"Op zoek naar Huis |iïi Ter Weer" WEEK ELKE AVOND SPORT IN LEIDERDORP agenda Historische Vereniging Oud Wassenaer: Sportief program 30 april en 5 mei Tumult om romance Zoeterwoude: gelijke doorstromingsregeling noodzakelijk in regio i EIDERDORP In verband met de opening van de nieuwe sportzaal op bet Van Alphenplein, die vanavond .door wethouder mevrouw Tichler, zal worden verricht zijn er voor belang stellende inwoners elke avond sport evenementen, demonstraties, sportles sen etc. In de schitterend uitgevoer de kantine wordt ook 'n Sport-tnarkt gehouden waar verschillende vereni gingen een stand hebben. Ook de Hart-stichüng heeft een informa tiestand. Het programma begint mor genochtend van 10 tot 12 en 2 tot 4 uur o.l.v. Theo van Houdt met spor tieve oefeningen voor het gehele ge zin. Om de conditie te testen heeft Van Houdt een circuit uitgezet. Maandagavond 21 april van af 19.00 uur laat Sportschool Van Houdt al- 'es over Judo, damesgymnastiek en conditietraining voor heren zien. Dinsdagavond 22 april, vanaf 19.30 i ur, is er een open training, georga niseerd door de volleybalverenigin gen D.V.O. en Groen Stereo Cen trum voor jongens en meisjes van 9 tot 18 jaar. Vervolgd door een de- .nonstracie-training door de le he ren-teams van beide verenigingen. 21.15 uur is er een 'open' training tor ouderen. Woensdagavond 23 april is de gymnastiekvereniging Sparta aan de beurt met, vanaf 17.00 uur kleuter-demonstratieles. Om 19.00 uur Jazz-gymnastiek voor meisjes en van 20 tot 22.00 uur demonstra ties door de kerngroep van de ver eniging, aamesgymnastiek, conditie training heren. Voor belangstellen den ruimschoots gelegenheid om mee te doen. Donderdag 24 april. De s--hermvereniging 'Leiderdorp' geeft vanaf 19.00 uur training en wedstrijd (floret) door hun jeugd. Om 20.00 uur is er dan een wedstrijd op sabel voor heren. Vanaf 21.00 uur kunnen de bezoekers dan deelnemen aan les sen op sabel, degen en floret. Op vrij- tigavond 25 april besluit de splinter nieuwe badmintonvereniging "De Spotvogels" de 'open' demonstratie- week met een grootse badminton- snow door de beste spelers van Ne derland. Daarvoor echter (20.00 uur) is er een badmintonwedstrijd gear- langeerd tussen Burgemeester M. v. d. Have en de wethouders mevr. Tich ler, J. Reugebrink en E. Drenth.Van de topspe'ers doen o.a. de gebroeders Piet en Boudewijn Ridder mee. Om '.'2.00 uur kunnen bezoekers ook een shutteltje slaan waarbij de tqpspe- lers aanwijzingen geven. VRIJDAG 18 APRIL 1975 VRIJDAG Breestraat 19, Twentwel, voor kamerbewoners, vanaf y uur Herenstraat 45, Jeugdsociëtelt Time, speeltuingebouw Soos Bejaardensociëteit Humanltas. 24.30 Fred. Hendrikplantsoen 25, Leider- WASSENAAR "De schone plai- sante welgecondtioneeerde oude adel lijke Hofstede genaemt het Huis ter Weer tussen het Haagsche Schouw en de Deyl die op de 21e October 1731 in de Nieuws of Cloveniersdoelen in Den Haag des Naarmiddags de clocks vier uyren zou geveuld wor den". Zo werd bijna 2'1- eeuw geleden de verkoop van het Huis Ter Weer aan gekondigd. Deze aankondiging bete kende het einde van het riante land huis, want de nieuwe eigenaar J. H. gTaa fvan Wassenaar, Banderheer van en tot Wassenaer, besloot enke le jaren later om Huis Ter Weer af te breken. Bij het fraaie uit de middeleeu wen stammende huis behoorde een boerderij die door de Graaf werd ge spaard. Deze boerderij wordt op het ogenblik bewoond door de familie Bos. De Graaf van Wassenaer was eveneens eigenaar van het Kasteel Zuytwijck, dat hij reeds grondig had laten opknappen. Het park er omheen was in die tijd één van de vermaardste parken. Waarschijn lijk wilde de Graaf niet nog eens dezelfde kosten maken om het Huis Ter Weer op te knappen. De enige overblijfselen van Huis ter Weer zijn grote delen van de machtige funde ring. Een onderdeel waar nu, 250 Jaar, later, met alle mogelijke middelen haar wordt gezocht door de Histori sche Vereniging Oud Wassenaar. De voorzitter van deze Vereniging, xnr. C. A. van Gorcum: "Er is reeds een deel van de fundering gevonden waarvan het oudste deel vermoede lijk uit de veertiende eeuw stamt. 