Oproep pas-op-de- voor een plaats 'Staatsgreep' bij carnavalsfeest van 'Forse Caters' agenda Autospuiter (23) stal 35 auto's Man met geheugen verlies in kliniek Inbraken in Leiden Nellien de Ruiter riep zichzelf uit tot opperprinses BOIMDIRECTEUR WASSINK:GEENRUBITE VOOR LOONSVERHOGING aan een pas-op-de-plaats te den ken. Door Nioov i Grieken VOORSCHOTEN Nederland bepaald onverstandig als nu nog de medewerkers van start te gaan aan betaalt de oplossing van de na- werkgelegenheid in de bouw wordt een praktijkgerichte aanpak van de .„f gestimuleerd. Immers: „De groei is bouwnijverheid. oorlogse woningnood met een niet enüt de vra&g woningen i8 wassink: „Ik ben nu een keer bij het onaanzienlijk aantal werklozen: drastisch gedaald en de Nederlandss instituut langs geweest en het lijkt ruim 50.000 bouwvakkers. Een re- bevolking neemt nauwelijks toe". Er mij dat de mensen er erg theoretisch kening die gezien de hardnekkig- moeten nu harde maatregelen worden bezig zijn. Ik geloof Juist, dat er held, waarmee de huidige proble- beffen om de rampspoed, die ons grote behoefte bestaat aan directe K p anders te wachten staat, te keren. hulp. Aan aanwijzingen. Het EIB zou men zich opstapelen, nog lang zljn h00fdthema in deze: de meer aan de praktijk moeten doen" niet vereffend zal worden. Reden problemen in de bouw vormen de En dat dan in het kader van een temeer om nu toch maar eens inleiding tot het einde van onze rijke wetenschappelijke benadering, waar en overdadige cultuurfase. bij. aldus Wassink, de belangen van De in de tweede helft van dit Jaar werknemers en werkgevers „in wezen voorziene opbloei van de nationale hetzelfde zijn". „Het vraagstuk van de economie dankzij 1,2 miljard bouwnijverheid verdient een nuchter gulden aan regeringsplannen komt er technische aanpak geepeendi van elke in de bouw voor zo'n 30.000 man politieke betrokkenheid' tijdelijk werk moet daarom worden Dr. Wassink tenslotte: „Het gaat benut voor de bestudering van de immers om zaken, die boven de mogelijkheden tot „verschuiving van politiek idt steken. Het gaat erom of Aldus een vrije vertaling van de arbeidsplaatsen naar elders". Waar we nu bereid zijn die maatregelen te kerngedachte van de nieuwe directeur dat 'elders' zich bevindt weet ook dr. nemen, die ogenschijnlijk hard zijn. van het Economisch Instituut voor de Wassink niet. Er moet dan wel met We moeten voorkomen wat is Bouwnijverheid, dr. A. Wassink (47). de huidige capaciteit in de bouw iets gebeurd: een oplossing van de De Voorschotenaar werd afgelopen gebeuren, „omdat er in ernstige mate woningnood ten koste van 50.000 donderdag benoemd tot opvolger van sprake is van overbezetting". Wat werklozen. De vraag Is: was de berg. prof. dr. A. Hendriks, die vorig Jaar zoveel wil zeggen als: teveel mensen, woningnood groter dan de nood nu?" Zoet*melk^(83) na een slepend verschil van inzicht teveel investeringen en te weinig De bouw wacht op het antwoord. over de opzet van een structuuron- perspectieven. De tijd van 135.000 derzoek over de bouwnijverheid opzij woningen per Jaar is voorbij, werd geschoven. Dr. Wassmk: „De vraag, die we bij Dr. Wassink is thans nog stafdirec- het EIB moeten beantwoorden, is: tot teur van Nederhorst Staal in hoever moet er worden gesnoeid in de Gorinchem. Hij promoveerde in 1971, bouwnijverheid? En in welk tempo? toen werkzaam bij Vredestein, tot