AZL is bereid tot permanent overleg Bonaventura Z-Holland en kampioen Zeeland Adviesraad voor de binnenstad drie jaar oud is Meer informatie over reorganisatie gewenst Delegatie universiteit in de Pauw ontvangen DINSDAG 11 FEBRUARI 1975 Confrontatie Driessen-Van Dam LEIDEN Een groep Jon gens en meisjes uit de Vogel wijk heeft zich gisteren tijdens de eerste dag van de krokusva kantie nuttig gemaakt. Ze ver wijderden de rommel uit het bos van Nieuweroord. Tegen het middaguur werden de werkzaamheden onderbroken, voor een gezamenlijke panne- koekenmaaltijd tegenover de Mytylschool aan de Vogelweg. Een tiental dames uit de Vogel wijk zorgde voor deze fourage- ring. LEIDEN In de gemeentelijke missie voor bestuurlijke aangelegen heid heeft zich gisteravond heit eersite ..voorpostengevecht" voorgedaan over de voorgenomen reorganisatie van het gemeentelijke apparaat. Vier commissieleden, vertegenwoordigend de CDA en de WD, verklaarden zich tegen een informele discussie over deze reorganisatie in de raad op 24 februari as., terwijl de andere vier (PvdA, PPR/PSP/D'66) wel het niut zagen van een dergelijke bijeen, komst. De discussie leid'die tot een directe confrontatie van CDA-fraotieleider Driessen met wethouder Van Dam. Volgens Driessen hadden de drie al ternatieven, die nu ter tafel liggen (het BOO-plan en de nota's van het raadslid Du Gardyn en van wet houder Van Dam) één ding gemeen: ze maken onvoldoende duidelijk wat het verschil is mat die huidige situa. tie in heft bestuurlijke en ambtelijke willen Slager dronk op visdagje iets teveel teur van het AZL verklaarde dit SZZ Z. 1L»fc «1— Met ziekenhuizen en gemeenten in regio LEIDEN Het Academisch Ziekenhuis Leiden ifc in principe bereid mee te doen aan een permanent overlegorgaan waarin gemeenten en ziekenhuizen in de Leidse regio ge meenschappelijke problemen zouden kunnen doorpraten. apparaat van Leiden. Alvorens over de plannen te discussiëren vroeg hij om meer in formatie op diverse punten, zoals d« financiële gevolgen van de plannen en de gevolgen voor het personeel. „Daarover moet eerst meer duidelijk- heid komen", aldus Driessen. Wethouder Van Dam zei de bezwa ren van Driessen niet te zien. Wat de financiële aspecben van de alterna tieven betreft hield h*j de CDA- fraotieleiider voor dat ze alle drie op ongeveer hetzelfde bedrag uitkomen: viereneenhaive ton. Driessen vond de toelichting van de wethouder onvofl- doende. „Ik wil eerst dat de zaken die nu nog verborgen zijn boven ta fel komen. Want de consequenties zijn oneindig veel groter dan gesug gereerd wordt. De kosten van de Be geleidingscommissie Organisatie Ont wikkeling (BOO) zijn totaal anders dan het vorige college zich had voor gesteld". Felle kritiek had de CDA-voorman op de houding van wethouder Van Dam. „Ondanks de grote bezwaren die in de raad toestonden tegen de reservering van de 5 ton voor de re organisatie bij de begroting ds de zaak doorgezet, terwijl uit die nota blijkt dat u aan iets heel anders daoht. Er is hier sprake van een zijdige manipulatie". Reactie van wethouder Van Dam: „Ik protesteer tegen deze uitlating". Hij benadrukte het bedrag van vijf ton verdedigd te hebben om de kansen van het ont wikkelingsplan open te houden. „Het ging hier duidelijk om een stelpost". CDA-er Vink constateerde dat de nota Van Dam over de reorganisatie als een verrassing is gekomen en wat meer studietijd vergt. Een duidelijk geïrriteerde Van Dam reageerde: ,,'t Lijkt wel of de heer Vink de discus sie over deze zaak wil ontlopen. Zo blijven we natuurlijk aan de gang." Elzenga (WD) zei geen behoefte te Eindelijk weer eens een bijzonder geanimeerde zitting. Dit was al dadelijk te merken in het wachtlokaal. Opmerkingen als "ik dacht dat er alleen maar boeven zouden zitten, maar het zijn allemaal nette mensen" en "o gut zeg, mogen we allemaal tegelijk naar binnen, wat gezellig dan" waren niet van de lucht en