Nederlaag groter dan Zijl/LGB verwacht -Rijnsburgse Boys: 0-0 tegen Maasdijk Miel Puttemans naar twee wereldrecords Luba en Zijl/LGB in sportvierkamp favoriet Verlies GSC-dames 9,5 ANDAG 24 FEBRUARI 1975 PAGINA II SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT BUSSUM/LEIDEN De nederlaag die De Zijl/LGB zater dag in Bussum tegen landskampioen HZC/De Robben leed is met 83 groter uitgevallen dan men gedurende het grootste deel van de wedstrijd op grond van het spelbeeld zou hebben verwacht. Kort voor het einde van de derde periode was de stand nog 32, maar Gerard Keetelaar profiteerde toen van een dekkingsfout in de Leidse defensie om de stand op 42 te brengen. In het laatste part liepen de Hilversummers soepel verder uit. Eerste klasser LZ'86 speelde thuis in een spannende wedstrijd met 66 gelijk tegen het sterke Amsterdamse DJK. In de tweede periode liepen de gasten weg naar 14, maar geleidelijk kwam LZ'86 terug om tenslotte 15 seconden voor tijd 'gelijk te maken. Door Jacques de Graaf Robben door toedoen van de zeer actieve Wim Hermsen nog ver uit. De Zijl/LGB was rustig gestart en probeerde niet te veel mensen naar voren te sturen, omdat de te genaanvallen van de snelle Hilver- op het lange veld in Bus- - gevaarlijk zijn. Die taktiek Dat HZC/De Robben De Zijl/ i.ie.LGB een nederlaag zou toebrengen had succes, want in het eerste part i.ln w&s te verwachten. De Hilversum- kwam HZC/De Robben niet verder als uiers met hun vele internationals dan tot één goal, gescoord door itaan weer onbedreigd op de eerste Hans Smits bij een numerieke meer- iei<3 jiaats en zullen ook dit jaar, net als derheid. De Leidenaars probeerden hij [ovele voorgaande jaren landskam- zelf door uitvallen tot scoren te ko ten pioen worden. De vraag was zater- men, en dat lukte in het tweede Ie dag eigenlijk alleen, met welke cij- part, waarin Ton van den Bosch de De Robben dit maal zouden stand op 1—1 bracht. Nog in het- ren. Lange tijd hielde de Ledde- zelfde speldeel kreeg Wim Hermsen hun gastheren goed bij, maar echter van de niet erg consequent kn de laatste periode liep HZC/De leidende scheidsrechter Joop Brok- ke een strafworp toegewezen, en dat betekende 2—1. De score werd to hot derdie kwart eerat opgevoerd tot 3—2 door treffers van Gijs Stro- boer en Rob Schouten, maar toen kwam net voor het rustsignaal de treffer van Keetelaar, die in feite de beslising braohlt. In het laatste speldeel gingen de rood-witten vaker naar voren, en dat werd onmiddellijk uitgebuit door een Robben-ploeg die weliswaar weinig echte uitblinkers telde, maar die conditioneel een zeer sterke in druk maakte. Het werd 5—2 door Wim Henmsem, 62 door Gijs Stro- boer en vervolgens 7—2 opnieuw door Wim Hermsen. De Zijl/LGB deed toen nog iets terug: Leo On derwater benutte een strafworp (7 —3), maar het laatste woord was toch aan de thuisspelende ploeg, Wim Hermsen scoorde het achtste en laatste doelpunt. LZ'86 Het heeft er ki Ide wedstrijd LZ*86- DJK een poosje naar uitgezien, dat de in de eerste klasse debuterende Leidenaars tegen de geroutineerde Amsterdammers, die langzamerhand weer de goede vorm te pakken heb ben, weinig- kans zouden maken. De DJK-ploeg, waarin Loek Bruggink en Hans Nolting de grote waren nam in het 'tweede part een voorsprong van drie doelpun ten, en het zag er niet naar uit, dat het nogal mat spelende LZ'86 dat gat zou kunnen dichten. In de twee de helft van de wedstrijd speelden de Leidenaars echter veel feller, en zo wisten zij toch nog een 6-6 gelijk spel te bereiken. In het eerste part viel er aan bei de kanten één doelpunt. Bruggink opende de score toen hij doelman Erik de