muil Nieuw wandelpad in 'Ganzenhoek' Ti-dorp is een dure hobby Kwaliteits-certificaat voor Samsom-Sijthoff Slippartij schade aan vier auto s Turnwedstrijden Leidse scholieren New Hope zingt in Voorschoten Bezwaren tegen verder uitdiepen zandwinplas LEZERS SCHRIJVEN "Naar aanleiding van het artikel "Bruno Mertens wil dorp stichting in Zuidelijk Flevoland" in uw dag blad van 6 maart zouden wij graag een paar opmerkingen willen plaat- •Mertens "vertelt enthousiast over een leegstaand klooster in Zoeter- woude, dat gekraakt is en in ver schrikkelijke toestand verkeert". Wij menen, dat hier ten onrechte is gesuggereerd, dat de krakers verant woordelijk zijn voor de slechte toe stand, waarin het gebouw verkeert. Bovendien hebben andere architec ten dan Mertens geconstateerd dat zeker wat betreft de zuidvleugel, de conditie van het klooster heel rede lijk is en diat vain vervail tot een ruine absoluut geen sprake is. •Ook wordt gesuggereerd, dat Mertens op eigen houtje onderhande lingen voert met de eigenaars van het klooster, zonder daarin de kra kers te kennen, die hem en zijn ge meenschap 'n half jaar geileden gast vrij enorme ruimtes ter beschik king stelden voor zijn Ti-dorp; en dit terwijl Mertens op de hoogte is van de onderhandelingen, die de stichting Ideëel Bouwen namens de krakers voert met de eigenaars, de gemeen te en de overheid. De enige merkbare activiteit, die Ti-dorp tot nog toe heeft ontplooid, ir> het schilderen van grote rode richtingspijlen, die leiden naar de lege ruimtes van Ti-dorp. (Voor zo ver wij hebben kunnen nagaan heb ben deze pijlen het verval van het klooster niet kunnen stoppen of af- •Wij treffen, in het artikel verder een passage aan, waarin Mertens zegt wel in het klooster te willen gaan wonen, als hij de mogelijkheid heeft er enige jaren te kunnen blijven. Het is niet de gewoonte van de hui dige bewoners, mensen woonruimte toe te wijzen wanneer zij al over een deugdelijke woning beschikken. Alleen mensen, die helemaal geen woonruimte hebben, komen daar voor in aanmerking. Het klooster is indertijd gekraakt, omdat er niet ge noeg woningen zijn voor alleenstaan den, niet om er elitaire vaag-idea listische gemeenschapjes te laten ex perimenteren. Dit laatste is voor de krakers slechts bijzaak, ook al staan velen in het klooster positief tegeno ver de ideëen van Ti-dorp. Tenslotte vinden wij dat iemand, die een gerieflijke woning opgeeft aan de Zuidzijde in Bodegraven voor een redelijke ruimte in een klooster om geld bijeen te krijgen voor de bouw van een Ti-dorp in Flevoland, geen idealist is, maar iemand met een dure hobby". ZATERDAG 8 MAART 1975 Aan de Schimmelstraat in het Haagwegkwar tier is gistermiddag een renovatiewinkeltje ge opend. De fotograaf nam in het winkeltje, dat door de bewoners zelf is opgeknapt, een kijkje. Er zal op het adres Schimmelstraat nummer 3 voorlopig elke maandag van half vijf tot zeven uur een spreekuur worden gehouden. Het ligt echter, zoals eerder in deze krant werd gemeld, in de bedoeling dit spreekuur uit te breiden. De speeltuinvereniging en de bewonerscommissie van het