FORD RIJNLAND b.v. Goede Surinameavond met deplorabel einde Brit in gevangenis voor inlichtingen aan de EG DE NIEUWE FORD ESCORT NOG SLECHTS f7 ESCORTS TYPE I MET 500,- KORTING Meet'm op Probeer'm uit Ford Rijnland VEEL PANTALONS Dick Holthaus komt voorzichtig met nieuw tube-lijn eerlijke prijzen. 34.75 Als SafarHaE,e 24.75 LEIDEN "Surinameavond" stond op het spandoek, dat boven de Breestraat hing, geschreven. Gister avond vond deze gebeurtenis, geor ganiseerd door de studentenvereni ging Minerva, plaats. De belangstelling van niet-leden, vooral van Surinamers was bijzon der groot. De avond was dan ook bij zonder gedegen opgezet. Eerst kon men van een Suri naamse maaltijd genieten en hier door aangesterkt, zich daarna in de discussie storten. Als forumleden waren aangetrokken de heer Ver hoeven, directeur van het in Suri name opererende bedrijf Bruynzeel, dr. Tilanus, dr. Kruyer, verbonden Witte katoenen broek met marine blazer en wit zijden t-shirt met bijpassende sjaal. AMSTERDAM De robe- housse zal worden opgevolgd door de kokerjurk of 'n andere variatie op de tube-lijn. Dit werd gisteren duidelijk tijdens de show die Holthaus in zijn huis aan de Vondelstraat gaf. Naast de wijde robe-housse voor deze zomer, die hij vervaardigde in de meest soepelvallende materialen, lanceerde hij ook jurken en rokken in de tube-lijn. Model len die door het publiek, waar onder tv-presentatrice Mies Bouwman, Mathilde, de echtge note van Karei Willnk en bont- ontwerpter Barbara de Groot, enthousiast werden ontvangen, vooral de wit wollen rok met daarop een blauw blazerachtig Jasje en lange witte sjaal deed het erg goed. Vrouwen voor wie de pantalon favoriet is, hoeven bij Dick Holthaus niet in de kou te staan. Hij maakt ze in wit, met wat wijde pijpen en bandplooitjes. Op de pantalon wordt dan on vermijdelijk weer een blauwe blazer met een dubbele rij witte knopen gedragen. Ook bedienae Holthaus zich van de koloniale stijl, met spor tieve kaki en beige pantalons, pakjes en jurken recht van lijn maar het wijde half lange vleermuismouwen. Grappig was dat hij zijn mannequins bij deze "koloniale stijl" fantasie-tropen- helmpjes liet dragen. De collec tie van Dick Holthaus, die giste ren werd getoond was zeer stijl vol en klassiek van kleur, hij werkte veel met blauw, zwart wit en grijs, behalve bij zijn cocktail kleding waar een fel rode rok van taft met opgestikte stroken met daarboven een wit kanten met felle bloemen geborduurd het de kleurige uitschieter in dit hyperbeschaafd geheel vormde. En gezien het applaus zou hij zich best wat meer van deze fol kloristische frivoliteiten mogen veroorloven. H.v.d.H. aan de V.U., Humphry Mijnals, be stuurslid van de Surinaamse stu dentenunie en dr. Bovenkerk. De leiding was in handen van het uni versiteitsraadslid Tjeerd van Rij. die de discussie goed in handen hield, waardoor de sprekers gedwongen waren hun uiteenzettingen zeer kort te houden. Dr. Kruyer stond voor de taak in zeven minuten een schets te geven van de sociaal-economische structuur van Suriname. Hij legde de nadruk op de onafhankelijkheid van het buitenland, met name Ne derland en de VS. Zijns inziens kon alleen dèn iets in Suriname opge bouwd worden, als de sociale struc turen wezenlijk zouden veranderen. De heer Verhoeven vertelde ver volgens iets over de praktijken van Bruynzeel in Suriname. Veertig pro cent van de onderneming is in han den van de Surinaamse regering. Hij ontkende ten stelligste dat zijn maatschappij roofbouw zou plegen op het land. "Het is puur eigen be lang, dat Bruynzeel zorg draagt voor de instandhouding van de bos sen". Op het punt van de sociale her vormingen kon hij het goed vinden met dr. Kruyer, die ten aanzien hiervan opmerkte, dat het niet de taak van Bruynzeel was sociale hervormingen door te voeren. De heer Mijnals bracht hier te gen in, dat het bedrijf ook niets zou doen om de hervormingen te bevor deren. Het profiteert van de wantoe standen in het land. Hoewel Bruyn zeel hogere lonen kan uitbetalen dan de. dank zij