Arken moeten echt weg In Wassenaar ma agenda Badmintonvereniging De Spotvogels shock na botsing _4vond in Minerva over Suriname IN LEIDERDORP IN HET WATER HEROPENING "DE POMP" EXTRA RAADSVERGADERING WASSENAAR De gemeenteraad van Wassenaar, die op maandag aanstaande vergadert, zal het ondermeer gaan heb ben over de slepende kwestie van acht woonboten in de Prince- haven. In 1973 al besloot de toenmalige gemeenteraad een be drag van 7000 gulden ter beschikking te stellen om het Haven kanaal geschikt te maken als nieuwe ligplaats. De door B. en W. voorgestelde dan nog tien jaar blijven liggen. Na voorwaarden dat de tweede opvol- afloop ran de termijn van tien jaar gende eigenaar dan wel bewoner in moeten de boten uit Wassenaar ver- het Havenkanaal geen ligplaatsver- dwijnen. De gemeente is in principe gunning meer zou krijgen, bleken bereid de boten desgevraagd de bo- wat meningsverschillen op te leve- ten tijdens de termijn van tien Jaar DONDERDAG 13 MAART 1875 Er werd besloten (in 1973) de afloop daarvan huurvoorwaarden nog eens afzon- tegen een bedrag, dat gebaseerd derlijk in de raad aan de orde te op de dan te taxeren waarde van de boten in de Princehaven/Zijlwate- een termijn van tien Jaar niet aan ring en twee boten in het Havenka- de gemeente verkopen. Hij moet er naai werden getaxeerd. In een ge- zelf voor zorgen dat de boot uit sprek met de commissies technische Wassenaar verdwijnt, diensten en financiën ging het in de eerste plaats om de vraag: moeten de woonboten in Wassenaar wor den gehandhaafd of niet? Uit de besprekingen is gebleken dat de com missieleden vrijwel unaniem met het college van mining waren dat, bereid. De gemeente Wassenaar if als erom wordt gevraagd, van de booteigenaren die zich daarvoor aan melden, de boot nu al aan te kopen, bijvoorbeeld omdat ze verplaatsing van hun boot willen ontlopen. Als "beloning" voor de snelle oplossing, de woonboten in de Princehaven die onmiddellijk opkopen inhoudt, is niet langer kunnen worden gehand- de gemeente bereid om in dat geval haafd vanwege de voorgenomen be- een hoger bedrag voor de boot te ge bouwing langs de HiUenaarlaan en ven dan de nu bekende getaxeerde er geen ander bruikbaar alternatief waarde. Dat bedrag zal van geval tot - handen is dan de zuidzijde geval worden bekeken en ongeveer 30 het Havenkanaal, er gestreefd moet procent hoger liggen dan de geta- worden naar het uit Wassenaar la- xeerde bootwaarde. ten verdwijnen van de boten. Over de vraag binnen welke ter mijn dit moet gebeuren, kan ver schillend worden gedacht. Na overleg met de commissies techni- De tien ligplaatsen in het Haven kanaal worden verhuurd voor f 47,50 per maand. Dat geldt eveneens voor de boten op de bestaande ligplaats in de Princehaven /ZijlwateringVoor de sche diensten en financiën menen twee boten die a, in het Havenka_ i W. dat er geen aanleiding te streven naar een snelle verwijde ring van de boten uit Wassenaar. In verband daarmee zal de gemeen te naar de mening een actief beleid moeten gaan hetgecTe^ Oranjevereniging De Wassenaarse raad zal Men zal moeten streven staande maandag geleidelijk de boten te laten verdwij- gen om f. 10.000 uit te trekken voor nen. De verplaatsing van de acht de bevrijdingsfeesten op 5 mei. De boten uit die Princehaiven naar het Oranjevereniging "Koningin Wilhel- Havenkanaal moet gewoon door- mina" is reeds met de voorbereiding- gang vinden. Daar mogen de boten gen bezig. Voor de reconstructie en verbete- ring van de Jagerslaan bij de