Voorbereiding verbouwing raadhuis discussiepunt 1127/fK agenda Jongen valt van abri vlak voor een bus to Raad zoekt informeel naar oplossing voor ruimtegebrek van jeugd VRIJDAG 28 FEBRUARI 1975 In Zoeterwoudse raad VRIJDAG Breestraat 19, Twentwel, sociëteit Veel gepraat over het mini-plan Bijdorp I VOORSCHOTEN - Voorschoten heeft de intentie om het ontwerp- bestemmingsplan Bijdorp I met vol ledige inspraak tot ontwikkeling te brengen. Het is een klein uitbrei dingsplan, maar de hoorzitting bracht bijna 500 burgers in het geweer. Uit de vele vragen is inmiddels een lijst samengesteld. Deze lijst van vra gen en wensen vormde de hoofdmoot van de vergadering van de commis sie openbare werken. Wethouder Eveleens deelde de com missie alvast mee dat er nog heel wat water door de Vliet zal moeten stromen voordat alles in kannen en kruiken zal zijn betreffende het ont werpplan Bijdorp. Alle commissiele den hadden waardering voor de snel le wijze waarmede alternatieve en aangepaste Kaarten van het gebied g?maak* zijn. PPV-er Van Wijk constateerde dat er over dit kleine wijkje erg veel ge praat wordt en dat het uiteindelijk alleen blijkt te gaan over het feit of er nu een brug meer of minder zul len bouwen om het onderlinge wijk- verkeer te regelen. Inderdaad blijkt de brug, die over de Kerksloot, verbinding moet geven met de Vlietwijk een belangrijk ver schilpunt tussen de bewoners van de Vlietwijk en de planologen van de gemeente Voorschoten. Een brug over de Kerksloot betekent voor de Vlietwijk meer verkeer. Een brug alleen voer voetgangers en fietsers betekent dat in de wijk Bijdorp geen openbaar vervoer mogelijk is. PPV-er Goosens wenste zoveel mo gelijk groen, water en woongenot in de wijk Bijdorp. De commissie was eensgezind in het handhaven van een 280 meter lange groenstrook daar waar de wijk aan de Vliet grenst. Over de woningbouw besloot de commissie nog niet te praten omdat dit in een te vroeg stadium zou ge schieden. Voorlopig wilde de commis sie niet verder gaan dan de hoofd- wegenstruktuur. de planologische op zet en de relatie met het centrum en de Vlietlanden. De Vlietlanden, een groot recreatie watercentrum recht tegenover het plan Bijdorp, zal ech ter nimmer verbonden kunnen wor den door middel van een brug. Een pont je over de Vliet wordt ook niet als haalbaar gezien. De watersport- voorzieningen in het plan Bijdorp zijn er alleen voor kleinere boten in verband met de doorvaarthoogte van de bruggen over de Kerksloot en de beperkte capaoiteit van die Sloot. De commissie praatte nog wat over de watersDortmogelijkheden, maar ver der dan enige suggesties kwam men niet. ZOETERWOUDE De gemeenteraad van Zoeterwoude nam gisteravond zeer uitgebreid de tijd om een krediet beschikbaar te stellen van één miljoen gulden voor de uitbreiding van het gemeentehuis. Alle raadsleden vonden die uitbreiding nodig. Herenstraat 45 (gebouw StaalwijK,, Jeugdsociëteit Time. 7.4511.30 Uuf Hooglandse Kerkgracht 28. Open- Ten iva testraat speel tuiuge bouw), Bejaaidansocieteit Huxnanitas, 24.oJ Praethuys, Vrouwenkerkkoorstraat I Huls", voorstelling van „Trijntje Cor nells", 8.30 uur nam. Hot House, Rapenurg 24. Hot House Lustrum BLUES-Festival. De Burcht, manifestatie t Surlnamers An tl 11 lanen en Nederlan- I Zaterdag Hooglanase Kerkgracht 48. clans, i Graaff was het voorstel W zeer andiuaidelüjk. Eerst was er maanden geleden een ontwerp-voor- stel met h