Elke club op De Vliet oopt eigen veld stuk leek er: sprinter tegen wil en dank AN HESHUSIUS, SCHEIDENDE VOORZITTER VAN VTL: KOERSEN IN IILVERSUM Uit de lucht gegrepen Publiek (1) Aparte wijken het beste voor dienstplichtigen DONDERDAG 13 FEBRUARI 1975 Door Gort-Jam Oiwlee LEIDEN Jan Heshusius. Bijna 46. Twaalfeneenhalf jaar d van de sinds kort 45 j. bestaande Leidse voetbalvereniging TL. Waarvan de laatste vier als voorzitter. De aan deze linctie verbonden 'hamer' zal aan het eind van dit seizoen an Piet Smit worden overgedragen 'omdat het idealisme wel ns zou kunnen gaan afvlakken als je te lang voorzitter blijft.' aast idealist, ook bijzonder enthousiast Soms emotioneel. "Soms te emotioneel", vindt hij Filosofeert graag over voetbal, sport in het algemeen. Verge - het werk van sportverenigingen, oral het Jeugdwerk, met sociaal irk. Deed dat ook tijdens de recep- van Unitas Leiden, nu zo'n kleine ee weken geleden, ter gelegenheid de opening van het gloednieuwe ibhuis. In een persoonlijk, wat ge- cibioneend woordje noemde hy het i dat een vereniging zoveel d moet lenen om "sociaal" werk te verrichten. Jan Heshusius. Naast dit alles, ook radde prater: "Misschien heb ik allemaal by Unitas wat over- kken voorgesteld. Maar het biyft i feit dat een vereniging die de rantwoordeiykheid opbrengt een oot bedrag te sparen als investe lg in, byvoorbeeld een nieuw club- bouw, wordt "gehonoreerd" met aangaan van een kapitale le ng. Natuuriyk, de overheid, de ge- fente Leiden in het büzondèr heeft inig geld over, maar ik kan me it voorstellen dat het vereniging s- rk niet wat meer zou kunnen wor- n gesteund." rticulier -Particulier initiatief is goed. Dat reekt vanzelf. Maar het moet ook il goed gesteund worden. Als Je nu t hoe de verenigingen, de 6port- renigingen het Jeugdwerk doen pomence-prijs 2440 m.: 1. Lassie I. Pools) 3.28.9, 1.25.6, 2. Magne N., Mac Roodnoot. Winn 6.70 pl 3.10 go 3.80 kopp 18.80 trio 552.40. G-prijs (le afd.) 2000 |lly Bloemlust (A. Suykerbuyk) 1.27.3, 2. Marc Anthony, Buitenzorg (buiten wedden- appen), 4. New Pride. Winn 6.90 1 1.90 5 1.70 kopp 77.90. lemplacante-prijs le afd.) 2000 Mustang' B. (M. Lange) 8.0, 1.24.0, 2. Jilles Hanover, Buitenzorg. Winn 6, pl. 3.10, I. 4.10, kopp 1.27.70, trio 1763. [Amateurwinterkampioenschap 1. Karol Hagheweyde IV, Dooyeweerd) 2.53.0, 1.25.6, nmert, 3. Jelco van Hiddum. 12.40, pl. 2.20, 2, 5.80, kopp 1.40. I Quickloper-prys 2000 Dooyeweerd) 2.47.2 1.23.6, I Janco v.d. Lente, 3. Ivan. Winn 1.60, pl. 5, 2.40, 2.20, kopp 120.30, 1312.30. rille-prijs 2000 m.: 1. Leos H. Deuren) 2 44.7 1.22.4, 2. Lo- K., 3. Karei Volann. Winn 9.90 L 2.50. 1.30, 2.10, kopp 13. |Quick Boy-prijs 2020 m.: 1. En- frprise Hollandia (mej. M. Horst) 2.8, 1.25.5, 2. Gregorius, 3. Klaus Winn 5.40 pi 1650 2.90 2.00 161.20, trio 2821.10. I Remplacante-prijs (2e afd.) kngloper (P. Zandt) 2.48.1, 1.24.1, I King Axkit, 3. (onbeslist), King (uitenzorg en Karei de Groote. 5.20, pl. 2.30, 3.30, 4.40, 3.70, •pp 18.50. I Queen G-prijs (autostart) 2440 1. Jade (A. Suykerbuyk) 3.23.3, 3.3, 2. Ivan van Barke, 3. Han- D. Winn 9.90, pl. 3.00, 3.00, 5.60, 31.20, trio 1076.60. [Rosa G-prijs (2e afd.): 1. Mister (C. Zeilmaker) 2.54.1, 1.27.1, targo G., 3. Mon Reve. Winn 12.00, t 2.80, 1.90, 2.30, kopp 39.10. Totalisator-omzet 394.576. toch zonder meer een vorm van so ciaal werk dacht ik en Je trekt dan een vergeiyking met het Jeugd werk in de wyken, gesubsidieerd en met de steun van betaalde beroeps krachten, dan is het toch niet teveel gevraagd als ook wij om wat meer steun vragen. Nee toch? Als Je nu ziet dat wy byvoorbeeld dit seizoen op zestien zaterdagen