YVD-motie over winkelcentrum haalt het niet Raad Oegstgeest wil toch verkeersdrempels agenda Iemco in Zoeterwoudse Grote Polder Kreatief Sentrum op 1 april dicht VRIJDAG 21 MAART 1975 OEGSTGEEST In de gisteravond gehouden raadsvergadering werd op verzoek van VVD-er Anema infor matie verstrekt over de stand van zaken ten aanzien van de uitvoering van werkgelegenheidsobjecten. Daartoe zouden voor wat Oegst geest betreft in aanmerking ko men de sanering dorpskern en de aanleg van de persleiding rioolwater zuiveringsinstallatie. De desbetref fende civieltechnische dienst heeft meegedeeld dat deze werken niet in het z.g. werkenbestand kunnen wor den opgenomen, omdat de verstrek te gegevens te summier zijn. Ane ma zei dat zyn fractie (WD) teleur gesteld is dat deze werken niet voor financiële steun in aanmerking ko men. Waarom, zo vroeg hij waren de door de gemeente verstrekte gege- In eerste instantie kon wethouder Thorn meedelen dat sanering riole ring dorpskern een zeer kostbare zaak is, waarbij men moet denken in miljoenen. Het is al een oude zaak een fonds is gevormd maar de middelen ontbreken. Ge tracht zal worden om in een volgen de ronde financiële steun te krijgen. Verkeersdrempels Er ontstond een uitvoerige discus sie over het al dan niet aanleggen van verkeersdrempels. De verkeers- commissie adviseerde bij de her structurering van de Rembrandt van Rijnlaan geen verkeersdrempels aan te leggen. De meeste raadsleden wa ren voor verkeersdrempels. De raad sprak ook over de concept-overeen komst met Multivisie, Rotterdam over de aanleg van Centrale-Anten ne-Inrichting, waarmee de raad al akkoord was gegaan. Het ging over verantwoordelijkheid jegens derden en over eventuele uitbreiding. Vonk (CDA) wilde weten of B en W wel genoeg greep op die zaak zullen heb ben. In het gemeentehuis van Oegst geest is met wethouder Temminck een bespreking gehouden over de houding van het Leidse gemeente bestuur inzake het Streekenergiebe- drijf. De besprekingen worden hier over voortgezet omdat alle betrok ken gemeenten een overeenkomst willen inzake de financiële kant. Spuiten Het gebruik van chemische bestrij dingsmiddelen was een onderwerp waarover weer langdurig werd ge sproken. Het verzoek van B en W aan de raad ging over spuiten en het gebruik van bestrijding door mid del van korrels, speciaal in enkele rozenvakken. B en W willen dat zo als vroeger al was overeengekomen selectief spuiten. Willen dat als ge spoten is dit aan de raad mededelen. Vooral de fractie PvdA-PPR wil dat vooraf medegedeeld zal worden wan neer bespuiting plaats zal hebbden. Erg onpractisch merkt wethouder Thorn op. Als bespuiting in overleg met deskundigen nodig is kan ik niet steeds wachten op een raadsverga dering. Nadat beloofd was dat alleen gespo ten werd in uiterste noodzaak, kreeg de wethouder zijn zin, maar men was niet bereid toe te staan als be strijdingsmiddel korrels te nemen, ook niet als proef waarom was ge vraagd. In de omgeving van de Gerbera- laan zal een zandbak worden aan gelegd met medewerking (ook finan ciële) van de woningbouwvereniging Buitenlust. Er zal een speelgelegen- heid worden aangelegd bij de Soem- bastraat. Er is een fonds voor het verbeteren van het leefklimaat in Buitenlust. Onder de bewoners is en enquête gehouden. De Progr. frac tie vroeg B. en W. om een preadvies uit te brengen over de besteding van f 50.000,- na kennisneming van de resultaten van deze enquête die binnenkort bekend zijn. Er werd f. 2500.