de monopoliepositie van dit bedrijf uitgerangeerde Surinaam se ondernemingen, zijn deze aan zienlijk lager dan in Nederland. De heer Verhoeven merkte echter op, dat elk loon in verhouding is tot de situatie waarin men leeft. Vergelij kingen met de ITT, die sociale her vormingen met slinkse middelen te gen gaat, wees hij van de hand, im mers een groot gedeelte van het be drijf is in Surinaamse handen. De heer Mijnals was echter van mening, dat de huidige Surinaamse regering als verlengstuk van de be drijven gezien moet worden en niet als democratisch gekozen volksver tegenwoordiging. Tot slot werd nog even gepraat over de migratie naar Nederland. Men was het er unaniem over eens, dat dit voor Suriname bijzonder ongun stig werkte, maar het is niet de taak van de Nederlandse regering hier iets aan te veranderen. "De Surina mers moeten hun eigen zaken gaan regelen", zegt men nu de onafhan kelijkheidsdag in aantocht is. De avond werd besloten met het politiek cabaret Revo. De overduide lijke marxistische visie, die deze groep bracht viel de zaal, inmiddels was aangesterkt met Minerva-leden, slécht op de maag. Vrijwel direkt werd het rumoerig, en oude tegen stellingen doken weer op, verergerd door de uiterst dilletantistische op stelling van de groep. 'Staan heren", wordt geroepen als de eerste tonen van het Wilhelmus weerklinken. Dan weer klapt men met een kin derlijk plezier uit de maat mee. Hier en daar wordt het liedje "in de oe-ee oe-ee" gezongen. Ergens valt het woord nikker. Een uiterst deplorabel einde van een toch wel goede avond. Patty Muller (Van een onzer verslaggevers) BRUSSEL (SP) —Een Brits on derdaan, Stanley Adams, zit sedert december jongstleden in een itserse gevangenis, omdat hij er van wordt beschuldigd aan de Eu ropese Commissie in Brussel in lichtingen te hebben verschaft over monopolistische praktijken van zijn voormalige werkgever, het farma ceutische bedrijf Hofmann-la Ro che. commissie gaf gisteren een verklaring uit naar aanleiding van artikel dat op 15 maart over de- aak was verschenen in het Ita liaanse blad Corriere della Sera. onder de kop: "Farmaceutische reus beschuldigd van monopolie". Volgens de mededeling van de commissie berust de aanhouding van Adams op twee artikelen van het Zwitserse wetboek van strafrecht, die respectievelijk betrekking heb ben op het doorgeven van economi sche inlichtingen en op het zakenge heim. Adams wordt ervan beschul digd dat hij de commissie inlichtin gen heeft verschaft over gedragin- van de firma Hofmann-la Ro- ïhe op de vitaminenmarkt, die een inbreuk zouden vormen op de regels inzake de mededinging in het ver drag van Rome en op een soortge lijk artikel in het akkoord dat de n 1972 met Zwitserland heeft gesloten. "De commissie preciseert, dat naast het onderzoek dat wordt ge voerd op het terrein van de kalme rende middelen, onlangs ook een on derzoek is geopend naar de gedra gingen van de firma Hofmann-la Roche op het gebied van de vitami- zo wordt gezegd in de giste- uitgegeven verklaring. Daaraan wordt toegevoegd dat de commissie zich tot nu toe niet heeft uitgelaten het eventueel aanspannen van procedure tegen het Zwitserse bedrijf op grond van de artikelen 185 en 86 van het verdrag. 55" Uit de nieuwe collectie van Boutique Barbara een model in de lingerielook uitgevoerd in suède met kant (links) en een lange rok met chemisier geborduurd met veelkleurige schaakstukken. i* hoe 4 meter klein toch groot kan zijn... v.a. 9309,- Adviesprijs (wel. BTW) af fabriek Amsterdam. Prijsw^zingen voorbehouden. LEIDEN: Lommenschonsplein 6. Telefoon 071—67206—67207 LEIDERDORP: v. d. Volk Boumanweg 7TTelefoon 07199301 T-shirt met V- of vierkante hals, in ecru. Mt. 36-44. J2.75 Bedrukte rok met vier banen. Gevoerd. Verschillende kleuren. Mt. 36-44. Blazer van pitjeskatoen in naturel, rood en bleu. Opgestikte zakken. Houten knopen. Mt. 36-46. Bijpassende jeans. 19.75 Katoenen blouse streep- of stipdessin. Divers» lrlpiiTPn Mt 7A-AA

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 19