goal C Den Haag in alve finale na ate goal Ling "Engeland zit weer in de lift" Dames van Luba basketbalbeker WAGENINGEN NOG VAN 0-1 NAAR 2-1; FC TWENTE LANGS VOLENDAM eredivisieclub eervol de vlag strijken: <-0. Overigens een juiste afspiege ling van de krachtsverhoudingen. Vo- lendam, dat met louter sportieve middelen en een fikse portie tech niek in de bagage ten strijde trok, kwam immers duidelijk routine te kort om een Internationaal ervaren ploeg als PC Twente voor onoplosba- ïe problemen te stellen. Bovendien had de thuisclub voor de 55.000 toe schouwers de steun van een snelle openingstreffer. In de derde minuut werd de eerste hoekschop door Jeu- ïing, nadat De Vries met een kop bal de paal had getroffen, doeltref fend afgewerkt. De équipe van Joep Steun probeerde het via Hoogland met een paar afstandsschoten, maar Gross was niet te vermurwen. Met Achterberg voor de al in de begin fase geblesseerd geraakte Pahlplatz nam FC Twente nog voor de rust duidelijk afstand. Thijssen en Jeu- ïing passeerden beiden invaller doel man Koning - Hoek moest met het UEFA-Jeugdteam in Parijs aantre den tegen Frankrijk - nog eenmaal. Meteen na de pauze maakte de thuisclub de marge onoverkomelijk. Jeurimg zag zijn inzet door Koning, die enkele bekwame reddingen ver richtte met de borst afgeweerd en Zuidema was ter plekke om het kar wei af te ronden: 4-0. Daarmee was de strijd beslist, ad bleef Volendam vechten voor dragelijker resultaat. Billy Bond verprutste echter een op gelegde kans en invaller Kok bereik te met "m fraai afstandsschot via de vuisten van Gross niet meer dan "n hoekschop. Scheidsrechter Joop Ver voort had geen probleem met deze bijzonder sportief uitgevochten ont moeting. Meedogenloos Heracles schemerde de halve fi nale van de bekercompetitie al voor de ogen, toen de Almeloërs er na een rommelig en met een grote dosis krachtvoetbal gepaard gaand duel, een kwartier voor het einde in slaag de Wageningen op een achterstand te zetten. Andermaal zou Wageningen echter zijn reputatie op De Berg on dubbelzinnig waarmaken. Vanuit vrijwel verloren positie sloeg de in het nauw gedreven equipe van trai ner Frits Korbach meedogenloos toe en wist na de gelijkmaker van aan voerder Wellerdieck in de allerlaat ste minuten ook nog aan een ver lenging te ontsnappen, dankzij een niet minder sensationele treffer van invaller Hamberg. Wageningen dat eerder opzien baarde door bekerhouder PSV uit te schakelen, beging niet de fout reu- zendoder Heracles waartegen Ajax zijn Waterloo had gevonden, te on derschatten. Toch slaagde de thuis club er niet in de met veel inzet strij dende Almeloërs zijn wil op te leggen. Het klasseverschil tussen beide op ponenten was ook nauwelijks waar neembaar. Heracles ging agressief van start, en forceerde een aantal chaotische momenten voor de Wageningse ves te. Hoewel minder in aantal schiep Wageningen zich toch betere moge lijkheden. Het sein om Heracles vol ledig in de tang te nemen werd in de 20ste minuut gegeven door Van Osenbruggen, wiens inzet door aan voerder Mulderij ternauwernood werd gepareerd. Groenendijk leek de ac tie te zullen voltooien maar hij strandde op de uitgestoken voet van doelman Steunenberg en Weller dieck trof in derde instantie het hout werk. Het bonkige duel dat door ar biter Weerink, die Lalopua wegens spelbederf opschreef, talloze malen moest worden onderbroken voor overtredingen, bleef ook na rust ver stoken van constructief voetbal. Een kwartier voor het einde wrong vleu gelverdediger Am weg zich door de Wageningse linies. Zijn afgemeten voorzet werd niet onderschept en Polko kon zijn ploeg toen ongehin derd de leiding geven. Heracles be heerste op dat moment de strijd en maakte het spel. Toen er niet lan ger "gebikkeld" werd, maar de Al meloërs aanvaardbaar voetbal wil den spelen, zag Wageningen zijn kans schoon. Het kreeg daarbij de steun van doelman Steunenberg die een schot van Osenbruggen verkeerd be oordeelde en de bal voor de voeten van de aanstormende Wellerdieck deponeerde 1—1. De