Leiderdorp geeft koper nieuwe woning garantie DEINING OM BOUW VAN PRAKTIJKRUIMTE BB3HZBE PUZZELS VRIJDAG 14 MAART 1975 Bouwers moeten zich bij stichting aansluiten LEIDERDORP Bescherming voor de koper van een woning. Dat houdt het voorstel in dat het college van Burgemeester en Wethouders op 7 april a.s. de gemeenteraad gaat voorleggen. Wanneer de raad dit voorstel aanneemt zal het over een maand mogelijk zijn in Leiderdorp een nieuwe woning te kopen met garantie. Door Ronald Veeren Wethouder Eugbert Drenth (PvdA Ruimtelijke ordening, Openbare Werken en Verkeer en Vervoer) ver telt met enig trots dit in Leiderdorp te willen invoeren. Het voorstel houdt een wijziging in van de Verkoopvoor waarden van de gronden van het Voorhof. Een belangrijke wijziging uniek in Nederland. De bouwer is erplicht zich aan te sluiten bij de Stichting-Garantie-Instituut Wo ningbouw. Deze stichting bestaat rog erg kort. ze is opgericht op 10 december 1974. De werkingssfeer van het Grantie-Instituut strekt zich uit zowel naar de bouwondernemer als raai de consument/koper. Voorheen waren de koopvoorwaarden naar de bouwer toegericht. Bouwondernemers, die aan be paalde, objectieve eisen van krediet waardigheid, vakbekwaamheid en deskundigheid voldoen, kunnen zich laten inschrijven in een door het Ga rantie-Instituut in te stellen register. Dat betekent dat de verkoopom schrijving aan bepaalde voorwaarden voldoet en dat gebruik wordt ge maakt van de model-koopovereen komst, die overigens ook buiten het Garantie-Instituut gebruikt gaat worden. Verder zal de aan te bieden woning aan bepaalde technische eisen van kwaliteit moeten voldoen. De bouwondernemer verplicht zich, overeenkomstig de gestelde eisen en rormen gedurende de tijdsduur, oie in de garantieregeling is opgeno men, die te handhaven. De stichting zal het toezicht op het zich houden tan deze eisen uitvoeren door inspec teurs steekproefsgewijs de woningen tijdens en na de bouw te laten con troleren. Ook moet de bouwonderne mer accepteren dat hij bij geschil len de uitspraak van het Garantie- Instituut zal aanvaarden. Dat laat ste geldt ook voor de koper, die van de garantieregeling gebruik maakt. Ook als de bouwer door financiële tegenslag niet meer aan zijn ver plichtingen kan voldoen zorgt het Garantie-Instituut ervoor dat de ko per tot een bepaald maximum de extra kosten vergoedt krijgt. Preventief Het effect van deze regeling, al dus wethouder Drenth, heeft direct al een preventieve werking. Er wordt wat serieuzer op de bouw en de ma terialen gelet. En dat leidt tot kwa litatieve verbetering. "Ben garan tie op je woning dus, die er vroeger niet was". Drenth vond het ook een mooi succes dat het hem gelukt was zo'n groot contingent goedkopere pre mie-woningen in het Voorhof te la ten bouwen. 400 Woningen in de prijsklasse van 60/65.000 gulden, na aftrek van de premies. Wat ongeveer neerkomt op een last van 250 tot 300 gulden per maand. De procedure in Leiderdorp is nu dat de bouwer zijn tekening inlevert met de prijzen, de gemeente controleert die prijzen en is de prijs in overeenstemming met Leidse jongens agenda gooiden met gestolen broden LEIDEN De Leidse politie, heeft in de afgelopen nacht drie jon gens, onder wie twee broers, aange houden, die in de Lusthoflaan met gestolen broden aan het gooien wa ren. De jeugdige Leidenaars, allen in de leeftijd van negentien tot 23 jaar, hadden de broden weggenomen uit de koelruimte van een bakkerij aan de Rooseveltstraat. Ze reden er mee weg in een wit busje. Even later kwam er bij de politie een telefoni sche melding dat er in de Lusthof- laan met broden tegen