Installatie dr. Steffens Jeugdkamer orkest amusant en boeiend ERQïVUIL Vragen komen te laat... a 'Reorganiseer slachterijen zelf Nieuwe rector voor Louise de Coligny scholengemeenschap LEIDEN Dr. G. A. Steffens is gistermiddag door wethou der D. J. Tesselaar geïnstalleerd als rector van de Louise de Coligny Scholengemeenschap. De installatiebijeenkomst werd gehouden in de aula van het hoofdgebouw van de school aan de Kagerstraat. Tesselaar liet de installatie voor afgaan door een klein huldebetoon voor de heer Akkerman, conrector van de school, uit persoonlijke waar dering en uit dank voor de waarne ming van het rectoraat sinds het vertrek /an de vorige rector drs. P. Pakker. De wethouder overhandigde de conrector 'n cadeautje, welke ges te dr. Steffens overigens niet ten deel viel. U moet zich eerst maar eens waar maken in de komende perio de", verklaarde de wethouder. Tesselaar ging in zijn toespraakje nog even in op de benoemingsproce dure waarbij de oudercommissie van de school haar voorkeur had laten gelden voor Akkerman, die noch- thans als tweede was geplaatst op de voordracht die B. en W. hadden gemaakt. Over de nieuwe rector zei hij dat hij zich van het begin tot Fteffens aangetrokken had gevoeld. Hij heeft iets humoristisch in de ogen", eei de wethouder. "En dat rprak mij direct erg aan". Waar hij aan toevoegde dat dit niet van door slaggevende betekenis is geweest. Ook somde de wethouder enkele problemen op waarmee dr. Steffens Bi'ljartcompeti'tie MORSPOORT VERRAST KOPLOPERS LEIDEN De nr's één en twee uit de eerste klasse van de compe titie der Leidse biljartbond, Land zicht en 't Scheepje, hebben het de afgelopen twee rondes niet gemakke lijk gehad. Vooral koploper Land zicht had het zwaar te verduren. In éigen huis verloor men met 26 te gen runner up Morspoort, terwijl de Voorschotense streekderby tegen De Oude Herberg in een 4—4 gelijkspel eindigde, 't Scheepje klopte de Rijn streek royaal met 7—1 maar moest bij de Morspoort in een onbeslist be rusten, waardoor Landzicht met 81 punten nog lijstaanvoerder blijft; 5t Scheepje staat op een totaal van 78, maar kan deze kleine achter stand met twee achterstallige ont moetingen ruimschoots goed maken. De Morspoort is op een totaal van 73 gekomen. Onderaan krijgt het viertal van de Rijnstreek het steeds moeilijker. De uitslagen: Scheepje- Rijnstreek 7—1, Landzicht-Morspoort 26, Zijlpoort-De Oude Herberg 2-6 Vriendschap-UVS 44, Carambole- Rijuegom 6-2, Rijnegom-Vriendschap 4—4, UVS-Zijlpoort 6—2, De Oude Herberg-Landzicht 44, Morspoort- Scheepje 44. te maken zal krijgen, waaronder de huisvestingsnood. In dit verband noemde Tesselaar de mogelij kheid *an een dependance in Leiderdorp oie nog steeds wordt opengehouden. '■De laatste keer dat we daarover met Leiderdorp contact hebben gehad was in december. En nog steeds wacht ik op antwoord". ZATERDAG 12 APRIL 1975 Werkloosheid iets afgenomen LEIDEN Ook in de regio Lei den is de geregistreerde arbeidsreser ve onder invloed van een toename van seizoen werkzaamheden enigszins afgenomen. In de maand maart nam de ge registreerde arbeidsreserver van mannen af met 12 en bedraagt thans 2.609 of 4.86 procent van de afhanke lijke mannelijke