verhoogde de stemming aanzienlijk. Alle bankjes binnen waren bezet. Een meneer L. die in de wachtkamer met een somber gezicht de krant had zitten lezen was als twaalfde aan de beurt. Hij werd beschuldigd van het onvoldoende afstand houden van een van zijn mede-weggebruikers op Rijksweg 4. Dit verbod is vervat in artikel 49 van het Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens. De toe dracht was de volgende: op 30 augustus van het vorige Jaar bevond verdachte zich op de linkerrijbaan van voornoemde weg. rijdend achter een Citroën deux chevaux, in algemeen spraakgebruik ook wel lelijke eend. Kijkend in de daartoe bestemde spiegel zag hij ach ter zich een politieauto, en, denkende dat deze wel zou wfllen passeren trok L. op om vlak achter de eend te gaan rijden op een afstand, zoals later bleek, van vier meter. De afstand die een auto nodig heeft om bij een bepaalde snel heid tot stilstand te komen varieert uiteraard al naar gelang de hoogte van de snelheid. Bij een snelheid van tien kilometer per uur is dat 2.78 meter, elk veelvoud van tien vergt dus evenzoveel maal 2,78 meter. Bij de snelheid van verdachte L. die honderd km LEIDSE KANTONRECHTER reed is de remafstond dus 10 maal 2,78 27,80 meter. Vier meter af stand houden is dus op zijn zachtst gezegd een riskante zaak, vooral als de politie achter je rijdt, die er dan natuurlijk als de kippen bü is om processen-verbaal uit te. delen. De officier van Justitie vond het dan ook een bijzonder ernstige overtreding, achtte verdachte een gevaar voor andere mensen en eiste een boete Van honderd gulden en vfer maanden voorwaarde lijke ontzegging met een proeftijd van twee jaar. De kantonrechter was het volledig met haar eens. „Ik acht het een onduldbare acti viteit om zó achter een ander aan te kleven". Hij veroordeelde dan ook conform de eis van de officier. Iets heel anders was meneer F. die pa een rijverbod te hebben ge kregen wegens overmatig alcoholgebruik tóch ging rijden en al zeer spoedig weer werd staande gehouden. Verdachte: „Ja, ik heb daar midden in de nacht een beetje staan hinkelen. Toen geloofden ze me nog niet en toen ïk vroeg om een bloedproef werd me dat ge weigerd. Als ik niet zeker van mezelf was, had ik toch nooit om een bloedproef gevraagd?" Bijkomende omstandigheid was dan nog dat zijn meisje zwanger was en er niets voor voelde te gaan lopen. De officier vond het verweer blijkbaar niet ter zake doende want zij eiste 250 gulden. De rechter vond het nog niet hoog genoeg, nog vermeldend dat hij in de eerste instantie gedacht had aan onvoorwaardelijke hechtenis. Weet-je-wetje is een slagzin die dus althans bij agenten niet onbekend is. MIA BAKELS DR. G.PH. Vogel, medisch direc- psychiatrie moeten komen. Hij sprak menwerkende Ziekenhuizen, waarbij hebben aan een informele discussie rige slager uit Leiden was een dagje gaan vissen, maar had geen weer stand kunnen bieden aan de verlei ding van de drank. Volgens zijn ver klaring tegen de Haagse politierech- formatieve bespreking tussen vertegenwoordiging van het AZL de gemeenteraadscommissie voor ter zou hij tijdens het vissen drie ciaJe zor*- maatschappelijke aaage- fitter glazen bier en twee borrels hebben lqgenheden, gezondheidszorg en cul- op verzoek bestand van de raadoomxnissie belegd zijn bevreemding over uit dat schillende instellingen die in de re- in" gio op het gebied van de psychiatrie een werkzaam zijn hierin tot dusver niet zijn gekend. Hij drong erop aan op dit gebied tot een nauwere samen werking te komen, wat door de het bestuur de nieuw het AZL voor de volks gezondheid in de Leidse regio. gedronken. Mogelijk waren de kal- tuu, Dit Brmek meringstabletten die hij die dag ook gesprek had gebruikt er de oorzaak van ge-, van Se raadootnmii weest dat de werking van de alcohol der geïnformeerd te worden ÏÏJÏÏW g™> X verantwoorden voor het veroorzaken t»™ van een aanrijding in een