Lieverdjes zwaar gestraft Bijna vijf miljoen Veilig goedkoop op LDWS speelt toch tegen de Noordwijkse kampioen )oor straf commissie UEFA Willem Ruska en BBN: welles-nietes-sfeer KNWU STUURT WIERSTRA HET BOS IN BESCHEIDEN BASKETBAL PROGRAMMA Lotto en toto Ipswich Town in halve eindstrijd Tweede paasdag jeugdtoernooi bij Quick Boys Voorhout nu al kampioen ÏÏyresqleS debandl^ met de groene stip 7 Dat heet nou: "het betere .bromfiets-^ .werkJ.' VRIJDAG 28 MAART 1975 ZURICH De strafcommissie van de Europese Voetbal Unie (UEFA) heeft FC Amsterdam zwaar gestraft voor de incidenten tijdens de wedstrijden met FC Köln, zowel in Keu len als in Amsterdam. De UEFA gaf Amsterdam een boete van 5000 Zwitserse franken (4500 gulden) wegens het uiterst in correcte spel in de eerste wedstrijd tegen Köln op 5 maart. Bovendien kwam er nog een straf van 1500 franken bij wegens het afsteken van vuurwerk op de tribunes in de thuiswedstrijd tegen Köln. DEN HAAG Wim Ruska zal zijn verplichtingen aan de Budo- bond Nederland tot 1 juli gewoon nakomen. De judo-bondscoach, die zich per deze datum ontslagen acht door de BBN, reisde vandaag met een ploeg van vier judoka's naar Oostenrijk voor deelneming aan internationale wedstrijden. Ook bij de Europese kampioenschap pen in Lyon (half mei) zal Ruska de nationale ploeg begeleiden, nieuwe ontwikkelingen voorbehouden. Onder het motto 'de soep wordt niet zo heet gegeten als zij wordt opgediend' stond Wim Ruska donderdag al iets minder onverzoenlijk tegenover de bestuursleden van zijn bond. De Edammer blijft er evenwel bij dat hij onfatsoenlijk is bejegend met de brief, waarin wordt aangekondigd dat zijn verbintenis met de BBN in de huidige vorm zal worden beëindigd. Bondssecretaris Luiten, op een inderhaast beleede persconferentie donderdagmiddag, daarentegen: ,,We hebben Willem zo vaak ge schreven en gebeld, onder meer over de samenstelling van een landenploeg, maar hij kwam nooit over de brug". Ruska: „Hoe kan ik van vijf of zes mensen op de training een bruikbare landenploeg maken? Die trainingen zijn door gebrek aan medewerking van bondszijde de mist ingegaan". Luiten weer: „Wij hebben er juist alles aan gedaan om er nog een beetje van te maken. Maar het Nep niet, in tegenstelling tot bijvoorbeeld de adspiranten-training door Karei Gietelink". Het conflict is hiermee geraakt in de 'welles-nietes- sfeer', waarmee beide partijen in toenemende mate ongelukkig ziin. Ruska: „Als het bestuur toegeeft dat het fout is geweest ben ik mans genoeg om te zeggen: zand erover". En secretaris Luiten: „Of wij Ruska nog uitnodigen voor een gesprek hangt af van de hoofdbestuursvergadering van 18 april, van de beslissing die daar genomen wordt. Wij wilden Willem echt niet kwijt. We hebben nu de indruk dat hij zelf van het werk afwil". Twee komedianten op één foto: Bob Hope en Mohammed Ali. AMSTERDAM Me*, inganv van het seizoen 1975 zal Martin Wieretra niet meer optreden als coach en begeleider van de Ne derlandse stayers. De KNWU heeft gemeend, in verband met een andere opzet van de functie en taakverdelingen, een einde te moeten maken aan de samen werking met Martin Wiere*.ra die een aantal jaren als coach van de stayersgroep tegen onkostenvergoeding is opge treden. De KNWU. die de be slissing na een gesprek op don derdag aan Wierstra heeft mee gedeeld. vindt dat coaching, training en begeleiding van de baanrenners in één hand dient te zijn. Frans Mahn, in tegen stelling tot Wierstra in vol ledige dienst van de KNWU, zal zich, te beginnen