gelijkmaker gaf Wageningen vleugels en in de al lerlaatste minuut sloeg het noodlot voor Heracles nogmaals toe. Ham berg, kort voor het einde ingevallen voor Menting, kreeg na een doel wor steling de bal voor zijn voeten en die kans liet de Wageninger zich niet ontgaan. Deze op de valreep ge scoorde treffer voorkwam een ver lenging, waarmee beide partijen en de 6000 kijkers zich reeds leken te hebben verzoend. I0NDERDAG 13 MAART 1975 LEIDEN Het damesteam van Luba, uitkiome<nd in het district Den Haag, heeft gisteravond op knappe wijze tweede divisionist Rick Stars uit Goricum met 43—42 verslagen en daarmee die finale bereikt van de basketbalbeker B. De ..A"-beker is voor ere- en eerste divisieploegen. Luba had vorige week de wedstrijd al met 51—53 gewonnen, maar be gon desondanks bijzonder nerveus aan die strijd met Rick Stans. Tot de dertiende minuut van de eerste helft hadden de Gorkumse dames een mi nieme voorsprong <8—10), daarna nam Luba het heft in handen: 2015. Vlak voor rust verkleinde Rick Stars het verschil tot twee pun ten: 20—18. Dat was tevens de rust stand. In de tweede helft ging het zo mogelijk nog rommeliger dan in de eerste. De blunderende Jury had bijv. Toor van der Voort al 3 p's gegeven voordat zij zich ook maar had omgekleed. De twee scherdsrech- Jan Jeuring haalt uit, maar iitmaal zal het schot van de Twente-aanvaller geen doel tref fen, al heft Jaap Jonk vertwij feld de handen. pEN HAAG De strijd in de kwartfinales van de KNVB-beker is gisteren (AZ '67 fsse'lmeervogels werd pas vanmiddag gespeèld) zonder grote verrassingen verliepen. Wan de twee eerste divisie-clubs die nog in de strijd waren, was Heracles bij Wagenin- |en wèl dicht bij de halve finales toen een kwartier voor tijd een voorsprong werd ge- iomen, maar daarna maakte Wageningen zijn reputatie op De Berg alsnog ondiubbe]- ïnnig waar en won met 21. Volendam, de andere vertegenwoordiger uit de eerste kvisie was totaal kansloos bij FC Twente, dat met 40 won. De prestige-slag FC Den gSparta werd vijf minuten voor het einde beslist door een treffer van Hagenaar (ing. Het Sparta-offensief, waaraan zelfs döor doelman Doesburg enthousiast werd eigenomen, leverde niets meer op. Het duel werd afgefloten bij een 10 stand op het oment dat Doesburg zich in het strafschopgebied voor zijn collega Thie bevond hard, bij vlagen te hard, el heeft FC Den Haag zich door kostbare treffer van Ling vijf nuten voor tijd ten koste van Spar- geplaatst voor de halve finales i de strijd om de KNVB-beker. lide ploegen lieten duidelijk zien er iets op het spel stond en gin- elkaar negentig minuten lang 6t uit de weg, waardoor scheids- chter Derks zich zelfs genood- (akt zag 3 gele kaarten te trekken uniek aantal voor hem. Enigs- eenzijdig gaf hij de kaarten aan Hagenaars, Bres, Van Vliet en lansfeld, elkens voor het onderuit ;n tegenstander. PC Den Haag was vooral onbesuisd het begin, toen Sparta heerste, idanks het verlies van Visser, dl» in de tweede minuut met een ge- Dken jukbeen na een botsing met s Storm op een brancard van veld moest worden gedragen. Den lag had geen vat op het Rotterdam middenveld dat dat van.de Ha- laars overspeelde. Het leverde e uitgespeelde kansen op maar ipper (2x) en Van Staveren mis- Daardoor kreeg Den Haag moed drukte de Rotterdammers steeds ;r naar de eigen speelhelft. De igenaars hadden Storm na lange in de ploeg op de plaats n de nog altijd niet van een ontste- ng herstelde Van Leeuwen. Storm p zich echter vast op het duo Bal- tein-Van de Munnik. De Hage- r viel slechts op door zijn ijver de manier waarop hij aandacht ïef opeisen. >ok na de rust bleef de ploeg van door Feyenoord begeerde Joego- avische trainer Boskov de sterkere. >chtenberg kwam voor Monnee in ploeg op het middenveld (Ouwe- ind schoof op naar de rechtsach- rplaats) waardoor er meer lijn via t middenveld in het Haagse spel )k Swanenburg mocht zijn "stek- op de linksbuitenplaats even opzoeken ten koste van Jol. Dit uidelijk puur aanvallend ingestel- Den Haag schiep zich echter wei- ig kansen. Sparta werd vooral in tt centrum samengedrukt entoen thuisploeg eindelijk de ruime op vleugels benutte, was het raak. nsveld, verdedigend briljant, aan- illend minder, nam een vrije trap Van de Munnik-Storm over- iding) slim. 