Vos, die overigens een goede partij keepte, van ver met een ach terwaarts schot verraste. Jan de Graaf kon na goed doorzetten de stand weer in evenwicht brengen. De DJK-aanvallers, die in de eer ste periode een paar maal de lat hadden getroffen, schoten in het tweede spalideel met soberp. Door knappe goals van Nolting, die twee maal achter elkaar scoorde, en Brug gink bouwden de Amsterdammers een 1-4 voorsprong op. Via Jan de Graaf kwam LZ'86 weer wat terug (2-4). De thuisploeg pakte de zaken in het derde part heel wat energieker aan en DJK kwam onder grote druk te staan. Doordat Joop Siera dit maal niet erg op schot was, duurde het echter nog tamelijk lang voor dat er goals vielen. Met een schot uit de hoek had Fried Elzenga tenslotte succes (3-4), maar Loek Bruggink maakte er met een achterwaarts LZ '86 doelman Erik de Vos stopt de bal na een schot van een DJ K-aanvaller. Jan de Graaf kijkt toe. schot weer 3-5 van. Van afstand gastheren kwamen eindelijk gelijk, aan de leiding door Hans Bouw- zorgde Jan de Graaf er voor, dat de toen Fried Elzenga een foutieve pass meester, die tijdens een straf minuut achterstand van LZ'86 bij het in- van doelman Slop oppikte, waarna van Gerard Soet raak schoot (5-6). gaan van het laatste speldeel weer Jan de Graaf kon scoren. Twee mi- In het slotoffensief van LZ'86 zorgde één doelpunt bedroeg 4-5). De nuten voor tijd kwam DJK opnieuw Dick Houthoff voor de geljikmaker. Vrii spel V. d. Zwart na seizoen weg bij Roodenburg LEIDEN Wim van der Zwart, de oefenmeester van Roodenburg, zal zijn verbinte nis met de Leidse eersteklasser aan 't einde van dit seizoen ver breken. De Haagse trainer, gaat (na een éénjarig verblijf bij de Leidenaars) op zoek naar een zaterdagvereniging. Van der Zwart: "Op die ma nier kan ik op zondag eindelijk eens böj mijn gezin blijven". RCL-trainer John Huguenln, heeft voor één jaar bij de Lei derdorpers bijgetekend. Hugue- nin, die aan het begin van dit seizoe bij ROL kwam, kwiam 't afgefliopen weekeind tot overeen stemming met het bestuur van de Racing om ook het vol gend seizoen de voetbal-twee- de klasser te leiden. In de afgelopen week heeft trainer Jaap van de Zwan tus sentijds het contract met Rand stad Sport verbroken. Na een openhartig gesprek met het be stuur van Randstad werd het duidelijk d t beide partijen ge baat waren bij een verbreking van 't contract. Tan Kantebeen reeds oefenmeester van de zon dagafdeling, zal tot het einde van het seizoen de zater dagafdeling onder zijn hoede ne- Miel Puttemans LEIDEN Met alleen het atletiek- onderdeel nog voor de boeg lijken de kaarten in de sportvierkamp, waaraan door de jeugd van vijf Leidse sportverenigingen wordt deel genomen. geschud. Bij de meisjes stevent De Zijl/LGB op de eindze ge af terwijl Luba bij de jongens de overwinning bijna niet meer kan ontgaan. Het waterpolo-onderdeel, dat gis termiddag in het Leiderdorpse zwem bad De Does plaatsvond, gaf de ver wachte suprematie van de teams van de Zijl/LGB te zien. Bij de jon gens was de strijd om de tweede plaats erg spannend en kwam Luba uiteindelijk in de rangschikking bo ven Roodenburg dankzij een beter doelgemiddelde. Bij de meisjes was Oranje Groen een duidelijke tweede. Duidelijk bleek dat atleten geen zwemmers zijn want de AV Holland leden hadden af en toe letterlijk de grootste moeite om het hoofd boven water te houden. De uitslagen: Meisjes: Or.Groen - Holland 9-0, Zijl - Luba 8-0, Or.Gr - ZU1 0-8, Luba - HoH 7-0, Luba-Or Gr 1-7, Holl - Zijl 0-10; Jongens: Holl - Roodenburg 1-8, Zijl - Luba 6-0, Rood - Zijl 0-7, Holl - Luba 1-8, Luba - Rood 3-3, Zijl - Holl 9-0. Standen na 3 