'Breed' verkeer op Jagerslaan ontoelaatbaar agenda In Wassenaar LEZERS SCHRIJVEN WASSENAAR Burgemeester en wethouders van Wassenaar stellen de gemeenteraad voor om in de vergadering van aanstaande maandag een bedrag van 4500 gulden ter beschikking te stellen voor de evenementen in het kader van de (Culturele Weken in Was senaar, die van 10 tot en met 28 mei wonden gehouden. Volgens B. en W. is de Kidturele Kern Wassenaar erin geslaagd een bijzonder veelzijdig programma op te stellen. In het programma zijn vier exposities opgenomen: in kunstzaal Heuff, in de galerie Bibliotheek, in de Brinkhof en in het raadhuis. Het exploitatietekort van deze tentoonstellingen is geraamd op f 2500, Met de toekenning van een extra-krediet van f 1000,kan hier worden volstaan, omdat al een bedrag van f 1500,voor bet meewerken aan tentoonstellingen in de gemeen- DONDERDAG 17 APRIL 1975 DONDERDAG Valkboumanweg Lelcleraorp, Bijbelstudie en Gespreks- krlng Baptlstengem.. 8 uur nam.. Nieuwe Rijn 20a. Theehuis van de Lfildse Werkgroep HomoIllle/COC. 8- 10.30 uur nam.; Begijnhof 2 (Ra penburg) sexueel-lnformatlecentrun» Begijntje", 7.30-9 uur nam. Steenstraat 1 b. Wereldwinkel 12.30- 9 uur nam. 3e Binnenvestgracht, kantine Clos Leembruggen, rullavond Phllatellca. Maranathakcrk, DIJkstraat 2a. Be volkingsonderzoek Tuberculose 9-13 Rijnlands Lyceum Oegstgeest. To neelgroep Timdelerclub met "De mu- de boomgaard" 8.15 "leuw Lelde Dl Voorlopig tehuis tebegiroting is opgenomen Behalve de leidt het programma een koormuziek avond, een schrijversmarkt, een film voorstelling, een volksdansinsluif en een experimenteel muziekgebeuren. De netto-kosten daarvan worden begroot op f 3500. B. en W. achten het alleszins verantwoord daarvoor de nodige gelden ter beschikking te stellen. Verkeer De raad zal aanstaande maandag ook moeten beslissen over verschil lende verkeersmaatregelen Het openstellen van de gehele Ja gerslaan voor verkeer in beide rich tingen. Gezien echter de geringe breedte van deze weg, is het college van oordeel dat het uit een oogpunt van verkeersveiligheid ontoelaatbaar is ook het brede verkeer op deze weg toe te laten. Eveneens dient er een inhaal- en een parkeerverbod te worden ingesteld. Beide verboden gelden niet voor het gedeelte van de Jagerslaan tussen de Spelderslaan en de Storm van 's Gravesandeweg. GESLAAGD LEIDEN Voor de examens van de cursussen Kreatieve Handvaar digheid van de Leidse Jeugd Actie, die vorige week: werden afgenomen, zijn de volgende kandidaten ge slaagd: Kreatieve Handvmardigheid-A A H M A Akerboom; L Baars-Lou- werse; L Bavelaar; C M G Bos-IJff. G J s Böttger; G v Duyn-de Ridder; A W Hultrup-de Hoogh; J J Jacobs- Jurrius; J. Kroon; J E van Kuilenburg v Pelt; A P M van der Lee; W A van Leeuwen-Rappange L Lugthart-KapteynP M Meijer; H O Mulder-Varnooij; L M Op ■t Roodt; L H Pleü-Zandvldet; W P elegtenhorst; M E Smit-Mostert: j M R Taal van der Poel; W M R de Water; H C Wessels-Schuitema- kev; M J v d Zwan v Loon; E Mar- tinius-Bierman. Kreatieve Handvaardigheid-B A K van Alphen; G J S Böttger; T G M v Etsten; D T M Haas - Leef - lang; M C Heemskerk; M W de Jong; I A E van Krieken; J Kulik van de Veen; P J M van Mourik- Karremans; W F Reyndorp-Willems: CAM Riemen van Vliet; J J van Rijn-Braber; J F Baars-Blaak; Th van den Berg-Leijdingh; E van Duijn-Reerink; A J M van der Eist- van HaasterenJ H