"Keniase boer staat open voor experiment Voorschotenaar Bein Brinkman (25) Nu Commissie moeite met aanvullend krediet J.M. v. Kempenschool Auto in bollenland LEZERS SCHRIJVEN Dorp Zoeterwoude Leden V VN gehuldigd DINSDAG 11 FEBRUARI 1975 VOORSCHOTEN Twee jaar Kenia hebben Bein Brinkman er van overtuigd dat zijn keus om na zijn middelbare opleiding in Deventer tropische landbouw te gaan studeren juist is geweest. Hij heeft in dit Afrikaanse land als vrywilliger een prettige tijd gehad. "De manier van leven daar is me erg goed bevallen," zegt de 25-jarige Voorschotenaar. "De mensen maken zich veel minder druk om allerlei zaken. Ik geloof dat de factor tijd voor hen niet zo belangrijk is". Het heeft altijd in de bedoe ling van Bein Brinkman gelegen uit Nederland weg te gaan. Als hij zijn studie veeartsenij, die hij in Utrecht gaat volgen be ëindigd heeft, zal hij beslist weer afreizen naar een ontwikkelings land. Welk ontwikkelingsland dat gaat worden weet Bein nog niet. "De keus van Kenia was ook toe vallig, volgende keer kan het net zo goed een land in Zuid-Ame rika of Azië zijn". Eerst veearts worden, dan weer terug naar ontwikke lingsland Het leven van een vrijwilliger begint in Amsterdam, met een cursus van zes weken. Daar pro beert men de mensen een beetje wegwijs te maken wat betreft de taal en het land waarin ze zul len werken. Voor Bein Brinkman volgde daarna een cursus van een maand in Tanzania, waar de eerste beginselen van het swa- hili, de taal die oja. ook in Kenia wordt gesproken, wat meer ach tergrond kregen. "Niet dat Je het dan vlot spreekt hoor", zegt Bein, "maar Je kunt Je een beetje red den. Van Tanzania moest ik. naar een boerenfamilie in de buurt van Nairobi. Ik werkte gewoon mee óp het land om een beetje idee te krijgen van de werksituatie in mijn gebied. De familie waar ik was ondergebracht sprak een beet je engels maar over het alge meen moest ik me bedienen van het swahili". Na een week moest Bein naar zijn officiële werkterrein bij de stad Ol Kadu afreizen. Het stad je, op 2600 meter hoogte telt 3500 inwoners. Het klimaat om schrijft Bein als gematigd: "Ze hadden gezegd dat ik mijn ge wone kleren mee moest nemen, geen speciale tropenspullen, eerst kon ik dat eigellijk helemaal niet geloven". Het werkterrein van Bein, 170 vierkante kilometer werd bevolkt door 4000 boeren, met een gemengd bedrijf. Zijn project heette het settlement- project en liep toen hij daar aankwam al vier jaar. Bein werd ingewerkt door zijn voorganger ("Die zal het wel wat moeilijker hebben gehad") die hem voorstelde aan allerlei mensen. De belangrijkste taak van de vrijwilliger was het begeleiden van de plaatselijke voor lichtingsstaf. "Ik zat, zegt Bein, in een vrij rijk gebied. De boerderijen waren gemiddeld 10-12 ha groot en de boeren stonden open voor expe rimenten. Omdat de streek een gematigd klimaat had, kon je in mijn ge bied alles verbouwen wat je in Nederland ook hebt. Mijn specia liteit was veeteeltvoorlichting, vandaar dat een groot deel van mijn taak bestond uit het intro duceren van nieuwe voedergewas sen. Ik ging iedere dag het veld in. De mensen die ik moest be zoeken waren voor mij uitge zocht door de plaatselijke staf. Daarnaast ging ik ook weieens naar de melkfabriek