Noordwijk feest om bolleneorso op >rse kritiek bewoners bestuur TuinstadwijL Tekenen en schilderen een fijne hobby WERKLOOSHEID WERD MINDER Sterk spel van Swift PAGINA 4 DINSDAG 15 APRIL 1975 Nieuwkoopse Ted Kistemaker exposeert in De Passage 99 NIEUWKOOP In de gezel lige koffiebar van "De Passa ge" is opnieuw een expositie ingericht. Deze keer van het iverk van de Nieuwkoopse Ted Kistemaker. Het werk bestaat uit een aantal in houtskool getekende portretten, een tekening in een Toorop-achtige stijl en een aantal schilderijen. Ted Kistemaker, een huis moeder, wonende aan de Beet- hovenlaan, heeft een vijfjarige opleiding gehad aan de Haagse Academie voor Beeldende Kunsten. Ze zegt: "Ik beschouw het tekenen en schilderen echt als een fij ne hobby, maar mijn speciali teit gaat wel uit naar het te kenen van portretten. Het zijn vooral de kinderen die mijn onderwerp zijn. Het is boeiend werk, dat soms heel snel lukt, maar ook wel eens lange tijd die de geportretteerden weten te waarderen." Overigens heb ik al enkele illustraties verzorgd o.a. voor een kinderboekje dat mijn man heeft geschreven en dat is natuurlijk helemaal een leu ke bezigheid om samen te roer ken aan de totstandkoming van een boekje." Ted Kistemaker spreekt en thousiast over haar hobby, waarvoor zij ondanks haar werkzaamheden in haar gezin met twee kinderen van 7 en 13 jaar, nog voldoende tijd kan vinden. Zij woont drie jaar in Nieuwkoop en voelt zich er prima thuis, vooral ook omdat zij oog heeft voor de prachtige natuur wat ook blijkens haar schilderwerk vele malen on derwerp voor haar creaties is. De expositie zal voorlopig tot half juni blijven hangen. HILLEGOM/LISSE/SASSENHEIM/NOORDWIJK De bloemenbadplaats Noordwijk kan zich nu met recht ook corsobadplaats noemen. Het bloemencorso van de Bollenstreek beleeft namelijk zaterdagavond 26 april in Noordwijk zijn apotheose. Er wordt gerekend op tiendui zenden langs de zeven kilometer lange route door het Binnen- en Zeedorp. Uit eigen dorp, uit de omgeving en uit het buitenland. Reeds nu staat vast, dat er tijdens het corso-weekeinde geen bed in Noordwijk meer vrij is. BOLLENSTREEK Volgens het Gewestelijk Arbeidsbureau in Lisse is de werkloosheid in de Bol lenstreek iets afgenomen. Aan het eind van de vorige maand ston-j den er 386 werkzoekenden inge schreven (397 in maart 1974). In vergelijking met februari is de werkloosheid teruggelopen, terwijl de vraag om arheidskrachten steeg. Vorig jaar werden er hon derd arbeidskrachten minder gevraagd dan dit jaar. Het Ar beidsbureau noemt het een ver heugende ontwikkeling, dat de werkloosheid in de Bollenstreek zich in dalende lijn blijft voort- Door Cees Combee De zegetocht door een gran dioos versierde badplaats begint om half zes op de Van der Mortelstraat en eindigt tussen zeven uur en tien over half acht op de Koningin Wilhelmina Boulevard. Daar zullen de wagens zaterdagavond en zondag te pronk staan. Op een enkele na, die zondagmorgen in alle vroegte naar één van de Bollenstreekdorpen zullen worden gebracht. De praalwa gens zullen zaterdagavond baden in een zee van floodlight. Op de K W. Boulevard zal ter opluistering een •grootse muzikale show ten beste wor den gegeven, waaraan onder meer de Kon. Harmonie 's Hertogenbosch medewerking zal verlenen. Verder zullen er op deze dag een lunapark zijn op het Jan Kroonsplein en een ponyshow op de Van Pan- huysstraat. Langs de gehele route, zullen veel vlaggen worden geplaatst en zullen, als er tenminste voldoen de bloemen zijn, korfjes met toeven bevestigd worden aan de lantaarn palen. Op meer dan twintig plaat sen in Noordwijk zullen fraaie mo zaïeken worden gelegd, zoals bij Huis ter Duin, het V.V.V.