\Z-oef enmeester Brand: "Mijn bewondering is grenzeloos" rr Ju n Cornwall slaat Sperry- speler BROX: 'BOSKOV? JA, MAAR OOK ONTACT MET RINUS MICHELS Het wonder van IJsselmeervogels in de Alkmaarderhout LKVDe Spartaan naar Dordrecht Loting Rentree Heuts bij BS Leiden "IK LAAT ME NIET PAKKEN" Profetie intermeubel V.D.KLUGT in VRIJDAG 14 MAART 1975 ALKMAAR Het wonder voltrok zich laat. Het geschiedde toen de zon achter de dkmaarder Hout wegzonk; iemand riep: ik word gek. In het halfduister fluisterde een tem dat hij niet durfde. Seconden later kon je je vergapen aan het wonder. Was AZ'67 en gevelde reus, die beschaamd richting kleedkamer afdroop. Had een amateurclub et bestaan om voor het eerst in de historie van het Nederlandse voetbal de halve finale an de strijd om de KNVB-beker te betreden. )oor jer Stolk hadden vurig gehoopt op dat onder. Tegen beter weten in. Ze ttdden zich voor de buitenwereld root gehouden, op ruwe toon grap- gemaakt. Ze hadden de duim pgestoken, op de goede afloop ge nepen. Alleen de eerlijksten had morgens op het werk in Spa- inburg benepen gevraagd of er nog el wonderen bestaan, fainer Pierre Stevenaart had flch oorgehouden dat het geen afgang locht worden. Dit hoewel hij zich erealiseerd had dat die kans erg vas. Had hij AZ'67 niet tegen eyenoord zien spelen en had hij iet met eigen ogen gezien hoe zelfs at grote Feyenoord geen raad wist LEIDEN LKV De Spartaan komt morgen in Dordrecht in de ring voor de gewichthef-competitie wedstrijd tegen Hercules. Bij winst of gelijk tillen, is de Leidse ploeg kampioen van West Nederland. De Spartaan gaat met de volgende at leten naar de Merwestad: D. van 't Riet. H. Filppo, Theo Sanders, M. Anneeze en A. Swagers. De knappe actie van Jan Vedder, die Gerrit Vooys koud IJsselmeervogels krijgt gestalte in 01. beheerst passeert. Het wonder i staarde Joop Brand beurtelings van de naar de middenstip wijzende Henk Geurens naar de vreugdetafe relen die zich onder de amateurs af- speelden. Wie geloofde ook toen nog aan een slag in het gezicht van het betaalde voetbal? Joeg Kees Kist de bal niet droog achter De Feijter? En mocht dezelfde Kist niet even later de exe cuteur uithangen, toen de geweldige libero Bram de Graaf Bobby Vos- maer over de knie legde? Alle prog noses leken uit te komen, toen De Feijter de verkeerde hoek gokte, maar het wonder voltrok zich want Kist vuurde over. Niettemin kopte Suurendonk toch de 2—2 in en daar mee leek het einde van de moedi ge amateurs in zicht. Het wonder voltrok zich laat. Het de man, die AJax velde, diende zich aan na transpiratie, kramp, pijn en nog dertig minuten ALKMAAR Na af loop van de kwartfinales wed strijd AZ'67 - IJsselmeervogels heeft Jan Huybregts, secretaris betaald voetbal van de KNVB, de loting verricht voor de halve finales van het toernooi om de KNVB-beker. De loting voor de halve eindstrijden, die op 16 april in principe op neutraal ter rein wofden gespeeld, had het volgende resultaat: IJsselmeervogels - FC Twente, FC Den Haag - Wageningen. lewijn Robbie Meyster. Maar daarin spoedig verandering komen. Wanneer extra'eenrichting^rkeer ïn "de AZ'67 maar eenmaal was inge- het kundige Noordhollandse spMld wanneer de amateurs een- eeaenomen. had zichTplf moed maa* m een ijzeren greep zouden Ui' en opeiooscn geroutineerd l£ hi, Ld de il^ 2«n genomen. En wanneer de condi- doelpuntte, fflond IJsselmeervogels igespro-xen. isn rui nad ae geaacn- tic in h.» ea/tin» imman verlenging. Toen Bram de Graaf zijn strafschop op de paal stuurde en Spelbosch geroutineerd lg€ sproken. En hij had de gedach ian een smadelijke zes-nul ver zich afgeschoven. Irutaal tet wonder voltrok zich laat. Het plotseling, om dertien minu- halfvijf. Op dat tijdstip kla arde het applaus spontaan op van volgepakte tribunes. Jan Vedder l een lichtzinnigheid van Cees de ries aangegrepen om aan de bal