beroeosbevolking. Dit percentage is in de provincie Zuid-Holland 3.24. De afname van de geregistreerde arbeidsreserve komt alleen voor afrekening van de bouw, horeca en kantoorpersoneel incl. academici. Daartegenover staat een geringe stijging in de metaalnijverheid, han- delspersoneel, losse arbeiders en min der geschikten. De geregistreerde arbeidsreserve van vrouwen daalde in de maand maart met 17 en is thans 523. Deze daling betreft voornamelijk kantoor personeel en de overige beroepsgroe pen. Viering van ZATERDAG Hooglandse Kerkgracht 48: dansen kamerbewoners en alleenstaanden. praten", 8.30 Balt uwh winkel, 11 Voorschoten!Wereld- Alcoholcontrole Twee maal een procesverbaal OEGSTGEEST De politie van Oegstgeest heeft gisteravond van half twaalf tot twee uur alcohol controle gehouden op de Rhynzicht- weg. Er werden 198 auto's aange houden. Twee bestuurders kregen een procesverbaal omdat ze te veel gedronken hadden. Achttien moes ten in het pijpje blazen en aan zes werd een rijverbod opgelegd. Zy hebben hun auto vandaag weer op gehaald by het politiebureau. LEIDEN Onder het motto: „Steun het Chileens verzet" zal door het Chilifront Leiden van 5 t/m 10 mei een collecte worden gehouden in Leiden. Collectanten kunnen zich opgeven bij: „Chilifront Leiden" p/a K. Walle, Vijfde Bipnenvestgracht 1, Leiden, telefoon 34285 (of 21341 kan tooruren, Welzijnsraad). LEIDEN De radio-vacature bank, het programma dat dagelijks op Hilversum 3 wordt uitgezonden en waarin open banen worden aan geboden, heeft ook in de Leidse re gio resultaat gehad. In de afgelopen maand werden door het Gewestelijk Arbeidsbureau in Leiden vier vacatures doorgege ven. Daarvan zijn er inmiddels twee via de vacature-bank bezet. 5de mei verwijt de ketel dat ie maf ziet". 8.15 Stadsgehoolzaalconcert door het Residentie-Orkest o.l.v. Jerzy Semkov, 8.15 uur nam. ZONDAG Antonius Clubhuis: dansen 811 u. Hooglandse Kerkgracht 48: dansen Geverestraat 65. Oegstgeest: sociëteit voor kamerbewoners en alleenstaanden. Breestraat 19: Twentwel. sociëteit v. kamebewoners, vanaf 9 uur nam. Leids Poppentheater. Middelweg 19c: kindervoorstelling, aanvang 2.30 uur nam. (tel. 071-25802). Groene Kerkle, Oegstgeest: zondag- middagconcert. 2 uur nam. MAANDAG Begijnhof 2 (Rapenburg)sexueel in- - .Je.. n uur 1 7.30—9 uur formatiecentrum „Begijntje". in Leiden En partijgenoot Hoppener maar zeuren. Is de bouw van een nieuw Academisch Ziekenhuis wel nodig? Is er sprake van verbedding? Wordt de bestaande ziekenhuizen LEZERS SCHRIJVEN Het moeit hem toch duidelijk zyn dat voor de universiteit voor de prak tische vorming van de toekomstige medici een modern ziekenhuis met LEIDEN Vooruitlopend op het jubileumconcert wegens zijn derde lustrum, gaf het Jeugdka- merorkest Leiden gisteravond een donateursconcert in de Zuiderkerk De vele aanwezigen kregen een aantrekkelijk programma voorge schoteld, dat begon met Handels concerto grosso op. 3,4. Dit opus 3 dateert van 1733, maar van de 6 concerten die het bevat is het mereneel in vroegere jaren ge schreven. Door de nogal opvallen de behandeling van het blazers- concertino werden ze vroeger wel gepresenteerd als "hoboconcerten' De uitvoering getuigde van een frisse aanpak en de