de ruiten werd gesmeten. Het baldadige drie tal kon in de Marnixstraat in de kraag worden gepakt. Vrijdag (gebouw Staalwijk), jeugdsoclëtelt Time, 7.45—11.30 uur Hooglandse Kerkgracht 28, Open- speeltulngebou w Bejaardensociëteit Humanltas, 24.30 Praethuys. Vrouwenkerkkoorstraat I, Politiek Café. 8 uur LIJtweg 7, Oegstgees Bureau voor Ouderen. Vestestraat 40, Microtheater, To neelgroep Imperium met "Sleutelen", Sumatrastraat 201, Oprichtingsver gadering Regionale Scholierenverenl- LAK-Theater. Lelds Stu- LEIDEN/ALPHEN - Van daag herhalen "we op pa gina 21 de eerste serie puz zels van het Koningin Wil- helminafonds. Dit op ver zoek van onze abonnees. Volgende week vrijdag volgt de laatste serie. Zulderkerk. Lammenschansweg. Be volkingsonderzoek Tuberculose, 24.30 Rijnlands Lyceum Oegstgeest, Ram- Burgerlijke stand van Leiden Aula Agnesscholengemeenschap, Eijmerspoelstraat 3. voorstelling "De daden van Muirthemne" van Peter Llntelo.' 8 uur nam. Zaterdag Hooglandse Kerkgracht 48. dansen vanaf 8 uur nam. De Vink. dansen van 92 uur nam. De Burcht (grote zaal). Antlek- Morsweg 114, Leidse Jeugdschaak- soclëteit. schaaklessen voor beginners en gevorderden van plm. 10 tot 18 Jaar, 3.30—5.30 uur nam. Breestraat 19, Twentwel, sociëteit voor kamerbewoners, vanaf 9 uur nam. Geverstraat 65. Oegstgeest. sociëteit Wethouder Drenth: prijscontrole vanaf het prille stadium. de waarde van het huis dan wordt de grond verkocht. Een prijscontrole, vanaf het prille stadium. Een groot voordeel voor de koper is: hij weet van tevoren precies de eindprijs van zijn woning. Dit alles geldt natuur lijk voor nieuw te bouwen woningen. In de verkoopvoorwaarden, aldus Drenth, komt ook een bepaling te gen malafide huizenverkoop. Hij doelt daarmee op huizenverkoop uit sluitend voor de winst. Hij haalt het voorbeeld aan van de huizenkoper die een woning in het Binnenhof kocht, voor 109.000, die woning twee maan den leeg ziet staan tot alle huizen daar verkocht waren en toen het pand verkocht voor..160.000 gulden. De bepaling om dit soort excessen te gen te gaan houdt in, dat binnen twee jaar de woning niet verkocht mag worden dan na toestemming van B. en W. De boete-voorwaarden daar aan verbonden zijn 4 x de koopsom van de grond. Dat kan bij de pre mie-koopwoningen 70.000 gulden zijn. Geboren: Johannes F., zn. van F. Veldman en M. C. Heemskerk: Esther A., dr. van T. van Bergen en P. E. M. Dcterlng; Wiebe. zn. van A. van der kamerbewoners Infosentrum, Breestraat 66. 24 M. Moorrees. een collage naar werk van Jan Wol kers. 8.30 uur nam. De Oude Baljuw. Voorschoten. We reld Winkel. 11—13 uur. Maria Gljzensteeg. start 15e Sleu telstad Wandeltocht 40 km. 910 uur. vm.. Idem 5. 10. 15 en 20 km.. 9 uur Zwleten: L. G. Gerrlt Zondag Antonlus Clubhuls, dansen, 811 Hooglandse Kerkgracht 48. dani Geverstraat 65.' Oegstgeest, voor kamerbewoners en alleenstaan den. 8—12 uur nam. Breestraat 19. Twentwel. sociëteit v. kindervoor.-te!li!i'. De desbetreffende woning in de Chopinlaan. Tussen de tuinen komt een muur en de garage wordt praktijkruimte van een arts. VOORSCHOTEN Het pand Chopinlaan 16 te Voorschoten is via een makelaarskantoor verkocht aan een huisarts en deze arts heeft toe stemming gekregen om de tuin met een muur af te scheiden en van de garage een praktijkruimte te ma ken. Zodra dit voornemen bekend werd is de buurt gaan reageren. De naaste buurman, de heer J.M.M. Noort, heeft een brief geschreven aan de gemeenteraad en B en W stellen de raad voor die brief in hiun hanten te stellen met de toevoeging "gehoord de commissie voor openbare werken". In de plaatselijke pers heeft de