/ttsyrR krijgt speel- gelegenheid meer Peppi en Kokki Jeugdfesfival agenda Culturele weken In Leiderdorp ASA-driversclub nu officieel van start LEIDERDORP Samen met iet bestuur van de ruiterveremi- ging Liethorp heeft die commissie onderwijs- en sportzaken in Lei derdorp, ol.v. mevr. wethouder Txchler, uitvoerig het rapport over de financiële consequenties besproken. Het rapport van het verificatiebureau verwacht een nadelig exploitatiesaldo van de overdekte manége van de ruiter- verenging tide in De Bloemerd ge bouwd moet wonden. De commissie heeft erg plezierig gepraat met de „ruiters" en staat weïwillenid te genover een subsidieaanvraag mits er een fatsoenlijke manége gebouwd wordt die vdltioet aan de eisen. Er zall een goede instruc teur moeben zijn en de manége zou ook gedegenheid moeten bie den om wedstrijden te kunnen houden. Hot rapport vermeldt dat tie vereniging 500 lesuren per week zou moeten maken om exploitabel te kunnen werken. Dot Is niet mis maar men zafl toch moeten 'trachten d3t feit "hand' te maken. Wethouder Tichfler mefcd'de, dat er animo genoeg is van alle kanten om lid te worden van Liethorp. De vereniging heeft mo menteel 165 leden en een wachtlijst Hoe meer lesuren er gegeven kam wortiien des te minder zafl het exploi. tatietekort zijn. De commissie ds uit gesproken bereid toil subsidie em zafl trachten ook de paardensport zoveefl mogelijk te democratiseren. De ge meente zal trachten van 't NSF en CRM subsidies los te krijgen. Het moét mogelijk zijn cm dm Leiderdorp tegen redelijke prijzen paard te kun nen rijden. Een belangrijke voor waarde is wel om tolt een Stichting te komen waarin de gemeente par ticipeert. Op de fobo de huidige ma nége aam de Engelentiaal tijdens heit aanbrengen van een nlieuwe zandlaag en nieuwe dratoagebuize®. DONDERDAG 13 FEBRUARI 1971 Donderdag Breestraat 19, sociëteit voor gehand BapttstenKemeente. 8 i Hulsvrouwen. Stadsgehoorzaal. Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen vrijdag 14 februari, door: _j>theek. r 21313. Apotheek R. lenburg, Loevestein 7. Leiderdorp, tel. LEIDERDORP Er is in Leider dorp een inventarisatie opgemaakt Van de 'buiilten'speelgelegsnheden. Waar tekorten zijn kunnen die aan gevuld worden. Het betreft oa. de speelgelegenheden voor kleuters bin nen een straal van 150 meter van de woningen, zandbakken en kleine klimtoestellen enz. Voor de oudere jeugd betreffen het rolschaatsen- banen, trap- en basketbalveldjes en op wat grotere afstand stukken ruig terrein. Mevrouw wethouder Tichler meldde 'verheugd te zijn dit te kunnen mededelen.' Tijdens deze Vrijdag zelfde commissievergadering van Onderwijs en Sport werd ook K. en O., afd. Leiderdorp in 't zonnetje gezet. In verband met de uitbreiding van haar activiteiten kreeg K en O een verhoging van 2000 gulden sub sidie. Van 6000 naar 8000 gld. K. en O werd in het zonnetje gezet voor Apotheek. Wilhelmina- park 8. tel. 53274 en Apotheek Noord- Hofland, Thorbeckeweg 3. Voorschoten. tel. 071-62877. Breestraat 19. Twentwel. sociëteit voor kamerbewoners, vanag 9 uur nam. Herenstraat 45 (gebouw Staalwijk). Jeugdsociëtelt Time, 7.45—11.80 uur Hooglandse Kerkgracht 28. Open-Soos- I WASSENAAR Evenals vorig Jaar zullen weer de culturele weken georganiseerd worden door de cultu rele kern Wassenaar. Het programma ziet er als volgt uit: Tentoonstellingen: Heuff: over of van vrouwelijke kunstenaars; Biblio theek: Ars et Studium (amateur beeldende kunstenaars); Raadhuis: architecten (Wassenaarse architec ten, foto's, maquettes, tekeningen); Werk van beroepskunstenaars, te or ganiseren door