Haagwegkwartier zullen ook van het winkeltje gebruik maken. J. van Gent 25 jaar bij "De Bink" LEIDEN De tijdschrifteneenheid van Samsom-Sijthoff Grafische Be drijven B.V. in Leiden heeft het kwa liteits-certificaat van het Grafisch Export Centrum gekregen. Het tifioaat is een voirm van erflceranling van de kwaliteit van de door het Leidse bedrijf gemaakte tijdschriften. Het certificaat heeft niet alleen be trekking op de eigenlijke tijdschriften produktie, maar het geeft ook een aanduiding voor de kwaliteit van het hele produktiieprooes inclusief de ad ministratie, personeelszaken, verkoop ALPHEN AAN DEN RIJN Bij een inhaalmanoeuvre in de Prins Hendrikstraat in Alphen gistermor gen vroeg zün vier auto's bescha digd. Oorzaak van dit alles was J. F. het gebouw „Het Kaasmerk". Dit ge bouw doet dlienst als malgatsijin Samsom-Sijthoff. Ir. F. Hartzema, directeur van Sam h"7 *£12,' som-Sijthoff Grafische Bedrijven, ontving het begeerde certificaat uit handen van de heer H. W. Brandes vanhet Grafisch Export Centrum. De heer Hartzema sprak de ver wachting uit, dat binnen niet te lan- W AR MO ND De Stichting het Zuidhollands Landschap heeft in een brief aan het college van GS van bestuurder Zuid-Holland bezwaar gemaakt te- risch belangrijke Oude Dam. i mazda die bij 'n Sen de plannen om de zandwinplas staande Daf, blijkbaar met zo'n klap ten") bij Warmond uit te diepen tot Namens alle bewoners het daarvoor staande Citroen naar voren schoot en tegen een weer daarvoor staande Opel opbotste. De klooster, Daf en Citroën liepen hierbij zeer zware schade op. Bestuurder J.F. BAS DE GROOT liep slechts een hoofdwondje op. Michaël P. S. LEIDEN Bij de Drukkerij de Bink BV aan de Roöseveltobr. wend MIJ gistermiddag de heer J. van Gent ge- De nu twee jaar bestaande tijd- huldigd omdat hij 25 jaar als druk schrifteneenheid van de Doezastraat ker aan deze zaak verbonden was vormt het elfde grafische bedrijf in in d» toespraken die voor de jühi- Nederland, waaraan het certificaat lames wenden afgestoken wend on- ■- is verleend. der meer melding gemaakt van het hij *n de loop der jaren De uitreiking vond gisteren plaats miljoenen druks heeft gemaakt en tijdens een feestelijke bijeenkomst in steeds een voorbeeld voor de jonge- VlÉ»f crot-iniiTir TI of TTooemoels» Ti;*-J 8^ Honderden toeschouwers waren ge tuige van de jaarlijkse turnwedstrij den van scholen georganiseerd door de Gemeentelijke Schoolsportcom missie. Bij het kastspringen wonnen de meis jes van de Louise de Coldiginy in de leeftijdsgroep 12 tot 15 Jaar. De Oranje Nassau Mavo won in de categorie meisjes 16 Jaar en ouder de eerste plaats. Bij de jongens ging de strijd tus sen 4 ploegen waarbij Louise de Coligny en Oranje Nassau samen beslag legden op de eerste plaats. Na wat technische moeilijkheden met de geluidsapparatuur "showden" de 9 meisjes groepen hun jazzoefe- ningen. Een professionele jury koos als winnaar by de meisjes 12-15 jaar het L.e.a.o. terwijl de school Louise de Coligny bij de oudste meis jes met de eerste prijs thuiskeerde. De totaal uitslag van deze goed ge slaagde turnwedstrijd luidde Kastspringen meisjes 12-15 jaar. 1. Louise de Col. 7.85, 2. Gymnasium 7.80, 3. L.E.A.O. 7.70, 4. Chr. S.G.Z.W. 7.30, 5. R.S.G.. Burggl. 