Binnenkort nota over Rijksweg 11 agenda Zilveren herinnering aan periode in raad ,/USZfth. Leiderdorp wil ontlasting Hoge Rijndijk mimm 'Wachten met Burg. Smeetsweg' Ruim helft bewoners van Zuid-West vindt winkels gezellig LEIDERDORP Met gebruik making van de bestaande gege vens moeten het ministerie van verkeer en waterstaat en de pro vincie Zuid-Holland een onder zoek verrichten ovaiar de proble matiek van de Hoge Rijndijk. Mochten er uit dit onderzoek geen wezenlijke alternatieven naar voren komen om deze weg van verkeer te ontlasten, dan moet zo spoedig mogelijk met de aanleg van de Rijksweg 11 (Bo- degroven-Alphen-Ledden) worden begonnen. B en W van Leiderdorp heb ben dit namens de gemeenteraad meegedeeld aan provinciale sta ten van Zuid-Holland, in wier vergadering van volgende week donderdag deze mededeling als ingekomen stuk op de agenda is De gemeenteraad van Leider dorp heeft zich indertijd al op het standpunt gesteld dat de Ho ge Rijndijk van verkeer moet worden ontlast en dat daar in elk geval zo spoedig mogelijk een oplossing voor moet worden ge vonden. De raad raadpleegde om. de door de Werkgroep Milieube heer aan die Lei'dse universiteit uitgebrachte nota 'Moet er een snelweg komen tussen Alphen en Leiden', het door de Werkgroep Burgemeester Smeetsweg in Zoe te rwoude opgestelde rapport 'De Burgemeester Smeetsweg: een schijnoplossing' en de nota van de Stichting Weg: 'Ruimtelijke ordening maakt Hoge Rijndijk tot verstopte verkeersader'. Ook sprak de raad toen over dte zg. Tertiaire Weg 36 (de Bur gemeester Smeetsweg)waarvan hij vond dat deze, evenals de Secundaire Weg 6 (noordelijke randweg van Alphen via Wou- brugge naar Leiden), niet mag worden aangelegd. Voor wat de aanleg van de Rijksweg 11 betreft, is aan pro vinciale staten kenbaar gemaakt dat het gekozen tracé evenwijdig aan de spoorlijn Leiden-Utrecht moet lopen, dat de weg niet als snelweg uitgevoerd behoort te worden, dat het zg. bestemmings verkeer door middel van de no dige afslagen de Hoge Rijndijk kan bereiken. Ook 1s aan provinciale staten meegedeeld dat het aanbeveling zou verdienen om de bewegwijze ring op de Rijksweg 4 (Amster dam-Den Haag) door het ver keer van die weg via de afslag Roedofarendsveen over de Secun daire weg 5 verlengde Willem de Zwijgerlaan in Leiden) te leiden. Dit om de noordzijde van de Leidse agglomeratie te ont lasten van veel kustverkeer. De raad van Leiderdorp vindt deze verwijzing overigens van nog groter belang voor het bestem mingsverkeer Lei den-Noord en Leiderdorp. WOENSDAG 12 MAART 1971 Woensdag I VOORSCHOTEN Burgemees- j ter J. van der Haar heeft gisteren de herinneringsmedaille uit gereikt aan dr. P. S. Pels uit waardering voor zijn jLl-jarige raadlidmaatschap en zijn •vier Jaar durende inzet als wet- Ihouder. Tijdens de laatste vergadering "van de vorige raad, op 30 augustus •1974. stelde de toenmalige gemeente raad voor een instituut "Herinne- ;vingsmedaille" in te stellen en de .eerste te verstrekken aan wethou der Pels. De nieuwe gemeenteraad iheeft unaniem de wens en de ge dachte van de voorgaande gemeen teraad overgenomen en zo togen burgemeester Van der Haar. de wethouders mevrouw De Ruiter en Fveleens met de gemeente-secretaris Oosterbaan naar de woning van de heer Pels. In aanwezigheid van zijn echtgenote, zijn dochter en zoon, werd hem de medaille uitgereikt. In zijn toespraak constateerde de bur gemeester dat de heer Pels toch wel hijzonder veel over