Huurders krijgen meer zeggenschap Augustin eenzame voorloper Baader-Meinhof proces In vijf maanden evenveel regen als in een heel jaar ONTVOERINGS PLAN CONSUL WAS BEKEND Regering moet uitleg geven over reis prins Bernhard STENOTYPISTES BEL LUBA Geen informatie Uit in de Randstad TYPISTES BEL LUBA PSP: CPN erbij halen SECRETARESSES BEL LUBA DONDERDAG 6 FEBRUARI 1975 DEN HAAG Februari heeft zoals we duidelijk hebben kunnen constateren voor een keerpunt ge zorgd dooor een eind te maken aain de bijna 5 maanden durende overheersing van actieve depres sies met abnormaal veel regen en hoge wintertemperaturen. In het westen is er in die vijf maan den een hoeveelheid regen geval len, die normaal in een heel Jaar valt. De andere bijzonderheid is het warmte-record in december en Januari met een gemiddelde tem- oeratuur van 6,2 graden (net als in 1921). De vraag is nu of het zachte weer in februari en maart aan houdt of dat we- nog fikse kou krijgen. Dat is met geen mogelijk heid te voorspelllen. De statistiek over 200 Jaar geeft aan dat in de meeste gevallen na vrij war de tot warme maanden december en januari ook februari in de re gel niet opvallend koud is. Maar het zou evengoed kunnen gebeu ren dat zich een bijzonderheid als in 1853 weer herhaalt. Toen bleef de winter bijzonder zacht tot 11 februari. Daarop volgde een lange kou'Jde golf die er zelfs voor zorgde dat maart een volop winterse maand werd met temperaturen tot -12 graden. Ook wanneer februari normaal verloopt zijn er gemiddeld 13 tot 15 vorstdagen te verwachten. Waarschijnlijk met w<at koudere iudhit uit hlet oosten komt het kwik dan ook voor het eerst in het laatste half Jaar in Gronin gen. Den Helder en Vlissingen nog fen keer onder het vriespunt. Een pompbediende van een tankstation bij de Rotterdamse luchthaven Zestienhoven wijst naar een gedemonteerd tel-appa- raat. Uit vijf van de zeven pom pen werd deze apparatuur gis teren gestolen. Het gaat hier om de roof van een veelbelovende uitvinding van het bedrijf Kop pens Automatic Internationaal. Volgens directeur L. P. Koppens van dit in Bladel gevestigde be drijf is er sprake van een mis dadige actie van de internationale concurrentie. Het bijzondere van de elektronische tel-apparatuur is dat de cijfer-aanduiding niet meer onleesbaar kan worden door fel zonlicht. Volgens de heer Koppens is er sprake van een vinding die van levensbelang is voor hém en zijn honderd man personeel tellende bedrijf: "Als de politie de gestolen apparatuur niet snel vindt verliezen we op korte termijn een order van vijf tot acht miljoen gulden". DEN HAAG De regering dient verantwoording af te leggen over de recente besprekingen van prins j Bernhard in Mexico, in het bijzon- J der wat betreft eventueel overleg over levering van olie door Mexico aan Nederland. Aldus de kern van schriftelijke vragen welke het twee de-kamerlid Van der Hek (PvdA) gistermiddag gesteld heeft aan pre mier Den Uyl. Het kamerlid wil weten of de re- gering prins Bernhard verzocht heeft in Mexico na te gaan of er een samenwerking tot stand kan worden gebracht, waarbij Mexico olie levert aan Nederland. Als een dergelijk ver zoek gedaan is zal premier Den Uyl moeten vertellen in welke bewoordon- gen het geschiedde. Wat het ver zoek er niet, dan dient de premier in zijn antwoord mee te delen of de prins zich met toestemming van de regering uitliet over olieleveran ties van Mexico aan Nederland. Voorts vroeg het kamerlid welke i mogelij heden er aanwezig zijn dat er contracten met Mexico gesloten J worden voor de levering van olie, die speciaal de Nederlandse verbrui- j ker ten goede komt. Wat kan, aldus Van der Hek, de regering doen om Mexicaanse