7.05, 6. Oran je Nassau I 7.00, 7. RSG. Voorsch. 6.90, 8. RSG 5 Meil 6.60, 9. Oranje Nassau II 6.30,10 i.d. III 5.65. Kastspringen meisjes 16 jaar en ouder.: 1. Orqnje Nassau 7.20, 2. Gym nasium 6.55, Kastspringen jongens 12-15 jaar, 1. Oranje Nassau 6.4, 2. Louise de Col. 6 4, 3. Chr. sgzw 6.1 4. Gymnasium 5.5. Jazzgymnastiek: 12-15 jaar: 1. Leao Hartebrugkerk LEIDEN In verband met de vie ring van de vijfenzestigste verjaar dag van pastoor Stokman begint de hoogmis in de Hartebrugkerk mor genochtend om kwart voor elf. Het gemengd koor zal onder leiding van Jan Schmiditz de Mdssa in g gr. t. van G. B. Casali en het motet Locus Iste van Onit. Bruckner zingen. I 6.65, 2. RSG Voorsch. 6.45, 3. RSG Burgg.l. 6.00, 4. Leao 5.95. Jazzgymnastiek 16 jaar en ouder. 1. Louise de Col. 7.60, 2. Agnes 7.20, 3. RSG Burgg.l. 7.20, 4. RSG 5 Meil. 7.10, 5. RSG Burggr.l. 6.10 De beker beschikbaar gesteld door de Trimkring Leidsenhage ging naar Louise de Coligny i.v.m. het behalen van het hoogste waarderingscijfer. is geweest, wat betreft ijver plichtsbetrachting. Naast zijn werk als drukker heeft de heer Van Gent ook veel werk verzet als officier van Grunnigerlaand LEIDEN „Ons Grunnigerlaand" ge tijd de hele Samsom-Sijthoff-or- komt vanavond in de grote zaal van gaöisatie tet certificaat zal belmlen. „De Burcht" gezellig bij elkaar Er Het nu uitgereikte deel-cerltifflcaait zal een toneelstukje worden opge- geldt alleen voor de tijdschrifteneen- voerd, getiteld „Het biologisch won. hexd—red.) der". Het feest begint om acht uur recreatieve en biologfasdhe waaide. Gepleit wordt voor het behoud van de waterstaatkundig en cultuurhisto- Vanwege de plaatsvindende afkal ving moet wellicht gestreefd worden naar opvulling van de zandwinplas in plaats van verdere uitdieping. Dear het creëren vara voUddemie bna. de piasbermen kunnen misschien een diepte van 18 meter. Een nog rietzomen gaan groeien, die kunnen diepere ontgronding vindt het Zuid meewerken aan het dempen van de hollands Lamd'schap ontoelaatbaar golfslag", zo schrijft het Zuidhol- in verband met de landschappelijke, hollands Landschap. Burgelijke stand c: M»„o. W. M. A. Aanhane, Marcus G. C., zv Turk. Sebastiaan K. V. M. Peterse rsten M. J. M. C. Th d< i. C. Th va_ der Werff, Sander H. P. Waan en W. A. M. Volle- -! ~A. M. dv C. M. L. Bos- C. M. A. G. Verhaar, Koen- raad C. zv R. C. van der Maaten en W. van Duyn, Natalie 8., dv A. Bus- scher en M. S. Bekker, Karei C. M. zv J. P. Omtzigt en van M. G. B. War merdam, Mark, zv J. Schenkeveld en J. A. M. de Groot, Frans A. zv F. H. v. Broeckhuljsen en M. H. C. van der Ham. Ondertrouwd: De Groot .T. «n van Teijlingen M.. Duindam i Th. van der F"" A., den Hollar hof Th M. P. Getrouwd: Van der Krogt G. P. en Captein E, KraalJ H. en van Santen P. E. M., van der Lubbe J. J. en Borst P. Overleden: De Groot, J. A. 84 J. van Rijn P. C. 72 J. Overdevest A. M. 45 J. Van der Voorn W. A. 86 J. Starrenburg H. M. 69 1. Bellekom C. C. M. e.v. Koot