Duindigts wonden nog steeds niet geheeld West-Duitsland stort in tegen Pakistan Gemeente Wassenaar niet royaal NEC de sterkste in 34 minuten voetbal LSG is oppermachtig in Leidse Schaakbond PAGINA 15 DONDERDAG 13 MAART 1975 DEN HAAG De wonden die de energiecrisis en het we- eldkampioenschap voetbal aan het bejaarde draf- en rencen- trum Duindigt hebben toegebracht, zijn nog steeds niet geheeld, feterker, de pijn is nog dagelijks voelbaar. De score van de totalisator eindigde in het Wassenaarse seizoen op „slechts" E5 miljoen, het tijdelijk tekort aan benzine plus het pontficaal fcoetbalgebeuren dat ons in dagelijkse porties via Bussum be reikte, hield vele duizenden vaste Duindigt-klanten van Was senaar weg. De Duindigt exploiterende Koninklijke Neder landse Harddraverij en Renvereniging kijkt aan het begin van ten nieuw seizoen dan ook niet zonder zorg tegen het voor lopig geraamde tekort van circa één ton aan. )oor an Leijendekker lit voor een baanvereniging toch lel opvallende verlies had kunnen lorden weggewerkt, indien de jemeente Wassenaar eenmalig een loyaal gebaar had gemaakt. Het lakte tot grote teleurstelling van de [aardesportbestuurders anders uit. I. en W. van Wassenaar reageerden legatief op het verzoek Duindigt |r:-stelling van vermakelijkheidsbe- ksting te geven. Men vond het terlies te gering om het verzoek te konoreren. En daarmee groeide het lapitaal, dat Duindigt de gemeente ontvanger van Wassenaar jaarlijks bezorgt, met 140.000,—. liet alleen zorgen bij de organisato- Jen. ook de mannen die in draf en Jen een boterham menen te kunnen Jerdienen, weten ervan mee te Iraten. Weliswaar werd de boxhuur lie men aan „de Koninklijke" Jerschuldigd is sinds *71 niet lerhoogd, het te winnen prijzenbe- |rag werd vorig jaar drastisch lerlaagd, terwijl de kosten van het pvensonderhoud der paarden re- lords bereikten die een meerderheid lan de trainers in de rode cijfers leed belanden. Cijfers, die pijnlijk jtOERSEN IN NOOTDORP Haastrecht-prijs, 2380 m: 1. Lode- |yk B (J. de Leeuw), geen tyd op- enomen, 2. Lof vain Rhea, 3. Natal iuitenaorg. Winm. 80.50, pl. 3.40, 1.60. .20. kopp. 68.90, trio 390.40. Haaimstede-prys, le afd.: 2000 m: Marc Anthony (J. Duivenvoorden) .05.2, 1.32.6, 2. Marionette Quic. ITinn. 2.30, pl. 1.50, 2.20, kopp. 5.10. Hall-prijs, 2000 m: 1. Karl Dear (J. remoeve) 2.55.7, 1.27.9, 2. Liera Bui en zorg, 3. Lex Hanover K. Winn. 010, pL 5.30, 1.80, 2.10. kopp. 12.80. no 2082.50. Hardiegarijp-prijs, 2380 m: 1. Jonas mevr. R. Podls), 3.32.9, 1.29.5, 2. •arens Roem, 3. Hio<na Marijke. Vinn. 4.10, pl. 1.80, 1.60, kopp. 5.-. Haveüte-prijs, le afd., 2000 m: L anny P (J. Wagenaar) 2.53.8, 1.26.9. Kwikzilver, 3. Jelle du Bols. Winn. .70. pl. 1.50, 1.80, kopp. 4.70, trio 127.-. Haren-prijs, 1680 m: 1. Jewel (M. 'oo.s) 254.0, 1.25.7, 2. litis Hollan- ia. 3. Inlbrest Scott P. Wimm. 1.60, i. 1.10,1.30, kopp. 2.90. Harmeien-prijs, 2380 m: 1. Kora 7incess (H. Lange weg), 3.30.0, .29.0. 2. Lotus Lag una, 3. Linda. Pinn. 7.40, pl. 1.60, 1.90. 150. kopp. 3.60, trio 138.80. HaveDlte-prijs, 2e afd., 2000 m: 1. upiiter Schans (A. Suykerbuyk) 54.2, 1.27.1, 2. Inalco Leron, 3. Idool fredien'hof. Winn. 4,30, pl. 2.-. 3.40. opp. 17.60. Hazerswoude-prijs, 2000 m: 1. Lo- aal V. Lianite (G. van Eykelenborg), .54.2, 157.1, 2. Letino Quic, 3. Jur- ny. Winn. 3.30, pl. 1.50, 1.50. 