Anderlecht blameert 'wereldvedetten': 8-3 n mm Met ingang van 1 april 1975geldt een lagere rente voor de volgende Amro spaarrekeningen: Zaalvoetbalcompetitie op de woensdagavond? De rente op Spaar-Plus-Boekie en -Rekening is onveranderd 7%. amro bank Benefietwedstrijden uit de tijd Schuering blijft winnen in PONDERDAG 27 MAART 1975 KOERSEN OP DUINDIGT Wittenburg-prijs 2040 m: 1. Mo- leymaker (J. van Dooyeweerd) 153.8 1.25.2, 2. King Axkit, 3. Koby ïe-nshorn. Winn 1,80 pl 1,50 3.10 170, kopp 11,10 trio 568,90. rWv Kievit-prijs 2040 m: 1. Niels Areta Z,' - (A. Harmsen) 2.55.9 1.26.2, 2. Narcis Vier Stoik G, 3. Moguette P. Winn 2,60 pl 1,30 ^laiSt-nrHi ei en v i wereld leverde dan ook geen IC. imming) 2.57.7 1.23 8.'2. Ken Wil- llams, 3. Jelle van Willy. Winn 11.- Jl 9,- 2,70 5,30, kopp 79,90 trio 2138,60. Baby Blue-prijs 1900 m, ren: 1 Midnight (C. van Deuren 212.6, I. Fighting Jinks, 3. Notre Noblesse. ,'w,*„,h Winn 1,80 (stal), pl 2,- 2 20 1 10 In het moeras van het Astridsta- koon 69 70 dion, waarop normaal gesproken BRUSSEL Voor even is „den Polle" internationaal weer in de picture geweest. Jaren geleden is het alweer dat „den Polle" daaruit verdween, want sinds de collectiviteit van het voetballen intensiever arbeid van een ieder vergt, wordt buiten België nog maar weinig van de frêle balkunstenaar vernomen. Maar gisteren was het zijn dag. Zoals Jurion, Pop Hanon en Popeye Piters die eer ooit in België ten deel viel, ontrolde zich op het moeras waarin de verse mat sinds Anderlecht-Leeds United veranderde, de benefietwedstrijd voor Paul van Himst. Op de dag van Van Himst we melde het van de vedetten. Johan Cruijff was ervoor uit Spanje geko- met in zijn gezelschap Rinus Michels. Eusebio verliet er even het onrustige Portugal voor en zelfs Pe- le had er een vliegreisje naar Euro pa voor over gehad. Al die sterren ten spijt, bleek op de dag van Paul van Himst dat be nefietwedstrijden door de tijd zijn achterhaald. Want waar het show element bij voorgaande elementen van dat soort het gemis aan wed strijdsfeer ruimschoots konden ver goeden, daar bleek dit keer geen en kele compensatie aanwezig. Voetbal anno 1975 is een zaak, die zonder 'n inzet niet haalbaar meer is. Anderlecht tegen de rest van de derzijds respect op, 3 die blamerend genoeg was voor de vedetten om zich nooit meer voor 'n dergelijk voetbalgala beschikbaar te 69,70. Rust en Vreugd-prijs 2120 m: 1. Ki- r van Ursem (P. Laan) 2.57.4 1.24.5, Lime du Bois, 3. Kaninga. Winn ,50 pl 2,- 2,20 4,20, kopp 15, 229.80. Beauty Folly-prijs 1300 m, ren: Ophelie (A. McGarrity) 1.24.9, 2. av?ndel, 3. Abervale. Winn 2,20, pl ,10 1.20. kopp 6.70. geen voetbal mogelijk was, was An derlecht zo gretig dat het op een af gang voor de wereldvedetten uit- trio draaide- Toen de Belgische arbiter Loreaux voor inrukken blies, stond er niet de verwachte 3—3 of 44 uitslag op het scorebord, maar 8—3. Op de dag van Paul van Himst (32 jaar) regende het. Niettemin bleek Kerkehout-prijs 2040 m: 1. Mont^ Eddie Merckx op de tribune aanwe- Juitenzorg IJ. Hendrlkx) 2.45.9 1.21.3 Saf FIFA-voorzitter Joao Have- Karei Duke. 3. Val de Vrie. Winn Ian8« de présance en waren ,50 pl 1,30 2,30 7,20 kopp 4,90, trio KNVB-voorzitter Meuleman en de 368.10. scheidende bondscoach Georg Kno- Snowboy-prijs 2800 m hordenren: bel over de grens gewipt. Fieldmaster (H. v.d. Kraats) 3.28.5, Anderlecht wilde slechts één ding 2. Heretic, 3. Red Countess. Winn winnen. Dat droeg ertoe bij dat de ,60. pl 1,40 1,80, kopp 1,80. pogingen van Eusebio, Pele en zelfs Groot Haesegroenprijs 2040 m: 1. die van Johan Cruijff in de bagger de Marko van Echten (W. van Dalen) lachlust opwekten. Anderlecht sloeg .47.3 1.22.