Egypte dreigt met hardere oerwaarden voor Israël NAAST HET NIEUWS nieuw van heuga: Vietcong meldt zeer grote buit in Italiaanse communisten niet gelukkig met agitatie collega's in Portugal Wellicht gesprek Kissinger-Gromiko in Wenen Gezien bij Ook VS accepteren geen discriminatie zelf zien bij loop eens binnen bij: Hebt al kennis gemaakt met de nieuwe VW's en AUDI's van Kamsteeg? TRIJDAG 21 MAART 1975 PAGINA 9 zwoOEAN/JERUZALEM (REUTER/AP) Hoge Egyp tische regeringsfunctionarissen hebben gisteravond de waar schuwing geuit dat de Arabische voorwaarden voor een oplossing van het conflict in het Midden-Oosten veel zwaarder zullen worden, als Israël niet instemt met onmiddellijke terugtrekking van militairen uit Egyptisch gebied. Zij spraken de mening uit dat Israël 'dwaas' zou zijn, als het de kans op een nieuw troepenscheidingsakkoord aan het Egyptische front niet zou aangrijpen. kabinet gisteren, zeiden de Egypti- houding veel verandering is geko- sche functionarissen dat ze verrast Bij zijn aankomst in Assoean door wat zij omschreven als verklaarde de Amerikaanse minister 'nieuwe halsstarrigheid van Israël', niettemin dat hy 'nieuwe ideeën' uit Niemand had dat verwacht, ook dr. Israël bij zich had. Kissinger niet, zeiden ze. President Sadat en minister Kis- Een Egyptische woordvoerder zei singer hebben gisteravond twee en dat Egypte niet verwachtte iets 1 geconfereerd. Het Kissingers vredesmissie in het Mid- dent zei na afloop dat den-Oosten „staat op de rand mislukking". Dit heeft de Amerikaan se omroep CBS gemeld. Correspondent Marvin Kalb moeilijkheden principe nog niets was veranderd". Kissinger zou vanochtend terug vlie- gen naar Israël om dan morgen of de~Ame7ikaanse omroep"CBS die de zonder opnieuw naar Assoean te gaan. van de Amerikaanse minister Amerikaanse functionarissen heb- Buitenlandse Zaken meemaakt, intussen de mogelijkheid geop- Kissinger verklaart op een persconferentie in Jeruzalem, dat hij met nieuwe Israëlische denk beelden naar de Egyptische president gaat. Rechts de Israëlische minister van Defensie ADVERTENTIE zei dat er drie grote terreinen van verschil van mening tussen Egypte en Israël bestaan. •Israël wil dat alle ontruimde ge- perd dat Kissinger morgen naar We nen zal vliegen voor een ontmoeting met de Russische minister van Bui tenlandse Zaken Andrei Gromiko. Hij zijn ambtgenoot verslag willen bieden van de Sinaï gedemilitari- uitbrengen van zijn vorderingen tij- 6eerd worden. Egypte wil slechts dens zijn missie in het Midden-Oos- smalle gedemilitariseerde zodat zijn leger de strategische pas- Een ontmoeting met Gromiko in de Sinaï onder controle zal erop wijzen dat Kissinger al wat Hong Kong Washington (AP/Reu- steun van Moskou en Peking ter) De Vietcong heeft gisteren Noord-Vietnam was geprotesteerd, laten weten dat haar strijdkrachten wat Zuid-Vletnam b tijdens het Jongste offensief in Zuid- had met de V S niet Vietnam bijna 40.000 man Zuidvietna- beraadslaagd over het besluit het eet mese regeringstroepen buiten gevecht trale heuvelland en andere grote de. hebben gesteld. Hierbij zijn een in- jen van het land prijs te geven aai fcporen gevonden logstulg Van ontvoerders Peter Lorenz hebben. Israël wil dat de VN-troepen een definitief mandaat voor het behoud van de vrede hebben. Egypte stem de in met een mandaat van slechts één jaar. Israël dringt aan op een „verkla- Wat Zuid-Vietnam betreft, dit land ring van non-beligerentie". Egypte verwierp dit concept maar zou mis schien onofficieel iets in die richting willen doen. Kissinger is gisteravond - -WÊ ..v. Haajo uv. a»*, in Assoean in Egypte aangekomen, fanteriedivisie, twee grote eenheden de Noord-Vietnamezen, en evenmin Het was voor de vierde keer op zijn rangers, twee tankregimenten en 25 Washinton meegedeeld dat dit ging elfde zending naar het Midden-Oos- bataljons infanterie. 