te n. Niet onverdienstelijk voor amateur. Het applaus, waar een verwend publiek de inspan ingen van de underdog beloont, l aan tot een stormachtig vo- e. Vedders brutaliteit ging zover hij De Vries afschudde en Theo tie in het geding zou komen. Dan 5 AZ'67 wel over de amateurs heen- walsen. Alsof AZ'67 al met 5—1 achter. Voor het eerst. Maar niet lang want De Feijter stopte het projectiel van Wildbret. En De AZ's vijfde executeur Kees Kist even eens. Toen durfde Evert de Graaf niet meer. Nadat Stevenaart hem kwalijk zou nemen wanneer hij falen, trad IJsselmeervogels toe tot de laatste vier. Pierre Stevenaart voorstond kon Je horen mompelen dat Feijter stopte de strafschop IJsselmeervogels heel wat meer lef had dan zondag FC Utrecht. Toen Ruud Suurendonk Jos de Feijter test's, zweepte heel Noord-Holland de influisterde dat geen hond het hem eigen ploeg op tot meer daden Bewondering Het wonder voltrok zich laat. Theo Vonk speelde er een rol in. De pass, waarmee Henk de Graaf het beleg voor even ontzette, leek door AZ's verdediger te worden onderschept. Voor alle zekerheid liep Jaan de Graaf toch maar richting Gerrit Vooys. De kreet der duizenden vond het toen in de overwinnings roes jammer voor Twente en De Feijter had het ineens over een ge makkelijke finale tegen Wageningen of FC Den Haag. En Joop Brand? De trainer van AZ'67 was sprakeloos. "Geen excu ses", wist Brand bewonderend. "Ieder excuus doet afbreuk aan de overwinning van die jongens. En eerlijk, daaraan wil ik me niet schul dig maken. Want mijn bewondering voor zoveel karakter is grenzeloos". LEIDEN De rentree van Bob Heulfcs za'l in heit weekeinde garant staan voor het nodige spektakel in de Vijf Meihal. Heuts speelt morgen avond (aanvang 20.30 uur) met BS tegen Typsoos, nadat de Junioren te gen het zwakke Haaiüem Cardinals zijn uitgekomen. Bij winst zullen de Leódse junioren mett spanning uitkij ken naar de uitsag van DAS Teftra Devils. Wint DAS dan zijn de B6- Juniorem kampioen. Zondag speelt verder LUBA (heren) in Utrecht te gen OSG. De Utrechtse ploeg is in fdite al gedegradeerd en zal het de Leidenaars dan ook bepaafld niet al te moeilijk kunnen maken. Door Hans Jacobs "uivTu .misleiddt Het wcnder sl°<* ontzetting om in bewonde ring toen De Graaf de bal langs Vooys werkte. Stom van verbazing öltrok zich toen de bal droog ach Gerrit Vooys plofte. IJsselmeer- ogels, een club die het principe van et klassieke zaterdagvoetbal slechts huldigen, stond tegen de royaal oetbalprofs van AZ'67 met 0-1 Een regiefoutje? Het kon moeilijk gekomen dat nders. Nóg werkte AZ'67 zonder ingezaaid is, 1 )oor lob Vente ROTTERDAM Als Vujadin oskov niet naar de Kuip komt, enkel met Boskov etekent dit niet dat Feyenoord dan iet de handen in het haar zou tten. Guus Brox: "We hebben dels hadden vernomen dat hij ook hadden afgesproken om, wat be- Zoals bekend lonkt inmiddels ove- aan de leiding. Het eerste incident ijzers in het vuur. We heb- Spaanse aspiraties had. Omdat er in treft Boskov, tot nè die wedstrijd ner- rigens ook Anderlecht naar de hui- met Cornwall deed de "rest" - bijvoorbeeld ook contact met Spanje zoveel collega's van hem uit gens Joegoslavië werkten". "Goed, wij babbelen met Boskov. DEN BOSCH Twee incidenten met Richie Cornwall bepaalden gisteravond in de volle Bossche sporthal "De Vinkenkamp" het verloop van de basketbalwedstrijd tussen Sperry Remington en BS Leiden, die door de thuisclub met groot verschil (119—88) werd ge wonnen. In de 13de minuut van de eerste helft wilde Cornwall een scheidsrechters time-out om zijn schoen vast te maken. De arbiters weigerden aan het min of meer terechte verzoek van de Leidse Amerikaan te voldoen. In de consternatie die daarop volg de kreeg Cornwall een technische fout, terwijl Sperry al rustig ge scoord had. Daardoor kwam de stand op 36-28 i.p.v. op 32-30 en sloeg Sper