2eker zijn we daar niet van maar dat is de reden dat we op het ogen blik opgravingen doen. We zijn bij zonder benieuwd uit welke tijd Huis Ter Weer precies stamt". - 3egin deze week heeft de Histori- ec e Vereniging Oud Wassenaer het Wassenaarse college van B. en W. verzocht te helpen bij de opgravin gen. Vooral financiële tekorten en technische tekortkomingen noopten dp Vereniging tot deze stap. De grootste moeilijkheid bij het blootleggen van de eeuwenoude fun deringen is de hoge grondwater stand Hierdoor is het onmogelijk om dieper te graven en zo de diepst gelegen fundering te ontdekken, die zal vertellen uit welke tijd Huis Ter W -er stamt. Bij de al eerder gedane opgravin gen zijn enkele scherven gevonden van huishoudelijke potten. Het ter rein waarop Huis Ter Weer heeft ge legen is vlakbij de oude HTM tram remise, die inmiddels helemaal is afgebroken. Voor de opgravingen heeft de Ver eniging niet'zoveel tijd meer aange zien het stuk grond bestemd is voor de aanleg van de veelomstreden Noordelijke Randweg langs Wasse naar. Deze weg moest het doorgaan de verkeer om Wassenaar heen lei den. Voorzitter Van Gorcum: "We heb ben geen geld en erg veel haast. Daarom hoop ik dat de gemeente in derdaad zal meewerken". Voorschoten ««ter— Huis Ter Weer zoals het in 1625 werd getekend door A. Rademaker. LEIDEN Groot tumult heer ste er gistermiddag in een ban ketbakkerswinkel in het hartje van de Leidse binnenstad. Het zestienjarige winkelmeisje kon namelijk niet het stand punt van haar cheffin delen dat ze met de, verkeerde joi^en om ging. Na een opmerking Baarover ontstak 't meisje in grote woede waarbij zij in haar drift een weegschaal en een plateau met gebakjes op de grond smeet. Haar protestactie had een schade van duizend gulden tot gevolg. De politie, die er bij werd ge haald, slaagde er gelukkig in om de gemoederen wat te kalmeren. Een verzoening tussen beide partijen schijnt niet tot de on mogelijkheden te behoren, ge lukkig... Mr. Van Gorcum bij de plaats vinden. de opgravingen plaats- ZOETERWOUDE De gemeen te Zoeterwoude wil streven naar een uniform krotontruimings- en door- stromingsbeleid in Zoeterwoude en de omliggende gemeenten. Het is de bedoeling dat wie van de ene ge meente naar de andere gemeente verhuist en daarbij een goedkopere woning of een krot achterlaat toch voor een doorstromingspremie (of een krotontruimingspremie) in aan merking komt. Tot nu toe was het in het geval van inwoners van Zoeterwoude niet van belang naar welke gemeente hij verhuisde om in aanmerking te ko men voor een bijdrage. B. en W., willen deze regeling nu beperken tot de volgende gemeenten: Boskoop, Waddinxveen. Benthuizen, Moerka- pelie, Leiderdorp, Hazerswoude, Voorschoten, Leidschendam en Lei den. Een verzoek van het 'Interge meentelijk Overlegorgaan Rijn- Feest Geloof De kinderen van de Leidse gymnas tiekvereniging Nieuw Brunhilde heb ben van de week het gouden jubi leum van hun verenigng gevierd in de grote zaal van De Burcht. Een goocheftaar en een poppenkastvoor stelling maakten de middag zeer ge noeglijk. En natuurlijk werd over vloedig limonade geschonken. Daaruit blykt dus dat deze Jubilerende ver eniging niet