zo'n 70 kilo meter verder op. Als er van een bepaalde boer veel melk werd af gekeurd ging ik daar eens een kijkje nemen. Dikwijls zat het alleen maar vast op het schoonma ken van de stal of een andere kleinigheid die bijna geen geld kostte en dan was het helemaal geen probleem. Het boerenbedrijf is een gezins aangelegenheid in de streek waar Bein werkte waren de taken dan ook heel scherp afgebakend. De man zorgde voor het vee, de vrouw voor de groente, het mais enz. "Als Ik bij een boer groente kocht, moest ik altijd met z'n vrouw afrekenen, dat was hele maal haar terrein". Als enige Nederlander in het ge bied zocht Bein Brinkman veel contact met de plaatselijke be volking. "Vriendelijk maar een beetje gesloten," is zijn oordeel. "Maar," voegt hij daar aan toe, ik geloof dat je langer in een land moet zijn om werkelijk iets over de bevolking te leren. Pas Bein Brinkman de goed bevallen als je veel meer weet van him cultuurpatroon kun je echt met ze praten. Het settlement-project is na de twee jaar van Bein Brinkman afgesloten. Dt plaatselijke leiders hebben nu zelf zoveel cursussen gevolgd dat de landbouwvoorlich ting in eigen hand kan worden genomen. Bein Brinkman vindt het project, waaraan hij de fini shing touch gaf, dan ook zeker Toch zou hij, als hij weer naar een ontwikkelingsland gaat, voor een armer gebied kiezen. "Want Kenia is eigenlijk een rijk land, zegt hy, "vooral als je het verge lijkt met de Sahellanden of het buurland Tanzania. Dat komt geloof ik door het kolonialisme. Ei- is door de kolonisten al veel kennis overgedragen. Bovendien is Kenia ook politiek gezien erg westers georienteerd. Er zijn veel grote maatschapijen. En als Je dan nagaat dat toerisme de be langrijkste bron van inkomsten is op het ogenblik Een armer land dus voor Bein Brinkman waar het werk aan de basis wat hij veel belangrijker vindt dan geld inpompen, moei lijker maar ook noodzakelijker is. OEGSTGEEST In de week van 17 tot en met 21 februari houdt de Nier Stichting Nederland in Oegstgeest een huis-aan-huis giro actie, in samenwerking met de PTT. LEIDEN - Deze week wórdt in Leiden een collecte gehouden ten behoeve van de Groesbeekse tehui- ook Riet Zolderkamer Uhlenbeck uit uitgebrand raac^ Leiderdorp ljnsburgerweg 163, spreekuur Alg. Bu- WASSENAAR Toen de 18-Ja- rige zoon van de bewoners van een pand aan de Deylerweg gisteravond, tegen half twee, thuis kwam vond hij zijn zolderkamer in brand. Hij waarschuwde onmiddellijk de brand weer die kon voorkomen dat de brand het hele huis in as legde. Nu bleef de schade beperkt tot het uitbran den van de zolderkamer, brand en waterschade op dezelfde etage en de daaronder gelegen slaapkamer. De brand was ontstaan doordat de Jongen s middags een sigaret had laten vallen en dit 'vuurtje' niet vol doende had geblust. De ouders van de jongen waren met wintersport vakantie. LEIDERDORP Na Marietje v. d. Molen (P.Vjd. A.) gaat nu ook Riet Uhlenlbeck van de combinatie PPR/ 'D'66 de Leiderdorpse raad verlaten. Ook bij Riet Uhlenbeck is verhuizing de oorzaak. Begin april gaat zij met haar man, die arts is, zich vestigen in Hazerswoude waar haar man zich geassocieerd heeft met 'n huis arts. Met het verdwijnen van char mante Riet Uhlenlbeck is de Leider- dorpse raad weer een strijdvaardig en actief raadslid armer geworden. Zij nam het vaak voor de minder heidsgroepen in Leiderdorp op. De verafgelegen wijk Patrimoniumpark was er een sprekend voorbeeld van. Haar opvolger wordt de PPR-er Jan Gordijn (48). jlgracht 38, spreekuur Stichting Huisvesting Werkende Jongeren, 7.80— 8.30 uur nam. MeiJ van Streefkerkstraat 48, gespreks- avond Baha1! Gemeenschap ..Baha'l be- stuursstelsel", spr. dhr. A. Kosten. 