ry een "gat". In de tweede helft moest Cornwall het veld ruimen bij de stand 70-60 toen hij Paul van der Itee op onregelmatige manier tegen de grond werkte. Sperry nam zijn kansen waair en vernederde BS: 119-88. De Leidenaars starten tegen de tra ditie in bijzonder goed en hielden tot ongeveer de 10de minuut een klei ne voorsprong knap vast: 8-14 en 18- 22. Paul van der Ree bracht Sperry by 22-22 voor het eerst gebjk met BS, dat in tegenstelling tot afgelo pen zaterdag tegen Levi's de aanval len goed afrondde. Sperry kende een slechte start maar herstelde zich dui delijk. Dat het daar vaak ongeoorloof de middelen bij gebruikte ontging de arbiters Van Dishoeok en Borst duidelijkheid: had Choufoer gezegd plus die afkoopsom, zou Boskov ons na? Ach, wie weet? Maar dat hangt veelal. Daardoor werd de toch al ge- blijf nu in elk geval met Je han- dan zo'n slordige drie ton hebben ge- dan helemaal van FC Den Haag spannen stemming er in het veld niet den van hem af", dan hadden we kost. Toen hebben wij gezegd: sor- af". beter op. Richie Cornwall werd fel dat gedaan. Maar dat zei hij dus ry, daar passen we voor, dat is geen Tot slot over "kandidaat" Rinus op de huid gezeten door John van niet'- basis om te onderhandelen". Michels: "Ik kan niet eens zeggen Vliet en later door Boot en Gorter. "En ondanks het feit dat we dus "ik hoop W) komt"' want S» In de 13de minuut profiteerde Tom Jaar VOETBAL Een half Jaar voor de gebroeders Molenaar betaalde de opening van een nieuw stadion in Keulen is men tot de conclusie >r de grasmat die verkeerde grassoort [risten Nygaard even chaotisch als ls gekozen. Het gras, dat nu reeds duizenden die buiten tevergeefs in het stadion groeit, is ongeschikt r een toegangsbewijs aanklopten, voor het spelen van voetbal. Er zal fóg vergiste Kees Kist zich in de nu voor ruim 150.000 gulden aan nelheid van de ogenschijnlijk zo tra- nieuwe graszoden moeten worden Aalt Kok. En nóg triomfeerde Koe gelegd. 38-28. De nijdige Cornwall trapte in een gevecht om de bal Wiebe Gor ter en kwam er met een "opzette lijke fout" nog genadig af. Ondertus sen waren de keihard spelende Bos schenaren bezig hun voorsprong ver der uit te bouwen, van 24-28 naar 44- 30 en van 46-36 naar 54-40 bij rust. Na de rust voor de verhitte spelers en het opgezweepte, publiek dat als een "groot Bosch-mannen- en vrou wenkoor" op de tribunes met grote spreekkoren en massale samenzang Sperry naar de zege toe "zong" be gon BS aan een hevig offensief. On der leiding van de uitstekend spe lende Stol en Van Rooden kwam BS weer terug: 64-56. Als niet kort daar na de impulsief reagerende Corn wall (Van der Ree pakte de Ameri kaan bij de pols toen deze probeer de de bal te 6plen) zijn tegenstan der had neergeslagen, waarvoor de BS-speler uit het veld werd gestuurd, dan had BS een goede kans gemaakt de Bosschenaren te bedwingen. Nu was het verdere verloop van de twee de helft kinderspel voor Sperry want BS zonder Heuts en zonder Cornwall stelt weinig voor. Via 70-60 in de 6de minuut werd het 89-64, 101-71 in de 14de minuut door Holland en 119-88 aan het eind. Scores BS: Bowerman 18 (8-10); Richie Cornwall: DEN BOSCH Richie Corn wall kwam er gisteravond goed af. Arbiter Van Dishoeck: "Het wordt een boeking dus wanneer Cornwall niet eerder iets heeft misdaan is er verder niets aan de hand. Het was was wel erg dom wat hij deed, ik stond net op het punt om een persoonlij ke fout aan Paul van der Ree te geven toen hij hem neer sloeg. Toen was er maar een mo gelijkheid... anders had BS ge woon de bal aan de zijkant mo gen uitnemen". Paul van der Ree, die groggy de kleedkamer opzicht om pas in de 18de minuut onder luid gejuich het veld weer te betre den: "Cornwall had de bal en ik pakte hem bij zijn pols. Zoiets mag wel niet maar het hoort er bij. Tsja.en toen sloeg hij me midden op mijn bek, maar van mij