-kantoor, het politiebureau, het raadhuis en het Vuurtorenplein. Naar Noordwijk Noordwijks V.V.V.-directeur Wim Rovers, die nu precies vier jaar be zig is geweest, het corso naar de bloemenbadplaats te halen, is be grijpelijk erg gelukkig dat hij daar in met medewerking van het ge meentebestuur, de horeca, de mid denstand, vele particuliern en wie al niet meer in is geslaagd. Zo "gre tig" hij anders is om nieuwtjes over "zijn" Noordwijk bekend te maken, zo besloten is hij nu als het over het corso gaat. Als kersvers bestuurslid van de Stichting Bloemencorso van de Bollenstreek wil hij daarmee wachten tot de officiële presentatie van deze achtentwintigste bloemen- stoet van de "streek" woensdag in "Huis ter Duin". Hij is trouwens niet de enige, die zwijgt als het graf. Ook de overige bestuursleden, zoals Sjaak Bonkenburg (voorzitter) en Piet Goemans, laten niets meer los, dan dat het een geweldig corso zal worden. Toch weten we, dat het heel wat hoofdbrekens heeft gekost voor aan dat het dit Jaar als eindspunt van de bloemenstoet zou fungeren. Er moest een fiks bedrag voor op tafel wordden gelegd. De ge meente stelde een subsidie van f 10.000,- beschikbaar en de Noord- wijkse organisaties, die zich met het toerisme bezig houden, deden het een belangrijke financiële duit in het zakje. In totaal is er op dit moment zo'n f 23.000,- binnengeko men. Echter nog niet voldoende om het hele corsogebeuren in Noordwijk financieel rond te maken. Het cor- sobestuur zal èr nogwel wat bij moe ten leggen, wamt voor het bezig hou den en het aanbieden van consump ties aan de figuranten en andere me dewerkers aan het corso als zij een maal in de bloemenbadplaats zijn blijkt geen geld meer uit de Noord- wijkse pot beschikbaar te zijn. Ge hoopt wordt, dat dit er in de ko mende dagen als nog komt. Het gaat om enige duizenden guldens. De gemeente Noordwijk is er met die f 10.000,- niet van af. Daarbij komen nog de kosten van de afzet ting van de zeven kolometer lange route met dranghekken, het op vol le sterkte houden van het politie korps op deze dag en wat al niet meer. Er zullen zelfs volledig be mande ziekenauto, brandweerauto en politieauto buiten de route worden geplaatst. Haarlem bijvoorbeeld, dat als beginpunt fungeert, draagt als gemeente f 15.000,- bij in de corso- kas. Als men echter alle kosten op telt komt men met de bedragen, die gemoeid zijn voor politietoezicht, af zetting straten, huren dranghekken, plaatsen en maken van wegomleg- gingsborden, ontvangst van de gas ten etc. zeker aan een bedrag van f 50.000,- Promotie Toch mag een badplaats als Noord wijk zeker door de internationale ver maardheid, zich niet blind staren op het bedrag, dat bijeen moet wor den gebracht om het eindpunt van de bloemenstoet te kunnen zijn. Er gaat een niet te onderschatten pro motie van uit. Dat staat vast. Door dat corso wordt het zoeklicht in bin nen- en buitenland weer eens zeer nadrukkelijk op de badplaats gericht. Gelukkig is de toeristische industrie" in Noordwijk daarvan overtuigd. Meer nog dan ooit moet in deze tijd van felle buitenlandse concur rentie - de goedkope stranden rond de Middellandse Zee - aandacht worden gevraagd voor de mogelijk heden, die de bloemenbadplaats aan de vakantiegangers te bieden heeft. Kan men dat beter doen dan het "te zeggen met bloemen"? Het Bollenstreekcorso staat dit maal in het teken van "Europa in Bloemen". Dat houdt verband met het gouden Jubileum van de I.U.O. T.O. (International Union of Offi cieel Travel. Organisations). Door bemiddeling van het Nationaal Bu reau voor Toerisme in Den Haag hebben de toeristische organisaties uit vele Europese landen een praalwa gen geadopteerd. Graag zou men hebben gezien, dat het bestuur van de Stichting Bloemencorso van de Bollenstreek dit corso zou hebben opgedragen aan de jubilerende I.U. O.T.O. Op dat N.B.T.