olieleveranties aan Neder land of Nederlandse bedrijven plaats te doen vinden met afsluiting van contracten, waarbij Nederlandse be drijven leveranties doen aan Mexi co? Het kamerlid Van der Hek heeft ook de algemene vraag aan premier Den Uyl gesteld welke het officiële karakter is van de bezoeken, welke Prins Bernhard aflegde en aflegt aan een aantal latijns-Amerikaanse en midden-Amerikaanse laaiden. Hij vroeg daarbij, welke specifieke doelen I door de regering warden nagestreefd I met deze officiële bezoeken, en wel ke vormen van economische samen- werking de prins zou dienen te on derzoeken wat betreft him nut voor Nederland. Hoe is gewaarborgd, aldus een volgende vraag aan drs Den Uyl, dat de uitlatingen van prins Bern- I hard, welke op enigerlei wijze het staatsbelang raken, in overeenstem ming zijn met de verantwoordelijk- heid van de regering en het door haar gevoerde beleid. CALI De Colombiaanse gehei me dienst was tevoren op de hoog te van een plan tot ontvoering van verscheidene personen, onder wie de honoraire consul van Nederland in Cali, E. E. Leupin, die op 1 fe bruari door gewapende mannen werd meegenomen. Dit heeft gisteren de Colombiaanse senator Hernando Pe- laez Gutierrez verklaard. Volgens hem beschikte de gehei me dienst al tien dagen over een lijst met namen van mensen die op de nominatie stonden om te wor den ontvoerd. De ontvoering van Leupin wondt toegeschreven aan le den van de pro-Russische groepering "Revolutionaire Strijdkrachten van Colombia". De Nederlandse zaakgelastigde in Colombia, dra. Joop H. Jeurissen, heeft gisteren met militaire functio narissen gesproken over de moge lijkheid om achter de verblijfplaats van de Nederlandse consul honorair Erik Leupin te komen. Jeurissen kwam gisteren in de West-Colombiaanse stad Cali aan na dat 3.000 man politie en militairen hadden gefaald ln hun pogingen om Leupin op te sporen. Jeurissen heeft gezegd erop te vertrouwen dat de autoriteiten de ccmseü honorair levend in handen ziiïen krijgen. De ontvoerders hebben officieel nog geen eisen kenbaar gemaakt. Maar volgens sommige geruchten zullen de guerrileros de consul vrijlaten in ruil voor de vrijlating van Jaime Tarci- cio Guaracas, die in 1973 werd gear resteerd en tot een langdurige gevan genisstraf werd veroordeeld. Militaire functionarissen hebben ge zegd dat soldaten in de bergen vier grotten hebben gevonden waar de guerrillastrijders zich verborgen heb ben gehouden. DEN HAAG De Tweede Kamer is het er mee eens, dat verenigingen en stichtingen die woningen beheren in de toe komst gedwongen worden door de rijksoverheid om inspraak- regelingen op te stellen voor de huurders. De Kamer zal een daarvoor noodzakelijke wijziging van de woningwet aan brengen. De Kamer is ook bereid de weg vrij te maken voor meer mogelijk heden voor de rijksoverheid om aanwijzingen te geven aan wo- ntagbouwverenligdingein en -sitichfcm- gen. Eerder heeft staatssecretaris Van Dam al aangekondigd, dat hij verplichting wil opleggen aan sommige woningbeheerders om vijf procent van de woningvoorraad beschikbaar te stellen aan rijks genoten uit Suriname. De WD'er De Beer maakte het Geroutineerde stenotypistes Ned. en m.t. vinden bij Luba snel werk Bel even of kom langs. LEIDEN: NIEUWE RIJN 35, TELEFOON 071—40341 ALPHEN AAN DEN RIJN: WINKELCENTRUM DE AARHOF 67, TELEFOON 01720-94645 nadrukkelijk voorbehoud, dat hij zich over de 5 pct.