Bewoners willen stoplichten bij Laurentiuskerk TREKVLIET: WEL OF GEEN SCHADE Vernielingen in Leidse centrum In Voorschoten Gevers-Deutzschool grandioos eeuwfeest Meisje breekt been bij botsing Lammermarkt VOORSCHOTEN Bewoners van de Leidseweg hebben een brief gezonden aan de gemeen teraad van Voorschoten met het verzoek verkeerslichten aan te brengen bij de voetgangers oversteekplaats ter hoogte van de Laurentiuskerk. In de brief zeggen de bewoners dat on danks de bestaande voetgangers-oversteekplaats het uitermate moeilijk is deze weg over te ste ken. Het verkeer is zeer intensief en vrijwel geen enkele automobilist neemt de moeite om te stoppen. Dit vormt een probleem zowel voor kinderen als voor ouderen Het lijkt die bewoners een zeer dringende noodzakelijkheid deze oversteek te gaan beveiligen met verkeerslichten, te meer daar uit het verjlag van de commissie voor open bare werken en verkeer blijkt dat het gemeentebestuur plannen heef1 nog meer verkeer over de drukke Leidseweg te sturen. Mevrouw E. van Esvedd-Hansen i" de initiatiefneemster van de brief Zij liet de brief aan haar buren zier. die graag mee wilden ondertekenen. Binnen korte tijd had zij al over de tweehonderd handtekeningen, zowel aan de Krimzijde van de Leidseweg als aan de kant van de wijk Ade- geest. Tijdgebrek noodzaakte haai om het verzamelen van handtekenin gen maar te stoppen en ao is de brief aan de gemeenteraad verzegeld met 9 bladzijden handtekeningen weg gezonden. Het verhaal van de ondertekenaars is vrijwel gelijk. In de loop der jaren is de Leidseweg steeds drukker ge worden. Volgens de laatste tellingen passeren per dag 20.000 auto's het bewuste punt. Er is wrevel ontstaan omdat eenst de bewoners van Noord - Hofland een brief schreven over d? beveiligde oversteek in de Admiraal de Ruy tersing«el. ter hoogte van het scholencomplex. De gemeente heeft toegezegd dat als de weg druk gaat KATTEN IN DE PRIJZEN OEGSTGEEST Twee kat ten van mevrouw J. J. Moorman uit Oegstgeest hebben leuke successen geboekt tijdens de kat-expo. die dit week-end on der auspiciën van de Neder landse Kattenfokkers-vereniging in het Haagse Congresgebouw is gehouden. Twee zelf gefokte siamezen van oabtery van Poelgeest vielen in de hoogste prijzen. Oh. Mer- ry-Go-Round van Poelgeest, een lila-point, behaalde haar eerste internationale kampioenschap. Haar doahter Adinda van Poelgeest, een chocola/te-po int, werd voor de eerste maal Ne derlands kampioen. maandag 3 maart 1975 'éi Maandag Stadhuis, Verkeerscommissle, 4 nam; Gemeenteraad. 7.30 uur na Gemeentehuls. Voorschoten, Cci missie Financiën en Bedrijven. 8 SOS-dienst Burgerraadsman Uitslagen van schoolbasketbal Buro Burgerraadsman. Koon steeg 7 (hoek Breestraat/Koori steeg), tei. 071-43171 Spreekurc-.. ma. van 11.30-1400 uur do van 19.00-21.00 uur. Leidse Rechtswinkel Juridisch AdviesDureau Volkshuis, en do 10 Dgendorpstr. Dienstencentrum Noordetapteln 2b cel 40483 aigeme- ApothekersdUk S3 Dl. Sociale raadsvrouw worden er politie-assistentie zal ver lenen bij het oversteken. Daarna kwam de brief van de be woners van de Nassauwijk, die klaag den over het sluipverkeer. In totaal worden daar dagelijks 2500 auto's geteld. De commissie openbare wer ken wil nu enige straten afsluiten, waardoor die 2500 auto's ook nog eens via de Leidseweg moeten gaan. Mevrouiw van Esveld constateert dat wanneer je niets laat horen er blijkbaar ook niet aan je gedacht wordt. Dagelijks gebeuren bijna on gelukken of kleine aanrijdingen op lichten kan waarschijnlijk meteen door enig verkeerslicht. Volgens nor- de oversteekplaats, terwijl tijdens de een einde gemaakt worden aan de men van de