Niet iedereen is tevreden bij het nieuwe Haarlem Dick Passchier: „Hij eruit of ik eruit" BLOKKEER WEINIG KANS IN SOFIA g^i»lUü Vrij spel Leidse atletiekclubs gaan een clubhuis in Leidse Hout bouwen Koersen Hilversum Peter Feteris: „Bij dat zooitje wil WOENSDAG 5 FEBRUARI 1975 PAGINA 9 DORDRECHT Binnen het bestuur van de eerste divisieclub PC Dordrecht is een kleine crisis ontstaan. Secretaris Gerard Brou wer is door het bestuur aan de kant gezet, omdat voorzitter Dick Passchier had gesteld: Hij eruit of ik eruit'. Bij de daaropvolgende stemming werd Brouwer uit zijn functie gezet. Voorts traden de bestuursleden Carel Joaren en Kees Jaegers af, omdat zij het niet eens waren met de gang van zaken. Dit alles vond plaats tij dens een buitengewone algemene vergadering. Joop Brand heeft het AZ-be- stuur meegedeeld dat hij een 'zeer aantrekkelijke aanbieding heeft gekregen.' Het schijnt dat Ander- leoht de trainer, die overigens contractueel nog drie jaar aan AZ'67 vast zit, wil strikken. RWDM, de Brusselse concur rent van Anderlecht, heeft ook grote plannen. De aanstaande kampioen van België wil Ernst Happel van Club Brugge los weken. Bovendien heeft RWDM interesse voor Bert van Marwijk van de Go Ahead Eagles. FC Vlaardingen heeft officieel zijn goedkeuring gehecht aan de transfer van Aat Reygersberg naar Excelsior. De 29-jarige spits <jaat een verbintenis van vijf maanden met de Rotterdamse club aan. Vanavond traint Rey- gersberg al onder Ben Peetere. Het Spaanse voetbalteam, dat vanavond in Valencia tegen Schotland speelt, telt één debu tant. Het is de 19-jarige linker vleugel-verdediger van Real Ma drid; José Camaoho. Dit nieuwe talent van de koploper in de Spaanse voetbalcompetitie - Real heeft een voorsprong van zes punten op Real Zaragoza - trok in het duel Real Madrid-CF Bar celona de aandacht van bonds coach Ladislao Kubala, die hem onmiddellijk aan zijn selectie toevoegde. Spanje-Schotland is een wedstrijd in de voorronden van het toernooi om het Euro pees kampioenschap voor landen ploegen. In Glasgow zegevierden de Spanjaarden met 2-1. Oud-wereldkampioen baksen in het zwaargewicht George Fore man heeft tijdens een televisie- interview in de Verenigde Staten laten doorschemeren dat hij de huidige wereldkampioen Muham- med Ala verdenkt van het ge bruik van dope voor het titel gevecht in Kinsjasa. Ali reageer de op deze beschuldiging tamelijk gelaten. In Los Angeles zei hy als Foreman meent dat ik dope neb gebruikt dan had hij daar eerder mee moeten aankomen'. Gelijktijdig uitte in Mexico Stad or. Ramon Velasquez, president van de World Boxing Council (WBC), ernstige bedenkingen te gen het titelgevecht op 24 maart in Cleveland tussen Ali en de blanke Amerikaan Chuck Wep- ner. Velasquez vreest zelfs een tragedie voor Wepner, die een veel te zwakke tegenstander voor Ali zou zijn. In het Bislet-stadion in Oslo wordt alles in het werk gesteld om de baan in een zo goed mogelijke conditie te krijgen voor de wereldkampioenschappen schaatsen die daar het komende weekeinde worden gehouden. Aangezien het in Oslo slechts licht vriest is het ijs pas enkele centimeters dik. Toch hopen de ysmakers de baan aan de vereiste 11 cm-dikte te helpen. LEIDEN Al geruime tijd leven er binnen de Leidse atletiek' gemeenschap plannen en verlan gens