de 8oo moskteê.enj, die deze stad telt wat weet u dat allemaal pri ma, kolowel.' ma6 ik o wo<2> wat

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 17