Cho- pinlaanbewoner Pr. A. M. Wilbers een brief geschreven aan de fractie voorzitters van de Voorschotense ge meenteraad welke begint met de vraag "Welke instantie (en waarom) heeft besloten om in de wijk "Ade- geest" bebouwing in tuinen toe te staan?" De heer Wilbers wijst dan op het merkwaardige dat een bewo ner toestemming verkrijgt om een muur op te trekken tussen zijn tuin en die van de buren, maar boven dien dat een garage, die als praktijk ruimte wordt ingericht, zodanig ver hoogd wordt dat het leefgenot van de betrokken buren in gevaar komt. Het is onbegrijpelijk dat zo iets mo gelijk is. Kunnen we nu binnenkort in de tuinen behalve verhoogde praktijkruimten ook ateliers, kanto ren e.d. verwachten zonder enige wezenlijke inspraak van de direkt betrokkenen? De heer Wilbers ver tolkt duidelijk de mening van de ge hele wijk "Adegeest". De Chopin laan is een woonstraat. Wanneer de gemeente Voorschoten toestemming gaat geven door midel van verbou wingen, zodat b.v. garages bedrijfs ruimten worden, dan is het einde zoek, zo is men van mening. Schandaal "Natuurlijk is onze actie niet te gen de huisarts die zich nog moet vestigen, maar alleen tegen het schijnbaar onoverkomelijke dat een gemeentelijke overheid zomaar van een woonhuis een woonhuis-met-be- drijfsruimte kan maken. Zodra de huisarts b.v. vertrokken is. kan er een fietsenmaker of een ander am bacht in uitgeoefend worden", aldus buurtbewoners. De bewoners staan niet alleen, want tijdens de vorige raadsverga dering sprak Mr. S. Begeer (VVD): Maandag "Na dit scholenschandaal krijgen we binnenkort het schandaal van de Chopinlaan te behandelen". Geen der raadsleden wist vorige maand nog waarop Mr. Begeer doelde, maar nu weet ieder raadslid het via de raadstukken voor de verga dering van volgende week vrijdag. telefoon 071—25802 De Schmidsche. v.d. Werfstraat. op treden van Jan van Rhenen, 3 uur Gljzensteeg. indeltochi 5. 10. 15 l Zulderkerk. Lammenschansweg. Be volkingsonderzoek Tuberculose. 912 PraethuysVrouwenkerkkoorstranf lezing 'De geesteswetenschap van Ru- dolf Stelner". spr. dhr. Veltman. 8 VAN BOMMELLAAN DOORGETROKKEN Medische diensten WASSENAAR Het Wassenaarse college van B en W stelt de raad in de komende raadsvergadering van maandag voor ruim 252.000 gld be schikbaar te stellen voor het door trekken van de Van Bommelllaan. Deze doortrekking tot aan de Alber- tinastraat is noodzakelijk in verband met de bouwplannen van Cewir Ex ploitatie Maatschappij B.V. in Den de verlengde Van Bom- De weg zal voorlopig een breedte krijgen van vier meter. Reeds in 1970 was er overeenstemming be reikt met deze exploitatie-maat schappij over de bouw van een vil lapark aan de V. Bommelaan. Toen moest deze maatschappij al 34.000 gulden bijdragen voor de aanleg van de Van Bommellaan. Voor de doortrekking dient nog eens 79.000 gulden te worden bijge dragen zodat de totale bijdrage somt op 113.000 gulden. technische diensten en financiën kon zich met het voor stel van B en W verenigen. Artsen .ut Z.UUUUK de volgende nomen auur ue vuigcuue wiku. I (Morswegkwartler. binnenstad tot Citvrlng): J. L. Schaefer, Rijnsbur- gerweg 11. telefoon 50481. Wijk II: (Groenoord. Kool en Merenwljk: A. R. Tegelaar. Burggravenlaan 14. tele foon 34092. Wijk III: (Waard. Pro- Tutnstadswijk)G. D. Bomen en zo Het is nou helemaal officieel gere geld. Bewoners en winkeliers van de Doezastraat hebben van wethou der Cees Waal een brief gekregen, waarin staat dat hun straat er uit zal gaan zien, zoals zij het wensen. Dus tomen op de stoepen, geen smalle re trottoirs, parkeermeters tussen Rapenburg en de