ANWB is de Leidseweg spitsuren niemand durft over te ste- 'racebaan.' Nu jakkeren de auto's dringend aan een door verkeerslich- ken. Bij het plaatsen van verkeers- richting Leiden voorbij, ongehinderd ten beveiligde oversteek toe. De oversteek bij de Laurentiuskerk Buurtfonds Rijn- en Schiekade wil onafhankelijk onderzoek LEIDEN Het Buurtfonds Rijn en Schiekade heeft zich tot wethou der Waal gewend met het verzoek een regeling te treffen tot ongedaan- making van de schade, die een aan tal bewoners heeft ondervonden van de demping van de Trekvliet. Men stelt voor om een commissie van deskundigen te benoemen, die een onafhankelijk onderzoek instelt naar grootte en oorzaak van de op getreden schade. Het advies van de ze commissie zou bindend moeten zijn voor zowel de gemeente als ei genaars/bewoners. Het Buurtfonds treedt op een vijftiental eigenaars/bewoners, die na de demping van de Trekvliet aan het begin van de zeventiger ja ren met verzakkingen van hun wo ningen. scheuringen in de muur e.d. te kampen kregen. Voordat met de werkzaamheden aan de Trekvliet een aanvang was genomen, hadden twee bouwkundigen, van wie de één was benoemd door het Buurtfonds en de ander door de gemeente, de panden aan de Rijn- en Schiekade onder de loep genomen en hun be vindingen in processen-verbaal vast gelegd. Dit op iniatief van het Buurt fonds, "want we waren geschrokken door de situatie die zich bij het Steenschuur heeft voorgedaan", zegt A. Stik voort, die namens het fonds optreedt. Nadien zijn doo rsommige bewoners schadeclaims ingediend, die echter alle door de gemeente van de hand zijn gewezen. Volgens Stikvoort op grond van door de dienst gemeentewerken gedane on derzoeken. Een werkwijze die door hem in de brief aan wethouder Waal een "eenzijdige benadering" wordt genoemd, die "in hoge mate onbe vredigend is". Volgens hem is het uitgesloten dat niet de demping oor zaak van de schade is, omdat die zich voordien niet voordeed. Zelf heeft Stikvoort een schade van acht k negen mille opgelopen. Het onder zoek dat door gemeentewerken is verricht, noemt hij gebrekkig. Vandaar het voorstel om een on partijdige commissie het onderzoek te laten verrichten. "Ondanks de ervaring die wij op het gebied van correspondentie met de gemeen te hebben, vertrouwen wij erop met dit college tot een spoedige oplossing te komen", schrijft Stikvoort verder. Desgevraagd meldt hij dat het niet de bedoeling is van het Buurtfonds om het tot een gerechtelijke procedu re te laten komen. "Daar hebben we geen zin in. Dan wordt het een jarenlange kwestie. Bovendien heb ben we daar geen geld voor. De ge meente is in dit soort zaken altijd laks geweest. Maar we vertrouwen erop, dat het nog wel in orde komt". Uitslagen (jongens): Poule A MEAO—Chr. e.g. Zuid-West 2 84—82 Poule B: Oranje Nassau Mavo MTS-MSG 3 6336; Chr. Paedagogisohe Acade mie Rembrandt s.g Burggr. 1 53— 60; Oranje Nassau Mavo Sted Gymnasium 3 100—51. Poule C School v. Détailhandel Paulus s.g. 57—67; MBO "De Lok" Rembrandt s.g. d. Bnandelerk. 0—2 (De Lok niet opgekomen). Poule D MTS-MSG 2 Bonaventura s.g. 2 28—77; Sted. Gymnasium 2 LTS Don Bosco 2 115—32. STANDEN: Poule A 1. Bonaventura sg 1 S—16; 2. MTS- MSG 1 8-14; 3. MEAO 1 8—8; 4 Chr. MTS 1 8—8; 5. Chr. s.g. Zuid- West 2 8—2; 6. Rembrandt s.g. Voor schoten ft—0. Poule B 1. Chr. Paedagogisohe Acad. 914: 2. Rembrandt, s.g. Burggr. i 9—14; 3. Oranje Nassau Mavo 9—12; 4. Chr. s.g. Zuid-West - ft—10; 5. Sted. Gym nasium 3 9—2; 6. MTS-MSG 3 8-0. Poule C 1. Sted. Gymnasium 1 8—16; 2. Chr. LTS 8—12; 3. Rembrandt sg. v. d. Bramdelerk. 9—10; 4. Paulus s.g. 7—0 5. School v. Détailhandel 82; 6- MBO "De Lok" 8—2. Poule D 1. Bonaventura s.g. 2 8—16; 2. Rem brandt «-ft- Burgr. 