PSV is bepaald niet 'kapot van nederlaag' VIETNAM Winstgevend gelijkspel LDWS MEDISCH COMITÉ NEDERLAND-VIETNAM Politieploeg van Dinamo Kiev naar 3-0 r*a!T, HOTHOUSE ONTVANGT 'JAZZEKER9 DRINGEND NODIG IN DE NIEUW BEVRIJDE GEBIEDEN DONDERDAG 10 APRIL 1975 KIEV De klap kwam niet eens zo ontstellend hard aan. Natuurlijk, in de PSV-kleedkamer heerste na de koude douche die het machtige Dinamo Kiev de Rijvers-formatie had gege ven, aanvankelijk een ijzige stilte. Maar daarnaKees Rijvers en zijn discipelen treuren bepaald niet al te lang om de op zich toch vernederende 30 nederlaag. Nauwelijks een kwartier nadat het Eindhovense gezelschap op Europees niveau was af getroefd, sprak men over de vaderlandse competitie, de Neder landse ere-divisie, de landstitiel. Willy van der Kuylen, die gisteren een der betere PSV-ers was geweest: „Nu gooien we alles op het kampioenschap". Kees Rijvers, resoluut. „Ik heb altijd al gezegd dat bij ons de competitie op de eerste plaats staat. Dus ben ik bepaald niet kapot van deze nederlaag". Door Rob Vente kwamen de gastheren nogal fortuin lijk aan hun treffers. Terwijl PSV daarentegen in het laatste half uur geen greintje geluk kende bij zijn aanvallende acties. Domme pech hield de Nederlandse koploper in de slotfase van een, ja misschien zelfs twee treffers af. Jan van Beveren, die in het gigan tische stadion van de republiek een van de ongelukkigste wedstrijden uit zijn loopbaan speelde: "Mentaal zijn T#»cr#»n<*laa we op het ogenblik zo sterk ,dat de- ze Russische klap niet in Nederland eerste tegenslag kreeg PSV, dat nadreunen. Zondag, als gen de Graafschap spelen, zul je dan ook echt niet aan ons merken dat we nu zo'n pittige nederlaag heb ben moeten slikken". Rene van de Kerkhof: "Maar in Amsterdam en Rotterdam zullen ze om deze 3-0 on getwijfeld hard lachen". De 3-0 nederlaag die PSV leed was niet eens geflatteerd. Het fysieke, conditioneel sterke Dinamo was im mers over alle linies beter geweest. Kees Rijvers: „Jan De politieploeg van Kiev bracht in- ik de schuld Pleun Strik moest missen, in de 17e minuut te incasseren. Trosjkin gaf op rechts een hoge voorzet, die bij de „tweede paal" belandde. Jan van Beveren stond verkeerd opgesteld, kon de voorzet niet meer achterha len, waardoor Kolotof niets meer in de weg werd gelegd om een doeltreffende kopbal af tfe vuren: 1-0 en 100.000 Russen veerden van hun zitplaatsen omhoog. Beveren wil "Vrij spel móet, man, maar vandaag met het oog op het Europacupvoetbal dat gulzig van de ons toegemeten kolommen snoept toch niet meer dan het wat zuinigjes snoeien van de (schilderachtige) franje van het voetbalgebeuren. Waarbij na tuurlijk de "schaar" even blijft rusten bij George Knobel, de man die koud veertien dagen terug al om werd geprezen "omdat hij het geluk van zijn in Zeist wegkwij nende vrouw hoger stelde dan zijn maatschappelijke positie als bondscoach van de KNVB". Dins dag zette Knobel, die zo intens droevig kan kijken, zijn handte kening onder een 4-jarige verbin tenis met de KNVB. Hij is nu technisch directeur en wellicht ruisen na deze aangename pro motie de prachtige Zeister bossen wat vriendelijker voor de zo naar de goede stad Roosendaal terug verlangende mevrouw Knobel. Maar een mens wordt er toch wel even stil van. Stil en rustiek was het ook maandagmiddag in de Zeister bossen, waar de heren Burgwal en Van Hanegem zich rond de dis zetten. Zo'n etentje onder de ge heimzinnig ritselende bladeren en het zachte getik van de regen stemmen een mens mild en de "beroemdste inwoner" van Hen drik Ido Ambacht, die op tweede paasdag verklaarde naast geel ook geen oranje meer te willen zien slikte zijn besluit om niet meer voor het Nederlands elftal te spelen