heeft gehad voor zijn gemeente. Een ruwe optelsom van ongeveer 1000 officiële vergaderingen. De bur gemeester kon niet anders zeggen dan dat de heer Pels "veel over de tong was gegaan en een veel be sproken persoonlijkheid is geweest", Informatie 'In Leiderdorp is er morgenavond een informatie-avond in de kleuter en basisschool "De Schakel" aan het Van Alphenplein. De avond is be doeld voor ouders, die dit jaar een zoon of dochter in de eerste klas willen plaatsen. De koffie is al gezet. Oud-Woelwijk De Voorschotense Stichting "Oud Woelwijk' geeft Jaarlijks creativiteits- cursussen in de boerderij van me vrouw L. de Lang-Van Schaik, Es- senlaan 3. Dit seizoen hebben vele cursisten zich geworpen op het pop- penmaken. Eerst onder leiding mevrouw De Lang zelf, daarna der leiding van Sonja Weekhout na men de cursisten de uitdaging aan om poppen uit overgrootmoeders tijd te gaan vervaardigen om dezelfde 6toffen en dezelfde nauwgezetheid als in het einde van de vorige eeuw en begin deze eeuw. Aan de hand van oude prenten en andere afbeeldingen werdlen teke ningen gemaakt en zo ontstonden in totaal 95 poppen, die een ware 'ver valsing' kunnen zijn van de echte antieke poppen. Alleen de kopjes ver schillen, die konden om praktische redenen alleen uit klei gemaakt wor den en niet van porcelein. Daar is in de boerderij geen oven voor. Maar de gebakken en beschilderde klei onder scheidt zich vrijwel alleen voor vak mensen van porcelein. De poppen zijn tot in de kleinste details nage maakt. Zondagmiddag kon iedereen ze zien en binnen korte tüd telde de boerderij 520 belangstellenden. Het "telefoon 25260 ligt in het voornemen om de oollectie nog meer te gaan uitbreiden. Boven dien wordt iedereen gevraagd om wanneer er nog ergens een pop zwerft uit grootmoederstijd, deze te brengen bij de boerderij aan de Es- senlaan. Vaardige handen maken er weer een gave pop van. De Stichting "Oud Woelwijk" ia een particuliere stichting voor crea tiviteit. Er worden naast boetseerles- sen, schilderlessen en handvaardig heid nog tal van andere cursussen gegeven ter "lering" van een goede vrijetij(M>estedmg. In tegenstelling tot de Stichting Creatief Centrum Voorschoten krijgt de Stichting "Oud Woelwijk" geen gemeentelijke subsi die. Antigone Paasfeest Komende zaterdag en vrijdag de 21ste zal de toneelafdeling van Mat thias uit Warmond Antigoné van Jean Anouillh uitvoeren. Een moei lijk stuk, dat zeker, maar er is lang voor gerepeteerd. In "t Trefpunt, '6 avonds om acht uur. Deyleroord De wijkgemeenschap "Groot Dey leroord'' in Wassenaar heeft beslo- met ingang van 4 april iedere 1 sociëteit c.q. vrije bijeenkomst te houden in het Deyler- huis. Ieder lid van 18 Jaar en ouder kan zich dan naar hartelust ont spannen. Aquarium Op 20 maart wordt in het cultureel centrum "Schak", Raamstraat 28 in Den Haag de distri cts-aquariumkeu - ring gehouden. Want ai heeft u dan Tweede paasdag belegt de De Volle Evangelie Gemeenten in Nederland een paasfeestviering in de Leidse Stadsgehoorzaal. Het thema is "Jezus Leeft" De diensten vangen om 10 en om 4 uur aan. Vergeten redder Ere wie ere toekomt. En daarom komen we nog even tefcrug op het on geval dat zaterdagmiddag bij het Postviaduct gebeurde. In het verhaal ontbrak de naam van die heer Waas dorp, wonend aan de Vijf Meilaan. Hy was de man die komend van een verjaardagspartijtje zag dat de auto in het water reed. Hij bedacht zich geen moment, trok zijn colbertjasje uit en