VEURSEWEG EN LEIDSEWEG ONVEILIGST School voor Detailhandel in 't nieuw agenda In Leiderdorp INSLUIPER REKENT DIEFSTAL VAN GELD In Voorschoten sluipwegen vermijden VRIJDAG 7 FEBRUARI 1975 Vrijdag Grote Burcht, Burgsteeg, optreden VOORSCHOTEN De Voorscho- tease commissie voor openbare wer ken kwam gisteravond niet tot een oplossing bij de bestrijding van het sluipverkeer door de wijken Adegeest en Nassau. Vanuit deze wijken is door bewoners een verzoek gericht tot de gemeenteraad om het verkeer, dat niet in de wijken thuis hoort te gaan weren. Op de tafel van de commis sieleden lagen drie praatprenten, waarin suggesties gedaan werden over verkeersdrempels en afsluiting van wegen. Voorschoten verdrinkt in het weg verkeer. De verkeerstraverse is over vol. Op de Leidseweg ter hoogte van de Zilverfabriek worden dagelijks 20.000 auto's geteld, d.w.z. in het spits uur iedere 2 seconden 1 auto. Op de Koningin Julianalaan zijn er 18.000 auto's en de Veurseweg krijgt er da gelijks 15.000. Volgens eveneens zeer recente tellingen gaan er door de wijken Adegeest en Nassau dagelijks 2.500 auto's. Begeer (VVD) vond het maar een zielig gedoe om aan de ene kant te constateren dat de Leidseweg over vol is en aan de andere kant het sluipverkeer in de wijken onmogelijk te maken door ook nog eens die auto's naar de Leidseweg te verwijzen. "Welk recht hebben de wijkbewoners om de bewoners langs de verkeers traverse nog meer auto's te bezor gen?", aldus Begeer. Wethouder Eve- leens wist ook geen andere oplossing dan maar zoveel mogelijk auto's te dwingen van de officiële verkeers traverse gebruik te maken en dan maar wensen dat het doorgaande verkeer een omweg gaat maken om Voorschoten heen. De spoedige aan leg van de Landscheidingsweg kan ook voor Voorschoten een zekere op lossing betekenen. Vorig jaar zijn er in Voorschoten 219 ernstige verkeersongevallen ge weest, die geregistreerd zijn bij de politie. Er viel een dodelijk slachtof fer veroorzaakt door een autobus van de NZH, die bij de kruising van de Schoolstraat door rood licht reed. Leidseweg en Veurseweg zijn duide lijk de meest onveilige wegen. Op de Leidseweg werden 40 verkeersonge vallen geregistreerd, op de Veurseweg 18. De bromfiets is ook in Voorscho ten het meest onveilige vervoersmid del. In totaal 19 bromfietsers kregen letsel, en 1 werd zwaar gewond. Bij de personenauto ongelukken werden 7 lichtgewonden geteld, bij de fiet sers 11 lichtgewonden en 1 zwaar ge- Status Quo, 8 uur nam. Breestraat 19. Twentwel, erbewoners vanaf 9 de drlve-ln show den. Meerhoek (CDA) sneed de ge vaarlijke situatie bij het postkan toor aan voor minder validen. De op gang is zo stij'l, dat een invalidenwa- gen er niet tegen op komt. Wethou der Eveleens zegde overleg toe met de P.T.T., maar betreurde het tevens dat zo weinig gebruik gemaakt wordt van de invalidenlift bij de gemeen teflat aan de Leidseweg. Zo gaat de Detaïlhandelsschool er uit zien, met vooraan drie studie-etalages voor de leerlingen. Sporthal nu al te klein LEIDERDORP Als ''beroeps matig' bezoeker van alle raadsver gaderingen van de Leiderdorpse Raad moet ik wel eens denken aan het boek van Gabriel Ohe- vallier, dat handelt over de gro teske perikelen in een klein dorp. Clochemerle genaamd. De vroede vaderen en bewoners van Cloche- merle geraken in een bewogen, zeer humoristisch beschreven strijd om 't ja-of-nee plaatsen van een.....urinoir, midden in het dorp. Bij de laatst gehouden bijzonde re raadsvergadering dat over de beleidsplanning ging, leken de raadsleden van Leiderdorp toch een ander