om de huidige, ontoereiken de accommodatie in de Leidse Hout te vervangen. De geringe afmetingen van de thans aanwe zige kantine en de slechte staat waarin het al sinds vele Jaren met 'noodaccommodatie' aange duide gebouw verkeert, maken het de atletiekclubs al jaren on mogelijk club-activiteiten zoals feesten en vergaderingen in de Leidse Hout te doen plaatsvin den. Om hier daadwerkelijk veran dering in te brengen hebben de gezamenlijke Leidse atletiekclubs (De Bataven, AV Holland en AV Leiden) onlangs besloten te ko men tot de oprichting van een stichting voor de bouw en exploi tatie van een nieuw clubgebouw bij de sintelbaan ln de Leidse Hout. De drie clubs zullen op gelijk waardige basis in deze stichting deelnemen. In het te formeren stichtingsbestuur zullen van elke vereniging twee bestuursleden zit ting nemen, onder wie de voor zitters, terwijl ook de clubs in gelijke verhouding in het vermo gen van de stichting zullen bij dragen. De exploitatie van het ge bouw zal jaarlijks per toerbeurt door één van de verenigingen wor den verzorgd. Het ligt in de bedoeling dat in de nieuwe accommodatie naast een ruime kantine ook een wed strijd-secretariaat, een vergader gelegenheid en een ruimte voor het verrichten van krachttrai ning worden gecreëerd. De clubs hopen en verwachten dat het nieuwe gebouw nog dit Jaar ge realiseerd zal kunnen worden. De huidige accommodatie, be staande uit vier kleedkamers en een kantine, zal door de Sport stichting worden gerenoveerd, waarbij van de kantine nog twee kleedkamers zullen worden ge maakt. Rabenhaupt-prijs (eerste atfdieliïMg) (aMitostamt) 2000 m. 1. Langlopar (P. Zandt) 2.486. 1.243: 2. L'Amoureux Kid; 3. LovteJltje. Toto winn: 510, pL 1.70, 2.00, 4,40. kopp. 8 40, trio 257.20. Rolls Royoe-prijs (eerste afdeling) 2000 m.: 1. Nathalie Prise (J. de Leeuw) 266.7, 1.28.4; 2. Madame D., 3. Mister B. Toto winn: 260, pl. 1.40, 1,70, 1.70, kopp. 4 80. Renitinus-prijs (autostart) 2000 m.: 1. Mack Axviille (T. Kooyman) 2.46.7, 123.4, 2. Lady Baker, 3. Leny Spe cial. Toto winn.: 18,00, pl. 5.70, 2.90, 1120, kopp. 118.40, trio 9580,20. RabenthaufJt-prijs (tweede afdeling) (autostart) 2000 m.: 1. Luit v. Toog- wjjk (A. de Wrede) 2600 1256, 2. Musketier, 3. Milly B. Toto winn: 3 30, pl. 1.60, 160, 4,10, kopp. 4.40. Roelina-prijs (autostart) 2000 m.: 1. Mynly Terraóse (M. van Leeuwen) 2.432, 121.6, 2. Larens Trots, 3. Lo- wina K. Toto wton.: 2.10, pl. 1.70, 2,10, 2,30, kopp. 6.50, trio 5120. Radio S-prijs 2000 m 1. Hit Parade (mej. M. Verhoeve) 2A3.5, 120.7; 2. Jacco Buitenzorg, 3. Iduna J. Toto winn.: 7j50, pl. 1.30, 1.10, 1,30, kopp. 780. Remulus-prys (autostart) 2000 m.: 1. Kanidy Buitenzorg (G. Gommans) 2.42.8, 121.4; 2. Luciano, 3. Jade. To to Winn. 4.10, pl. 1.50, 1,40, 220, kopp. 5.60, trib 17520. Amateurwinitericampioenschap IV (autostart) 2440 m.: 1. Jan Hollan- dia (W. Goedhart) 325.9, 124.4; 2. Gregor M., 3. Gert Jan. Toto winn. 4.40, pl. 160, 2,30, 2,70, kopp. 21.80. Robert E Lee-prijs 2460 m.: 1. Ja- rivs (G. Ligthart) 328.1, 1246. 