-regeling op zich zelf niet uitsprak. Elf organisaties, verenigd in de raad voor onroerende zaken, heb ben de Eerste Kamer gevraagd het huurwetje van staatssecretaris Van Dam te verwerpen. Volgens deze wet moeten huurverhogingen bo ven het percentage van 8 pet. wor den aangemeld. Bovendien krijgt de staatssecretaris de bevoegdheid een maximum huurverhoging op te leggen. De raad voor onroerende zaken meent, dat het doel slechts is de in de praktijk goed functionerende huurliberalisatie af te schaffen. De Eerste Kamer behandelt de wet op 18 februari. In een eerder 6tadlum hebben de drie christen democratische fracties ernstige kri tiek geuit. Zij vonden, dat Van Dam de noodzaak niet had aange toond. AMSTERDAM Het kamerlid Beekmans (D'66), dat een paar maanden geleden opzien baarde met uitspraken over fraude of onjuist handelen van ziekenhuizen en art sen, is niet bereid de ziekenfondsor ganisaties te informeren over de door hem gesignaleerd* fraudegevallen. Hij heeft dit na een schriftelijke aanmaning meegedeeld aan het gemeenschappelijk overleg van zie- kentforodsorgaoisaibies. Het GOZ vindt dit ln strijd met de belofte die de heer Beekmans destijds bij het ka merdebat heeft gedaan. Boeren zijn boos op de natuur beschermers Den Haag ,.Ik hoef maar met mijn vingers te knippen en de boeren gaan weer de straat op". Deze waarschuwing is gisteren ln de Tweede Kamer door de KVP-er De Bekker gericht aan het adres van minister Van der Stee van Landbouw en Visserij. De Bekker deelde mee dat de landbouwers bijzonder geïrriteerd zijn dioor natuur- en landsdhapöbeschermers die te eenzijdige eösen willen stellen aan de inrichting en het grondge bruik van agrarische gebieden. Het KVP-kamerlid kreeg van voorzitter Vondeling de raad met zijn betoog te wachten tot staatssecretaris Meijer van CRM en minister Van der Stee hun drie mota's over nationale landschappen, nationale landschapsparken en de relatie tussen natuurbescherming en landbouw zouden hebben gepubli ceerd. Dat Is vanmiddag gebeurd. Een tiental gebieden wordt aange wezen waar uit overwegingen van landschapsbehoud beperkingen aan het agrarisch gebruik worden opgelegd. Ook in een bestuursvergadering van het landbouwschap zijn gisteren in Den Haag bittere woorden gevallen. Voorzitter T. Meijer van do Groninger Maatschappij van Land bouw zei te vrezen dat er wel eens dingen zouden kunnen gaan gebeu ren ,die niet mogen*. Het Landbouw schap vindt dat de natuurbescher mers de voor verbetering van de agrarische produktie toch echt noodzakelijke ruilverkavelingen veel te lang ophouden. AMSTERDAM Klein Bellevue: 7, 8, 9, 11. 12, en 13 feb. 20.30 uur, "Têfce Ted", kabaret. Van de overige theaters in Amsterdam hebben wij geen opgave ont vangen. ROTTERDAM Rotterdamse Schouwburg: 7, 9 en 11 feb. 20.00 uur, "Cyrano de Ber gerac" van Edmond Rostands, regie Ko van Dijk, met Guus Hermus, Jeroen Krabbé en Lies Franken; 8 feb. 20.15 uur, het Stadstoneel Rotterdam met "De wijze kater" van Herman Heijermans; 10 feb. 20.15 uur, Toneelgroep Centrum met "De Babyfoon" van Herman Lugterink; 13 feb. 20.15 uur het Am sterdams Publiekstheater met de gemoderniseerde versie van Vondels "Gijsbrecht van Amstel". Groote Schouwburg: 8 feb 20.15 uur, heft Zuidelijk Toneel Globe met "De stilte aan de andere kant van de heg" van Eric Schneider. Hofpleintheater: 7, 8, 9, 12 en 13 feb. 20.15 uur, Henk van Ulsen speelt "Het Fenomeen" van Marie Louise Doudard de la Grée. Piccolo Theater: 7 en 8 feb., 20.15 uur, Toneelgroep Baal met "De rit over het Bodenmeer" van Peter Handke; 9 feb., 13.00 uur en 15.15 uur, Kindertheater Wiedus met de jeugdmusical "Het Liegbeest"; 11, 12, 13, feb. 20.15 uur, het Stadstoneel Rotterdam met "Het Autokerkhof" van Fernando Arrabal. De Doelen: Grote zaal: 7 feb. 20.15 uur, concert door het Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Ferdinand Leitner; 8 feb. 20.15 uur, orgelconcert door Arie Keijzer; 11 en 12 feb. concert door het