8.15 Breestraat 19, TwentWel, sociëteit yoor kamerbewoners, 9 uur nam. Haarlemmerstraat 38, Vrouwencafé van Pieterskerkstraat 1 (ruimte boven Lockhorst-Kerk). werkgroep Dienstwei- §tadh'uisUUConimissie Volkshuisvesting; Commissie Interne Organisatie en Be- Duln's pretmachine". Wc Geversstraat Oegstgeest, sociëteit kamerbewoners en alleenstaanden, 8—12 uur nam. Breestraat 19, Twentwel, sociëteit voor kamerbewoners, vanaf 9 uur nam. Middelweg 4. Architecten-Informatie centrum. 7.30—9.30 uur nam., bezoek na tel. afspraak 071—32618. LAK-Theater, Levendaal. poëzle-hardop Donderdag 19, sociëteit voor gehandi capten, 25 uur nam. Tsjalkowskylaan 39. Voorschoten, ge- spreksavond Baha'i Gemeenschap. 8 Van der Valk Boumanweg 236, Leider dorp, Bijbelstudie BaptlstenKPme Nieuwe Jt«n 10.30 i VOORSCHOTEN De Voorscho- tense commissie voor de gemeente financiën had grote moeite met het aanvullen van het krediet voor de uitbreiding van de J. M. van Kem penschool met twee lokalen. In 1972 stelde de gemeenteraad f 264.027,- beschikbaar, daarna volgde er een aanvullend krediet van f 10.801,- en deze maand klrijgt de gemeenteraad een voorstel om alsnog een aanvul lend krediet van f 169.017,74 beschik baar te stellen. De bouw van twee lokalen heeft nu een totaal een be drag gevergd van f 443.845.74 en dat allemaal volgens de prijsvaststelling van ongeveer drie jaar geleden. Van Wijk (PPV) constateerde dat bij de aanvrage door het prot. chris telijk onderwijs al bekend was dat de lokalen spoedig overbodig zouden blijken te zijn. Inmiddels staan de lokalen al weer leeg, waardoor het aanvullend krediet voor iets onnodigs nog harder aankomt. Ir. Van Dalen (WD) vroeg om een goede projekt- follow-up. Binnen drie maanden had opespoord kunnen worden dat de be groting niet klopte, maar het heeft drie jaar geduurd. Wethouder Oosterbaan (WD) vond het eveneens een minder plezierige zaak. De gemeente was echter geen opdrachtgever. De opdrachtgever voor de bouw was het prot. christelijke schoolbestuur. Dit schoolbestuur is nalatig geweest in de totale afwik keling. Zowel aannemer als architect moeten nog de laatste betalingen te gemoet zien. Meerhoek (CDA) vtroeg zien af of de gemeente in de toe komst misschien ook nog een aan vullend krediet kan verwachten voor rente-sommen zowel door aannemer als architekt. De commissie was eens gezind van oordeel dat in de toe komst bij de bouw bijzonderheden ingebouwd moeten worden in de over eenkomst waardoor gevallen als bjj de J. M. van Kempenschool komen kunnen worden. De weekmairktverordening wordt ln zoverre gewijzigd dat ook tijdens de weekmarkt op Goede Vrijdag de markt gewoon van 's-morgens 10 uur af geopend is. Tot en met vorig jaar werd de vrijdagse weekmarkt op Goede Vrijdag eerst om twaalf uur geopend in verband met de kerk dienst in de