J. 83 J. De Jacobsan-prys, die om de vyf jaar door het Tollens-fonds wordt uitgereikt aan een oudere Neder landse letterkundige, is voor 1975 toe gekend aan Annie Salomons (89) en J. C. van Schagen (83). De Tollens- prijs bestaat uit een bescheiden geld- prys. Annie Salomons verwierf in 1905 bekendheid door "een meisjes- studenstje", gevolgd door "Herinne ringen van een onafhankeiyke vrouw". Grote belangstelling trokken haar tussen 1946 en 1960 verschenen "Herinneringen uit de oude tyd" in twee delen, het eerste getiteld "Schryver die ik gekend heb", het tweede „Toen en nu". WASSENAAR Het gebied „De d. Weide werd geopend, heeft een punt heeft men een prachtig uitzicht J. C. van Schagen debuteerde in Garaemhoeik" in Wassenaar heeft H lengte van vier kilometer en slingert over het meer en de duinen. 1925 met „Narrenwijsheid". Na de nieuw wandelpad. Het pad, dat gis- zich door een fraai duinlandschap Het pad is door de Haagse Duin- oorlog verscheen van zyn hand termiddag door de Haagse wethouder rond het jongste duinmeer van de waterleiding in samenwerking met „Domburgse cahiers" en in 1972 de van economische zaken de heer L. v. Duinwaterleiding. Op het hoogste Staatsbosbeheer aangelegd. keuzebundel „Ik ga maar en ben". Maandag Herensingel (van Medusastraat tot Lage Rijndijk), Hambroeklaan, Kooilaan, Celebesstraat, Decima- straat, Sieboldstraat, Floresstraat, Bloemstraat, Formosastraat, Bor- neostraat, Driftstraat, Lombokstraat, Javastraat, Medusastraat, Park straat, Kooipark, Atjehstraat (van Kooilaan tot Sumatrastraat), Am- bonstraat, Madoerastraat. Lage Rijndijk, Voorstraat, Sumatra straat, Atjehstraat (van Sumatra straat tot Soembastraat), Soemba- straat, Balistraat, Timorstraat, Ringkade, Bonair estraat, Aruba- straat, Surinamestraat, Antillen- straat, Curacaostraat, St. Maarten straat, St. Eustatiusstraat, Saba- straat, Bankastraat, Bilitonstraat. Koolhof. Zaterdag Hooglandse Kerkgracht 48, dansen vanaf 8 uur nam. De Vink, dansen van 92 nam. De^Bu^chtgrote zaal), Antiekmarkt, Morsweg li4, Leidse Jeugdschaaksoeië- kamerbewoners, i, Twentwel, sociëteit Oegstgeest, sociëteit alleenstaanden, Infosentrum, Breestraat Microtheater. Toneel- Leidse bouw plannen op Rotterdamse tentoonstelling LEIDEN In het Bouwcentrum, Weena 700 in Rotterdam wordt van vandaag tot en met 22 maart een tentoonstelling gehouden van de acht tien ingediende nieuwbouwplannen voor het gebied tussen Herengracht en Zijlsingel. Motto van de tentoon stelling op oud stramien gegeven. Zoals bekend is op 'm gegeven mo ment voor iedereen de mogelijkheid een bouwplan in te dienen voor het gebied Herengracht Zijlsingel, na dat de gemeenteraad 't bestemmings plan had vastgesteld. Een beoorde lingscommissie van de gemeente, heeft voorlopig drie van de achttien plannen uitgekozen, die voor realise ring in aanmerking komen. De ten toonstelling van alle plannen was eerder in Leddem te bezichtigen Sin het Bruggehoofd bij de Opstandings- kerk. In Rotterdam zijn de openings- itydsn 's maandags van één tot 5 uur en van dlinsdag tot ©n miet zaterdag van negen tot en met vijf De Oude