vergeten is de jongste leden, in de festiviteiten te betrekken. Begrijpelijk dat er rode koontjes van inspanning waren te zien De Baha'ia van Leiden gaan weer eens bij elkaar komen. Dinsdag aan staande in de De Mey van Streef kerkstraat 48 om kwart over acht. Spreker: mevrouw Siedsma. Onder werp: Geloof en de Verenigde Naties. Chili Huisvuil Meneer Detmers, de burgemeester van Zoeterwoude en de secretaris van diezelfde gemeente, meneer Winge- laar maken bekend dat er op konin ginnedag geen huisvuil wordt opge haald. Ze doen het een dagje eerder, Door het Chilifront, afdeling Lei den, zal in de week van 5 tot en met 10 mei een collecte worden gehou den onder het motto: "Steun het Chi leense verzet'. Collectanten kunnen zich opgeven bij het Chilifront Lei den, per adres Kees Walle, Vijfde Bin nenvestgracht 1. telefoon 34285 (kaD- toor 2134D. Onderzoek Een groepje van zes sociologiestu- "denten wil onderzoeken of de ver schillende organisaties die zich be- Redactie Paul Wolfswinkel zighouden met de nazorg van psy chiatrische patiënten aan de ver wachtingen van die patiënten vol doen. .Deze studenten willen heel graag in contact komen met mensen, die in een psychiatrisch ziekenhuis zijn ver pleegd en ontslagen. Het moeten mensen zijn, die Jonger zijn dan 65 en in deze omgeving wonen (grens tot Amsterdam, Rotterdam en Den Haag) Ze moeten langer dan vijf Jaar ontslagen zijn. Omdat de studenten een algeme ne indruk willen krijgen van de werkwijzen van nazorg van de di verse instanties, zullen er geen per soonlijke gegevens worden gevraagd. Natuurlijk zal bij de verwerking van de gegevens anonimiteit worden gewaarborgd. De enquête zal eind mei, begin juni plaatsvinden. Men kan bellen of schrijven naar Rijn- en Schiekade 107 in Leiden, tel: 42977. Vraag dan naar Ron No- ya of Max Dohle. Greep in kas benzinestation LEIDEN Een buitenlander, ver moedelijk een Zweed, heeft gister- Klaveren middag omstreeks 2 uur een greep gedaan in de kas van het benzine pompstation aan rijksweg 4 onder Leiden. De man, die zijn wagen had getankt, zag tijdens het betalen kans om een bedrag van ruim negen honderd gulden uit de geldla weg te grissen. H(j vertrok daarna met grote haast in de lichting Rotterdam. De 61- jarige, uit Voorschoten afkomstige exploitant van het benzinestation heef t van deze brutale beroving gifte gedaan bü de politie. streek" om ook de overige daaraan deelnemende gemeenten in de rege ling op te nemen (dus ook Alphen. Koudekerk, Leimuiden. Nieuwkoop, Nieuwveen, Rijnsaterwoude. Ter Aar, Woubrugge en Zevenhoven), wordt door het college afgewezen. Zoeterwoude «stelt als voorwaarde dat de regeling ook in omgekeerde zin geldt: wie van één der boven genoemde gemeenten naar Zoeter woude verhuist, moet eveneens in aanmerking kunnen komen voor een doorstromingspremie (krotont ruimingspremie). In het geval van Leiden. Voorschoten en Leidschen dam is dit nu nog niet zo. Deze drie gemeenten is inmiddels verzocht hun desbetreffende verordeningen aan te passen. Burgerlijke stand LEIDEN Geboren: Hester Petro- nella Christina d v. A. C. Blom en P. Verschragen, Rebekka Sara. d. Jong, Mar- A. Westdorp E. Heuvellnk t P. O. cel Emile de Wolff, Edwin Albertus Nicolaas v. A. J. M. Gerritsen en M. B. Mes- semaker. Robbert Jordan z. v. D. Nop- pe en A. E. Langerak. Joel Wilhelmus Hendrlkus z. v. W. G. van Dijk en E. A. Huggins, Maartje Petronells Parlevliet. Hele- Getrouwd: A. F. H. J. van den Brom en H. M. E. de Wit, G. A. Bakker en J. H. Lepelaar. H. J. Sloos en M. M. l'Ecluse, J. J. M. Oremus s VIOS vindt Eerste paal voor flats een nieuwe instructeur n ir i d v Manenhaven eïïX WARMOND Zuster