dook het water in. Met veel moeite slaagde hy erin de in paniek geraakte inzittenden uit de auto te krijgen. Daarom vanaf deze plaats een woord van hulde voor de moedige redder, de heer Waasdorp. ZOETERWOUDE/DEN HAAG Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland verwachten dat binnenkort een gezamenlijke nota van de Rijkswaterstaat zal worden uitgebracht waarin een aantal variant-tracé's voor Rijksweg 11 (Alphen-Leiden ten zuiden van de Oude Rijn) en Se cundaire Weg 6 (Alphen-Leiden ten noorden ervan) is opgenomen. Zij schrijven dit in een voorstel aan Provinciale Staten naar aanleiding van een verzoek van B. en W. van Zoeterwoude om de Nieuweweg (naast de nieuw aan te leggen Burgemeester Smeetsweg) op het tertiair wegenplan te plaatsen. kamerbewoners. Middelweg 4, Architecten-Informatie Centrum, 7.309.30 uur nam., bezoek na tel. afspraak 071—22993. Begijnhof 2 (Rapenburg), Sexueel Voorlichtingscentrum ..BegUntJe". 7.30 Kennedylaan 11. Oegstgeest. gespreks- avond Baha'i Gemeenschap. 8 uur Apothekersdijk 33. Leidse Volkshuls, Informatie en Inschrijving derclubs. 23.30 uur nam. Morsweg 10. Adviesraad vo nenstad. 8 uur nam. Aula Agnesscholengemeenschap. Eijmerspoelstraat 3. voorstelling ..De daden van Mulrthemne" van Peter Lln- telo. 8 uur nam. LAK-theater. In de serie Poëzie-Hard- op ..Een man kwam de hoek om". 8.15 DONDERDAG Breestraat 19. sociëteit aorp, Bijueisuuuic cu Baptlstangemeente, 8 u». Nieuwe Rijn 20a. Theehuls van de Leidse Werkgroep Homofille/COC. 8 Infocentrum, Breestraat 60, 24 uur Groenoordhal. officiële opening Paas- Stadhuls. Gemeentelijke Commissie voor Onderwijs. 8 uur nam. Augtistlnus. Rappnbwre ?A. ..Trimt ie r'-..,-, iir. WllTT^priC: Ged. Staten menen dat na het uit brengen van de nota een bepaald tracé voor de Rijksweg 11 kan wor den vastgesteld. Pas dan kan wordieu bekeken of de Burgemeester Smeets weg gedeelteiyk van het tertiair we- ©enpl'am kaïn worden afgevoerd en of de Niieuweweg weer op dit plan moet worden geplaatst. Aan provinciale staten wordt nu voorgesteld om die treden de Nieuweweg voorlopig niet op het tertiair wegenplan te plaat- Overigens hebben B. en W. van Zoeterwoude, zo biykt uit het voor stel, negatief gereageerd op een voor stel van Ged. Staten om in ruil voor herplaatsing van de Nieuweweg op het tertiair wegenplan het geprojec teerde gedeelte van de Burgemeester Smeetsweg van dit wegenplan af te voeren. B. en W. willen dat beide wegen op het tertiair wegenplan wor den geplaatst tot de Burgemeester Smeetsweg geheel is aangelegd. Aan B. en W. is overigens meege deeld diatde aanleg van het gepro jecteerde gedeelte van laatstgenoem de weg mede afhankeiyk is van het tracé van de Rijksweg 11. „Het is namelijk mogelijk dat dit tracé zo danig gekozen zal worden dat de ver dere aanleg van de Burgemeester Smeetsweg geheel of gedeeltelijk ach terwege kan biyven", aldus Ged, Sta ten in hun voorstel. ^.apenDurn Cornells" van ConstantUn Huygens, Zuiderkerk"11' Lammenschansweg. Be volkingsonderzoek^ Tuberculose^^912 Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Lelden, wordt waargenomen van 7 maart 14 maart door: Haven Apotheek. Haven 18. tel. 20085: Apotheek Voorschoten Lelrtse- wesr 66. Voorschoten, tel. 01717—2525. Tevens op zaterdag tot Oegstgeestse. Apotheek. WPhelmlna- park 8. Oegstgeest. tel. 53274. SOS-dienst 80S - tel hulpdienst, tel 071— 25202 Voor allen die In moellllkhe- nacht te berel- MIMi v U<JI den verkeren cat alles