Rot. Phil. Ork. o.l.v. Ferdinand Leitner m.m.v. Christiana Edinger (viool); 12 feb., Koffieconcert door Peter Goedhart bariton) en Wim Spruyt (gitaar). Kleine zaal: 7 feb. 20.15 uur, 8 feb. 1430 uur, concert door het Nederlands Kamerorkest o.l.v. Szymon Goldberg m.m.v. Lilli Kraus (plano); 8 feb. 20.00 uur, concert door Rotterdamse Harmonie en Fanfare orkesten: 11 feb., 20.15 uur, concert door het Tel Avfv Kwartet voor de Ka mermuziekvereniging. Luxor Theater: 7, 8, 9, 10, 11 en 12 feb. 2000, "Jan Klaasz in t Kattegat", een klucht van Thomas Asselijns. regie Ton Lutz; 13 feb. 20.00 uur, De Havenstadoperette met "Der Bettelstud®nt" van Carl Millöckers, mm.v. het Scapino-ballet, het RET-Man- nenkoor, leden van de Postharmonle en het Gewestelijk Orkest voor Zuid-Holland. De Lantaren: 7 feb. 24.00 uur, vierde paradeconcert door de pianist Leo Cuypers en andere Improviserende musici; 8 feb. 20.30 uur. Cabaret Sater met "Ja baas, nee baas"; 11 feb. 20.30 uur, Folk groepen Opo, Chickenfeed en Wizz Jones en het Werktheater met "Het feest van Nico"; 12 feb. 20.30 uur. het Nederlands Jeugdtheater het "Uitvinding van Wals" van Nabokovs; 13 feb. 20.30 uur, concert door Hauser Orkater. Theater in den Twijfelaar: 7 en 13 feb. 12.45 uur, Lunchtheater; 7 en 8 feb. 21.00 uur. "Misty's Musical Memories". DEN HAAG Koninklijke Schouwburg: 7 feb. 20.15 uur, Haagse Comedie met "Boven water, onder water" van Edward Al bee; 8 en 9 feb. 20.15 uur, Haagse Comedie met "Don Juan", blijspel van Molière; 9 feb. 14.00 uur, Haagse Comedfe met "De Venetiaanse tweeling" van Carlo Goldoni; 10 feb. 20.15 uur, Galas Karsenty-Herbert "Le tournant"; 11 feb. 20.15 uur Toneelgroep Globe met "Equus" van Peter Shaffer; 12 feb. 20.15 uur, het Publiekstheater met de gemoderniseerde versie van Vondels "Gijsbrecht van Amstel"; 13 feb. 20.15 u., Haagse Comedie met "De zee" van Edward Bond Theater aan de Haven: 7 en 8 feb. 20.15 uur, Toneelgroep De Appel met het blijspel "Don Juan" van Molière; 13 feb. 20.15 uur, To neelgroep De Appel met "Onder het melkwoud". Hot-Theater: 7, 8 en 9 feb. 20.30 uur, Nederland Danstheater met een nieuw ballet van Frans Vervenne, verder: "Self-surgery", 'Status Quo* en Tofubia in scherzogrofi'; 9 feb. Kindertheater Pssstt met "Piccolo en de metromaan"; 10 feb. 20.30 uur. Haagse Comedie met "Onderweg" van Davfd Storey; 11 feb. 20.30 uur. Nieuw Komedie met "De uitzondering en de regel" van Bertold Brecht. Theater in de Steeg: 7 en 8 feb. 21.00 uur. "De Ketelshow" met Fred van Deth en Jasper Postma "De zot verwijt de ketel dat ie maf ziet"; 9 feb. 14.30 uur Haags Sprookjestoneel met "Zwaan kleef aan"; 9 feb. 20.30 uur, Blues avond met Michael Mc- Clintock en Theo v. d. Graaff; 12 feb. 20.30 uur Residentie Strijkkwartet. DUigentia: 7 en 8 feb. 20.15 uur, Cabaret Marijke en Sieto Hoving "Jij en ik, u en wij allemaal"; 9 feb. 14.30 uur, pianoconcert door Claude Helffer; 11 feb., kijkconcert door Frans Vester, blazers en blaasmuziek; 11 feb.. 12.45 uur, "De Ketelshow". Haagse Jazz Club: 7 feb. 21.30 uur. Jazzcombo ol.v. Wim Kolstee; 8 feb. 22.00 uur, Kwartet Martin Haak. Concertgebouw: 8 feb. 20.30 uur, Residentie-Orkest o.l.v. Willem van Otterloo, m.m.v. Herman Krebbers (viool)9 feb. 20.30 uur, het Nederlands Kamerorkest o.l.v. Szymon Goldberg, mm.v. Lilli Kraus (piano)11 feb. 20.30 uur, "Een avond der piano's", met Janine Dacoeta, Daniël Wayenberg en Michel Block, mm.v. Gelders Orkest. Frank Kooman: 8 feb. 14.30 uur. poppenspel voor de Jeugd "Het Brandneteleiland"; 12 feb. 14.30 uur, poppenspel voor de Jeugd "De kleine giraffe". LEIDEN LAK-Theater: - 8 feb. 20.30 uur, "Trijntje Cornells" van Constanten Huygens; 12 feb. 20.15 uur, "Chili, metaal