'an hard in te schieten latste hij op links naar de inko- mde Swanenburg. Deze zocht Ling, de bal in tweede instantie ook •g. De Haagse balkunstenaar had geen moeite meer hard en win- in te schieten. Sparta kwam in vergeefse offensief met een even- ns puur aanvallende Doesburg (die lfs een vrije trap op twintig me- r nam) nog slechts één keer ge- .arlijk uit de verdediging. Michiel- r. kopte na een voorzet van Van averen precies in de hoek. Thie dde echter gestrekt en stijlvol. Den aag was halve finalist. er vol FC Twente maakte gisteravond i door velen voorspeld einde aan bekersuccessen van Volendam. De •rdhollanders die de elfde plaats i op de ranglijst van de eer divisie waren ten kosten van (2-1), Haarlem (3-1) i NAC (2-1) doorgedrongen tot de iatste acht, maar in de strijd om |en plaats in de halve finales moes- (en zij in een derde duel met een De onbesuisde strijd FC Den HaagSparta eiste al in de tweede minuut een slachtofferSpartaan Dries Visser moest na een boting met Kees Storm op een brancard het veld af gedragen worden met een gebroken jukbeen. Ritzege Bitossi; Maertens leider in Parijs-Nice SAINT ETIENNE Voor de der de keer in Parijs—Nice moest een massale eindsprint de winnaar van een etappe aanwijzen. In Saint Etienne werd dat de Italiaan Bitos si, vlak voor de Fransman Esclas- san en de Belg Maertens, die op Guimard (vierde) weer een streepje winst had. Het leverde Maertens twee seconden tijdsvergoeding o p, genoeg om Guimard de witte leiders trui te ontnemen. Gerben Karstens was met zijn vijfde plaats de beste van het elftal Nederlanders in Parijs —Nice. Pas in de laatste vijftig kilometer werd er overigens pas echt gereden in de derde etappe. De Belg Julien Stevens en de Spanjaard Luis Bal- laque, die 220 van de 232 kilometer voorop hadden gereden met een grootste voorsprong van 13% mi nuut, werden ruim tien kilometer voor het einde teruggepakt door het toen fel jagende peloton. Op de bre de cours Fauriel in Saint Etienne won Franco Bitossi tenslotte de sprint en greep Maertens de leiders trui. Roy Schuiten werd negende, Aling vijftiende en Knetemann twintigste. Algemeen klassement: 1. Maertens (Bel) 18 uur, 19 mi nuten en £4 seconden, 2. Guimard (Fra) op 2 sec., 3. Bitossi (Ita) z.t.. 4. Merckx (Bel) op 6 sec., 5. Knete mann (Ned) op 7 sec., 6. Pozo (Spa) op 9 sec., 7. Zoetemelk (Ned) z.t, 8. Bal (Ned) z.t, 9. Santy (Fra) z.t, 10. Thurau (Wdl) z.t, 11. Delisle (FraV z.t„ 12. Ovion (Fra) op 11 sec, 13. Poulidor (Fra) z.t, 14. Tabak 'Ned> z.t, 15. Pollentier (Bel) z.t, 16. Aling op 13 sec, 21. Pronk z.t, 22. Raas z.t, 26. Karstens op 16 sec, 58. Schuiten op 29 sec, 77. Koken op 2 min, 88. v.d. Leeuw op 4.37. BASKETBALL De Haarlem se basketbalvereniging Flamingo's, waarvan de verbintenis mat Levi's o an het eind van dit seizoen afloopt, heeft een nieuwe sponsor gevonden. Het is de Italiaanse conservenfirma Buitoni, die tenminste drie seizoe nen zijn steun aan die Flamingo's gaat verlenen. Daarmee is een be drag gemoeid van 600.000 gulden. De naam Levi's Flamingo's wordt gewijzigd in Buitoni. VOETBAL Eerstedivisieclub Vitesse heeft gisteren in Arnhem een vriendschappelijke wedstrijd te gen het Zweedse FC Gothenb»»*? ge wonnen met 3-0. Winst van 2-0 in prestige-slag met "nieuwe", zwakke Duitse elftal ters, Paittisilano en Hooman. hadden onderling ruzie, hetgeen resulteerde in het kwaad weglopen van de laat ste. Het was dan ook te begrijpen dat beide teams de zenuwen nauwe lijks de baas konden. Rick Stars kwam%i de 7die minuut met 25—29 voor maar zag Luba weer voorbijko men: 3331. In de spannende slot fase pakten de Leidse dames via 38—40 de verdiende 43—42 zege en daarmee de finale-plaats. Topscoor- sters Luba: Mary van Slingerland 11, N. Brocaar 9 punten. In de finale