Ned. Herv. Dorpskerk De Ned. Herv. Gemeente staat niet meer afwijzend tegen opening van de naast gelegen weekmarkt mits geen overbodige geluiden gemaakt worden. Contactavond ZOETERWOUDE Het RK Vrouwengilde afdeling Zoeterwou- de, heelt op donderdag 13 februari een contactavond belegd in het Don Bosco-huis. (aanvang 20.00 uur). Op het programma staat om. een quiz over bloemen en planten, die de kennismaking met het Gilde "speels" zal doen verlopen. Het Gilde, dat openstaat voor alle vrou wen, biedt vereer mogelijilchcWen voor contact en ontspanning, creativi teit en vrijetijdsbesteding. Stadsgehoorzaal, concert door het **-^or", 8 uur nam. i, Surinamestraat 1. ..Trijn» 2.30 uur nam. Breestraat 19, ..Trijntje Cor- Toonkunstkoor", 8 tie Cornelis nelis", Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst '- wordt waargenomen regio Lelden, Doeza Apotheek, Doezastraat 31. tel. 21313. Apotheek 7. Leiderdorp, tel. i Apotheek Noord- Leids Volkshuis Informatie en inschrijving voc derclubs Lelds Volkshuls. elke thekersdllk 33 Kinderopvang werkgemeenschap Vormingscentrum Troei sjale Kreagroep; Dinsdagavond B nlsmaklngsgroep Werkgroep Naald Draad. Werkgroep Werk en Groep der Werk; Woensdagavond gere veerd voor vergaderingen kommissie bijeenkomsten enz.; Donderdagavond: Filmgroep. Handenarbeid en Samen spelen. Troef Hogewoerd 67 telefoon 071-30494 Benoemd M.J. Adi'iaanse uit Voorschoten Is benoemd tot secretaris van de vereniging Monarchistisch Democra tisch Jongeren Contact. Hij volgt A.J.G. Ouwejan op die door vertrek van L.G.M. Heynens voorzitter is geworden. Geen spreekuur De wethouders van Voorschoten zullen op 12 ebruari geen spreek uur houden. Wethouder Oosterbaan zal eveneens op 19 en 26 februari afwezig zijn. dit zilveren jubileum is een gedenk boekje uitgegeven. In het gedenk boekje wordt de nog jonge geschie denis van de Stichting uit de doe ken gedaan. Kynologen Jubileum De Stichting Vakopleiding carros- seriebedrijf bestaat deze maand vijf entwintig jaar. Ter gelegenheid van LISSE De autobestuurder G. R. uit Oegstgeest slipte bij de Lisser- brug door gladheid en raakte de macht ovei het stuur kwijt. Geluk kig waren er geen tegenliggers, waardoor erger werd voorkomen, doch de auto vloog via het linker weggedeelte over het fietspad, bots te tegen het hekwerk en vloog het bollenland van de firma Grulle- mans in. De auto liep zware schade op, doch de bestuurder had geen zwaar letsel. De kynologenvereniging Rijnland houdt 24 februari een bijeenkomst in het Witte Huis in Oegstgeest. (20.00 uur). Keurmeester Hiddes komt dan praten over "brakken" en zal een prachtige diaserie laten zien. Brakken zijn lopende honden die steeds met hun neus op de grond op zoek zijn naar sporen. Zodra ze een spoor hebben gevonden maken ze dit luid hals gevend (blaffend) dui delijk zo volgend het spoor en wer ken het uit. Tijdens deze bijeenkomst zullen de bezoekers kunnen kennis maken met enkele brakken en hun eigenaars. Op bezoek komen o.a. een basset hound, basset artesien Normand, steenbrak, beagle, bloed hond Schweizer laufhund. Dus maar geen honden meebrengen naar het Witte Huis, anders zou het weieens uit de hand kunnen lopen De algemene ledenvergadering van de kynologen wordt op 10 maart eveneens in het