Jesse-Robbers; M C Keemink-Grootendorst; TEM Neger; J J J Ruigrok van de Water; C J Stamhuis van der Sijs; Chr van de Walle-Asworth. B. en W. willen graag dat de raad verbiedt dat alle verkeer, breder dan twee meter van de weg gebruik gaat maken en dat er een inhaalverbod wordt ingesteld tussen de Groot Hae- sebroekseweg en de Spelderslaan. In het belang van de verkeersvei ligheid is het volgens B. en W. ge wenst de aansluiting aan te passen van de Jagerslaan op de Groot Hae- sebroekseweg. Het huidige kruispunt is vrijwel een vijfsprong, waarop de Lijsterlaan, het zgn. Laantje van Duinauwe. Door de uitmonding in de reconstructie die men wil aanbren gen, haaks op de Groot Haesebroek- seweg te brengen, zal het verkeer op de Jagerslaan de snelheid moeten verminderen en zal er een beter zicht zijn op het kruisende verkeer. Het busverkeer zal bovendien het verkeer op deze kruising minder be lemmeren en zelf gemakkelijker de halte kunnen bereiken. Tenslotte zal worden voorgesteld, het voetpad van en naar het raad huis, dat deels achter bomen en struiken verscholen ligt en ter hoog te van Raadhuislaan 10 weer uit mondt op de rijbaan, door te trek ken naar het raadhuis. Voetgangers zouden zich dan veiliger voelen, omdat ze dan niet meer vlak langs de weg zouden lopen en verkeer uit twee richtingen langs zich heen zien rijden. Met de eigenaar van het per ceel Raadhuislaan 10 is overeenstem ming bereikt tot een grondruil voor genoemd pad. De kosten van de uit te voeren werkzaamheden worden geraamd op f 13.000.-. Restauratie Eveneens wordt de raad gevraagd, de gemeentelijke subsidie voor de restauratie van de theekoepel "De Wildtzanck" te verhogen van f35000 naar ruim f59.000.-. De restauratie valt duurder uit dan oorspronkelijk was geraamd. De gemeente Wasse naar heeft de eigendom van de thee koepel overgedragen aan de Neder landse Monumentenstichting, en daarna aan de stichting Lieven de Key. LEIDERDORP Uit 20.000 ingevulde zegelkaarten lootte burgemeester Van der Have 10 prijswin naars voor een fiets. De Winkeliersvereniging Santhorst had een braderie georganiseerd ter gelegen heid van het eerste lustrum van het winkelcentrum SanthorstVooral in de middag- en avonduren werd de braderie een enorm succes. Het bestuur van Santhorst denkt er dan ook hard over de braderie van Leiderdorp tot een jaarlijks weerkerend festijn te maken. Men heeft gemerkt dat de Leiderdorpers wel 'in' zijn voor evenementen in hun eigen gemeente. Tussen de kraampjes op de braderie waar van alles te koop was o.a. dit levensgrote varken aan het spit dat een heerlijke braadgeur over het bra derie-terrein verspreidde. VRIJDAG Breestraat 19, Twentwel, voor kamerbewoners, vanaf Herenstraat 45, Jeugdsociëteit Time, Ten Katestraat (speeltuingebouw). Bejaardensociëteit Humanltas, 2—4.30 Fred. Hendrikplantsoen 25, Leider- Aanhangwagen gestolen LEIDEN Van het terrein van de Groenoordhal is, vermoe delijk in de nacht van dinsdag op woensdag een aanhangwagen gestolen. De aanhangwagen, die een waarde van f 2500 vertegen woordigde behoorde toe aan een Leidse firma. Uit een winkelportiek aan de Turfmarkt is gisteren op klaar lichte dag een bijna anderhalve meter hoge pitrietotoel ter waar de van f 595 weggenomen. De stoel, die als blikvanger in het portiek was geplaatst, moet 's- middags omstreeks twee uur zijn ontvreemd. Praethuys, Vrouwenkerkkoorstraat 9 