Vogels gevangen door jagend FC Twente: 0-6 RCL Mansveld matchwinnaar UVS: 1-0 langs op valreep In amateurelftal zit heel weinig toekomst Interland tegen Finnen in Nijmeegse Goffert? Voetbalmakelaar Solti op zwarte lijst UEFA DONDERDAG 17 APRIL 1975 DEVENTER Het is mooi geweest; de vogels zijn gevangen. Waarin FC Amersfoort, FC Gro ningen en zelfs AZ'67 alsmaar niet slaagden, dat gelukte gisteren wel FC Twente. Op de met 22.000 uitzinnigen tjokvol geladen Adelaarshorst van Go Ahead Eagles, liet IJsselmeervogels zich dan eindelijk kooien. Maar denk niet dat het vangen van de vogels een simpele klus is geweest; integendeel. Want de vogels van het IJsselmeer wensten slechts op fiere wijze af scheid te nemen van het bekertoernooi, dat ze zoveel kleur gaven. Een voornemen waarin ze uitstekend slaagden. Door Ger Stolk volg van zijn schoonheidsdoelpunt gedaan zou zijn. Het een en ander had tot gevolg dat het bekergevecht een erg eenzijdig tweede bedrijf kende. Jan Vedder, de held van Alkmaar, zwierf zonder succes over het hei veld. adviseerde Kohn FC Twente om vuurwerk te ontsteken. De treffer, die het verzet brak, ontstond via een ongevaarlijk afstandsschot, dat i t na de paal te hebben geraakt via Voor wie kennis heeft genomen dat De Feyter zelt btnnenrolde. Tot de FC Twente al op een zorgeloze 1-0 37c mlnuut mocht IJSSelmeervogels marge stoelde voor de secondenwij- nog hopen, Jan de Graaf Van driemaal rondging, een wellicht jerssel zou foppen of dat Jan FC Twente dicteerde, FC Twente ^ieZwaan Niels Overweg op een of had de bal in de ploeg en FC verschalken. Een Twente maakte als zekere finalist de doelpunten. Frans Thijs- sen na een verdedigingsfout, Zuide- ma een keer na een fraaie combinatie en eenmaal met een ongevaarlijk afstandsschot. Toen Het zyn uiteindelijk Pahlplatz, Jeu- Muhren Jan Jeuring had vervangen. opmerkelijke uitspraak. hoezeer FC Twente tot op de bodem an d erwijze is moeten gaan om de finale van de vergeefse hoop. de vaderlandse voetbalbe- Acht minuten na rust, betaalde ker vla een 0-6 uitslag binnen te IJsselmeervogels de tol voor de grote dringen, die zal wat meer respect inspanningen. opbrengen voor de wijze waarop IJsselmeervogels 'verloor Het is met name de snelle treffer -ring Van der Vall geweest, die Frans Thijssen geweest, die FC het hart van de IJsselmeervogels via Twete op rozen zette en die de zaterdagclub de rest alspatroon bloot leg- half dozijn, de den. Toen Kick van der Vall aan- afgang. IJsselmeervogels verliet dit halve-bekerfinale parten heeft ge- legde, wist hy later, had hij de bekertoernooi speeld. Voor dat doelpunt had Pierre Stevenaart ook de meeste gehad. Stevenaart wist als kenner dat FC Twente in hoog tempo uit de startblokken zou schieten. Als geen ander had hij zich gerealiseerd dat FC Twente niet dezelfde fout zou maken als [AZ'67. Twente, speelde zoals Stevenaart dat had gevreesd. Agressief, gierend in de allerhoogste versnelling, jagend op de bal, breed, met de flankisten Bos en Zuidema praktisch op de zijlijnen. Waar AZ'67 de fout maakte om vla subtiel tikwerk de fuik voor Jos de Feyter eervol als de zekerheid dat de wedstrijd als ge- ploeg furore maakte. Zwakke vertoning tegen Finnen De Vroet niet verloor. Met Handicap IJsselmeervogels had nog een <1-0 winst) de eerste staP zett« in de handicap. Doelman Jos de Feyter, richting van het Olympisch toernooi maart in Alkmaar wanhoop van heel AZ'67, kreeg 's middags bij een stoeipartijtje met zijn zoon een vinger in het oog. Hoewel zijn gezichtsvermogen olgend Jaar in Montreal, is gezien net spel van woensdag nog heel ver daarvan verwijderd. Op alle fron ten werd Oranje door de Finnen minder do"or'"weIdritond de'te'lman 'otiüm van de Finse aanvallen, er op om te spelen. Dientengevolge |,et te danken- dat de et>u,pc In Zilveren Molen-toernooi gen UVS toch nog de winst naar zich toe. In de 90ste minuut sloeg Wijnand Sloos van UVS de