- beschikbaar gesteld voor de tentoonstelling die zal wor den gehouden in en om het raadhuis. De overige voorstellen werden zon der discussie aangenomen. VRIJDAG Breestraat 19, Twentwel, Jeugdsoclëtelt Time. 7.4511.30 Hooglandse Kerkgracht 28, Open-Soos- Jaardensoclëteit Humanltas, Praethuys. Vrouwenkerkkoorstraat 9, Politiek Café. 8 i Voorschotense Mariaschool in KRO-programma Gisteren heeft de NOS in opdracht van de KRO opnamen gemaakt op de Voorschotense Mariaschool. In 't programma "De Hutsgeklutste kin derspelen" zal de Mariaschool op treden. De klassen 1. 2, 3 verzorgden een programma met als onderwerp "het zwembad" en de klassen 4. 5. 6 leverden bijdragen voor een pro gramma over "hobby". Hoewel de hele uitzending in totaal 40 minuten zal bedragen, kon de reportagewa- gqji eerst na acht uur werk en op nemen vertrekken naar Hilversum met ruim twee uur materiaal. De door de leerlingen zelf bedach te.' liedjes, verhaaltjes, grapjes enz. zielen in het programma "De Huts geklutste Kinderspelen" door de KRO worden uitgezonden op dins- ddg 8 april en vrijdag 11 april. Bei de uitzendingen beginnen om 17.10 u®r en duren 20 minuten. Ze zijn te beluisteren via Hilversum L Bij koninklijk besluit is tot voor zitter van het produktschap voor zui vel benoemd drs. Harm Schel haas uit Wassenaar. Hij volgt ir. B. van Dam op, die eind vorig Jaar met pensioen is gegaan. LEIDEN Het open Jongerencen trum Kreatief Sentrum in de Bree straat gaat .per 1 april voorlopig dicht. In een mededeling aan de vas te bezoekers deelt Ton Crone dit na mens het stafcollectief mee. De maatregel van de (voorlopige) slui ting werd om "organisatorische en beleidsmatige redenen" genomen. Crone zegt: "Het negatieve be sluit van wethouder Tesselaar (sa menlevingsopbouw) om bij het Krea tief Sentrum in eerste instantie geen personeelsuitbreiding toe te staan de onmogelijkheid voor adspirant bestuursleden om zoveel tijd te ste ken in een bestuursfunctie, de sinds oktober 1973 lopende aanvraag voor aanpassing en verbetering van de ac commodatie. die op korte termijn waarschijnlijk ook niet zal worden verwezenlijkt en het wegvallen van een staflid in WSW-verband, heb ben tot deze stap geleid". Op maandag 7 april zal er een ge sprek zijn op het stadhuis tussen de medewerkers van het KS, wethou der Tesselaar, mensen van de Leidse Jeugd Aktie en functionarissen van het ministerie van CRM. De oor zaak van het afwijzen van perso neelsuitbreiding en het negatieve besluit over de aanpassing en de verbetering van het pand ligt naar de mening van het stafcollectief in het feit dat de overheid geen duide lijke normen heeft voor het perso neelsbeleid. de huisvesting, activi teiten en organisatie. Het open jon gerenwerk, aldus de staf, wordt nog atijd gesubsidieerd volgens de nor men van het club- en buurthuis werk. In een toelichting zegt het stafcol lectief: "Nadat in 1972 het KS weer was opengegaan met een duidelijker kijk op het beleid, werd eigenlijk al in juni 1972 duidelijk dat, wilden we maar enigszins kunnen beantwoor den aan de doelstellingen, het aantal medewerkers waar aanspraak op zou kunnen worden gemaakt, aan zienlijk zou moeten worden uitge breid. In augustus 1973 kwam er één staffunctie bij. Het aantal vaste medewerkers bij het KS was toen vier: drie stafleden en één schoonma- Inwoner (31) van Roelofarendsveen omgekomen bij frontale botsing "LEIDERDORP De 31-jarige J,P. Bousie uit Roelofarendsveen is gisteravond bij een autobotsing om het leven gekomen. Het slachtoffer reed gisteravond omstreeks elf uur op de Provinciale weg 5 (verlengde van de Willem de Zwijgerlaan) richting Alkemade. Waarschijnlijk is hij met zijn auto in de berm geraakt. Bij zijn poging *'eer op d( weg te komen kwam hij cfc de verkeerde