- verzoek is men - terecht - niet ingegaan. Het is nu al zevenentwintig keer zo ge weest. dat het corso werd opgedra gen aan de tien- en tienduizenden kijkers langs de route. Het is bovendien een prestatie van het bloembollenvak en juist door de bijdragen uit alle geledingen van dat vak kan de bloemenstoet ieder jaar weer door de streek rijden. Het bedrag, dat de toeristische organi saties daarvoor bijeenbrengen, valt daarbij verre in het niet. We hoor- oen zelfs fluisteren, dat Noordwijk nog beter in de financiële bus heeft geblazen. Enook dat bedrag is nog niet voldoende om de route van Sassenheim naar de badplaats ie verlengen. Vervroegd In verband met de langere route voorgaande jaren vijfentwintig ki lometer, nu vijfendertig is het vertrek uit Haarlem een uur ver vroegd en zijn de rustpauzen wat kor ter gehouden. Om vier uur hoopt men na de tocht door de streekdor- pen Hillegom, Lisse en Sassenheim t* arriveren bij "De Uiver" aan de Warmonderdam in Sassenheim. Daar gaan de figuranten van de wagens. Zij worden in toeringcars in beslag neemt voordat ik te vreden ben over het verkregen resultaat. Het portrettekenen heeft mij altijd bijzonder ge ïnteresseerd en het is steeds mijn favoriete bezigheid geble ven." "Hoewel ik dit werk als een echte hobby beschouw, krijg ik ook opdrachten voor het teke nen van portretten. Kennelijk heeft dit tot resultaten geleid naar de Noordwijkse sporthal ge bracht. Om kwart over vier wordt oe weg van de E 44 (rijksweg Am sterdam—Den Haag) naar Noordwijk «dus lang-, de Leidsevaart) voor al het verkeer afgesloten. Onder poli tiebegeleiding vertrekken de praal wagens in gesloten colonne van "De Uiver" over de E 44 via de oprit bij Sassenheim naar de afrit Noordwijk en gaan dan met een snelheid van ongeveer tien kilometer naar de bloemenbadplaats. Daartoe wordt gedurende de tocht over de rijksweg van ongeveer twintig minuten op het weggedeelte Amsterdam—Den Haag een filebeveiliging ingesteld. Om precies half zes hoopt de op nieuw geformeerde corsostoet Van de Mortelstraat te vertrek ken voor een zeven kilometer lange tocht door het Binnen- en Zee-dorp. De route is: Van der Mortelstraat, Quarles van Uffordstraat, Vuurto- renplein, Koningin Wilhelmina Bou- itvard, Grent, Huis ter Duinstraat, Nieuwe Zeeweg. Zeestraat, Piké- straat, Oude Zeeweg, Palaceplein, Parallel Boulevard en Koningin Wil- belmina Boulevard. De eerste wa gen hoopt daar om zeven u. 's avonds aan te komen en de laatste om tien over half acht. De gehele stoet heeft met de zeven muziekkorpsen en ser- ncewagens mee een lengte van een kleine twee kilometer. Krachtmeting Die corsodag wordt voor de Rijks politie en de politiekorpsen van Haarlem en Noordwijk (samen on geveer zevenhonderd man; een i iterste krachtmeting. Van één van de R.P.-functionarissen vernamen wij dat er geen evenement in heel Furopa is dat verkeerstechnisch zo veel problemen geeft als het Bollen streekcorso, wat omleidingen en wegafzettingen betreft. Het begint eigenlijk al aan de landsgrenzen. Het vliegtuig van de Rijkspolitie is de gehele dag in de lucht om verkeers technische aanwijzingen te geven, aan de grondposten. De R.P. laat voor dit evenement manschappen, uit onder andere Zeeland en Brabant "an de politiescholen in om op de ge wenste sterkte te komen. Een gigan tisch karwei, die afzetting van de route, het