Na lang loven en bieden 25 pet. groen in Warmonds Noord-Oost Black Straight Falanx Music in Hot House agenda Publieke tribune mag meepraten Saluut-dag STAD EN RAND DONDERDAG 6 FEBRUARI 1975 WARMOND De Warmondse raad heeft gisteravond een heuse marathon-zitting gehouden, die alle aspecten die een raadsvergadering kan hebben, in zich had. Zo werd voor de eerste maal de publieke tribune gehoord. En ook liep er een stemming vast die toch niet geheel gelukkig was. Liesbeth Dalhuysen vroeg de raad gezamenlijk een brief te sturen naar Amnesty International om zo ook te protesteren tegen het vasthouden van een gewetensgevangene in Chili. Tulp zag de sterkte van Amnesty alleen op particulier vlak en ook Pauli was er niet voor. Het voorstel van de P.W. om ad hesie te betuigen aan de aktiegroep tegen geluidshinder van Schiphol kreeg ook niet veel bijval. De WD wilde dit nog even uitstellen maar het CDA veegde het van tafel met de motivering dat de geluidshinder toch wel mee viel. Liesbeth Dalhy- sen zei hierop dat de raad niet al leen aan Warmond moesten denken maar ook aan andere aangrenzende gemeenten waar het veel erger was. De raad bleef echter bij het stand punt en Heemskerk sloot dit onder werp met de opmerking dat Tulp eigenlijk meer hinder had aan het progressieve geluid dan aan de ge luidshinder van Schiphol. Jan Timmerman wees het college er op dat men echt rekening moet gaan houden met woningen voor minder validen. Dit werd toe gezegd door de voorzitter. Jammer echter dat na de toezegging de opmerking viel over het eventueel beschikbare geld hiervoor. Mevrouw Verbeek wees op de bouw van percelen in de Merenwijk op Warmonds grondgebied. Zij stelde dat dit vooral laagbouw moet zijn, zoals de plannen waren. Wie zag botsing tussen fiets en brommer? LEIDEN Een 49-Jarige inwoon ster van Leiden raakte aan haar been gewond, toen zij gisteravond omstreeks zeven uur op de hoek van met haar fiets in botsing de Sophiastraat en de Maresingel kwam met een bromfietser. Het let sel bleek zo ernstig dat de vrouw door de EHD naar het ziekenhuis moest worden overgebracht. De bromfietser, die komende uit de Marnixstraat via de Maresingel de Sophiastraat in sloeg, is na het on geval doorgereden. Getuigen van de ze aanrijding wordt daarom verzocht zich bij de afdeling verkeer van het politiebureau aan de Zonneveld straat te melden. Gesjouw met Daarna ging men zonder slag of stoot over tot het voteren van kre dieten voor het onderwijs. Met het voorstel tot het in voor bereiding brengen van een herzie ning van het plan Noord Oost in verband met de eventuele nieuwe vestiging van Drukkerij Van Elburg had de raad geen moeilijkheden. Noord-Oost Waar wel uitvoerig over werd ge sproken was het voorstel tot de vast stelling van het herziene bestem mingsplan Noord Oost. Dit plan, gemaakt door Stad en Land, hield o.a- in dat vele camping houders volop bebossing aan moes ten gaan brengen op hun terreinen, waardoor zij minder caravans zou den kunnen plaatsen. Ook werd door dit plan een streep gehaald door de ideeën dde de campinghouders er zelf over hadden gehad. Dat men niet zo gelukkig was met dit plan bleek wel uit het aantal bezwaar schriften 18 stuks. Van deze achttien werden er 3 door B en W gegrond verklaard en de rest niet ontvankelijk of onge grond. De exploitanten van de cam pings waren niet tevreden over de hoeveelheid bebossing die aange bracht moet