Vooral dat laatste, want er is geen doctor in de economie op een bedrijfstak met zoveel afleidingen proefschrift over produktiviteitsstij naar andere bedrijven. Daarom is het ging en -meting in de industrie. Zijn van het grootste belang, dat het wetenschappelijke publikatie over niveau, waarop we thans zitten, gelijkmatig zakt". WASSENAAR Zondaga vond laat is een man met ge heugenverlies de Ursulakliniek in Wassenaar binnengewandeld. De politie heeft het volgende signalement van de onbekende verspreid: leeftijd 30 tot 40 jaar. ongeveer 1.85 m lang, zwart haar en zwarte sik. Kle ding: bruin kostuum, groen over hemd, groene das en donkere overjas. De rechteronderarm van de man is gesierd met een ta toeëring. Het is gebleken dat de aan geheugenverlies lijdende man pijproker Is en van soha- ken houdt. MAANDAG 10 FEBRUARI 1975 Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Lelden, vrijdag 14 februari, door: lenburg, Loevestein 7. Leiderdorp. Êark 8. tel. 53274 en Apotheek Noord- of land. Thorbeckeweg 3. Voorschoten* tel. 071-62877. Maandag Rapenburg 10 gebouw Rehoboth, Leid- fotografen vereniging, 8 Steenschuur 6. rull- Leldse Postzegelv Burgerlijke stand van Warmond Vrouwenkerkkoorsteeg 9, De Leldse STAG-drukkerlj, coöperatieve Dinsdag Breestraat 19, sociëteit voor gehandi capten, 25 uur nam. Rijnsburgerweg 163. spreekuur Alg. Bu- "i gezinsvragen, 7.30 reekuur Stichting Hulsvesting Werkende Jongeren, 7.30— nam. i Streefkerkstraat 48, gespreks- 'i Gemeenschap „Baha'l be- spr. dhr. A. Kosten. 8.15 Breestraat 19, Twentwel, sociëteit voor kamerbewoners, 9 uur nam. Haarlemmerstraat 38, Vrouwencafé van SoudUn (79) vr; J. C. n; W. J. Vromans (87) Zwaan (48) m. Dr. AWassink: „Tot hoever moet morden gesnoeid In de bouw nijverheid?" Lonen En wat de lonen betreft: dr. Wassink ls niet benauwd ook daar een „pas-op-de-plaats" voor af te kondi ri ir zijn woonplaats werd aangehou- «*■-£ den. heeft Haagse rechercheurs be kend dat hij sinds Juli vorig jaar in totaal 35 auto's heeft gestolen. Van de verdwenen wagens zijn er tot dus- 30 teruggevonden. De man heeft «'hij de ***,- merk Fort past. Die sleutel 1» pen zeven maanden ongeveer 100 auto's heeft opengebroken en zich vervolgens over allerlei daarin lig- rigens sinds de arrestatie man zoek. De autospuiter concentreerde zich gens een schatting van de recher- dio-apparatuur Van de buit heeft che bedraagt alleen al de schade door vervangingswaarde in de industrie deed vorig jaar veel stof opwaaien. 1 De nieuwe man van het EIB. een onafhankelijk instituut, is in tegen stelling tot de grondlegger ervan, prof. Hendriks, geen deskundige op het gebied van de bouwnijverheid. „Ik weet er niets van", beweert de gen. „Het moet eigenlijk van alle opvolger van de omstreden professor, cao-onderhandelingstafels opklinken die een van de pioniers mag worden dat er geen ruimte meer voor genoemd van de wetenschappelijke loonsverhoging is. Iedereen is bang aanpak van de bouwnijverheid. Al in om het te zeggen, maar iedereen weet 1972 voorspelde Hendriks welk onheil in welke moeilijkheden de bedrijven de Nederlandse economie ten gevolge zich bevinden. Ik ga volledig met van het Ineenstorten van de bouw te prof. Van den Beid (directeur van het wachten stond. Centraal Planbureau en knoonliid SER leidde tenslotte tot de bekentenis, Geheel vrlJ van enige kennls mag dr. red.) mee, als