begeleiden van het corso LISSE Het naar de eerste klas se van de zaalvoetbalcompetitie ge promoveerde Lisser Godyla en het Leidse Swift hebben gisteravond in de THB Hal in Lisse de halve fina les van het bekertoernooi van de af deling Leiden bereikt. Godyla had geen enkele moeite om in de kwart finale met 7-1 de baas te blijven over het Leidse SLF (derde klasser) en Swift heerste in de strijd met het rond een Quick Boys-kern opge bouwde Katwijkse Van der Plas BMW nadrukkelijker dan verwacht: 8-4. Van der Plas BMW bleek in Lisse alleen vóór 't begin van de strijd met het volgend jaar in de nieuw in te stellen hoofdklasse uitkomende Swift een bedreiging voor de Leidse ploeg. Swift domineerde vooral in de begin fase van de strijd en binnen zes mi nuten keken de Katwijkers al te gen een 3-0 achterstand aan. Hdns van der Starp, De Graaf en nog maals Van der Starp hadden toen al doel getroffen. Met'n bijna on grijpbare Van der Starp hij scoor de uiteindelijk zes van de acht tref fers ging Swift door. Bij de rust was het 4-1 (Van der Starp en voor Van der Plas Mouter als doelpun tenmakers) en toen Van der Starp in de zevende minuut van de twee de helft de score op 5-1 bracht, was de strijd beslist. Een kleine opleving van Van der Plas (P. Haasnoot en G Zwaan zorgden voor 5-3) kon de spanning nauwelijks terugbrengen. Twee doelpunten in de vijftiende minuut van (wie anders?) Van der Starp zorgden voor 7-3. Haasnoot en Wim de Rooi bepaalden de eind tenslotte op 8-4. tn het regelen van het verkeer op de wegen in en rond de Bollenstreek. Het bestuur van de Stichting Bloemencorso van de Bollenstreek is al vanaf eind september bezig met het treffen van voorbereidingen voor Lenteparade 1975. Er komt heel wat kijken voor de ontwerpen van "zil veren" Jos van Driel en zijn zoon Cees gebouwd en met bloemen ver siers op de weg kunnen verschijnen. Vooral het smidswerk, dus het ma ken van de uitbeeldingen, vergt veel arbeid. Ton Heemskerk uit Noordwij- kerhout en Leo de Nie uit War mond namen daarvan het leeuwen aandeel voör' hun rekening. Zo'n twee kilometers betonijzer zyn er voor nodig. Al enige weken is men druk in de weer deze stalen skeletten te bekle den met stro, waarop volgende week donderdag begonnen wordt met het prikken van de hyacintentrossen. Dat zal geschieden door de leerlin gen van de Chr. Tuinbouwschool uit Rijnsburg, de Linnaeusschool uit Am sterdam en de Zocherschool uit Over- veen. Het leuke is, dat iedere school ook een praalwagen helemaal voor haar rekening neemt. Dus niet al leen het bekleden, maar ook het voor zien van bloemdecoraties. Voor de LEIDEN Het bestuur van de wo ningbouwvereniging "Tuinstadwijk" was nog in functie toen het de kof fiekamer van de Stadsgehoorzaal ver liet. En daar is eigenlijk alles mee gezegd. Want van vele kanten kwam er forse en zware kritiek naar voren. Het begon al met het voorlezen van de notulen van de vorige vergadering. De secretaris betitelde daarin het betoog van een lid van de vergade ring als "gezeur". Protest daartegen werd aangenomen. Eén van de twee zaken waarover zou worden gesproken betrof de gas- geiservoorziening. De gedachtenwis- seling, die daaruit voortvloeide was hevig. Door het bestuur was voorgesteld de ongeveer vijfhonderd oude geisers af te stoten. Dat wilde zeggen dat de woningbouwvereniging de appa raten zou schenken aan de betrok ken huurders. Die zouden dan geen bijdrage meer hoeven te beta len. De vereniging op haar beurt zou dan stoppen met onderhouds werkzaamheden. Voorzitter Lancel: "Het beroerde van de zaak is dat sommige bewo ners zeggen dat ze al zoveel jaar hebben betaald. Ze vertellen dat die dingen zich allang hebben terug betaald. Dat is juist. Maar de kos ten waren hoger dan de opbrengsten.' Van bestuurszijde werd meege deeld dat de kosten van de geisers bij de vereniging voor f. 44.000,- de bet op de balans staan; een bedrag dat nog zou moeten worden afgelost. Veel later in de vergadering bleek dat men een vergissing te hebben ge maakt: het bedrag was ruim f. 20.000.