gaan worden. Tien me ter breed over delen van het terrein, dit alles om het gehele campingbe stand landschappelijk in te passen. De drie fracties waren het er over eens dat het geheel te extreem was en wilde graag wat wijzigingen. B en W schorsten de vergadering dan ook voor tien minuten en kwam daarna met een voorstel dat inhield dat men 15 minder bos kon plaatsen en dat men de plaatsen voor bebos sing zelf uit kon zoeken. Wel moest het geheel echter van een land schappelijke inpassing blijven. Dit vonden de fraoties toch niet geheel juist en kwamen zelf met voorstellen maar vooraf vroeg men de voorzitter wel om men de mening van de cam pinghouders dan eerst mocht weten over het voorstel van B en W. Jan Timmerman wees de voorzitter op het college program waarin duide lijk staat dat dit mogelijk zou moe ten zijn. Het voorstel van PW was een vermindering van bebossing met 50%. Dit leek de voorzitter te veel en zei er bij dat wanneer de raad mocht besluiten dit plan goed te keu ren hij het plan terug zou nemen en er de verantwoording niet voor zou willen dragen. Tulp noemde het PW ^voorstel vrij conservatief. En doelde op ae mening van PW die. toch altijd duidelijk voor bomenstand zijn. Deze keet echter was PW de overtuiging toegedaan dat de exploi tatie duidelijk voorrang moest heb ben. De WD kwam met* het voor stel niet 50 maar 30 pet. te ver- Burgemeester De Vreeze compromis op 25% minderen. Tenslotte zei de De Win ter dat wanneer men meer dan 250 hectare structureel beplantingsgroen moest aanbrengen er dan van het campartiments groen 30 pet moest worden afgehaald. Intussen hadden B en W het voorstel gedaan om 25 pet. minder bebossing aan te bren gen. Na twaalf uur ging men eindelijk over tot stemming. Vervelend in de ze kwestie was dat wethouder Van Der Zalm de vergadering eerder moest verlaten, en er zo een gelijk aantal voor en tegen stemmen zou kunnen ontstaan, 't PW voorstel werd met 3 voor en 7 tegen weg gestemd. Daarna kwam Het VVD voorstel dat Tergelegenheid van eeuwfeest Ontvangst in Gevers-Deutz kleuterschool OEGSTGEEST De Gevers-Deutz kleuterschool bestaat op 1 maart 100 jaar. Op 1 maart 1875 werd de ze school gesticht door wijlen Vrou we M.J. Gevers van Endegeest, ge boren Jonkvrouwe Deutz van Assen- delft als "bewaarschool". Het College van Regenten en het Bestuur houden een ontvangst in de school aan de Deutsstraat op 1 maart des middags om 3 uur. Van de zijde van oud-leerlingen (er lo pen nog heel wat A.O.W.-ers in Oegstgeest rond, die daar hun eerste schooljaren beleefden) bestaat er voor dit eeuwfeest grote belangstelling. VVD-er Paul voorstel ingetrokken 5 tegen 5 haalde. Ook het CDA voorstel haalde het niet. Over het voorstel van B en W werd niet ge steund omdat dit te veel afweek van deze drie voorstellen. VVD-er Pauli was bereid zijn voorstel na stemming In te trekken en het voor- Wethouder Van der Zalm vroeger weg stel van B en W in te brengen zo dat met 9 voor en één tegen toch het plan van B en W werd aange nomen. Dit hield in 25 pet. minder beplanting op het Structureel beplan- tings groen en 15 pet. op het cam partiments groen. Verkeers maatregelen 1102 toch eens bekeken WARMOND Tijdens die commissievergadering van Ver keerszaken kwam De Winter met nog wat alternatieven voor de verkeersregeling die op het ogen blik draait in Warmond. Nog maals wees De Winter op 't feit dat toch verschillende mensen