dorp als voorbeeld ge kozen te hebben. Toevallig ook een oud dorpje aan een rivier; beter bekend als de kleine wereld van Don Camillo. De pastoor Don Ca- cnillo voortdurend in een harre- warrige strijd met de linkse ka meraad - burgemeester Peppone Een strijd met hoogtepunten als de pastoor zijn kerk wil laten •estaureren en Peppone niet na laat ijverig te werken aan zijn Volkshuis. Ruimten waar ieder hun eigen 'zieltjes' kunnen ont vangen. In Leiderdorp-aan-de- Rijn is het probleem: moet er ja-of-nee een sporthal komen. De oog af te bouwen spoortzè.è.1 in Leiderdorp, waarvan binnenkort de opening is te verwachten, is nu reeds te klein voor de behoef ten aan sportaccommodatie in Leiderdorp. De Progressieven (P vdA en PPR/D'66)willen geen sporthal. Men heeft liever ver spreid in het dorp liggende acco- modaties. De CDA met VVD sa men staan daar lijnrecht tegen over en vinden een sporthal broodnodig. Later in de wandelgangen, tijdens het informele nakaarten, heft een vertegenwoordiger van links zijn glas en zegt: "Nu het kerkbezoek terugloopt wil men de mensen in de sportzaal bijeenbrengen in de geest van, geef ze brood en spe len....nou, daar werken wij niet aan mee". Zóu hij werkelijk den ken dat een sporthal een bolwerk van Camillo en de democraten zal worden? Streeft men in Lei derdorp de 'belangen van de Lei derdorpers na? Of prevaleren Par tijbelangen? Het is duidelijk on duidelijk RONADD VEEREN Dit is Helen Bos, van de Apothe- kersdijk. 19 lentes oud en één van de 123 meisjes die deze week in Den Haag werd gekozen als zomerste- wardess van Martinair. Ze is ver pleegster geweest- Reden om haar uit te kiezen: iets van de wereld zien en toch contact met de mensen wil len houden. Tja. argumenten worden schaars. Tuubs mentenbond na een onderzoek van twaalf merken en types fietsbanden In zwarte buitenbanden is roet bij de rubber gemengd. In witte banden hebben ze krijt genomen. Het meng sel van rubber en roet blijkt het beste te zijn. Niet te dure zwarte banden die de Consumentenbond aanbeveelt zijn Taurus K2, Silverstar Extra (zwart loopvlak) en de Vredestein Hechte Band Sport (in het zwart, want er is ook een witte). De Taurus kost acht gulden, maar is moeilijk te krij gen. De Silverstar met zwart loop- vlak kost acht gulden. De prijs van de zwarte Vredestein bedraagt tien gulden en een kwartje. Binnenbanden zijn allemaal even goed en variëren van drie zoveel tot vier zoveel- Kliezju Ongetwijfeld zijn er ook in Leiden mensen, die tussen 1964 en 1969 in Weert op het Bisschoppelijk College ("Kliezju") intern waren. Op de fiets naar de "nieuwbouw" moesten en verplicht iedere woensdag het Tranchee moesten aandoen. Die men sen hebben een moordende, heerlij ke, ellendige, gekke tijd meege maakt. Zo uit mijn blote hoofd kan ik er een stelletje opnoemen, die ik wel eens zie rondhobbelen door de Sleutelstad. Het Bisschoppelijk College houdt voor de internen, die tussen '64 en *69 in Weert woonden en studeerden (nou ja) een reünie, op zaterdag 8 maart aanstaande. Van de reünie commissie kreeg ik het verzoek om de mensen die nog geen uitnodiging hebben gehad te vragen even con tact op te nemen met Henk de Hoop, die per telefoon te bereiken is onder nummer 04950—22960. Of: Kazerne laan 105. De reünie duurt één dag en kost slechts een tientje. Kliezja- nen, doe er wat aan. Kometen Op 18 februari houdt mcnaer De Redactie Paul Wolfswinkel Groot een lezing in de van de Sterrewacht in de Kaiser- straat. Onderwerp: "Kometen". De lezing geeft een indruk van de nieuwste ontwikkeling die men bij waarnemingen