Het onderwijs vraagt extra financiële offers ERQïVUIL agenda Stichting wil woningbouw Leeuwenhoek IN VOORSCHOTEN Eerste paal voor christelijke mts Vrouwencafé bestaat een jaar WINKELIERS DOEZASTRAAT KOMEN ZELF MET PLANNEN EEUWFEEST BEGONNEN Ds. Klamer BEJAARDEN MOETEN ZICH NIET LATEN BETUTTELEN Naar voorbeeld van „Eigen Huis' Welzijn in Politiek café Winkelcentrum 'De Kopermolen' in Merenwijk VOORSCHOTEN De Voorschotense gemeenteraad zag gisteravond in de onderwijsvoorstellen veel stof tot pra ten. Het hefte hangijzer, de bouw van 2 lokalen aan de J. M. van Kempenschool in 1972 voor een begroot bedrag van f 274.828,en een reëel bedrag volgens de rekening in 1975 van f 443.845,74, waardoor het krediet met f 1-69.020,werd overschreden, gaf Begeer (WD) de gelegenheid om voluit uit te halen over een „gemeente schandaal". Twee commissies hadden zich al met deze materie bezig ge houden en de hele schuld werd geschoven op de schouders van het prot.-christ. schoolbestuur. Het prot. christelijk schoolbestuur heeft kort voor de gemeenteraads vergadering een totaal andere ver klaring op schrift gesteld een verkla ring waarin de gemeente Voorscho ten allerminst brandschoon uit te voorschijn komt. Het schoolbestuur heeft al in 1973 een totale afrekening gestuurd en niet eerst begin van dit jaar. De brief om het „geld" kan ge zien worden als een soort aanmaning. Bovendien moest wethouder me vrouw De Ruiter verklaren, dat naast de bouw van de 2 lokalen er ook nog een gemeenschapshal is gebouwd, het dak van de school hersteld en het gehele speelterrein is opgehoogd, waarvoor er van de „schandalige kostenoverschrüding" (term gebruikt tijdens de commisievergaderingen niet veel overblijft. De wethouder bleef erbij dat de brief met de kosten gezonden door het Schoolbestuur in 1973 niet te vinden was, maar gezien het feit dat de overige mededelingen van het schoolbestuur, volgens di verse raadsleden wel Juist waren, zal de brief op weg of ergens anders zoek geraakt moeten zijn. De 2 loka len staan ook nog niet leeg, maar worden gebruikt als handwerklokaal en lokaal voor documentatiecentrum annex overblijflokaal. Een volledige documentatie over deze zaak had beter eerder kunnen plaatsvinden, volgens de raadsleden, die over een ander voorstel B. en W. weer te snel vonden lopen. Het beschikbaar stellen van een krediet voor het bouwrijpmaken van LEIDEN Het gebouw van de stu dentenvereniging 'Augustinus' aan het Rapenburg was gisteravond en vannacht afgeladen. Een schier ondoordringbare massa mensen bewoog zich van de begane grond naar elk van de twee bovenste ver diepingen om maar een glimp en een stukje geluid van één van de bands op te vangen. Het was kortom: blues-festival. Een blues-festival dat werd gehou den in het kader van het (nog al tijd) vijfjarig bestaan van Jam- club Hot House, die daarvoor de city-blues zangeres Victoria Vare kamp and Friends had aangetrok ken, de Endatteme Jugband, Bar relhouse en de blueszanger Sha- key Sam. Bovendien had de Jazzclub een pla tenbeurs ingericht en werden er slapsticks gedraaid. Waarmee het modieuze retour van de romanti sche jaren twintig nog eens werd bevestigd. Dat daarboven de warme worst, de broodjes croquet en de tosti's gre tig aftrek vonden spreekt welhaast vanzelf. Het droeg er alleen maar toe bij, dat het blues-festival een uiterst vriendelijk karakter kreeg. Op de foto Victoria Varekamp and Friends. gronden voor de bouw van een semi- permanente kleuterschool in de wijk Noord-Hofland en voor een gymnas tieklokaal, kwam volgens PPV-er H. van Wijk veel te vroeg. Hij meende dat het ontoelaatbaar is voorstellen te doen voor de bouw van scholen, wanneer de nota die uitgebracht moet worden door de