Pier in de Rijn bij Leiderdorp "WEL EN WEE, VIJFTIG JAAR SVLV" PvdA- fractie boos op Driessen (CDA) S«S5Sr-3S agenda LIJK BLEEK POP Vals briefje van duizend Aanrijding op Zijlsingel Weduwe bedrogen arse?" Alternatief voor flat? Herdenkingsboekje over gouden Voorschotense voetbalvereniging VOORSCHOTEN Sport-Ver- eniging Laurent ïus Voorschoten (SVLV) bestaat dit Jaar een halve eeuw. Ter gelegenheid hiervan is een herdenkingsboekje samenge steld: "Wel en Wee, 50-jaar SVLV". Gisteravond hadden heel wat SVLV-ers de televisie verlaten om in het clubhuis te zien hoe voor zitter F. Mens de eerste exemplaren van het herdenkingsboekje uitreik te aan burgemeester J. van der Haar en de Voorschotense ere-bur- gers dr. M. van der Stoel en G. Schrama. Na een voorwoord, geschreven door de burgemeester, de ere-voor- zitter M. Lakeman en de huidige voorzitter F. Mens, wordt in het boek de geschiedenis van de vijf tigjarige voetbalvereniging ver haald. De plaatjes van vroeger spreken voor zichzelf. Zeker de eer ste 25 Jaar ontbrak op de "statie foto" van het eerste elftal zelden de zwarte figuur met hoed, de in die tijd alomtegenwoordige geestelijke adviseur. Altijd de jongste kapelaan in het dorp. Met het vervagen van dit uiterlijke stukje "roomse sport", verdwijnen ook de genoeglijke speelveldjes, waar het oppassen ge blazen was voor koeien, die wel eens de kleren opvraten. Opgejaagd door de sterke uitbreiding van het dorp, kreeg SVLV tenslotte een ge meentelijs sportveld met n stenen kleedkamer. Inmiddels heeft SVLV door zelfwerkzaamheid een prach tig eigen clubhuis. Clubliefde Hoge ogen heeft SVLV zelden ge gooid op de ranglijst. Van de vijf tig jaar werden de meeste Jaren doorgebracht in de onderafdeling, de afdeling Leiden. Vorig jaar pro moveerde SVLV naar de 4de klas en het gouden feest zal eerst goed opgang komen, zodra de laatste twee wedstrijden van de competitie verspeeld zijn. Want deze moeten wei in winst omgezet worden, an ders gaat SVLV weer zijn plekje opzoeken in de afdeling Leiden. Wel is in de vijftig Jaar hoge ogen gegooid op het gebied van de zgn. clubliefde. Het gedenkboekje staat bol van die echte SVLV-ers, voor wie hun club alles was en veelal nog steeds is. Zoals voor ere-voor- zitter M. Lakeman, reeds Jaren hoogbejaard, maar nog steeds Jong van hart en vrijwel vanaf de op richting lid en vele Jaren bestuurs lid. Hij rolde bijna beroepsmatig de sport in als onderwijzer van de Jo zefschool. Wel en wee van 50 jaar SVLV zal waarschijnlijk door alle honderden SVLV-err verslonden worden, het is een bestseller voor ieder, die van SVLV houdt. DONDERDAG 10 APRIJ. 1975 DONunKDAG Breestraat 19, sociëteit 9. Voorschoten, ge- l'I Gemeenschap. 8 Baptistengemeente. 8 Nieuwe Rijn 20a. Th^-huis Leidse Werkgroep Homofilie/COC 8—10.30 uur Begijnhof 2 (Rapenburg), sexueel-ln- formatiecentrum ..Begijntje". 