van kometen o a. van af buitenaardse stations heeft ge daan. Wellicht kan ook worden inge gaan op de bijzonder zwakke ver schijning van de komeet Kohoutek, die in het vorig Jaar "verstek" liet gaan, ondanks de spectaculaire voorspellingen van vele "deskundi gen" Wereldwinkel heeft dak boven hoofd LEIDERDORP De omgebouwde bloemenkar bij het winkelcentrum "Santhorst" in Leiderdorp is met ingang van dit Jaar verdwenen. De bruin-gele kar werd door de Wereld winkel Leiderdorp gebruikt om der de wereld-literatuur en produkten te verkopen. Koffie ging vaak grif van de hand. De Jongelui van de Wereld winkel hebben nu een dak boven het hoofd gevonden in het kantoortje, van de speelzaal 't Speelbankje bij het winkeloentrum in de Van Diepe- ningenlaan. De Wereldwinkel is open elke zaterdag van 10 tot 5 uur. Voor verdere Informatie kan men ook Frans Stenten telefoon 33405 bellen. Rijnconferentie uitgesteld SCHIPHOL De internationale conferentie over de Rijn die vólgen de week donderdag en vrijdag in Pa rijs zou worden gehouden, is voor on bepaalde tijd uitgesteld. Dit deelde de staatssecretaris van Buitenland se Zaken, mr L. J. Brinkhorst, gis teravond op Schinhol mee na zijn te rugkeer uit Parijs. De ministers zul len in ieder geval voor 1 november van dit Jaar bij elkaar komen om de problemen van de vervuiling van de Rijn te bespreken. De staatssecretaris was gistermor gen naar de Franse hoofdstad ver trokken om met zijn collega's van de Rijnoeverstaiben de situatie te be spreken. die was ontstaan nadat het Rijnoverleg op ambtelijk niveau was vastgelopen. Men heeft bekeken on der welke omstandigheden de minis tersconferentie volgende week door zou kunnen gaan. De meerderheid van de lidstaten was het er vandaag over eens dat er niet voldoende voor waarden aanwezig waren voor het welslagen van de ministersconferen tie. De Internationale Rijncommis sie heeft opdracht gekregen om haar werkzaamheden voort te zetten. Voetbal Uwe Blotenberg gaat voor de eredivisieclub Wageningen spelen. De club heeft hem voor de loop van dit seizoen geleend van Fortuna Sittardia Combinatie. LEIDERDORP „Tot de scholen voor middenstandsonder- wijs worden gerekend de scholen, die een voorbereiding geven voor een zelfstandige uitoefening van ambacht, handel of dienst verleningsbedrijf. Zij worden onderscheiden in lagere, middel bare en hogere scholen voor middenstandsonderwijs", dit zei het tweede-kamerlid voor de WD en voorzitter van het school bestuur mr. F. Portheine. Hij sprak deze woorden uit tijdens het feestelijke eerste paal slaan vanochtend van de nieuwbouw van de Leidsche Scholen voor de Detailhandel aan de Leidse- dreef. Hooglandse Kerkgracht 28, open soos ('s avonds). Praethuys, Vrouwenkerkkoorstraat 9, Politiek Cafe Ten Kates bejaarden sociëteit uur nam). Willem de Zwijgerlaan Konlngskei.'c, ruilavond 7.3010 uur nam. Langebrug 63. „Wie zijn schijnchris tenen, door D. Jan Druyn. 8 u nam. Stadsgehoorzaal, Breestraat. concert Residentieorkest 8.15 uur. De Grote Burcht, Burgsteeg Disco avond met status Quo en Catapult, Zaterdag 14 fe- WelzIJnsraad, Sta- gesloten. Inlichtingen Bureau Wel tionsweg 28, tel. 21341 i., VW Stationsplein, llcrotheater lm. t stuk „Sleutelen" jee naar w« 8.30 vaïL Koppen, tionsweg Molentocht VVV StationsD Imperium, atelen", een collage naar werk van Jan Wolkers, ",30 uur nam. Hooglandse Kerkgracht 48. dansen anaf 8 uur nam. De Burcht, grote zaal. Antiekmarkt .30 5 uur nam. Morsweg 114, Leldse Jeugdschaak- Breestraat 19. Twentwel. sociëteit voor kamerbewoners vanaf 9.00 uur Geversstraat 65m Oegstgeest soos kamerbewoners en alleenstaanden 8- 12 uur nam. Stationsplein 3, start van Molentocht Leiden 10.00—14.00 uur. Cultureel Centrum, Voorschoten, uitvoering Harmonie St. Laurentlus, 8 uur nam. RIJnelands Lyceum., Oegstgeest Mlel Cools en Tiüo Louis van DQk Latk-theater. Trijntje Cornells. 