tegelijk met de biefstuk weg. Willem heeft, bij wijze van spreken, het shirt met de klim mende leeuw alweer om het ro buuste lijf. "Nooit meer" lijkt in de voet balwereld niet meer dan een lek kere biefstuk lang "Onze jongens" beginnen zich .1 Vrij spel ook juridiscn aaicng ic scnolen. Arie Haan (die geen kraaien blieft) naar de rechter. Eddie A. (die nog nooit een kikker heeft opgeblazen) bij de kadi en nu wil ook ene meneer Arie de Wit eens de kroonprins van Jaap van Praag, maar "onterfd" na wat ne gatieve uitlatingen de hulp van de magistratuur inroepen om weer lid van Ajax te mogen wor den. De in toga en bef geklede "ballotagecommissie' doet op 20 mei uitspraak Waar gaat dat heen? Dat vragen ook de trouwe Feyenoorders zich af. Spelers die in de wedstrijd weigeren "het achterste van hun tong" te laten zien, omdat zij hun prijs op de transfermarkt willen drukken, twee elkaar te vuur en te zwaard bestrijdende supportersverenigin gen: het zijn moeilijke tijden voor Guus Brox. die de roodwitten toch nog naar een kampioen schap wil praten. Franje (2) Trainer Wiel Coerver is in de Kuip bijna uitgepraat. Hij gaat vrijwel zeker na afloop van het seizoen naar Indonesië. Voor één jaar overigens, want langer past hij niet in de plannen van gene raal Bardosono. de voorzitter van de Indonesische Voetbalbond (PSSI). Deze krijgsman heeft de onesian Observer" medege ld, meldt Nico Scheepmaker, j.l de PSSI drie voetbalsystemen iaat adopteren. Om te beginnen het totale voetbalsysteem, waar voor Wiel Coerver is aangetrok ken. Het jaar daarop wil men het Oosteuropese systeem meester worden, waarvoor de coach van Polen die daar waarschijnh'k nog niets van weet zal worden gecontracteerd en tenslotte zal Indonesië de Braziliaanse vo:t- balkoning Pele uitnodigen om de PSSI-spelers het Latijnsameri- kaanse systeem bij te brengen. Na deze 3-jarige cursus verwacht generaal Bardosono, dat Indone sië in staat zal zijn om elk sterk voetballand van elders waardig tegemoet te treden. De mogelijk heid is natuurlijk ook aanwezig, dat na deze "hersenspoeling" de Indonesische spelers zo gefrus treerd zijn geraakt, dat zij alleen nog maar in staat zijn "voetbal- op-zij n-jan-boeren-f luitjes" te spelen Maar welke vooruitziende krijgsman wenst daaraan te den ken Franje (3) Geen kwaad woord over Rus land, waar, zo bericht Sport Zü- rich, voetballers die geen middel bare schoolopleiding hebben be ëindigd (of volgen) óf op andere wijze studeren, niet in de hoogste drie klassen mogen uitkomen. Tenslotte, nietwaar, educatie moet er zijn. Want ook in Rusland schijnt het taalgebruik op de voetbalvelden niet je-van-dat te zijn. In hetzelfde bericht meldt het sportcomité van de Sowj et- Unie tenminste, dat de strafmaat voor het beledigen van arbiter of grensrechter is verzwaard van minimaal vijf tot maximaal tien wedstrijden schorsing. Maar met het einddiploma in je binnenzak kan je natuurlijk weinig gebeu ren. Of tóch Een spetter van René v. d. Kerkhof in de richting van het Russische doel. NaastHet zat PSV gistermiddag niet mee Rechts de toestormende Vladimir Matvrenko. n gek effect. Hij sprong daardoor onfortuinlijk. Willy van de Kerkhof tegen mijn kin op. En toen.Nou glipte wel voorbij doelman Roeda- telllgent "totaal"-voetbal. Het deed geven. Maar die Kolotof had nooit ja, het was een blinder, punt uit." kof, In de tweede helft ging Dinamo lege doel, die goal niet Kiev een tikje voorzichtiger in zijn speltype zelfs dan vrij mogen inkoppen. Willy De geblesseerde Pleun - Strik: "Volgens mij waren z< denken aan de wijze waarop het Ne- de Kerkhof had hem dat moeten die 2-0 allang blij". PSV derlands elftal tijdens de afgelopen beletten". Willy van de Kerkhof: „Ik