niet hebben kunnen spelen, maar wel de jeugd op alenei manieren hebben opgevan gen Met het Jeugdwerk, komt Jan Hes husius aan een ander probleem. Het gebrek aan kader in de verenigin gen. "Het is wei erg vreemd dat men sen die vaak tien, twintig Jaar lid zyn van een vereniging, nadat ze hun schoenen aan de wilgen hebben ge hangen, direct 6toppen met welke clubactiviteit dan ook. Dan zeg ik op myn beurt, daar zit iets fout. Of doen we als verenigingen iets fout. Misschien moeten we de leden meer clublid gaan maken. Al zetten ze by wyze van spreken maar een vlaggestok neer. Er moet in ieder geval meer kader komen. Meer men sen die iets voor de vereniging, voor de Jeugd willen doen. Zie zyn er ook nu wel, natuuriyk, maar er zyn er veel te weinig. Iedere vereniging draait, op een enkele uitzondering na, op een klein, hecht groepje en thousiastelingen. Dat zou eigenlijk niet moeten mogen." "Maar het is misschien een wel vaar tsversc hij nsel. Iedere club heeft er last van- Het simpele voorbeeld van al die elftallen die 's zondags met negen man in het veld staan. Dat die wegbiyvers niet begrypen dalt ze die anderen duperen. Qnfoe- grypeiyk." Jan Heshusius: 'Idealisme zou wel eens kunnen gaan af vlakken als je te lang voorzitter blijft'. Prevaleren Je moet er myns inziens ook nooit van uit Kaan dat het eerste team van een vereniging ten koste van al les moet prevaleren. Ieder clublid is even belangryk. Daarom vind ik het eigeniyk ook zo Jammer dat de sfeer in een vereniging vaak samenhangt met de resultaten van het eerste elf tal. Misschien idialistisch gedacht, maar ik vind het echt Jammer." Met dit alles zou Je bij-na verge ten dat Jan Heshusius voorzitter is LEIDEN Het bericht in de krant van gisteren, dat wethouder Van Aken de zaalvoetbalcommissie van de Afdeling Leiden van de KNVB opdracht zou hebben gege ven dat tijdens wedstrijden in de Groenoordhal alle deuren van het slot moeten zijn, is, volgens de (ver baasde) wethouder volkomen uit de lucht gegrepen. Tennis Björn Borg, die in de halve finales van het WCT-toer nooi (groene groep) in Bologna Tom Okker uitschakelde, heeft gisteravond ook de indstrijd ge wonnen. De Jonge Zweed had tegen Arthur Ashe echter twee keer een "tiebreak" nodig. Zowel de eerste als de derde set won hij met 7—6. Ashe won de tweede met 64. Ashe verloor samen met Okker ook de dubbelspelfinale van Panatta en Bertolucci (It)4-6, 4—6. van VTL. VTL dat na een opmerking van de toenmalige voorzitter van de Leidse Sportstichting, Van der Rey- den, die sprak van een "vergaarbal:" waar het de Boshuizerkade betrof, een grote vlucht heeft gemaakt. "De club "landde" op het sportpark "De Vliet" en telt nu zo'n driehonderd leden, kreeg ook een eigen clubhuis (dat overigens ook het home is van de COVS; Heshusius: "Je hebt zelf in zo'n rot-situatie verkeerd dat Je andere verenigingen wel moet gaan helpen") en zag twee elftallen naar de KNVB opklimmen. Maar ook de clubs die nu met diezelfde twee teams onderaan bungelt. Redenen van deze minder pJesante toestand "Ik zoek niet naar excuses" zyn voor Jan Heshusius niet moeiiyk te bedenken. "We zyn aan het eind van vorig seizoen negen spelers kwytgeraakit. Door 'verhuizing of overgang naar een hoger spelende vereniging. En hoewei onze jeugd zo langzamerhand aan het doorbreken is, biyft dat na tuuriyk een hele klap. En dan de abominabele toestand van het, veld. Waar Je met twaalf jeugdteams en zeven senioren-elftallen op moet spelen. Het is voor die Jongens niet leuk om elke week, als het tenmin ste mogeiyk is, tot over Je enkels in de modder te trainen. Motiveren wordt dan een echt moeiiyke zaak. En daarbij