technische prestaties gaven goede hoop voor de toekomst. In Haydns vioolconcert in G werd de solistenpartij vertolkt door concertmees teresse Esther van Stralen. De goede zorgen van leraar Krebbers kwam zeker tot uiting in de fraaie toonvor- ming; naar een zekere mate van diepgang in de interpretatie moet de soliste nog toegroeien. In de begeleiding kon het uitgedunde orkest weinig dynamiek tot stand brengen door de wat ijle klank. De moeilijkheidsgraad van Saint-Saëns' minder bekende or kestsuite, die ik toevallig onlangs op de radio hoorde, stelde de uit voerenden voor enige problemen, zodat dit programma-onderdeel niet zo gaaf uit de bus kwam. komen over het dansaspect van de sarabande. Vervolgens klonk het diverti mento van Jan Willem Terwen, reeds eerder uitgevoerd tijdens een Oranjerieconcert. Ook nu nam de componist de plaats van Henk Briër in en dirigeerde met verve zijn inderdaad diverterend werk, dat in alle opzichten reke ning houdt met de capaciteiten van dit orkest. Besloten werd met de Partita in modi antichi van Herman Strategier. Lag het aan de enthousiaste inzet van de orkestleden of heeft Strategier zelf tijdens het componeren een inspirerende geest op bezoek ge kregen? Amusant en boeiend w&s het. RON HARMS LEIDEN De eerstemoedige zwemlustigeyi zijn vandaag het "oven water" ingegaan. Vanoch tend om zeven uur. toen het zwembad de Vliet de voorten ovende was het Conny v. d. Mey- den een vijftienjarige Voorscho tense, het eerst in badvak ge stoken en in het water (tweede van links). Zij werd gevolgd door Dirk van de Bond uit Leiden. Op de foto Conny te midden van een groejyje vroege zwemmers. LEIDEN Voor het doctoraal examen rechten zyn aan de rijks universiteit van Leiden geslaagd: A. van der Jagt, P. v. d. Locht, M. Tee- kens, J. J. J. Teunissen, P. Lucardie, W. C. Nieman, J. T. I. Scholtes, G. J. de Lange, G. F. Lankamp, N. F. A. Vreedenburgh, A. Rippe, M. Tismeer, R. Veenendaal, P. C. M. Klopper, R. J. Schimmelpenninck en de dames D. S. C. Hes, Huyssen Van Katten- dyke—Frank, R. Gaarlandt—Mei- ners, M. N. Schouwen en W. L. Wal kat e. ruimte voor tal van jaren onmisbaar is. En met een apparatuur, die zo kostbaar is, dat de aanschaf ervan alleen verantwoord is voor zo'n zie kenhuis. Deze vragen komen te laat! Het Diacanessenhuis (compleet met patiëmtenhofcel) is ondergebracht in een enorm gebouw. Sint Elisabeth eveneens, maar kon het in Leiden niet meer vinden en verhuisde naar één van de randgemeenten die als parasieten rond deze stad hangen. Bovengenoemde vragen waren op hun plaats geweest toen sektarische in stellingen tot nieuwbouw overgingen. P. VAN ZONNEVELD Van Baerlestraat 8. Leiden. Praten over wijsbegeerte LEIDEN In het "Praethuys* aan de Vrouwenkerkkoorsteeg 9 zullen gespreksavonden over esoterische wijsbegeerte worden gehouden. In vier avonden zullen vier geestes wetenschappelijke stromingen aan bod komen. Ook is de Stichting Ge- sprekscentrum Leiden van plan een praatgroep over deze materie te or ganiseren en de mogelijkheid te scheppen speciale cursussen te vol gen. Verder zal door de stichting literatuur ter beschikking worden gesteld. De avonden in het Praethuys beginnen om 8.00 uur. Op maandag 21 april spreekt