- Maar dat nam niet weg dat er vanuit de vergadering nogal wat kritiek kwam op de verhoging van het exploitatietekort. Er was na melijk door het bestuur voorgesteld dat de bewonersbijdrage zou wor den verhoofd met een kleine drie gulden per maand. "Mocht blijken dat ook deze bijdrage nog te laag overige wagens tekenden interna tionaal vermaarde bloemenarran- geurs. Voor het bekleden van de .voorstel lingen heeft men zo'n 1.250.000 hya cintentrossen nodig. Een onvoorstel bare hoeveelheid. Men houdt 't hart vast als men nu de groei van de bol gewassen op de velden ziet. Toch twijfelen de organisatoren er niet aan eind volgende week over vol gende week over voldoende bloemen te kunnen beschikken. Honderden kilo's steekpennen heeft men nodig om die trossen op de wagen te prik ken. Europa Van de 23 praalwagens, die op vrijdag 25 april van 11 uur 's mor gens tot 12 uur 's avonds tentoonge steld zullen worden in de Hobaho- en H.B.G.-hallen, zijn er vijftien af gestemd op Europa. Engeland komt met een uitbeelding van enige bob by's op de fiets, België met een Be gijntje, Duitsland wijnvat- en -glas, Griekenland met een viking schip, Italië met gondels. Tukijemet bloembollen (het land van de her komst), Nederland met bal (interna tionaal voetbal), bol en bloemen, Is raël met sinaasappelen en Zwitser- is, dan zal bijvoorbeeld volgend jaar een verdere aanpassing moeten vol gen", aldus het bestuur. De bedoe ling was dat de voorstellen per 1 Juli aanstaande zouden ingaan. Opmerkingen uit de vergadering: "We hebben die dingen al twee keer betaald en ze zijn soms nog tweede hands ook" en: "De meeste geisers voldoen niet aan de gestelde veilig heidseisen" kwamen luid en duide lijk naar voren. De voorzitter van de wijkvereniging Aktief, de heerGreef- horst, vertelde het wat realistisch: "Als die geisers niet worden goedge keurd, zijn ze onveilig. Nemen we dat risico voor dat bedrag? Een men senleven is van meer belang. We wil len een veilig geiser en die oude gooi en we dan maar weg. Wat voor kos ten er ook aan verbonden zijn. De veiligheid is punt nummer één. De kosten moeten we dan maar hoofde lijk omslaan." Het bestuur zegt toe een verzoek ran de brandweer of de gasfabrie hen te zullen richten om de normen voor een veilige geiser vast te stel len. "Maar dat kost geld en dat moet dan via de bewonersbij dragen en de vereniging". Daar namen verschil lende mensen geen genoegen mee en tenslotte kwam er het volgende voorstel: de oude geisers zullen wor den afgestoten (met alle gevolgen voor de bewoners) en wat er met de "nieuwe" geisers gebeurt zal af hangen van een gesprek met admini strateur Lepelaar van de Centrale ;an Leidse woningbouwverenigingen. Het bedrag van 20.000,- moet natuurlijk worden opgebracht. )p de eerstkomende vergadering zou caarover uitsluitsel worden gegevea Tussen nu en die eerstvolgende le den vergadering kan heel wat gebeu ren", volgens één van de belangheb- bendea De vergadering ging er ten slotte mee akkoord dat alle geisers zouden worden afgestoten. "U betaalt dan een bepaald bedrag, maar dan ?,ijn wel alle gevolgen voor u" Een tweede punt dat de gemoe- Een van de vele vele wagens die ieder jaar weer vele toeristen naar de Bollenstreek