5.10. öpp. 7.80, trio 242.70. Haamstede-prijs (2e afd.), 2000 m: Navarro D (J. van Dooyeweerd) .09 0, 1.34.5, 2. Momiek Donne, 3. My )ear. Winn. 3.50, pl. 1.60, 3.-. kopp. .40. Cotalisatoromzet f 191.899,-, nauwkeurig werden bekrachtigd in een door het ministerie van Landbouw en Visserij uitgebracht rapport. Daaruit blijkt dat de gemiddelde trainer zijn maandelijk se pensionprijs met circa honderd procent zal moeten verhogen om in zijn sport het bescheiden bestaan te vinden waarop hij al Jaren hoopt. De ministeriële conclusie veroor zaakte grote consternatie bij de eigenaren, maar heeft in ieder geval tot gevolg dat hobbyisten en professionele beoefenaren zich met de stichting Nederlandse Draf en UEFA-SPELER UIT VELD GESTUURD PARIJS Het Nederlands UEFA jeugdteam heeft gisteren in Parijs van Frankrijk verloren met 01. Bij de rust van dit duel, dat werd gespeeld voor groep 14 van de kwali ficatieronde van het UEFA-Jeugdtoer nooi, was de stand nog 0—0. Het aoelpunt werd in de 78ste minuut gemaakt door Zenier, die een straf schop benutte. Door deze overwin ning heeft Frankrijk zich geplaatst voor de eindronden. John de Korte van Veen dam werd uit het veld gestuurd, omdat hij het niet eens was met de beslissing van de arbiter een strafschop aan Frankrijk te geven. De penalty werd door Schrijnemakers veroorzaakt. TELEVISIE HULPMIDDEL ARBITER MILAAN Het Italiaanse blad Settimana TV heeft aan gekondigd dat het zijn lezers wil vragen wat zij vinden van het plan bij voetbalwedstrijden een gesloten televisiecircuit aan te leggen om scheidsrechters in staat te stellen direct herhalin gen te zien van belangrijke mo menten alvorens een beslissing te nemen. Dit naar aanleiding scheidsrechterlijke beslissingen die onjuist bleken na het zien van een aantal herhalingen. Corso breekt weer een been Genua Een tweede beenfractuur binnen een half jaar lijkt een einde te hebben gemaakt aan de loopbaan van Mario Corso, de eens zo beroem- ce voetballer van Inter Milan. De 33- J&rige Corso, nu aanvoerder van tweede-divisieclub Genua brakzon- oag in de wedstrijd tegen Palermo op vrijwel dezelfde plaats zijn been als in december tegen Rome. Doktoren zeiden dat hij ruim dertig dagen in het gips zal moeten lopen en waar schijnlijk nooit meer zal kunnen voetbalden. Rensport over dit schijnbaar onop losbare probleem buigen. Levenskansen De draf- en rensport heeft gelukkiger tijden gekend wanneer het draf- en renseizoen in Wassenaar ontdooide. Toch zien alle partijen levenskansen voor hu n sport. Rob Milders (31), sinds 1 januari '75 directeur van de renbaan Duindigt: „De cijfers van de totalisator over de eerste maanden van *75 tonen aan dat we weer in de lift zitten. Daar gaat Duindigt natuurlijk ook van profiteren. Dat zal na verloop van tijd ongetwijfeld verhoging van het prijzenbedrag tot gevolg hebben. Slagen trainers en eigenaren erin elkaar op een redelijke manier te vinden, dan zijn we weer een eind op de goede weg". Blijft over de vraag of het publiek de openingsvoorstelling van as. zondag en het overige gebeuren in draf en ren dit seizoen in Wassenaar wil bijwonen. Een opnieuw optimistisch reagerende Rob Milders: „Qua exploitatietekort hadden we natuurlijk de