Stuurgroep Scholenbouw nog niet binnen is. Hij vroeg nadrukkelijk om deze Stuur groep op termijn te zetten. Ook me vrouw Bloembergen (WD) miste de inbreng van de Stuurgroep, terwijl Iestra (PPC) zich afvroeg wat er te recht moet komen van het zgn. be leidsplan, als er steeds maar extra gelden genomen worden waarvoor niets begroot is. Wethouder mevrouw De Ruiter kon de raad mededelen dat de Stuur groep „doende is een model te ont wikkelen, maar dat de prognose voor de behoeften bijgesteld moet wordten en dat daar op dit moment de tijd ontbreekt op het gemeentehuis". Ze meende dat omstreeks augustus het eerste rapport klaar zou zijn. Dat vond Van Wijk (PPV) onaanvaard baar. Esselaar (CDA) viel zijn wet houder bij door te verklaren dat de bouw van deze kleuterschool al vorig Jaar op het programma stond, terwijl wethouder Eveleens (PPV) het bouw rijpmaken van het totale terrein in clusief het terrein voor een gymnas tieklokaal noodzakelijk vond omdat er anders een put zou ontstaan en nu het opgespoten land een prach tig speelveldje zou kunnen worden. Het onderzoek naar het funktio- neren en de organisatie van het ge meentelijk apparaat wordt in fasen gedaan. Allereerst wordt de hoofd- struktuur van de organisatie onder zocht en dat kost slechts f 40.000,—. Aan de hand van die uitkomsten zul len daarna andere onderzoekingen gepleegd worden. Aan het begin van de vergadering werd drs. A. J. van Galen Last als raadslid beëdigd, waardoor de WD- fractie weer compleet is. LEIDEN - Het Vrouwencafé bestaan dinsdagavond een jaar. Een feit dat natuurlijk gevierd moet worden. Voor alle bezoek sters staat er dan ook van dins dagavond negen tot een uur een f eestborrel klaar. Daarnaast is er een biljart en klaverjascompe- totie opgezet. Het vrouwencafé wordt sinds kort gehouden in het cafe van mevrouw Link, Haarlemmerstraat 38, Leiden. ZATERDAG 1 MAART 1975 Zaterdag vanaf^uu66 ^"kgracht 46 dansen De Vink, dansen van 92 uur nam 9 De^urcht (grene zaal). Antiekmarkt Morsweg 114, Leidse Jeugdschaakso- olételt, schaaklessen voor beginners en gevorderden van plm. 10 tot 18 Jaar. 1.30—5.30 uur nam Breestraat 19, Twentwel, sociëteit voor kamerbewoners vanaf 9 uur nam Geversstraat 65. Óegstgeest. sociëteit r kamerbewoners en alleenstaanden Vestestraat 40, Microtheater. Toneel, jroep Imperium met „Sleutelen", col- age naar werk van Jan Wolkers. 8.30 Rijnlands Lyceum, „Een klein con cert' met Ltselore Gerritsen. Laurens /an Rooyen en Harry Sacksloni, 8.15 Zondag nam*°nlUS Clubhul8, dansen 811 uur Hooglandse Kerkgracht 48. dansen vanaf 8 uur nam. Geversstraat 65. Óegstgeest. sociëteit voor ^kamerbewoners en alleenstaaden, Breestraat 19. Twentwel. sociëteit voor kamerbewoners, vanaf 9 uur nam. Leids Poppentheater. Middelweg 19c. kindervoorstelling, aanvang 2.30 uur Voor de leerlingetjes van de honderdjarige Gevers Deutzkleuterschooi begon gis termiddag het eeuwfeest met een ritje in de draaimolen. Ze genoten zichtbaar van deze eerste festiviteit. LISSE .Bejaarden worden veel al als een groep mensen gezien, die men op allerlei manderen wil betutte len. Ik kan dat niet uitstaan en u moet dat ook beslist niet accepteren", ad- dus ds. A. Klamer, radio-pastoor voor het IKOR, die gisteren een lezing hield voor de 65-plussers in Iüsse. Hij vertelde onder andere, dat hij het radiowerk al zestien jaar doet en zeshonderd medewerken? heeft, die door het hele land verspreid zitten. LEIDEN Een viertal Leidenaars, t.w. de heren Elzenga (VVD-raadslid), Duivesteijn (PvdA-raadslid)Hoes en Went- holt heeft het plan opgevat om een stichting in het leven te roepen, die woningbouw zal plegen op de 11 tot 13 ha in de Leeuwenhoek, die bestemd is voor woningbouw. Zoals bekend zal de rest