7.309 ADVIES PROVINCIALE Meijer: loeerwoord LEIDEN Binnen de fraotie vaa de PvdA bestaat verbolgenheid over de wijze waarop CDA-fractieleider Drissen *ot dusver oppositie voert. Wethouder Van Dam: „Ik begin er schoon genoeg van te krijgen, dat Driessen de zaken door elkaar haalt die we als particulier doen en als wethouder. Ik vind dat wethouders beoordeeld moeten worden op wat ze als bestuurder doen, maar niet als particulier. Fractieleider van de PvdA, Meyer, kondigde aan maandag tijdens de raadsvergadering Driessen van re pliek te zullen dienen. „Wat my te gen de borst stuit is, dat hy in zijn kritiek op het college het werkelijke doel voorbijschiet en de kritiek te recht komt op de hoofden van an deren. Bijvoorbeeld op gemeente secretaris Van der Poel, die gedwon gen werd met „z'n hele hebben-en- houwen" in de krant te komen. (Driessen legde verband tussen de ontslag aanvraag van de gemeente secretaris en de minder goede ver houdingen. die er tussen B en W en ambtenaren zouden bestaan - red). Enkele leden van de PvdA-fractie vonden dat men het optreden van Driessen moet laten voor wat het is. Höppener: .Doodzwijgen, want het is allemaal tijdverlies". Van der Horst: ..Als je je door Driessen laat prik kelen, speel je hem in de kaart". Mentzij, daarentegen, vond dat op bepaalde uitspraken van Driessen wel gereageerd moet worden, omdat de buitenstaanders anders de indruk zou kunnen krijgen, dat de PvdA geen weerwoord heeft. wat al te bont heeft gemaakt. „Het is toch te gek, dat iemand die steeds heeft afgegeven op het feit dat PvdA wethouders verantwoording verschul digd zijn aan de partij, nu ineens vindt dat zoiets moet gebeuren". Zijn collega Tesselaar wees erop, dat steeds opnieuw een aantal zaken aan de raadisagenda wordt toegevoegd, waardoor het voortdurend moeilijker wardfc om de agenda af te werken. „Als je ziet wat er allemaal aan ae agenda wordt toegevoegd aan inge zonden brieven, dan kan het nogleiflc worden", aldus de wethouder. VERBOOM: WELZIJNSRAAD MANIPULEERT BEWONERS LEIDEN Tussen de Federatie van Woningbouwverenigingen en de Welzijnsraad bestaat een verschil van mening over de vraag wat de taakomschrijving van de Welzijns raad moet zijn. Wethouder Verboom deelde gisteravond in de fractiever gadering va nde PvdA mee, dat de Welzijnsraad wil dat de woningbouw verenigingen verplicht worden by re novatieplannen de Welzijnsraad in te schakelen. De Woningbouwvereniging wil niet verder gaan dan de om schrijving „kunnen inschakelen'. Weth. Verboom is het met de wo ningcorporaties eens. Hij zei ernstige bezwaren te hebben tegen manipula tie van de bewoners doorde Welzijns raad. ,De Welzijnsraad moet er in de eerste plaats zijn om de bewoners tijdens de renovatie te begeleiden en geen eigen standpunten te gaan in nemen", aldus de wethouder die er bezwaar tegen maakte dat de Wel zijnsraad pas onlangs met voorstellen tot wijziging van de richtlijnen is gekomen terwijl men, toen daarvoor in de gelegenheid was, niets heeft gezegd. „Inspraak vind ik een rede lijke zaak. aldus Verboom, maar bet moet beperkingen kennen, en de beurt van de Welzijnsraad is nu voorbij". LEIDERDORP Ondanks het bezwaarschrift van het voltallige gemeentebestuur van Leiderdorp en ondanks het bezwaar van fietsenhandelaar J. van Duyvenbode adviseert de commissie van het Provinciaal Bestuur van Zuid-Hol land onder leiding van gedeputeerde dr. R. Eijsink, aan de minister van Verkeer en Waterstaat, de Rijn ter hoogte van de Bruggestraat te verbreden tot 18 meter en het pand van Van Duyvenbode, voorlopig althans, ongemoeid te laten. gevaar kan