hij maant tot matiging dat de antospulter ta Den Haag, Am- wassink evenwel niet worden veron- in de lonen. De grote massa moet dersteld. Hij voldeed immers aan de beseffen dat het niet langer meer eisen, die aan Hendriks opvolger kan". waren gesteld: bereidheid tot reeel Aldus dr. A. Wassink. Hoe dan ook overleg en samenwerking met de een man, die zijn voorganger prof. medewerkers van het EIB, voldoende Hendriks (hij heeft met 'm in de wetenschappelijk niveau en voldoende collegebanken gezeten: „Altijd al bekend met de bedrijfstak bouwnij- moeilijk; hij bracht onderlinge verheid. spanningen teweeg bij mensen" Vandaar ook dat over zijn oproep tot nageeft, dat hij gelijk heeft gekregen pas-op-de-plaats niet al te lichtvaar- Ook een man, die beladen met dig mag worden geoordeeld. Volgens bovenstaande visie het EIB binnen- dr. Wassink is het bijvoorbeeld gaat om er met de dertig wagens had gestolen. Verder gaf hij toe zo'n 100 wagens te hebben open gebroken waarbij hij gebruik maak te van een soort valse sleutel, die speciaal op oudere auto's van het diefstallen uit de auto's f 50.000. De autospuiter werd in Amsterdam aangehouden omdat hij werd ge zocht in verband met de diefstal van een auto. Hij bekende deze diefstal, en gaf tevens toe ook nog een twee de wagen te hebben gestolen. Omdat de man al eerder voor de zelfde feiten met de Haagse politie in aanraking was geweest werd hij, ffi j nadat hij in het Huis van Bewaring OII,cier was ingesloten, ook door Haagse re chercheurs aan de tand gevoeld. Dit Burgerlijke stand LEIDEN Geboren: Karin Esme ralda d. v. A. G. C. H. Dol en A. van Rooden, Katellentje d. v. J. H. B. van den Berge en M. E. de Boer, Pierre z. P. J. M. de Graauw, Ben- speakerboxen teruggevonden. De gestolen auto's liet de verdach te op diverse plaatsen in ons land achter. Vervolgens ontfermde hij zich over een ander exemplaar. De recherche heeft verder, afgelo pen donderdag een 26-Jarige uitzend kracht uit Den Haag aangehouden, die van heling wordt verdacht. De vandaag voorgeleid aan de van Justitie. Hij heeft toe gegeven zorg te hebben gedragen voor de doorverkoop van de uit de auto's verdwenen goederen. Volgens zijn verklaringen heeft hij daarvoor totaal f9.000 opgestreken. De afne mers zouden volgens hem in Bra bant wonen, zodat het onderzoek van de Haagse recherche zich thans tot deze provincie uitstrekt. LEIDEN In een supermarkt aan het Diamantplein is in de nacht van vrijdag op zaterdag ingebroken. De daders, die via het dak de winkel zijn binnengekomen, gingen er met rookartikelen ter waarde van 7500,- vandoor. Zaterdagavond werd een inbraak gepleegd in een woning aan de v. d. Waalstraat. Uit de slaapkamer is een fles met kwartjes en dub beltjes, bij elkaar een bedrag van f800.- weggenomen. Men is het huis binnengekomen door een raampje boven de keukendeur open te breken. Een onbekende heeft in de nacht van zaterdag op zondag een grote etalageruit van V en D, aan de zijde van de Breestraat, ingetrapt. De schade bedraagt ongeveer f 800,-. (r LEIDEN Afen zal het wellicht opgemerkt hebben: zaterdag werd alom in den lande carnaval gevierd. Alaaj dus, humor en lol. Ook in Leiden liep menigeen er merkwaardig uitgedost bij. Er werd voortdurend geconstateerd dat er in de hemel geen bier is, alle reden dus. om het maar hier te drinken. En terwijl de ene hand voortdurend een glas omklemde leidde de ander, een paar decimeter boven het hoofd, een volstrekt eigen leven. Alleen al daarom is carnaval een uniek feest. Uit het grote aanbod kozen wij De Burcht als locatie voor de visuele vastlegging van het jolige gebeuren. Nut en Vermaak vierde daar feest. Rlkkers, Dirk Cornells i Schaap echtgenote Jamln Meindert s Ouwehand. Dennis. 