kosetobegrot-ihg van on geveer 500.000,— en dit maal komt het dubbele uit de bus. De Graaff be greep niet dat de CDA-fractie de eigenaar van het terreintje. Ho- gensust verzocht B en W tevens om te bezien of het terreintje misschien nuelt aangekocht zou kunnen warden ais speelterrein voor de jeugd. Ook de bewoners van de Nassau- straat hadden een brief geschreven. de nieuwe St. Bernardusschool waarvoor deze week de eerste paal is geslagen. rustig een 1,- miljoen be- Deze bewontre hadden netjes schikbaar wilde stellen. De CDA-fractie liet zich uit haar tent lokken, zeker nadat burgemees ter Detmers zeer boos het onbegrip van de progressieven gelaakt had verzocht haid aan De Graaff verzoek gekregen om op het raad huis een gesprek te hebben met B en W. Toen de bewoners zagen dat alleen de wethouders aanwezig waren (burgemeester was met vakantie) lie- per ze boos weg en lieten wethou der De Jong en Van Maanen met zijn vervelende woorden terug te hun ambtenaren alleen achter. Toch nemen. zullen de bewoners weer een uitno- Van Rijn en Engelkes gingen uit- diging krijgen, voerig in op de hele zaak. Zij begre pen het onbegrip niet van P.Z. en bovendien was het slechts een kre diet en dat krediet bestond uit nieuw bouw, herstelling oude raadhuis en inrichtingskosten. Het stond wel niet in het voorstel, maar het moest als bekend geacht worden. Inspraak WD-er Wiekmeijer wilde graag weten of de ambtenaren inspraak hadden. Hij meende dat te veel nadruk gelegd werd op het feit dat de nieuwe raadzaal drie maal zo groot zou worden. Dat kan wel belangrijk zijn, maar een vergade ring is er maar een maal per maand en de ambtenaren moeten er dagelijks in werken. Milder Straver (PZ) wist op zijn bekende wijze de stemming van de PZ iets milder te maken, maar besloot toch zijn toespraak met het volledig te begirypem dat zijn fractSegemooit boos was "Wij hebben een achterban en daar bespreken we dergelijke zaken mee. Wanneer er een commissie ge houden wordt vlak voor een raads vergadering, dan is er geen gele genheid zelfs om de eigen fractie genoten in te lichten", aldus Stra ver, 'die daarna om schorsing vroeg. Na de schorsing gingen alle raads leden akkoord met het krediet en kreeg Straver de verzekering dat de raadsleden nauwlettend op de hoogte gesteld zullen worden van alle vorderingen bij de bouw. Burgerlijke Stand van Leiden Smits. Stefan, z. v. O Slegtenhorst en T. Flaman. Frank Hildo. z. v. H Tals. ma en E. C. P. Buizer. Boudewijn z. v. B. Meijen en C. J. K Decock. Mare Jouke. z. v. F. van Vliet, en L. E. Beer, Johajma Maria-Anja. d. v. G. Roosen- Ontaard De tribune was geheel gevuld met bewoners van de Rijnstraat. Deze bewoners stuurden in december een trief naar de raad met verzoek een particuliere opslagplaats, die inmid dels ontaard is in een vuilstortplaats snel op te heffen aan de hand van artikel 205 uit de Algemene Politie- tUn. A. H Boi- huite en J. Kranenburg. V. N. H Bonga en A. M. Verwaaijen J. Briedé en 'H. Waikka, J. D. de Koning en S. Willem een. W. M. R. Kriek en J. M C. van Hooidonk. W. J. F Lut en M. M E. Beugeladtjk, W. Neiiteoom en C. P. M. Dodelijk ongeval op het Stationsplein i G. Beijer. L. W. M. Vreedzaam Vieringa. W. den Hbedi en M. Pleter- M. P. van Leeuwen, Bult en P. F. Verhoeckx. 