2 6—10; 3. Sted. Gymnasium 2 8—10; 4. LTS Don Bosco 8—6; 5. MTS-MSG-2 8—2; 6. MEAO 2 8—0. Commissies in Leiderdorp Spreekuren Sociale Raadsvrouwe: Bin- Kool Driftstraat 4Da, UUT vm Morskwartier, Gezinsverzorging Stichting Gezinsverzorging. Lelden. 45. tel. 4 voorm) Kinderopvang ireau i Lelden, 30360. Geopend i Gemeenschap Zuidwest Hulpverlenlngs- en informt gemeenschap Zuidwest tei 33921 en 61944 Maatschappelijk werk Bureau Maatschappeut k Werk. 2— Oude Rijn 44c. spreek 3 uur nam., ma. en ui. var nam., telefoon (071—) 20931 Voor weduwen en weduwnaars Nederlandse Vereniging eoor wedu- wen en weduwnaars tel Leids advies bureau- 61112 Vormingscentrum Troel Troef Jongerencentrum; nismakingsgroep Werkgroep Naald en Draad. Werkgroep Werk en Groep zon. der Werk; Woensdagavond" gereser- o.^enKomsten enz; Donderdagavond: Filmgroep, Handenarbeid en Samen, pelen. Troef. Hogewoerd 57 telefoon f1-30494. Koordstudio Centrum voor intermenselijke De- trekkingen ontmoetingsruimte voor ca 25 tot 60-'ttrigen Oude Rlln 88, Lelden tel 44000 Voor advies infor maties etc Werkdagen van 16-23 uur Ontmoetingsruimten: Werkdagen avonds tot 23 uur Zaterdag gesloten, spreekuur Alg Ned Invalldep Bond OEGSTGEEST De Hoogwelgebo ren Vrouwe J. M. Gevers-van Ende- geest-Deutz van Assendelft zal, toen zij de Gevers-Peutz "bewaarschool" stichtte, nimmer bevroed hebben dat deze school ooit nog eens het 100-ja rig bestaan zou vieren. Tóch was het zaterdag zover. En het is zonder meer een grandioos eeuwfeest ge worden. In de ochtenduren brachten de 80 kleuters die de school thans be volken een aubade voor het raadhuis in het Wilhelminapark. Zij werden begeleid door de Wilbert Drummer en Werkmans Wilskracht. Allen, ook de kleuterleidsters waren gekleed vol gens de 100 jaar geleden geldende mode. Op het bordes van het raad huis waren onder andere de wethou ders Temminck en Thorn aanwezig. Enkele uren later speelde zich op de begraafplaats van de Groene Kerk pn het bijzijn van regenten en Voorschoten LEIDEN Twee tot nog toe on bekend gebleven Jongens hebben za terdagavond met een trottoirtegel twee ruiten van een kinderkleding- V ergadering commissie in Warmond WARMOND De commissie ruim telijke ordening vergadert morgen avond om acht uur in het gemeente huis. De agenda meldt o.a.: toetsing van de ontwikkelingsmodellen uit deelnota 1 van de structuurstudie; voorstel van Leiderdorp tot het aan brengen van een verfijning in een regionaal rijwielpadenplan. zaak (Bambi) aan de Haarlemmer straat ingegooid. De jongens gingen er vandoor met vier nappa-kinder jasjes, die zij uit de etalage hadden gegrist. De politie werd gealarmeerd door 'n bewoonster van de Haarlem merstraat, die luid glasgerinkel had gehoord en twee jongens van onge veer zeventien Jaar met kledingstuk, ken in de armen hard had zien weg hollen. De winkelier is voor onge veer zestienhonderd gulden gedu peerd. Dezelfde avond is ook van de He- ma een grote ruit ingegooid. Uit de etalage wed een pop weggehaald, waarvan een armpje op straat werd teruggevonden. De politie vermoedt dat het in dit gevul om baldadigheid ging. Uit pure baldadigheid hebben onbekenden ln de nacht van zaterdag op zondag een op de Hooglandsekerk- gracht geparkeerde auto op zijn kant gezet. De auto behoorde toe aan een inwoonster van deze stad. De politie heeft de .aanzienlijk bescha digde, wagen weer op zijn wielen ge- Tachtig kleuters, gestoken in historische kledij, op weg. Goede show en goed concert WARMOND Dat die Klim Op een goede locatie is voor de aktiviteiten vam de muziekvereniging Matthias bleek wel afgelopen