de heer D. J. P. Kok over theosofie. Op 28 april vertelt de heer F. G. C. Vervloet iets over de Graalbood- schap. De derde (6 mei) maandag avond stellen R. Tekke en H. Bou- man de Vrijmetselarij aan de orde terwijl op maandag 12 mei S. G. de Lange een inleiding houdt over de Soefi-gedachte. LEIDEN In Leiden is een 5 mei comité gevormd uit ANJV, ARP CHU, CPN, Expoge, KVP, NVB, PvdA en SSU. Het comité stelt zich ten doel om de viering van de Vijf de Mei in een breed kader mogelijk te maken. Het comité wil enerzijds op verschillende manieren de bete kenis van het nationale verzet tegen de nazi-onderdrukking voor 't heden duidelijk maken, anderzijds aanslui ten bij de diverse feestelijke aktivitei- ten ter gelegenheid van de dertigste bevrijdingsdag. Het 5 mei-comité heeft het inita- fcief genomen tot het organiseren van een manifestatie op de 5de mei. die in het teken zal staan van de strijd voor de nationale zelfstandigheid. Op die manifestatie zal een tentoonstel ling over de nazi-onderdrukking en het verzet daartegen te zien zijn en zal een forum over het verzet en de betekenis daarvan voor het heden ge houden worden. Er zal met name 'n beroep worden gedaan op scholen, club- en buurthuizen om niet alleen aandacht aan de vijfde mei te be steden, maar ook naar de manifesta tie te komen. Het 5-mei-comité is tot deze initia tieven gekomen om het belang van een viering ook nu, te verduidelij ken. Het comité roept dan ook de Leidse bevolking op niet alleen de manifestatie te bezoeken, maar ook door eigen bijdragen tot een succes te maken. Materiaal en berichten, van medewerking of adhesie kunnen worden gezonden aan: mevr. Blom- Vijlbrief, Zwarte Pad 24 Leiden. Burgerlijke stand van Leiden GEBOREN: Raymond E ienne zv N. v»n der Berg en A. M. VersteegtDennis zv A. Stafleu en S. de Haas; Rein zv J. Hottinga en T. Broekema; Natasja Sofia dr v C. Wij ling en L. Bosman. OVERLEDEN: SOS-dienst SOS - tel hulpdienst, tel 071— le ID nacht te berel- 25202 Voor allen die Id moellljkhe- ken Burgerraadsman Buro Burgerraadsman. Koornhrug- 6teeg 7 (hoek Breestraat/Koornbrug- 6teeg). tel 071-43171 Spreekuren, ma. van 11.30-14.00 aur do van 19.00-21.00 uur Dierenhulpdienst. Anna Paulownastraat 16. Lelden Voor vogele e.d. I 84887 Tel 071—84816 Sociale raadsvrouw 6preekuren uenstad. Gei Noord v Hogendorpstraat i Morekwartier, uenstad. Gerecht 10. lorp Kool. dl. 10.30-11.30 uur vm Dijkstraat 2a. woe. 10-11 stadswijk, Herenstraat 45 vr Koordstudio intermenselijke oe- ïtlugsrulmte voor Oude Rltn 88, aangepast voor llcharaehlk gehandi capten. Elke donderdag van 16—16 uur spreekuur Alg Ned Invalldep Bond. Begijntje vuorlicntongscentrum, Begijn. Dl. 7.80—10.30 uur Vormingscentrum 1 roet Troel Jongerencenu groep Werkgroep Naai a (50) man GEHUWD: A. A. F. van der Drift en J. P. E. M. de Vrind: K. Vos en C. M. Wiegand C. van der Steen en J. M. Derkser.; A. Abspoel en P. Smit; P. de Kruis en J. H. Reijnders. Filmgroep, Handenarbeid oeien. Troef Hogewoerd 57 telefoon »T -30494 Medische diensten Artsen Leiden Voor spoedgevallen wordt de weekenddienst van zaterdag 10 uur vm. tot zondag 24.00 uur, waargenomen door de volgende artsen: Wijk I (Mors- wegkwartler. binnenstad tot Cltyrlng»: J. L. Schaefer, Rljnsburgerweg ll te lefoon 50481; Wijk H (Groenoord, de Kool en Merenwijk): F. F. W. Ke^rer Burggraveulaan 1. telefoon 25820; Wijk III (Waard. Professorenwljk en Tu 1 ri st ad swljk)J. van Gent. Zoeterwoud- sesingel (Zuid-We Schellekens, Kennedy! 