weghelft terecht en botste frontaal tegen een auto die i a de richting Leiden reed. De be stuurder van die auto moest met hoofd- en beenwonden in het Acade misch Ziekenhuis worden opgenomen, zjjn toestand is niet ernstig. ker/onderhoudsman. Het bezoekers aantal kon toen worden vastgesteld op tweeduizend per week. In december '73 ging er weder om een aanvraag voor personeels uitbreiding (twee stafleden en een administratieve kracht) de deur uit. Het antwoord was afwijzend. Eind '74 werd er weer een aanvraag inge diend. voor een staflid, een admini stratieve kracht en een schoonmaker /onderhoudsman. In eerste instantie is ook hierover niet positief beslist". De medewerkers van het Kreatief Sentrum vinden dat door het weg vallen van een staffunctie (de WSW- er) het aantal activiteiten dat door hen moet worden opgeknapt, even als het dubbele takenpakket dat er al was, een onhoudbare situatie is ontstaan. Het is volgens hen ook onmogelijk geweest een goed bestuur te vormen, omdat er ondermeer te weinig staf leden waren en de gecompliceerd heid van het open jongerenwerk te groot bleken. "De accommodatie van het Krea tief is altijd aan kritiek onderhevig geweest. Het stafcollectief zegt dat met veel moeite van de gemeente gedaan nis gekregen dat er uitbreiding kwam van het sanitair. "Maar de gevel kachels zijn afgeschreven, er is on voldoende verwarming, er is meubi lair van de kraakwagen, er is abso luut geen goede vergaderruimte, de garderobe moet hoognodig worden omgebouwd, er moet een opslagruim te komen, de bovenzaal moet worden opgeknapt voor meer theateractivi teiten enz. Het gebouw staat er nog steeds even verveloos bij, de raam kozijnen zijn aan het wegrotten, het dak zou opnieuw moeten worden ge asfalteerd. Het zijn ondermeer deze punten die ons ertoe hebben gebracht ons af te vragen waar we eigenlijk mee bezig zijn. Houden we alleen maar het gebouw open? Het is ideologisch en praktisch gezien op deze manier niet meer te verantwoorden het Kreatief Sentrum open te houden. "We willen geen hard conflict aangaan, we geven de realiteit weer", zegt Ton Crone. "We zijn zeer teleur gesteld, maar we gaan ervan uit dat het KS weer open gaat. Veel hangt er natuurlijk af van het gesprek dat we binnenkort op het stadhuis hebben." De groepscativiteiten met een be sloten karakter (Chilifront b.v.) het informatiecentrum en de crèche blij ven wèl doordraaien. In het Academisch Ziekenhuis Leiden heeft de wasserij een leuke verzameling van gebruiks voorwerpen aangelegd. De col lectie, hierboven afgebeeld, is afkomstig uit het wasgoed dat zo in de loop der tijd ter wasse rij werd aangeboden. Naar ver luidt vertegenwoordigt de ver zameling een niet geringe som tgelds. Maar dat is niet zo erg. Want zoekgeraakte spullen wor den gewoon weer aangevuld. Overigens blijft het vreemd dat de kosten van de gezondheids zorg zo hoog zijn. ZOETERWOUDSE RAAD VOOR BOUW Willem de Zwijgerlaan, Koningskerk, rullavond, 7.3010 uur nam. Oude Singel 140. open-hulsavond van de^ Leldae Werkgroep Homofllle/COC. Gebouw van de Vergadering van Ge lovigen. Langebrug 63. lezing ..Waar loopt dit alles op uit", spr. D. Jan Bruyn uit Wassenaar. 8 uur nam. Nieuwe Rijn 19, club voor alleenstaan den. weduwen en weduwnaars. 8 uur Zulderkerk. Lammenschansweg. Bevol kingsonderzoek Tuberculose. 