bal voor de voeten van Wally van Haver, die het leer knap retourneerde. Over een scherm voorop stond. Spelers liepen daardoor nogal eens het risico geblesseerd te raken. Zover kwam het niet. Daar mee is dan meteen een van de wei nige positieve punten van deze con- spelers lobde de frontatie genoemd. Zeker rust Leiderdorper de bal van behoorlijke viel er erg weinig te beleven. Beide afstand in het UVS-doel: 1-0. Dooi' voorhoedes Dieken machteloos. Leo het treffen op het LFC-terrein toch Holi kreeg nauwelijks vrijheid vain nog van een doelpunt te voorzien Fred Filippo en aan UVS-zijde wer- verplichtte Van Haver niet alleen den de vleugelspelers Wil Henskens Jan Timman en Hans Boehm maken dienst uit Weer een Twente-doelpunt in de maak. Johan Zuidema glipt langs "Vogel" Bram de Graaf op weg naar 4—0. Rechts loopt Jan Zwaan. De wedstrijd van de reuzendoder MIAMI BEACH Moham med Aid, de wereldkampioen boksen in het zwaargewicht, heeft zich in Miami Beach be reid verklaard opnieuw tegen George Foreman uit te komen. Ali, die Foreman vorig jaar ok tober in Kinsjassa onttroonde als wereldkampioen, wil op 26 april in Toronto tegen de oud wereldkampioen uitkomen. Dat moet dan gebeuren in een programma, waarin Foreman het op één avond opneemt te gen vijf boksers. Ali: "Op die avond wil ik als eerste tegen Foreman boksen. Hij hoeft dan de andere vier te genstanders niet meer te ont moeten". Via manager Don King heeft Ali al laten weten voor het gevecht in Toronto niet meer geld te vragen dan hij normaal aan zijn eigen spar ringpartners betaalt. De ograni- satoren van de avond in Toron to, die is aangekondigd als de wedstrijd van de "Reuzendoder" tegen de "Vijf zonder vrees" hebben nog niet laten weten, of zij zullen ingaan op 't aan bod van Mohammed All. NIJMEGEN De kans is groot dat de voetbal-interland Neder landFinland op woensdag 3 september in het Goffert-stadion in Nijmegen wordt gespeeld. Het laatste woord hieromtrent is aan de gemeenteraad van Nijmegen. Wanneer de raad garant wil staan voor 27.000 gulden zijn er geen problemen meer deze ontmoeting in Nij gen te laten plaatsvinden. De interland NederlandFinland telt mee voor de strijd om het Europees kampioenschap voor landenteams, waarin Nederland samen is ingedeeld met Finland, Italië en Polen. 'SUPERMAC' LONDEN Voor het toer nooi om het Europees kampi oenschap voor landenploegen won Engeland gisteravond op Wembley met 5—0 van Cyprus. Malcolm McDonald 'supermac' scoorde alle vijf doelpunten. Noord Ierland zegevierde in Bel fast met 10 over Joego-Slavië en in Boedapest verloor Honga rije met 1—2 van Wales. IJshockeytitel DüSSEIJDORF Voor h et toer nooi om het wereldkampioenschap ijshockey (a-groep) werden de vol gende wedstrijden gespeeld: Zweden Ver. Staten 12—3, Finland Polen Handbal Het Nederlandse handbalteam heeft gisteren in de eerste ronde van het vijflandentoer- nooi in het Spaanse Alicante met 11 —17 van Polen verloren. Bij de rust was de stand 6—7. te marcheren, daar dienden de DEN HAAG Het gelijke spel heren Koelewljn, Kok en Bram en 1-1, dat het Nederlands amateurteam snelheid kan Nederland nog heel Evert de Graaf hun (tomeloze) inzet gisterav. in Rijswijk tegen Finland wat leren van de Noord-europeanen, de volle breedte van het behaalde is het enige positieve punt aie enkele spelers in het team had- e wenden. dat bondscoach Arie de Vroet kan den, die vorig jaar in Helsinki ook cteren. De Nederlandse formatie, tegen het echte Nederlands elftal in <e vorige week tegen Luxemburg actie kwamen. Op het koude RVC-terrein, waar amper 300 toeschouwers, onder wie 2T parta-trainer Leo Steegman, aan wezig waren, demonstreerde de top de Nederlandse amateurs een verklast. Aan het onzorgvuldig af- schromelijk gebrek aam eenheid. In zet is e>r wel (Karstens), maar van Organisatie is nauwelijks sprake. Ge heel tegen de verhouding in nam Oranje 'm voorsprong toen V. de Spoel aijn