H. Eschauzier); B. Nieuwenhuis, J. Stegeman (waar schijnlijk in dorpscentrum). Fietstocht, te organiseren door Duyvené de Wit, in samenwerking met de heer Janson van de Histori sche Vereniging en de heer Toren van de Oranjevereniging. Film, nog uit te zoeken door het Nut. Totaalgebeuren met koren en muziekverenigingen Rien Calis (de koren repeteren afzonderlijk, daarna zal Rien Calis het geheel coördine ren en veel van de improvisatie la ten afhangen, de creatie van het mo ment) Poëzie-avond in de bibliotheek. Kamermuziekavond o.l.v. de heer v.d. Putte. Volksdansen organisatie me vrouw Beyer. Ikemana tentoonstel ling in het raadhuis 24 mei 1975. Suggesties: middelbare scholen en jeugdraad betrekken bij de orga nisatie. Verder is het in het kader van de culturele weken mogelijk gebleken de acitiviteiten van meerdere ver enigingen te combineren en te rich ten op de realisering van een geza menlijk project. Alle toneelverenigingen, het koor van de Nederlandse Protestanten bond, drumband Irene en de harmo nievereniging Excelsior werken mee. De organisatie richt zich op de op voering van een musical: "achter de muziek aan" op of omstreeks 24 mei a.s. Het stuk is speciaal geschreven voor amateurs. De inhoud van het stuk, dat on geveer 3 uur duurt, is luchtig, sfeer vol, onderhoudend en speelt rond het jaar 1900. De kosten zijn begroot op ongeveer f 15.000, een bedrag dat voornamelijk opgaat aan honoraria en huur van installaties. De musical zal waarschijnlijk worden opgevoerd in de sporthal. Vanuit de commissie financiën werd voorts de suggestie gedaan een symbolische toegangsprijs van onge veer f 1 te heffen. B. en W. kunnen zich daarmee verenigen. Zij stellen de raad dan ook voor f 15.000 be schikbaar te stellen voor de voorbe reiding en de opvoering van de mu sical "achter de muziek aan". De agenda voor maandag 17 fe bruari "(19.15 uur) ziet er verder als volgt uit: salarismaatregelen per 1 Januari 1975; verhoging minimum vakantie verlof; aanpassing subsidieregeling ama teuristische kunstbeoefening en de verordende, regelende de bijdrag in stlchtingskosten van sport- en Jeugd- accommodaties; culturele weken; hulsvesting gemeentelijke sociale dienst; verbouwing garage voormalige politiebureau tot timmerwerkplaats/ autowerkplaats; aankoop pand Johan de Witt- straat 9 en verkoop pand Molenstraat 23. voorbereidingsbesluit voor Re creatieplan Zijlwatering; voorbereidingsbesluiten div. ge deelten landelijk gebied; delegatie benoeming onderwijzers en kleuterleidsters bij het openbaar onderwys; beschikbaarstelling bedrag per leerling voor het lager onderwys voor 1975: aanvragen artikel 72 Lager On derwijswet 1920 en artikel 50 Kleu- teronderwy swet aanvrage artikel 50 Kleuteron- derwyswet; vervanging oliestook door aardgas-stookinstallatie Chr. kleuter school Middelweg; begrotingswyzigingeq. het vele werk dat men in Leiderdorp doet: Openluchtconcerten, cursussen concerten van Louis van Dijk en deze maand het concert van Chris Hinze. Op donderdagavond 6 maart komt de commissie Onderwys en Sport in een extra vergadering bijeen om te praten over de broodnodige Sporthal in Leiderdorp. Ook zal tijdens deze commissievergadering gesproken worden over de bijdragen per leer ling aan het Voortgezet onderwys door de randgemeenten, waar Leiden om gevraagd heeft. Verschillende plaatsen zoals Voorschoten en War mond staan er afwijzend tegenover. Ook Leiderdorp is niet geheel gene gen Leiden daarin te hulp te komen. Men zegt hier dat de mammoetwet hier niet in voorziet: het is een zaak tussen Leiden en de Ryksoverheid. Afscheid van Gerrit