Baljuw, Voorschoten, Wereld Aula Agnesscholengemeenschap EIJmerspoelstraat 3. voorstelling „De daden van Mulrthemne" van Peter Zondag Antonius Clubhuis, dansen 8—11 uur vanlfTuifr n^rkgracht 48- dansen Geverstraat 65, Oegstgeest, sociëteit voor kamerbewoners en alleenstaanden, Breestraat 19, Twentwel, sooiëteit voor kamerbewoners, vanaf 9 uur nam. Lelds Poppentheater. Middelweg 19c, kindervoorstelling, 2.30 uur nam., tel. Ei.jmerspoelstraat daden vah Mulrthemne" Stadsgehoorzaal. zondagochtendcon cert met Arjan Blanken, tenor en Ru- dolf Jansen, plano, 11.30 uur vm. Maandag Steenschuur, Spiritistisch Genootschap Jaarzegger", 8.15 i Bevrijdingskerk. Montgomerystraat, Bevolkingsonderzoek Tuberculose. 9— 12 uur vm. en 2—4.30 uur nam. MEDISCHE DIENSTEN Artsen. Lelden Voor spoedgevallen wordt de weekenddienst van zaterdag 10 uur vm. tot zondag 24 uur, waargenomen door de volgende artsen: Wijk I (Mors- wegkwartier. binnenstad tot Cltyring) J. Relnders, Gerard Brandtstraat 29, tel. 60947; Wijk II (Groenoord, Kool en Merenwyk)F. F. W. Kehrer. Burggra- venlaan 1. tel. 25820; Wijk III (Waard, Professorenwijk en Tuinstadwljk)J. van Gent. Zoeterwoudsesingel 28. tel. 22538; Wyk IV Zuid-West en Haag wegkwartier)^: ^W-gSchellekens, Kenne- Leiderdorp B.' van Wijk. Merel- straat 184a, tel. 91000 (praktykadres), (privé) 90529. Oegstgeest Halslaan J. Roelants, Frans tel. 53747. J. H. Vrijenhoek, V. d. Oyelaan 38, tel. 6421 (zondag). Warmond Lempers, Churchilllaan 13, Voorhout, tel. 02522—10140. Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken ln de regio Leiden, wordt waargenomen van 7 maart 14 maart door: Haven Apotheek. Haven 18. tel. 20085; Apotheek Voorschoten. Leldse- weg 66. Voorschoten, tel. 01717—2525. Tevens op zaterdag tot 1 uur nam.: Oegstgeestse Apotheek. Wilhélmlna- park 8. Oegstgeest, tel. 53274. Wijkverpleging Lelden Stichting Inter kruis, Mid delweg 38. tel. 21753. Leiderdorp Gezondheidszorg Lei derdorp, tel. 40131. OEGSTGEEST Interkruls, Lijtweg VOORSCHOTEN "New Hope", een van de vele religieuze pop en soulgroepen in de Verenigde Staten, doet op een tournee door Nederland ook Voorschoten aan. De groep treedt morgenavond (aan vang kwart over acht) op in de Moeder Godskerk in Boschgeest. Dit gospelconcert wordt gegeven onder verantwoordelijkheid van de Raad van Samenwerkende Kerken. Het is de tweede keer dat de uit zeven jongeren bestaande groep zangers en instrumentalisten ons land bezoekt. "New Hope" brengt een voornamelijk op de jeugd ge richt programma van hedendaagse geestelijke nyuziek. De leden rijn geselecteerd uit de bekende Continental Singers, die meermalen op de televisie te zien zijn geweest. i, i-eieioon oiouu. Voorschoten Gezondheidscentrum, V. d. Waalslaan. tel. 4641. Warmond Zr. L. G. M. J. Kersten, Schoolstraat 32a, Voorschoten, tel. 01717—7509. SOS-dienst SOS - tel hulpdienst, tel. 071— 25202. Voor allen die ln moeilijkhe den verkeren dag en nacht te berei- Burgerraadsman Buro Burgerraadsman, Koornbrug- Leidse Rechtswinkel Woensdag Jacq. Urlusplantsoen, A. Noorde- wierlaan, C. Schuytlaan, Diepen- brocklaan, Joh. Verhulstertraat, Ri