opleveren wordt in de Holland geen geld genoeg hebben om Van Duyvenbode aam vervangende ruimte te helpen. Wy citeren de brief, die Van Duyvenbode hedenmorgen van G5. ontving: ,De Commissie vestigt er de aandacht op diat het huidige plan de volledige verbreding tot 18 meter inihoudit. Voor een ver vangende bedrijfsruimte of een ver bouwing van het pand van de heer Van Duyvenbode is evenwel nog niet een voor alle partyen bevredigende oplossing gevonden. Hieromtrent zal nog overleg tussen Van Duyvenbode, de gemeente en provincie dienen plaats te vinden. Mocht vóór het tijd stip van de uitvoering van de voorge nomen vaarwegverbreding nog geen aanvaardbare oplossing zijn gevon den, dan zal tijdelijk, in afwachting van de uiteindelijke oplossing, de thans aanwezige bedrijfsruimte, voor uitstekend in de dan verbrede Oude Rijn, gehandhaafd moeten blijven". Einde citaat. Een verontwaardigde Van Duyvenbode vanmorgen: „Dat „tijdelijke" kan wel een mensenleven duren. Er is wel een oplossing te vin den maar men heeft geen daar geld voor dus wordt ik voor het blok ge zet. Trouwens op de hoorzitting is er absoluut geen sprake geweest van de eventuele „plervorming". Gedepu teerde E ij sink heeft toen aan de ver zamelde belamghebbendenn meege deeld niets van een „pier" af te we ten. Volgens de wet moet er wéér een hoorzitting komen omdat men nu met gewijzigde plannen komt", aldus ten verbolgen Van Duyvenbode. Hij voelt zich door de ambtenaren in de steek gelaten. Vooral ook door het feit dat hem geen enkel voorstel tot een alternatieve bedrijfsruimte ge daan is. Geen enkel bericht heeft hem van de officiële instanties be reikt. Zodat hij zich ernstig bedreigd voelt in de uitoefening van zijn be roep. Dat de voorgestelde oplossing onbebouwd wil hebben zodat de „bumper" wegvalt en het water van de kolkende Rijn, wanneer weer een duizentonner Langsvaart, tot tegen de gevel komt. In dit plan, waarin Lei derdorp de attractie van een .pier" rijker wordt, moeten schepen met een tonnage van 1000 en een klein vaar tuig elkaar kunnen passeren. Een be vredigende oplossing in de thans be staande situatie, aldus G.S.. in de vorm van een verkeersregeling door de brugwachters voor de gehele scheepvaart is in de praktijk niet mo gelijk, i.v.m. het grote aantal kleine recreatievaartuigen, dat onder de ge sloten Leaderdoipse brug kan door- Rijnlands Lyceum. „Rajko", Hongaars Staatszlgeunerorkest met Hongaarse LEIDEN Bij de Leidse po litie kwam gisterochtend om streeks half elf een alarmerend telefoontje binnen. Twee hevig verontruste straatmakers belden het bureau op met de medede ling dat op de vijfde etage van een flat aan de Muiderkring een vrouw zich kennelijk had ver hangen. Voor het raam was vol gens de mededeling van het tweetal al tenminste tien minu ten de onbeweeglijke gestalte van een menselijk lichaam te zien. Een politiepatrouille begaf zich onmiddellijk na deze alar mering naar het flatgebouw. Daar er in de bedoelde woning niet werd opengedaan verschafte de politie-agenten zich via de flat van de buren toegang tot het balcon van het 'dodenhuis'. Daar volgde prompt de ontkno ping van het 'drama'. Het lijk voor het raam bleek een keurig aangeklede etalagepop te zijn LAK-Salon. cultureel allerlei. 