Storm van *s Gravesandseweg wordt een bedrag van f. 23.000 ge vraagd. Een enquete onder de bewo ners van de Hugo de Grootstraat heeft uitgewezen dat de bewoners tegen een voorstel van de gemeente waren om een profielwijziging van hun straat toe te staan. De straat zou op een aantal punten worden orden onderbroken door 071-43171. ma. van 11.30-14.00 19.00-21.00 uur Leidse Rechtswinkel Woonboten in de Princehaven. Juridisch Adviesbureau Volkshuis, LEIDERDORP Onder over weldigende belangstelling is gis teravond een badmintonclub op gericht in Leiderdorp. In de r-k. kleuter- en basisschool "De Schakel" kwamen meer dan 200 personen bijeen in de aula en in het kleutergedeelte, die al spoedig te klein bleken. By na alle aan wezigen maakten van de gelegen heid gebruik de verstrekte in schrijfformulieren in te vullen en in te leveren zodat deze splinter nieuwe, Leider dorpse vereniging al meer dan 200 leden heeft. De badmintonclub gaat "BC De Spot vogels" heten. Bij acclamatie wer den de voorzitter en het verdere bestuur gekozen. Voorzitter werd Ronald Veeren, secretaris Henk Koster en penningmeester Jeroen Kortekaas. "De Spotvogels" gaan ook direct een maandblad "Spot- licht" uitgeven. Als nevenactivi teiten van de vereniging zullen "De Spotvogels" aldus de nieuwe voorzitter, gaan trimmen en con ditie-trainen in de Houtkamp. Ook het gezelligheidsaspect zal hoge prioriteit verkrijgen. Deze nevenactiviteiten zijn vooral ook bedoeld om de aanmeldingen te binden die anders misschien op een wachtlijst geplaatst moeten worden. De enige, grote zorg van' deze vereniging is het feit dat de gemeente Leiderdorp misschien niet voor voldoende zaaJlaccoanmo- datie kan zorgen. Voor het vol doen van alle activiteiten die de ze vereniging zich ten doel stelt, aldus de voorzitter, is speelruimte in de binnenkort te openen dub bele sportzaal met kantineaccom modatie op het Van Alphenplein het meest geëigend. LEIDEN Een 38-jarige in Lei den woonachtige Marokkaan is in de afgelopen nacht door nog onbe kende oorzaak pardoes in het wa ter van de Morssingel gevallen. De man, die onder invloed van sterke drank verkeerde, is van een zekere verdrinkingsdood gered door de Lei- tal afremmingsdrempels. De auto- denaar D. R. Kanbier. Toen deze mobilisten zouden worden gedwon- voorbijganger de Marokkaan in het gen hun snelheid te beperken. De be water zag spartelen, nam hij onmid dellijk een duik in de singel. De drenkeling moest door de EHD het Academisch Ziekenhuis worden de straat hebben te kennen gegeven dat ze wel die drempels willen, maar dan aan het begin en het einde i in het midden. Dat be- extra uitgave van f .4.500 LEIDEN Een 14-jarige Leidenaar kreeg een shock, toen hij gistermid dag op de hoek Boerhaavlaan/ Oegsgeesterweg met zün fiets tegen een vrachtauto botste. De jongen, die van de Boerhaave- laan kwam, zou bij het oprijden van de Oegsrtgeesterweg geen voorrang aan de vrachtwagen hebben verteend. Zowel de fiets als de vrachtauto kre gen schade. LEIDEN Van de Turkse winkel op het Noordeinde is vanochtend om streeks half zeven een ruit van twee bij twee meter met een steen inge gooid. De dader is voQgens de politie na deeae baldadigheid op een brommer weggereden in de rich ting van de Haagweg. Contactmiddag De contactcommissie voor Leiden en Omstreken, ingesteld door de drie blindenbonden, houdt op 15 maart een contactmiddag in het gebouw van de speeltuin "Het Zuiderkwar tier". De heer Van Veen zal een lezing houden over Louis Braille. Na de