file. De bestuurder maakte de rechter dui delijk van het gebeurde bijzonder onder de indruk te zijn. Hij had bij het ongeval een shock opgelopen. Ge lukkig liep alles goed af, al vond de officier van Justitie wel dat verdachte niet in staat weest een auto volgens de regels te besturen. Hij eiste twee weken ge vangenisstraf en een half jaar in trekking van het rijbewijs. Dat le verde prompt ee© huilbui zowel de ziekenhuizen als de psychia trische Instellingen en de ziekenfond sen in de regio zym aangesloten. Op ee zou zijn Insituut voor Huisartsengeneeskun- de - actief deel te nemen aan het AZL. in Leiden te vestigen gezondheidscen- PvdA-commisielid Woelders of de ir w. starrenburg, positief werd ont- trum, antwoordde dr. Vogel dat het CDA- en WD-fractie wel aanwezig vangen. Overigens zal het beddenbe- AZL dnt io pmncipe graag zou doen. zouden zijn leverde alleen een reactie dat daartoe dan wel eerst I crete voorsbelilen zouden moe-ten op dit punt en zijn paritij genoot Wes- sels verklaarde zich principieel tegen elke informele raadsvergadering, vraag of het AZL bereid Daarop kwam de stemming aan de - door middel van het orde en bleken vier ieden vóór en evenzoveel tegen de vergadering op 24 februari. Een laatste vraag van sprake komen in de de Stichting Sa- den gedaan Het gesprek was niet meer dan een opening naar een geregeld con- x tact tussen AZL en gemeente op Justitie^ we^vaststaan het gebied van de volksgezondheids- ge_ ^peet-en. Niettemin lagen aan het eind ervan de punten waarop het ziekenhuis en de gemeente elkaar zouden moeten vinden, in grote lij nen duidelijk op tafel. Van eventu ele volgende gesprekken mag worden dachte op evenals van zijn vader die verwacht dat deze zich wat r ook in de rechtzaal aanwezig len richten op concrete zaken, i zul- "Dan raak ik zonder werk" riep bij dan waarschijnlijk ook duidelijk g^_._ worden in hoeverre de gemeente zich verantwoordelijk voelt als het i niet de rechter" was diens gaat om de nieuwbouw van het AZL. Psychiatrie LEIDEN De visvereniging „Sportvrienden" viste de negende en laatste wedstrijd in de Ringvaart. 5J5F" y,^ De vangst was matig. De uitslag werd beiangrijk de nadruk gelegd op luidde: 1. D. Schouten 72 st (4000 gr), 2. H. Schouten 33 (2930), 3. J. Heivers te in 29 st (2500 gr) Schouten 26 st (2200 gr), 5. H. Schou- besloten daTde'univerritaire Jeigërs^ de psychiatrie zoals die in de nieuw bouw geïntegreerd zou moeten wor den. Voor dit doel is in principe al ten 32 st (2150 gr), 6. C. Schouten makliniek zal worden losgekoppeld jr. 19 st (1690 gr(. 7. W. Moenen het psychiatrisch ziekenhuis 24 st (1540 gr), 8. J. den Os 19 st "Endegeest". Grote vraag bij dr. (1690 gr». 9. W. Schouten 17 st (1340 staalhof, directeur van "Endegeest". 10. J. v. d. Lucht 16 st (1140 gr». Persoonlijk kampioen werd C. Schouten Jr. of het eigenlijk wel zo nodig is dat in de nieuwbouw de in de plannen genoemde 90 bedden voor de VVD-er Weasels op: .Ik heb wel meer dingen gedaan waar rk LEIDEN De Adviesraad i tegen was". Binnenstad is drie jaar oud. jaar waarin de gemeente bij tal zaken, die zich in de binnenstad af- r de den van de werkgroepen ging in meer Drie of mindere mate verloren. Daarom' is gezocht naar een nieuwe structuur en die lijkt nu gevonden te zijn. speelden, gevraagd en ongevraagd Thans bestaan nog vier werkgroepen- i adviezen werd voorzien door i de omvang willekeurig is), groep "doodgewone mensen", zoals die uit hun midden één of twee leden vice-voorzitter D. S. de Vries de le- aanwijzen voor de vorming van een den karakteriseert. Doodgewoon: om- projectgroep. Wanneer een bepaald? dat iedereen lid kan worden, mits hij bouwplan in de binnenstad zich aan- of zij in Leiden of de directe omge- dient, wordt dat eerst in de werkgroep ving woont. besproken, vervolgens in de project- De ailvtiesraad is een open orgaan, groep (waarin nu alle werkgroepen i destijds door de