"Alsjeblieft geen halfzacht gedoe in het damesvoetbal" Nog 151 dagen». VULTINK DRAAIT WARM Vierde miljoen komt in zicht UEFA-selectie voor Noordwijk Roos Hazebroek: Het mag van mij best hard zijn VRIJDAG 7 FEBRUARI 1975 TROYES In tegenstelling tot Christ van der Smissen heeft Hans Vult ink geen problemen ge kend op de eerste dag van 't toernooi om het Eurtpees kampioenschap an ker-kader 47/2 in Troyes. In de met veel marmer versierde feestzaal van het stadhuis in de Franse stad nam de wereldkampioen in de eenvoudigste kadersoort volgens goede gewoonte de leiding. Tegen de Europese titel houder Giinter Siebert (WDL), die met het laagste gemiddelde (38.90) het toernooi was binnengekomen, draaide Vultink even warm met zes beurten. In de tweede ronde haalde de Achterhoeiker tegen de Belg We- senbeek uit voor een majestueuze serie van 400 in de tweede beurt. Ee, evenaring van het Europese serie-record. Hij kreeg in het begin vijf moeilijke stoten, maar manoeu vreerde de ballen toch in de ideale positie, en tikte daarna foutloos en uiterst kalm de resterende carambo les bijeen. Vultink toonde aan geen enkele moeite te hebben met de tijdelijke overschakeling van super-ar amith ballen od ml. De vraag blijft echter of hy zich ditmaal kan weren te gen de zo langzamerhand gebruike lijke instorting op een van de toer- nooidagen. Vultink heeft, bijvoor beeld tegen de Spanjaard José Gal- vez, bepaald slechte ervaringen, on- dahÊ een veelal betere positie en een superieur gemiddelde. Moeilijkheden Diezelfde Galvez - de Nederlan ders hebben altijd moeilijkheden met hem - hield (voorlopig?) Christ van der Smissen van een fraaie klasse ring af. Nadat hij op het nippertje de Fransman Francis Connesson had verslagen (400-376 in zeven beur ten), ging Van der Smissen ten on der tegen de Spaanse routinier. De Brabander opende met een serie van 223, zoals altijd in laag tempo. Galvez ergerde zich zichtbaar en antwoordde met een fel spelletje ca- rotte. Hij kroop dichterbij, maar leek toch geen kans te hebben toen hij op 216 bleef steken en Van der Smissen, na drie poedels, de laatste tien caramboles voor de keu had had liggen. Hij miste echter op 391 en daarna zelfs nog eens op 394 dotr een gemiste masse. Galvez was in zijn ritme gekomen en besloot met een reeks van 186. Van der Smissen mist de kans op een remi se door de acquitstoot niet te ma ken. Voor de Nederlandse nummer twee is echter nog lang niet alles verloren, want door toedoen van Siebert. die Dufetelle versloeg, is na één dag alleen Vultink nog ongesla gen. Uitslagen V. d. Smissen 400 7 111 57,14 Cohneissan 376 7 160 53,71 Hose 400 7 194 57,14 Gaiivee 80 7 41 11,42 Siebert Vüübirik Wesembeek Dufetelle 140 28.(1 349 200,00 6 3,50 186 30,76 223 30,30 400 200.00 46 26,00 176 30.80 105 40,00 Na twee ronden is d» stand: 1. Vulbink 2. Connesson 3. Hose 4. V. d. Smissen 5. Siebert 6. Duf etelilie 7. Galvez 8. Wesenbeék Vrij spel in de afdeling Leiden: "Van nature ben ik een enorme optimist, maar ik twijfel er aan of het damesvoet bal nog lang stand zal houden. Ik ben zelf voorzitster en leidster van de dames van UDO. Voorzitster is eigenlijk een groot woord voor zo'n kleine groep. Er zijn nog maar ne gen