zaterdagavond. Hier karnden de mlnirettes en majo rettes zich uitstekend bewegen en voor de toeschouwers was het alle maal uidelijk te zien. Na de show van Matthias was de beurt aan de Harmonie die voor de pauze een aan. tal zware stukken speelde maar ook de muziek van de rook-opera Jesus Christ Superstar. Dit was werkelijk voontreffelUk. Na de pauze vervolgde men het programma met het genre van oa. Duke Ellington en Herb Al port. Tenslote bracht de Harmonie een aa-neewschafceliimg van allerfel bekende melodiëm. Tijdens dUt uitstekende concert onder leiding van J. Mey jr. werden er oog opnamen gemaakt door een ploeg van het AZL. Hier zal later de film worden getoond. Ongetwijfeld zal men dan net zo genieten als de 350 toeschouwers zaterdag in de Klim Op. SELMA SCHAVEMA&ER Woensdag 12-3-'75: Burg. Vernède- park, Badhuisstraat, Parkstraat, Noortheijstraat. Stadwijkstraat, Sophiakade, Nieuw Voor dorpstraat, Prof. Zernikelaan, Prof. Einstein- laan. Prof. Lorentzlaan, Prof Eyk- manhof, Prof. Einthovenlaan, Prof. Debijelaan. Anthonie van Leeuwen hoekkade, Lord Baden Powellweg, Kamerlingh Onnesplantsoen, Raad huislaan (het gedeelte ten oosten \an Vlietzicht). Prof. van der Waals- laan. Prof. van 't Hofflaan, Curielaan, Molenlaan (het gedeelte ten oosten van de Prof. Asserlaan), Prof. Zee manplantsoen. Gerard Douplantsoen, Care! Fabritiuslaan, Antonie van Dijcklaan, Johannes Vermeerplant soen, Govert Finokplantsoen, Rem- brandtlaan, Albert Schweitzerplant- soen, Jan van Goyenplantsoen, Fer dinand Bollaan, Jan Steenlaan, Ruys daelhof. Van Ostadehof, Paulus Pot- lerdreef, Frans Halsplantsoen en Nic. Maeskade. Donderdag 13-3-'75: Wijk Noord- Hofland, aan de Hofweg (het ge- oeelte tussen Voorschoterweg en de Leidseweg), Leidseweg (het gedeelte tussen Voorschoterweg en de Vink- weg). Oegstgeest De Kempenaerstraat, Terweeweg, Waldeck Pyrmontlaan, van Griet- huijsenplein, Louise de Colisrnylaan, Anna van Burenlaan, Ch. de Bour bonlaan. Oranjelaan. Emma laan. Boonstraat, Juffermansstraat, Sport manstraat, Spaargarenstraat. Dui venvoordestraat. schoolbestuur een kleine plechtigheid af. Namens de oud-leerlingen werd door de heer W. Versteeg, die 60 Jaar geleden de school bezocht een bloemstuk gelegd op de laatste rust plaats van de oprichters van de school. De voorzitster van het school bestuur, mevrouw J. W. van der Kaay-Kokkedee dankte de regenten voor hun aanwezigheid. "Niet alleen het bestuur dankt u, maar velen die in de loop van deze? 100 jaar van het bestaan der school de voordelen van de kleuteronderwijsmethoden heb ben ervaren, denken met dankbaar heid en vreugde terug aan de jaren op school doorgebracht". Na de hul de ter nagedachtenis van wyien me vrouw Gevers en haar echtgenoot, volgde in de middaguren een recep tie in het schoolgebouw aan de Ge- vers-Deutzstraat. De schoolruimte was prachtig ver sierd onder meer met een expositie van foto's die tot ver ln het verleden teruggrepen. Middels tientallen teke ningen hadden de kleuters uiting ge geven aan hun vreugde over dit eeuw feest. Voorts waren er vele bloem stukken en een tweetal prachtige speelwagens, die het geschenk vorm den van het gemeentebestuur. Van heinde en verre waren oud-leerlin gen gekomen om herinneringen op te halen. Buiten in de Deutzstraat vermaak te de Jeugd zich intussen met een kermisattractie waarin een ritje per raket gemaakt kon worden. Enkele kleuters vroegen burgemeester van Eysinga om een kleine bijdrage voor de draaimolen. ZIJ kregen hun zin. Een klein voorval dat de feestelijk en gemoedelijke sfeer van dit feest op de Juiste wijze kenschetst. Men kan er weer een eeuw lang tegen! leiderdorp - Vanavond