Heeren OEGSTGEEST Tijdens een be sloten bijeenkomst wordt 26 februari afscheid genomen van Gerrit Hee- ren,.die wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd de ge meentedienst zal verlaten. De af scheidsbijeenkomst wordt om 16.00 uur in de raadszaal gehouden. Gerrit Heeren kwam in 1936 in dienst van de gemeente. Hij werd in 1947 voorman en in 1959 werk meester A. Van 1946 tot 1966 was hij lantaarnopsteker resp. lantaarn controleur. Heeren is voorzitter van de personeelsvereniging van gemeen teambtenaren. Burgerlijke Stand avond. Praethuys. Vrouwenkerkkoorstraat 9. I Politiek Café, 8 uur nam. T neKatestraat (speeltuingebouw), be- I Jaarden-soclëtelt Humanltas, 2-U.3 Uitweg 7, Oegstgeest, Soc. Ned. Adv. groep Imperium Jan Wolkere. 8.30 Hot House. Rapenburg 24. optreden de Amerikaanse z r Peter Grimston, „Collegium Muslcum", 8.15 uur Rijnlands Lyceum. Oegstgeest. „Jan Klaasz in 't Kattegat" blijspel van Thomas Asselljn, 8.15 uur nam. Maranathakerk. uitvoering van ..Triln- tje Cornells" van Constantyn Huygen, SOS-dienst tel hulpdienst tel 071— 25202 Voor all-n die den verkeren dae er. n Leids Volkshuis Informatie en mschryvlng thekersdilk 33 Kinderopvang Informatiebureau werkgemeenschap Vormingscentrum Troef Etgavond: filmgroep. Handenarbeid en Samen- pelen. Troef. Hogewoerd 67 telefoon 171-30494 Koordstudio intermenselijke be- Op de foto de oprichtsters van de Driversclub, links Carla Fiscalini, rechts Annemieke Kem per en in het midden Yvonne Haver mans, die de zaken in het Leidse kantoor runt. -fcelekon 25260 Nieuws Een personeelsblad is eigenlijk lou ter en alleen voor interne medede lingen. Maar soms mogen we wel eens wat citeren, zeker als het op de pers betrekking heeft, nietwaar? Goed, het korpsblad van de Leidse politie zegt het volgende: 'Twee col lega's op de Lammenschansweg stop ten om een onderzoek in te stellen. Zij verlieten daartoe de auto (slot- vast gesloten). Eén grapjas uit een grote groep jongens stopte een aard appel in de uitlaat en de auto kon later niet worden gestart. Spontaan boden alle Jongens hun diensten aan en begonnen ijverig te duwen. De auto startte toen wel, maar ge durende de duwpartij verdween de antenne, die de andere dag keurig werd teruggebracht. Er was niets vernield, maar de collega's hebben begrepen dat ook, zo vlak voor Kerst mis, het wantrouwen toch blijven moet. Zou onze voorlichtings-functiona- ris dit wel hebben doorgegeven aan de dagbladpers? Tenslotte is het nieuws en dit behoort bekend ge maakt te worden." het stadsleven. De geschiedenis be gint in juni 1875 met het verschij nen van de eerste (particuliere) paardentram en eindigt in septem ber 1974 met de komst van het laat ste type gelede tram. Het boek is voor f 48,75 verkrijgbaar in de boekhan del. Tribunaal Miniatuurtjes Alle 3500 personeelsleden, alsmede de gepensioneerden van het Amster damse gemeentelijk vervoersbedrijf zullen ter gelegenheid van het 75-Ja- rig bestaan van het bedrijf het foto boek krijgen, dat onder de titel "Lij nen van gisteren" is verschenen. Het eerste exemplaar werd gisteren tij dens een GBV-bijeenkomst door uit gever Brill aangeboden aan de wet houder voor het openbaar vervoer Riethof. Het werk is samengesteld door H. J. A. Duparc en J. W. Sluiter en geeft in 280 foto's met toelichtende tekst een overzicht van honderd jaar Amsterdamse tram temidden van Kinders vanaf een jaar of twee heb ben nu ook de mogelijkheid om in spijkerpakjes te gaan rondopen. Sinds kort heeft Van Delft aan de Steenstraat een uitgebreide collectie voor deze kleine zandbakzwervers en keienkruipers. Nieuw