8.15 uur Apotheken zondagsdienst theek. Doezastraat 31. tel. 21813: Apo theek van Breest Smallenbrug. Loeve- 7. Leiderdorp, tel. 992211. Apotheek Noord-Hof- SOS-dienst - tel hulpdienst, tel. 071— Bu rgerraadsma n Burgerraadsman. Koornbrug- (hoek Breestraat/Koornbrug- tel 071-43171 Spreekuren. Dierenhulpdienst. Sociale raadsvrouv nenstad. Gerecht 10. woe 5-6 i Hogendorpstraat 36 45 vr 10.80- Koordstudio intermenselijke be trekkingen ontmoetingsruimte 25 tot 60-'nrigen Oude Rlln OntmoetingsruimtenWerkdagen capten. Elke donderdag van 1516 uur spreekuur Alg. Ned Invaliden Bond Begijntje Sexueel voorlicntingscentrum. Begijn hof 2 (Rapenburg) Dl 7.SO—10.30 uur nam en wo 730a 30 uur nam Gespreksavonden Gespreksavonden Baha-l gemeen schap Wo 8 Kennedviaan Vormingscentrum Troef Programma Troel Jongerencentrum: 'P Werkgroep vergaderingen kommlssie- b«.eenkomsten enz.; Donderdagavond: tvr-zj? i71-80494 Infosentrum Infocentrum Breestraat 66. Lelden. Donderdag 8.3010.30 uur nam en zaterdag 24 uur nam Release Hulpverleningscentrum Release. Nieu we Rijn 20a. tel. 24555. Open op don derdag van tien uur 's ochtends tot Voor een zoen Het zal aan de opmerkzame lezer niet voorbij zijn gegaan, dat het jaar 1975, dit jaar dus, Monumenten jaar is. Geen wonder derhalve, dat 1975 het Jaar van de Vrouw is. Inter nationaal nog wel. Dus ook in Voor schoten. In het Cultureel Centrum aan de Prinses Marijkelaan wordt donderdag 24 april door de Nieuwe Komedie uit Den Haag een voor stelling gegeven, onder het weinig fe ministische motto "Voor een bloeme tje en een zoen". Door middel van losse scènes, zo meldt men ons wordt steeds een facet van de positie van de vrouw belicht. Nijpende kwes ties als: hoe ziet de vrouw zichzelf, als 'mens' of als "vrouw'; hoe wor den we opgevoed tot 'man' en 'vrouw'; het werk van de vrouw, de huisvrouw enz, enz. komen aan de orde. Gelukkig voert Shireen Stroo ker de regie en geeft Anja Meulen- belt adviezen. Na afloop wordt er nog gediscussieerd ook. Om acht urn- begint de voorstelling. weer wekelijks in zwembad De Vliet gaan trainen. De veranderingen in het huishoudelijk reglement en de statuten van de vereniging werden na enige discussie goedgekeurd. Het dagelijks bestuur bleef ongewijzigd, dus is mijnheer Immink nog voorzit ter, mijnheer Molles penningmees ter en mevrouw De Beer-Van Rijn secretaresse. Redactie Paul Wolfswinkel LEIDEN Een verkoopstertje van een zaak in baby-artikelen aan de Haarlemmerstraat heeft zich gister middag door een smoesje van een onbekend gebleven man een hoop narigheid op de hals gehaald. De on bekende man stapte de zaak binnen met de mededeling dat hy in een andere winked een aankoop had ge daan maar dat men hem daar met van een briefje van duizend gulden te'rug kon geven. Op zyn verzoek of hy 't briefje in de zaak kon wisselen ging het meisje bereidwillig in. Toen de man eenmaal verdwenen was bleek het bankbiljet vals te zfjn. De bedrijfsleider van de zaak (Prenatal) heeft heit briefje ingeleverd bij de politie. LEIDEN Onder zeer grote Belangstelling heeft de heer Alb. Boogaard, inspecteur van hét la- ger onderwijs, na bijna zeventien jaar in de inspectie Leiden werk zaam te zijn geweest, gisteren af scheid genomen