'J. P. Meyer en M. J. G. van Marwyk, A. Heruer en W F Fielemon J. Kleppe en M H. Uijé. OVERLEDEN: J S van Dyk, 54 J.. vrouw, H. S. War. mer 54 j.. man, J. echtgen. v lagweii.. J Parlevliet, J. Schipper. Vergoeding voor inrichtings- en verhuiskosten LEIDEN De gemeenlbaraad be sloot antaigs om die bewamens van die na 1970 in Merenwijk en Monskwar- tier giebouwcie woningweftflelts in aan merking tie laten komen voor een te gemoetkoming in o.a. de kosten van verhuizing en inrichting. Inmiddels heeft die afdeling volks huisvesting van het stadhuis ail voor zo n 500 böwoners van deze comple xen en tegemoetkoming berekend. Dat gebeurde aan de hand van reeds beschikbare gegevens over aange vraagde en toegekende huursubsidies. De bewoners die geen huursubsidie kry'gen of hebben aangevraagd, moe ten zelf een tegemoetkoming aanvra gen bij de afdeOümg volkshuisvesting van het stadhuis, kamer 319. Tot eind maart kunnen zij daar terecht: dagelijks van 10—12 uur 's ochtends en van 2—4 uur 's mid dags. Telefonische inlichjtiingen kan men verkrijgen door te bellen: 45344. toestel 148 otf 149. Als eind maart alle aanvragen bin nen zijn, worden in de loop van april de tegemoetkomingen vastge steld. waarna de uitbetalingen in de loop van mei kunnen beginnen. Feest bij de Gevers Deutz kleutersschool OEGSTGEEST De feestelijkhe den rond de viering van het 100-jarig bestaan van de Gevers Deutzkleu- terschool in Oegstgeest zijn vandaag begonnen. Voor de school kwam van ochtend een draaiorgel te staan waar de kleuters gretig gebruik van werd gemaakt. Morgen (10.00 uur) zullen de geheel in oude stijl geklede kin deren voorafgegaan door de Wilbert- drummers en Jong K. en G. 'n rond gang door het dorp maken. De route ziet er als volgt uit: Deutzstrat, Ge versstraat, Willem de Zwijgerlaan, Nassaulaan, Koninginnelaan, Ju- lianalaan, Terweeweg, Kempenaer- straat, Geversstraat en Wilhelmina- park. Voor het gemeentehuis zullen de kinderen rond kwart voor elf ten overstaan van regenten en schoolbe stuur oude kinderliedjes ten gehore brengen, 's Middags om half vier is er in de school een receptie. De hele volgende week zal aan het eeuwfeest zijn gewijd. Zo zullen er b.v. op 5 maart 's ochtends oude kinderspel letjes worden gedaan. Op vrijdag 7 maart zullen de kleuters vrijaf heb ben. De Sint Nicolaasschool die de jeugdgroeperingen graag willen gebruiken. In Warmond ^kamerbewoners en alleenstaanden Infocentrum. Breestraat 66, 24 u. Vee test raat 40. Microtheater Toneel groep Imperium met „Sleutelen", ooi- lage naar werk van Jan Wolkera. 8.30 Rijnlands Lyceum, „Een klein con cert' met Llselore Gerritsen, Laurens van Rooyen en Harry Sacksloni, 8.15 Oud© Baljuw, Voorschoten Wereld winkel, 11 uur vm 1 uur nam. Zondag Antonlus Clubhuls, dansen 811 uur Hooglandse Kerkgracht 48. dansen lil i.üUUCiYVCK kindervoorstelling, aanvang 2.30 dfagconcert 'door Henk Vos fluit Sara Strüphler. harp, 3 uur nam. Maandag Stadhuis, Verkeerscommi6sle. 4 Gemeenteraad. 7.30 SUS-dienst BOS - tel hulpdienst, tel. 072 25202 Voor allen die ln moeüljkhe- deii verkeren dae en nacht te berei ken Burgerraadsman Buro Burgerraadsman. Koornbrug- steeg 7 (hoek Breestraat/Koornbrug steeg), tel. 071-43171. Spreekuren, ma. van 11.30-14.00 uur. do. van 19.00-21.00 uur. Leidse Rechtswinkel Juridisch Adviesbureau Volkshuis, Apothekersdllk 33 Dl. woe en do 10 Dienstencentrum Van Hugendorpsir. 