toegang sprijzen drastisch moeten verhogen. Sinds 72 is daarin geen verandering gekomen, en voorlopig zal dat wel zo blijven. Met verhoogde toegangsprij zen schrik je zeker een nieuw publiek af, en juist daarnaar zijn wij op zoek. Alleen kan Duindigt natuurlijk niets uitrichten. Er bestaan vergevorderde plannen mid dels een landelijke campagne de draf- en rensport meer bekendheid te geven. Zeker in combinatie met de nieuwe wedmogelijkheid zijn er nu reële kansen". Het is duidelijk dat de NDR Duindigt en de overige banen op zoek zijn naar andere, betere levenskansen. Meer dan de afhanke lijkheid van het publiek is men aangewezen op de loyale medewer king van eigenaren - trainers - jockeys en pikeurs. Zij vertegen woordigen met hun paarden de guldens of meer van het spelende publiek. Regelmatige uitslagen zul len de belangstelling voor de „Wassenaarse Beurs" bepalen en de aandelen winnend - plaats en koppel doen stijgen. In een tijd van economische crisis kunnen „de koersen van Wassenaar" voor grote en kleine aandeelhouders Averina blijft wereldrecords verbeteren ALMA ATA De Russische schaa/tsenrydster Tatjana Averina die dinsdag al de wereldrecords op de 500 (41.70) en 1500 meter (2.09,90) verbeterde, heeft gisteren op de Me- deo-baan van Alma Ata ook haar eigen wereldrecord op de 1000 me ter scherper gesteld. Zij kwam tot 1.26,12. Haar oude rceord stond sinds 2 april van het vorig jaar op 1.26,4. Na de nieuwe wereldrecords op de 500 (41,70), 100 (1.26.12) en 1500 me ter (2.09,90) was het niet meer dan logisch dat de Russin ook het wereld record klassement over vier afstan den zou verbeteren. Tatjana Averi na reed woensdagmiddag de afslui tende 3000 meter in 4 minuten en 53.22 seconden. Haar puntentotaal op de vier afstanden kwam daarmee op 176.930, wat een aanmerkelijke verbetering van het wereldrecord van Atje Keulen-Deelstra, dat op 182.805 punten stond, betekende. Atje Keulen-Deelstra leverde haar pres tatie op 15 en 16 januari 1972 in Inzeil. Zij kwam toen tot de volgen de tijden: 44.24 sec (500 m), 1.29.12 (1000 m), 2.16.67 (1500 m) en 4.50.69 (3000 m). Duindigt rekent op volle tri bunes een gunstige uitzondering vormen. Vanaf 13.00 'uur kan zondagmiddag in sportief en zakelijk opzicht zaken worden gedaan. Independiente: 1-0 zege in eerste duel BUENOS AIRES Independiente heeft in Buenos Aires de eerste wed strijd om de wereldbeker voor clubs tegen Atletico Madrid gewonnen met 1-0. De Spaanse ploeg neemt deel in plaats van Bayern München, de houder van de Europese beker voor landskampioenen. De Duiters zagen geen brood in de dubbele con frontatie met de Zuidamerikaanse bekerhouder. Het doelpunt in de wedstrijd In dependiente - Atletico kwam in de 33e minuut van de eerste helft op naam van buitenspeler Agustin Bal- buena, die raak schoot uit een pass van Bertoni. De treffer betekende het einde van een Zuidamerikaans overwicht. Hoewel Atletico gedurende de rest van de wedstrijd de toon aangaf en verscheidene kansen kreeg kwamen die Europeanen niet tot een treffer. De tweede wedstrijd is in april in Madrid. Indien Independiente in de Spaanse hoofdstad overeind blijt is het het tweede jaar dat de Ar gentijnse club de wereldbeker wint. Vorig jaar ging dit ten koste van Juventus, de stand-in van Ajax. Dure tijden