onderdelen: Meisjes: Zijl 18 punten, Or.Groen 14 Luba 12, Holland 7; Jongens: Luba 18, Roo denburg en Zijl 12, Holland 9. LEIDEN Het volleybalteam van Groen Stereo Centrum liep in Am sterdam stuk op de grote routine van Boemerang 2, in welke hoofd stedelijke formatie enkele oud- in ternals optreden onder wie Riet Pronk van der Heuvel en Tilly van der Mark-De Boer. Deze speel sters vonden met grote regelmaat de onverdedigde plekken in de GSC- defensie met afgemeten plaatsballen. Zij waren het ook die de eigen de fensie dirigeerden en de hardste smashes GSC liet zich niet weg spelen en kan zeker op een goede wedstrijd terugzien omzetten in voortreffelijke passes. In de eerste set bij 1212 waren een paar sim pele ballen beslissend voor het set- verlies, maar in die simpele treffers blonk het gezelschap van Amster damse oud-internationals uit. Het zelfde gebeurde in de derde set na 10—10. Boemerang 2 won met de score 15—12. 15—10 en 15—12. "Jammer", aldud ocach Henk van Klaveren, "dat Henny van Zeeland niet meer mee kan doen in verband met gezinsuitbreiding, want zonder dat de invalsters Josien van der Bosch en Annette Baats iets kan worden verweten werd de aanval mi niet zo bediend als zy gewend was". Beste speelster bij GSC: Iris Arendse. PARIJS Miel Puttemans, de Bel gische lange afstandloper, heeft za terdagavond in het Pantin-stadion in Parijs twee wereld indoor records op zijn naam gebracht. Puttemans verbeterde het record op de 10.000 meter meit ruim vijftig seconden ibdt 28 minuten en 12.4 seconden. Het oude record stond secert 19 februa ri 1974 op naam van de Fin Seppo Tuominen. De tussentijd van Putte mans op de zes mijl (27.17.8) bete kende eveneens een wereld- Op deze afstand bestond nog geen record. Miel Puttemans, die zijn inzinking van vorig jaar volledig schijnt te hebben overwonnen, zal over enke le weken bij de Europe indoorkam pioenschappen in Kattowice zijn ti tel op de 3000 meter, die hij in VCH kansloos HEERLEN Van Houten VCH, de Nederlandse volleybalkampioene is er in eigen huis niet in geslaagd de stunt van Moskou van twee weken geleden te herhalen. In de return van de kwartfinales van het toernooi om de Europa cup voor dames voor een met 2000 toeschouwers volkomen uit verkochte sporthal Koudendorn te Heerlen, verloor de Nederlandse ti- telhoudster kansloos met 3—0 (10—15 1115, 715) van Dynamo Moskou. In Moskou won Van Houten nog een set, maar voor eigen publiek zat het er niet in. 1973 in Rotterdam veroverde en vorig jaar in Gothenburg prolongeer de niet verdedigen. Bij de Oostduitse kampioenschap pen in Senftenberg verbeterde Karl Heinz StadltanülOer het we reldrecord op de 10 kilometer snel wandelen tot 41 minuten en 37 secon den. Het oude record stond met 43.13.2 op naam van een andere Oostduitser Peter Frenkel. Rosemarie Ackermann-Witschas sprong 1.93 meter hoog. Zij bleef daarmee een centimeter beneden haar eigen wereldrecord. Marianne Adam bracht het Oostduitse record kogelstoten voor dames op 20.42 m.- Renate Stecher moest op de 60 me ter haar meerdere erkennen in Mo- nika Meyer, die 7.29 sec. noteerde. Renate Stecher liet 7.37 afdrukken. De Olympische kampioene van München won wel de 100 yards in 10.65 sec. Bij de Westduitse kampioen schappen in Stuttgart no .eerde de internationaal volledig onbekende Karl Heinz Weisenseel met 21.17 se conden een nieuw Europees record op de 200 meter. Ulrike Meyfarth, de Olympische kampioene hoog springen, won haar specialiteit met 1.89 me'er, wat een nieuw Westduits record betekende. Bij internationale indoorwedstrij- den in Boekarest kwam de beste prestatie op naam van Helena Fi- bingerova, die