komt dan nog dat Je om te trainen geen andere reële moge- hjkheid hebt. Het parkeerterrein voor het sportpark was daar een ideale plek voor geweest, maar de plannen makers zyn indertyd niet zover ge gaan. Die hebebn in ieder geval te weinig in de toekomst gekeken. Maar de mogeiykheid ligt nog altyd open om daar een trainingsveld te maken. Het zou een hele verbetering zyn, want nu loopt elke club op De Vliet zin eigen veld kapot, omdat het eenvoudig niet anders kan Jan Heshusius. Nog altijd 46 Jaar Jong. Blyft enthousiast. Riyft, on- Merckx raakt slaags met Duyndam; Pijnen wint BRUSSEL Tijdens een afval- wedstrijd in de Antwerpse zes daagse zijn wereldkampioen Ed dy Merckx en de Nederlander Leo Duyndam gisternacht slaags geraakt. Met de Nederlander Rene Pijnen waren zij overge bleven voor de finale. Merckx en Duyndam kregen daarbij ver schil van mening en na enig heen- en weer geduw stapten zij van de fiets en ontaardde het meningsverschil in 'n vechtpar tij. Het publiek liet dat niet Mlberoerd en de bierflesjes vlo gen de baan op. De wedstrijd leiding heeft tenslotte en ein de gemaakt aan de rel. Intus- sn had Rene Pijnen zich van een en ander niets aangetrok ken en won hy zander merkbare inspanning deze afvalwedstryd. Als twee honden vechten om een been Eddy Merckx en Patrick Ser- cu bezetten overigens nog steeds de eerste plaats. Stevens/ Gilmore, Pijnen/Van Lancker en Duyndam/Karstens rijden in dezelfde ronde. Wij zijn en blijven toch een vreemd (sport)volk. Hebben wt drie jaar na het vertrek van de complete schaats top (Schenk Verkerk, Bols) toch maar weer een wereldkampioen (een goud- gave amateur, een doe-het-zelver van het zuiverste water, een-man- met-weinig-talent-maar-veel- karakter) en wat gebeurt er? Geen woest gehos, geen vlaggen uit, geen brok in de keel. Kuipers wordt beleefd als de kampioen van de regelmaat betiteld. En daarna komt er, breed uitgespon nen, een zeurderige treurzang over de rest van majoor Pfrom- mers peloton. Derksen, Kleine en Vriend leren het nooit, aldus het legertje des kundigen. Van de sprint hebben ze geen kaas gegeten en op de lange afstand hebben ze geen moreel of moraal (die twee woor den worden in de sport dusdanig door elkaar gehusseld dat je vaak niet meer weet wat er precies wordt bedoeld). Het kan best zijn dat ze nooit leren sprinten, al weet je maar nooit. Van Schenk hebben we ook tot 1970 gedacht dat hij nooit een fatsoenlijke 10 km zou rijden. En zie: hij bezit (nog altijd) het we reldrecord- En van Kuipers heeft de grote Pfrommer zelf gezegd dat hij er nooit zou komen. En zie: hij kwam er. Dus voorzichtig moeten we blijven. Maar ook al bestijgen die drie jongens nimmer het platform waarop wij hen wil len tillen, wat dan nog? Niet iedereen kan wereldkampioen worden. den, maar ze ZIJN er of ze zijn er niet. Kijk maar eens naar de Russen, die eens met Shilkow, Grisjin, Gontsjarenko en Kositsjkin het wereldschaatsen beheersten, maar van 19651974 geen figuur van allure meer voortbrachten. Wereldkampioenen zyn niet opeisbaar. De ongerustheid die in schaats- Nederland is losgebroken, heeft meteen een Maatregel opgele verd: van centrale gaan we naar decentrale training. Aardig, mis schien héél nuttig, maar je moet van dat soort papieren manoeu vres geen wonderen verwachten. De grote kampioen die maak je niet, die komen uit de hemel vallen, zei de oude Belgische wie- Ierprofeet Karei van Wijnendaele altyd. O, een goede coach moet er geducht aan schaven, hy moet hen kundig naar die top begelei- Boeren, burgers en buitenlui, hebt u last van slapeloosheid? Gebruik het wondermiddel van Bislet. Vier neutjes. In de (onmisbare) publieke be langstelling voor voetbalwedstrij den ten departemente keurig samengevat onder de noemer "passieve recreatie" valt een verontrustende teruggang te sig naleren. Een verschynsel dat zich in vrywel geheel Europa voordoet Rusland is, heb ik me laten vertellen, de gunstige uitzonde ring. De feiten liggen er en je wordt natuuriyk geen cent wyzer van door het nostalgisch terugdenken aan de seizoenen, waarin de thuiswedstryden van Feyenoord met de regelmaat van de klok rond de 60.000 toeschouwers trok ken. Er wordt nog maar zelden "geknokt" om een kaartje voor een "topper" te bemachtigen. Er rukt geen "legioen" meer uit als er, in welk land dan ook, een Europacup-duel moet worden ge speeld. En om dichter by huis te biyven by een derby tus sen Roodenburg en LFC smyt her. beluste publiek, bang om een paar minuten van de wedstryd te moeten missen, de kassahokjes niet meer om, terwyi de instelling van een hoofdklasse UVS nauwe lijks aan meer publiek heeft kun nen helpen. De plezierige jaren, waarin voetbal als kyksport een hausse beleefde, liggen duidelyk achter ons. Voorgoed? Deskundigen breken zich er het hoofd over. zy kun nen putten uit een pakket oor zaken voor die verminderde be langstelling. Het behoudende voetbal-van-vandaag-de-dag 3 weinig spectaculair. De voetbal stadions bieden "koning klant" een te gering comfort. Er is de concurrentie van de televisie, die de verwende kyker op zondag avond de belangrykste momen ten uit de belangrykste wedstry- den kant-en-klaar voorschotelt. Er is ook een uit de kluiten gewassen concurrent voor Koning Voetbal de snelle opkomst van enerverende zaalsporten als bas ketbal, microkorfbal en zaal handbal. Die de toeschouwer bo vendien een droge zitplaats ga randeren. En er zyn, mogen we ook daarvoor de ogen niet sluiten, veranderde leefgewoonten. Publiek (2) Om aan de weet te komen waar de voetbalkykers-schoen precies knelt is het Engelse dagblad Daily Mail onlangs met een opinie-on derzoek de Britse boer opgegaan. Het blad kwam tot de ontdekking, dat van de vyf miljoen suppor ters, die in de laatste zeven jaar het leaguevoetbal de rug hebben toegekeerd, 28 procent dat heelt gedaan omdat zy de vernielzucht rn vechtpartyen op de (uiteraard Engelse) tribunes moe waren ge worden. Negentien procent wilde zich de ergernis besparen van htt kyken naar de in kwaliteit ach teruit hollend leaguevoetbal en '29 procent verklaarde "geen tyd meer te hebben". Het opinie-onderzoek stelde voorts onomstoteiyk vast, dat een radicale verandering is inge treden in de wyze, waarop de ge middelde Engelsman zyn zater dag doorbrengt. Van de vroeger zo trouwe stadiongangers kijkt 39 procent nu liever naar de tele visie, 16 procent het is nauwe- lyks te geloven gaat winkelen, 19 procent knapt thuis karweitjes op en 15 procent moet werken. Misschien, verzucht de Daily Mail, wordt het voetbal weer wat populairder als de wedstryden op zondag worden gespeeld. Maar dat is toch niet meer dan een los se gedachte. We zullen moeten leren ermee te leven danks alle problemen, optimistisch vooruitzien. "Waarom ook nrtet. De sfeer in de vereniging is nog altyd erg goed. En dat is toch het meest belangrijke?" LEIDEN: Haarlemmerstraat 63 telefoon 071^14.570 KIES BIJ ONS UW VAKANTIE UIT EN VAL IN DE PRIJZEN De nieuwe reisprogramma's zijn verschenen! De kleurige en fleurige gidsen liggen bij ons op u te wachten! De keus is ongekend groot VRAAG DE NIEUWE REISPROGRAMMA'S en ding gratis mee naar fl. 750,- extra vakantiegeld! DEN HAAG De regering wil 't giewest 's-Gravenhage uitsluiten van de "stuurgroep Haags stadsge west" die zich met de spreiding van de rijksdiensten