Het zijn dure tijden voor dt mensen. Ook voor voetballers. Bi. Ajax werd international Arit Haan, die zondag na afloop van Ajax—Feyenoord in de bestuurs kamer van het Olympisch Sta dion frank en vrij zijn misnoegen ("hij eruit of ik eruit") over tech nisch-directeur Hans Kraay we reldkundig maakte, naar het b- team "gedegradeerd" en het FC Amsterdam-bestuur honoreerde voor hun optreden in Keulen de spelers Jan Jongbloed en Karte met een geldboete van duizend gulden. Dat komt behoorlijk hard aan. In het bijzonder voor Arie Haan, die meent zich door de aanpak van Kraay in zijn "ontplooiing" geremd te voelen en iedereen die maar luisteren wilde vertelde, dat de Ajax-trainer er op uit was hem, Arie, kapot te maken. Het Ajax-bestuur heeft Arie Haan inmiddels "monddood" ge maakt (in het openbaar spreken kost Haan nu 2500 gulden) en zelfs als men wat moeite heeft met de gedachte, dat het voetbal wereldje nog altijd met een wat feodale hand wordt geregeerd, is dat een vrij logische zaak. Want even voortbordurende op Arie Haans gespierde uitspraken zien wij onszelf, na een onverhoopt verschil van inzicht met de hoofdredacteur van dit blad, niet onmiddellijk de directiekamer binnenstappen, om daar te ver kondigen dat "die man nog nooit heeft bewezen een goede redac tieleider te zijn" en dat het nu is: "hij eruit of wij eruit" Of de he ren maar even willen kiezen Dat is (met een kleine variant) precies hetzelfde wat Arie Haan in de bestuurskamer van het Sta dion heeft gezegd en dat "pikt" vanzelfsprekend geen enke le directeur, of hij nu een bedrijf of een voetbalclub leidt. Het Ajax-bestuur heeft Haan, die voornemens is een advocaat in de arm te nemen wat door de bank genomen ook een nogal kostbare "houdgreep" is bo vendien een geldboete in het vooruitzicht gesteld. Duidelijk is, dat voor het vol doen van die geldboetes van Haan, Jongbloed en Karte geen beroep zal worden gedaan op het "potje" dat voor zulke "bedrijfs ongevalletjes" bij verschillende clubs in de betaalde sector in stand wordt gehouden. Wat verbazingwekkend vonden wij het maandag j .1. op de forum avond van LFC, dat de eredivisie- scheidsrechters Jan Beek en Henk Geurens nog nooit hadden ge hoord van het bestaan van zo'n boetepot, waarin de spelers elke week vijf gulden storten, waarna het bestuur van de club het met een gelijk bedrag aanvult. Een soort all risk-verzekering die "uit keert" wanneer (bijvoorbeeld), om een doelpunt te voorkomen, „SUPERTRIO" IN PREMIÈRE DEN HAAG Op 27 april a.s. zal op Duindigt 'n nieuw wedmogelijkheid van start gaan. De vierde trio-koers van die dag is uitgeroepen tot Super- Trio De namen van de dravers die t<an deze koers deelnemen worden veertien dagen eerder bekend ge maakt. Gedurende twee weken kan het publiek op alle banen in Nederland middels een trio-formulier de uitslag bepalen. Een uitslag die iedere zon- oagavond in het programma NOS- sport, na de trekking van de lotto, bekend zal worden gemaakt. Alle ruper-trio koersen zijn gedoteerd met een eerste prijs van 6 mille. De dra- ers die voor het super-trio zijn inge- tchreven mogen gedurende een pe riode van veertien dagen niet aan andere draverijen deelnemen. Men verwacht met de eerste super-trio een omzet van 3 ton te bereiken. Door Ruud Paauw en René Vos een