Vmke 5 69 160 MD 365 195 150 14SK 98 90 249 159 Ut S0*en«MM| tW»l 15 95 495 Hobby werd dagtaak Algerije verlaagt olieprijs ws Ï05 225 Recter Natura 10-GULDEN- AANB1ED1NG BEIROET Algerije Is van plan zijn olieprijs op 1 april met 25 dol larcent te verlagen tot 11,75 dollar per vat (159 liter), zo meldt Middle East Economie Survey, een Libanees blad dat gewoonlijk goed op de hoog te is van de ontwikkelingen in de olie-industrie. Algerije zou het voorbeeld willen volgen van de Verenigde Arabische Emiraten (Aboe Dhabi, Qatar, Doe- bai) die de toeslagen voor het geringe zwdvelgehalte en de lage densiteit van hun olie onlangs hebben verlaagd met in totaal 55 cent. De olie uit de VAE was duurder dan andere soor ten olie uit de landen aan de Perzi sche Golf. De vermindering van de economi sche bedrijvigheid in de wereld, voor een deel toe te schrijven aan de aanzienlijke olieprijs verhogingen se dert september 1973, heeft ertoe ge leid dat de vraag naar olie de afge lopen paar maanden ver onder het peil van 1974 is gekomen. Dat stelde de internationale oliemaatschappijen in staat een keuze te maken uit het aanbod van olie. Middle East Economie Survey ver wacht dat Libië en Nigeria hun prij zen eveneens zullen verlagen door af schaffing van kwaliteitstoeslagen die begin vorig jaar werden ingevoerd toen olie algemeen schaars was. Iran voert besprekingen met het consor tium van oliemaatschappijen onder aanvoering van Britsh 'petroleum dat zijn olievelden exploiteert. Dat zou ook kunnen leiden tot een prijsver laging van olie van hoge kwaliteit. De ministerraad van de OPEC, de Organisatie van Olie Exporterende Landen, heeft Aboe Dhabi veertien dagen geleden toestemming gegeven voor een aanpassing van zijn olieprij zen. De verkopen van het emiraat waren belangrijk verminderd door dat de oliemaatschappijen de voor keur gaven aan olie uit andere lan den in het Midden-Oosten. WOENSDAG 12 MAART 1975 DIERENHULPDIENST LEIDEN LEIDEN Wat gebeurt er met de hond, de kat, de duif, het kleine eendje en noem verder maar op, dat door wat voor oor zaak dan ook wordt verwond? Meer dan regelmatig worden de dieren verwaarsloosd op straat aangetroffen of bij een ver- keersmanoeuvre gewond. Wie bekommert zich daar nou om? Een van de instellingen die dat in Leiden doet is de Vereniging Dierenhulpdienst, gevestigd ten huize van de familie Raymae- kers in de Anna Paulownastraat nummer 15. De dierenhulp dienst verleent gratis hulp. Dat gratis is mogelijk omdat er een vereniging is opgericht, waarvan de leden het financieel mo gelijk maken dat de zaak draaiende kan worden gehouden. In november 1972 begonnen de Raymaekers gewonde vogels op te nemen. Gebroken poten, uitgeputte postduiven, vogels met gebroken vleu gels. Toen werd het "Vogelasiel" ge- Kamer vraagt subsidie peuter speelzalen DEN HAAG (ANP) Een grote meerderheid van de Tweede Kamer heeft gisteren uitgesproken, dat reeds dit Jaar een begin gemaakt moet worden met het subsidiëren van peu terspeelzalen. Leden van de fracties van PvdA. KVP, VVD, ARP, CHTJ, PPR, DS '70, D '66, CPN, BP en PSP stelden voor een bedrag van f 5,8 miljoen hiervoor ter beschikking te stellen. Tijdens de voortzetting van het vo rige week begonnen kamerdebat over de begroting 1975 van het departe ment van CRM, wees minister Van Doorn subsidiëring van peuterspeel zalen van de hand. „Als we daartoe overgaan zal er uiteindelijk een be drag tussen f 900 miljoen en f 1 mil jard mee gemoeid zijn, aldus die be windsman. Hij hield de kamer voor dat het beter is eerst eens een onder zoek in te stellen naar de behoefte aan de peuterspeelzalen. noemd. Ze vonden het leuk om te doen en van lieverlee werden ze en thousiast. Het was kennelijk, zo be grepen ze uit de acties, een dank baar werk dat werd verricht. Steeds meer vogels werden binnengebracht; er kwam steeds meer bekendheid voor deze mensen en van een hobby (noem het "mededierlijkheid") werd het een dagtaak. Een bedrijfje ei genlijk. In het piepkleine schuurtje werden wat hokken getimmerd om alle ge wonde vogels te herbergen. Soms zelfs moesten er beestjes buiten Lei den worden opgehaald, die dringend eerste hulp of "normale" verzorging nodig hadden. In de speciaal daar voor aangeschafte auto