pauze is er gelegenheid om een praatje te maken, te kaarten of te sjoelen. De speeltuin is te bereiken met de bus. Men moet uitstappen bij de halte Petruskerk. De bijeen komst begint 's middags om twee Tuinbouw De afdeling Leiden en omstreken van de Kon. Nederlandse Maat schappij voor Tuinbouw en Plant kunde houdt op woensdag 19 maart een dia-avond in het Rijksherbari um aan de Schelpenkade. De heer A. v.d. Bom uit Ouden bosch houdt die avond een lezing over het onderwerp "Botanische Tui nen". De dia's die vertoond worden zijn onder meer gemaakt tijdens een reis naar Japan van de heer Van der Bom. In Leiderdorp wordt door de af deling een cursus bloemschikken voor beginners georganiseerd. De cursus zal worden gehouden op de donder dagavonden 3, 10, 17 en 24 april in de Scheppingskerk aan de Poelgeest laan. Aanvang 8 uur. De kosten van de cursus bedragen 30 gulden voor leden en 35 gulden voor niet leden. Mazzel Het was wel een zeer toevallige omstandigheid, waardoor een 46-ja- rige metselaar uit Leiden door de Haagse politierechter moest worden vrijgesproken van door hem gepleeg de mishandeling. De Officier van justitie had reeds 100 gulden boete en een week voor waardelijke gevangenisstraf geëist en de politierechter meegedeeld, dat zij aan onvoorwaardelijke gevangenis straf dacht, toen plotseling werd ge constateerd, dat het met de data niet klopte. Volgens de dagvaarding zou het feit op 24 maart zijn gepleegd, maar bij horen van getuigen kwam vast te staan, dat het 24 april was. "En dat verschilt teveel van het "om streeks 24 maart, "gaf de rechter te kennen en daar stemde de officier mee in, zodat zij de eis veranderde in vrijspraak en de rechter daartoe besloot. Verdachte had moeilijkheden ge maakt in het bureau van de dienst van sociale zaken, omdat hij niet op tijd zijn uitkering zou hebben ontvangen. Dat was de aanleiding, dat hij een ambtenaar een stomp in het gezicht gaf. "Het geld lag wel voor hem klaar, maar in een ander gebouw", lichtte de mishandelde ambtenaar tn. Hij kreeg meteen al 100 gulden mee. Niettemin vond de metselaar het nodig te mishandelen. "U komt er nu toevallig goed af, maar een vol gend keer zal dat niet zo zijn. Mis handelen van ambtenaren nemen we hier niet", deelde de rechter mee. Omschakelen Als kleine zelfstandige is het wel eens moeilijk je hoofd boven water, dan wel de toonbank te houden. Die moeilijkheden troffen ook meneer Lunenburg in de Haarlemmer straat. Zijn kruidenierswinkel deed Redactie Paul Wolfswinkel het niet meer naar wens. Zaak dicht, grote bruine papieren voor de ruit en verbouwen. Tot een behangeüswin- kel. Met de verbouqing schakelde ook Lunenburg "om". Vanaf zaterdag weet hij alles te vertellen van het verfraaien van woonkamers en der gelijke. Leuk. Op bezoek Maandagochtend komen staatssecre taris Van Lent (defensie) en de voor zitter van de vaste kamercommissie voor defensie, meneer Van Eisen naar Leiden om te kijken naar de huisvesting van militairen in de Doe- lenkazerne en de Morschpoortkazer- ne. Daar had de Leidse afdeling van de VVDM om gevraagd, afgelopen week. De soldaten zijn erg tevreden dat er zo snel al wordt gereageerd. LEIDEN Op woensdag 19 maart organiseert Doctrina, de vormings werkcommissie van de studentenver eniging Minerva, een grote avond in sociëteit Minerva, met als thema "Suriname als ontwikkelingsland." Om half zeven wordt begonnen met een inleiding door drs. A. Kuivenho- ven, die werkzaam is op het centrum van ontwikkelingsprogrammering