7^9 uur'9 UUI nam MlerenileBt do- Dienstencentrum Noordeinpieln ib oei 40483. algeme- dag 9-—10 WARMOND De vergadering van de Warmondse raad, was gistera vond wat de lengte betreft de kort ste in heit bestaan van die huidige naad. De voorzitter deelde mee dat er eventueel een verzoek van de Stich ting Oude Toren zal komen om een eigen exploitatie te gaan voeren. O- ver het kort geding zei hij dat hoe wel de gemeente in eerste instan tie als verliezer werd aangewezen de juridisch adviseur van de gemeen te zal bekijken of er misschien in hoger beroep zal worden gegaan. Cees van der Zalm gaf een schets van de zaken tot nog toe naar aan leiding van het accommodatie onder - 2oek. Hij zei dat er op het ogenblik wel 7 alternatieven waren. Deze zul len wij naast elkaar moeten leggen, de haalbaarheid moeten bekijken. Gerard van der Kroft, financieel ex pert In B en W, wees op de brief LEIDEN De tienjarige Tij men Stoof uit Zoeterwoude is gistermid dag om het leven gekomen bij een Handbalteam Rijnlands Lyceum speelt om landstitel OEGSTGEEST Het handbal team van het Rijnlands Lyceum Oegstgeest schoolkampioen van de provincie Zuid-Holland zal zaterdag ir de Rijnhal in Arnhem in het strijdperk treden tegen de andere provinciale kampioenen om de landstitel. De ploeg die vrijwel geheel be staat uit leden van de handbalver eniging Apollo, voelt zich sterk ge noeg om de wedstrijden met ver trouwen tegemoet te zien. Namen als Jan Wolter, IJssel de Schepper, Hans, Zwaan, Anton Klok, Matthijs Cats, Peter Waalwijk, Gijs Luyendijk, Mark van Duijn, Paul de Jong, Dirk-Jan Zweers, Steven Schrader en Eppo van Straten staan borg voor goed tegenspel tegen on getwijfeld eveneens op de titel be luste scholenteams uit de rest van 't land. De ploeg van het Rijnlands Ly ceum is ingedeeld in de zwaarste poule, waar onder meer de zeer sterke ploegen uit Limburg en Bra bant ongeluk op het Stationsplein. De jongen was met vriendjes aan het spelen op liet dak van een abri, toen hij daar vlak voor een in de rich ting van de Plesmanrotande rijden de NZH-bus vanaf viel. Het ventje kreeg zowel het rechtervoorwiel als het rechteraohterwtel over ziohheen. Men heeft in het Academisch Zie kenhuis nog getracht om het leven van de jongen te redden, echter tevergeefs. Uit het politie-onderzoek is gebleken, dat de jongen via een voor de abri staande lantaarnpaal op de straat wilde springen maar zich kennelijk niet goed aan de paal heeft kunnen vastklampen. De bus chauffeur heeft volgens de politie het ongeluk onmogelijk kunnen voor komen. WASSENAAR Tea* gelegenheid van de Wereldgebedsdag op 7 maart wordt er onder auspiciën van de Wassenaar se Raad vam Kerken een oecumenische gebedsdienst gehouden. Hét thema is: „Opdat zij alleen één zijn". In grote lijnen wordt de litur gie gevolgd die voor deze dag ls sa mengesteld door vertegenwoordigers van verschillende christelijke kerken in Egypte. Deze dienst wordt gehou den in de kapel van Huize W illibrord, Ridderiaain 1. Muzikale medewerking wordt verleend door het Wassenaars Kinderkoor o.l.v. Peter Ka/velaar. Op zondagmorgen 9 maart houdt de Wassenaarse Dorpskerk weer open huis. Het thema luidt: „Een op de tien", en speelt in op dank en on dank (10.00 uur). Mevrouw A. Fre- derikseOskam verzorgt samen met haar echtgenoot, dhr. T. C. Frede- rikse, aan de hand van een stukje pastorie-ervaring, de zogenaamde preek. -telefoon 25260 Leidato Mensen Het Leidatobestuur heeft contact gezocht met het wijkoverleg wtfkor- ganen in Leiden. Er is gesproken over plaatsruimte voor wykvereni- gingen op de komende huiShoudshow. Nadere