in de juiste betekenis van het woord. De medaille werd geslagen bij de Kon. Van Kempen en Begeer en ver vaardigd in zwaar zilver. De voor zijde vertoont het wapen van Voor schoten en een gestyleerde raadzaal. De achterzijde heeft een opdruk met naam en aantal "raadsjaren". Bijna was het hele feest niet door gegaan door de inbraak van de af gelopen week in het gemeentehuis. De inbrekers hebben dé medaille over het hoofd gezien. Aanrijdingen in Leiden LEIDEN Een 17-Jarige bromfietser Uit Voorschoten en een 14-Jarige fietser uit Leiden zün gistermiddag omstreeks twaalf uur, itoen zy komende van de Technische Soliool in de richting van de César Pranck- straat reden, met elkaar in bot sing gekomen. Betide jongens kwamen daardoor te vallen. De Voorschotenaar kreeg een her senschudding en schaafwonden, de Leidemaar een hoofdwond. Het tweetal moest voor behan deling naar het Academisch Zitekenhuis worden overgebracht. Een eveneens 17-jarige jongen uit Voorschoten kreeg een her senschudding en schaafwonden, toen hy gisterochtend op de Morsweg in botsing kwam met een personenauto. De jongen, die op de brommer reed, werd op het kofferd'eksel van de auto gesmakt, vermoedelijk nadat hy eerst door een andere wagen was geraakt. Zowel die automo bilist aLs de rechts van hem rijdende bromfiets begaven zich in de richting van de Mors eraat, toen het gecompliceerde ongeval gebeurde. LEIDEN Ruim de helft van de bewoners in Zuid-West vindt het winkelcentrum Bevrijdings- en Vijf Meiplein gezellig. Dit is gebleken uit een enquete die vorig jaar door de Wijkvereniging Aktief werd ge houden en waarvan de uitslag is neergelegd in het informatieblad van de wijkvereniging. De enquête vragen werden aan 752 gezinnen voorgelegd, er kwam een tespons van 204 ingeleverde formulieren (27,1 procent) Uit de enquete is verder gebleken dat 52,5 procent van de ondervraagde altijd z'n inkopen doet op het Be vrijdings- en Vyf Meiplein, 36,5 procent vaak, 10 procent soms en 1 procent nooit. Van de ondervraagden doet 4 procent altyd inkopen in de binnenstad, terwyi 68 procent dat soms doet. Opmerkeiyk vindt de redactie van het informatieblad dat 70 procent blijkt nooit inkopen te doen in het winkelcentrum "Leidschenhage" in Leidschendam. Opmerkelijk voor al "als we bedenken dat maanden geleden grote stukken in de pers verschenen waarbij middenstand en grootwinkelbedrijf in de binnenstad huilden, want "Leidschenhage" trekt onze kopers weg" e.d. volzinnen". Van de ondervraagden bleek bijna 60 procent behoefte te hebben aan 'n wijkmarkt. Op de vraag welke win kel er in de wyk ontbreekt ant woorden 26 geënquetteerden dat zij er graag een dames- en herencon fectiebedrijf by zouden willen heb ben, zoals C en A. Twaalf onder vraagden dachten in de richting van Hema. Burgerraadsman Buro Burgerraadsman. KoombruK- steeg 7 (hoek Breestraat/Koornbrug- steeg). te». 071-43171. Spreekuren, ma. van n.30-14.00 uur do van 19.00-21.00 uur Leidse Rechtswinkel Juridisch Adviesbureau Volkshuis, Apothekersdijk 33 Dl woe eD do 10 uux vm 1 uur nam. do 7-9 uur nam. Dienstencentrum Van Hozendorpstr. 