8.1# Rijksmuseum Bouwkosten ruim 2 miljoen Het gebeuren kreeg vooral een feestelijk accent door de entourage van carnavalesk verklede leerlin gen van de Detailhandelsschool. Deze school naast het LOI-getoouw hoopt men vijf augustus 1976 op te leveren. Het gebouw krijgt een ku bieke inhoud van 17.000 m3 en om vat dertien lokalen en een gymnas tieklokaal. Er komt een gedeelte van drie verdiepingen en een gedeelte, van één verdieping. In het souster- rain komt de rijwielstalling, ketel huis en leermiddelenberging. Op de begane grond directiekamers en ad ministratieruimten, een gymzaal en een aula met keuken, een eta leerlokaal, tekenzaal en een lokaal voor handvaardigheid. Op de eer- LEIDEN i- De diefstal van vijf entwintighonderd gulden en vierhon derd Duitse marteen enkele dagen ge leden gepleegd in een woning aan de Marnixstraat is opgelost. De da der is een 22-jarige Leidse verkoper, die gisterochtend in zijn woning is aangehouden. De jongeman, die het huis aan de Marnixstraat met be hulp van een valse sleuitel is binnen geslopen, heeft een bekentenis afge legd. Hij ontkent echter andere dief stallen te hebben gepleegd. ste verdieping vijf theorielokalen en een vaklokaal voor verkoopbevorde ring. Op de tweede verdieping be vinden zich drie theorielokalen en twee warenkennis/scheikunde loka len. Nabij de hoofdingang zijn in de gevel drie etalages geprojecteerd om de leerlingen het geleerde op dit ge bied in praktijk te laten brengen. Er is ook een parkeerterrein bij het ge bouw. Archiitect is J. J. Kneppers, uit Haarlem. Aannemer Vink en Veenman uit Noorden. De bouw is aangenomen voor het bedrag van: f 2.595.094,—. De bouw vandeze school is hard nodig daar momenteel op drie verschillende plaatsen les gege ven wordt. Directeur J. C. van Brit- sum meldde trots dat binnenkort ook begonnen wordt met de bouw, van de Middelbare Detailhandels school. Fietser gewond bij botsing met een auto de Artsen LEIDEN Voor spoedgevallen wordt de weekend-dienst van zaterdag 10 uur v.m. tot zondag. 24 uur. waargenomen door de volgende artsen: Wijk I (Morskwartler, binnenstad tot Cltyrlng)H. J. Klaassen. Witte Singel 69. tel. 23089. Wfjk II (Groenoord. Kool. en Merenwtjk): P. L. Tan. de Sltter- laan 57. tel. 32227; Wyk III (Waard. Professorenwljk en Tulnstadwljk). J. H. Pleiter. Frutalaan 11. tel. 31337. Wijk IV (Zuid-West en Haagwegkwartler F Lahr. Zoeterwoudseslngel 8. tel. 21463. LEIDERDORP Van 't Woud en Reullng. Hoofdstraat 40. tel. 30070. OEGSTGEEST E. J. Roelants, Frans Halslaan 10. tel. 63747. VOORSCHOTEN B. van Beusekom, Plet Heynlaan 6. tel. 071-63551 (zater dag): A. Tromp. Lohmanplantsoen 33, tel. 071-62159 (zondag). WARMOND A. W. Bots, Prof. AtU- berselaan 2. Voorhout, tel. 02522-11393. Apotheken De avond-, nacht ier apotheken In <J wordt waargenomen 1 Oegstgeestse Apotheek. Wllhelmina- park 8. tel. 53274 en Apotheek Noord- Hofland, Thorbeckeweg 3. Voorschoten. W ijkverplegilng LEIDEN Stichting Interkruls Lel len, Middelweg 38. tel. 21753. LEIDERDORP Gezondheidszorg dorp, tel. 4 rSTGEEST 7. tel. iRSCHOTEN G V. d. Waalslaan. WARMOND Zr. H. TlelGroene- stege, Frlezenhorst 27. tel. 11643. Kinderopvang Informatiebureau werkgemeenschap Kindercentra Leiden, Hooglandse Kerk gracht 4. tel 30360 