trekt. (Archieffoto) land met een de krant lezende skiër. Noordwijks wagen toont het strand compleet met badstoel en golvende zee. Op deze wagen zitten eigen Noordwijkse figurantes. Finland laat een slede zien getrokken door her ten, Zweden een paard en bomen en Ierland een toren. Keukenhof komt met geheel eigen presentatie van louter bloemen. In de stoet lopen afwisselend in to taal zo'n dertig muziekkorpsen mee, afkomstig uit de streek en alle delen van ons land. Steeds zullen er zeven kopsen tussen de praalwagens marcheren en vrolijke klanken pro duceren. Er zitten op de drieëntwin tig wagens 104 figuranten (vorig Jaar 60.) De Zweedse wagen zal wor den bemand met vier uit Zweden overgvlogen lieftallige jongedames. Het zal een grandioos corso worden, dat een totale waarde vertegenwoor digt van rond de f 1 miljoen. Nu maar hopen, dat er voldoende bloemen zijn en dat het op 26 april stralend weer is. deren levendig hield was het bestuurs voorstel om de bijdrage voor 'ttuin- fonds te verhogen. In de afgelopen Jaren namelijk is de achterstand in het fonds steeds grote geworden. Per 15 spetember 1973 bedroeg die ach terstand ongeveer 10.000,- Volgens het bestuur ls een van de oorzaken het achterblijven van de bewonersbij drage. Bovendien werden de te onderhouden tuinen uitgebreid, door overdracht van de gronden van de gemeente aan de vereniging. De huurders van 62 eensgezinswonin gen in het zogenaamde "plan 7" droegen niet bij in de kosten. Vol gens het bestuur betekent dat "de totale tuinkosten moesten door 156 bewoners van flats wordt opgebracht terwijl de mensen in de eensgezins woningen toch meeprofiteren van de fc 'gemene voorzieningen". Het voorstel van het bestuur was om de bijdrage met terugwerkende kracht cot 1 april 1974 te verhogen van f 1,75 naar f 2,-. De flathuur ders die geweigerd hebben vanpf diezelfde datum een verhoging van twee kwartjes te betalen, zullen dit alsnog moeten doen en tenslotte werd voorgesteld de woninggroenbij drage per 1 juli van dit jaar te verhogen tot 3,- per maand. Voor veel aanwezigen was dit dui delijk een schop tegen het zere been. Vooral de bestuurders van de wijk vereniging Aktief kwamen ln het ge weer. Ze verweten de firma Am- merlaan (die de tuinen en groenper- ken moet onderhouden) een slecht be Md. Er heerste ook een duidelijk cngenoegen over de manier van be planting. Volgens secretaris Kwik was tr in aoril van het vorig Jaar een gesprek geweest tussen de woning- oouwvereniging en de wijkvereniging. Ferst in cecember is er weer gespro ken over de groenvoorziening, "om dat de voorzitter telkens zei geen tijd te hebben". Er is op die datum toe gezegd dat er in januari een alge mene ledenvergadering zou plaats vinden. 'Maar daar hebben we nooit dB werkloosheid hetzelfde blijft of alleen maar groter wordt. In de vrouwelijke sector is het aantal werkzoekenden opgelopen vakkundig personeel. Het aan- maart. Deze stijging is een lo gisch gevolg van seizoeninvloeden (afvloeien van bloembolleninpak- sters) In ie bouw ontwikkelt de toe stand zich goed. De vraag is toe genomen, voornamelijk naar vakkundig personeel. Het aan bod van ongeschoolde werkkrach ten verminderde. Weer estafette door Wassenaar WASSENAAR In de jaren 1946 tot en met 1954 werd in het kader va» de zomerfeesten een "estafette loop door Wassenaar" georgani seerd voor sportverenigingen en niet- sportverenigingen. Voor dat evene ment bestond altijd grote belang stelling. Er zijn nu plannen gemaakt om op bevrijdingsdag, 5 mei a.s. deze es tafetteloop weer te doen herleven. De bedoeling is dat er gelopen wordt in de Langstraat en dat elke esta fetteploeg