36. vr. 7 - 9 uur nam Mierennest do. Dienstencentrum Noortelnpleln S» tel 40483. aleeme- ne informatie, dag. van 0—10 uur Moeders voor moeders Mevr. Zr. E. Jansen—NlemeyerHof- dijck 32. Oegstgeest tel. 071—53652. Sociale raadsvrouw Spreekuren Sociale Raadsvrouwe: Bin nenstad. Gerecht 10. woe. 6-6 uur nam. Noord, v Hogendorpstraat 30. ma 1030 -11.30 uur vm. Kool. Driftstraat 49a. dl. 10.30-11.30 uur vm. Morskwartler. Dilkstraat 2a. woe. 10-11 uur vm Tu'n- 6tadswijk. Herenstraat 45 vr. 10.80- Gezinsverzorging OEGSTGEEST Ophalen grof vuil, 13 maart. Prins Bernhardlaan, Ma- relaan, Willinklaan, Hofdijck, Hof- brouckeriaan ged. E mmaplein, Lan ge Voort, Oudenhof laan, Pr. MariJ- kélaan, Pr. Beatrixlaan, Pr. Irene- laan, Pr. Margrietlaan, Laan van Al- kemade. Laan van Oud-Poelgeest, Laan van Arenstein, Poelgeester- weg, Warmonderweg, Leidsestraat- weg. Prinsenlaan, Emmaplein, Re- gentesselaan. Stichting Gezinsverzorging. Lelden. Aanvragen hulp beiaarden en langdu rig zieken en gezinsverzorging Mare 45. tel. 49441 (ma t/m vrij 9—10 uur voorm). Kinderopvang Informatiebureau wjrkgemeenscnap Kindercentra Lelden. Hooglandse Kerk- gracht 4^ tel^SOSeOy9 8<t Gemeenschap Zuidwest Hulpverlenings gemeenschap Zul 33921 en 61944 Maatschappelijk werk Bureau Maatschappelijk Werk. Oude Rtjn^c^ spree nanüf teleSon™ 07 f— 2098L Redactie Paul Wolfswinkel een aquarium, het wil nog niet zeg gen dat u er alles van weet. Je kan dat ondervangen door boeken te le zen, maar je kan net zo goed lid wor den van een van de 250 verenigingen, die we in ons land kennen. De Ne der ladse Bond Aqua Terra (NBAT), afdeling Zuid-Holland-noord heeft besloten om in Den Haag een pro- paganda-avond te organiseren. Er worden dia's vertoond en er wordt natuurlijk uitleg gegeven. De toegang is gratis en de aanvang is vastgesteld op 8 uur 's avonds. Mocht u niet kunnen, maar toch in teresse hebben, dan kunt u bellen in Leiden naar nummer 52921 of even naar de Akeleilaan 15 in Oegstgeest gaan. teL Lelds advles- Voor weduwen en weduwnaars Nederlandse Vereniging bureau: 61112 Architecten Architecten-informatie ceuwuiu Rijnland. Op weekdagen tel. bereik baar onder 26385 Zitting op wo avond van 7.30—0.30 uur op het adres Mid delweg 4 (b« Hooglandse kerk.) Vormingscentrum Troef Programma Troef Jongerencentrum: Maandagavond: Toneelgroep en So- sjale Kreagroep; Dinsdagavond: Ken- nismakingsgroep Werkgroep Naald en Draad. Werkgroep Werk en Groep zon der Werk; Woensdagavond: gereser- «erd voor vergaderingen kommlssle- b».eenkomsten enz.; Donderdagavond: Filmgroep, Handenarbeid en Samen- ■neien. Troef. Hogewoerd 67 telefoon WÊKR Met een ferme duik na een slippartij is vanochtend een bestelwagen van de PTT in het water van de Waardgracht terecht gekomen. De wagen reed op de Oosterkerkstraat in de richting van de Ir. Driessenstraat. toen de bestuurder zich plotsklaps naar de wallekant zag schuiven. Hij kwam er overigens droog vanaj. De auto raakte enigszins klem in de gracht, waardoor de bestuurder alle tijd had zich uit het langzaam zinkende voertuig te bevrijden. Collega's van de bestuurder namen even later de wagen van hun werkgeefster peinzend in ogenschouw zie joto). LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Leidscü Dagblad B.V Witte Singel 1 Leiden. Postbus 54 - Giro 57055. Telefoon directie en adminl- itratie 071-25041. Telefoon redactie 071-21507 Hoofdredacteur Han Mulder Kwartaalabonnement I 34,35 Per Post I 36.75 Jaarabonnement f 126.10 Jaarabonnement per post 1 135 70 Losse nummers f 0.50 Abonnementsgelden oy vooruit betaling te voldoen By automa tische overschryvingen geen ad ministratie- eo incassokosten Naoezorging van 18.00—20.00 u Zaterdag van 16.00—18 00 uur Telefoon 071-30500. Indien in gesprek 07l-34o39.

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 2