10.000 geweren, gebeuren. ten. 100 kanonnen, 600 militaire voertui gen, 50 tanks en duizenden tonnen munitie waren de troepen van de Vietcong in handen gevallen. In het communique van de Vietcong wordt voorts gezegd dat haar troepen de provincies Kontum, Gia Lai, Dar Lac, Phubon en Quang Tri met alle pro vinciale hoofdsteden hebben bevrijd. Namens het Amerikaanse ministe rie van. Buitenlandse Zaken is gis teren meegedeeld dat Noord-Vietnam zijn grote militaire operaties van WASHINGTON (Reuter) Een de laatste tijd heeft kunnen voeren Amerikaanse firma die een contract Corporation in Los Angeles. massale leveranties van oor- heeft gekregen voor het opleiden kreeg het contract ter waarde door de Sowjet-Ume e- gg vooruitgang heeft geboekt. ADVERTENTIE Katoenen T-shirt vanaf 9,95 Kleurig bedrukt met een dessin van landkaartjes. Maten 104-116- 128-140. Saoediarabische natio- T7 miljoen dollar in Januari. Het is De woordvoerder kon geen concre- Iend geach'te ciausuies uit het nale garde, heeft vier discrimine- het eerste contract voor zei dat het hem te cijfers niet bekend via de diplomatieke wegen tegen de tract geschrapt. Daaronder is die ln de praktijk Joden stelling uitsloot. fVLST-BERLIJN (Reuter) De ITèst-Berlijnse politie heeft verschei- Uitgesteld Het Russische super- hoofdkappen gevonden die wel- sonische lijnvliegtuig Toe-144 wordt Washington, zei gisteren dat Icht gebruikt zijn door de ontvoer- de CDU-leider Peter Lorenz. kappen en een draagriem niet eerder dan volgend jaar in dienst gesteld, zo heeft de Sowjet- Russische minister van Burgerlucht- angetroffen bij het geluidwe- vaart, maarschalk Boris Boegajew, parti culiere onderneming in de Verenig- ce Staten voor het opleiden van n' tewerk- buitenlands leger. De ene clausule luidde dat Vinnel geen werknemers zou aantrekken Benjamin Foreman, een advocaat aie uit een land kwamen dat niet het Ministerie van Defensie in door Saoedi-Arabië wordt erkend. Een andere clausule verbood het geschrapt op last contracteren van werknemers met onlangs contacten of interesses in niet door verno- Saoedi-Arabië erkende landen. resterende clausules slo- Stoere bretelbroek van sterk keperkatoen vanaf 12,95 Met steekzakken en leuk geapplikeerd. Lichtblauw. TANTE CHARLOTTE WEER GEARRESTEEPD Tante Charlotte zit weer in arrest. De 72-jarige dame uit Rotterdam heeft weer een serie oplichtingen gepleegd, waarbij zij in totaal een bedrag van 15.000 gulden van drie Rotterdammers wist af te troggelen. Vorig jaar werd Charlotte al eens tot tien maanden ge vangenisstraf veroordeeld, omdat zij in een jaar tijd enkele Rotterdammers een bedrag van f 100.000 lichter maakte. Zij kreeg dat geld los door de betrokkenen te interesseren in een handeltje dat zij op het oog had. Zij beloofde het geleende geld snel terug te betalen en stelde een zeer hoge rente, soms wel honderd procent, in het vooruitzicht. Als ze het geld eenmaal had, verdween zij en liet niets meer van zich horen. De politie houdt er rekening mee. dat de tante nog meer slachtoffers heeft gemaakt en hoopt dat mensen die inder daad door het optreden van Tante Charlotte zijn benadeeld, zich zullen melden. „VAN POEPLUIER TOT PROCES" Binnenkort zal een boek verschijnen over de op het ogenblik in het nieuws staande amateur-geoloog Tjerk Vermaning. Het boek over Vermaning zal worden geschreven door de Groningse journalist Ton Hulst (35). die Vermaning al zo'n tien jaar kent. 