Kampschöer de directrice van de Stichting Ma- riënhaven heeft vanmorgen in het bestemmingsplan Endepoel II in Warmond de eerste paal geslagen voor 18 flats. De flats zijn bestemd voor het personeel van Mariënhaven. het verpleegtehuis voor demente bejaarden. ZOETERWOUDE De drum band VIOS is er na lang zoeken in n te vinden die de muzikale leiding van de hoornbla zers op zich gaat nemen. De heer Van der Merwe uit Dordrecht zal de op volger worden van de heer Van Hoo- peren die de drumband heel wat jaartjes begeleid heeft. In het ver volg zal de heer Van der Merwe el ke vrijdagavond les geven. Van 7 tot 8 uur aan de junioren en van 8 tot 10 uur aan de senioren. VOORSCHOTEN - De Voorscho- tense Oranjevereniging "Koningin Wilhelmina" heeft voor de koningin nedag en de bevrijdingsdag een zeer uitvoerig en sportief programma samengesteld. De eerste festivitei ten beginnen als op donderdagmid dag 24 april. Dan gaat de kermis open op het parkeerterrein aan de Treubstraat en met uitzondering van de zondagen blijft de kermis draaien tot 5 mei. De koninginnedag heeft enige hoog tepunten. In de morgenuren is dat de kinderoptocht, die door het cen trum trekt, 's Middags zullen vele Voorschotenaren waarschijnlijk te vinden zijn op het sportveldencom plex "Adegeest", waar na een da mesvoetbalwedstrijd de ere-divi- sieclub AZ'67 een wedstrijd speelt, tegen een combinatie Randstadsport /SVLV. Op de nationale feestdag wordt 's morgens de wielerronde van Voor schoten verreden. Om 11 uur star ten de nieuwelingen en om 12 uur de liefhebbers. Verder zijn er die dag sportdemonstraties in de sporthal, dansdemonstraties en demonstra ties paardrijden. Huis-aan-huis zal een programmablad van de Oranje vereniging verspreid worden, waarin alle programma-onderdelen met plaats en tijd vermeld worden. Vele aktiviteiten zullen geopend worden door een vrouw. Zo zal wet houder Nellien de Ruiter de aftrap verrichten by het damesvoetbal; de echtgenote van de burgemeester zal de aftrap verrichten bij de voetbal wedstrijd tegen AZ'67 en mevrouw Mr. M. E. Bloembergen-Munters. VVD-raadslid zal een toespraak hou den bij de onthulling van de gedenk steen bij de vrijheidsboom. Oranjefeesten Zoeterwoude Hoge Rijndijk ZOETERWOUDE Dit Jaar zul len de Oranjefeesten gehouden wor den op zondag 27 tot en met woens dag 30 april. Evenals vorige jaren, wordt de grote feesttent weer 't mid delpunt van alle festiviteiten. Een kort programma overzicht: op zon dag 27 april wordt 'n natuurrit ge houden. 's Avonds wordt de uitslag bekend gemaakt met muzikale om lijsting van het Duo Slingerland. Maandagavond 28 april een grote klaverjas-drive en in de tent dins dagavond 29 april een drive-in show, verzorgd door Atlantis. Woensdag, 30 april de gebruikelijke festiviteiten zoals kinderoptocht, schatgraven, in dividueel opdrachtspel en de beken de familietrimtocht. Het geheel zal worden afgesloten met het optreden van het huisorkest "Baker Street Jazzband". LEIDEN In de maanden okto ber en november van dit jaar zul- en op een aantal plaatsen in Zuid- Holland kadercursussen worden ge organiseerd op het gebied van crea tieve activiteiten, t.w. handvaardig heid, vrij acteren, pantomime, spe len met attributen etc. Deze cursus sen zullen o.m. worden gehouden in Katwijk. Alphen en Leiden. Inlich tingen kan men inwinnen bij de Provinciale Jeugdraad. Benoorden- houtseweg 23, Den Haag, telefoon 070—246806. Autoverkopen in VS op dieptepunt DEN HAAG (ANP) In Ameri ka werden in het eerste kwartaal 1,5 miljoen personenauto's verkocht tegen 1,7 miljoen in dezelfde .perio de van vorig jaar en 2,4 miljoen in 1973. Het thans verstreken