senioren. Met jeugd moeten we het eerste elftal aanvullen, maar ook van die Jeugd is weinig meer over. We hebben een flink aantal Jongeren gehad. Die trainden alleen maar, aan voetballen kwamen ze bijna niet toe. Er is een Jeugdcom- petitie, maar wil je daar aan mee doen dan moet je bijvoorbeeld naar RKAV ln Aalsmeer, RK DES in Kudelstaart of naar Alphia. Voor die kleintjes is dat veel te ver weg. In de buurt vind je geen tegenstan ders, maar nogmaals als Je ziet dat er zo weinig medewerking is is dat niet zo vreemd. Neem de school- voetbalcommissie in Leiden. Acht van de negen leden zijn tegen voet ballen door meisjes op school. Ge lukkig schijnt er nu toch dankzij Dusee een toernooi niet Pasen te komen". De stemming, waarin Roos Hazebroek verkeert komt weer enigszins op peil als Gerard Duin dam in zijn bar in Noordwijk zijn mening geeft: "Ik vind het dames voetbal wel leuk. Het brengt meer gezelligheid in de vereniging, 't Is altijd zo'n typische mannensport". Het lijkt er op dat hij geen kwaad meer kan doen. "Eindelijk iets posi tiefs". verzucht Roos, die maar meteen een poging waagt om het trainerskorps uit te breiden. Gerard voelt daar echter niet veel voor en zegt zich voorlopig te willen con centreren op zijn rentree in Noord- wijk-1. "Ik hoop weer snel te kun nen spelen. Het gaat na die menis cus-operatie goed met zijn knie". Onbewust reikt hij daarmee Roos Hazebroek een nieuw argument aan: "Zie Je wel, mannen hè, die zijn snel van zo'n blessure af". Deze prijs ter waarde van 295.- is beschikbaar gesteld door Irisette Naarden, de makers van de échte domdekens en de mooiste lakenovertrekken. nirr-rci mcci en dan stuift dit lieve huismoedertje voor de vierde keer op waterski's over de Adriatische Zee onder applaus van echtgenoot en kinderen die op het strand van Cattoiica hun ogen niet kunnen geloven. Als u over 151 dagen in plezierige oorden wil vertoeven, moet u nu toch echt wel gaan bekijken wat zo de mogelijkheden zijn. Bij Amro Reizen bijvoorbeeld. Daar kunt u alle vakantiekanten op. 'n Vliegreis of cruise met Neckermann, 'n autocartrip met Europa Express, 'n Rijncruise met Holland River Line, 'n droombungalow van Rent-a-home.de Amro reisadviseurs geven u graag all? inlichtingen. De uitgebreide folders liggen voor u klaar bij de Amro Banken met het Amro Reizen vignet. een miljoen gulden aan prijzen NOORDWIJK Noordwijkse Roos Hazebroek is 1.62 meter Vinnigheid- Een lekker gek kind, dat de dames baas wil laten zijn in het eigen voetbal. Geen inmenging alsjeblieft van man nen. Zeker niet van die taboe-vereerders, die de baltrappende vrouwen nog als halve jongens beschouwen of met medische bezwaren de buitenspel val proberen open te zetten. In het Jaar van de Vrouw doen haar opmerkingen het goed, zou je zo zeggen. Door Jan Preenen Als we het vrouwenjaar ter spra ke brengen en vragen of er nog voordelen voor het damesvoetbal aan verbonden zijn blijken we toch verkeerd aangesloten: "Ik zie zo'n Jaar van de Vrouw helemaal niet zitten. Dat is een giller, een mannen- grapje. Dat de lonen worden opge trokken kan ik waarderen, maar gaat dat extraatje er dan volgend jaar weer af? Ik vind die hele bedoe ning geforceerd. Een vrouw moet zelf d'r