Molensteeg/Raam- Eteeg. Precies, volgende, week beginnen Straaljagers In navolging van een landelijk ini tiatief Is in Leiden het Komitee Geen Drie Miljard Voor Nieuwe Straalja- gers opgericht. Daarin werken sa men de PSP, de PPR de SP (niet de Rijthoff Pers), de Bond van Dienst plichtigen, Kerk en Vrede, Zwaar den en Ploegijzers. De vereniging van Dienstweigeraars en de 1KB heb ben adhesie betuigd. De activiteiten die het Komitee gaat ontplooien: het verkopen van infor matiekranten via een marktkraam op zaterdag 22 maart .informatie verspreiden, handtekeningen verza melen, busk aarten verkopen voor de demonstratie, die wordt gevolgd door een manifestatie met Proloog op za terdag 5 april in Utrecht. Wie er meer van wil weten kan te- iecht bij Harry Boddé, telefoon 44600 /Hilda Passchier, telefoon 34285, Jan Laurier, telefoon 46088 of Mi- thiel van de Kasteelen telefoon 42333. ie gehouden, waarvan de op brengst ten goede komt aan het Na tionaal Rheumafonds. Vanaf vier urn- geeft Van Rooden gratis rijlessen aan ljelangstellenden, evenals een gratis reactie- en/of ogentest. Redactie Paul Wolfswinkel crde komen ondermeer de geestes wetenschap van Rudolf Steiner, de vrije schoolpedagogie, de driegelei- uing (een vizie voor een nieuwe maatschappijstructuur) en de amthro- posofie geneeskunde. De toegang is telkenmale gratis. Koks- Concert De koks in en om Leiden gaan aan staande maandag in Leythenrode de afdeling Leiden oprichten van de NVK. Dat staat voor de Nederland se Vereniging voor voedingsspecia- listen en Keukenleiders. Het doel i< meer inzicht te krijgen in de theo rie, in de voedselbereiding en in de keukeninrichting. Het zijn niet al leen koks, die welkom zijn. Ook bac teriologen en anderen, die zich met voeding bezighouden zijn welkom. Om 8 uur maandagavond. Telepathie Op palmzondag, en dat is volgende week al, om half drie zal het twee de van de reeks kerkconcerten gege ten worden op het gerestaureerde liinsz-Van Damorgel in de Dorps- 1 erk in Wassenaar. De organist, Klaas Bdlt uit Haarlem brengt dan i en speciaal voor en op dit orgel uit gezocht program, met ondermeer een improvisatie in de vorm van varia ties op een psalmmelodie, een con cert van Walther en Spaanse muziek. Het programma, teven bewijs van toegang, is 's middags a 2,50 aan de kerk verkrijgbaar. Kinderen tot twaalf jaar hebben gratis toegang. wegkwartler)J. D. vm» w»»»i Boshuizerkade 28. telefoon 30791 Leiderdorp F. O. A. M. Merelstraat 184a. telefoon 91000 (zat. en zo. spreekuur van 12.3013.00 uur). Oegstgeest J. B. Hugenholtz. Wil- helminapark 2. telefoon 61390. Voorschoten W. I. M. van Dam. Palestrlnalaan 29. telefoon 3960 (za terdag). A. M. Kostense, Voorstraat 1 (zondag). F. Waler H t 45, telefoon 2220. Apotheken uci apuuicwtii wordt waargenomen zondagsdienst ;lo Le,J- -ijdag door: apo- 35. telefoon 20136 en Apotheek Voorschoten. L seweg 66. Voorschoten, telefoon 01717 —2525. Tevens op zaterdag Oegstgeesi minapark 8. telefoon 53274 W ijkverplegi ng Apotheek, Wilhel- Stichting Interkruls Lel- Feest Van Rooden Verkeersopleiding cpent morgenmiddag om drie uur op het adres Herenstraat 46 de der de vestiging van het rijschoolbedrijf. De opening wordt opgeluisterd door een rondgang van Jong K en G in de omgeving van de Herenstraat. Tij dens dit optreden wordt een collec- Meneer Th. Veriheyen spreekt maan dag om 8 uur in het Academiege bouw over geestelijke wetten, die ons dagelijks leven beïnvloeden, en ever de geestenwereld, die niet lan ger een mysterie is, maar een ken bare realiteit. Telepathie, geestver schijningen enzoverder. Anthroposofie Anthroposofie is een door Rudolf Steiner