gesprekken zullen binnen een paar weken volgen. En de wijk- comité's hoeven niet al te bang te J\.OOrQ zijn dat het kapitalen gaat kosten. Zeker niet als ze weten dat de ge meente ook een helpend handje gaat toesteken. De voorzitter van het reeds eerder genoemde overleg wijkverenigingen, Henny Kwik, meldde in het begin van de vergadering van gisteren on langs gesproken te hebben met "Wat mensen en ook twee wethouders". Tja, maak dat maar eens waar. Mededeling De wijkvereniging Actief voert, zo zei voorzitter Kwik gisteravond tij dens de vergadering van het overleg wijkverenigingen, al twee jaar een briefstrüd met de gemeente over de aanschaf van een publicatiebord in de wijk. "Er zijn plotseling dingetjes die Je meteen moet doorgeven en dan ls Je eigen mededelingenblad niet ge schikt." Het overleg gaat nu als "collectief" weer een brief schrijven met het ver zoek om iedere wijk een eigen aan plakbord annex wijkkaart te geven. Vrij van precariorechten. Het is wel een beetje kostbaar, want een goedkoop ding kost ai snel ao'n kleine duizend gulden. Koord-studio aan de Oude Rijn 88 beleeft komende zondag weer een huismuzieksoirée. Met leden van Semper Crescendo. Werken van Loeillet, Molino, Haydn en Schreld- ler worden vanaf een uurtje of kwart voor acht ten gehore gebracht. Gra tis en voor niks. Maar de koffie moet worden betaald. Terecht, want de kwaliteit is puik. Nog één keer Minister Van Kemenade die het voor het zeggen heeft als ook maar even het woord onderwijs valt, komt tijdens de eeuwfeest/week van de uni versiteit niet naar Leiden om hier een praatje te houden. Hij heeft aan de Leidse universiteit laten weten geen kans te zien er tijd voor vrij te maken. En nou is het rotte dat de Leid se universiteit de feestweek nou juist zo een prachtige gelegenheid vond Redactie Paul Wolfswinkel om met Van Kemenade in discussie te gaan, door middel van een soort zitting of zo. Want het rotte is dat de man overal in het land wel scher pe dingen zegt, over de universitei ten en zo. Maar dat die universitei ten vrijwel nooit de gelegenheid heb ben gehad om iets scherps terug te zeggen. En dat is niet eerlijk. We waarschuwen Van Kemenade dan ook nog maar één keer. En dan gaan we maatregelen nemen. Want zo langzamerhand zijn we het goed zat. Bah. Muziek Muziek, muziek. In het Hot House (Rapenburg 24) is vanavond vanaf 9 tot diep in de nacht een blues festival. Daaraan zullen meewerken Barrelhouse, Endatteme Jugband, Shakey Sam en Victoria Varekamp and Friends. Er is ook nog een pla tenbeurs waar gekocht dan wel ge ruild kan worden. Ter omlijsting van het geheel zullen er ook nog oude films worden vertoond. Toegangsprijs f 6.50. CJP-LAK en Augustinusleden betalen f 5.- en do nateurs mogen voor f 4.- naar bln- In het Kreatief Sentrum speelt vanavond de Poolse groep "Break OUT", die natuurlijk de Warschau- blues ten gehore zal brengen. Ook hier is de aanvang om 9 uur, terwijl de toegangsprijs f 3.50 la. van de jeugdraad. "Wij zullen er al les aan doen om de Jeugd zo mogelijk te huisvesten. Dit brengt uitputtende onderzoekingen met zich mee. In het verleden is er helaas te weinig aan dëze groep gedacht. Maar arti kel 12 gemeente brengt toch wel wat vervelende dingen met zich mee. Wanneer de huur van het B.B. ge bouw wordt opgezegd dan kunnen wij niet zo maar een bestemming aan het gebouw geven. Voor wat dan ook hebben wij een goedkeuring van GS