daardoor wat meer in de aanval wereldkampioenschappen zovele te- moest voor de rust Onitsjenko komen. Maar net toen het genstanders tot wanhoop bracht. Het dekken. Een andere Rus kopte raak. voorzichtig wilde gaan aanzetten **7™, "aT technisch knappe Dinamo wa vnc™* v,n rt. h.rrt i terst beweeglijk, viel soms met en macht aar countermanier, middellijk een speler of acht, negen JJJj? via schoot daarna langs het LEIDEN Jazzzolder Hot House Rapenburg 24) gaat morgenavond na een korte periode van rust weer t pen. Op deze avond zal vanaf tien i'ur de groep Jazzeker te beluisteren zijn. Jazzeker is een formatie die nu <uim één jaar bestaat en die in haar korte bestaan al direkt bekendheid verkeeg o.m. door een radio-optre- De broer van René: "Toen ik de met keeper v<*>rbij was, kon hij de bal kon n°g net een tikje meegeven. IJSHOCKEY In een erg ner veuze wedstrijd van beide kanten heeft een technisch beter spelend Po len met 5-3 van de Verenigde Staten gewonnen. Door deze overwinning hebben de Polen in het toernooi om het wereldkampioenschap ijshockey de laatste plaats over gedaan aan de Amerikanen. TENNIS Betty Stöve heeft een tweejarig contract getekend bij het WTT (World Team Tennis)-team 'The Golden Gaters" in Oakland. Betty Stöve (30) won in haar negen jarige tennis loopbaan dubbelspelti- tels op Wimbledon, Forest Hills en Parijs. in de verdediging als PSV in balbe zit Jan van Beveren: „Over naa aiuja on- doelpunt moeten wij niet zeuren. was gewoon een mooie goal na een prachtige aanval. En ik had er ook geen schuld aan. Wel natuurlijk aan de tweede' Het tweede Russische dat meedogenloos toe. Willy paal. Edstroem, gisteravond de grote den ue rw uis notrKnel, spelpatroon dat het Nederlands ^d ïn de" Slminuufc Bij een vrije elftal in Duitsland bracht. Al bezit trap gaf de gevaarlijke Boerjak een positie de terugspringende bal, rHUCUIJUlB ue IMl ivyiwo. neect Je neell „Wat deed hij daar eigenlijk? Hij mikte naast de paal had er helemaal niet moeten En toen willy wezen"), waarna Moentjan een on^_ harde, lage voorzet kon geven. Jan de Kerkhof na sterke 1—2-combinatie wel doeltreffend uithaalde, meende de tikje naar Moentjan, ver uithaalde. De inzet gemakkelijke prooi te orden voor de man die maandag Oranje bedankte. de ploeg beslist niet zoveel klasse als kort dat Nederlands elftal had. Het is daarop een goed clubelftal, meer niet." ieelc Andere PSV'ers wilden zelfs hele maal niet toegeven dat de Russische equive Willy die schouderophalend zei: „Ach, het werd 3-3 omdat Dinamo heel veel Beveren geluk had en wij ontzettend veel onitsjenko'" Pech" ter plaatse Al devalueerde de Eindhovense straffen: 2-0. topscorer daarmee ten onrechte de Jan van Beveren: „Het Russische prestatie, toch school Beveren kreeg de voorzet niet overigens oged leidende Engelsman onder controle, waarop de rappe Partrldgc dat hij dit vanuit Blochin van dichtbij het net vond. Jan van Beveren: „Weer zo'n rot doelpunt. Die voorzet kon ik alleen da"t' maar met mijn vingertoppen scheldsrechter'zag aanraken en bij het schot dat toen hoofd" absolute topklasse is. ^rtotTertijstSiüg van zijn tien ™^df; Kuylen bijvoorbeeld, dogenoten en de 100 PSV-suppor- de tribune kreeg Van schot niet klem. toen onmiddellijk de fout af te kwam ik millimeter tekort". Rotterdamse muziekschool van Ro bert v.d. Linden. Hun muziek valt dan ook onder algemene noemer be bop te plaatsen. De bezetting is als buitenspelpositie gedaan. Wffly Bert"™"' de Kerkhof na afloop: „Maar Arom pian0i Dlk stoIk_ basgitaar bestet niet zo. De en Tom BurgeIi m-ums. De vrijdag er op, 18 april, komt het avant-gardistische trio Herman de Hot House. De waarschijn- niet Onfortuilnlijk in de PSV-kleedkamer geen natuurlijk