mannetje willen staan. Als een vrouw een slnfie wil zijn dan moet ze dat zelf weten". Roos Haze broek (23) slooft zich in ieder geval uit voor haar sport. Vorige week dook ze plotseling op in de kantine, van Noordwijk tijdens een spelregel wedstrijd: de 1.62 meter voor een flink deel gehuld in een Jack. Een typisch kledingstuk voor mannen!, merkten enkele Noordwijkers op. Roos reageerde er nauwelijks op en 6paarde haar energie voor een ge wichtiger zaak: "Ik zag ln de krant staan dat er iets zou gaan gebeuren. Ik dacht, daar moet ik bij zijn. Kom ik hier zie ik allemaal mannen. Ja, er was nog wel een vrouw, maar die was met iemand meegekomen. Waarom kan zoiets niet voor vrou wen worden georganiseerd7 Het lijkt me ook wel iets voor de meisjes van de afdeling Leiden". Het is niet haar enige zorg. Ze kan ook fel wor den als ze denkt aan de samenstel ling van de landelijke commissie damesvoetbal, waarin één vrouw de bestuurstafel moet delen met acht mannen. "Mevrouw Broerse uit Dordrecht, namens West 2. Ik hoop dat de andere districten nu eindelijk ook eens met vrouwelijke kandida ten komen". Tot voor een Jaar kon Roos ook niet begrijpen dat een man het voor het zeggen heeft in Leiden. "Een jaar geleden werd ik voorgesteld aan Dusee. Dat is de voorzitter van de damescommissie, werd er gezegd. Een man. zei ik. dat is toch waardeloos. Dat moet een vrouw zijn. Meteen werd me ge vraagd of ik in het bestuur wilde ko men. omdat ik m'n bekkie wel kon opendoen. Een paar dagen later moest ik al naar een bijeenkomst op het bondsbureau. Omdat ik nooit te laat wil zijn en omdat het mijn eerste vergadering was was ik er al om kwart voor acht. Later hoorde Ik via via dat de damescommissie ook maar iedereen stuurde. Er had een meisje van vijftien Jaar op de stoep gestaan. Zoiets mag men ge rust van me zeggen. Het is beter dan dat Je hoort dat er een ouwe taart voor de deur stond. Ik dacht alleen, zo'n man komt er wel achter wie ik ben. Ik laat me echt niet in de hoek drukken." Feyenoorders Zelfs niet door Feyenoorders. Met Dusee (Roos: 'Nu ik hem beter ken zeg ük. hij doet geweldig veel voor de dames") legde Roos Hazebroek enkele wéken geleden haar oor te luisteren tijdens een hearing in Zeist. "Net toen we weg wilden kwam Wiel Coerver aanrijden. Wij terug. Zo'n kans laat je immers niet voorbijgaan, ook al moet Je verbo den terrein op. We hebben leuk zit ten praten met die Feyenoorders. Ik heb ze wel even gezegd dat ik maar op één ding Jaloers ben. Niet op het geld, maar op de medische begeleiding. Als zfj een voetbalknie krijgen worden ze zo goed opgelapt dat ze weer snel kunnen spelen. Mijn knie is aoht jaar geleden verbrijzeld, maar ik voetbal nog steeds niet. Het is in zoverre in orde gekomen dat ik gewoon kan lopen. Ga ik voetbal len dan loop tk het risico dat ik door mijn knie zak". Nadat ze zich op die manier had voorgesteld leerden de Feyenoorders Roos nog beter ken nen toen ene Van Hanegem het zich permitteerde om op te merken "dat Je blijft lachen als Je die vrouwen Roos Hazebroek: ,tfet gaat er soms gemener aan toe dan bij de heren" ziet voetballen". Roos: "Ik sprong er meteen tussenin. Wat zei Je? Lo pen julüe dan zo mooi over het veld? Daar had hij