Witte Huis gehou den. (20.00 uur). Contactmiddag Voor de Leidse blinden wordt za terdag (14.00 uur) een contactmid dag gehouden in het zaaltje van de speeltuinvereniging Zuiderkwartier, Anjelierstraat 18 in Leiden. Redactie Paul Wolfswinkel Het is de bedoeling dat iedere deelnemende Nederlandse vrouw, één of twee keer per week naar de buitenlandse vrouw toegaat of haar thuis lesgeeft. Een les neemt onge veer een tot anderhaüf uur in be slag. Op het ogenblik heeft men voor al vrouwen nodig die 's avonds les kunnen geven. Opgave mandeling of schriftelijk bij Stichting Bij stand Werknemers, Doezastraat 34, telefonisch in Gouda (01820—10055) Gevraagd moet worden naar Lies- beth Tieten of Lineke Blokland. Commissie De Zoeterwoudse commissie voor Sport en Recreatie zal op donder dag 13 februari om half acht in het gemeentehuis vergaderen. Broertjes betrapt Koordstudio Centrum voor intermenselijke trekkingen ontmoetingsruimte 1 •nrlgen Oude RUn 88, 44vKX> Voor advies Inior- avonds tot 23 Meerburg Rrand in caravan LISC in Valkenburg VALKENBURG Vanmorgen om even over half acht brak brand uit in een niet bewoonde caravan op een terrein achter de Achterweg in de onmiddelijke omgeving van het marinevliegkamp Valkenburg. De brandweer van het vliegkamp rukte direct uit en wist het vuur snel te blussen. De caravan brand de geheel uit. Toen de eveneens snel ter plaatse zijnde Valkenburgse vrij willige brandweer arriveerde had den de marinemannen het vuur al onder de Knie. Over de oorzaak tast men nog in het duister. In het LAK-theater wordt 21 fe bruari een Bonte, avond gehouden, Er zal iets worden gedaan aan ca baret, volksdansen, ballet, muziek en karate. Aan deze avond werken mee het trio R. Snijders gitarist S. Noordpool en het cabaret REVO. Het bonte gedoe begint om half ne gen. Taalles De Stichting Bijstand Buitenlandse Werknemers "Rijn en Lek" zoekt vrouwelijke vrijwilligers die aan bui tenlandse vrouwen, Turkse en Ma rokkaanse, Nederlandse taalles wil len geven. In de kantine van Watersport Roomburg, Roomburgerweg 23, ver gadert de wijkvereniging Meerburg. Tijdens deze vergadering zulen de wethouders Waal en Tesselaar met de wijkbewoners praten over de plaats van het nieuwe wijkgebouw. Dolle Mina Mina komt op 13 februari in actie tegen het jaar voor de vrouw. Dat is niet zo vreemd, want dan pas wordt dit jaar' officieel geopend. Het eerste officiële exemplaar van "Meid wat ben ik bewust gewor den. vijf jaar Dolle Mina", zal aan de koningin in de Ridderzaal worden overhandigd. In dit boekje staat te lezen dat echte emancipa tie bevochten moet worden en niet van bovenaf opgelegd, zoals nu door het initiatief van de VN. Ook mevrouw Helvi Sipüa, sec retaris-generaal van het Jaar van de Vrouw zal zo'n exemplaar aan geboden krijgen. Trijntje in de Mors De oud-Hollandse klucht "Trijn tje Cornelis" werkt in het kader van project '75 successievelijk alle Leidse wijken af. Vrijdag veertien februari komt het stuk in de Ma- ranathakerfc voor alle bewoners van het Morskwartier. De organisatie is in handen van de Juwelenwijk. De vertrektijd van "Trijntje" is acht Het gemeentebestuur van Zoeter woude heeft al geruime tijd plan nen om in de dorpskern een win kelcentrum te laten verrijzen. B en W hebben