uit zes leden bestaat die achtereenvolgens 190, 190, 380, 190, 190 en 380 meter zullen afleggen. Zo als gezegd: niet alleen sportvereni gingen kunnen voor dez ettestfa-ee gingen kunnen voor deze estafette loop inschrijven, ook andere vereni gingen, groepen, scholen enz. Men kan zich wenden tot de heer H. Lan- gerak, Schoolstraat 45, tel. 14232. Schoolruiten stuk gegooid LEIDEN Van de christelijke basisschool Koningin Juliana aan de Oosterstraat zijn in het afgelo pen weekeinde ongeveer veertig rui ten vernield. Aan de voorzijde van 't schoolgebouw is ook een aantal glas- in-lood-ruiten stuk gegooid. De school heeft al meer te lijden gehad van de vernielzucht van de Jeugd. HAARIiEMMERMEER De 32- Jarige vrouw M M. de Regt uit Vijf huizen, die kinderen naar school had gebracht, kwam op de terugweg naar huis om het leven, toen haar auto. een Ford-Transit, op het kruispunt Vijfhuizerweg/IJweg, geen "oorrang kreeg. Zij werd uit de auto geslingerd en kwam gedeeltelijk onder de wagen terecht. Twee inzittenden van de andere auto, een DAF-perso- r.enauto. moesten uit de auto wor den gezaagd. Zij werden ernstig ge wond over gebracht naar het Elisa beth Gasthuis in Haarlem om gevraagd. En nu pas praten we erover. Het heeft dus een jaar geduurd. U komt nu met het voorstel tot verhoging, nadat u een jaar lang heeft gewei gerd te praten. Wij verwijten net bestuur een onbehoorlijk gedrag. Het voorstel dat momenteel op ta fel ligt, is voor ons niet aanvaard baar. In september 1973 was het te kort f15.000. Maar nu is het april 1975. We willen wel eens weten hoe de zaken er op dit moment voor staan". Penningmeester Marks deelde daarop mee, dat het tekort was opge lopen tot ruim f 16.000. "We hebben niets gespecificeerd in verschillen de wijken. Het is de grote pot". Voorzitter Greefhorst van Aktief "Daar hebben we nou net een jaar op zitten wachten, op die specifica tie. Is dat nou een onmogelijkheid, of willen jullie het niet?" Vanuit de zaal werden mokkende geluiden gehoord in de trant van: "We betalen al veertien jaar voor het groen. Maar Ammerlaan gooit er met de pet naar. Het onderhoud is helemaal niet best". En: "Tegen over onze betaling moet wat gedaan worden. Wordt het wel goed gecon troleerd?" Voorzitter Lancel deelde op ver zoek van de aanwezigen mee dat er (vermoedelijk) op 10 mei een rond gang door "plan 7" zal zijn, met daarna een vergadering die ook moet worden bijgewoond door Ammerlaan. Tevoren zal secretaris Meerburg aan Ammerlaan opvragen wat znn mensen in de wijk hebben gedaan. Een delegatie van de bewoners, ("Wat die tuinlieden komen doen, is ons een raadsel") zullen op papier hun onderhoudsklachten zetten. Het verhogen van de bijdragen van de bewoners voor de groenvoorzienin gen hangt af van de rondgang en het gesprek met Ammerlaan. En dat tot grote teleurstelling van het bestuur. CELDACTIE VOOR WERK MAJOOR DEN HARTOG IN BANGLA DESJ ALPHEN AAN DEN RIJN— Vijf Alphense jeugdsociëteiten hebben tot nu toe ruim zes tienhonderd gulden bijeenge bracht voor het werk van Le ger des Heils-majoor Eva den Hartog in Bangla Desj. Het initiatief tot de actie is genomen door de christe lijke jongerenvereniging "Bet hel". Verder werkten mee 't Bunkertje, Midas, sociëteit 'De Katholieke Kring' en Oikothi. De actie gaat nog door tot 1 mei. Daarna hopen de soos- besturen het geld te overhan- Ddigen aan majoor Den Hartog. Zij heeft reeds toegezegd dit persoonlijk in ontvangst te willen nemen. Wie zijn geld nog kwijt wil kan contact opnemen met Bert de Jong, Leeuwerikstraat I 110, Alphen, telefoon 01720- I 92561.

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 4