niet veel op te zeggen. Later zeiden die Feyenoor ders nog tegen Coerver dat hij de 'Geven voor Leven DEN HAAG F 184.921.04 was de opbrengst van puzzel 19 in de na tionale puzzelactie "Geven voor Le ven". Een geweldige opbrengst waar door de stand kwam op f3.597.812,75. Het vierde miljoen komt dus al in zicht voor het Koningin Wilhelmina Fonds. Ook de extra-prijzenpot werd dikker en steeg naar f 15.345.16. Notaris J. H. Birkhoff lootte deze extra prijzenpot reeds drie keer uit en maakte hiermede tientallen puz zelaars (sters) f 1.000 rijker. In een proces-verbaal heeft de notaris nog een datum vastgesteld waarop deze In Diemen zijn meubelen ge toond van de Finse ontwerper Eero Aarnio. Hier een van zijn ontwerpen de "Mustang" in een passende omgeving. prijzenpot in ronde bedragen van f 1.000 wordt uitgeloot. Blijf dus mee doen om een kans te houden. Deze week Lv.m. carnavalsvie ring in grote delen van ons land geen puzzel. Puzzel no. 21 verschijnt vol gende week zaterdag (15 februari) in dit blad. De oplossing van puzzel 19 luidt: Het fonds is wel uw inspanning waard. WEEKHOOFDPRIJZEN Een auto, type Peugeot 104: mevr. M. v. d. Breevaart, Florastraat 9, Den Helder. Een Philips video-cassette-recor der: mej. N. F. Warlioh, Cloeoklaan 1. Westervoort (Geld.). Een Philips kleurentelevisie: S. Bouwma, Verl. Kerlcweg 2, Sebalde- buren. Een Bauknecht vaatwasautomaat A. J. Stam, Bernhardstr. 28. Rozen burg (ZH). Een Olga springboxcombinatie: me vrouw J. M. de Pagter-Sohijven, Li gusterstraat 37, Den Haag. Een waardebon van f 1.000 van Witteveen: J. Ceelen, Gr. van Lijn denlaan 15, Barneveld. Een Peugeot damesbromfiets: M. Enkt, Borneostr. 19, Enschede. Een Singer Starlet naaimachine: H. A. T. Dousi, Bredeweg 41, Maas- niel, post Roermond. 4 Conti TS autobanden: G. H. Vrij- vogel-Korst. Amstelstr. 58, Breda. Een hometrainer skiff roeiniachine J. A. v. Erp-Brouwers, Anna Bijns- str. 27, 'S Hertogenbosch. In het versohijningsgebied van het Leidsoh Alphens Dagblad vielen voorts de volgende weekprijzen: Wollen deken en bedsprei van A a bee: mevr. Mooten, Drie Octo- berstraat 27a, Leiden. Birdy tafelgarnituur: P. H. Damen, Goudenregenstraat 16, De Zilk en mevr. J. M. A. Hoekstra-Boer, Jac. van Ruysdaelplein 79, Lisse. Een Jago shawl: c. van Brero, Sta tionsweg 8, Leiden. De volledige trekkingslijsten lig gen vanaf maandag ter inzage op on ze bureaus te Leiden (Witte Singel 1) en Alphen a. d. Rijn (Juliana- straat 19). dames maar moet gaan trainen als hij straks zonder werk zit. Maar zet dat er maar niet in. Coerver is een iieve man, hij vond het damesvoet bal wel grappig". Roos Hazebroek, secretaresse van de damescommis sie, kan het wel waarderen als een kenner zo over haar sport praat. Ze ontvlamt echter als "leken" het da mesvoetbal niet serieus nemen. "Na tuurlijk, drie Jaar geleden was het nog een lachertje. Toen heb ik zelf ook staan lachen. Maar nu de meis jes de tactiek hebben doorgekregen gaat het een stuk beter. Iedereen, die je nu hoort zeggen dat dames voetbal niets voor stelt heeft die sport de laatste jaren niet meer ge zien. Dat zijn mensen, die toen kwa men kijken naar die wiegende bor sten en die dikke billen. Komen ze nu dan zeggen ze, hé. die