24.30 het duo Leo Cuypers/Wll- Stadsgehoorzaal t door het Resl- Eis officier: twee maanden voor rijden onder invloed DEN HAAG Een 23-Jarige student uit Wassenaar hoorde twee maanden gevangenisstraf en v/z jaar intrekking van het rijbewijs tegen zich eisen door de officier van de Haagse rechtbank. De jongeman had onder invloed van drank een auto bestuurd en bij een botsing zwaar lichamelijk letsel veroorzaakt. Diep in de nacht van 20 oktober *74. reed verdachte met de door hem bestuurde auto met te grote snel heid door een bocht in de Koningin Julianalaan in Voorschoten Hij kwam hierbij tegen een lichtmast terecht. Een vrouwelijke passagier liep o.a. een gebroken knieschijf en hersenschudding op. Verdachte gaf toe op een feestje wijn en whisky te hebben gedronken. Het alcohol promillage in z'n bloed was enige tijd na het ongeluk 1,85. Van het gebeur de kon hij zich weinig meer herin neren. De Officier constateerde, dat het hier een gevaarlijke bocht in de weg betrof, zodat verdachte zijn snelheid had moeten beperken. De verdediger, mr. Graafland vond de eis te hoog, vooral qok wat de gevangenisstraf betrof. De auto ter waarde van vijfduizend gulden, is geheel vernield, hetgeen al een flinke schadepost voor verdachte is. Ook terwille van zijn toekomst, vroeg de verdediger geen onvoorwaardelijke gevangenisstraf op te leggen. De rechtbank zal op 3 april von nis wijzen. Beroep Dominee A. Westra is beroepen door de hervormde gemeen te van het Zeeuwse Terneuzen. Wes tra is nu hervormd predikant in Sassenheim. In Zoeterwoude komt het re gelmatig voor dat de WD en Progressief Zoeterwoude elkaar vinden om zo de door de kiezers gegeven overmacht van het CDA te breken. Dat gelukt mees tal wel, want het CDA is zeker in Zoeterwoude niet één partij. Met 8 CDA-zetels tegen 4 VVD en 3 PZ-zetels hoeft er maar één CDA-er te twijfelen en dan volgen lange discussies. Het is dat burgemeester Detmers zijn hoofd koel houdt en nog altijd de voorzitter is die het voor het zeggen heeft. Zodra de VVD met een voor stel komt, dan komt het CDA in 't geweer. Engelkes probeert dan in hele lange zinnen te ver klaren dat het WD-voorstel of overbodig of allang eerder door het CDA gedaan is. Typisch was dat gisteravond het geval met het voorstel van de VVD in zake het winkelcentrum. Wiek- meijer verzocht de raad om zijn voorstel te steunen omdat het een goede richtlijn en zelfs een steuntje voor B en W zou zijn. Engelkes en Duindam zagen in het voorstel een sooort motie van wantrouwen. Burgemeester •Detmers sprak op verzoek: "Er druipt geen bloed van af, maar behoefte hebben wij er niet aan". Op dat moment draaide het CDA bij. Dat het voorstel toch verworpen werd kwam al leen omdat het volgens drie CDA-ers niet ver genoeg ging. Duindam hield een preek, waar in hij na iedere zin sprak: "Als ik de VVD was..." VVD-er O- verhoof maakte het nog mooier door in zijn afscheidsrede het op te willen nemen voor die jon ge CDA-ers, die geen kans krij gen om volwaardig commissie lid te worden omdat de oudere CDA-leden die funkties vervul len. Straver, de meest "Hollandse jongen" onder de raadsleden, zeg maar weinig. Als oude rot in de raad gaat hij. met zijn pro gressieven voorzichtig mee met de liberalen zodra het confessi onele bolwerk van het CDA te veel laat blijken toch de meer derheid in de raad te hebben. Kenmerkend is het dat juist in Zoeterwoude de WD de partij is, die met PZ steeds probeert het gemeentebeleid meer open baar te maken. Voorlopig blij ven de commissies van advies en bijstand in Zoeterwoude nog steeds besloten. Het publiek mag eerst praten zodra de laatste ha merslag van de vergadering is gevallen. Het ls dan een soort na-kaarten. JOOP PEETERS Aanrecht weg LEIDEN Van de parkeerplaats achter het Stationsplein is in de nacht van woensdag op donderdag een compleet stalen aanrecht met drie spoelbakken ontvreemd. Het aanrecht, dat bestemd was voor een aldaar