Geopend dl 9 80— 12 do 5 i TT 9 .30— LEIDEN Een 20-jarige fietser uit Leiden kwam gisteravond op de Cburchdlllaan ter hoogte van de Tel- derskade in botsing mat een perso nenauto als gevolg waarvan hij een hersenschudding en een hoofdwond kreeg. De fietser die op de Churchill laan komende uit de richting van de Haagweg reed, sloeg, toen het ver keerslicht op groen stond, bij het kruispunt links af naar de Telders- kade. Hij verwachtte echfter niet dat de uit tegenovergestelde richting na derende auto ook groen lidht had en heeft daarom volgens de politie als afbuigend verkeer geen voorrang aan de bestuurder van deze auto ver leend .De gewonde Leiden aar is overgebracht naar hot St. Elisa- beth-ziekenhuis. Gezinsverzurging Stichting GezinsverzorgingLelden. Aanvragen hulp beiaarden en langdu rig «leken en gezinsverzorging. Mare 45. tel. 49441 (ma t/m vrll 9—10 uur voorm) Architecten baar onder 26986 Zitting op wo avond van 7AO—0.80 uur op het adres Mid delweg 4 (bil Hooglandse kerk Buro Burgerraadsman. Koorn brug steeg 7 (hoek Breestraat/Koornbrug- steeg). tel. 071-43171. Spreekuren: ma. van 11.30-14.00 uur. do. van 19.00-21.00 uur. Sociale raadsvrouw Spreekuren Sociale Raadsvrouwe: Bin nenstad, Gerecht 10. woe. 6-6 uur nam. Noord. v. Hogendorpstraat 86. ma. 10.30 -11.30 uur ra. Kool. Driftstraat 49a, dl. 10.30-11 A0 uur ra. Morskwartler, Tuln- 10A0- Brakken Maandag 24 februari is de dag dat de kynologenvereniging Rijnland 's avonds tevreden terugblikt op de tentoonstelling van pas geleden. Meneer Hiddes komt dan spreken over Brakken en laat een serie mooie dia's zien. Voor wie het nog niet weet: Brakken zijn lopende hon den, die steeds met hun neus op de grond op zoek zijn naar sparen en zo dra ze een spoor vinden, gaan ze er luid woefwaffend achterheen. Er zul len op de kynologenavond ook wat Brakken "in het echt" te zien zijn. Tehuizen Gironummer 882788 ten name van de Groesbeekse Tehuizen staat tus sen 10 en 15 februari open voor ieder een die wat geld over heeft en wil storten. In de Groesbeekse Tehuizen wonen ruim 250 mensen, die geeste lijk zijn gehandicapt. Door de hui dige en ingewikkelde maatschappij, dreigden deze mensen te warden overspoeld. In Groesbeek hebben ze een geborgen leven en vinden ze gepaste arbeid. Kosten voor nieuw bouw, vakanties, ontspanningsmo gelijkheden enz. worden niet voldoen de door subsidies gedekt. Vandaar dus. Huis-aan-huls wordt er ook gecol lecteerd. Graag opgeven bij me vrouw De Koning, Jan van Houtkade 42a. 11A« Burgerraadsman Buro Burgerraadsman, Koornbrugsteeg 7. (hoek Breestraat, Koornbrugsteeg tal 071-43171 Spreekuren maandag van 11.30-14.00, do. van 19.00-21.00 Infosentrum Infocentrum Breestraat 66. Lelden, Donderdag 8.30—10.30 uur nam. en zaterdag 2—4 uur nam Moeders voor moeders Mevr. Zr. E. Jansen—Nlemeyer. Hof- dilck 32. Oegstgeest tel. 071—63662 LEIDEN Begin volgende week hebben alle scholieren "krokusvakantie". Om de vroege komst van de lente al vast een beetje te vieren werd op de Montessorischool "De Hobbit' aan het Van Alphenplein een voorjaarsfeest gehouden. LEIDSCH DAGBLAD Uitgave: Leldsch Dagblad B.V Witte Singel 1 - Leiden. Poetbus 64 Giro 67065 Kwartaalabonnement I 34.36 Per Post t 86.76 Jaarabonnement f 126.10 Jaarabonnement per post f 136 70 f 0.60 Abonnementsgelden DIJ betaling te voldoen Bij automa tische overschrijvingen geen ad ministratie- en incassokosten Nabezorging van 18.0020.00 u Zaterdag van 16 00—18 00 uur Telefoon 071-30500. Indien in gesprek 071-34639.

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 2