een blunder kern van waarheid in zijn geef het onmiddellijk toe. Maar het woorden. De eindstand gaf welis- was w€ Het pleitte dat het wegzakte. Integendeel, het initiatief in Roedakof fintzettende rotbaL doelman had- warempel onder druk. f' Kees Rijvers: „En toen speelden we rnrlk^ k Lg de bS ™ak heil knap voetbal. Toen zag je aanraatne, areeg ue reu tiaoortWa ninamn vnnr Ho sombere gezichten. Kees Rijvers het moreel van PSV meende zelfs dat zijn pupillen de de 3-0 niet verder Europa Cup nog niet behoeven af te PSV pakte schrijven. De trainer: „Als we in de zette Dinamo, dat competitie de komende twee wed- weinig betrouwbare strijden winnen, zullen Eindhoven Dinamo frank tegemoet treden. En reken op dat het dan een geweldig de Wit, tenorsax, Arnold Dooije- Han Bennink, drums. ADVERTENTIE de klasseploeg, die Dinamo rust was ook ineens niet meer. Een En Adrie van Kraay tegentreffer hadden we dan ook beslist verdiend". Het was zo. Maar, zoals gezegd. PSV was in die periode bijzonderkwetsbaar zijn. Nou, dagen zullen we vanaf het begin gaan drukken." vrij Waarop Kees Rijvers weer relative- ïaar rende woorden sprak: „Maar dit Dinamo is toch wel zo sterk, dat het ongetwijfeld ook in Eindhoven een goal kan maken". Kiev 'Toen het laatst gingen drukken, raakte PSV lijkt gisteravond Dinamo aardig in paniek. Een afscheid te hebben genomen van de teken, dat die Jongens toch ergens Europa Cup II. Om volgend seizoen veertien in de Europa Cup I terug te keren? Gerben Karstens op vierde plaats in Wevelghem GENT Fred Maertens heeft gis teren de wegwedstrijd GentWe velghem op zijn naam gebracht. Hij legde de 249 kilometer af in zeven uur, 35 minuten en 49 seconden. Op de vierde plaats van deze door zware sneeuwval geteisterde wieler koers eindigde onze landgenoot Ger ben Karstens in dezelfde tijd als de winnaar. De uitslag is: 1. Fred Maer tens (Bel) 249 km in 7.35.48, 2. Frans Verbeeck (Bel) z.t. 3. Rik van Lin den (Bel) z.t., 4. Gerben Karstens (Ned.) z.t., 5. Demeyer (Bel) z.t., 6. Merckx (Bel) z.t., 7. Dierickx (Bel) z.t., 8. Moser (Ita) z.t., 9. Swerts (Bel) z.t., 10. Pollentier (Bel) z.t., 11. Ta bak (Ned) op 2.30, 24. Raas (Ned) op 20.00. staakten de KOERSEN OP DUINDIGT Kievit-prijs 2120 m.: 1. Langloper (P. Zandt) 3.01.6, 1.25.7, 2. Lenv Special, 3. Kalief R. Winn 6.80, pL 1.10 1.10, kopp 12.90, trio 119.80. Fangoune-prijs 1900 m. ren: 1. Jan (R. Wetemans) 2.09.1, 2. Mar cus, 3. Brulant. Winn 1.80, pl. 1.30, 1.50, 1.40, kopp 6.20. Kerkehout-prijs 2040 m.: 1. Mas- sel T. (W. Duivenvoorden) 2.47.3, 1.22, 2. Laetitia, 3. Lidya du Bois. Winn 1.60, pl. 1.40, 2.20, 2.80, kopp 7.80, trio 44.20. Wittenburg-prijs 2040 m.: 1. Me- nyanthes (L. Boonen) 2.59.5, 1.28, 2. Mike 3. Margaretha. Winn. 2.20, pl. 6.10, 7.70, 7, kopp 458.70. Firewood-prijs 2100 m. ren: 1. O'Marianne (M. van Gisteren) 2.22.2 2. Giggle Box, 3. Jingo. Winn 5.10, pl. I.60, 5.30, 1.60, kopp 201.80, trio 1228.30 Raaphorst-prijs 2120 m.: 1. King Hollandia (M. Vergay) 2.54.3, 1.22.2, 2. Monty Buitenzorg, 3. Ironie. Winn 2.90, pl. 1.20, 1.10, 1.40, kopp 1.80. Selectie Europees kampioenschap drafamateurs 2100 m.: 1. Kees Ver kerk (P. de Bruin) 2.50.5, 1.21.2, 2. Higgings, 3. Gregorius. Winn 3, pl. 3.90, 4.30, 8.90, kopp 75.40, trio 1853.10. Lady Lindella-prijs 1800 m. ren: 1. Tracy Jones (Mej. S. Reinecke) 2.04.2, 2. Rock Aldis, 3. Radbout. Winn 16, pl. 3.70, 1.70, 1.50, kopp 72.20. Rust en Vreugd-prijs 1600 m.: 1. Jacques (J. Hoejenbos) 2.09.5, 1.20.9, 2. Laguna Star, 3. Kei Buitenzorg. Winn 4.70, pl. 2.70, 1.70, 3.90, kopp II.50, trio 334. Stoephout-prijs 2120 m.: 1. Night Nary (buiten weddenschappen), D. Suykerbuyk) 2.57.6, 1.24.6, 2. Niels Areta, 3. Naughty Grace. Winn 1.90, pl. 1.20, 1.40, 4.70, kopp 5. Totalisatoromzet f 300.755. MELKPOEDER: Eén ton melkpoeder kost f2000.