had hij er achteraf gezien niet uitgestuurd hoeven worden. Gelukkig maar dat het bij een boeking blijft, anders hadden Typsoos en Delta Lloyd er als enige profijt van gehad". Tot slot Richie Cornwall over het incident dat voor de derde achtereenvolgende keer Sperry —BS in Den Bosch geen nor maal verloop gaf: "Ik reageer altijd zo als iemand me vast pakt, of dat nou vandaag is of morgen, of het nou één keer of honderd keer gebeurd, ik sla me los. De scheidsrechter had moe ten fluiten en niet achteraf zeg gen dat hij bezig was met flui ten want hij was al te laat: die kerel had me al beet en dat neem ik niet". DEN BOSCH - ,.In de kam pioenspoule speelt Sperry van avond tegen BS een wedstrijd die bij een normaal verloop 2 punten moet kunnen opleveren. Maar Ja. wanneer speelt BS Lei den in Den Bosch een normale wedstrijd?" Dat vraagt Sperry zich af in zijn programma. De Bosschenaren wijzen dan ver der op het opstappen van de Leiden-ploeg vorig seizoen in de 19e minuut van de eerste helft by de stand 54-33 en op die vecht partij tussen Heuts en Holland eerder dit seizoen in Den Bosch. Het is niet erg slim van de Bos- schenaren om tot het bereiken van een goede sfeer tussen bei de teams dergelijke zaken aan te dragen. Daarmee bereik je een averechts effect, maar mis schien was het wel profetie want ditmaal dreigde BS na het weg sturen van de slaande Cornwall wederom op te stappen! Cornwall 14 (12-2); De Jong 12(4-8); Stol 12 (6-6); Van Rooden 10 (4-6); Wallaart 7 (2-5) en Kales 3 (0-3). Topscorers Sperry: Steve Bravard 34; Ton Boot 22; Tom Holland 14; John van Vliet 12; Schotpercentage BS: 49%, Sperry: 57%. Balverües BS: 29 keer Sperry 17. ADVERTENTIE 1 "Maar als Choufoer zondag in de er van uit dat hij niet kèn komen. Holland van een misser 1 later" "mochtp eaan" nraten" Hérten KuiP komt, zal ik hem toch vrlen- Maar nogmaals, we hebben contact der redelijk spelende Bowerman en dat, omdat we namelijk inmid- deüjk de hand schudden. Trouwens, met Michels. Dèt is zo." bracht de Bosschenaren met 30-28 te praten. En daar- dige trainer van Barcelona. minuut later was de stand al 7 Leiden^^J tegen H Typsoos Lions JPWÊ zaterdag 15 maart Aanvang 20 30 uur precies. IJ- 3" c c I 5' Q. ^nurchilllaon 3 VfA H GeHofenk Haarlemmerstr 66 Y» Kantine 5 Meihal O 1/ inus Michels". Wat betreft Vujadin Boskov wordt eyenoord in het gisteren versche- Over, ik zeg het nogmaals nummer van "Voetbal Inter- tiact dat per 1 juni 1976 ational" beticht van "onfrisse prak- jken" ten opzichte van de vereni- ing uit het Zuiderpark. De Rotter- ga&n. Om misverstanden te voorkomen: één seizoen hadden het club ÏOU immer hebben ge- dan b() Peyenoard met een, noem racht om de Joegoslavische trainer het, interim-trainer willen doen". Een dag of tien, twaalf na dat be wuste onderhoud nam Boskov contact op. Hij vertelde: "Volgens mij is het licht bij FC Den Haag de 'ronselen", Guus Brox: "Maar dat is pure ogen hebben wel be- ist correct gehandeld. We zijn 1 -J*--™ KV£en~= staan en zit het er in dat ik op kor- •houfoer Die zei toen: ,,oef OUOOll CU JjIU liCb CI III UttU lil up JMJI- je LS mijn toestemming tere termijn bij Jullie kan komen J hL „ut werken. Neem nog eens contact op me Choufoer". ls je met hem wilt gaan praten contract dat per 1 juni 976 ingaat Dus als zijn werk er ij FC Den Haag op zou zitten". Choufoer zei toen pertinent niet: "Hebben we gedaan. Toen hoor den we: "Je kunt hem inderdaad nu al krijgen, maar dan moet Je ons gra- valt op het ogenblik niet over tis twee jaar Lex Schoenmaker ter oskov te praten, dat kun je pas beschikking stellen, plus 50.000 gul- na - pak weg - januari 1976", den, als een soort afkoopsom voor het hij vond het best dat we nu contract van Boskov. Gezien de hui- 1 onderhandelen. Voor alle dige marktwaarde van Schoenmaker,

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 13