nodig". Raadslid Tulp vond dat wanneer de raad in april, zoals was toege zegd, met voorstellen gaat komen het tijdsbestek wel wat kort zal zijn. Pauli meende dat het hem voor kwam dat dit probleem valt of staat met de huur. Hij kreeg een flauw idee dat er naar een super oplos sing werd gezocht". Misschien kun nen we toch een simpele tussenop lossing vinden. Dat is nu juist wat wij na de raadsvergadering in in formele bijeenkomst willen gaan be spreken". Jan Timmenman vond het Jam mer dat hierbij de publieke tribune niet aanwezig mocht zijn. Daarna ging men over tot de a- gendapunten. De jaarrekening van 1972 werd vastgesteld en Gerard van d°r Kroft kon trog mededelen diait ook 3973 dit Jaar aan de orde zou ko men. Akkoord ging men met de kredie ten voor de sloop van een bunker en krediet (aanvulling) pershuisvuilwa gen en krediet voor groenvoorzie ningen Endepoel twee. Hierna was de rondvraag aan de orde. Raadslid Van Leeuwen vroeg of het mogelijk was partiulieren in te schakelen bij de voorbereiding van een eventuele planning voor een nood bootjes-haven. Op de valreep kon burgemeester De Vreeze nog vertellen dat er a.s. woensdag een boomplaotdag in Warmond zal zijn. De heer Leemans heeft een groot aantal bomen aan gekocht en deze zullen door de leer lingen van de basisscholen in de tuin achter huize Oostergeest wor den geplant. Hierna ging de raad informeel verder over het punt ac commodatie onderzoek. LEIDEN Mazurel sr. is kam pioen 1974/1975 van de Hengelsport geworden. In totaal ving hy 349 stuks met een gewicht van 28490 gram. De uitslag van de laatste wedstrijd luidt: 1. Verstraten 2260 gr., 2. R. v. d. Bos 2040 gr. 3. Mazurel sr. 1880 gr., 4. J. Boef 1770 gr., 5, R. v. Egmond 1760 gr., 6. W. J. v. Steenbergen 1730 gr. 7. Verstraten jr. 1700 gr. 8. W. W. Steen bergen 1600 gr., 9. R. Sinteur 1280 gr., 10. D. Boon 1130 gr. Medische diensten Artsen LEIDEN Voor spoedgevallen wordt de weekenddienst van zaterdag 10 uur vm. tot zondag 24 uur, waarge nomen door de volgende artsen: Wijk I Morswegkwartier, binnenstad tot Cityrlng): H. G. M. Aelbers. Noord- elndsplein 2a, tel. 22268; Wijk II Tuinstadswijk)G. E. J. Pie teree, Zoet-erwoudsesingel 100, telefoon 24403; Wijk IV (Zuid-west en Haag- wegkwartler)H. C. Wegman. Pagani- nistraat 8. telefoon 26509. LEIDERDORP G. A. de Bruyne Hoofdstraat 8, telefoon 22208 (spreek uur za. en zo. van 12.30 tot 13 uur). OEGSTGEEST H. a. Reterink. manplantsoen 33. telefoon 071—621 - Beusekom, Piet n 071—63661 (zon. Warmond a. de Gyzei, swei- 1 andstraat 16, telefoon 2220. Apotheken wordt waargenomen van 28 feruarl tot Apotheek Leiden Zuid-West, Brahms- laan 20. telefoon 63134; Apotheek Be ker, Lljtweg 4, Oegstgeest, telefoon 55482. Tevens op zaterdag tot 1 uur namiddag: Apotheek Voorschoten, Leidseweg 66. Wijkverpleging LEIDEN Stichting In ter kruis Leiden. Middelweg 38, telefoon 21753. LEIDERDORP Gezondheidszorg 7. telefoon 54600. 0252211463. LEIDSCH DAGBLAD Uitgave: Leidscü Dagblad B.V Witte Singel 1 Leiden. Postbus 64 - Giro 67056 Kwartaalabonnement I 34.35 Per Post I 36.75 Jaarabonnement f 126.10 Jaarabonnement per post f 135 70 Losse Abonnementsgelden by vooruit betaling te voldoen By automa tische overschryvingen geen ad ministratie- en incassokosten Nabezorging van 18.00—20.00 u Zaterdag van 16 00-18 00 uur relefoou 071-30500. Indien in gesprek 071-34&39.

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 2