in de burgerzaal van het Leidse stadhuis. Boogaard is benoemd tot hoofdinspecteur van het lager onderiuijs in de tweede hoofdinspectie (Noord- en Zuid-Holland)Wethouder D. J. Tesselaar bood hem namens de acht gemeentebesturen van de in spectie Leiden een envelop met inhoud aan en gaf zijn echtgenote een hand. Kinderopvang Informatiebureau w^rkgemeenscnap Kindercentra Lelden. Hooglandse Kerk- gracht 4. tel 30360 Geopend dl 9 30— 12 uur wo en do 2—4 uur en vr 9.80— Gemeenschap Zuidwest Hulpverlenlngs- en informatiedienst gemeenschap Zuidwest tel 64116. Maatschappelijk Werk Revanche Die gloeilampen uit Eindhoven mogen het dan tegen die communis ten uit Kiew niet hebben gered, daar staat tegenover dat een team van het Leidsch Dagblad op niet tegen te spreken wijze revanche heeft geno men op de familie Kooy. Het L.D. ging vorige week al zaalvoetballend nog zo ellendig ten onder: 12-2. Maar nu, in een veel sterkere formatie versloeg het L.D. de Kooyboy's met 5-2. Peter Kooy en zijn zwager Hans Vogelenzang scoorden voor de fami lie en Ger Pouw floot een goede wedstrijd. Hetgeen maar weer eens duidelijk aantoont, dat de bal rond Is. Lange Voort Dinsdag 15 april daarentegen houdt de Stichting Winkelcentrum Lange Voort in het Gemeentecentrum aan de Lijtweg een Jaarvergadering. De- volgende agendapunten zullen wor den besproken: het voorstel van de politie om aan de achterzijde van de winkels een parkeerverbod in te stellen, bv. van acht tot vier uur; de mogelijkheid van reclame via ge luidsinstallaties; de feestelijkheden op zaterdag 3 mei en maandag 5 mei; de uitbreiding van het winkel centrum en nog zo het een en an der. Volgens de agenda begint de vergadering om acht uur precies. LEIDEN Een 7-jarige jongen uit de Heemskerkstraat stak gistermiddag hard hollend de rijbaan van de Zyl- singel over, Juist op het moment dat uit de richting van de Schrijvers- brug een vrachtauto naderde. De vrachtwagenchauffeur kon volgens de politie een bosting onmogelijk voorkomen. Het ventje kreeg een hersenschudding en moest naar een ziekenhuis worden overgebracht. Op de hoek Jan van Goyenkade- Vreewijkstraat kwamen gisteren een personenauto en een bromfiets met elkaar in botsing. De bestuurster van de bromfiets, een 24-jarige inwoon ster van Leiden, die geen voorrang aan de auto zou hebben verleend, brak haar linkerbeen. De auto werd bestuurd door een 19-jarig Leids meisje. Haar wagen raakte flink be schadigd. Burgerlijke stand B. Swagers en G Pieter. z. v. J. van A. L. Haasnoot. Overleden: J. M. C. Schrlek J. P. Verhoeven Bergsport Plons Milieuzorg Er is één avond in het Jaar, waar op men vooral niet in het water moet vallen want dan houdt de Leidse Red- dings Brigade (opgericht op 5 juli 1918) de Jaarlijkse algemene leden vergadering. Zo geschiedde ook deze week weer en de belangrijkste me dedeling was dat met ingang van dinsdag 13 mei de Leidse tedders Prof. Dr. B. Goudzwaard, zal op dinsdag 22 april zijn licht la ten schijnen over het onderwerp "Groei grenzen, versobering". Plaats: 't Witte Huis, Wilhelminapark in Oegstgeest: aanvang 20.15 u., orga nisatie: de Werkgroep Milieuzorg Oegstgeest, die laat weten dat ook uw familie en kennissen van harte welkom aj»- Bernard Tellegen