en hemel", 4e voorstelling in de serie "poëzie hardop"', gedichten van Pablo Neruda. Rijnlands Lyceum: 8 feb., 20.15 uur, optreden van Miel Cools en het trio Louis van Dijk. Stadsgehoorzaal: 7 feb. 20.15 uur, Promenade-concert Residentie orkest o.l.v. Willem van Otteloo, m.m.v. Herman Krebbers (viool)11 feb. 20.15 uur, revue "André van Duin's pretmachlne". Geroutineerde typistes vinden snel werk bij Luba voor hele en halve dagen. LEIDEN: NIEUWE RIJN 35, TELEFOON 071—40341 ALPHEN AAN DEN RIJN: WINKELCENTRUM DE AARHOF 67. TELEFOON 01730—94645 Hannover Omgeven door zorgvul dig geheim gehouden veiligheids maatregelen begint op dinsdag 18 j februari in het stadje Bückeburg (tussen Osnabruck en Hannover) voor de rechtbank van Osnabrück 1 het proces tegen de Amsterdamse typograaf Ronald Augustin (25). In een 131 bladzijden tellende dagvaar ding, waarvan 60 met bewijsmidde len, wordt Augustin beschuldigd van het lidmaatschap van de misdadige Baader-Meinhofgxoep, vervalsing van documenten, onbevoegd wapen bezit en poging tot moord. De Amsterdammer is op 24 Juli 1973 gearresteerd toen hij bij een routinecontrole in Bentheim in paniek raakte en een geladen pistool op een politieman richtte. Als de rechtbank de poging tot moord bewezen acht dreigt er voor hem een gevangenisstraf van ten hoogste levenslang en ten minste drie Jaar. Berichten van meer dan anderhalf Jaar lange eenzame opsluiting in DEN HAAG De meerderheid van het PSP-bestuur zal op het con gres in april het standpunt Innemen, dat eventuele deelname aan een re geerakkoord moet afhangen van de vraag of daarmee een linkse parle- j mentaare meerderheid kan wonden I gevormd. Daarom wordt deelname van de CPN noodzakelijk geacht. Aan enigerlei samenwerking van een deel van de linkerzijde met.een deel van de rechterzijde (WD, CDA en DS'70) zoals nu t geval is zal naar de mening van het PSP-bestuur niet mogen worden meegedaan. En een linkse Kamermeerderheid zou in geen geval het gevolg mogen zijn van gesleutel aan het kiesstelsel van de evenredige vertegenwoordiging. een geluidsdichte cel in Hannover, wat velen de indruk gaf dat hier sprake was van „isolatiefolter", hebben niet alleen in Nederland maar ook in de bondsrepubliek de publieke opinie van tijd tot tijd in beweging gebracht. Zeker was Augustin de eenzaamste van de rond 35 gevangen van de Baader- Meinhofgroep. Terwijl medeleden in Berlijn, Stuttgart, Zweibrudken en Hamburg gelegenheid hadden elkaar tijdens het luchten te zien of elkaar in de cel te ontmoeten, verbleef Augustin als enige Baader-Meinhof- gevangene in de gevangenis van Hannover. Volgens de woordvoerder van de rechtbank in Osnabrück, rechter Heinrich Boszmeyer heeft Augustin zelf trouwens zeer weinig onderno men om zijn lot te verzachten. Gisteren zei deze woordvoerder op een persconferentie dat de Neder lander steeds heeft geweigerd gebruik te maken van de hem geboden mogelijkheid in vrijetijds- groepen of bij het luchten met andere gevangenen in kontakt te komen. Aan de gisteren beëindigde honger staking van de Baader-Meinhof-ar- restanten heeft Augustin de volle 143 dagen deelgenomen, evenals aan de enkele dagen durende dorststa king. Anders dan zijn medestanders in andere gevangenlissen verzette hy zich overigens niet actief tegen de toediening door middel van de slang van voedsel en vloeistof. Boszmeyer deelde gisteren in Hannover mee, dat de gezondheidstoestand van Augustin bevredigend is en niets het (voorlopig twaalf dagen durende) proces in de weg hoeft te staan. Bezorgdheid voor de veiligheid heeft de president van de „gezworenen- rechtbank" in Osnabruck, Gerhard Haack, doen besluiten met zijn twee beroeps- en twee 1 