64035. Leiderdorp S. P. Ouwerkerk. Haagwegkwartler( Ikadres, Merelstraat l&4a. Ion' lestrinalaan 29. tëlefcx dag). Warmond Zr. D. Kerstens. School straat 45. telefoon 2220. Apotheken Hoofdinspecteur volksgezondheid: NIJMEGEN (ANP) Volgens de veterinair hoofdinspecteur van de volksgezondheid, dr. M. J. Dobbelaar, doen dier openbare slachthuizen in ons land er verstandig aan, niet op over heidssubsidie te rekenen. De heer Dobbelaar adviseert, de leiding van de slachthuizen daarom niet te wach ten met het uitvoeren van eigen re organisatieplannen totdat de over heidscommissie "herstructurering openbare slachthuizen" klaar is met haar werk. Dit zei de hoofdinspecteur vanmid dag by de officiële ingebruikneming Van gipmeente. slachthuis in Nijmegen. Volgens de heer Dobbelaar bestaan er in de toekomst voor het openbare slachthuis maar zeer beperkte moge lijkheden. „In een aantal gevalilen zal sluiting of overdracht van het be drijfsleven die voorkeur hebben boven de voortzetting van een openbaar slachthuis met voortdurend nadeünge bedrijfsresultaten", aldus de heer Dobbelaar. De overheidscommissie heeft tot taak te onderzoeken welke herstruc turering van de openbare siachthul- zen zal plaats vinden en welke maat regelen eventueel in dit verband door het rijk dienen te worden genomen. Volgens de heer Dobbelaar zou best kunnen blijken, dat in het algemeen maarregelen overbodüg zijn en dat al leen in bepaalde regio's wat correc ties nodig zijn. Sinds 1970, toen het advies om ar tikel 8 van de Vleeökeuringswet in te trekken bekend werd, is er bij veel gemeenten die openbare slachthuizen exploiteerden, ongerustheid ontstaan. De onrust ontstond, doordat de meeste openbare slachthuizen ten aanzien van het slachten met verlies werken maar drt verfües konden weg werken door de opbrengsten, voort vloeiend uit artikel 8, dat de nadere keuring vanuit andere kringen inge voerd vLees voorschrijft. Medlio 1974 kondigden de minister van Landbouw en Visserij en de staatssecretaris van Volksgezondheid en Milieuhygiëne het voornemen aan het bovengenoemde artikel in te trek ken. De inkomsten uit die nadere keu ring bedragen in Nederland gemid deld meer dan 20 c,b van de inkom sten van de vleeskeuringsdiensten, waar een openbaar slachthuis aan wezig ia. Herensingel (van Medusastraat tot Lage Rijndijk), Hambroeklaan. K ooilaan, Celebesstraat, Decima- straat, Sieboldstraat, Floresstraat, Bloemstraat, Formosastraat, Bor- neostraat, Driftstraat, Lombokstraat. Javastraat, Medusastraat. Park straat, Kooipark, Atjehstraat (van Kooilaan tot Sumatrastraat), Am- bonstraat, Madoerastraat. Lage Rijndijk, Voorstraat. Sumatra straat, Atjehstraat (van Sumatra straat tot Soembastraat), Soemba- straat, Balistraat, Timorstraat. Ringkade, Bonairestraat, Aruba- straat, Surinamestraat, Antillen- straat, Curacaostraat, St. Maar ten- straat, St. Eustatiusstraat, Saba- straat, Bankastraat. Bilitonstraat. Kooihof. W oensdag