verdediger een tegenstander professioneel heeft moeten neer leggen, geel krijgt te zien en van de strafcommissie van de KNVB een geldboete krijgt opgelegd. "Noem ons eens de naam van zo'n club", riepen Beek en Geurens, "dan zullen wij dat boetepotje eens snel legen Maar dat bleek achteraf een grapje. Schaakcongres Of de tweekamp FischerKar- pow om het wereldkampioen schap schaken straks nog door gaat, hangt ten dele (zeker niet geheel en al) af van de beslui ten die de Wereldschaakbond (FIDE) volgende week tijdens een buitengewoon congres in het Noordhollandse plaatsje Bergen zal nemen. Zoals bekend, wil titelhouder Fischer een tweekamp, waarvan het aantal te spelen partijen van tevoren niet wordt vastgesteld. Remises dienen, volgens de Ame rikaan, niet mee te tellen. De uit dager mag zich wereldkampioen noemen, zodra hij tien winstpar tijen heeft behaald, Fischer be houdt de titel zodra hij negen zeges heeft gescoord. Karpow moet de Amerikaan dus tenmin ste met 108 verslaan. Een der gelijk wedstrijdsysteem is niet volledig nieuw, in grote lijnen is het ook gevolgd in de match Ca- pablanca-Aljechin in 1927. Maar na 1950 vond de strijd om de we reldtitel steeds plaats over 24 par tijen; bij een score van 12—12 (BotwinnikBronstein in 1951 en Botwinnik—Smyslow in 1954) be hield de wereldkampioen zijn ti tel. Het FIDE-congres van vorig jaar in Nice heeft Fischers eis verworpen en de tweekamp vast gesteld op een maximum van 36 partijen. Fischer (een onmogelij ke man om mee te communice ren, hoe zeer Donner het ook steeds voor hem opneemt) liet daarop weten zijn titel niet te zullen verdedigen. LEIDEN De titel in de eerste klasse van de Leidse Schaakbond gaat dit jaar naar een LSG-team. Zo wei 't tweede als 't derde van LSG wonnen in de zesde ronde hun duels ^an Philidor IV (7-3) resp. Katwijk I (4-6). Daardoor werden LSG II en III onbereikbaar voor de overige ploegen. LSG II heeft een voorsprong van twee match- en 5 bordpunten op het eigen derde, zodat het tweede ongetwijfeld kampioen zal worden In het enerverende duel tegen Phi lidor IV opende LSG n de score. Mie- remet weerlegde resoluut het dubi euze gambietspel van Snoek. Van Dijken ging met zijn dame op avon tuur maar dat kostte haar man wel óe kop: 2-0. Philidor kwam weer langszij. Raudenbtesch bracht een dubieus offer, waarin Piet Piket zich verslikte. Visser liet zich door Paardekooper te veel pionnen afsnoe pen: 2-2. In de slotfase liet Philidor teveel steken vallen, zodat de kans op een remise was verkeken. Nieuw- land, in tijdnood, overtroefde Van oen Bult. Na die fase miste laatstge noemde nog remise: 3-2. De overige partijen werden afgebroken. In vier daarvan stond LSG beter. In de twee de zitting gaf Vorselen zijn partij zonder meer op: 4-2. Binnendijk gaf zijn gewonnen stuk terug, maar ook daarmee kon hij de vrijpionnen van Lawaai Het wereldkampioenschap leek iaarmee in de schoot geworpen van de jonge Karpow, maar in de gelederen van de FIDE was de ontevredenheid over een dergelij ke gang van zaken zó groot dat er een actie op gang kwam om op een buitengewoon congres de kwestie nog eens door te nemen. Dat gaat nu in Bergen gebeuren. De Russen hebben zich met handen en voeten tegen dit spe ciale congres verzet; zij hebben de eens door hen zo bewierookte