gemeenteraad zelf vertegenwoordigd zijn), die lopig advies opstelt. Dat gaat ter: bui- beoordeling naar de werkgroepen,; de projectgroep aan het de- ingesteld. Hij koestert de meer dan in het verleden naar ten te treden. De vergaderingen de werkgroepen zijn altijd openbaar; finitieve advies gaat sleutelen. De. iedereen kan er meepraten, dezer dagen de bewoners Rij nsburgersingel hebben gekregen, uitwisseling werkgroepen-project, j in de groep kan in principe net zo vaak brief in de bus plaats hebben als nodig wordt beoor- zij uitge- deeld. Het definitieve advies wordt nodigd worden hun visie kenbaar te ten slotte in het dagelijks bestuur maken over de bouwplannen van de besproken en wordt dan vrij gege- Sticht. Huisvesting Werk. Jongeren ven. raad de laatste tijd niet bij de instelling ervan stond. Te vaak kwam het dat de adviezen uiteindelijk door zoals afgelopen jaren is het voorgekomen, dat van de Adviesraad in de uiteindelij ke besluitvorming n»3g maar weteóg uit de in vijf werkgroepen opgesplit- tijd sprake ste Adviesraad een uit twee personen krijgen iets bestaande redactiecommissie n kentering. We medewerking van de gemeente". In het verleden kwam LEIDEN De carnavalsver eniging "De Hutspotten" organi seerde gistermiddag voor de Leidse jeugd een kindercarnaval. Vanaf het parkeerterrein aan de ir. Driessenstraat ging de optocht met medewerking van Jong K en G, een boerenkapel, de Prins en de Raad van Elf naar het Antonius- cltubhuis waar het feest plaats vond. Gezelligheid troef dus. Dat politieke betrouwbaarheid van aankomende amb- ook de oudjes nog opperbest car naval kunnen vieren bewees de tenaren af te schaffen. Hy deelde dat mee op vragen van het CDA-co SLUD1ERENDE CONTROLE LEIDEN Burgemeester Vis kondigde in de gemeentelijke commissie ▼oor bestuurlijke aangelegenheden aan dat er een procedure aan de gang Ss om het onderzoek Bond van Bejaarden en Ge- missielid Driessen. De "controle" leidt overigens al vele jaren een slui- LEIDSCHENDAM Het Jongens- met 57-37 (rust 27-14! pensioneerden eerder in hetzelfde team van de S.G. Bonaventura-KiJ- buigen. In de kruisfinale speelde Bo- trad clubhuis. De NKVB vrouwenbe- ckenborg heeft bij de schoolbasket- naventura tegen het Fióretti-college len merend bestaan. Driessen vond dat Leiden op dat punt wat achter loopt weging vierde in de Kleine Burcht balkampioenschappen voor Zuid-Hol- uit Lisse feest, met medewerking g de Swinging Dolls. gevormd, die het belangrijkste werk het te vaak voor dat het oordeel 1 de Adviesraad niet of te laat werd gevraagd. Hetgeen voornamelijk wordt veroorzaakt, doordat in de ver ordening daarover niets concreets is vastgelegd. Vice-voorzitter De Vries: "Soms krijg je daardoor het gevoel, dat je beter met een bord in de Bree- straat kan gaan lopen". Voorzitter Maas constateert, dat van'de dertig uitgebrachte adviezen de afgelopen drie jaar er zes min of meer zijn op gevolgd. Niet veel, "maar", zegt Maas, "als je eruit stapt is het helemaal afgelopen. Er is nog genoeg te doen. Leiden loopt ontzettend ver achter zijn beleid tot behoud i omdat Den Haag al in 1950 met een dergelijk onderzoek Is gestopt. (ADVERTENTIEI land en Zeeland tereenvolgende maal de titel wacht gesleept. Het meisjesteam minder succesvol het hoofd hoorde pas later dat Voorburg op- n het "Zeeuwse gat" te vul- numënten, in vergelijking met dien ten gevolge buiten me- Delft, Gouda, Middelburg en Heus- mogelijk nog ongein- dedinging meedeed. Bona verspilde oen. Het huisvestingsbeleid lijkt er- de vierde ach- spireerder. Dr Lissenaren zagen een dus onnodig haar krachten en dit op gericht te zijn Je uit de binnen- gevoegd by de ongelooflijke kracht- stad te jagen. Voor inspanning In de halve finale legde de basis voor de 34-26 (rust 20-12) Aanstaande donderdagavond zult u tussen 19 en 21.30 uur op verschillende plaatsen in de stad politie-ambte- naren aantreffen, die in groepjes