in Leiden en uniek. Tot nu toe werd er voor ons alleen maar deze hippe kledij vervaardigd. óIJzensterk spul en de broekjes hebben extra lange pijpen, zodat dat ook nog eens kostenbe sparend werkt als kindlief wat gro ter groeit. Voor een dikke vijftig gul den zijn ze het heertje. Of gewoon Aanstaande zaterdag vindt in het LAK-theater aan het Levendaal in het kader van het eeuwfeest van de universiteit een Tribunaaldag plaats, waarbij enkele werkgroepen zullen ingaan op het thema: "De mens heeft de vrijheid niet gewild, want al zijn inspanningen om haar te verkrijgen zijn in wezen slechts pogingen om zich geborgenheid te verschaffen". Ter opening van dit congres zal een film worden gedraaid van enkele Leidse studenten met de titel: "Bin nen handbereik". In deze film zal de vrijheid-geborgenheid-problema tiek worden getoetst aan de loop van een mensenleven, waarvan de situa ties een eerste aanzet tot nadere discussies van de gegeven deelthe- Zaterdag om elf t Redactie Paul Wolfswinkel Inzameling Het Leger des Heils houdt binnenkort de jaarlijkse Nationale Inzameling. Van 24 februari tot en met 8 maart. In een brief die we kregen staat: "Het is een wonderlijke gedachte dat de Heilssoldaten die bijvoorbeeld ter gelegenheid van het kerstfeest dui zenden en nog eens duizenden be jaarden, jongeren, chronisch zieken, ingeslotenen, varenden en anderen kerstvreugde willen geven, zelf eerst moeten zorgen dat het benodigde geld er komt." Precies. Vandaar de collecte. Of het gironummer, als dat makkelij ker is: 120120 tui.v. Leger des Heils, Amsterdam. Ter verduidelijking. Het LDH doet niet alleen aan Kerstmis. Ook aan andere dingen. Reclasseringsbureaus (23), kindertehuizen (13 met 560 plaatsen) en centra voor geestelijk werk onder volwassenen en jeugd (150). IN LEIDEN LEIDEN - CarM Fiscalini (28) en ceptaeivt en de söha'de aan de een Anmemléke Kemper (26) zorgden ds door de taxichauffeurs vemgoed. van Leiden d. Wa- Geboren: Nadlra, dr .van V. v. d. Water; Cecilia L i A. E. Hees; Qfjs- P. H. J. Vlasveld bert. zn. van W. van der Bent- Noorlander; Mark A., zn. van J. M. G. Schuurman en M. J. Mledema; Danny M.. dr. van T. J. van der Reep en T. M. Krijnen; Nicole M. C.. dr. van J. B. A. Blom en M. J. Vleveen; Elizabeth M. J. van Gelder en E. 25 tot 60-,'arlgen Oude RlJn Lelden tel 44\>00 Voor advies avonds tot 23 uur Zaterdag gesloten, zondag van 20 tot 23 uur Tevens aangepast voor UchamellHr eehandi- capten. Elke donderdag van 16—16 uur spreekuur Alg. Ned Invaliden Bond. Dienstencentrum Noordelnpleln 2b cel 40483 algeme ne informatie, dag van 910 uur Buuren. denhll. M. i Veelen Vlag Volgende week dinsdag komt "Frie- sche Vlag" met een bedrijfsfilm, in formatie, kwis en ook nog een ont spanningsfilm naar Lelden op uitno diging van de Nederlands Christen Vrouwenbond. Om 8 uur in de Zui- derkerk. Doeza De winkeliers van de Doezastraat vergaderen vanavond vanaf een uur of negen (koopavond) in Aniba. Ze zijn een beetje verbaasd over het plotseling wegbreken van trottoirban den in verband met de aanleg van parkeermeters. Tegen parkeerme- ters hebben ze geen bezwaar; te gen het niet nakomen van afspra ken wel. Want de gemeente had be loofd tevoren overleg te zullen ple gen. Hetgeen niet geschiedde. Aldus de Doeza winkeliers. gytenmid'daig voor de officiële inltro- duotie van de ASA-Drtversolub In Leiden. Die introductie viel samen mat de officiële opening, waar bij het héél officieus toeging, va® het nieuwe ASA-kantoor aan het Raipen- bung. Een van de weinige kantoren van ASA die een vrouwelijke „ma nager" heeft: Yvonne Havermans. Zij