van dit gebied plaats bieden aan nieuwbouw van de universiteit en het academisch ziekenhuis. LEIDEN Ir. F. Bledchrodt heetft gistermiddag namens het schoolbe stuur de eerste paal geslagen voor de bouw van de nieuwe behuMmg van de christelijke mts in het plan Cromesteijn. Dilt schoolgebouw wordit het derde van de in totaal vijf scho len die in de Cronesteijnpolder moe ten verrijzen. Deze scholen worden gerealiseerd door de zgn. MeBo- groep, waarin het architectenbureau Van Vliet, Van Vliet-Herpertz, het ingenieursbureau Chrdstiaanse en de bouwer Pa-na gro samenwerken. De bouw van de nieuwe mts duurt elf maantien. Het gebouw heefit een totaal vloeroppervlak van 5800 vier kante meter en zal aan circa 500 leerlingen plaats bieden. In het ge bouw zijn om. scheidingswanden aangebracht om te kunnen inspelen op mogelijke ruimtewemsen wanneer het gebouw er eenmaal staat. Met de gehele bouwstroom vam de vijf scholen zal naar verwachting 27 maanden gemoeid zijn. Düt betekent, dat de laatste school eind volgend jaar zal kunnen worden opgeleverd. Inmiddels zijn flinke vorderingen ge maakt met het Vormingscentrum en de school voor meao. De eerste palen voor de lavo-leao school (die nu aan het Noondeinide is gehuisvest) en de streekschool voor beroepsbegelei dend onderwijs moeten nog worden geslagen. Het doel van de stichting is om zonder winstoogmerk het in eigen dom verkrijgen van woningen door particulieren te bevorderen, alsme de het ondernemen van activiteiten ter verbetering van volkshuisvesting. De iniatiefnemers hébben als voor beeld de Stichting Eigen Huis voor ogen, welke stichting op betrekkelijk goedkope wijze woningbouw in de Merenwijk heeft kunnen plegen. De heren Hoes en Wentholt hebben trouwens als zodanig ervaring opge daan bij de Stichting Eigen Huis, die zonder tussenkomst van project-ont wikkelaars te werk is gegaan. In een brief aan het college van B en W deelt iniatiefnemer Elzenga voorts mee dat de nieuwe stichting wil proberen door meer varatie in types een project te verwezenlijken dat wog meer kan beantwoorden aan de Leidse behoefte aan oplossing van de woningnood, ook voor spe- LEIDERDORP Op 6 maart as. is er weer een Politiek Café bij Wik van d!£<n Wijngaard in de Hoofd straat. Aanvangstijd 9 uur. Spreker is de Leiderdorpse wethouder J. Reu- gebrink, die onder andere Maat schappelijk Welzijn in zijn porte feuille heeft. Het gespreksonderwerp zal zijn: Welzijnszorg, een aspect daarvan, de noodzaak cq de oprich ting van buurt-clubhuizen. Interes sant is te weten, vtodt men in Leiderdorp of buurthuizen func tioneel kunnen zijn ten behoeve van een beter contact. Vragen en proble men genoeg aanstaande woensdag in het Politiek Café. ciale categorieën, zoals grote en on volledige gezinnen, bejaarden enz. Daarnaast beoogt men met het pro ject de doorstroming uit woningen met een voor deze tijd acceptabele huur oaar een premie-koopwoning te bevorderen. Het college wordt uit genodigd om met de stichting i.o. over de aankoop van het terrein tussen het (nieuwe) academisch zie kenhuis en de universi'taüre bebou wing de onderhandelingen te ope nen. Genoemd viertal fungeert als voorlopig bestuur van de stichting. LEIDEN Hoewel het nieuwe winkelcentrum voor de Merenwijk nog niet klaar is, is inmiddels wel de naam vastgesteld. De begeleiding- commissie heeft er mee ingestemd, dat het winkelcentrum de naam 'De Kopermolen" krijgt. LEIDEN In een informeel ge sprek dat de winkeliersvereniging van de Doezastraat afgelopen dinsdag heeft gehad mat wethouder Vam Aken (bedrijven) en enkele amb tenaren is afgesproken, dat de win keliers zelf met een aantal plannen gaan komen voor de verandering van hun straat. Zoals bekend heb ben ze grote