FIDE-president Euwe al allerlei bedenkelijke termen naar het hoofd gegooid. De oud-wereld kampioen is er niet heet of koud van geworden. Hij hanteerde slechts het reglement, dat een buitengewoon congres eenvoudig mogelijk maakt als een voorge schreven aantal landen dat wil. Het Russische lawaai hierover heeft niets te betekenen. Euwe zelf heeft keurig netjes verklaard, zoals het een een correct FIDE- president betaamt, dat hij er te gen is dat op de FIDE-besluiten omtrent de tweekamp wordt te ruggekomen. Maar iedereen weet wel dat hij er in zijn hart heel anders over denkt. Verlammen De kans dat in Bergen aan alle voorwaarden van Fischer wordt tegemoetgekomen, is niet groot. De Russen zullen, na alles wat ze de afgelopen maanden hebben geschreeuwd, stellig niet willen dat de Amerikaanse haan koning kraait (de herinnering aan de ge beurtenissen voorafgaande aan Spasski—Fischer in 1972 speelt hierbtf zeker ook een rol). En het FIDE-congres zal terwille van een Fischer, die het drie jaar lang niet nodig vond om op een toer nooi te verschijnen, beslist niet zover gaan dat het de machtige Russische Schaakbond openlijk voor het hoofd stoot. Desnoods trekken de Russen Kar pow terug (de man zelf heeft im mers in hun systeem niets in te brengen). Een dergelijke situatie zou de FIDE in haar besluit- kracht kunnen verlammen. Aangezien van Fischer geen drupje water in de wijn te ver wachten is, moet de kans op door gaan van de tweekamp als uiterst laag worden aangeslagen. Maar zelfs als het wonder (een compromis) zou geschieden, dan zijn we er nog lang niet. Dit is nog maar het begin. Wat hebben we immers in Reykjavik niet al lemaal met Fischer meegemaakt? Het licht in de speelzaal was niet goed, het publiek was te rumoe rig, de stoel waarop hij zat was niet goed, de tv-rechten, het ge zicht van de scheidsrechter, de veel te glimmende stukken De FIDE gaat kommervolle tijden tegemoet. Wiebes niet stoppen: 5-2. Van de Wijngaard won zijn toreneindspel met een pion meer op zijn slofjes: 5-3. Dobbelaar vloerde Gerritsen met 'n kwallteitsoffer: 6-3. Noordijk door brak fraai de verdedigingslinie van een te passief spelende Van de Berg: 73. In de spannende wedstrijd tegen Katwijk I heeft LSG m zijn 0-1 voor sprong. die Van Rijssel LSG in een vooruitgespeelde partij had bezorgd, met moeite kunnen uitbouwen tot 'n beslissende 314-5%. Katwijk maak te al heel snel 1-1, omdat Frielink "eel te gul was. Geertsma slokte de ene na de andere pion op: 1-2. Ede- ling, in tijdnood, wikkelde af naar ten verloren toreneindspel: 1-3. Piet Piket maakte er een ingewikkelde partij van, waarin hij tenslotte zelf de draad kwijtraakte: 2-3. Den Hol lander en Meilink durfden beiden niets te ondernemen: 244-3(4. Postma won het tijdnoodduel van Lugthart: 214-4%. De partijen aan het zevende tn negende bord gaf LSG na de tijd- rontrole remise, daarmee de zege veilig stellend: 314-514. Omdat de match voor Katwijk toch verloren was, gaf Haasnoot zijn beterstaande partij ook maar remise: 4-6. Schoolvoetbal nu ook voor dames LEIDEN Voor het eerst zal ln de afdeling Leiden dit jaar ook een schooHvoetbailtoernooi voor dames worden gespeeld. Zy komen in actie op dinsdag 1 april in Lisse. Het vol ledige programma ziet er als volgt uit: Alphen aan dien Rijn: dinsdag 1 april a-, b- en c-junioren; woens dag 2 april basisscholen en finales a-b-c-junioren. Kabwk aan Zee: 1 april lagere scholen; 2 april b- en c- junioren. Noordwijk aan Zee: 1 april lagere scholen. Lisse: 1 april dames voetbal, b- en c-junioren. 