meisjes kunnen ook een "lange" corner ne men en kunnen ook een goede pass geven. Er is gelukkig veel veran derd. In het begin had Je er nog meisjes bij d'ie ziclh tevoren extra optutten. Voor mij hoeft dat niet. Alsjeblieft geen halfzacht gedoe. Het mag van mij best hard zijn, als het maar eerlijk blijft en dat is niet altijd zo. Het gaat er soms ge mener aan toe dan bij de heren. Soms krabben de meisjes als ze de bal zijn kwijt geraakt. Dat komt vooral door de onervarenheid. Ze ne men veel over van de mannen, maar ze zijn nog niet zo uitgekookt om dat ongemerkt te doen." Roos Hazebroek vindt het over dreven om de spelregels aan te pas sen: "Waarom zou er niet gefloten worden als iemand haar borsten be schermt? Als de mannen met hun handen voor hun kruis staan en de bal komt er tegen aan is het toch ook hands. Ik ga er vanuit dat wanneer de dames willen spelen, ze ook alles moeten accepteren". Zoals Roos Hazebroek van de mannen verlangt dat zij het dames voetbal aanvaarden. Maar terwijl haar vriend zich van stemming ont houdt ("Hij zegt, je doet maar, hoe wel hij het eigenlijk geen gezicht vindt") zijn over het algemeen de ouders fel tegen. Roos: "Nou maakt het geen verschil of de ouders nu voor of tegen zijn als het om meis jes van vijftien, zestien Jaar gaat. Die doen tegenwoordig toch wel wat zij willen. Nee, het gaat om die kleintjes van 8 tot 12 jaar. Zü dur- van zich nog niet te verzetten, maar hen hebben we Juist nodig. Ook van de scholen krijg Je geen medewerking. De gymleraren gooi en Je dood met trefbal, basketbal en volleybal, maar voetbal voor meisjes, ho maar. Op de lagere scholen zouden ze warm gemaakt moeten worden voor damesvoetbal, maar dat gebeurt niet. En wat dóen de verenigingen? Ze zouden mensen moeten aanstellen om die meisjes op te vangen en ze het voetbal bij te brengen, maar dan komen ze weer met het argu ment aanzetten dat er te weinig velden zijn. Dat slaat toch nergens op. Voor jongens hebben ze wel ruimte". Omdat er van aanwas van nieu we leden nauwelijks sprake is is Roos Hazebroek pessimistisch over de toekomst van het damesvoetbal IJSHOCKEY Nederland heeft gisteravond in het schaatscentrum "De Uithof" in Den Haag de twee- ade wedstrijd tegen de ijshockey- ploeg van Japan met 4-2 gewonnen. MICROKORFBAL - Voor de hoofd klasse microkorbal zijn gisteravond twee wedstrijden gespeeld. Allen Weerbaar - Swift 5-4 ZKV - DKOD 9-5. DEN HAAG Woensdag as., speelt in Noordwijk het Nederlands UEFA-elftal de eerste kwalificatie wedstrijd voor het UEFA-jeugdtoer- nooi 1975. Voor dit toernooi hebben 32 landen ingeschreven. Aan het eindtoernooi, dat van 9 tot 19 mei in Zwitserland wordt gehouden, nemen 16 landen deel. Bondscoach Knobel heeft voor de eerste wedstrijd te gen Frankrijk de volgende 17 spelers geselecteerd: Schouwenaar (AFC), Kok (Ajax), Swerissen en Wisman (beiden FC Amsterdam), Van de Korput en Plasman (beiden Fe ve noord), Hendriks en Norel (beiden Go Ahead Eagles), Lankhaar (Good Luck). Wildschut (FC Groningen), Hiddink (De Graaschap) Schrijne- makers en Mulkens (beiden MVV), De Leeuw (PSV), De Korte (Veen- dam), Hoek (Volendam) en Bud ding (Wageningen).

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 23