Politiek Café. 8 uur nam. Begijnhof 2 (Rapenburg), secueel informatiecentrum "Begijntje" 11 uur Nieuwe Rijn 19. Pollutiek torium) houdt dan i een onderzoek na; halskanker. Allemaal pollutiek. Vrijdagavond om acht uur vergadert de WD in Nieuw Minerva. Oud-wethouder Elly Den Haan-Groen spreekt dan over haar werkzaamheden in Provinciale Sta ten, waar ze thans deel van uit maakt. Ook de PvdA vergadert. Met dele den in de grote zaal van De Burcht. De raadsfractie zal verslag uitbren gen over de werkzaamheden. Op donderdag 24 april komt Haya van Someren op de regionale och tendbijeenkomst van de Stichting Or ganisatie Vrouwen in de WD. Ze treedt op in Holiday Inn om half tien. Talentenjacht Muziek Het trio Herman de Wit geeft morgenavond een concert in Rot- House aan het Rapenburg 24. De H.H. musici maken allen deel uit van de Instant Composers Pool; een groep zich zich beijvert voor het in ruim kring uitdragen van de avantgardistische Jazz, waarin het theaterelement op een speelse ma nier is verwerven. Herman de Wit (tenorsax), Anold Dooi je we er d (bas) en Han Bennink (drums) beginnen om tien uur. Het winkelcentrum Langstraat in Wassenaar gaat van 25 tot en met 28 juni opnieuw een Oudhollandse jaa'rmarkt organiseren. Het is de vijfde keer, dus het eerste lustrum, dus is er wat extra's aan verbonden. Op de 27ste zal er een talentenjacht worden gehouden op een groot po dium op de parkeerplaats in de Lang straat. De platenmaatschappij die in dit geval met de vereniging sa menwerkt, biedt de. winnaar van dit festival een plaatcontract aan. Ieder een, die op wat voor manier dan ook muziek maakt, is van harte welkom en kunnen zich inschrijven. Hoe? Bij Jane's en John's discoshop in de Langstraat 125 (telefoon 10121) Het inschrijfgeld bedraagt tien gulden en tot uiterlijk 31 mei kan dat worden gedaan. Stil Lezing In het wijkgebouw aan de Lijtweg in Oegstgeest is er op 24 april om half acht een ledenvergadering van "Interkruis". Mevrouw De Graaff Guilloud-Gentenaar (projectleidster va® het Leids mythologisch labora- Op woensdag de 23ste wordt onder auspiciën van de LJA een opvoering van het toneelstuk "Stil, niet over praten" door de toneelgroep Impe rium gegeven in het Microtheater aan de Vestestraat 40. Het verhaal komt uit een boek van Jan Terlouw ("De koning van Katoren", in 1972 gekozen tot het beste jeugdboek). Plaatsen tegen betaling van fl.25 kunnen telefonisch besteld worden bij de LJA, Noordeinde 2a. nummer 30249 of 40020 (toestel 11). Plaats bewijzen kunnen worden afgehaald aan de kassa van het theater van kwart voor twee tot kwart over twee. Redactie Paul Wolfswinkel Klinker Morgenavond om acht uur begint in het clubhuis "De Klinker" een ge zellige disco, waar iedereen van bo ven de 12 jaar welkom is. Dat alles omdat er binnenkort (de 25ste) het eerste lustrum wordt ge vierd. Zaterdag om tien uur is er 'n koffiebar en aansluitend een maal tijd. Lieden groter dan twee meter krijgen een fricandel, genomen van 50 centimeter en kleiner mogen drie dagen lang gratis het pand betreden, in de Berlagestraat 2. In de middag uren kunnen de iets ouderen kaar ten en tafeltennissen. Er is tevens 'n Kindermiddag, om de ouders vrijaf te geven. Zondagmorgen, nadat er tot de klok van één zaterdagnacht weer vreselijk veel muziek is gemaakt, is er gelukkig weer koffie. Om drie uur wordt er een lachfilm vertoond en 's