bezwaren tegen de plannen van hun gemeente om par- keereilandjes aan te brengen en te gen het overplanten van de iepen d'ie bij het station staan die moe ten verdwijnen in verband met de aanleg van de Schiphollijn. Het versmallen van de trottoirs met. twee meter is eveneens een on overkomelijk bezwaar voor de winke liers. Velen van hen kunnen dan niet meer hun waren op de (brede) Stoep uitstallen. Het plan dat volgens de bewoners de beste kansen heeft is door henzelf ontworpen. Daarin stellen ze dat de bomen 30 centimeter van de huidige stoeprand komen. Het trottoir wordt met 15 centimeter verbreed (een halve tegel) hetgeen betekent dat de straat een 30-tal centimeters smal ler wordt. Men meent dat dit de le vensvatbaarheid van de bomen waarvan men graag wil weten wan neer en waar ze komen) in het ge heel niet aantast. Er bestaat ook geen verhoging van de kans op be schadiging van electricfteitókatoels. De winkeliers willen dolgraag bo men hebben, maar dan wel in over leg. Wanneer toch het gemeenteplan wordt uitgevoerd, willen ze liever geen bomen. Een ander zal aanstaande maandag in de verkeerscommissie ter sprake worden gebracht. ""i"f-, ucmuruurp, zonaagmit ctagconcert door Henk Vos fluit Sara Strüphler. harp, 3 uur nam. Maandag Stadhuis, Verkeerscommissie. 4 uur nam; Gemeenteraad 7.30 uur nam Gemeentehuis. Voorschoten. Com missie Financiën en Bedrijven. 8 uur *>OS-dienst „.SOS - tel hulpdienst, tel. 071— 25202. Voor allen die In moellljkhe- Burgerraadsman gerraadsma »ek Breestraat/ nwmorue- 071-43171. Spreekuren, ma. van 11.30-14.00 uur. do. van 19.00-21.00 uur. Leidse Rechtswinkel Juridisch Adviesbureau Volkshuls, Apothekersdilk S3 Dl. woe. en do 10 Dienstencentrum Noordeinpleln 2b. cel. 40483. algeme ne informatie, dag. van 910 uur Sociale raadsvrouw Spreekuren Sociale Raadsvrouwe: Bin nenstad. Gerecht 10. woe. 5-6 uur nam. Noord. v. Hogendorpetraat 36. ma 10.30 -11.30 uur vm Kool, Driftstraat 49a. dl. 10.30-11.30 uur vm. Morekwartier, Dijkstraat 2a. woe. 10-11 uur vm Tu'n- 6 tads wijk. Herenstraat 45 vr. 10.30- Gezinsverzorging Stichting Gezinsverzorging. Lelden. Aanvragen hulp betaarden en langdu rig zieken en gezinsverzorging. Mare 45. tel. 49441 (ma t/m rrlj O-^lO uur voorm). Kinderopvang gracht 4, tel. Geopend dl. 8.80— Op het industrieterrein „Grote Polder" in Zoeterwoude wordt dins dagmiddag de eerste paal geslagen voor de tweede bouwfase van de in dustriële ontwikkeling van Inogem B.V. (De Bilt). Deze ontwikkeling geschiedt in op dracht van Copthall-Barco Zoeter woude B.V. Het bouwplan omvat 3 bedrijfsge bouwen met een gezamenlijk vloer oppervlak van 16.000 m2. Onderver deling is mogelijk in units vanaf 800 m2. De aannemer is VanderVliet B.C.M. iAmsterdam) en de architect het Bureau voor Architectuur en Stede- bouw ir. J. Vlaming B.V. (Utrecht). Gemeenschap Zuidwest Hulpverlening»- en informatiedienst gemeenschap Zuidwest tel 64116, 33921 en 61944 Medische diensten Artsen LEIDEN Voor spoedgevallen wordt de weekenddienst van zaterdag 10 uur vm. tot zondag 24 uur. waalge nomen door de volgende artsen: Wijk I (Morewegkwartier. binnenstad tot Cltyrlng): H. G. M. Aelbere. Noord- eindsplein 2a. tel. 22268; Wyk II KATWIJK Burgemeester Ver meulen zal donderdag (6 maart) de officiële opening verrichten van het nieuiwe kantoor van de Rabo-banik aan de Rijnstraat 3 in Katwijk aan den Rijn. Maandag Oude Herengracht. Ververstraat. Zijlstraat, Oost- en West Haven straat, Dwars Havenstraat, Ververs- plein, Haven, Havenkade, Kalver markt, Kijfgracht, Minnebroers- gracht. Zuidsingel, Herengracht, Korte en Lange Langestraat, Nwe. Waardstraat, Oosterkerkstraat. Waardkerkplein en