kwartaal betekende de kleinste verkoop sinds 1961, toen slechts 1,3 miljoen auto's aan de man werden gebracht. In die drie maanden werden 405.400 perso nenauto's ingevoerd tegen 366.300 in 1974, hetgeen betekent dat het aan deel van de niet-Amerikaanse auto nu is gestegen van 17 tot 21 pet. neelgroep Imperlui ZONDAG de Joi Apotheken LEIDSCH DAGBLAD Uitgave: Leidsch Lfcmmao B v Witte SingeJ 1 Leiden Postbus 64 - Giro 67055 Kwartaal abonnement ..I 44.36 Per Post t ibit Jaarabonnement f 12tt.ll Jaarabonnement per post t 135 7c Losse oummers 9Af Abonnementsgelden ny vooruit betaling te voldoen Bü «uturn» Cische overscnrilvtngeD geer «d Nabezorging vaD 18.00—20 OC u Zaterdag van 16 00—18 Of uur Telefoon 071-30500 Indien in gesprek 0?l-34a39 Praethuys, Vrouwenkerkkoorstraat 9 Politiek Café. 8 uur nam. Begijnhof 2 (Rapenburg), secueel informatiecentrum "Begijntje" ll uur Nieuwe Rijn 19. club voor alleen staanden. weduwen en weduwnaars. 8 Steenstraat lb. Wereldwinkel 12.30- Zwijgerlaan, Konlngs- l 140, open huisavond Leidse Werkgroep Homofilie/ afdell ngsvergade - Microtheater. Vestestraat 40. To neelgroep Imperium met "Stil niet r praten", Baljuwhuls, Voorschoten Architec tenwinkel. 7 uur nam. Rijnlands Lyceum. Oegstgeest. Stads toneel Rotterdam met "Mary Stuart". 8.15 uur nam. LAK-theater. Totaaltheaterprogram ma "Rainbow". 8.15 uur nam. ZATERDAG Hooglandse Kerkgracht 48. dansen vanaf 8 uur nam. De Burcht (grote zaal). Antiek markt, 9.30 uur vm. 5 uur nam. Morsweg 114. Leidse Jeugdschaakso- klessen voor beginners en'' van plm. 10 tot 18 Jaar. 19. Twentwel. sociëteit r kamerbewoners, vanaf 9 uur nam. Geverstraat 65. Oegstgeest. sociëteit - Twoners en alleenst lb. Wereldwinkel, 's mor gens geopend. Rijnlands Lyceum, uitvoering folk loristisch dansensemble Achalay en 't Leids Zigeunerorkest Csardas. 8 uur Baljuwhuls. Voorschoten, Wereld- Vestestraat 40. To- Clubhuis, dansen, 8—11 u. Hooglandse Kerkgracht 48. dansen 19. Twentwel. pocli woners. vanaf 9 uur L>eias i-oppentheater. Middelw kindervoorstelling, aanvang 2.S narteDrugKerK, concert uuur uco Haags Politie Mannenkoor "Entre Nous" o.l.v. Rene - Verhoeff. 3 uur LAK-Theater, kindertheater "Het grootste goed op aarde", 2.30 uur nam. VlAANDAG Begijnhof 2 (Rapenburg), sexueel- informatiecentrum "Begijntje". 11 uur vm. 2 uur nam. en van 7.30—9 uur Steenstraat lb. Wereldwinkel. 12.30 -6 uur nam. Stadhuis, Raadsvergadering, 7.30 u. Artsen Leiden Voor spoedgevallen Morswegkwartler. binnenstad tot Cityrlng): Rijnders, Gerard Brandt- straat 29. telefoon 60947; Wijk II (Groenoord. Kool en Merenwljk): R. M. G. Taytelbaum, Hogewoerd 138. Rijndijk 15. telefoon Boshuizerkade 28. telefoon 30791. Leiderdorp F. O. A. M. Kemme. praktijkadres Merelstraat 184a. tele foon 91000. huisadres Grotluslaan 12. telefoon 93139 (spreekuur za. en zo. 12.30—13.00 uur). oegstgeest J. W de Haan. Dui venvoordestraat 3, telefoon 54294. Voorschoten F. H. W. Swen. Veur- seweg 20. telefoon 2356 (zaterdag); J. H. Vrijenhoek. V. d Oyelaan 38. tele foon 6421 (zondag). Warmond Lempers. Churchlllaan 13. Voorhout, telefoon 02522—10140. t zondagdienst regio Leiden, wordt waargenomen van vrijdag 18 april tot vrijdag 25 april, door: Haven Apotheek. Haven 18. telefoon 20085; Apotheek Voorschoten, Lëidseweg 66, Wijkverpleging Leiden Stichting Interkruis Lel den. Middelweg 38. telefoon 21753. Leiderdorp Gezondheidszorg Lei derdorp. telefoon 40131. Oogst geest Interkruis. Lijtweg 7 te lefoon 54500. Voorschoten Gezondheidscentrum V d. Waalslaan. telefoon 4641. Warmond Zr. S. Posthuma. Ka- gerplein 308, Sassenheim. Tele-

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 2