Jacq. Urlusplantsoen. A. Noorde wier la an, C. Schuvtlaan, Diepen- brocklaan, Joh. Verhulststraat, Ri chard Holstraat, Obrechtstraat Churchilllaan, Willem Pijperstraat, Peter van Anrooystraat. Joh. Wage- naarlaan, Valeriusstraat. Van Blan kenburgstraat, Julius Röntgen- straat.Mozartstraat, Bernard Sweerstaraat, Sweelincklaan, Eduard van Beinumstraat, Brticknerstraat Debussystraat, Ravelstraat, Chopin- straat. Moesorgskistraat. Caesai Franckstraat. Verdistraat. Schubertlaan, Mahlerstraat, Handei- straat, Beethovenlaan, Vivaldistraat. Bachstraat, Corellistraat, Toscaninl- laan, Berliozpad, Rossinistraat. Lisztpad, Mendelssohnkade, Wag- nerplein. Brahmslaan. Tsjaikowskl- kade. Sibeliusstraat, Bartokstraat, Kennedy laan, Max Regerlaaa, J, Haydnlaan, Apollolaan, Smétana- straat, Paganinilaan, Scarlattistraat. Griegstraat, Donizettilaan, Bizetpad. Donderdag Paramaribostraat. Corantijnstraat, W. de Zwijgerlaan, Abr Crijnssen- straat. Van Riebeeckhof, J. P. Coenhof, Pieter Bothstraat, Stuyve- santhof, Alb. Agnesstraat, Ch. de Bourbonhof, Jul. van Stolberghor, Anna van Burenhof. Marnixstraat (van W de Zwijger laan tot Volks tuinen), Zwarte Pad en Merenwijk. Herensingel (van Medusastraat tot Julianastraat), Julianstraat, Juüa- nakade, Sophiastraat. Anna Paulow- nastraat, Alexanderstraat. Prinsen- senstraat, Oranjestraat, Lusthof laan, Dillenburgerstraat, Nassau- straat, Mecklenburgerstraat, Os- en Paardelaan, Bernhardkade, Marijke- straat. Margrietstraat. Irenestraat. Bernhardstraat, Beatrixstraat. Vrijdag Haagweg, Rijndijk, Dijkhoflaan, Valkenburgseweg. Da Costastraat. Klikspaanweg, De Genestetstraat Nic. Beetsstraat, Potgieterlaan. Tol lensstraat, Schimmelstraat, Olt- mansstraat, Hasebroekstraat, Bor- gerstraat, de Lennepstraat, ten Ka- testraat, Toussaintkade. Staringka de. Kneppelhoutstraat, Multatullstraat, Fred, van Eedenlaan, Lod. van Deysselstraat, A. Verweystraat. Jacq Perkstraat, H. Gorterstraat. L. Cou perusstraat, Hof laan, Willem Kloos- laan Boshof, Duinhof, Meerhof Akkerhof. Weldehof Telderskade. Mulderstraat, uerrit Kasteinstraat, Segaarstraat, van Diemeistraat, RooseveltstraaL De avond-, nacht en zondagdlenst der apotheken ln de regio Leiden wordt waargenomen van 11 april tot 18 april door Apotheek Herdingh en Blanken, Hogewoerd 171, telefoon 20502; Apo theek Voorschoten, Leldseweg 66, Voorschoten, telefoon 017172o25 Apo theek Beker. LIJtweg 4. Oegstgeest, Wijkverpleging Leiden Stichting Interkruls Mid delweg 38. telefoon 21753. Leiderdorp Gezondheidszorg Leiderdorp, telefoon 40131. Oegstgeest Stichting Interkruls, Lijtweg 7. telefoon 54500. Voorschoten Gezondheidscentrum, V. d. Waalslaan. telefoon 4641. School- 01717—7509. 2, Voorschoten, telefoon i LEIDSCH DAGBLAD Uitgave: Leidsch Dagblad B V Witte SingeJ l - Leiden Poethu* 64 - Giro 57055 Kwartaai-bonnement i 44.35 Per Post I 36.76 Jaarabonnement f 126.10 Jaarabonnement per post f 135 70 Losse nummers r 0J>C Abonnementsgelden ny vooruit betaling te voldoen By automa tische overschrijvingen «een ad ministratie- en incassokosten Nabeeonnnn van 18 00—20 00 u Zaterdag van 1600—18 00 uui Telefoon 071-30500. Indien ui gesprek 07l-34o39.

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 2