inzet via de voet van een Fin over doelman Enckelman zag ver dwijnen. Finland kwam niet lang daarna eveneens via een geluksoal op gelijke hoogte, toen verdediger Fuvens tegen Rissanen aanschoot, waarna doelman Van der Valk het nakijken 'had. Pas ver in de twee de helft kreeg Nederland zijn eerste kans, maar Van den Broek faalde jammerlijk. Eén ding werd duidelijk: Arie de Vroet heeft nog heel wat te sleutelen aan dit team. Als dit de "top' van het Nederlands ama- LEIDEN - Op het moment dat de gelegen. Het pakte evenwel anders 'eurvoetbal is. sit er weinig toekomst BERN De Europese Voetbal Unie (UEFA) heeft gisteren in zijn officiële orgaan onthuld dat de Italiaanse voetbalmakelaar Desiderio Solti op de zwarte lijst is geplaatst. Solti zou, zo verklaarde de straf- commissie van de UEFA, getracht hebben scheidsrechter Francisco Marcques Lobo om te kopen die was aangewezen voor de halve finale om de Europese beker voor landskampioenen tussen Derby County en Juventus (1973). Dat de poging tot omkoping pas zo laat aan het licht is gekomen komt omdat in deze zaak nooit een aanklacht is ingediend, daar Lobo de wedstrijd voortreffelijk leidde. De straf- commissie van de UEFA heeft toen een speciale commissie van on derzoek ingesteld die na langdurig onderzoek Desiderio Solti schuldig bevond en zijn leden uitdrukkelijk verzocht alle contacten met de voetbalmakelaar te verbreken. FC Den Haag na matig duel met Wageningen naar eindstrijd UTRECHT De vraag zal altijd blijven: keerden Aad Kila en Ton Thie in eendrachtige samenwerking de bal vóór of ach ter de doellijn van de Hagenaars? Scheidsrechter Berrevoets hield het er in de halve bekerfinale tussen FC Den Haag en Wageningen op dat de actie tijdig was uitgevoerd en wuifde alle protesten van de Wageningers weg. De zeker verdiende gelijk maker bleef derhalve, halverwege de tweede helft, uit. Voor Wageningen kwam in het Utrechtse stadion Galgewaard het einde aan de bekerdroom. Met een zege van 10 plaatste de Hagenaars zich voor de zevende keer voor de eindstrijd van het toernooi om de KNVB-beker. De spanning heeft het uiterst r (winnend) finalist in 1939 tige duel moeten redden. De drang - uitschakelde. Een voorzet van die de ploeg uit Wageningen in de Ouwehand bereikte de opgekomen de Haagse die niet bepaald reikhalzend zullen terwijl de laatste man bij RCL, extra speel- Koos Haneveld, heer en meester was de beslis- in het centrum van de Leiderdorp defensie. Echt interessant werd het pas na twintig minuten in de hebben uitgekeken tijd. Het voetbal, dat eende zet van RCL voorafging kon namelijk maar zelden boeien. De ploegen gaven elkaar weinig ruimte, waardoor tot ver in de tweede helft meer in balbezit zijn, het gevaar nauwelijks kansen van betekenis ont stonden. Er werd wel hard gevoet bald. Door RCL, maar zeker ook door UVS. Een onbegrijpelijke zaak. om dat beide teams nog een belangrijke rol vertolken in de competitie. RCL, dat afgelopen zaterdag koploper De Zwervers onderuit haalde en over morgen het eveneens hooggenoteer- de DOTO treft, heeft zelfs overwogen van het toernooivoetbal af te De "Racing Club Leiderdorp" wilde LFC echter niet in de steek laten en trad toch aan. Een vriend schappelijk duel, met een ereplaats voor de techniek, had voor de hand kwam toch voornamelijk RCL. slotfase uitoefende, maakte dat d^ Mansfeld. Het schot LEEUWARDEN Jan Timman neutrale toeschouwer tenminste niet aanvoerder stuitte in eerste instan i Hans Boehm maken de dienst uit geheel teleurgesteld huiswaarts be- tie af op de muur van verdedigers. het schaakkam- hoefde te keren. De Hagenaars start- Toen Mansveld daarop een twee- er land. Boehm ten overtuigend, maar vielen toen de mogelijkheid kreg, was doelman Leeuwarden eerst zyn a fee- snel terug. Te vaak werd bij de po- Van Geffen kansloos (1-0). ging gevaar te stichten het midden- 'aardoor van werkelijke opbouw van de aanvallen amper sprake