3. Beaufc orp, Ruben z. J. van Egxnond. Ruyter, J. LIJ' Jansen van P. J. Wolvers en a. J. van aer Laan, M. Rietkerk, wed. v. W. P. Sie- Getrouwd: J. van der Reljden en B. M. Burgers. Slippartij op Pelikaanstraat LEIDEN Een 19-Jarige Leidse automobilist is zaterdagavond op de Pelikaanstraat, in de bocht nabij de Haarlemmerstraat, in een slip ge raakt. De auto kwam tot stilstand tegen een lichtmast en werd aan de voorzijde geheel vernield. De bestuur der kreeg een hoofdwond. Hij moest naar het Academisch Ziekenhuis worden overgebracht. Een 73-Jarige inwoonster van Leiden is vrijdagmiddag door onbekende oor zaak komen te vallen, toen zij met haar fiets over de Montgomerystraat reed De bejaarde vrouw brak haar neus en kreeg bovendien een her senschudding. Ze is overgebracht naar het St. Elisabeth-ziekenhuis. Voorlichting over baar moederkanker WARMOND In het Trefpunt wordt vanavond een voorlichtings avond gegeven over baarmoederkan- kev De avond loopt vooruit op het volksonderzoek naar deze ziekte dat he' Leids Cytologisch Laboratorium op alle vrouwen van 25 Jaar en ouder in Warmond zal houden. Dit onder zoek begint op 10 maart en wordt gehouden in het wijkgebouw aan de Herenweg. De voorlichtingeavond be gint om kwart over swhL Om precies twaalf uur in de nacht van zaterdag op zondag ver anderde de uitgenodigde wethouder mevrouw N. C. de Ruiter in de voorzitster van het "Jaar van de Vrouw" en vooraf gegaan door elf schone dames betrad zij het podium to het paleis van Prins Jan I, de Gouden Leeuw te Voorschoten. Prins Jan I en zijn gevolg waren overdonderd door het vrouwelijk schoon en de moed van deze scho nen en zo kon de Nationaal voor zitter van het Jaar van de Vrouw. Nellien de Ruiter, onder het mot to "Slappe tijden, sterke meiden" 'fc scherts-bewtod van Jan I overzie- Nellien de Ruiter als opperprinses. Koninklijke Hoogheid gedogen dat ansmariekes in de adelstand ver heven werden tot de rang van prin ses en dat de Voorschotense wet- houdr voor welzijn zichzelf uitriep tot opperprinses van Voorschoten en zeer wijde omgeving: "Ze was ter plaatse bereid om naar donker Afrika te gaan om ook daar de macht over te nemen", Nellien de Ruiter heeft kans gezien op een werkelijk ludieke wijze de aandacht te vestigen op bepaalde achter standen in het leven van de vrouw De consequentie van haar machts overname zal wel zijn dat zeker in Voorschoten bij de verkiezing van een nieuwe carnavalmaohthebber er ook gedacht zal worden aan een machthebeter. Ter afronding: Het feest leed allerminst onder de Itadhuls. Commissie Volkshuisvesting; Commissie Interne Organisatie en Be- Woensdag Breestraat 19. Twentwel, sociëteit voor kamerbewoners, vanaf 9 uur nam. Middelweg 4. Architecten-Informatie-, centrum. 7.30—8.30 uur nam., bezoek na tel. afspraak 071—32618. LAK-Theater, Levendaal. poëzle-hardop programma^Chlll. metaal en hemel". Raadszaal. Voorschoten, overleg Vor- mlng»- en Ontwikkelingswerk. 