met dit sei zoen. ook met de stayers bezig houden. Martin Wierstra had de ver bazing over zijn 'ontslag' gister avond nog niet van zich kun nen afzetten. „Het is gebruikelijk", zei hij 'dat een ooach of een trainer buiten vliegt, als er iets mis ls geweest Maar ik geloof in mijn geval te mogen stellen dat het juist erg goed gegaan is in de jaren dat ik met de stayers heto gewerkt.' In de tijd van Wierstra, die zich ook intensief heeft ingezet om de stayerij op het programma van de wereld kampioenschappen te houden, werden vijf gouden, vijf zilveren en vier bronzen medailles ver overd door Cees Stam. Jaap Oudkerk. Piet de Wit. Bert Boom. Gaby Minneboo en Mar tin Venix. Wierstra meent dat Frans Mahn niet de juiste man is om hem op te volgen. "Mahn heeft in de jaren dat hij met de baan- ploeg heeft gewerkt, weinig op zienbarende successen behaald en bovendien acht ik hem voor de stayerij volstrekt incompe tent. Mahn weet van stayeren ongeveer evenveel als een kik ker van piano spelen.' Bovendien werden drie spelers van Amsterdam geschorst voor een even tueel volgende wedstrijd in één van de Europese bekertoernooien. Abe van dien Ban kreeg een wedstrijd schor sing omdiait hij in Keulen uit het veld was gestuurd na het herhaaldelijk overtreden van de spelregels. Jong bloed kreeg dezelfde straf wegens zijn tweede gele kaart en Jansen ont ving zijn tweede schorsing voor een wedstrijd wegens zijn derde gele kaart i LEIDEN Een bescheiden bas- ketbalprogramma dit paasweekeinde, (Verend^ng~vaa draf- Den Haag De a van beroeps-sportmensen in Neder land zullen op 18 april in kort geding voor de president van de Haagse rechtbank de NSF vragen de organi saties als lid te aanvaarden. De Ne derlandse Sport Federatie had de aanvraag van die WCS (vereniging van contnaotspelens, voethal), WON (vereniging van oefenmeesters Ne derland, voetbal), WBW (vereniging beroepswMnanniers) en VDRP Voetbal Het Nederlandse ÜEFA- Jeugdetftal heeft gisteren tijdens het internationale voetbaltoernooi in Cannes gelijkgespeeld tegen Portugal: 11. De Portugezen plaatsten zich echter voor de halve finales dank zij een betere cornerverhouding (5 tegen 1). lotto professionals, paardesport) BS Leiden's eerste team komt al- Het bestuur van FC Amsterdam had leen voor twee vriendschappelijke bunnen worden, niet gehonoreerd! gisteravond de straffen van de UEFA wedstrijden in actie terwijl de da- nog niet in zijn bezit. Wanneer de mes en Luba een inhaalwedstrijd spe brief van de UEFA is binnengekomen len. Bij de jeugd alleen zal het bestuur van de dub zich er op dostriotsraivaau tussen Leiden beraden of beroep zal worden Luba. aangetekend tegen de opgelegde straffen. Niet alleen Amsterdam werd ge straft, ook Twente zal de UEFA een BS Leiden, dat eerder al trainings wedstrijden speelde tegen het Haag se Idem-Jumpers (eerste divisie) en tegen Kinzo (ere-divisie) speelt van- DEN HAAG De uitslag en toto nr. 12 is: Lotto: le prijs: geen winnaars. Het be drag van de le prijs wordt in gelijke delen verdeeld over de le prijs van de volgende week en de overige prijsklassen van deze week. 2e prijs: 3 winnaars, die elk bruto f 114.147,- ontvangen. KATWIJK Quick Boys orga- 3e prijs: 467 winnaars, die elk per niseert op tweede paasdag weer het TTT kolom f 948,-ontvangen. traditionele Jeugd-Paastoernooi. De Katwiik III i 1 4e prijs14.680 winnaars, die elk opbrengst van het toernooi, waarin Katwi* 111 Voorhout al het sportiefste elftal de Jan Pluim- graaffwlsselbeker wint, komt ten goe- LEIDEN - Hoewel de