van de Erasmusuniversiteit. Van kwart over zeven tot kwart over acht wordt er Surinaams gegeten en daarna wordt tot negen uur gekeken naar een televisie-documentaire. Om haflf tien begint een forumdis cussie. In het forum hebben zitting prof. Kruyer, hoogleraar toegepaste sociologie van de Amsterdamse uni versiteit, Frans Bovenkerk, weten schappelijk medewerker niet-wes terse sociologie aan de Rijksuni versiteit in Utrecht, Humphrey Mijnals, lid van de Surinaamse Stu denten Unie, het Pvd A-tweede-ka merlid Franssen en de heer Verhoe ven directeur van Bruynzeel NV. Na elven zal het politiek Suri naams cabaret "Revo" optreden en bestaat er tot het middernachtelijk uur gelegenheid tot discussie. Verder zal er in de sociëteit een fototentoon stelling zijn ingericht en is er een in formatiemap verkrygibaar. De avond is voor iedereen toegankelijk. WARMOND Aanstaande zater dagmiddag opent galery De Pomp te Warmond weer haar deuren. Reeds een lange tijd was het gedeelte van het huis, genaamd "Het hoekje b»J de pomp" gesloten. Van buiten af kon men zien dat er volop verbouwin gen en interne verhuizingen aan de gang waren. Clara Sikking, de be woonster van dit huis, heeft nu bo ven een eigen home gekregen. De galery is door vrijwilligers enorm op geknapt en ook van een vitrine kast voorzien. De kelder is opnieuw in de verf gezet en eigentijds inge richt. Er zullen nog veel meer din gen gaan komen in dit huis. Clara Sikking heeft veel plannen en sa men met de stichting de Pomp pro beert zij deze ideeën van de grond te krijgen. "Omdat alles nog niet helemaal rond is kan ik daar nog weinig over zeggen. Het team van vrijwilligers waarmee we nu werken is enorm. De inzet is groot en daar zijn we dankbaar voor." Clara Sikking is in ieder geval erg blij dat zij zaterdagmiddag na lange tijd weer een expositie kan herbergen. De eerste kleine tentoon stelling bestaat uit keramiek van Liesbeth van Esvel-Manssen en ex pressionistische schilderijen van Hans Arkeveld. De expositie is geopend van maandag tot vrijdag van 19.00 tot 21.00 en zaterdag en zondag van 12.00 tot 21.00. De kelder waar men kan discussiëren, koffie drinken en naar muziek luisteren is dagelijks geopend vanaf 20.00. Apothekersdllk 33 Dl "in. d. - - VaD Hoeendorpstr. Dienstencentrum Mierennest do. Dienstencentrum Moeders voor moeders Mevr. Zr. E. JansenNlemever. Hof- dilck 32 Oeesteeest tel 071—68662 Sociale raadsvrouw Snreelcuren Sociale Raadsvrouwe: Bln- - 1.30 dl. 10.30-11.30 "Kool" *Dr1 fut raat «Pa. uur vm Mors kwartier. Gezinsverzorging Stichting Gezinsverzorging, Lelden. Aanvragen hulp bejaarden en langdu rig zieken en gezinsverzorging. Mare 45. tel. 49441 (ma t/m vrij. 9—10 uur voorin). Kinderopvang Informatiebureau wjrkgemeenscnap Kindercentra Lelden. Hooglandse Kerk- gracht 4. tel. 30360. Geopend dl 9^0— 12 uur. wo en do 24 uur en vr 9.30— 12 uur. Gemeenschap Zuidwest Hulpverlening»- en informatiedienst gemeenschap Zuidwest, tel 64116. 83921 en 61944 Maatschappelijk werk Bureau Maatschappelijk Werk. nam., telefoon (071—) 20931. Voor weduwen en weduwnaars Nederlandse Vereniging voor Wedu wen en weduwnaars. teL Lelds advies bureau: 61112. Architecten Architecten-informatie Rlinland. Op werkdagen tel. bereik baar onder 26386 Zitting op wc avond i 7.30—9.30 uur WARMOND De Warmondse ge meenteraad komt morgenavond om 8 uur in een spoedeisende vergade ring bijeen. Zoals bekend hebben de gemeente en de stichting Eigen Woning be zit War mond een kort geding verloren dat