de dames kogel 20.49 meter stotte. De Amerikaanse Dwight Sto nes, sinds een kleine twee jaar hou der van het "buiten" wereldrecord met 2.30 meter, bracht vrijdagavond in New York het indoor-record op 2.28 meter. De 21-Jarige Amerikaan was houder van dit record met 2.27 meter, een prestatie, die hij een maand geleden verrichtte. Doelgemiddelde DIOK: 496-46... MIDDELBURG. Het eerste team van DIOK stevent regelrecht opeen plaats in de ereklasse af. De Leide naars bleven ook hij Middelburg de nummer twee op de ranglijst onge slagen en gaan nu alleen aan kop. Middelburg werd met 3-35 overtui gend verslagen. DIOK begon wat moeilijk maar twee straf kicks brachten de Leidse rugbyers op 0-6. Middelburg kwam wei terug tot 3-6 maar DIOK nam toch een ruime voorsprong: 3-16 bij rust. De Middelburgers kwamen er in de tweede helft in het geheel niet aan te pas en wisten niet meer te gen te scoren. DIOK wel. Door het goede boekwerk in de scrum van Ruud Breedveld werd de driekwart- lijn goed aangespeeld door Tompson zodat Neuteboom, Brand en Del Pr ado de eindstand op 3-35 konden brengen. DIOK's doelgemiddelde kwam daardoor op 496-46. v. ÏBloemen voor uitgefloten arbiter Ciere se SASSENHEIM Scheidsrechter A. Ciere is uitgefloten. De 56-jarige Lei- denaar, aio 22 jaar wedstrijden in de afdeling Leiden heeft geleid en nim mer heeft afgeschreven, werd gis- i teren voor zijn afscheidsduel Teylin- jgen 7—ZLC 4 in Sassenheim uitge- ta breid gehuldigd. Namens de COVS- 0; afdeling Leiden bood voorzitter Piet ;k |v d. Geer een fles drank aan, als mede een bos bloemen voor de echt genote van de heer Ciere. De Leide- naar werd ook in de bloemetjes ge zet door de aanvoerder van ZLC (zie foto) en de voorzitter van Teylingen, de heer v. d- Meer De aanvoerder van Teylingen verraste Ciere met een plantenbak. LEIDEN LFC zal morgenavond an oefenduel spelen tegen het Haag- e RCH. De ontmoeting op het veld l aan de Bashuizerkode begint om 1 20.00 uur. 0 I MAASDIJK Rijnsburgse Boys. dat deze competitie lange tijd duide lijk van slag af was, lijkt zo lang zamerhand de weg terug te hebben gevonden. Na het doelpuntloze ge- lijkspel van afgelopen zaterdag kon oefenmeester Frans van der Zeeuw dan ook stellen dat hij "een hoop gevende partij voetlbaa had geziien". v. d. Zeeuw vervolgend: "Zo'n wed- strijd geeft de burger weer moed. - Er is vanmiddag met veel inzet ge speeld en ook de spelopbouw kwam dit keer weer eens goed uit de verf". I Met Henk Zandbergen en Gerrit van Egmond opnieuw in de ploeg, I werd het 4-2-4-systeem door Rijns- f burgse Boys in de eerste helft goed uitgevoerd. De formatie van trainer Van der Zeeuw creërde zich tegen het hooggeplaatste Maasdijk kan ook enige kansjes. Gert Ouwersloot en Paul Zwaan hadden echter weinig geluk by hun doelpogingen. "Echite I kansen bleven evenwel aan beide j kanten schaars. Zowel de Maasdijk- se verdediging als de geelzwarte laat ste lijn gaven de aanvallers door stug verdedigen weinig ruimte voor vlotte combinaties. In de tweed'e helft veroverde I Rijnsburgse Boys een licht veldover- wicht. Ook nu ontstonden er ver- schillende mogelijkheden, moor weer zag de Rijnsburgse aanval geen kans I een voorsprong te nemen. Juist op j het moment dat een ieder zich bij een puntendeling leek te hebben neergelegd, kwam de halve winst voor de Rijnsburgers nog ernstig in I gevaar. Doelman Dick Heemskerk van de geelzwarten stopte een I Maasdijk-aanrvaller onreglementair af, nadat een misverstand tussen diezelfde Heemskerk en Ad van der Mey tot die gevaarlijke doorbraak had geleid. De terecht toegekende j strafschop leverde echter geen tref fer op. De hard