steeg, Waard- gracht. Oranjegracht. Kaarsemaker- straat, Looyerstraat, Weverstraat. Vestestraat, Groenestegen, Uterste- gracht. Kerksteeg. Breestraat, Langebrug, Ketelboeter- steeg, Schoolsteeg. Wolsteeg, Gan getje, Botermarkt, Vismarkt. Stad huisplein, Koornburgsteeg. Dwars- koornbrugsteeg, Maarsmansteeg. Mandemakersteeg, Vrouwensteeg. Boommarkt, Aalmarkt, Nieuwe Rijn den Burcht, Burchtsteeg, nieuw- straat, Hartesteeg, Beschuitsteeg. Moriaansteeg, Hooglandsekerk- gracht, Koppenhinksteeg, Hoog- landskerkkoorsteeg, Middelweg, Oude Rijn, Hoogstraat, Kaasmarkt, hooigracht, St. Pancrassteeg, van Driessenstraat, Middelstegracht. en 3e Gortestraat, Geregracht, Le vendaal, Oranjeboomstraat, CathriJ- nenstraat, Barbarasteeg. St. Joris- 6teeg, Koenesteeg, Nwe Brugsteeg, Wielmakersteeg, Hogewoerd Water- steeg, Plantage, Utr. Veer, Veer straat. 22522; wijk ei. terse. Zoeterwoudsesingel 109, telefoon •4' i. II wegkwartler)H. C. Wegman, Pagani- nlstraat 8. telefoon 26509. LEIDERDORP G. A. de Bruyne. Hoofdstraat 8. telefoon 22208 (spreek uur za. en zo. van 12.30 tot 13 uur). ÓEGSTGEEST H A. Retennk, Terweeweg 152, telefoon 50394. VOORSCHOTEN A. Tromp, Loh- manplantsoen 33. telefoon 07162159 (zaterdag); B. van Beusekom, Piet Heijnlaan 6. telefoon 07163551 (zon- Barmond a. de Gijzel, swei- landstraat 16. telefoon 2220. Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen van 28 feruarl tot 7 maart door: Apotheek Leiden Zuid-West, Brahms- laan 20. telefoon 63134; Apotheek Be ker. Lijtweg 4, Óegstgeest, telefoon 554)82. Tevens op zaterdag namiddag: Apotheek V Leidseweg 66. Voorschoten, 01717—2525. telefoon W ij k verplegi n# LEIDEN Stichting Interknils Donderdag Woensdag Zoeterwoudsesinge (van Lammen- schansweg tot Hoge Rijndijk), v. d. Brandelerkade, Durieuxstraat, T. Siegenbeekstraat, Hoodenburger- straat, de Mey van Streefkerkstraat Cobetstraat. de Ridderstraat, Thor- beckestraat. Wasstraat, de Laat de Kanterstraat, Cronesteinkade, P. J. Blokstraat, Fruinlaan, de Gijselaar- straat. Kernstraat. Verdamstraat Korevaarstraat Plantsoen 4e Bin- nevestgracht, Rijnstraat. Kraaler- etraat, 2e en 3e Havenstraat, le, 2e Zijlsingel, Rijnkade Oosterdwars straat, Munnikenstraat, van Galen straat, Waardstraat. Hermanstraat, Trompstraat, de Ruyterstraat. Evertsenstraat, Heemskerkstraat, Oosterstraat, van Speykstraat, Ko- renaerstraat. Tasmanstraat, Over- rijn. Galgewater, Noordelnde en plein. Rembrandtstraat, Oude Varken markt, Sliksteeg, Groenhazengracht. Rijn- en Schiekade. Witte Singel, Groenhovenstraat, Witte Rozen straat, Justus Carelhuis, Jan van Goyenkade. Gerrit Doustraat, Vram wijkstraat, Hugo de Grootstraat. Bilderdijkstraat. Vrijdag Kort Rapenburg, Kabeljauwsteeg. Rapenburg, Doelensteeg, Doelen gracht, Nonnensteeg. Kolfmakers- steeg, Molensteeg, Boisotkade. Kam- persteeg, Conciëntiestraat, Vliet Douzastraat. St. Jacobshof, St. Ja- cobsgracht, Jan van Houtkade Hoef straat, Raamsteeg. Garenmarkt. Steenschuur, Nieuwsteeg, Heren- steeg, salomonsteeg Kloksteeg Scheepmakersteeg, Houtstraat. Ge recht, Lokhorststraat. Zonneveld straat. Pieterskerkkoorsteeg. Dief- steeg, Berkendaelstraat, Pieterskerk- gracht en straat, Pieterskerkhof. Papengracht. 7. telefoon 54500. WARMOND Zuster 8. Poethuma, Cagerplein 308 Sassenheim. telefoon LEIDSCH DAGBLAD Uitgave: Leldsch Dagblad B.V. Witte SingeJ 1 - Leiden. Postbus 54 Giro 57055. Kwaa-taauboiinement I 84.35 Per Post I 36.75 Jaarabonnement f 126.10 Jaarabonnement per post f 135 70 Losse nummers f 0.50 Abonnementsgelden bi) betaling te voldoen BU automa tische overschrijvingen geen ad ministratie- en incassokosten Nabezorging van 18 00—20.00 a Zaterdag van 16 00—18 00 uur Telefoon 071-30500. Indien in gesprek 07l-3to39.

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 2