uit Amsterdam is een* van de beste bergbeklimmers van Nederland (op zichzelf geen kunst), en misschien ook wel van Europa (en dat zegt meer). En de ze Bernard Teilegen laat volgende week woensdag, 's avonds om acht uur in t Bruggehoofd aan de Steen- schuur in Leiden twee diaseries zien: Halverwege Winter en Zomer en Onder de Muur van Lauterbrunnen. Dat hebben we te danken aan het bestuur van het Leidse Consulaat van de Nederlandse Bergsport Ver eniging. Volgens één der bestuursle den kan gesproken worden van een kwaliteitsavond. Teilegen zal vertel len over door hem uitgevoerde be klimmingen van grote ijswanden in de Alpen, die tot voor kort als on doenlijk golden. LEIDEN Twee onbekende jon- liet het jeugdige tweetall binnen echtgenote Carton (80) gehuwd Warmond; A Hoek (50) man; P C. van Zanten (66) man; J. J. Wissel (61) man; N. A. van Aken (2 weken) zoon; A. N. van Baren (64) man; J. N J. Gevers (51) man. ZOETERWOUDE Geboren: Martin P. z. v P. H. Obdam en W M van Slingerland; Jochem F. z. v. F C. M. nam., telefoon (071—) 20931 Dienstencentrum Noordeinpiein 2b cel. 40483. algeme ne Informatie, dag van 910 uur Moeders voor moeders Mevr. Zr. E. Jansen—Niemeyer. Hof- dijck 32. Oegstgeest tel. 071—63652. Gezinsverzorging Sticntlng Gezinsverzorging, 45. tel. 49441 betaarden gezinsverzorging. t/m vrij. 9—10 i Voor weduwen en weduwnaars Nederlandse Vereniging bureau: 61112 tel. Lelds advies- gems van ongeveer twaalf Jaar heb ben gisteren op vertrouwen grote stapel kranten weg laffe manier het len. Toen de jongens weer vertrok - 78-jarige Leddse kon gaf zy hun bovendien wat snoep- weduwe geschonden. De jongens goed mee. Later op de dag bleek dat M. Parmentier J M. Bruines, oud 20 Jaar, wonende tè Zoeterwoud; Franciscus J. J, Meij- 1 jaar, wonende te Sassen- Hollander en Theo dora M P. Straathof; Simon A J. Duindam en Sophia T. Moons; Cor- Assem en Anneke belden by het woninkje duwe aan met de vraag of zy nog oude kranten had. De bejaarde vrouw niet aleein de oude kranten weggehaald, maar ook ee drag van vijfitten gulden. PPR/PSP/D'66. die mede-ondarte- sprek zal bekend moeten worden of kend zal worden door de PvdA, wor- er alternatieven zfjn voor de flats, die den uitgenodigd om contact op te de stichting wil bouwen aan de Rijnsburgersingel. Een negentiende eeuws portret van 15 zoons en kleinzoons van Fath Ali Chan heeft bfj Sotheby in Lon den'een recordprijs voor een Per- /'sch kunstwerk opgebracht van 1,1 miljoen gulden. Het schilderij werd door een anonieme verkoper aange boden en via een Londense agent "erkocht aan een eveneens anonie me cliënt. Het werk wordt toege schreven aan de schilder Abdullah Khan en stelt, in volgorde van leef- t'id, de Perzische prinsen voor, ge kleed in weelderige hofklcdij. LEIDSCH DAGBLAD Uitgave: Leidsch Dagbiad B.V Witte Singej l Leiden Postbus 54 Giro 67055 Kwartaalabonnement i 34.35 Per Post 1 35.76 Jaarabonnement I 126.10 Jaarabonnement per post I 135 70 Losse nummers r 0.5C Abonnementsgelden oy vooruit betaling te voldoen By automa tische overschrijvingen geen ad- Nnbezorging van 18.00—20 00 u Zaterdag van 16 00—18 0C UUI l'eiefoou 071-30500. LndleD in gesprek 07i-34o39

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 2