laatste ronde nog gespeeld moet worden, kan Voorhout I nu al de kampioens- vlag in de derde klasse B van d« Leidse Schaakbond hijsen, omdat de concurrenten, Lisse II en Lei derdorp in, te veel punten hebben verspeeld. Voorhout I bleef ook tegen Kat- het afsteken van vuurwerk in de avond reizen de Leidenaars thuiswedstrijd tegen Velez Most ar op Twente voor een ontmoeting tegen de UEFA-béker uitgeschakeld door 19 maart. Jan de Korte (Veendam) en Ted Hendriks (Go Ahead Eagles) zullen tot 31 Juli 1976 niet mogen uitkomen in wedstrijden, georganiseerd door de Leidse dames verloren de vorige halve finalist in het Europese toer- Arke Stars, kampioen divisie en bekerwinnaar. De dames spelen zaterdagavond de eerste FC Twente, heeft gisteravond de hal finales bereikt van het toernooi de Engelse voetbalbeker. Ipswich tegen Juventus uit Schiedam. De versloeg in Leioester Leeds United, drag vrij snel een 5-2 voorsprong. Daar- f st°kte dazaalc echter' Een beter de Zwaluwen jeugd-actie po- s'aande, ,PartJ eing verloren. Ten zonrtae io. De entree op sportpark Nieuw stelde Kraakman de zege vei- Zuid bedraagt f 1.voor volwasse- Voorhout kwam op 2-0, nen en f 0 50 voor kinderen t/m maar Lisse maakte weer gelijk. 16 jaar. Deelnemende verenigingen Daarna de Voorhoutse zege niet „nic h„f in de strijd voor A-B-en C junioren meer in sevaar geweest. Na de tijd- He ie nri7v ™rtt in veliïk: z«n: Alcmaria Victrix uit Alkmaar, controle was de stand 5-3. De beide ag van de le prijs wordt in gelijke -Tn, ctnm,.,nneie eearbitreerde nurtiipn hra<»Vitj»r« vnnr. per kolom f 37,- ontvangen, 5e prijs: 15.350 winnaars, die elk per kolom f 35,- ontvangen. Jackpot voor de lotto vi (no. 13) f 41.006. Toto: UEFA wegens gebeurtenissen tijdens de wedstrijden tussen de Jeugdelf tal len van Frankrijk en Nederland. De Korte wegens handtastelijkheden te gen de scheidsrechter, Hendriks we gens zware belediging van de arbiter. De strafcommissie va: onder voorzitterschap va to Bairibe (Italië), legde boetes op wegens het afsteken van vuurwerk en wangedrag van de toe schouwers. Zo werden bestraft: de middag om 16.00 u. 'n wedstrijd, die nood de landskampioenen, met wedstrijd met ruim verschil moeten nu in staat worden geacht te 3—2. Ipswich komt volgende week winnen en daarmee de zesde plaats terdag in de halve finales -eilig te stellen. Na de BS-dames speelt Luba zijn op één r wedstrijd van dit seizoen, de UEFA, tegen het Schiedamse Juventus. Ook dr. Alber- toernooi om de FA-befcer uit tegen laatste West Hom United. Leeds United en Ipswich Town stonden gisteravond de vierde keer tegenover elkaar prijs delen verdeeld over de le prijs 1de volgende week prijsklassen van deze week 2e prijs: 10 winnaars, die elk burto f 13.873,- ontvangen. crolHlra Aiuiuuilt v icbi ia uiu nin.iiia.ai- geiijze Noordwijk> stormvogels (IJmuiden), gearbitreerde partijen brachten Voor- c Katwijk en Quick Boys zelf. Het hout tenslotte een royale 6%-3% de overige ^inl om 10.00 uur en zal *e. 12.30 uur worden onderbroken E* grootste sprong maakte Noord een gezamenlijke broodmaaltijd. wiik UI. Na twee nederlagen boek- Het einde van de strijd is gepland te dit team drie opeenvolgende i Luba gokt op de zesde plaats, en ln in de kwartfinales. De drie voorgaan- het compleet aan de start de duöls eindigden onbeslist. to f 1.325,- ontvangen. Jackpot voor de toto 13) f 48.256. Spaanse bond, Rode Ster Belgrado (13.000 franken), HSV Hamburg, Ju ventus Turijn, de Franse bond, St. E tri enne, Bayern München en Leeds United. wellicht