ontmoet Luba de winnaar van het duel ArrowsHoofddorp, beide twee de divisie-ploegen. BS Leiden BS Leiden speelt vanavond zijn vijfde wedstrijd in de kampioens poule in Den Bosch tegen Sperry Remington. Dan zal Bob Heuts voor de laaitóbe keer het spel vanaf de bank moeten volgen, want as. za terdag tegen Typsoos zttten zijn 5 wedstrijden schorsing erop en mag hij weer meespelen. Omdat BS Heuts vanavond nog moet missen zijn de kansen op een zege in de kokende Bossche sporthal miniem. Het Bossche publiek is de twee vorige thuiswedstrijden tegen BS waarbij nogal wat ongeregeldheden ontston den niet vergeten en zal BS onge twijfeld een „warm" welkom geven. Tegen Sperry speelt Leiden in feite om het bezit van de vierde plaats, bij verlies wordt het verschil met Sperry maar liefst zes punten. Daar om zullen de pupillen van Harry Pappas zich in ieder geval inzetten voor de volle winst. Morgenavond spelen de dames van BS de vrij gemakkelijke uitwedstrijd tegen degradatie-kandidate Frisol/ Rowic. Een zege van de Leidse dames mag zondler meer verwacht worden. Tennis Betty Stöve heeft in de eerste ronde van een proftoernooi in Houston verloren van Evonne Goolagong. De als derde geplaatste Australische speelster zegevierde met 6-4,7-5. Door Rob Vente blij zijn dat de schade slechts tot 'n 2—0 nederlaag werd beperkt. Verdedigend deed Duitsland het overigens niet eens zo slecht. Libero Franz Beckenbauer bleek in de achterste vier weer een bekwaam organisator en terrier Berti Vogts was een sta-in-deweg bij vele En gelse aanvalsacties. Nee, daar ver loor de Schön-elf de slag niet. Maar LONDEN De prestige-slag op het bomvolle Wembley heeft het gisteravond bewezen: de ploeg waarover Helmuth Schön vandaag-de-dag beschikt, is geen schaduw van de WK-formatie die in München tegen Oranje het goud greep. Helmuth Schön: „Maar wat wil je? Als je het als bondscoach ineens zonder spel- bepalende figuren als een Overath, Höness, Grabowski en Gerd Muller moet stellen, duurt het natuurlijk een poosje voor je weer een ingespeeld elftal hebt". Of de formatie waarmee Helmuth Duitse elftal werd gisteravond door Schön thans moet werken evenwel het fellere en fysiek veel sterkere ooit een "ingespeeld elftal" worden, Engeland in elk geval volledig weg valt te betwijfelen. Het "nieuwe" gespeeld. Helmuth Sohön mocht nog wel op het middenveld. Cullmann, Flohe en Wimmer werden er over klast door het Engelse trio Ball, Bell en Hudson. Vooral Flohe, die de di rigent van het Duitse elftal had moeten zün,k warn amper in het spel voor. Voor de wedstrijd had Helmuth Schön gezegd: "Als we het in het eerste half uur op 0—0 kunnen hou den, zit er voor ons een kansje in op succes". Vlak voordat de eerste dertig mi nuten waren weggetikt, sloeg het vaak knap combinerende, aanval lend ingestelde team van Don Re vie echter toe. Cullman beging een over treding ten opzichte van Witworth. Uit de vrije trap van de sterk spe lende middenvelder Hudson schoot Bell daarop in. Via het lichaam van Körbel verdween de bal daarna ach ter Sepp Maier: 1—0. Na rust trachtte Helmuth Schön via twee noodgrepen zijn elftal uit 't moeras van Wembley door een constante regenval was het veld zeer blubberig en dus erg zwaar om hoog te trekken. Eerst draafde Hel muth Kremers op voor Wimmer, daarna Heynckes voor de tegenval lende Kostedde. Inderdaad werd de Schcm-équipe er iets beweeglijker door, maar niettemin bleef Engeland t spelbeeld bepalen. In de 20ste mi nuut werd het 2—0. MacDonald, die tevoren met zijn schoten weinig for tuinlijk was geweest, kon met het hoofd doelpunten, nadat de grote handen van Sepp Maier bij een voor zet volledig hadden misgetast. Doordat daarna Vogts eenmaal op de doellijn redde nadat Maier was gepasseerd en een kopbal van Hud son door de lat'werd afgeremd, wees het electrische scorebord nog 20 aan, toen de Belg Schaut de vriend schappelijke interland afblies. Een glunderende Don Revie na afloop: "Engeland zit weer in de lift".

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 13