wordt Architecten in Leiderdorp de agenda van de commissievergadering bestuurszaken van 3 feb. JJ. verder behandeld. Het zijn de punten die handelen over: Anti-Speculatiebediing en sanctie in Moeders voor moeder leden; Ongevallenverzekering Wet houders; Concept structuurschets voor de bestuurlijke indeling. Aan vang 8 uw, gemeentehuis. De vergadering van de oommissie Middenstandszaken van woensdag 5 maart gaat i.v.m. ontbreken van voldoende agendapunten niet door. De eerstvolgende vergadering wordt nu op 2 april gehouden. Architecten-informatie llnland Op werkdagen tel bereik- r ondet 26386 Zitting op wo avond E Jansen—Niemever Hof- •eesteeest tel 071—63652. Begijntje Sexueei voor heatings centrum Begyn- Gespreksavondcn Hendrikplantsoen 25 Leiderdorp Dierenhulpdienst. Anna Paulownastraat 16. Leiden gowonde bonden, katten, vogels Dag en nacht bereikbaar. SCHIETHAMER- PATRONEN Dierneambulance Tel^71^346?6 ONTVREEMD Apotheken LEIDEN Van een bouwwerk ln de omgeving van de Touwfabrie ken in Leiderdorp is in het afgelopen weekeinde een grote hoeveelheid aan schiethamer-patronen ontvreemd. Deze patronen kunnen volgens de po litie bij ondeskundig gebruik zeer gevaarlijk zijn. Surveillancewagens reden daarom vanmiddag door Lei- den-Noord om de bewoners hiervoor te waarschuwen. Bij aantreffen van de patronen wordt m enverzocht on middellijk de politie te alarmeren. De politie heeft reden om aan te nemen, dat 't gevaarlijke materiaal is weg genomen door opgeschoten Jongens. Het gaat volgens de politie in Lei derdorp om kleine zeskantige plas tic doosjes met een rood deksel en om lange smalle rood kartonnen doosjes, waarin plastic strips met bedoelde patronen. wordt waargenomen 7 maart door: Apotheek Lelden Zui_ laan 20. telefoon 63134; Apotheek Be ker. Lljtweg 4, Oegstgeest, telefoon 66482. Tevens op zaterdag tot 1 uur namiddag Leidseweg 66. 'Kt theek Voorschoten. telefoon WIELRENNEN De Belg Frans Verhaegen heeft gisteren de omloop der beide Vlaanderen gewonnen Hij legde de 196 kilometer af in 4 uur en 57 minuten. In de eindsprint versloeg hij Tino Tabak. Freddv Maertems en Alain Sanity, Gerrie Knetemann eindigde op de twaalfde plaats en Roy Schuiten finishte als negentiende. LEIDEN Een 18-jarige meisje uit Binnenkaag brak haar been by en boring zaterdagmiddag nabij de molen "De Valk'. Het meisje zat ach terop by een bromfietser, var wie volgens de politie op hetkruispunt Lammermarkt-Nieuwe Beestemarkt Molenwerf geen voorrang werd ver leend door een in de richting van het Schuttersveld rydende automobilist. De bromfietser, een 19-jarige Jongen uit Kaag reed. toen het ongeluk ge beurde, op de Lammermarkt richting Steenatraat. De brommer werd geheel vernield. Het gewonde meisje moest door de EHD naar 't Academisch Ziekenhuis worden overgebracht. Op de Rijnsburgerweg raakte zater dagavond een 20-jarige bromfietser uit Noordwijk gewond. Hem zou geen voorrang zyn verleend door 'n auto mobilist die komende uit de richting van Oegstgeest. linksaf de Paulus Buysstraat in wilde rijden. De brom mer werd onherstelbaar beschadigd, de bestuurder is met onbekend letsel naar het ziekenhuis overgebracht. LEIDSCH DAGBLAD Uitgave: Leidsch Dagblad B V Witte Singel 1 - Leiden Postbus 54 - Giro 67055 Kwartaalabonnement I 34.35 Per Post I Jb.75 Jaarabonnement f 126.10 Jaarabonnement per post 135 70 Losse nummers f 0.50 Abonnementsgelden oy vooruit betaling te voldoen By automa tische overschrijvingen geen ad ministratie- en incassokosten Nabezorging van 18 00—20 00 u Zaterdag van 16 00-18 00 uur Telefoon 071-30500 Indien in gesprek 07i-34o39.

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 2