ekenrechtere uit te wijken naar de strafgevangenis van Bückenburg (14.500 inwoners). Het proces vindt plaats in een pas voltooide weriohal, die volgens de veiligheidfunctionarissen uitstekend af te schennen is, veel beter dan de gevangenis van Osnabrück. Duitse zin voor perfectie verbood gisteren de in Hannover aanwezige politie-offlder Fleisohmann zelfs maar in grote trekken aan te geven hoe men zich voorstelt eventuele anarchistische geweldplegers op afstand te houden. Maar dat de voorzorgsmaatregelen niet gering zijn. staat wel vast: de toeschouwers (op de publieke tribune is plaats voor vijftig man) zal het zelfs niet zijn toegestaan ballpoints mee naar binnen te nemen... Ook het tot circa 40 beperkte aantal Journalisten zal aan scherpe contro le onderworpen zijn. De speciale toegangskaarten zijn alleen geldig samen met een perskaart en een persoonlijk identiteitsbewijs. Alle fotografische- en geluidsapparatuur wordt onverbiddelijk als contraban de beschouwd. Net als bij het Meinhof-Mahleiproces in Westber- lijn vorig jaar, zullen allen die de zaal betreden stellig met elektrische Geroutineerde secretaresses vinden bij i-uba snel werk voor hele en halve dagen. Bel even of kom langs. LEIDEN: NIEUWE RIJN 35, TELEFOON 071—40341 ALPHEN AAN DEN RIJN: WINKELCENTRUM DE AARHOF 67, TELEFOON 01720—94645 sondes op wapenbezit worden afgetast. Als het proces tegen Augustin zonder haperingen verloopt kan op 13 maart het vonnis worden uitgesproken. Het riet er echter niet naar uit dat het proces van de eenzame Amsterdammer dan zal zijn voltooid. Bovendien hebben vroegere Baader-Melnhoffprocessen duidelijk gemaakt hoe zeer de sympathiserende advocaten in staat zijn door allerlei Juridische spitsvon digheden de procesgang te vertra gen. Augustin staan drie verdedigers van zijn eigen keuze ter beschikking: de uit marxistische advocatencollectie- ven stammende Klaus Croissant (Stuttgart, hij was de man die er voor zorgde dat Jean-Paul Sartre in Stuttgart Andreas Baader kon bezoeken), Siegfried Haag uit Heidelberg en Kurt Gronewold uit Hamburg. Om te voorkomen dat het proces door ingrepen van deze verdedigers wordt vertraagd, heeft rechtbank-president Haag de ver dachten nog twee advocaten toege wezen: Rainer Koncke (van het Hamburgse bureau Gronewold) en Heinz Blaser uit Osnabruck. Gronewold heeft ons gisteren al verteld dat de andere advocaten met Blaser geen genoegen zullen nemen omdat hij noch het vertrouwen van zijn collega's noch dat van Augustin geniet. „Natuurlijk zullen zij al de eerste dag de rechtbank verzoeken om Blaser als verdediger van de lijst af te voeren." En nog een tweede vertraging stelde hij voor de eerste dag van het proces in het vooruitzicht: „Wij zullen er op aandringen dat Augustin in plaats van Blaser de Nederlandse advocaat Bakker-Schut uit Utrecht krijgt toegewezen." Of het marxistische advocatenkwar- tet voortdurend de taktiek van de vertraging zal toepassen is overigens zeer de vraag. Op 21 mei begint in Stuttgart het monsterproces tegen de harde kern van de Baader-Mein- hofgroep een zaak waarvoor voorlopig een -vol Jaar is uitgetrok ken. Het zijn grotendeels dezelfde advocaten als in Buckeburg, die daar zullen aantreden. Het kan van belang zijn de zaak van de eenling Augustin dan achter de rug te hebben. EWOUT JANSE Pro-Hogerhuis Het Britse La gerhuis (Tweede Kamer) heeft gis teren een voorstel van de Labour-af- gevaardigde John Lee, het Hogerhuis (Eerste Kamer) af te schaffen ver worpen met 168 tegen 150 stemmen. Lee wilde verder afschaffing van, al le erfelijke adellijke titels, met uit zondering van die van de koninklij ke famtlto.

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 7