gefundeerde geestesweten schap die zich zowel op filoso fisch als op maatschappelijk terrein begeeft. Over deze wetenschap orga niseert de Stichting Gesprekscentrum Leiden die gevestigd is in de Vrou wenkerkkoorstraat 9 een serie van vier gespreksavonden, op de maan dagen 17 en 24 maart en op de dins dagen 1 en 8 apriL Alle avonden be ginnen om 8 uur 's avonds. Aan de Brandweer "The Towering Inferno", de tweeën- eenhalfuur durende, knap gemaak te en prima gespeelde film, die deze week in het Luxortheater draait is een puike instructiefilm voor de brandweer. Best eèn aardig idee om er als korps eens heen te gaan. En reselijk jaloers te worden. LEIDEN De aandacht van het winkelende publiek werd gisteren weer even gevestigd op de Harmony-collectie van Lampe. In de zaak liepen mannequins rond in modellen uit deze collec tie, bedoeld voor de jonge vrouw zo tussen de 25 en 40 die toch heel modieus gekleed wil gaan. Het worden deze zomer vooral wijde rokken, aangerimpeld met steekzakken die het modebeeld gaan bepalen. Daarnaast natuurlijk de hoesjurken bijpassende wijde mantels. Wat de mate rialen betreft zagen we vooral veel katoen, popelin en babyroy (een heel fijne kwaliteit ribcord). Naast effen zijn dessins met strepen en bloemetjes erg in. Op de foto een "hoesjurk" die voor iedereen draagbaar wordt omdat er ook een bindceintuur om gedragen kan worden en een wat klassiekere genopte jurk met wijde rok en wijd-uitlopende Evenement) es In het clubhuis op sportpark Haas broek in Zoeterwoude organiseert de supportersclub van SJZ morgenavond een bingo-avond. Aanvang 8 uur. De andere Zoeterwoudse voetbal vereniging Meerburg komt morgen met het zesde elftal in het veld te- pen het team van ex-Radio Veronica. Aanvang van het duel 12 uur. De en treeprijs is één gulden, kinderen ofider de twaalf Jaar betalen twee kwartjes. De opbrengst is bestemd voor het nieuwe jeugdhonk van Meer burg. (NOG) GEEN CHEMISCHE MIDDELEN OEGSTGEEST Het college van B en W heeft er voorlopig van afge zien om het onkruid en de grasgroei in de goten langs de wegen te be strijden met chemische middelen. Dit op grond van de adviesen, die de commissies voor openbare wer ken en C.R.M. hebben uitgebracht. Mocht de wildgroei de komende maanden toch al te omvangrijke vor men aannemen, dan zal het college alsnog een voorstel aan de raad doen om chemische bestrijdingsmid delen toe te staan. B en W willen wel nu reeds bij wijze van proef chemische bestrij dingsmiddelen in korrelvorm gebrui ken in enkele rozenvakken langs de Vincent van Goghlaan. In decem ber 1972 is de raad akkoord gegaan met een beperkte toepassing van de ze methode, waarmee o.a. kan wor den voorkomen dat de Jonge aan plant en rozen door onkruid sterk in groei worden belemmerd. Aan het einde van het seizoen zal nagegaan worden hoe de uitwerking van de bestrijding met chemische middelen is geweest. Het college is van plan om het middel simazin te gebruiken De beide raads commissies hebben zich hiermee verenigd. Wel is in de commissie C.R.M. de vraag naar vo ren gekomen of er geen beplanting kan worden gebruikt, die geen che misch bestrijdingsmiddel behoeft. LEIDSCH DAGBLAD Uitgave: Leidscü Dagblad B.V Witte Singel l - Leiden Postbus 54 - Giro 67055 Kwartaalabonnement I 34.35 Per Post f 3ö 76 Jaarabonnement f 120.1c Jaarabonnement per post f 135 70 f 0.60 Abonnementsgelden dij betaling te voldoen BIJ tlsche overschrilvingen geen ad ministratie- en incassokosten Nabezorging van 18 00—20.00 u Zaterdag van 16 00-18 00 uur Telefoon 071-30500. Indien in gesprek 071-34539.

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 2