2 april ba sisscholen en a-Junioren. Leiden: maandag 24 maart a-b-c-junioren; 1 april basisscholen; 3 april Leidse finales. Voetbal Leeds United en Ips wich Town zullen hun bekerduel uit de kwartfinales van het toernooi om de FA-cup op 25 maart in Leicester overspelen. Het wordt het derde tref fen tussen beide teams, nadat er in oe eerste twee wedstrijden geen be slissing was bereikt. DORDRECHT De eerste divisiewedstrijd FC Dordrecht^-NEC, die op 27 november van het vorig jaar in Rotterdam na 56 minuten bij de stand van 10 in het voordeel van NEC werd gestaakt, is gisteren in Dordrecht uitgespeeld. NEC won de wedstrijd met 2—1. In de eerste van de 34 minuten die nog gespeeld moesten worden maakte FC Dordrecht, dat met negen spelers moest aantreden gelijk via Breuer (1—1). In de laatste minuut zorgde Meyers dat de winst toch nog naar NEC ging. De wedstrijd stond onder leiding van scheidsrechter Keizer. Er waren 500 toeschouwers. KOEALA LOEMPOER De Aziatische hockeyteams blyken moral aan het eind van het toer nooi om het wereldkampioen schap te profiteren van de hun vertrouwde omstandigheden. De laatste dagen zijn Spanje (0—5 te- ?en Pakistan) en Nederland (1—2 tegen Maleisië) Ingestort en woens dag werd opnieuw een Europese vertegenwoordiger weggespeeld. West-Duitsland verloor de halive finalewedstrijd ln het Merdeka- stadion (ongeveer 15.000 toe schouwers) tegen Pakistan, met niet minder dan 15, na een rust stand van 01. Vooral in de twee de helft gaven de Aziaten een weergaloos spel ten beste. Met name linksbuiten Samiullah was niet af te stoppen door de Duitse defensie. 'Tijdens de Olympische Spelen van München diacihtien we dat er nooit iemand beter zou kunnen spelen dan Shahnaz", zei Ties Kruize bewonderend, 'maar ik geloof dat Samiullah hem min stens evenaart". In de zevende mi nuut opende hij zelf de score. In de tweede helft stortte West- Duitsland dat in 1972 de Olym pische titel na een geruchtma kend duel tegen Pakistan greep in. Kort achter elkaar scoor den Mensoor Jr (na een schitte rende actie van Zahid) en straf cornerspecialist Manzoorulhassan (3—0). De Duitse coach Hugo Budinger probeerde met wissels (hij verving in de tweede helft het maximum van vier spelers), nieuw leven ln zijn team te bren gen en slaagde daar pas ln toen de achterstand hopeloos was gewor den. Manzoor Jr maakte er een kwartier voor tijd 4—0 van na een prachtige getimede voorzet van aanvoerder Islahuddin, die een minuut later zelf een strafbal be nutte (5—0). De Duitsers bleven proberen de score een draaglij ker aanzien te geven en toen bleek ook dat de Pakistaanse ach terhoede zeker niet onkwetsbaar was. Lauruschkat kreeg een unie ke kans, maar miste, evenals Seifert. Negen minuten voor het einde had Droese eindelijk succes met een push van geringe af stand (5—1). In de finale, die zaterdag wordt gespeeld, komt Pakistan uit tegen de winnaar van de tweede halve finalewedstrijd India-Maleisie, die vandaag plaatsvindt.

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 15