de dupe worden en grote afstan den moeten afleggen om bijvoor beeld bij hun woonhuis of win kel te moeten komen. De Vreeze voorzitter van de commissie wees er op dat bijna alles al was uit geprobeerd maar dat de regeling zoals die er nu is de enige, naar tevredenheid, is die het minst nadelen heeft. Toch zal men de plannen van De Winter nog e- ven bekijken, "misschien hebben we toch iets niet goed uitgeplo zen". aldus de voorzitter. Tegelijk wees De Vreeze er nog op dat er verschillende be richten waren over de enorme snelheden van de bussen, die door de Dorpstraat gaan. Er is een brief gestuurd naar de NZH en deze heeft de chauD feurs gevraagd met een bijzon dere lage snelheid Warmonds Dorpsstraat door te gaan. Het is dus nu aan deze ohauffers. Echter niet alleen NZH bussen hebben een veel te grote snel heid maar ook de automobilis ten. Verschillende malen reeds kon men zien dat er mensen met een vaart van 60 tot 70 km. door het dorp rijden terwijl de snelheid maar 30 km. mag zijn. brandkast LEIDEN In het Vakopleidings centrum voor volwassenen aan de Rooseveltstraat zijn in de nacht van dinsdag op woensdag nog al wat vernielingen aangericht. Ongewens te bezoekers zijn door op het dak te klimmen via een openstaand toi letraampje het gebouw binnengeko men. In de directiekamer werden alle laden en kasten doorzocht en de telefoon met geweld van de muur getrokken. De indringers zagen bo vendien kans om een brandkast van de administratiekamer naar de con structiewerkplaats van het bedrijf te slepen. Met materiaal uit deze werkplaats werd een gat in de brandkast geboord. De in deze brandkast geborgen automaat muntjes werden over de vloer ver spreid en een geldbedrag van bijna «tweehonderd gulden weggenomen. Van de toegangsdeur van de werk plaats bleek het slot te zijn gefor ceerd. Het is nog niet bekend hoe groot de totale schade is. Kort geding WARMOND Bij de 12 ver kochte premiekoopwoningen van de Eigen Woning bezit was ook P. Stol één van de kopers. Stol is inmiddels door de gemeente van de lijst van woning zoekenden afgevoerd met als reden dat hij of zijn vrouw elders over 'n woonruimte zou beschikken. Tijdens de raadsvergadering van gister avond deelde de voorzitter mee dat Stol zich niet bij deze beslis sing heeft neergelegd en een kort geding aangespannen heeft tegen de gemeente en de Stichting Eigen Woningbezit. Deze zaak zal op 12 februari voor de arrondissements rechtbank dienen in 's Gravenhage. LEIDEN Het gedeelte van de Oude Singel tussen de Nieuwe Beestenmarkt en Nieuwe Mare is vanaf vandaag afgesloten voor het doorgaande verkeer. De Dienst Ge meentewerken is ter plaatse be gonnen met her best ratingswerk zaamheden. De Oude Singel zal wel zoveel mogelijk bereikbaar worden gehouden voor het bestemmingsver- Wie "Wie zijn christenen?" Dat is het onderwerp dat morgenavond op het programma staat tijdens een bij eenkomst van de Vergadering van Gelovigen. Langebrug 63. Sprekert is D. Jan de Bruyn uit Wasse- de liederen ten gehore brengen: "Hit the big time", "Nightrake", "Let your hair hang down" en "Teeny- bopperband". Gaat dat dus zien- Maar.... ook Status Quo komt. Sa men dus met Catapult. Wees wel kom in hun midden. Duif Redactie Paul Wolfswinkel dag wat te doen. Mensen die den ken een bijdrage te kunnen leveren moeten even bellen met Frans Hun- pelepup (z'n achternaam weet ik ook niet), telefoon 23341 (tweedrie- dirieviereenOp dat zelfde num mer kunt u ook Anton Zusenzo be reiken die met spoed een pia no zoekt. Donderdag Breestraat 19. sociëteit voor gehan dicapten, 2—6 uur nam. TJalkowskilaan 39. Voorschoten, ge- spreksavond Bahal Gemeenschap 8 Van der Valk Boumanweg 236 Lei derdorp. Bijbelstudie en Gespreks- krlng Baptistengemeente. 