was. Daarbij Boehm (7% punt) zyn bedden gen ronden nog ongeslagen. Hans n°S dat rechtsbuiten Ling, i Twee bijzonder nerveuze en vaak erg hard spelende ploegen stonden na de rust tegenover elkaar. Arbi ter Berrevoets, die overigens toch al i be- weinig consequent in zyn beslissingen Tegenover een kans voor Jan Ver- versloeg verder Du Chattel, die langrijkste waarde een individuele was, trad daartegen lankmoedig (van dichtbij schoot hij de bal ook z^n afgebroken party tegen actie is, tegen Tomas niet alleen op, al gaf hij Ooms, die Mansveld op de vuisten van doelman Brandt) stonden mogelijkheden voor Leo v. d. Berg, Dirk v.d. Bijl en Leo Holl. In de 80ste minuut onttrok Holl zich eindelijk eens aan de bewaking van Filippo en verscheen, na de bal ove rigens in buitenspelpositie te hebben ontvangen, alleen voor de UVS-kee- Schouten verloor, Dieks Van Dop. Borm zegevierde over En klaar, Hartoch bezorgde V. d. Ster- waardoor Tomas zich moeiteloos tot geen kans kreeg, hij verzuimde ook wat onbesuisd aanviel, de gele zijn tegenstander te volgen, kaart. Nadat Thie en Kila de kop- extra aanvaller kon ontwikkelen. nederlaag. STAND: 1. Timman 8, 2. Boehm 7%, 3 Ree kreeg Den Haag e 5la, 4. Hartoch 5 en 1 afgebroken, ke kans. Daarvoor Schouten 6 en 7 Vogel per. In dit geval heette de winnaar Dieks 4, 8. Enklaar 3% en 1 afge- Leeuwen kreeg onverwacht de bal Den Haag, waarin Boskov onder Hamberg gezamenlijk had den gekeerd, kreeg Ouwehand een c Pas vijf minuten voor de rust unieke kans. In alle ontreddering eerst werkelij- brak hij uit maar na eilnschot trof echter gey^UJt Et ï..üfe dervond Van Geffen zeven minuten tijd toen Jol hem met Van drukken. het verdedigende FC De formatie uit Wageningen miste Kila en Mansveldtwee spe- die koelbloedig kon afma- Iers die een belangrijke rol voor de Hagenaars FC Den Haag vervulden, omhel zen elkaar uitbundig na de Haag se zege. Van Vliet en Korevaar komen het feestje meevieren. Wijnand Sloos. Vijf minuten later broken, 9. Du Chattel 3*6, 10. V. d. moest ook hij zwichten bij de inzet sterren 2M en 1 afgebroken, schoot die door naar de onstuimig prachtige omhaal passeerde. Arbiter van Wally van Haver: 1-0. Ling verving voor de terugge- "keurde 'de Treffer Ver spelende Perazic. Diens schot ging trokken spelende Lochtenberg, hield buitensnel af M>htor hivw nv«r Wot. minntan 10_ etend Al V.„,J ,J„ J«egenS DUlUenspei ai. Van Leeuwen had de zenuwslo- 1 afgebroken, 12. Van echter hoog over. Vier minuten la- stand. Al had de ploeg daarvoor erg ter viel de treffer die Wageningen vaak de buitenspelval nodig. pende eindfase even later kunnen beëindigen. Hij kreeg een vrij veld, maar schoot' tegen de uitlopende Van Geffen op en dat maakte dat de spanning behouden bleef tot het laatste fluitsignaal. Voetbal De commissie van beroep van de KNVB heeft de schor sing van de amateurclub RIOS, die liep tot 1 juli 1976 vernietigd en ge wijzigd in een voorwaardelijke schorsing van drie maanden met 'n proeftijd van drie jaar. Tennis Tom Okker heeft zich is teren geplaatst voor de kwartfi nales van het WCT-proftennistoer- iiooi (groene groep) in Johannes burg. De Nederlander won zijn dins dag afgebroken partij tegen de West duitser Hans Jürgen Pohmann m. 6 —2 6—1, hoewel aanvankelijk als •tussenstand' 3-3 was opgegeven. Politie maakt einde aan supportersruzie UTRECHT De Utrechtse politie heeft in het stadion Gal genwaard moeten ingrijDen toen supporters van FC Den Haag en Wageningen tijdens de beker wedstrijd slaags met elkaar raak te. De aanhangers van Wage ningen, die een plaats hadden gevonden op de staantribune en FC Den Haag op de hoofdtribu ne, bekogelden elkaar met bier- blikjïs. Een twintigtal agenten scheidden de partijen waarna de rust terugkeerde Na afloop werd 'n politiewagen en agenten met honden naar de uitgangen gedirigeerd om een nieuw incident te voorkomen.

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 17