in te richten Chinees restau rant, zou een waarde van f 3500,- vertegenwoordigen. ZOETERWOUDE De Zoeter woudse gemeenteraad werd gister- rvond voor de vraag gesteld: "Wel oi geen winkelcentrum in "De Kern". Met uitzondering van Progressief Zoeterwoude waren alle raadsleden voor een realisatie, maar dat "voor" van de VVD was weer anders dan oat van net CDA. Progressief Zoeterwoude wilde nog teen beslissing nemen zolang niet bekend is of de consumenten inder daad winkels noodzakelijk vinden. Eind van deze maand begint het consumentenonderzoek. De VVD nodigde door middel van een voorstel B. en W. uit om de cor respondentie met potentiële kopers van de betreffende grond terstond at te breken, te onderzoeken of en cp welke wijze het mogelijk is een winkelcentrum te realiseren, terwijl de gemeente eigenaar blijft van de grond alsmede te onderzoeken welke financiële gevolgen een zodanige op let van een winkelcentrum voor de gemeente heeft. Hoewel Wiekmeijer ^VVD) uitvoerig betoogde dat dit \oorstel een steun zou kunnen zijn voor het college van B. en W., zag fractieleider van het CDA Engel kes het eerst allemaal als een soort van wantrouwen tegen burgemees ter en wethouders. Duindam (CDA) ting nog verder door te verklaren aat de gevoerde besprekingen- door en W. om gegadigden te vinden \oor hem zelfs "heilig" waren. Het draaide allemaal om het ge geven dat B. en W. contacten had den met een beleggingsmaatschap pij, maar de grondprijs van f 560.000 had nog steeds geen Ja opgeleverd en vooral wethouder De Jong (KVP) wilde wel eens van de raad weten of B. en W. verder zouden moeten zoe ken naar andere kandidaten. Die andere kandidaten waren er y olgens hst CDA beslist en te vinden in de leden van de WIZO (Winke liersvereniging Zoeterwoude), ter wijl de WD en PZ de brief van de winkeliers minder positief van in houd achtten, konden zij er geen af keuring ten aanzien van hun beleid ithalen en tot verrassing van de overvolle tribune (tqt in de gang za ten de winkeliers) gingen de woord voerders van het CDA (Engelenjfcsn Duindam) volledig om en waren bereid de motie te steunen. Dat de motie mot 6 tegen 7 verworpen werd, fcv^am omdat vier CDA-leden de in houd onvolledig vonden en Progres sief Zoeterwoude tegen moest stem men omdat deze groepering tegen werkzaamheden voor de realisatie van het winkelcentrum is zolang de burgerij niet gesproken heeft. De raad zag toch kans om bijna egentig minuten te praten over 'n winkelcentrum dat eventueel maxi maal 1374 m2 vloeroppervlakte krijgt. Uitbreiding Burgemeester Detmers had er behoefte aan de raadsleden mede te delen dat de persberichten, waarin stond dat Zoeterwoude de zoveelste bouwplaats in de provincie zal wor den voor B. en W. op het moment van lezing een totale verrassing waren. De pers is eerder ingelicht dan het betrokken gemeentebestuur. Nu nog heeft Zoeterwoude slechts een exemplaar van het plan van de PPD. Er is wel een gesprek ge weest met Gedeputeerden en daaruit is gebleken dat ook bij de provin cie het hele plan nog bestudeerd moet worden door de politieke adviescolle ges. Op voorhand deelden de drie fractievoorzitters mede tegen het plan te zijn, waarin van Zoeterwou de verwacht wordt ongeveer 10.000 dentle-Orkest o.l.v. Jean Martinon. 8.15 Rijnlands Lyceum. „Wit op zwart" door Kabaret Tekstpierement. 8.15 uur nam. Groenoordhal, Bovag-Occaslonshow. 