Nationale boomfeestdag Magnifieke uitvoering van Matthaus Passion agenda Bromfietshandelaar voor strop gespaard Zoeterwoude LEIDEN De Nationale Boom feestdag, vandaag, levert een kwart miljoen nieuwe bomen op. Ook in èe omgeving van Leiden werden "andaag bomen geplant.' In Leiderdorp hebben 450 zesde- klassers aan dit evenement deelge nomen. In drie groepen van 150 kin aeren is de aanplant verzorgd van het "groene hart" van de wijk Voor hof. In de afgelopen weken is op al- k zesde klassen van de basisscholen een introductieprogrammaatje ver zorgd. Aan de hand van dia's, teke ningen en plantenmateriaal is aan dacht besteed aan de functie van de boom en de wijze waarop hij vooral in woongebieden wordt toegepast. Door de kinderen te laten helpen bij oe groenaanleg in de wijk Voorhof i? getracht een gevoel van gezamen lijke verantwoordelijkheid aan te kweken voor de bomen en de plan ten in de directe omgeving. Een ex tra bijzonderheid van het project in Leiderdorp is dat er geruime tijd voor de bewoning reeds wordt be gonnen met de aanleg van een voor deze wijk belangrijke groenvoorzie ning Dat betekent een voorsprong van enkele jaren. De centrale groenvoorzieningen in Voorhof zullen bestaan uit een wijkpark, dat verbonden is met een groenstrook, de zogeheten "groene dolk", dwars door het noordelijk deel van de wijk. Het groene hart wordt ingericht voor een zeer gevarieerd gebruik. Tussen de coulissen van 'n dichte aanplant van inlandse bo- i.ien en struiken worden kleuterwei tjes, een zonneweide en een trapveld je aangelegd. Aan de verbrede sin gel komen enkele visplateautjes, 'n eilandje en een moerasgebiedje. De heuvel die reeds is aangelegd, biedt straks uitzicht over het park tn een doorkijk naai- de "groene oolk" van Voorhof-noord. De kinderen zijn (voor zover mo gelijk) in een feestelijke optocht naar net plantterrein gegaan, waar ze aoor burgemeester Van der Have werden begroet. Na afloop kregen de kinderen een zakje met een kweek- bodempje en bloemzaadjes. Ook in Wassenaar zijn bomen ge plant. De leerlingen hebeen voordat ze aan het werk gingen, een film over bomen gezien. In het plan Zijl watering hebben zij hun werk ge daan. In Voorschotense Moeder Godskerk VOORSCHOTEN Zevenhon derd - vijftig luisteraars, het maximum in de Moeder Godskerk, hebben de Jo hannes Passion aangehoord van het Voorsohötens Chr. Vocaal Bemsem- bie. Schrijven over een Passion is een nachtelijke aangelegenheid. Bach, die woord voor woord de hoofdstukken 18 en 19 van de evangelist in toon brengt, heefit een bepaalde toneel - dramatiek niet willen missen, dfie hij ontleende aan Mattheus inlaste. Johannes besteed meer dan de helft van zijn evangelie aan dit (politieke) schandaal in Jeruzalem en aan wat er oorzakelijk aan voorafgaat. De be klemming van het tweede passdedeel, als de dingen koortechnisch en in strumentaal (hier leden van het Residentie Orkest) voorbeeldig ver lopen, is en werd en was enorm. In een negro-spiritual wordt eens gevraagd .were you there?" Dat doelt op een reiligieuae camp-meeting van negerslaven. Als u een Bach-Passion meegemaakt hebt, is dit achteraf de door u zelf te beantwoorden vraag: were you there, was u getuige van dit stuk geschiedenis. Onlosmakelijk zijn we daarin betrokken. Dateren we 1975, dan veronderstelt dat „jaar onzes Heren". Wait is geschiedenis? Ben groot schrijver verklaarde voor een studentenschaar: „mijn geest ia een wig, de Akropolis is gisteren ge bouwd, de Sixtijnse Madonna giste ren geschilderd, de Toverfluit giste ren gecomponeerd, Hamlet gisteren gedicht. Hoe beschaamt dit het ver waande heden. Maar Golgotha is niet van gisteren. Ook morgen zal Jezus voor Pilatus komen,te staan en diens politieke rust verstoren." Baoh tekent de mens, naakt voor het oordeel De Pilatusrol was toebedeeld aan Henk v. d. Brink, die