chard Holstraat, Obrechtstraat. Churchilllaan, Willem Pijperstraat, Peter van Anrooystraat, Joh. Wage- naarlaan, Valeriusstraat, Van Blan kenburgstraat, Julius Röntgen- straat.Mozartstraat, Bernard Sweerstraat, Sweelincklaan, Eduard van Beinumstraat, BrÜcknerstraat Debussystraat, Ravelstraat, Chopin- straat, Moesorgskistraat, Caesai Franckstraat, Verdistraat. Schubertlaan, Mahlerstraat, Handel - straat, Beethovenlaan, Vivaldistraat. Bachstraat, Corellistraat, Toscaninl- laan, Berliozpad, Rossinistraat Lisztpad, Mendelssohnkade, Wag- nerplein, Brahmslaan. Tsjaikowski- kade, Sibeliusstraat, Bartokstraat. Kennedylaan, Max Regerlaan, J. Haydnlaan, Apollolaan, Smétana- straat, Paganinilaan, Scarlattistraat, Griegstraat, Donizettilaan, Bizeitpad. Donderdag Paramaribostraat, Corantijnstraat, W. de Zwijgerlaan, Abr. Crijnssen- straat, Van Riebeeckhof, J. P. Coenhof, Pieter Bothstraat, Stuyve- santhof, Alb. Agnesstraat, Ch. de Bourbonhof, Jul. van Stolberghof, Anna van Burenhof, Marnixstraat (van W. de Zwygerlaao tot Volks tuinen), Zwarte Pad en Merenwyk. Herensingel (van Medusastraat tot Julianastraat), Julianstraat, Julia- nakade, Sophiastraat, Anna Paulow- nastraat, Alexanderstraat. Prinsen- senstraat, Oranjestraat, Lusthof - laan, Dillenburgerstraat, Nassau- straat, Mecklenburgerstraat, Os- en Paardelaan, Bernhardkade, Marijke- straat, Margrietstraat. Irenestraat, Bernhardsbraat, Beatrixstraat. Dienstencentrum. Van Hogendorpstr. 36, vr. 7-9 uur nam. Mierennest, do. 7-9 uur nam. Dienstencentrum Noordelnpieln 2b. tel. 40483, algeme ne informatie, dag. van 0—10 uur Sociale raadsvrouw Spreekuren Sociale Raadsvrouwe: Bin nenstad, Gerecht 10. 1 dl. 10.30-11.30 Gezinsverzorging Stichting Gezinsverzorging, Lelden. Aanvragen hulp beiaarden en langdu rig zieken en gezinsverzorging, Mare 45. tel. 49441 (ma. t/m vrij. 9—10 uur Vrijdag Haagweg, Rijndijk, Dijkhoflaan, Valkenburgseweg, Da Costastraat, Klikspaanweg, De Genestetstraat, Nic. Beetsstraat, Potgieterlaan. Tol lensstraat, Schimmelstraat, Olt- mansstraat, Hasebroekstraat, Bor- gerstraat, de Lennepstraat, ten Ka- testraat. Toussaintkade. Staringka de. Kneppelhoutstraat, Multatulistraat, Fred, van Eedenlaan, Lod. vaü Deysselstraat, A. Verweystraat, Jacq. Perkstraat, H. Gorterstraat, L. Cou perusstraat, Hoflaan, Willem Kloos- laan Boshof, Duinhof, Meerhof Akkerhof, Weidehof Telderskade. Mulderstraat, «jerrit Kastednstraat, Segaarstraat, van Diemeistraat. Rooseveltstraat. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Leidsch Dagblad B.V Witte Singel 1 Leiden. Postbus 54 - Giro 57055 Telefoon directie en adminl- «tratie 071-25041. Telefoon redactie 071-21507 Hoofdredacteur Han Mulder Kwartaalabonnement 1 34.35 Per Post I 38.75 Jaarabonnement f 126.10 Jaarabonnement per post f 135 70 Losse nummers f 0.50 Abonnementsgelden oy vooruit betaling te voldoen By automa tische overschryvingen geen ad ministratie- en incassokosten Nabezorging van 18.00—20 00 u Zaterdag van 16 00—18 00 uur Telefoon 071-30500. Indien in gesprek 071-34539.

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 2