-, 2. Karei Volann, 3. Lan- toe vanaf de penaltystip, toen Kata- te Ros. Winn 3,40, pl 1,80 1,60, kopp 8,- linski een inzet van Ladinski met de io 65.20. handen keerde. Natuurlijk heette de Stoephoutprijs 2220 m: 1. Lord executeur Paul van Himst. Ander- fcoodnoot (W. Geersen) 3.06.5 1.28.-, lecht haalde verwoestend uit via Mark Anjo, 3. Leonis Careless. Ladinski en dat betekende 20 en Winn 3,10 (stal), pl 2,20 2,30 3,-, kopp Anderlecht raasde door via Van der 17,20. Eist wat 3—0 was. Intussen stopte Totalisatoromzet f 287.262. Ruyter een strafschop van Pele en Pele, Cruijff en Pol van Himst (midden), die een plaquette krijgt uitgereikt voor zijn benefietduel. een van Eusebio. Weliswaar had Jo se Altafini ook twee momenten van succes, maar Ladinski haalde nog voor rust uit voor 4—2. Tomazevski, Viera, Pele, Eusebio Amancio, Altafini en Cruijff had den het toen al bekeken. Piot, Rivera, Babington, Delikaris, Jadrzinlho, So- til en Paulo Cesar maakten daarom de tweede helft van de afgang mee. Rijsbengen, Heredia, Katalinski en linksback Willem van Hanegem Jeugd Lugdunum naar Engeland LEIDEN Vijftien c-juniorerx van Lugdunum zijn gisteravond met drie jeugdleiders per nachtboot op weg gegaan naar Engeland waar zij tot de enigen die 90 minuten speel- volgende week vrijdag zullen blijven, den. De jeugdige Leidenaars brengen een tegenbezoek aan het plaatsje Bod- Nico- min (Cornwall); vorig jaar waren de de "Kikkers". Zaalvoetbal(l) Het advies van de zaalvoetbal- commissie van de Afdeling Leiden aan het afdelingsbestuur met in gang van komend seizoen een hoofdklasse te vormen (waarin plaats zou zijn voor vijf Leidse en een even groot aantal Noordwijkse eersteklassers) heeft de nodige weerstanden opgewekt. Niet van Leidse zijde: de verenigingen uit Leiden hebben met de clubs uit Katwijk en Lisse via een verleden jaar samengestelde werkgroep al aangedrongen op de invoering van een dergelijke overkoepelende klasse. Maar wèl van de Noord wijkse zaalvoetbalgemeenschap die zijn geschonken 1ste klas niet zonder slag of stoot wenst prijs te geven. Zij zegt liever recreatie- voetbal te willen blijven spelen. Kennelijk gaat men er daarbij van uit dat in Leiden géén recrea tie voetbal zou worden gespeeld. Nog afgezien van het feit of re creatievoetballers zich zouden moeten bezighouden met het deelnemen aan welk kampioen schap dan ook, moet het wèl door "Noordwijk" halsstarrig vasthou den aan het privilege van een eigen eerste klasse toch een wat vreemde zaak worden genoemd. Van het moment af dat de toen malige voorzitter van de Leidse zaalvoetbalcommissie, mr. dr. J. J. de Jongh (nu vijf jaar geleden) besloot de Noordwijkse verenigin gen in een onafhankelijke eerste klasse in te delen, moet het ook de clubs uit het rayon Noordwijk duidelijk zijn geweest dat deze regiovorm binnen een afdeling van de KNVB, geen lang leven be schoren kon zijn. Al bij instelling van deze eerste klasse mocht, zij het aarzelend, de term overgangs regeling worden gebruikt. Niet echter door "Noordwijk", dat nu allerwege verkondigt dan maar liever in de (niet bestaande) der de klasse N te gaan uitkomen. Daarbij vergetend dat zelfs in deze fictieve klasse onder de KNVB-vlag zal worden gespeeld. Dat zelfs in "3N" de integratie met Leidse, Lisser en Katwijkse verenigingen waar "Noordwijk" zich een groot tegenstander van