door de heer P. Stol was aan gespan nen. Ze moeten medewerking ver lenen aan de verkoop van een stuk grond aan Stol, zodat hij daar kan bouwen. Gemeente en Stichting hebben in middels besloten hoger beroep aan te tekenen, maar aan het besluit van de rechtbank te voldoen. De gemeente had indertijd het huis, dat nu is toegewezen aan Stol, be stemd voor de heer Van Winsen. Om hem niet de dupe te laten worden is de stichting Eigen Woningbezit War mond van plan op korte termijn een bouwplan van 12 premiekoopwoningen te realiseren. Burgemeester en wet houders stellen voor het terrein in 't bestemmingsplan "Endepoel II" voor f. 186.206,90 te verkopen aan de stich ting. delweg 4 (bil Hooglandse kerk.» Vormingscentrum Troef Programma Troef Jongerencentrum: Maandagavond: Toneelgroep sjale Kreagroep; Dlnsdagavonu r, niamaklngsgroep Werkgroep Naald Draad. Werkgroep Werk en Groep j der Werk; woensdagavond: ge re se r- -erd voor vergaderingen kommissie- en enz.; Donderdagavond: Koordstudio Centrum voor intermenselijke be trekkingen ontmoetingsruimte voor ca. 25 tot 60-'urlgen Oude Rlln 88, Lelden tel 44000 Voor advies infor maties etc Werkdagen van 15-23 uur. OntmoetingsruimtenWerkdagen 's avonds tot 23 uur Zaterdag gesloten, zondag van 20 tot 23 uur Tevens aangepast voor llchamelll* gehandi capten. Elke donderdag van 16—16 uur spreekuur Alg. Ned. Invaliden Bond. Begijntje Religie "Op dinsdag 18 maart zal Pater P. van Breemen s.J. een lezing houden over "Spiritualiteit en gebed bij St. Ignatius". Het uitgangspunt van het Ignatiaanse ideaal wordt ge- md door de grondwaarheden van de "Geestelijke Oefeningen". Zij zijn oefeningen, geen afgeronde leer van de christelijke volmaaktheid, maar een grondslag en grondbegin sel voor de ontmoeting van de ziel met God. Op deze avond zullen de kernge dachten van St. Ignatius en het ide aal van zijn orde, de Sociëteit van Jezus, wat nader worden toegelicht. Dit is de laatste lezing in de cyclus "Spiritualiteit en gebed". De bijeenkomst wordt gehouden in de Academie Rapenburg 73 om 20.15. Sexueel voorlichtingscentrum Begyn- Gespreksavonden Gesp re ksa vond en B&ba-l eer schap Wo 8 uur nam.. Kennert 11. Oegsteeett. vr 8.16 uur nam. Hendrikplantsoen 25 Leiderdorp LEIDEN Er bestaat een goede kans dat er op korte termijn een nieuwe huisvesting zal zijn gevonden voor het VVV-kantoor. Zoals bekend zal, in verband met de aanleg van de Schiphollijn, de huidige behuizing, tussen het station en de restauratie van de NZH, met de grond gelijk moe ten worden gemaakt. VVV-directeur Dekker heeft goede hoop dat het kantoor van "DoAll" aan het Stationsplein zijn nieuwe onderkomen wordt. Volgende week 'zal deze vestiging van het lint zaagmachinebedrijf uit Leiden naar Hoogvliet vertrekken, in verband met een broodnodige uit breiding. ,.De VVV moet op een centrale plaats in de omgeving van het station zijn. En dat ge bouwtje is er zeer geschikt voor", aldus Dekker. Wat de oppervlakte betreft: die is groter. 160 m2 dan tegen 140 m2 nu. LEIDSCH DAGBLAD Uitgave: Leidscü Dagblad B V Witte Singel l Leiden Postbus 54 - Giro 67055 Kwartaalabonnement I 34.35 Per Post I 38.75 Jaarabonnement f 12610 Jaarabonnement per post f 135 70 Losse nummers f 0.50 Abonnementsgelden oy betaling te voldoen BIJ automa tische overschrijvingen geen ad ministratie- en incassokosten Nanezorging van 18.00—20.00 u Zaterdag van 16 00-18 00 uui Telefoon 071-30500. Indien in gesprek 071-34539.

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 2