'Het wordt een menselijk, journalistiek ver haal. Zo van poepluier tot proces', aldus Hulst die gelooft dat 'niets van alles wat Vermaning heeft gevonden' vervalst is. Ik heb een aantal redenen om dat te zeggen, maar uiteraard geen wetenschappelijke. Ik ben ook wel met Ver maning het veld in geweest. Hij krijgt rijn gelijk nog wel' REUZENMEERVAL Twee vissers hebben gisteren in het Bodenmeer in Duitsland een reuzenmeerval van 1.85 meter en een gewicht van 103 kilo gevangen. De vis moet een jaar of veertig oud zijn. INGEBLIKT Deze mijnheer uit een plaatsje in de staat New York is niet blij met blik. Daarom heeft hij uit protest zijn auto ingeblikt Of het helpt, is natuurlijk de vraag. "TWT? Echtscheiding Charmian Biggs, Moordaanslag De president van de vrouw van de bekende Britse trein- rover Ronald Arthur Biggs, is bij het het Indlase hooggerechtshof is gis- hooggerechtshof in het Australische teren aan een vrijwel zekere dood Maten 104 110 116. Melbourne een echtscheidingsproce- ontsnapt doordat twee handgranaten dure begonnen. Biggs ontsnapte uit Engelse gevangenis nadat hij die in zijn auto werden geworpen, rend schuimplastic dat eerder deze :ek in enkele vuilnisemmers ongetroffen. meegedeeld. De Toe-144 lijkt veel op de Frans-Britse Concorde, die vol gens de plannen in december r>e politie gelooft dat zij nu het jaar op de lijn Parijs-Rio de Janei- feer*te positieve spoor heeft gevonden ro gaat vliegen. In 1968, vóór de Con- in de zaak van de ontvoering van Lo- corde, maakte de Toe-144 zijn eer- ifenz. die op 3 maart werd vrijgela- ste proefvlucht. Vorig Jaar stortte er nadat vijf veroordeelde anarchis- het land hadden mogen verlaten. clausules van het Pentagon. Pas heeft dit volgens Foreman men dat het contract van de firma inet Saoedi-Arabië clausules bevatte len vrouwen van de opleidingsplaat sen uit en droegen alle personeel van Vinnel op zijn haar te laten knippen naar militair voorschrift. Leiden: Haarlemmerstraat 5, telefoon 071 - 22498 wegens zijn aandeel in de beroving niet tot ontploffing kwamen. De rech- posttrein in 1963 tot 30 jaar ter, de 63-jarige A. N. Ray, zat ach- was veroordeeld. Na veel omzwervin- gen kwam hij met zijn vrouw terecht tenn door in Australië. Vandaar reisde hij al- de wagen toen een leen door naar Rio de Janeiro. Toen hij daar werd ontmaskerd, woonde hij samen met een Braziliaanse handgranaten kt, Raimunda Castro, van wie hij inmiddels een zoon heeft. Hij mag mooon in Brazilië blijven zolang geen an- s wa«en de Poort der land hem wil toelaten. chauffeur bestuur- 20-jarige jon geman op de auto afrende en de binnen gooide. Het incident speelde zich af toen an het hoog gerechtshof uitdraaide. tn n 1 zacht van vacht èn zacht in prijs Ideaal voor woon- en slaapkamer, in 9 moderne kleuren, die zich thuisvoelen in élk interieur. Heuga 800 past zich aan bij elke portemonnee: lekker voordelig. INTERIEURVERZORGING VERDUYN-RIJNSBURG Rapenburg lb. tel. (01718) - 21955 Democraten betrekken 'Portugal" gretig in de binnenlandse politieke dienst te zijn. strijd. "Dit is een nieuw, meedogen- tium-linkse Democratische Volkspar britse, Amerikaanse, Spaanse, Fran- loos bewijs dat het communisme niet verandert, omdat het niet kan veranderen", zei de Christendemocra tische staatssecretaris Giancinto Ur- so. Dat thema keert ook terug ln uit- LISSABON (UPI) De Portuge- de vrijwel 