controle uitoefenen op de verlichting van fietsen en bromfietsen In de afgelopen jaren is namelijk in toenemende mate geconstateerd dat er bijzonder weinig aandacht wordt besteed aan de verlichting van voertuigen (ook van auto's en motoren!) Met deze advertentie willen wij u alleen maar van dienst zijn. Voor uw eigen veiligheid (en niet alleen die van u) raden wij u aan om vóór donderdag uw verlichting eens na te (laten) kijken. Dat kost niet veel. Donderdag kijken anderen het na. En dat kan wèl veel kosten. de finale aan zich voorbij 31-8 bij rust en een eind- moest de titel stand van 59-23. Omdat Dalton in overdragen aan Hugo de Groot uit de andere kruisfinale Hugo de Groot nederlaag Rotterdam, dat Bonaventura in de met 36—22 versloeg ging de finale nooiscores tussen Bonaventura en Dalton. De beschouw- Voorburgers wisten de oranjehemden Hanneke Oltheten den de titelstrijd als een "verplicht goed tegenspel te bieden, al kwamen laar. nummer". Het moest nu eenmaal, beide ploegen nauwelijks tot scoren, wil men kunnen deelnemen aan het ruststand 15-8. De strijd sleepte zich taak als intermediair tussen bevolking gemeente dienst te doen. Je kan Bonaventura. De toer- raadsleden proberen te vertellen wat gelijkelijk verdeeld er onder de bevolking leeft. Wij heb- Hanneke Vreeburg, Els Jacobs, ben duidelijk behoefte aan meer en Anneke Kitse- contacten met de gemeenteraadsle den. We hebben ze de afgelopen drie HANS JACOBS, jaar hier zelden gezien". Nederlands kampioenschap maart in de Arnhemse Rijnhal. Dat Zeeland aan het kampioenschap voort en Bonaventura reageerde e- motieloos op het eindsignaal dat een 33-22 zege èn de Zuidhollands- toegevoegd kon de speelvreugde Zeeuwse titel bracht. Toernooisco- niet vergroten. Bonaventura liet zich eigenlijk maar een keer goed gaan. Dat was in de tweede wedstrijd en Berendsen 54; van Rooden 51; Moerer en Maassen ieder 38. Bij de meisjes ontwikkelde de sen hoegenaamd geen tegenstand. De Morgenster werd met 77-8 ver- "Slachtoffer" van de Leidenaars slagen en Dalton ging met 30-24 in was de Chr. MAVO De Morgenster het schip. In de kruisfinale had te- LEIDEN De burgemeester uit Monster. De Jongens lieten zelf genstandster Fioretti bij rust (16- al na afloop bescheiden weten beter de beste papieren. Maar Bonaventura het gemeentehuis de Paauw in Was te kunnen voetballen dan basketbal- kwam. ondanks een achterstand informeerden of Bona ook 13 punten goed terug, luidruchtig afgevaardigden Onder de aanwezigen bevonden gistermiddag een veertigtal zich de rector-magnificus Cohen, de voorzitter van het college van be de Leidse niet een voetbalteam had. De eind- aangemoedigd door de Jongens. Via versiteit ontvangen ln verband met stuor Cath. de secretaris uitslag 132-2 (rust 64-0, het eerste 37-39 werd het 42-42. Vrije worpen het 400-jarig bestaan van de univer- universiteit Hofstee en Burgemeester tegenpunt kwam via een vrije worp brachten een 48-45 zege voor Bona, bij 114-0) zegt al genoeg over de In de finale tegen Hugo de Groot, siteit. Dit gebeurde in navolging dat Dalton versloeg, bleken de Bona vroegere bewoner van het kasteel- het voorzitterschap van de Leidse speelsters al hun krachten opgebruikt tje de Paauw, Prins Frederik der lustrumcommissie, dat Prins Frede- meer basketbal te zien, al trokken te hebben. Men had namelijk te Nederlanden, die precies 100 jaar rik in die tijd bekleedde Namens de scholieren er niet laat doorgekregen dat de wedstrijd geleden op 10 februari 1875 ter gele- de universiteit overhandigde de heer Waarom moeilijk doen als het ook tegen BV Voorburg niet meetelde, geheid van het derde lustrum van Cath de burgemeester van Wasse- makkelijk kan, luidde ongeveer het Bona was op "oorlogssterkte" tegen de universiteit parool. Dalton uit Voorburg moest de Voorburgse meisjes gestart, i hooglerairen uitnodigde

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 3