beslissend is voor het dis trictskampioenschap, tussen BS Lei- dens tweede Jeugdteam en Luba. 2n het paasweekeinde is tot slot een groot toernooi van het district (op 29, 30 en 31 maart) ln de sporthal aan de Steenwijklaan in Den Haag waar o.a. diverse BS teams aan deel- ?sPor«S: 13? winnaars' eUc bru" rond 15.30 uur. Er wordt gestreden winningen. Dat tilde Noordwijk van om vijf prijzen, die het eigendom de laatste naar de derde plaats, zondag (n van de Wjnnende vereniging zullen Allereerst moest een gehandicapt Lisse II eraan geloven. De Lissena- ren hadden drie reserves opgesteld van wie alleen Van Helden de winst pakte. Noordwijk bouwde daardoor vrij vlotjes aan een 4%-2% voor sprong. Uit het trio hangpartijen haalde Lisse slechts anderhalve punt, zodat Noordwijk dit duel met 6-4 ADVERTENTIE Puzzelaktie Geven voor Leven Nog f 310.917,71 en het vijfde miljoen in de nationale puzzel- bureaus te leiden (Witte Singel ADVERTENTIE actie „Geven voor Leven" is bereikt. Dit zou de eerste maal in de geschiedenis zijn dat in een puzzelactie in dagbladen zo'n enorm bedrag bijeen wordt gepuzzeld. De stand voor „Geven voor Leven" is na puzzel 25: f 4.689.082,29. Dit is de laatste oproep om mee aantal k's insturen, zowel per giro te puzzelen. U kunt de oplossing als per briefkaart, tot 3 april. Wan neer u per girokaart inzendt, kunt u de slagzin plus het aantal k's in vullen onder „mededelingen". Op briefkaarten de slagzin op de adres zijde en op de andere zijde het aan tal k's. U mag zoveel inzenden als u wilt. Wel voor elke oplossing een aparte girokaart of briefkaart gebruiken met tenminste f 1,- extra. De uitslag van puzzel 26 wordt zaterdag 12 april gepubliceerd. i alle den Rijn (Juliana- Zij het onder protest Trekkingslijst puzzel 25. Weekhoofdprijzenaa Auto, type Peugeot 204: LEIDEN De zaalvoetbalkampioen van het rayon Lelden, LDWS, zal toch zij het onder protest aantreden voor de twee wedstrijden tegen Noordwijks titelhouder FC Landbouw om het kampioenschap van de Afdeling Leiden. Dit Dijk-Jordens, Van Looystraat heeft LDV^ lret afdelingsbestuur (vanochtend) Eigentijds horloges ontworpen door Franse modekoningen, die Schaap Citroen van Gelder Juweliers Diamantairs, met Juweliershuizen In Utrecht, Amsterdam, Den Haag, Rotterdam, VENLO, Roermond, Maastricht, Eind hoven, Den Bosch, Leidschendam, Sassenheim en Roosendaal, als heel speciale prijs In onze puzzelaktie ter beschikking heeft gesteld. Voor U ill Te winnen I Door mee te doen aan de puzzelaktie, voor het zilveren Koningin Wilhelmina Fonds t.b.v. de kankerbestrijding in ons land. 5, Son. Philips kleurentelevisie: me juffrouw G. Linthorst, Withagenweg 36, Klarenbeek. Bauknecht vaatwasautomaat: me vrouw H. Schippers, Villa Carlo, Boe- laan 7, Hilversum. Olga springboxcombinatie: ir. J. A. Emeis, Ruyckrocklaan 172, Den Haag. Waardebon van f 1000 van Witte- veen: J. Smulders, Dillenburglaan 23, Tilburg. Peugeot damesbromfiets: mevrouw Smulders, Thibaltstraat 68, Valken rug (L). Petri fotocamera plus tas: N. Buis Vulcanusweg 101, Delft. Singer Starlett naaimachine: N. Kroon, Weltevredenplein 28, Haar lem. Home-trainer fiets Carnielli: J. van Boven, Jacob van Ruysdaelstraat 76, Groningen. Vier Conti TS autobanden: M. Teuwen-Josephy, Montenslaan 6, Breda. In het verspreidingsgebied van het Leidsch/Alphens Dagblad viel voorts de volgende weekprijs: Giemme autowashandschoen: J. van Baardwijk, Tulpstraat 21, Kat wijk a. d. Rijn. De volledige trekkingslijst ligt van af maandag a.s. ter inzage op onze