avonds is er een imitatie-avond ge organiseerd. Op de 25ste tenslotte geven de Klinkermensen een receptie van acht tot tien uur. Aansluitend daarop is er een feestavond. Kaarten Ter gelegenheid van het openings feest van Heineken organiseert de KPJ, afdeling Zoeterwoude morgen avond een kaartwedstrijd in het Don Boscohuis. (Aanvang 20.00 uur). Be langstellenden zijn welkom om te gen imleggeld van één gulden mee te dingen naar een van de prijzen, die beschikbaar gesteld zijn door LEIDEN Op de Zoeter- ivoudsesingel is gistermiddag om streeks kwart voor zes een per sonenauto, vermoedelijk door te hoge snelheid, uit de bocht gevlo gen en in het ivater gereden. De auto, waarvan de bestuurder na het ongeluk de benen had geno men, bleek dinsdag in Oegstgeest te zijn gestolen. De wagen, die in de richting van de Lammen- schansweg reed, ramde bij de slip partij twee taludpaaltjes en raakte aan de voorzijde zwaar beschadigd. Toen de politie ter plaatse verscheen was de bestuur der van de gestolen auto al ge vlucht. De brandweer moest er aan te pas komen om de wagen op de kant te trekken. -£• LEIDEN Op donderdag 1 en vrijdag 2 mei zal in Holiday Inn in Leiden de jaarvergadering worden gehouden van de landelijke groep van gemeente-ambtenaren van de ambtenarenorganisatie ARKA. De plaatselijke afdeling Leiden van de ARKA is belast met de organisatie van deze vergadering. Verwacht wordt dat zo'n tweehonderd ambte naren uit het gehele land de verga dering zullen bijwonen. Het gehele gezelschap zal op 1 mei om vijf uur door het gemeentebestuur van Lei den op het stadhuis worden ontvan gen. Heineken. Op zondag organiseert de KPJ verder een volleybal-mixtoer- nooi in de Leidse Vijf Meihal (aan vang 1115 uur) terwijl er 's avonds in het Don Boscohuis gedanst kan worden op muziek van Octopus (aan vang 20.30 u.). Voor vrijdag 25 april staat verder een toneelavond in Ons Huls op het programma. In het gebouw aan het Kosterpad zal de Jongerensoos dan een blijspel (Bloemen voor Barbara) ir drie bedrijven brengen. De aan vang is 20.00 uur, de entreeprijs be draagt f2.50. Tijdens de pauze van bet toneelstuk wordt er een verlo- Hng gehouden. Plan PPD: Zoeterwoude groeikern Met verbazing hebben wij kennis genomen van de ideeën van de Pro vinciale Planologische Dienst van Zuid-Holland West. Volgens recente perspublicaties zou dit inhouden de uitgroei met ca. 20.000 woningen. Deze plannen werpen een merk waardig licht op de wijze waarop de diverse overheden hun beleid voeren. Van gemeentewege is reeds Jaren lang gestreefd naar een bescheiden groei, evt. een weinig ruimer dan noodzakelijk voor de eigen bevol kingsaanwas. (Wij gaan nu maar gemakshalve voorbij aan het feit dat hierover door verschillende groepe ringen binnen de gemeente genuan ceerd wordt gedacht). In 't algemeen "tuit echter elk woningbouwplanne- tje op grote weerstand bij de provin ciale overheid, en wel omdat de norm was (en nog steeds is!) dat Zoeter woude landelijk gebied moet blijven. Dit laatste ware overigens wense lijk, al was het alleen maar uit oog punt van Zoeterwoude's unieke pol derlandschap. De rijksoverheid op haar beurt doet al het mogelijke om c> bevolkingstrek naar het westen te gen te gaan door te streven naar uit breiding van de bedrijvigheid ln het noorden, oosten en zuiden van ons land. Dit op zichzelf loffelijke stre ven wordt nu naar onze mening