8 uur nam. Nieuwe Rijn 20a. Leldse Werkgroep Homofilie/COC. 8 10.30 uur nam. Molenlaan 32, Voorschoten, begin cursus sureallsme 8 uur nam. Stadhuis. Com ruimtelijke ordening en openbare werken 8 uur nam Vrijdag Grote Burcht. Burgsteeg. optreden van Catapult, m.m.v. de drlve-in show Status Quo, 8 uur nam. Jeugdsoos Time Out. 7.4511.30 Hooglandse Kerkgracht 28 open soos Cs avond*5 4 Praethuys. Politiek Café 6 Ten Kates traat speel tul ngebouw) bejaarden sociëteit Humanitaa (230 Willem de^ZwiJgerlaan Koningskerk, Langebrug 63. ..Wie zijn schUnchrls- KATWIJK Vannacht is er bU rederij Kennemerland een inbraak gepleegd. De daders kwamen binnen door een raam open te wrikken. Ver mist worden een dictafoon en twee elektrische telmachines. De totale waarde bedraagt f 3000. Jan Druvn 8 u oittusgenuorzaal, Breestraat concert Residentieorkest 8.16 uur. De Grote Burcht. Burgsteeg Disco avond met status Quo en Catapult, Zaterdag Vest«6traat 40. Microtheater Imperium, première van het stuk ..Sleutelen", een collage naar werk van Jan Wolkers, 8.30 uur nam. vanaM)lauCLSe ^rkgracllt 40 dansen De Burcht, grote zaal. Antiekmarkt 9.30 5 uur nam. Morsweg 114. Leldse Jeugdschaak- 8003 schaak lessen voor beginners en gevOTderden^vim plm. 10—18 Jaar. 3.30 Breestraat 19] Twentwel sociëteit voor kamerbewoners vanaf 9.00 uur Geversstraat 65m Oegstgeest soos kajnertïevroncrs en alleenstaanden 8 Stationsplein 3. start van Molentocht Leiden 10.0014.00 uur. Cultureel Centrum. Voorschoten, uitvoering Harmonie St. Laurentius. Rijnslands Lyceum, Oegstgeest Miel "VvUe on TrHrt T ^..1-T-./?,- Rijksmuseum voor Volkenkunde. Steenstraat 1. kinderfilm „Tarzan i Apotheken LEIDEN De avond-nacht- en zondagdlenst van de apotheken ln de regio Lelden wordt waargenomen door Apotheek Lelden Zuid West. Lelden en Apotheek Bekker Uitweg 4 Oegstgeest. Tevens op zaterdag tot 13.00 uur Apo theek Voorschoten. Leids Volkshuis Informatie en inschrijving voor kin derclubs Lelds Volkshuls. elke woens dagmiddag - - T wentwel Sociëteit Twentwel. Breestraat 19, openingstilden: elke dag behalve op ma. do va 21.00 uur Toegans voor mensen va 20 laar Dierenhulpdienst. Dag en nacht bereikbaar tel 34687 Dierneambulance Tel 07134616 Gemeenschap Zuidwest Hulpverienlngs. en informatiedienst gemeenschap Zuidwest tel «4116. 33921 en 61944 lOS-dienst Maatschappelijk werk Bureau Maatschappelilk Werk. Oude RUn 44c. spreekuur dag. van 2 3 uur nam., ma en dl. van 7—8 uur aam., telefoon (071—) 20931 Gezinsverzorging Stichting Gezinsverzorging Lelden. Aanvragen hulp beiaarden en langdu rig zieken en gezinsverzorging. Mare 46. tel. 49441 (ma t/m vrll 9—10 uur voorml Architecten Architecten-informatie centrum Rijnland. Op werkdagen tel. bereik baar onder 26386 Zitting op wo avond van 7.80—0.80 uur op het adres Mid delweg (bil Hooglandse kerk i Buro Burgerraadsman. Koom brug steeg 7 (hoek Breestraat/Koornbrug- steeg), tel. 071-43171. Spreekuren: ma. van 11.30-14.00 uur. do. van 19.00-21.00 uur. Sociale raadsvrouw Spreekuren Sociale Raadsvrouwe: Bin- Feest De feestcommissie van de ijsvereni- gtog "Rijndijk-Hoge Mors" nodigt ons uit om de jaarlijkse feestavond bij te wonen. Gezien het huidige weerbeeld zou dat best gezellig kun nen worden, lijkt me. Om acht uur in café "De Gouden Leeuw" in Voor schoten, op vrijdag 14 februari. Me dewerking verleent het Keytown Combo en het hoogtepunt is het zo geheten prijzenfestival. Er rijdt een borrelbus (gratis) ech ter alleen voor mensen die zich heb ben opgegeven bij de VW, of op Ho ge Morsweg 115, of aan de Rijndijk In de buurt van de Morsstraat is maandagmiddag een duif aangetrof fen met aan zijn poten een stuk touw, twee ijzeren klemmen entwee blokjes hout. Zomaar, voor de lol eraan vastgebonden. Derenvriend Van Krieken kwam me dat even la ten zien. Samen werden we eensge zind en kwamen tot de conclusie dat degene die dit kan doen ook erger dingen weet te verzinnen. Weerzinwekkend. Erger nog. Prijs Bestuur Het Nederlands comité voor kin derpostzegels heeft ter gelegenheid van het 50-Jarig bestaan vorig Jaar een tekenwedstrijd uitgeschreven voor alle kinderen, die maar wilden. Gisteren heeft Pierre Jansen de prijzen uitgereikt aan de hoofd- prijswiimaaïs. In de groep B (8 en 9 Jaar) kwam Frits Israël 'uit Voor schoten uit de bus. Een waardebon voor teken- en schildermateriaal ter waarde van 25 gulden viel hem ten deel. Mooi zo. Populair De Baha'fs van Leiden nodigen uuit om te komen luisteren naar en pra ten over en met meneer Kosten, die het gaat hebben over de Baha'i be stuurstafel. Op 11 februari in de De Mey van Streefkerkstraat 48. Kwart over acht- Van Arie Seance Zaterdagmiddag groot feest, men sen. Sporhuis Bergers bestaat 25 jaar en directeur Sportvriend Wout, ook wel Kanonslag Wout, laat dit zilveren feit niet onopgemerkt passe ren. De in de Leidse sportwereld graag geziene Bergers recipieert za terdagmiddag van 5 tot 7 uur ln Nieuw Minerva. Het zal druk wor- den. ASC sluit er zaterdagmiddag'zijn X\,GiZ@rtj 0 kantine voor. Kan Je nagaan hoe populair Wout is.... Op maandag 10 februari zal me ineer G. Pompe uit Den Haag om acht uur namiddag aanwezig zijn bij een psychometrische séance in het gebouw aan de Steenschuur 6. Iedereen mag komen. Hoera- Catapult Morgen komt Catapult in Leiden optreden. En dat is ze geraden ook. In De Burcht van 8 tot 11 uur. De groep zal tijdens de show de volgen- MuzieberichtenKeizer tje, Kaiserstraat 4 treden van tijd tot tijd mensen op die muziek kunnen maken en daarmee nog succes hebben ook. Voor vier gul den (incluis vier consumpties) kan men vanaf tien uur 's avonds naar binnen. Voorlopig is er iedere dins- Het volgende bericht werd ons toegestopt door wethouder Arie Verboom, die alles weet van reno vatie. Deze week ging een mevrouw uit de Borneostraat in de keuken van de wisselwoning waar ze (tijde lijk dus) woont heur haar wassen, zette de geizer op volle kracht «topte haar hoofd onder de kraan, keek na enige tijd en... ontdekte dat de vier kanaries, die in een kool in de keuken huisden, het leven hadden gelaten. Ze snelde de huis kamer in, om haar echtgenoot te waarschuwen en.werd zelf ook niet goed. De geizer had zoveel zuurstof in de slecht geventileerde keuken ver bruikt, dat er niet genoeg te ade men meer viel. Met de vrouw is al les weer in orde, "maar zet dit maar eens in de krant, dat is een goede waarschuwing", zei wethou der Verboom. De groep Black Straight Falanx Music zal vrijdagavond een spe ciaal concert verzorgen op Jazz- der