gedurende enkele ja ren deze zaak in voorbereiding. In 1972 is een onderzoek gedaan door het C.I.M.K., het Centraal Instituut voor Midden- en Kleinbedrijf, onder de middenstand van Zoeterwoude. Uit dat rapport blijkt, dat, wanneer de wijken Westeinde II en III vol tooid zullen zijn, er dan pas behoef te is aan een geringe uitbreiding van het winkeloppervlak plusminus 600 a 1000 m2). Hieraan hebben bestaan de winkels in Zoeterwoude geheel of gedeeltelijk voldaan. Daarbij komt dat aankoop van grond en sloop van panden tot nu toe tussen de 500.000 en 600.000 gul den hebben gekost. De huurprijzen in het nieuw te bouwen winkelcen trum zullen daarom vrij hoog wor den, wat z'n invloed op de prijzen zal hebben. Inmiddels blijken veel argumen ten van enkele jaren geleden achter haald te zijn en zouden die plannen aan de huidige eisen moeten wor den aangepast. Het gemeentebestuur heeft toegezegd om een onderzoek te doen naar de wensen van de bur- Leiderdorp. Burgemeester Van der Have deelde in de Raadszaal aan drie Leiderdorpers die zich verdien stelijk hebben gemaakt voor de Ver eniging van Veilig Verkeer, de ere penningen van WN uit. Zij had den zich al 25 jaren lang ingespannen voor de WN, afdeling Leiderdorp. Het was de voorzitter van de afde ling, de heer J. H. A. Wessels en de bestuursleden de heren E. Kronen burg en G. vd. Krol. Deze ere-pen ning van Veilig Verkeer wordt be schikbaar gesteld vanwege verdien sten verricht op het terrein van de verkeersveiligheid. Onder zeer grote belangstelling kon de burgemeester met een deels humoristisch endeels ernstig toespraakje de 'verkeershel- den' toespreken. gerij. Het is dan ook van het groot ste belang voor het slagen van dat onderzoek dat ieder weet waar het om gaat en dat ieder zich afvraagt wat hij /zij op dat stukje grond wil zien verschijnen. De Werkgroep Dorpskern stelt zich dan ook de vraóg of er geen andere bestemming gegeven kan worden aan het gebied dat ligt tussen de Dorpsstraat, Kerklaan en de Dr Bouwdijkstraat. Heeft u ook ideeën, stuur ons dan uw reaktie. Werkgroep Dorpskern D. Niestadt J.A. de Gravenlaan 1 Zoeterwoude VOORSCHOTEN Het grofvuil wordt 19 februari opgehaald in de wijk Boschgeest, aan de Papelaan (tussen Rouboslaan en Veurseweg) John. F. Kennedyplantsoen, Oranje kade, Narcisstraat, Tulpstraat, Hya- cinthstraat, Van Kempenstraat, BiJ- dorpstraa/t, Willem de Zwijgeriaan, Burgemeester de Kempenaerstraat Pauwenstraat, Crocusstraat, Wijn gaardenlaan (zuidzijde), Veurseweg, Essenlaan, Rouwkooplaan, Peppel laan, Wilgenlaan, Kniplaan. Laan van Duivenvoorde en Haagwijk. LEIDEN In een Leids waren huis (V. en D.) zijn gistermiddag twee broertjes uit Voorhout aange houden nadat zij op diefstal waren betrapt. De Jongens, scholieren van 14 en 15 jaar, bleken ook in andere winkels goederen te hebben gesto len tot een waarde van ongeveer honderd gulden. Het tweetal had o.m. grammofoonplaatjes, cassettes, batterijen en visgerei bij zich. Twee jaar voor diefstal en bedreiging DEN HAAG (ANP) De recht bank in Den Haag heeft die 32-Jarige vloerenlegger S. von H. en die 23- Jarige grondwerker L. B., beiden uit Bodegraven, veroordeeld tot twee Jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest wegens diefstal via be dreiging met geweld. De