'onbeperkte" persvrijheid ie Communistische Partij heeft gis- in Portugal vaak hebben misbruikt i aanval gedaan op de :se Democratische Volk: tij (PPD) en erop aangedrongen dat deze partij die deel uitmaakt van de huidige coalitieregering, niet meer tigen wordt opgenomen in het nieuwe btiekabinet dat op het ogenblik ge vormd wordt door premier Vasco Goncalves. De Communistische Partij (PCP) Spinola ei ie kliek" De Christen-Democratische Partij (PDC) heeft gisteren in een mani fest verklaard dat er politieke dis- latingen van andere Christen-Demo craten. Volgens politici wordt de strijd even fel gevoerd als in 1948, toen de com munistische machtsovername in ri sjechoslowakije de Italiaanse com munisten een enorme stembusneder- iaag bezorgde. De Christen-Demo craten hopen nu munt te slaan uit de ontwikkelingen in Portugal, en een ommekeer te bewerkstelligen voor de regionale verkiezingen die in Juni worden gehouden. Tot dusver gooiden de communisten hoge ogen in de opi niepeilingen. ADVERTENTIE regt in een verklaring dat de Demo- criminatie is toegepast toen de auto cratische Volkspartij een politiek heeft gevoerd die niet gericht was t».gen de reactionairen, maar tegen riteiten besloten haar uit te sluiten van deelneming aan de komende ver kiezingen. De PDC zegt dat de ver- democratische groeperingen. De oenking die tegen haar secretaris-ge- communisten verwijten de Demo cratische Volkspartij dat zij gekant ir tegen het door de linkse militaire machthebbers op gang gebrachte t evolutionaire proces, althans wat de wezenlijke aspecten hiervan be treft D* Communistische Partij heeft voorts in haar weekblad Avante gegaan, bij de komende verkiezingen eraal d e naar Spanje gevluchte Sanches Osorio bestaat, niet voor de partij in haar geheel mag gelden. De Christen-Democratische Partij, zo zegt het manifest, is ervan over tuigd dat zij samen met het sociale en democratische centrum (CDS), zij 'n lijstverbinding is i verpletterende overwinning hebben behaald. Zij legt zich echter neer bij het besluit van de revolu tionaire raad en zal het program van de beweging van de strijdkrachten trouw blijven. Portugal is plotseling een verkie- de Peruaanse zmgskwestie geworden in Italië. De Italiaanse communistische partij, in verlegenheid gebracht door het uit schakelen van drie politieke partijen in Portugal, waarin men de hand ./an de communisten ziet, probeert verklaringen te bedenken en verder buitenland sturen. Het blad zegt Portugal op de achtergrond te hou- dan dat buitenlandse Journalisten aen. Maar de Italiaanse Christen- gepleit voor het afluisteren nieuwsberichten die naar het bui tenland gezonden worden. Bepaalde persbureaus, aldus het blad, bedrij ven in Portugal eenzelfde soort ac tiviteit die premier Fidel Castro van Cuba, wijlen president Salvador Al iunde van Chill en de Peruaan» president Velasco Alvarado tot op treden tegen hen dwong. Daarom, so gaat Avante verder, moeten de strijdkrachten en het Ministerie van Voorlichting weten wat de bui tenlandse correspondenten VW/AUDI komt tegenwoordig Functionele, felle, comfortabele Proefrijden kost nog steeds ii anders voor de dag. Natuurlijk blijft de kever - de meest ervaren auto ter wereld. Maar er is een hele generatie bijgekomen. De Golf, de Scirocco, de Passat de Audi's. niets en maakt alles duidelijk: kamsteeg Geversstraat 30, Oegstgeest, 071-51940/52661 Tramatraat 67. Katwijk. 01718-15141 y.d. Valk Boumanweg 2. Leiderdorp, 071-99212 Hofweg 39. Voorschoten. 071 - 69307

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 9