moet bezighouden en met de ruimtelijke en economi sche ontwikkeling in de regio's Den Haag, Leiden en Delft. Het tweede-kamerlid P. J. A. van der Sanden (KVP) heeft hierover vragen gesteld aan de minister De Gaay Fortman en Gruijters. Vol gens Van der Sanden komen in de stuurgroep wel vertegenwoordigers van het rijk, de provincie Zuid- Holland en de gemeenten, maar dus niet van het gewest 's-Graven- hage. Het KVP-kamerlid wil weten of tot nu toe op geen enkele andere wijze met het gewest overleg is ge pleegd door de regering over de spreiding van rijksdiensten Lijk opgehaald uit de Amstel AMSTERDAM Uit de Amstel in Amsterdam is gisteren het lijk op gehaald van d» 20-Jarige dienstplich tige militair A. van Luyn uit Utrecht, die sinds de nacht van 15 januari werd vermist. De militair was in het water gevallen of ge sprongen toen hij na een vechtpar tij in de Amstelstraat door een van zijn belagers, de 20-jarige kantoor bediende E. U., werd achtervolgden via enkele in de Amstel liggende woonboten trachtte te ontkomen. [Pas in de laatste bocht en op het eind naar de finish kom ik op snelheid" GOTHENBURG Wie zich een voor de zenuwen-vretende 500 er van een schaatsevenement belang laat aandienen bij Ep- Bleeker. treft de topsporter in staat van afwezigheid, vol over- e bezig zijn schaatsen te bewer- Eppde Bleeker 'sdhaatsensMep'. Fries: "Dat is nu myn manier km me te concentreren en mijnze- fcuwen kwijt te raken. Voor de wed strijd ga ik schaatsen slijpen. De knderen ook natuurlijk, maar ik kei een uur lang". Eppie Bleeker is de belangrijkste lederlandse vertegenwoordiger by wereldkampioenschappen sprint, lie zaterdag en zondag in de Zweed havenstad Gothenburg worden ïhuuden De Friese onderwyzer (25) ft in deze specialisatie een zeke- stand op te houden: zowel twee geleden (Oslo) als vorig Jaar (Innsbruck) bemachtigde hij het >rons, de eerste keer achter Valeri Moeratov en Jos Valentijn. de laat ste achtei Per BJorang en Masaki Suzuki. Bleeker, bezig aan zijn vier de jaar im de kernploeg, Is 'n schaat senrijder die veel kan, maar nog meer zou kunnen, indien hij zich volledig en ongeremd aan zyn sport zou kunnen wyden. Niet dat hij het type is van de fanaat, een aanhan ger van de 'prestatie-ideologie' (term: "keerpunt in sport" van de Wiardi Beekman-stichting). Maar het on derzoeken van de maximale eigen mogeiykheden boeit hem in hoge mate. Eppie Bleeker hoopt dan ook nog eens goea te kunnen toeslaan in de xorte spanne die hem nog rest in het internationale schaatswezen. De Friese stilist, die het rijden meteen bepaalde zekerheidsmarge verkiest boven het onbesuisd 'inknallen' van een bocht: "Dit Jaar en waarschijn lijk ook volgend Jaar kan ik nog. Daarna wordt het te moeilijk met mijn werk Ik ben waarnemend hoofd van een school in Balk en het bestuur is niet zo gelukkig met de vele weken die ik er 's winters tus senuit ben. Tot nu toe heb ik steeds een vervanger kunnen vinden, maar voor de kinderen is het niet prettig. Op nationaal niveau kan ik na vol gend Jaar nog wel een tydje door gaan, denk ik". Zijn onderwijzersbestaan is er de oorzaak van dat Eppie Bleeker (ge huwd met oud-schaatsenrydster SJollie Dijkstra en vader van een dochter) in de schaatssport niet de richting heeft kunnen kiezen die hij het meest ambieerde. De Fries is in feite een sprinter tegen wil en dank. Hij heeft zich tot het korte werk (2 x 500 en 2 x 1000 meter) gewend, omdat het allround-rijden nog meer arbeid, en dus tyd, vergde. „Eppie Bleeker: „Ik voelde er niets voor een soort tweederangs- klasemanitsrydere te worden. Ik had niet de tijd om echt voldoende te trainen en toen heb ik