werden ze gehaald en niet zelden naar de Leid- se dierenarts Muurling gebracht of naar zijn collega Helder in Leider dorp. De lof die het chtpaar Raymae kers deze heren toezwaait is groter dan groot. "We krijgen alle medicij nen voor niks van ze. Dan zeggen ze "van Jullie hoeven we geen geld te hebben". Ook politie en brandweer waren binnen de kortste keren bekend met de Dierenhulpdienst. Was er ergens een ongeluk en er was een dier bij be trokken, dan werd onmiddellijk ge beld. Overdag net zo vlot als "s nachts Nu nog. En het werd drukker en drukker. Het leek wel of er steeds meer dieren blaften, miauwden of floten om lief devolle hulp. Wat natuurlijk niet waar was, want tot dan toe moesten ze tegen de klippen opblaffen, mi auwen of opfluiten, er was eigenlijk niemand die ze hielp. Toen het steeds drukker werd voor het echtpaar Raymaekers werd de personenauto ingeruild voor een be- stelwagentje, voor de vogels. Maar ook voor het ongevederde gedierte, want dat kwam zo zoetjes aan ook binnenlopen. Want moet je nee verkopen als ze voor Je deur staan met een bolle tje kat dat ergens in een dieront- crende toestand is aangetroffen? Precies. Je neemt het mee en pro beert er iets aan te doen. Vereniging Hobby werd dagtaak. Dat kostte geld En het ging eigenlijk veel te \eel geld kosten. Vandaar dat er mensen werden gezocht die geld wil- cen geven. En het werd een vereni ging. Momenteel zijn er bijna 200 leden, maar dat is nog te weinig. Voor een bedrag van minimaal vijf tien gulden 's jaars kom Je natuur lijk niet uit de kosten, gedurende twaalf maanden. Begrijpelijk dus dat er meer men sen worden gezocht, die iets willen doen "(financieel) voor de Dieren hulpdienst. Gratis hulp kan eigenlijk niet, maai (meneer Raymaekers) "het gaat om het dier, niet om het geld. Als we een beest opkrikken en de eigenaar hebben opgespoord gaat 't dier weer weg. En dan zie je vaak hoze gezichten. In de geest van: wat heb Jij met mijn hond te maken? Blijf er bulten. Och, nou Ja, die mensen zijn er ook". De Vereniging Dierenhulpdienst is er. In de Anna Paulownastraat wor den dieren uit Leiden en directe om geving goed en soepel opgevangen. Een telefoon is er ook: 34687 of 66639. PAUL WOLFSWINKEL. De heer Raymaekers„Som migen vinden het best lekker om in de gootsteen te zitten". Hoogstraat 13 - Telefoon 07132546 Het Motorhuis verkoopt nieuwe amerikaanse auto's tegen praktisch 'europese' prijzen Als GM-dea!er hebben wij altijd een uitgebreide sortering Amerikaanse auto's beschikbaar. 'n Voorbeeld: Chevrolets vanaf 13.950,-* exel. blw rijklaar. Athankelijk van de geldende dollar koers. Kom eens langs ol bel voor een aispraak met één van onze vestigingen: Vondellaan 80 - Leiden. Tel. 01711 -6 9313* Hoge Rijndijk5 - Leiden. Tel. 01711 20541* Ambachtsweg 1, Ind. terr. 't Heen - Katwijk. Tel. 01718-710 46 Julianalaan 46, Voorschoten. Tel. 01717 - 22 36 Het Motorhuis Maggi wonderstamppot zuurkool, hutspot, boerenkool per blikje 285 Heinz tomatenketchup flakon a 340 gram Hazelnoot krokant eitjes per200 gram Hazelnootpasta tafelkuipje a 200 gram soepen groente, kippebouillon, of tomaten per 2 pakjes jut? Recter Natura Muesli* pak a 400 gram .39S Recter Natura rietsuiker pak a 750 gram _2-ï5 Recter Natura volkorenmeel* pak 400 gram 465 Feine Leberwurst per 150 gram Brabants roggebrood ca. 440 gram 129" Venda Gelderse gekookte worst stuk a 500 gram Diepvries patates frites zak a 1000 gram X25 Sunil draagkartona2000gram in uw warenhuis M 15 Geldig t/m Verse kuikenborst zaterdag a.s. Spaanse sinaas- Badedouche per flakon normale prijs 5.75 9 nu in uw warenhuis «lt. Magere varkenslappen per kilo f$49 Magere runderlappen 500 gram 54^^ In uw warenhuis zijn merk artikelen altijd al laag geprijsd. De produkten van Recter Natura zijn deze week zelfs extra voordelig! En bovendien krijgt u gratis recepten.' receptuur ingesloten Venda gezouten pinda's kingsize zak 200 gram 125- Recter Natura zilvervliesrijst* pak a 350 gram 180 Recter Natura Kook-0-theek een dekoratieve wandplank om recepten in op te bergen. Deze aanbiedingen zijn geldig van donder dag 13 maart t/m woensdag 19 maart, tenzij anders vermeld. VROOMS DREESM ANN

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 15