toont zal worden doorgevoerd. En dat zelfs in "3N" ook op maan dag en dinsdag zal moeten wor den gespeeld. Een "onhaalbare kaart" volgens de aan de oude, vertrouwde woensdagavond "vast geplakte" Noordwijkse verenigin gen. die de laatste weken echter wel kans zagen op "andere" avon den voor de beker in het strijd perk te treden. Twaalf Noordwijk se zaalvoetbalverenigingen (het Kikkertje stemde als enige voor de hoofdklasse) lijken nu bewust voor wild voetbal te hebben geko zen. Een trieste zaak voor het Leidse zaalvoetbal, er vallen enige Vrij spel top-ploegen uit de (officiële) zaalvoetbalboot. Triest ook voor 'Noordwijk', dat zijn zaalvoetbal toekomst nu wel erg somber mag Zaalvoetbal(2) Zo mogelijk nog triester moet de (voorbarige) reactie van LDWS de kampioen van het rayon Lei den, op de houding van "Noord wijk" worden genoemd. De Leidse titelhouder had al eerder gesteld zich als enig echte kampioen van de Afdeling Leiden te beschou wen en heeft (eergisteren) defini tief geweigerd tegen Noord wij ks nummer één, Menken Landbouw om de afdelingstitel in het veld te treden. De reactie van LDWS is onjuist. De regeling voor de hoofdklasse, waar "Noordwijk" zich zo tegen verzet, geldt pas voor komend seizoen. Dit jaar speelt men dus nog volgens de oude opzet, die bepaalt dat de kampioenen van de rayons Leiden en Noordwijk in twee duels uitma ken wie zich afdelingskampioen mag noemen. Die kampioen mag vervolgens de Afdeling Leiden vertegenwoordigen in de strijd om de titel van het District West II en (bij winst) op de nationale kampioenschappen. Daar kan niet aan worden getornd. Maar afee- zien daarvan. Wanneer LDWS zich als de enig echte kampioen van Leiden beschouwt, zou het niet opzij mógen gaan voor de confrontatie met een Noordwij ks "recreatieteam". Dag, dag Het ziet er naar uit, dat we vrij dagavond 'dag. dag' moeten zeg gen tegen de Club 101maar dat gebeurt dat is duidelijk zon der 'heerlijke lach'. We hebben de Club 101+ goed een jaar in 'ons midden' mogen hebben. De vereniging van contributanten, die het Leidse sportleven een sti mulans wilde geven, was groot op gezet, te groot misschien voor Leiden, waar menigeen zich wat verslikte in de 'project-managers' van Piet Erades. Maar met deze zakenman aan het roer leek de Club 101+ toch een voorspoedig leven tegemot te gaan. Het wk- elftal van Haiti werd naar Leiden gehaald (een groot succes) en in de Groenoordhal mocht Anton Geesink en zijn catch-as-catch- can-gezelschap onder auspiciën van 'de Club' een voorstelling ge ven. Maar daarna viel er een gor dijn van stilte over de Club 101 „Ze gaan een wedstrijd stratego organiseren", hoorden we veertien dagen geleden een bekende Leidse sport-persoonlijkheid vertellen. Het was niet vriendelijk bedoeld. En het ging vooraf aan het toch nog onverwachte 'over lijdensbericht', dat secretaris André de Jong afgelopen week rondstuurde. „We hadden meer willen doen Het heeft niet zo mogen zijn. Vrijdagavond zal misschien nog een laatste poging worden gedaan de patiënt weer op de been te helpen, maar de dokters zullen dan toch wel van uitzonderlijke klasse moeten ztjn„.. Uitwisseling Leiden en Oxford staan aan de vooravond van hun 29ste uitwis seling. Op zichzelf is het een hele prestatie dat de twee steden het contact al zo lang in stand hou den. Veel van dit soort uitwisse lingen. die vlak na de oorlog als paddestoelen uit de grond rezen, zijn immers al vele jaren geleden wegens gebrek aan belangstelling opgedoekt. Aanvankelijk was Leiden—Oxford alleen