vertelde ons eind december al iets over het fenomeen Driversclub. De ASA-Driiversclub richt zlöh uit- sluitend op het vervoer van vermoei de of alcoholhoudende mensen van bedrijven. Ieder bedrijf dat van de Driversclubdienst gebruik wil maken kan een onbeperkt aantal credit cards." aanvragen. Op vertoon van zo'® kaart levert de chauffeur det auto en inzittenden veilig thuis af. „Het is echt niet zo dat we alleen mensen die 'teveel alcohol op hebben, vervoeren, je kunt ook over onze chauffeurs beschikken als je b.v. voor zaken naar Brussel moet. De tijd dat hy niet rüidt kan hy boodschappen voor de klant doen of zo iets", zegt Carla Fisoalind die met Annemieke Kemper de eerste driversclub op richtte. De rekening (de chauffeur kost overdag f 14,50 per uur) wordt naar het bedrijf gezonden. Zo kan het dus ook voorkomen dat een res taurant een creditcard heeft en als service zijn klanten met auto naar huis laat brengen. Een wegrestaurant ln Utrecht werkt met düit systeem. Meestal zal de chauffeur met open baar vervoer komen, is het echter na twaalf uur 's avonds dan wordt hy door een Driversclub eend gebracht en dat betekent wel 2 man k f 14,50. „In die wagen mogen beslist geen passagiers worden meegenomen", zegt Carta Fiscal mi, „want dan zou den we een taxidienst worden". Bij het woord taxi kijkt ze ook even terug op het incident in Utrecht. „Het is beangstigend als Je zo'n men senmassa op Je afziet komen. Wat wa« er namelijk gebeurd. De eerste avond wilden Carla en Annemieke zelf de chauffeur weg bremgen. „We ziltten in de auto met de chauffeur. Komen we op het Vreeburg en wor den we ingesloten door een groep van ongeveer 50 mensen. Dat is ver schrikkelijk angstig. Er hoeft er maar een zijn verstand kwijt te ra kenDie toestanden ztyn géluk kig voorby. De Drivensclub os geac- L. Vreug- T. Barnhoorn (67) Duijvenvoorde; P. Gijsman (77); (78) geh. i Onrust (22) Gezinsverzorging tiën (78) geh. gew. C. Pronk (67) an Vene- Koolen; Stichting Gezinsverzorging, Lelden. Aanvragen hulp bejaarden rig zieken es Vene- tel 49441 gezineverzorging. Architecten AANSTAANDE ZONDAG: De daverende kindershow in in de Stadsgehoorzaal AANVANG 13.30 UUR Toegangsprijs f4,50 LEIDSCH DAGBLAD lezers komen In aanmerking voor korting door inlevering van de redaktiebon af gedrukt in de krant van gisteren (12/2) op pagina 11. KAARTVERKOOP: do., vr. kantoor LEIDSCH DAGBLAD, Witte Sin gel 1, Leiden en van 15.30 u.18.00 u. Stadsge hoorzaal, Breestraat. Buro Burgerraadsman, Koorn brug steeg 7 (m>ek Breestraat/Koombrug- steeg). tel. 071-43171. Spreekuren: Sociale raadsvrouw Spreekuren Sociale Raadsvrouwe: Bin nenstad. Gerecht 10. 1 dl. 10.30-11.30 uur vm Morskwartier, Burgerraadsman tèl 071-43171. Spreekuren van Il.30-14.ti0, do. van lv.uo-zi.w InfosentTum Infocentrum Breestraat 66. Lelden. Donderdag 8.30—10.30 uur nam en zaterdag 24 uur nam Moeders voor moeders Mevr. Zr. E. JansenNiemeyer. Hof- dUck 32 Oegsteeest tel 071—63662 LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Leidsch Dagblad B.V Witte Singel l Leiden. Postbus 54 - Giro 57056 Telefoon directie en aomlnl- ftratle 071-25041 Telefoon redactie 071-21507 Hoofdredacteur Ha® Mulder Kwartaalabonnement I 84.35 Per Post f 86.76 Jaarabonnement f 126.10 Jaarabonnement per post f 135.70 Losse nummers f 0.50 Abonnementsgelden oy vooruit betaling te voldoen 8U automa tische overschrijvingen geen ad ministratie- en incassokosten Naoezorging van 18.00—20.00 u Zaterdag van 16 00—18 00 uur Telefoon 071-30500. Indien in gesprek 071-34039.

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 2