Hot House, Rapenburg 24, Lei den. Black Straight Falanx Music is een groep die kort geleden is op gericht en louter uit Surinaamse musici bestaat en gezien de bezet ting, een vooral door ritme geïnspi reerde groep. Op fluit vinden we niemand minder dan Ronald Snijders. Ro nald Snijders stamt uit een zeer muzikale familie en hij bespeelt zeer veel blaasinstrumenten maar z'n speciale voorliefde voor de fluit werd hem bijgebracht door z'n va der. die eveneens een adept van de fluit is. In 1970 kwam hij naar Delft voor een studie aan de TH en hoewel hij daardoor slechts beperkt tijd aan z'n hobby kon besteden, steeg zijn ster zeer snel. getuigen hiëvan o.m de furore die hij maakte met Suite 4. de groep waar mee hij in 1973 Loosdrecht won, zelf werd hem in 1974 de persprijs vor de beste solist op het Jazz-fes- tival te Laren toegekend. Hij bezit een zeer puur gevoel voor blues en Burgerlijke Stand van Leiden LEIDEN Geboren: Diana. dr. nenstad. Gerecht 10. 1 i. 6-6 uur nam. dl. 10.80-11.80 Mors kwartier. i. Koornbrugsteeg kent de mogelijkheden van zijn in strument en werkt met een klassie ke, zeer sterke timing. Verder bestaat de groep uit Wim 6 tads wijk, Herenstraat 45. vr. 10.30- Essed. een technisch zeer begaafd 113A Mur vm- bassist, die vooral veel buitenlan- Burgerraadsman ders begeleidt, Steve Boston, o.a. be kend als perkussionist bij het Kwin tet Eddy Engels, Groentjie en Al berto de Hond, allen perkussie. De laatste twee zijn o.m. bekend van de groep Ritmo Natural van Hans Infosentrum Dulfer. Begin van dit optreden is 22.00 uur. Volgende week 14 februari een optreden van de Amerikaanse zan ger Peter Grimton, begeleid door trio Joop Hendriks. De week daar- chick 32. ÖeRstveest tef 071-^-53652 op de 21e het Leo van Oostrom Kwintet. Infocentrum Breestraat 66. Leiden. Donderdag 8.3010.30 uur nam. en zaterdag 24 uur nam Moeders voor moeders Mevr. Zr. E. JansenNiemeyer. Hof- den Oever; Feruzan. Tongeren, Overleden: M. M. van den Berg. 4 J.. d; C. J Klok. 67 J., m.; J. Snijders. 69 j.. m.; C. Blok. 64 j.. m.; M. van Davelaar. 77 J. géh. gew. met F. L. IcLenburg. LEIDEN De activiteiten van de Leidse VVV stonden gisteren centraal tijdens de eerst Saluut- dag van Holliday Inn. Tijdens deze regelmatig terugkerende Saluut-dag wil het motel bedrijven uit Leiden en omgeving eens onder de aandacht van de gasten en be zoekers brengen. Dit gebeurt door middel van een stand-in de hal en door een aangepast menuutje. Zo kregen de bezoekers van het restau rant gisteren een Varkenshaasje VVV voorgeschoteld en een dessert Key-city special. Op de tafel in de menu-standaard een korte infor matie over Leiden. Het ligt in de bedoeling dat ook Feyenoord een dagje naar het mo tel komt om de wereld-cup van dichtbij te laten bewonderen. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Leidsch Dagblad B.V Witte Singel I Leiden. Postbus 54 - Giro 67055. Telefoon directie en admim- itratie 071-25041. Telefoon redactie 071-21507 Hoofdredacteur Ban Muloer Kwartaalabonnement I 34.36 Per Post .1 36.75 Jaarabonnement f 126.10 Jaarabonnement per post f 135 70 Losse nummers f 0.60 Abonnementsgelden bi) vooruit betaling te voldoen Bij automa tische overschri) vingen geen ad ministratie- en incassokosten Nabezorgmg 18.00—20.00 u Zaterdag van 1800—1800 uur Telefoon 071-30500. Indien ln gesprek 07l-34o39.

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 2