door ce provincie doorkruist met de con- tatering, dat de bevolkingsgroei in de Randstad "nu eenmaal doorgaat". Ten eerste zijn de cijfers die tot de ze verwachting leiden, verouderd, en len tweede behoort een echt beleid niet gericht te zijn op een achter oe feiten aanlopen, maar op een visie, die uitgaat van het stimuleren van gewenste, en het afremmen van ongewenste ontwikkelingen. Bij de nieuwe plannen van de PPD blijkt daarvan niets. Zelfs voordat de plannen ter discussie worden ge steld, dienen ze (volgens persberlch- 1en) eerst voltooid te zijn. De tijd zal moeten leren of discussie in dat stadium dan nog mogelijk en/of zin- \ol zal zijn. Het is maar al te goed bekend wat het effect is van derge lijke plannen: vóórdat de discussie goed op gang is gekomen wordt in bet algemeen reeds begonnen met de voorbereiding en uitvoering van deze plannen, meestal met het motief dat anders te veel tijd verlorêh gaat en meer van dergelijke onzakelijke argumenten (wat wij op dit moment treffend zien geïllustreerd aan het »eeds in uitvoering genomen uitbrei dingsplan 'Hoge Rijndijk Oost" on- tanks het feit dat dit plan nog door de gemeenteraad moet worden goed gekeurd, vervolgens ter visie moet worden gelegd en daarna door Gede puteerde Staten moet worden be krachtigd. De individuele burger die zoiets probeert met een dakraam of schuurtje krijgt daarvoor geen kans!). Bezien wij dan, wat er op de ver gadering van de provinciale commis sie voor de ruimtelijke ordening over deze plannen is gezegd, dan blijkt uit de perspublicaties dat alleen de heer Harms de basisideëen van de plannen enigszins in twijfel heeft getrokken. De andere leden van de commissie gaan er kennelijk van uit, dat een (nauwelijks bewezen) wo ningbehoefte zonder meer moet wor sen gehonoreerd, en dan nog wel op ren dergelijke enorme schaal. Naar onze mening dienen er dui delijk uitgewerkte rapporten op tafel te komen, gebaseerd op recent cijfer materiaal, die de eventuele behoef te taxeren Vervolgens dient deze be hoefte, passend in het landelijk be leid, waar mogelijk afgeremd te worden. De dan eventueel nog nood zakelijk geachte uitbreiding van het woningareaal moet dan gezocht wor den binnen de bestaande steden door middel van stadsvernieuwing, reno vatie en wat dies meer zij, en ver volgens door uïtbouw van de reeds bestaande groeigemeenten. Het argument dat er nu gebouwd moet worden vanwege de werkloos heid creëert alleen maar grotere werkloosheidsproblemen in de toe komst; bovendien, wat nu hier ge bouwd wordt behoeft niet te worden gebouwd buiten de Randstad, zodat daar de problemen nog groter wor den dan ze reeds zijn. Wij zullen ons tot het uiterste ver zetten tegen een verstedelijking van Zoeterwoude, en wij menen daarin een meerderheid van de bevolking achter ons te hebben, zoals ook al bleek uit hetgeen er in de Zoeter- woudse gemeenteraadsvergadering van 20 maart jL gezegd werd. Namens het bestuur van het C.D.A.-verband Zoeterwoude, Drs. A. J. BAARS, 1ste secr., 5 Meilaan 4, Zoeterwoude-Rijndijk. Steenstraat lb, Wereldwinkel 12.30- Wlllem de Zwijgerlaan, Konings- kerk, rullavond, 7.30—10 t 140, ope Werkgroep Homofilie/ dering PvdA. 8 i Maranathakerk, Dljkstraat 2a, Be volkingsonderzoek LAK-theater, Totaaltheaterprogram ma "Rainbow", 8.15 uur nam. ZATERDAG Hooglandse Kerkgracht 48, dansen kamerbewoners eu alleenstaan den. 812 uur nam. Steenatraat lb, Wereldwinkel, 's mor gens geopend. Rijnlands Lyceum, uitvoering folk loristisch dansensemble Achalay en 't Lelds Zigeunerorkest Csardas, 8 uur Baljuwhuls. Voorschoten, Wereld- Wereldwinkel. 