een sportontmoeting. En in de jaren veertig en vijftig stond die op een zeer behoorlijk peil. Dat kon ook, omdat het aantal verstrooiingsmogelijkheden in die tijd nog vrij beperkt was. Het werd nog als een uitje gezien, al kon lang niet iedereen gemakke lijk heenstappen over het feit dat de ^deelnemers zelf de reiskosten moesten betalen. Maar toen de welvaart of wat daar voor doorgaat in de jaren zestig zijn intrede deed, zakte het sportieve peil van de uitwisseling snel. De jeugd kreeg andere dingen aan het hoofd, een weekje Oxford (Leiden) was niet meer iets om je over op te winden; in de zo mervakantie kon je overal naar toe waar je wilde. De comité's in Oxford en Leiden hebben die ontwikkeling tijdi-g onderkend en het roer omgegooid. De sport werd teruggedrongen en andere groepen kregen een kans: huisvrouwen, brandweerlieden tot amateurfotografen staken de plas over. De sport, eens het harte- bloed van de uitwisseling, raakte steeds verder op de achtergrond. Dat is jammer, maar er is onder de huidige omstandigheden wei nig aan te doen. Misschien dat over een aantal jaren het getij weer keert. Als Leiden—Oxford dan tenminste nog bestaat Toen Anderson, Verheyen laas op 7—2 aanstuurden verhuisde Engelsen te gast Van Hanegem naar de rechtsbuiten- Lugdunum zal zowel plaats. Niet dat dat wat uitmaakte, want ook op die plek bleek hij, de enige die de bal uit de modder over langere afstand bij een medestan der kon brengen. Nadat Nicolaas voor 8—2 zorgde, was Paulo Cesar einde lijk aan de beurt (8—3). veldvoetbalwedstrijd spelen tegen een schoolteam van Bodmin. Later volgt nog een wedstrijd tegen een schoolteam van Wadebridge. Op het programma staan verder ondermeer een rondreis door Plymouth, een boottocht en zeevissen. ADVERTENTIE Spaarboekje of spaarrekening 434% (was 596). Spaarrekeningen met een opzegtermijn van - 3 maanden 5% (was 534%) -12 maanden 534% (was 696) - 6 maanden 534% (was 53496) - 24 maanden 634% (was 796) Eigen Huis Spaarplan 834% (was 834%) (als gevolg van de recente renteverlaging van Amro Woninghypotheken). Afdeling Leiden onderzoekt mogelijkheden LEIDEN Het bestuur van de Afdeling Leiden zal contact op nemen met de directie van de Groenoordhal om de mogelijkhe den van het spelen van de zaal voetbalcompetitie op de woens dagavond te onderzoeken. Mr. dr. J. J. de Jongh, voorzitter van het afdelingsbestuur, over de oorza ken van dit, in de maand april te verwachten eerste, officiële con tact: "Het Leidse zaalvoetbal lijkt zo langzamerhand in een impasse te zijn gekomen. Wij, als afdelingsbestuur, willen dan ook alle mogelijkheden nagaan die ons uit die impasse kunnen hel pen". De instelling van de hoofdklas se zaalvoetbal, gisteren door het bestuur van de Afdeling Leiden officieel bekend gemaakt, vormt een van de grootste moeilijkhe den waarmee "Leiden" op dit mo ment te kampen heeft. De Jongh: "De invoering van de hoofdklas se, waar de Noordwijkse vereni gingen het zo moeilijk mee heb ben, is inderdaad een van de hoofdoorzaken waarom wij nu alle mogelijkheden nog eens wil len nagaan. De clubs uit Noord wijk kunnen nu eenmaal moei lijk op de dinsdagavond spelen en als wij in die situatie iets kunnen verbeteren, zullen we dat beslist niet laten. Maar het is bepaald niet zo dat we met de aankondi ging van dit onderzoek te ken nen geven ons te buigen voor Noordwijk, en zeker niet ten kos te van de verenigingen uit Lei den, Lisse en Katwijk. Mochten er in theorie mogelijkheden zijn op de woensdagavond te spelen, dan zullen wij