-. Dit komt overeen met 40000 dagporties voor kleu ters, die vrijwel allen ondervoed zijn. Vele tonnen zijn dus nodig I BABYVOEDING: Met name moederloze zuigelingen worden 'bedreigd door tekort aan voeding. Voor deze kinderen is babyvoeding letterlijk van levensbelang! KININE: Door de aanwezigheid van miljoenen bom- kraters (broedplaatsen voor de malaria- muskiet), is in Zuid-Vietnam malaria nog steeds de grootste volksziekte. Met één kilo kinine (f600.-) kunnen 50volwassenen effectief worden behandeld. MEDICAMENTEN: Infectieziekten kunnen gemakkelijk onder de verzwakte bevolking uitbreken en epi demische vormen aannemen. Antibiotica, met name middelen tegen TBC, zijn in onbeperkte hoeveelheden nodig. Ook vi taminepreparaten en andere geneesmid delen zijn onontbeerlijk. Leidenaars zaalvoetbalkampioen Afdeling Leiden na 4-4 bij De Landbouw NOORD WIJK/LEIDEN LDWS is de nieuwe zaalvoetbal kampioen van de Afdeling Leiden. De Leidenaars, die het eer ste duel om de titel tegen het Noordwijkse De Landbouw ver leden week in de Groenoordhal met 41 wonnen, kwamen gisteravond in de Northgohal tot een 'winstgevend' gelijkspel. Een gelijkspel overigens, dat slechts de doelman niet toegekend, een van met bijzonder veel moeite kon wor- Noordwijk-zijde later zwaar bevoch- den bereikt. Het in Leiden duidelijk ten beslissing. Hoe dan ook, Land- teruggewezen De Landbouw startte bouw kwam ook na de doelwisse- furieus, drong LDWS in de verdedi ging en nam binnen elf minuten "erdiende 2-0 voorsprong. Nadat Noordwijks topscorer Rob Kersber- een schot dng sterk uit de startblokken. Vis ser moest knap redden bij een inzet Kersbergen, terwijl de paal na gen al een drietal fraaie kansen had laten liggen, Ier die de vierde Noordwijk-treffer in de het toch deze spe- weg stond. LDWS overleefde het of- opende. Even later fensief en wist zich weer op gelijke werd doelman Wim Visser voor de hoogte te werken toen felle Barn- Kampen: 2-0. LDWS-coach teerde. Peter •ran Beek: We werden in Landbouw eve Stort uw bij'drage op postgiro t.n.v. do penningmeester MCN V-Amsterdam duel leek uit het vuur te zijn gesleept. Zeker toen Ger de Roode, na een overtreding van Barnhoord, zijn Ook al omdat LDWS het blijkbaar strafschop door doelman Jan Bier- aanwezige kleed van de angst had man zag gekeerd. Diezelfde Ger de afgegooid en nu meer de aanval Roode herstelde zich evenwel zeven zocht. Met (snel) resultaat. Amper minuten voor tijd door toch het win- minuten na Landbouws tweede Dende gelijkspel op het scorebord goal hadden George Moesman Pim van der Meer (de laatste met een uiterst fraaie half-volley) LDWS het scorebord weer langszij gebracht. Toch zag de De bal stuitte I and bouw-formatie, opnieuw aantre- tc schieten: 4-4. Een gelijkspel dat 5 seconden voor tijd nog bijna van >u zijn verdwenen, i een laatste wan hoopspoging van Siem Barnhoorn kans de rust met voorsprong te be- doelman Wim Visser liet dat •tiken. Gerard van Rijn, die eerder een treffer door arbiter Piet van der Paadt had zien afgekeurd, nam spor tief wraak en knalde twee minuten doelpunt, werd wegens aanvallen i volgens te duidelijk weten scheidsrechter v. d. Raadt en ontving cez. ook twee minuten strafbank Invaller-doelman Ger de Roode GERT JAN ONVLEE Het kampioensteam van LDWS, dat de Afdeling Leiden op 22 april tijdens de Districtskampioen schappen van West II, zal vertegenwoordigen. Staand v.l.n.r. coach Randy van Beek, Wim Visser, Bram de Roode, George Moesman, Pim van der Meer. Knielend: Cees de Roode, Henk SpiesGer de Roode en Cock Slingeland.

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 15