officier van Justitie had een gevangenisstraf van twee en een half Jaar geëist. De mannen waren in de nacht van 26 oo 27 oktober een woning aan het WeUIanid in Bodegraven binnenge drongen. waar een 23-jarige vrouw aJUeen thuis was. Zü bedreigden haar met een windbuks en eisten geld. Toen geen geld aanwezig bleek te zijn, nam het tweetaJl een stereo- cassette mee. Zij dreigden ook een kind, dat lag te slapen, te ontvoe ren als de vrouw zich niet wilde ont kleden. Voor het zover kwam slaagde de vrouw «in het huis uit te lopen en de buren te alarmeren. capten Elke donderdag van 15—16 uur spreekuur Alg Ned Invaliden Bond Dienstencentrum Noordelnpleln 2b cel 40483 algeme ne informatie dag van 9—10 uur Gezinsverzorging Stichting Gezinsverzorging, Lelden. Aanvragen hulp bejaarden en langdu rig zieken en gezinsverzorging. Mars Architecten Rllnland Op werkdagen tel. bereik baar onder 26385 Zitting op wo avond van 7.309.30 uur op bet adres Mid delweg 4 (bil Hooglandse kerk i Buro Burgerraadsman. Koornbrug- steeg 7 (hoek Breestraat/Koornbrug- Sociale raadsvrouw nenstad. Gerecht 10. i Raadsvrouwe: Noord. v. Hogendorpstraat 36 ma 10.30 Kool, Driftstraat stadswijk. Herenstraat 45. Burgerraadsman tèl 071-43171 Spreekuren van 11.30-14.00. do. van itf.w-u.uu Infosentrum Infocentrum Breestraat 66. Lelden. Donderdag 8.3010.30 uur nam en zaterdag 2—4 uur nam Moeders voor moeders In Leiderdorp Commissie onderwijs bijeen LEIDERDORP Op woensdag avond 11 februari, 's-avonds 8 uur vergadert de commissie Onderwijs n het gemeentehuis. Besproken wordt het rapport over de financiële consequenties van de bouw van de overdekte manége van ruitervereniging Liethorp in de Bloe- merd. Het rapport van het verifica tie-bureau verwacht n.l. een nadelig exploitatiesaldo. Besproken wordt ook welk advies men aan B en W moet geven omtrent de hoogte van het bedrag per leerling voor het la ger onderwijs. De subsidieaanvraag van het vormingscentrum Troef te Leiden over 1973. -Adviesbespreking over de verhoging van de maximum subsidie voor de afd. Leiderdorp van K en O, in verhand met de uitbrei ding van haar activiteiten. K en O, Leiderdorp ontvangt 40 procent sub sidie van de totale kosten met een maximum van f 6000,—. Voorgesteld wordt dit bedrag te verhogen tot f 8000,—. - Op deze vergadering wordt tevens gediscussieerd over de toela ting van kleuters op de openbare kleuterschool Klein Duimpje (Acacia laan). De oudercommissie van Klein Duimpje verzoekt het gemeentebe stuur de school uit te breiden met een tweede lokaal aangezien een aantal aanvragen tot plaatsing thans niet ingewilligd kunnen worden. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Leidsch Dagblad B.V Witte Singel 1 - Leiden. Postbus 54 Giro 57055. Telefoon directie en admim- itratle 071-25041. Telefoon redactie 071-21507 Hoofdredacteur Han Mulder Kwartaalabonnement I 34.35 Per Post .1 36.75 Jaarabonnement f 126.10 Jaarabonnement per post f 135 70 Losse nummers f 0.50 Abonnementsgelden DIJ voorun,- betaüng te voldoen Bij automa tische overschrijvingen geen ad ministratie- en incassokosten N aoezorging van 18.00—20.00 u Zaterdag van 16 00—18 00 uur Telefoon 071-30500. Indien in gesprek 071-34539.

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 2