8 uur Donderdag Breestraat 19, sociëteit voor gehandi capten, 25 uur nam. Tsjalkowskylaan 39. Voorschoten, ge- spreksavond Baha'l Gemeenschap, 8 Van der Valk Boumanweg 236, Leider dorp. Bijbelstudie en gesprekskrlng Baptistengemeente, 8v De Werf, Voorschoten, ledenvei >rgaderlng Stadsgehoorzaal, concert door hei Toonkunstkoor". 8 uur nam. Paulus Mavo, Surlnamestraat 1, „Trijn- t Ie Cornells". 2.30 uur nam. Breehuys, Breestraat 19, „Trijntje Cor nells", 8 uur nam. Vormingscentrum Troef Programma Troef Jongerencentrum: Maandagavond: Toneelgroep en 8o- sjale Kreagroep; Dinsdagavond Ken- nismaklngsgroep Werkgroep' Naald en Draad. Werkgroep Werk en Oroep i bijeenkomsten enz.; Donderdagavond: Filmgroep. Handenarbeid en Samen, spelen. Troef Hogewoerd 57 eelefoon 071-3Ö494. Koordstudio Centrum voor intermenselijke os- rekkingen ontmoetingsruimte voor 60- 'nrleen Oude Rijp 88, VOORSCHOTEN Tijdens het Voorschotense carnavalsfeest Van de "Forse Caters" hebben vrouwen een "staatsgreep" gepleegd en Prins Jan I gebruikt als een willoos werktuig van de vrouw. staatsgreep van de opperprinses, sij verleende dezelfde faciliteiten als haar op dat moment horige Prins Jan I gedaan zou hebben: leut was toegestaan. De carnavalsfeesten in Voorscho ten werden geopend met een "Knot- se Caterkoers" voor auto's. De hoofdprijs ging naar de familie Woerdman. Het bekende WD- raadölid liet zich door zijn vrouw gebruiken als een slaaf. Hij trok de door zijn echtgenote bestuurde auto over de start streep, terwijl zijn zoon hem assisteerde. Het hele feest stond in het teken van de vrouw en zo kwam de overmeestering van NeUien de Ruiter wel onvoorbereid maar toch niet geheel onverwachts. JOOP PEETERS. Lelden tel 44\KX) Voor advies infor matie* etc WerkdageD ran 15-23 uur OntmoetingsruimtenWerkdagen 's avonds tot 23 uur Zaterdag gesloten, zondag van 20 tot 28 uur Tevens aangepast voor ilchameiilk gehandi capten. Elke donderdag van 1518 uur spreekuur Alg Ned Invaliden Bond Dienstencentrum NoordeinplelD 2b cel 40483 algeme ne informatie dat van 9—10 uur Gezinsverzorging Stichting Gezinsverzorging. 4lf tëï_49441~(ma" vooral) Architecten Architecten- Rijnland Op werkdagen teL bereik baar onder 26885 Zitting op wo avond van 7.30—8.30 uur op net adres Mid delweg 4 i bil Hooglandse kerk i Buro Burgerraadsman. Koombrug steeg 7 (hoek Breestraat/Koornbrug- steeg), tel. 071-43171. Spreekuren: ma. van 11.30-14.00 uur. do. van 19.00-21.00 uur. Sociale raadsvrouw Spreekuren Sociale Raadsvrouwe: Bln- i. 5-6 uur nam. it 86. ma 10.80 Kool. Driftstraat 49a, dl. 10.30-11.30 uur vm. Morskwartter, Ditkstraat 2a. woe. 10-11 uur vm Tuin- stadswijk. Herenstraat 45. vr. 10.80- ll.?rt mux vm. Burgerraadsman Buro Burgerraadsman, Koornbruasteeg 7, (hoek Breestraat, Koornbrugeteeg), tel 071-43171 Spreekuren maandag van ll.30-14.d0. do, van 19.00-21.00 Infosentrum Infocentrum Breestraat 66, Lelden. Donderdag 8.3010.80 uur nam en zaterdag 2—4 uur nam Moeders voor moeders nNiemeyer. Hof- LEIDSCH DAGBLAD Uitgave: Leldach Dagblad B.V Witte Singel 1 Leiden. Postbus 54 - Giro 57055 Kwartaalabonnement I 34.35 Per Post f 36.75 Jaarabonnement f 12610 Jaarabonnement per post f 135 70 t 0.60 Abonnementsgelden DIJ vooruit betaling te voldoen By automa tische overschrijvingen geen ad- Nabezorglng van 18 00—20 00 u Zaterdag van 16.00—18 00 uur Telefoon 071-30500. Indien in gesprek 071-34539.

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 2