ons opnieuw be raden. Want het is zeker niet denkbeeldig dat we, door op woensdag te gaan spelen, weer andere problemen zullen ontmoe ten. We zullen, nogmaals als er echt mogelijkheden zijn op de woensdagavond, de kwestie van twee kanten goed bezien, om dan onze beslissing te nemen". Overigens heeft Mr. de Jongh op dit moment nog geen enkele aanwijzing om te kunnen gelo ven in een positief, dan wel nega tief antwoord van de Groen oordhal. De nu gestarte actie van het afdelingsbestuur kan het begin zijn van betere tijden. Indien de Groenoordhal inderdaad op woensdag beschikbaar zou ko men, kan de houding van „Noordiwijk" even in het midden laten in Leiden een nieuwe fa se worden ingeluid. Immers: het meest zwaar wegende argument dat de Leidse veldvoetbalvereni- gingen tot nu toe tégen het zaal voetbal hanteerden, was juist die dinsdagavond, een trainings - avond bij veel clubs. Mocht de zaal nu op woensdag in gebruik komen, dan lijkt niets de komst van alle selectiespelers in de hal meer in de weg te staan. GERT-JAN ONVLEE. Ook de rente op de overige spaarvormen is ongewijzigd. VOETBAL In de Belgische com petitie is in de eerste afdeling de wedstrijd tussen Berdhem en Be ve ren geëindigd in 0-0. Damestoernooi LEIDEN. Lugdunum organiseert op eerste Paasdag een voetbaltoernooi voor dames. Aan dit evenement, dat 's morgens om half elf begint, nemen oeel: UDO, Spartaan'20, Sportclub Lisse. GW'57 (Grave), Lugdunum (poule I) en Sliedrecht, DUNO Den Haag), Gouda, Weteringse Girls en SJZ (poule II). LEIDEN In het toernooi om het persoonlijke kampioenschap van de Leidse Schaakbond heeft de LSG'er Soliuering met de fraaie score van vijf uit vijf een zeer goed uitgangs punt om in de komende twee rondes de titel van Theo Piket over te ne men. De uitslagen in de eerste groep luiden: A. A. Schuering B. van Dijken 1-0; D. Sikkel J. Baart %-y2; J. v. d. Wiel A. Nieuwland 1-0 regl.; G. L. Haasnoot J. Bey 1-0; E Bongers Th. Piket uitg.; W. D. Wiebes C. Rentes 1-0; A. Hen- driksen J. M. Ossewaarde %-%; G. v. Dfjk J. v. d. Wijngaard 1-0; A. H. Boode E. Ketting 1-0; P. J. Piket - R. M. Mieremet 0-1; G. Both B. Houweling 0-1; L. Barendse F. Weber 1-0; J. Koet Th. P. v.d. Berg 1-0; H. J. v. Duyvenboae L. Jongsma 0-0 regl.; N. Dukker G. den Broeder 1-0 regl. Doordat in de tweede groep kop lopers Geyer en Vrieze een rustige remise speelden gaan hier nu na de vijfae ronde vier spelers aan de lei ding: Vrieze, Geyer, Rijnsburger en v. Oudshoorn. De uitslagen: M. Vrie ze A. Geyer %1V4; A. A. Rijns burger J. W. Wiersema 1-0; C. Koeleman J. v. Oudshoorn 0-1; R. de Boer F. J. Geertsma 0-1; D. Oosterman L. van Tongeren 1-0: G. Devilee R. Tauber 0-1 regl. R. F. Laven P. van Leeuwen 0-0 regl. Ali wellicht in ring met Norton of Joe Bugner NEW YORK De directie van de Madison Square Garden in New York heeft Mohammed Ali, de we reldkampioen boksen in het zwaar gewicht, een beurs van twee miljoen dollar (ruim vijf miljoen gulden) ge boden wanneer hij zfjn titel wil ver dedigen tegen Joe Bugner (Eng.) ol zijn landgenoot Ken Norton. Mohammed Ali, die maandagavond in Cleveland zijn wereldtitel met suc ces verdedigde tegen Chuck Wepner (VS), heeft al laten weten belang stelling voor het aanbod te hebben. De Madison Square Garden wil het gevecht vaststellen op 9 juni. Er zal die avond nog een tweede gevecht om een wereldtitel worden gehouden tussen de lichtgewicht Roberto Du- ran (Panama), de kampioen, en de Sehot Ken Buchanan.

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 17