4- 10 uur nam. ZATERDAG Hooglandse Kerkgracht 48. dansen gevorderden van plm. 10 tot 18 3.30—5.30 uur nam. Breestraat 19. Twentwel. sociëteit i - kamerbewoners en alleenstaanden. De Oude Baljuw. Voorschoten. Wereld Energiebedrijf Onder voorzitterschap van de bur gemeester van Nieuwkoop zijn de deelnemende gemeenten in het sa menwerkingsverband „Streekener- giebedrijf" bijeen gekomen en daar werd besloten alsnog de goedkeuring van G.S. te verkrijgen. Deze verga dering vond maandag plaats en de uitgenodigde Leidse wethouders Van Dam en Van Aken waren niet geko men. Gistermiddag is er weer een vergadering van het "Streekenergie- bedrijf" geweest en daarbij waren de Leidse wethouders wel aanwezig. Burgemeester Detners deed deze mededeling omdat zo spoedig gelijk alle afgevaardigden moeten weten of zij op de steun van hun gemeente kunnen rekenen. Zoeter woude wil graag het Streekenergie- bedrijf en de burgemeester kreeg volmacht daarnaar te handelen. Aan het eind van de vergade ring nam de WD-er H. J. Overhoff afscheid als raadslid in verband met zijn vertrek naar het buitenland. Zijn opvolger wordt R. Michielsen. Burgerlijke Stand van Leiden repetitie Toonkunstkoor; afdeling Lei- Antcmlus Clubhuls. uitvoering Accor deonvereniging Vivace. 8.15 uur nam. Antonius Clubhuls. Grote Ruilbeurs, Groenoordhal^ Bovag Occasionshow. Stadsgehoorzaal. muziekavond van muzlekver. ..Concordia", 8 uur nam. ZONDAG Antonius Clubhuls. dansen van 811 Hooglandse Kerkgracht 48. dansen vanaf 8 uur nam. Geverstraat 65, Oegstgeeet, sociëteit voor kamerbewoners en alleenstaanden, Breestraat 19. Twentwel. sociëteit voor kamerbewoners, vanaf 9 uur nam. Leids Poppentheater. Middelweg 19c. kindervoorstelling, aanvang 2.30 uur De Smidsche, V. d. Werfstraat. optre den van Jan van Rhenen. 3 uur nam. Groenoordhal Buitenterrein). RAC- LAK-Theater. MAANDAG Begijnhof 2 (Rapenburg). Sexueel-In- formatlecentrum „Begijntje", 11 uur vm.—2 uur nam. en van 7.30—0 uur Zulderkerk. Lammenschansweg. Bevol kingsonderzoek Tuberculose. 9—12 uur Praethuys. Vrouwenkerkkoorstraat 9. gesDreksavond „De vrije schoolpedago- dhr. Veltman. 8 nnrri LEIDEN Ondertrouwd: I Baart en C van Berkel; W Bausch en W C J Wallaart; E A Artsen Bolle en J M de Roos; J Bone- faas en V Rasmussen; T M M H de By en T A van der Hagen; W Dirkzwager en M B H Uhlenbeck; W J. Jaffe en A E Kluschman; J M E Laman en J C van Kampen; H A Molenaar en G C Jans; J de Nobel en C Zirkzee; G T M van der Poel en KP Vylbrief; J G van Rossen berg en W Neuteboom; P J Slinger land en M J de Vries; T Y Steens- ma en A M Polet; A W Witholt en C Wils: A W J Wurzer en A W van Deureen; J de Mul en M Blok. Lelden Voor spoedgevallen wordt de weekenddienst van zaterdag 10 uur vm. tot zondag 24.00 uur. waargenomen door de volgende artsen: Wtfk I (Mors- wegkwartier. binnenstad tot Cltyring) H. J. Klaassen. Witte Singel 69. tel. 23089: Wijk II (Groenoord. Kooi en Merenwilk)P. L. Tan. de Sltterlaan 57. tel. 32227: WUk III (Waard. (zondag): Wijk IV (Zuid-West Haagwegkwartier) J. Hoofdstraat 40. tel. 30070 (spreekuur Burgerlijke Stand Leiderdorp W. Swen, Veurseweg 20. tel. 2356 i Warmond Lempers. Churchllllaan 13. Voorhout, tel. 02522—10140. zondagsdienst door: Zuider Apotheek. Lam menschansweg 7. tel. 23553 Breest Smallenburg, Loeve- LEIDERDORP Geboren Anna R. d.v. Nix P. en van Derksen A.J.M.; Vincent Ke-Lei z.v. Chang Apotheken T.M. en van Uhrin H.M.; Karianne L. d.v. Buddingh, w. en van Zonho- "apStheKeT ven J.J.; Cariene H. d.v. Smaal A.C. wordt waargenomen en van Groen G.H.. Barbara, d. v. Ravens P. C. en van Verkade K. J. E. Ondertrouwd: Van Leeuwen, C.J.L. Voorschoten en Hoogeveen A.M.T. Hendriks, F.H.E.T., Voorschoten en Disseldorp J.T.M., Leiderdorp. Getrouwd: Van Leeuwen, J.D. en Jansen .PM. Overleden Schipper, A. oud 73 jaar, "E*1!1*» Stichting Interkruis, Mlddel- geh. gew. met