ook de bas- aria's had. Hij heeft een gezagheb bende en imposant resonerende atem. Zijn tegenvoeter ais bas, Hans Zomer Burgerlijke stand Overleden: J. A. Mohr J. de Cler (53) n; H. H. Frese (47) man; vrouw; F. Visser (61) Met blote handen ZOETERWOUDE Volgens de beheerster van "De Drie Eendjes* mevrouw Voskuil, zouden het geen Jongelui zijn geweest die zaterdag avond in haar etablissement hebben gevochten. "Het waren ouderen die niets met de disooavond te maken hadden. Bovendien zijn er geen mes sen en boksbeugels gebruikt." in de Christus-partij, is de absolute gaafheid iin persoon, benijdenswaar dig methodisch geschoold. Davdd Johnston uit Landen (de tenor sterft uit in ons land) was aanvankelijk onduidelijk dn opvatting en' intenties, maar naarmaite de spanningen groei, den, groeide ook de kracht van zijn evangelde-vertelldng. Timbre en tech niek zijn even fraai. Aria-tenor Ge rard Honig verraadt aanwijzingen voor een gebarsten, wat versleten hoogte, maar dat hij een ervaren zanger is even goed. Te veel in één adem grijpen gaat stroef. Sopraan (Ank Reiindere) en aUt (Rijkje Wal leswinkel) hebben in de Johannes weinig ontpdooiingskanBen. Ze heb ben steevast terugkerende waarde ring van koor en dirigent. Terecht, zij behoren tot de aanmerkeiiyk be gaafde vocalisten. In bet koor radende adles in volle waarborg, de vloeiend over de fer- mate's heenlopende koralen beklem toonden de edele klankvorming in elk der vier regn&ergroepen. Hulde voor het soldatenkoor (no. 54) in een ver rukkend juist tempo en voor de ont roerende zuiverheid in de door het magnifieke slotkoraal gevolgde grote grafzang. De obligaafspelers van het orkest (oa. Verheul fluit. Spelberg hobo. Mertens cello met en naast het klavecimbel) gaven het best mo gelijke. Ada v. d. Bent, klavecinöste en Klaas Bcsersma, organist, secon deerden geheel naar de eis. KEES VERHOEP COMMISSIE IN LEIDERDORP OVER RW II Redactie Paul Wolfswinkel Palmpasen De afdelingen jeugdverzorging en verzorgingsassistenten van de school "Het Rapenburg" gaan morgen palmpasenactiviteiten verrichten. Te gen half elf komen ongeveer 50 leer lingen aan bij Huize Weipoort in Zoeterwoude met een verrassing. Dicht Van gemeentewege werd medege deeld (zo gaat dat daar) dat het Bureau Huisvesting aanstaande vrij dag de gehele dag zal zijn gesloten. Een reden werd niet opgegeven. Zeker vissen. Lezing In het gebouw van de Vergadering van Gelovigen, Langebrug. 63, is ko mende vrijdag weer een lezing door meneer D. Jan de Bruyn uit Was senaar. Hij spreekt dan over het onderwerp"Schijnchristenengeen gezag...wel geweld. Waar loopt dit al les op uit"? De eerstvolgende lezingen cyclus wordt eerst in september ge- feouden. Gevonden In de maand februari zijn er weer enkele dingen gevonden en bij de po litie gebracht. De spullen zijn af te halen uitsluitend op woensdagmiddag tussen 2 en 5 uur in de Nieuwsteeg 8. Per telefoon worden geen gegevens verschaft. Damesportemonnee, damesbril, ballpoint, koffer, portefeuille, plas tic draagtas met Inhoud, wandlamp jes, herenportemonnee, kinderring, maillot,sleutels, schoolboeken, arm band, militaire tas, zak met geld, zaagblad, gereedschap, hanger, kin derjurkje, damesmuts, herenpolshor loge, sjaal, wanten, fietstas met in houd, schooltas en een bouwdoos Old-Timer. Moord Ernst Bartels, bioloog en voorzitter spreekt vrijdagavond in de grote zaal van het zoölogisch laboratorium in de Kaiserstraat 63 over de massale vogelslachtpartijen in Italië. Om acht im Er wordt ook een film gedraaid: "Die Vogelmort". Er worden voorbereidin gen getroffen om te komen tot een tribunaal tegen de in gebreke blij vende Italiaanse regering. Vandaar dat juristen, biologen, studenten, ge woon eigenlijk iedereen van harte welkom is. Films In het museum voor Volkenkunde wordt in de week voor en