11 uur vm. 1 uur nam. LAK-Theater. Levendaal, Prollog m. Microtheater. Vestestraat 40. To neelgroep Imperium met "Stil niet over praten". 8.30 uur nam. Groenoordhal. Vrije Tljdsbeurs, 1-6 Fotowedstrijd rond vrijheid LEIDEN Voor de in het kader van het eeuwfeest van de universiteit ge organiseerde fotowedstrijd met als thema „Vrijheid", kan men nog werk inleveren tot en met donderdag 1 mei. Er kan deelgenomen worden in twee categorieën: a) zwart-wit foto's (minimumfor maat 18 x 24 cm) en b) kleurendia's (formaat 24 x 36 mm. kleinbeeld). De ingezonden foto's en dia's zullen worden beoordeeld door een deskun dige Jury, die in beide categorieën twintig werken zal uitkiezen. Deze zullen in de periode van 12 tot 22 mei in Sociëteit Pom Pom. Kaiserstraat 25, geëxposeerd worden. De naar het oordeel van de jury drie beste foto's en dia's zullen bekroond worden met prijzen van respectievelijk honderd, vijftig en vijfentwintig gulden en waardebonnen. Nadere inlichtingen (reglement) zijn te verkrijgen bij de Leidse fotohandelaren en by het secretariaat van het Leids Acade misch Kunstcentrum, Levendaal 150, III, telefoon 24890. 7—10.30 i ZONDAG Antonlus Clubhuls, dansen, 811 u. v aHruurn?mKerk8rftCht *8, danseu Geverstraat 65, Oegstgeest, sociëteit voor kamerbewoners en alleenstaan- Breestraat 19. Twentwel. sociëteit voor kamerbewoners, vanaf 9 uur nam. Lelds Poppentheater. Middelweg 19c kindervoorstelling, aanvang 2.30 nam., telefoon 071—25802. Groenoordhal. Vrije Tljdsbeurs. 1 Rene Verhoeff, 3 ter. kl l op aa VlAANDAG Begijnhof 2 (Rapenburg), sexueel- Informatlecentrum ^'Begijntje", 11 uur vm. 3 uur nam. en van T.30-* uur Steenatraat lb. Wereldwinkel. 13.30 6 uur nam. Stadhuis. Raadsvergadering, 7.30 u. Burgerlijke stand van Leiden J. de Vreugd i Ginhoven en A. Molenaar; Petra, Prie; Vincent, zn. van C. van Dorst en M. J. Breedeveld; Sandra C. M., dr. van A. L. M. Keyzer en C. A. M. van der Ham; Petrus J. J., zn. van H. Slegten- horst en T. Kettenis; Adrlana E., dr. van G. W. M. Waelpoel en A. W. Augus- tlnus: Eduardus O., zn ran O. W. M. Waelpoel en A. W. Augustinus. C. Verlint (89) 1 Duyn (73) man; K. Pors V. van der Zon (76) LEIDEN Wethouder D. J. Tesselaar heeft gisteren de ere medaille in goud verbonden aan de orde van Oranje-Nassau uit gereikt aan mejuffrouw M. J. Th. R. Rohde, hoofdleidster van de openbare kleuterschool 'Bambino' aan de Oppenheimstraat. Mejuf. Rohde werd met deze onderschei ding begiftigd omdat zij veertig jaar in het vak zit. Op de foto een trotse mej. Rohde temidden van haar koters. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Leidscb Dagblad B V Witte Singel I Leiden. Postbus 54 - Giro 67055 TeiefooD directie eD admixu- «tmtie 071-35041 telefoon redactie 071-31507 Hoofdredacteur Ban Mulder Kwartaal abonnement I SAjit Per Poet I «j.7b Jaarabonnement t I2ö.n jaarabonnement per post f 135 7l Losse nummers 0AC Abonnementsgelden oy voorui v- betaung te voldoen BU automa tische overschrijvingen g»*er> ad ministratie- en incassokosten van iöoo jooc u Zaterdag vaD 16 OO 18 (K uil! Telefoon 071-30500 Indien ie gesprek Q7i-34o3b

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 2