me maar op het sprinten geworpen, wat toen, en dat was natuurlijk een geluk, net een beetje van de grond begon te komen. Maar ik ben geen echte sprinter. Pas in de laatste bocht en op het eind naar de finish kom ik op snelheid. Mijn 1000 meter is naar verhouding ook altijd beter geweest" Een zeer ware uitspraak. Eppie Bleeker is goed voor winst op de ki lometer, wat hy by de laatste titel- toernooien in Oslo en Iransbrtick be- Dit jaar is de concurrentie echter grote dan ooit. Met name van. de Rus Aleksander Safronov, de we- tijd van 1.17.23. Bleeker: "Hij kan er echt wat van. In Cortina schaat ste hij me na 800 meter gewoon voorbij. Dat was me eigenlijk nog nooit overkomen". De angst van de Nederlandse kam pioen »Bfleeker versloeg in Assen vorige maand toch wel overtuigend de terugkerende Jos Valenityn voor de 22-jarige Rus lyfct om meer dan alleen maar deze reden gegrond. Safronov heeft ook een betere 500 meter in de benen, wat hem op het lijstje van favorieten voor Gothen burg zeker voor Bleeker plaatst. De Friese onderwijzer heeft trou wens dit jaar meer nederlagen ge leden die hem aan het denken heb ben gezet. Eppie Bleeker: "Ik kom altijd pas laat in het seizoen op gang. Dat komt omdat ik pas in de kerst vakantie kan beginnen gericht te trainen. Daarvoor moet alles zo ge haast. Naar Arnhem voor de gewich ten-training, naar Soesterberg voor de conditie-training, naar Amster dam of Utrecht voor ijstraining. Ik maak vaak veertien auto-uren per week, soms wel 1000 kilometer. In de kernploeg kom ik tot rust". Eppie Bleeker, die zichzelf een beetje ouderwetse, licht autoritaire onderwijzer vindt, is er tot dusver re altijd redelijk in geslaagd tijdens die werkelyk belangrijke wedstry den te vlammen Ogenschijnlijk heb ben de zenuwen hem nog nooit echt te pakken gehad. Hoe zit dat? Blee ker: „Natuuriyk ben ik wel zenuw achtig, voor een wedstrijd. Dat pro beer ik dus kwijt te raken met dat schaatsen slijpen. Ik heb het één keer verschrikkelijk te kwaad ge had. Dat was twee Jaar geleden in Oslo, toen ik na de eerste dag derde stond. Daar ben ik ontzettend van geschrokken". Eppie Bleeker DEN HAAG De Nationale Raad Welzijn Militairen heeft een advies uitgebracht aan minister Vredeling, waarin wordt'gepleit voor de bouw van aparte woonwij ken voor dienstplichtigen. Een oommissie onder voorzitter schap van luitenantgeneraal b.d. A. V. vam de Wall Bake heeft grote bezwaren tegen de "massaficatie" in de grote legerplaatsen. Dat veroorzaakt een verslapping van de onderdeelsband, een lager moreel, een zich geïsoleerd voelen "binnen het hek" en grotere kansen op geruohtenvorming, het kladden van leuzen op muren, sabotageda den en "het zich drukken". Men pleit voor een bataljons woongebied met parken en strui ken, eigen compagniewijken, laag bouw en vier kamers voor elke vier Een dergelijk plan wordt op het ogenblik in De Wittenberg ten uit voer gebracht. Amerikaanse zangeressen aangehouden Belgrado Begin deze week zijn in Joegoslavië twee Amerikaanse ope razangeressen aangehouden, ver dacht van de Invoer van staatsvij- andige literatuur. Het zyn Gloria Bentley (50), die optreedt onder de naam Gloria Lind, en Ann Waterman (31), die het land per auto binnenkwamen ui Roeme nië, waar ze waren opgetreden. Hun paspoorten werden ingeno men en ze mochten een hotel in No- vi Sad niet verlatenhangende het onderzoek. Van familie vordt vernomen dat de twee hebben ontkend bewust an ti-Joegoslavische propaganda te heb ben ingevoerd. Het gewraakte ma teriaal was in cyrillisch schrift ge drukt, dat zij geen van beiden kon den lezen.

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 15