ingeschoten bal I vond de staander naast Hemmskerk op zijn weg.... Lisser Boys In deze voor beide ploegen uiterst j belangrijke wedstrijd is Lisser Boys er in geslaagd SVOW op eigen ter rein een 1-0 nederlaag toe te bren gen. In de eerste helft ontwikkelde zich een gelijkopgaande wedstrijd, in Lisser Boys zich weliswaar de iets betere ploeg toonde maar niet in staat bleek te profiteren van enkele zwakke momenten in de SVOW-ver- dediging. Ook de uitvallen van SVOW via Ed Langereis en Rinie van der Weteringh waren zeker niet van gevaar ontbloot. Een te zachte te rugspeelbal leidde vlak voor rust de enige treffer van het duel in. Hen- nie van der Weerd onderschepte de bal en werd vervolgens in het straf schopgebied onderuit gehaald door Van Tol. Boot bebutte de toegekende strafschop beheerst: 0-1. Na de her vatting drong SVOW nog wel sterk aan, maar te gehaast spel stond alle succes in de weg. Oegstgeest Een vertwijfeld tegen degradatie vechtend Oegstgeest heeft ARC een verdienstelijk gelijkspel weten af te owingen: 0—0. ARC liet al in de eerste minuten duidelijk blijken de volle winst mee naar huis te willen nemen. De ver dediging van Oegstgeest kwam on der zware druk te staan, maar mede door het zwakke schieten van de Ra- cing-voorwaartsen bleef de thuisclub overeind. Op dat ene moment, in de vijfde minuut van de eerste helft, na. Dick Boesveld stuurde de bal hard in het Oegstgeest-doel, waar de bal via de ijzeren staander met even grote snelheid weer tdt vloog. Scheidsrechter Sandee, in de aventui- Rentree Verver LEIDEN UVS zal morgenavond een oefenwedstrijd spelen tegen Blauw Zwart. In de selectie van de Leidse hoofdklasser zal Jan Verver, die geheel hersteld is van een bles sure zijn rentree maken. Het duel, dat in Wassenaar wordt gespeeld be gint om 20.00 uur. ging dait de bal door de houten staander was gekeend liet echter doorspélen. ARC bleef fanatiek aanvallen, maar zag geen kans het chaotisch verdedigende Oegstgeest op de knieën te brengen. Na de hervatting een zelfde beeld. Weer schiep ARC zich legio kansen, maar opnieuw ook was de goede af werker niet aanwezig. Hadiverweige dat 2e bedrijf ontwor stelde Oegstgeest zich wat aan de grote druk en lanceerde de thuisclub enige snelle tegenaanvallen. Peter Anes, invaller voor Wim den Hollan der, bracht meer vaart in het Oegsrt- geestspel, maar ook bij Oegstgeest, liep geen afmaker rond. Pool was nog het dichtst bij succes. De bal schampte na zijn inzet echter op de paal af. Randstad Sport Ondanks een uitstekend gespeelde wedstrijd heeft Randstad Sp. koplo per Lyra niet van de zege kunnen afhouden. Op vrij fortuinlijke wijze, grepen de Westlanders met een mi nimale voorsprong (0—1) de volle winst. Met Bob Hendriks voor de gebles seerde Koen de Jager ondier de lat, trad Randstad Sport lijstaanvoer der Lyra onbevangen tegemoet. Er ontwikkelde zich een interessante wedstrijd waarin de Voorschotenaren geen moment voor het team van Ly ra onderdeden. Bij vlagen gaf Rand stad Sport zelfs de toon aan. Het ver zuimde echter op die momenten de mogelijkheden uit te buiten. Zelfs werden de zwartwitten nog voor rust op achterstand gezet. Voordat de bal doelman Hendriks passeerde, was het leer even tevoren echter al ach ter de doellijn geweest. Na rust nam Randstad inïbialbief in handen en bracht de Westlandse verdediging herhaaldelijk in grote moeilijkheden. Moeilijkheden, die evenwel steeds konden worden opge lost Enerzijds omdat de Lyra-defen- sie een goede partij speelde; ander zijds omdat Randstad in die fase toch wel duidelijk Stootkracht t r nt kwam*

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 13