Groen J. J., Leider dorp, Hoofdstraat 54. Wijkverpleging Vanuit de Nederlands Hervorm de Kerk in Zoeterwoude zal op zater dagavond 29 maart de radio-paas- dienst van *t IKOR worden verzorgd. Het verzoek om medewerking aan die dienst kwam van Frits Merhtens, die enige weken geleden op bezoek was in Zoeterwoude. De dienst begint op 29 maart om 20.30 uur en eindigt om 21.30 uur: de radio-uitzending is dan 's nachts van 12.00 tot 1.00 uur. Leiderdorp, tel. 40131. Oegstgeest Interkruls. Lljtweg 7. tel. Voorschoten Gezondheidscentrum, v. d. Waalslaan. tel. 4641. Warmond Zr. A. Vriend, Friezen- horst 23. Sassenheim. tel. 02522-12022. LEIDEN/ZOETERWOUDE De achtenvijftig jaar oude Electric and Machine Company, bij iedere Leide- naar beter bekend als de Iemco, is een nieuwe levensfase ingegaan. Een nieuwe en eigenlijk een heel oude, want de activiteiten van het bedrijf zijn weer de zelfde als die waarmee de grondleggers J. Beurze en E. Nieulande in 1917 oegonnen: het aanleggen van de meest uiteenlopen de electrische installaties. Het bedrijf onderging deze verandering in augustus van het vorig jaar toen Iemco, eigendom van mevrouw Directeur Lintsen was reeds eige naar van het bedrijf Lintsen b.v. dat zich op het industrieterrein van de Grote Polder had gevestigd. Deze b.v. houdt zich eveneens bezig met de installatie van elektrische installa ties maar dan op veel kleinere schaal. Lintsen b.v.,' zegt directeur Lintsen, "houdt zich bezig met het bu>-gerwerk". Voor ons is een or der van een halve ton groot. Iemco b.v. verricht vooral de grote werken zoals b.v. bij Fokker, Esso, het rijk en tal van andere grote bedrijven. Een grote order voor de Iemco is een opdracht van 'n half miljoen gul den' De winkels (3) van Iemco zijn afgestoten. Deze panden zijn ver huurd aan ECN, een soort radio- beurs. De twee b.v.'s, die nu onder een directie staan zijn samen gehuis vest in een nieuw pand in de Zoeter woudse Grote Polder. Lintsen: "De grote Polder is een fcoede vestigingsplaats voor een be drijf als het onze. Je zit maar een half uur van Amsterdam, twintig minuten van Den Haag en Je hoeft geen stad door om op de rijksweg te komen". Gunstig is volgens de heer Lintsen ook de aanwezigheid van veel andere grote bedrijven ln de pol der Hij verwacht dat bij controle en jeparatie en vervangingswerkzaam heden in deze bedrijven de Iemco zal worden ingeschakeld. De Iemco bv in het zelfde pand als Lmtsen ov maar geheel gescheiden werkend biedt op het ogenblik werk Dat moeten er in de loop der tijd 70 worden. Lintsen: We willen de oude glorie van het bedrijf weer heretellen". De laatste jaren had de Iemco door weinig ac quisitie cn niet optimale leiding wat kianten verloren. Het personeelsbe stand van de zaak die met twee man begon en later uitgroeide tot een bedrijf mee 120 werknemers moest worden teruggebracht. 5ïnds de over- l ame door Lintsen en het betrekken van het nieuwe pand 300 m2 zit Iem co weer ln de lift. Vandaag van 16- 19 uur kan men "kennismaken". LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Leidsch Dagblad B.V Witte Singel 1 Leiden. Postbus 64 - Giro 67055 Telefoon directie en admim- «tratle 071-25041 Telefoon redactie 071-21507 Hoofdredacteur Han Mulder KwajtaaUbonnement i 44.36 Per Post t 46.76 Jaarabonnement f 120.11 Jaarabonnement per post l 135 7i Losse nummers t OM Abonnementsgelden oy betaling te voldoen Bt) tlsche overschrijvingen geen ad mimstratie- en incassokosten Nabezorging van 18.00—20 00 u Zaterdag van 16 00-18 00 uur Telefoon 071-30500 Indien in gesprek 0?i-34a39.

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 2