de week na Pasen een unieke serie van 24 films vertoond over de Inuit (dat zijn Eskimo's), ter gelegenheid van een expositie over het circum polair ge bied, inclusief een compleet opgetuig de kajak. Inlichtingen kan men ver krijgen via telefoon 32641. Avondje uit De wijkvereniging Aktief gaat de tra ditionele paaskaartavond organise ren op vrijdag aanstaande. Vanaf 8 uur in de kantine van de Adlerfa- briek aan de Rooseveltstraat. Er kan ook gesjoeld worden. Alles is be doeld evenwel als een gezellige bijeen- LEIDERDORP Vanavond om half acht vergadert de commissie verkeer en vervoer in het Raadhuis. De volgende punten heb ben o.a. de aandacht: Het instellen van een parkeerverbod langs de westzijde van de Rietschans. Deze voorgestelde verkeersmaatregel, houdt verband met de noodzakelij ke doorgang van de lijnbussen van de NZH. Het verzoek van de directeur van de Leidse Spaarbank om een par keerverbod in te stellen voor de in/ uitrit van het kantoor aan de Van Diepeningenlaan. Voorts bespreekt de commissie nogmaals de proble matiek rond de aanleg van Rijksweg 11. Dit gebeurt aan de hand van verschillende stukken; de nota van B en W. aan de raad dd 28 mei 1974; de gezamenlijke nota van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland; het Rapport van het bu reau Verkeer van de Dienst Openba re Werken van de gemeente Alphen over een onderzoek naar het aandeel van het doorgaande verkeer op de wegen binnen het bebouwde gebied van die gemeente; de brief van het centrum milieubeheer aan de Rijks universiteit van Leiden dd. 31 Janua ri 1975 gericht aian de vaste kamer commissie van verkeer en Waterstaat over de voorgenomen aanleg van Rijksweg 11. Er is ook een agendapunt aan de or de dat de verkeersmaatregelen be treffende weekmarkt in Leiderdorp inhoudt. LEIDEN Tegen half elf vanmorgen is een vlikobak, die gevuld was met afval (oude banden, kachels enz.) in brand geraakt. De bak stond op de hoek van de Apo- thekersdijk en de Prinsesse- kade en was daar geplaatst voor een rijwielhandelaar, die aan, de schoonmaak was. Dat de spullen goed brand den en een forse rookontwik keling veroorzaakten is be grijpelijk. De brandweer was snel ter plekke en wist het vuur ook snel te bedwingen. Vals bankbiljet van 1000 WOENSDAG 19 MAART 1975 WOENSDAG iam. Sociëteit voor kamerbewoners en alleenstaanden. Breestraat 19, Twentwel: v.a. 9 uur aam. Sociëteit voor kamerbewoners. Middelweg 4. Architecten Informa- 'spraak 071—22493. 2 (Rapenburg) 7.30— lchtings- Rapenburg) ö.öu uur nam. sexueel voorli centrum "Begijntje". Kennedylaan 11. Oegstge nam. Gespreksavond Baha' r kinderclubs. Sociëteit Minerva: 18.30—24.00 uur Thema-avond "Suriname als ontwik kelingsland". DONDERDAG gelegenheden. Gezondheidszorg en Cul tuur; 20 uur C lijke Ordening. Breestraat 19 25 i voor gehandicapten. Tsjaikowskylaan 39, Voorschoten: 8 uur nam. Gespreksavond Baha'i Ge meenschap. Van der Valk Boumanweg 236, Lei derdorp; 8 uur nam. Bijbelstudie en ge- sprekskring Baptistengemeente. Nieuwe Rijn 20a: 8—10.30 uur nam. Theehuis van de Leidse Werkgroep Homofllle/COC. Infosentrum24 uur nam. 3de Binnenvestgracht, kantine Clos en Leembruggen: 7.30 uur nam. Ruil- avond Philatelica. Groenoordhal18 tot 22 uur Bovag Oc- Commissie voor Ruimte- Sociëteit Apotheken wordt waargenomen van vrijdag 14 maart tot vrijdag 21 maart, door: Apo theek Reyst, Steenstraat 35. telefoon In Zoeterwoude-dorp hebben de kinderen heesters geplant op het voormalige voetbalveld van SJZ. Na liet planten hebben ze, weer op school, gewerkt aan een project over Let planten van bomen. Leerlingen in Zoeterwoude-Rijn- dijk hebben bomen geplant in de plantsoenen in het industriegebied. Ook in Oegstgeest werden bomen geplant. Duizend exemplaren wer den in de Rozenlaan (achter de der- ae flat) geplant. seweg 66. Voorschoten, telefoon 01717 2525. Tevens op zaterdag tot 1 uur nam.: Oegstgeestse ADOtheek, Wilhel- minapark 8, telefoon 53274. SOS-dienst SOS - tel hulpdienst tel 071 25202 Voor allen die ln moellljkhe- den verkeren dae- er. nacht te berei ken Burgerraadsman Buro Burgerraadsman. Koorn brug steeg 7 (hoek Breestraat/Koornbrug- steeg), tel. 071-43171 Spreekuren, ma. van 11.30-14 00 uur do van 19.00-21.00 uur Leidse Rechtswinkel Juridisch Adviesbureau Volkshuis, Apothekersdilk 33 Dl woe en do 10 Dienstencentrum VaD HogendorDstr. 