laten weten in een reactie op een per koerier ver zonden schrijven van de Afdeling, waarin werd gesteld dat indien de Leidenaars niet zouden spelen, FC Landbouw automatisch als kampioen van de Afdeling zou worden beschouwd. LDWS komt met dit besluit terug op een eerder deze week genomen beslissing. Toen stelde LDWS in een brief aan het afdelingsbestuur, zich op dit moment al rechtmatig kampioen van de Afdeling Leiden te kunnen noemen. Een standpunt overi gens, dat het bestuur van de Leidse vereniging nog altijd huldigt. „Wij zijn", zo lezen we in de brief die vanochtend op het Bondsbureau van de Afdeling Leiden is gearriveerd, 7,met u van mening dat er sinds vijf jaar twee eerste klassen bestaan. Een historisch gegroeide situatie, waarin de Noordwijkse eerste klasse (die geen degradatie kent) in feite altijd al in een bevoorrechte positie heeft verkeerd. LDWS vecht deze positie nu aan, afgezien Van alle veranderingen (hoofdklasse of niet) die er eventueel aan het eind van dit seizoen zullen plaatsvinden. LDWS wil dan ook een uit spraak van de Afdeling Leiden of deze bevoor rechte positie van Noordwijk al die jaren wel juist is geweest. En of deze positie niet in strijd is met de geldende KNVB-reglementen". „Gezien de korte termijn", zo vervolgt de brief, „zijn wij op dit moment echter alsnog bereid onder protest beide wedstrijden tegen FC Land bouw te spelen". Bij Sassenheim II had Noordwijk het gemakkelijker dan de 4%-5% eindstand zou doen vermoeden. De laatste twee partijen gaf Noordwijk namelijk remise om uitspelen dan wel arbitrage te omzeilen. Philidor VIII was een groot "makkie" voor Noordwijk. De Lei denaars die met acht man achter de borden zaten, zorgden nog wel voor 2-2, maar daarna wandelde Noordwijk naar 6-3. Dow enige on reglementaire handelingen dankzii te weinig kennis van het blauwe LSB- boekje aan Philidor-zijde ging de hangpartij waarin Philidor gewon nen stond, ook nog naar Noordwijk 7-3. De grootste zege in deze klasse werd tot nu toe door Lisse II be haald. Het slachtoffer Katwijk in ging met 8-2 ten onder. Lisse ver loor twee partijen waarvan één door een kapitale blunder. Leiderdorp III speelde te wissel vallig om Voorhout ernstig te be dreigen. Tegen Sassenheim n behaal den de Leiderdorpers 'n ruime 7%- 2% zege, maar deze was geflatteerd, want Zwetsloot maakte vanuit ver loren positie remise, terwijl Grim vanuit een dergelijke stand zelfs won. Bij Philidor VIII liep Leider dorp tegen de lamp. Het kwam nog wel met l%-2% voor, maar Phili dor drukte dankzij sterk spel aan de "staart" naar een 7%-2% zege. Tot nu toe Philidor's enige wapen feit. Katwijk III deed op de valreep de rode lantaarn over aan Sassenheim n door dit team met 6-4 te klop pen. De jeugdspelers van Katwijk zorgden voor drie van de zes pun ten. Met nog één ronde te spelen is de stand in klasse III B: 1 en kampioen Voorhout I 5 ge speeld. 10 matchpunten, 31 bord- punten; 2 Lisse II 6, 7, 33; 3 Noord wijk III 5, 6, 26%; 4 Leiderdorp III 5, 5, 25; 5 Katwijk III 5, 4, 21; 6 Philidor VIII 5, 2, 22% en 7 Sas senheim H 5, 2, 21. ADVERTENTIE HONDA. 'Kan tegen een ''stootje. Weergaloze rwegligging, 4 versnellingen^ kickstarter, accu, voor- en achtergeveerd. Extra: afsluitbare helmhouder, 2 spiegels, 2 reflectoren opzij van de voor- vork, opgebogen i uitlaat. I Honda SS50Z hééft "t helemaal...' de grootste tweewieledabrikant ter wereld. inlichtingen: Honda Motor N.V. Lierenstraat 5 Ridderkerk tel 01804-16300

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 15