36. vr. 7 - 9 uur nam Mierennest do. Dienstencentrum Noordeinplein 2b tel 40483. algeme ne informatie, dag. van 910 uur Moeders voor moeders Mevr. Zr. E. Jansen—Nlemeyer, Hof- dijck 32. Oegstgeest. tel 071—53652 Sociale raadsvrouw Spreekuren Sociale Raadsvrouwe: Bin nenstad, Gerecht 10. Morskwartler, L»uascraat za, woe. iu-ii uur vm Tuin. stadswtik. Herenstraat 45 vr. 10.30- Gezinsverzorging Stichting Gezinsverzorging. Lelden. Aanvragen hulp bejaarden en langdu rig zieken en gezinsverzorging. Mare 45. tel. 49441 (ma t/m vrij. 910 uur voorm). Kinderopvang Informatiebureau wzrkgemeenscnap Kindercentra Lelden, Hooglandse K*»rir. gracht 4. tel. 30360. Geopend dl. do 24 t r 9.30— Gemeenschap Zuidwest Informatiedienst Koninklijke onderscheiding BODEGRAVEN —Tijdens de her denkingsdienst van de Gereformeer de Gemeente van Bodegraven, die gisteren vijftig jaar bestond, heeft oud-diaken E. J. Schothorst een ko ninklijke onderscheiding gekregen. Burgemeester Kremer speldde de medaille, de eremedaille van Oran je Nassau in goud, bij Schothorst op. Deze is diaken geweest van de Gereformeerde Gemeente in de Ja- ven '46 tot en met '59. gemeenschap Zuidwest Maatschappelijk werk nam., telefoon (071—) 20931. Voor weduwen en weduwnaars Nederlandse Vereniging tel. Lelds advlea- Architecten l'kdagen baar onder 26385 Zitting op wo avond van 7.309.30 uur op net adres Mid delweg 4 (bU Hooglandse kerk.) Vormingscentrum Troel Programma Troef Jongerencentrum: Maandagavond: Toneelgroep en So- sjale Kreagroep; Dinsdagavond: Ken- nismaklngsgroep Werkgroep Naald en Draad. Werkgroep Werk en Groep zon der Werk; Woensdagavond: gereser- vergaderingen kommlssle- ;avond: if. Hogewoerd 67 telefoon v. U-3U494. Begijntje Sexueel voorlicnMngScentrum Begijn. LEIDEN Een Leidse, bromfiets handelaar is gisteren door een toe val een 6trop van duizend gulden bespaard gebleven. Bij hem in de zaak, aan de Beatrixstraat kwamen tot nu toe onbekend gebleven per sonen met de bedoeling een brom mer te kopen. Nadat de twee zich een bromfiets hadden uitgezocht werd als handgeld een bedrag van duizend gulden betaald. zy zouden de brommer later op de dag ophalen. Het toeval wilde dat de bromfiets- handelaar even later naar het post kantoor moest om geld te storten. HU nam het pas ontvangen bank biljet van duizend gulden mee, maar aan het postkantoor deelde men hem mee dat het bankbiljet vals was. Toen de twee onbekenden "s-middags opnieuw in de zaak aan de Beatrix straat verschenen, vertelde de brom fietshandelaar wat hem op het post kantoor was overkomen. Besloten werd gezamenlijk naar het postkan toor terug te keren om de kwestie uit te zoeken. Eenmaal by het post kantoor aangekomen maakten de twee onbekenden zich echter plotse ling uit de voeten met medeneming van het omstreden bankbiljet. LEIDSCH DAGBLAD Uitgave: beidscü Dagblad B.V Witte SlngeJ l Leiden. Postbus 54 - Giro 57055 Kwartaalabonnement I 34.35 Per Post I 36.75 Jaarabonnement t 126.10 Jaarabonnement per post f 135.70 Losse nummers r 0.50 Abonnementsgelden oy vooruit betaling te voldoen BU automa tische overschrijvingen geen ad ministratie- en incassokosten Nabezorging van 18.0020.00 u Zaterdag van 16 00—18 00 uur Telefoon 071-30500. Indien ln gesprek 071-34539,

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 2