2. Loko Buitenzorg, 3 Kora Princess. Toto winn.: 320, pl. 120, 2.00, 360, kopp. 1020, trio 151.70. Rolls Royce-prijs (tweede afdeling) 2020 m.: 1. Mairko Buitenzorg (H. Pools) 3202, 129.6, 2. Linde Du Bols, 3. Mister N. Toto winn.: 520, pl. 2 40, 220, 360, kopp. 3560. Totaliaator-omzetf 394.038,—. Jeugdspelers van Randstad goed in de spelregels LEIDEN Randstad Sport is in eerste ronde van de spelregelcom petitie voor de Jeugd (georgani seerd door de COVS afdeling Lei den in samenwerking met het Leidsch/Alphens Dagblad) het best voor de dag gekomen. Twee a-Ju nioren, twee b-Junioren, twee c-Ju- nioren en twee pupillen van de Voorschotense voetbalvereniging kwamen in poule 5 tot een totaal van 548 punten. Op 3 maart en 17 maart volgen nog twee voorronden, waarna de competitie wordt beslo ten met de finale op 4 april in de kantine van Randstad Sport. Voor die eindstrijd plaatsen zich de vijf poulewinnaars. De uitslagen van de eerste ronde zijn: poule I (kantine Koudekerk) Altior 520 punten, Wou- brugge 464, Koudekerk 420, Alphen 404, Alphia 383, poule 2 (Wetering- se Boys), Kickers '69 473 punten, SVOW 396, Wetering se Boys 375, MMO 369, WOA 361, poule 3 (KRV)| Warmunda 492 punten, Spel. Lisse 480, Ter Leede 422, WSB 420, KRV 375, pouele 4 (VTL), DOCOS 539 punten, Meerburg 491, Lugdunum 456, Leiden 384, poule 5 (UVS). Randstad Sport 548 punten, UDO 536, UVS 397, ASC 394. RIJSWIJK Laat competitmleider Jan Huijbregts er maar rekening mee houden; dit seizoen degradeert er geen enkele club uit de eredivisie. Bij Haarlem klinken namelijk exact dezelfde geluiden als bij Wageningen en NAC: „Wij gaan er in elk geval niet uit". Optimistische Barry Hughes: „We redden het. Want die drie nieuwe spelers bij ons betekenen ook daadwerkelijk ver sterkingen. Jan Fransz doet 't in de verdediging als organisator uitstekend. Derksen is een ge weldige "power-player", een jongen met kracht in zijn lichaam. Hij heeft ook een zéér sterk linker been en zoiets vind je maar zelden bij de Nederlandse voetballer. Wat onze Joegoslaaf betreft, die Popadic is een jongen met koppie. Die gaat het werkelijk maken bij ons". Door Rob Vente Gisteravond, in het oefenduel dat de Kughes-pupillen in de bittere koude tegen gastheer RVC speelden, konden de 3 Haarlemse aanwinsten Overigens weinig overtuigen. Hughes: ^Maar dat viel te begrijpen. Nie mand bij ons had eigenlijk zin in Bat partijtje. Er was zelfs een anti- Stemming om te spélen. En dat Po padic er met houten benen bijliep, S'as ook niet zo verwonderlijk. Die |ongen heeft vanaf 9 december, toen ln Joegoslavië de winterstop begon, (til gelegen. Nu moet hij dus bij ons plotseling keihard trainen. Dat Inist zijn uitwerking niet. Hij was pu zo stijf als een plank. En ook Jan Fransz moet weer in zijn wed strijdritme komen". De 37-Jarige ausputzer Jan Fransz fceif: "Ach, ik had maandagavond mijn Stapavond. Je moet toch eens relaxen, niet? En om dan de avond erna in de kou tegen een amateur, club te spelen, tja dat wordt dan een opgave. Maar verder is alles jo fel met me, hoor. Aaanpassingsmoei lijkheden had ik niet. Logisch niet. Dit is mijn zevende club. In het aanpassen heb ik een berg ervaring". 6000 Gulden Barry Hughes: "Die drie nieuwe knapen kosten ons aan transfergeld op de kop af 6000 gulden. Wel, voor dat bedrag heb Je tegenwoordig niet eens meer een goede auto. Die Joegoslaaf is door onze sponsor, dé Nationale Nederlanden, gekocht. Jan Fransz kregen we voor niets en Derk sen kostte dus 6000 piek". Piet Hoeben, die gisteravond tegen het pittige RVC één helft meeslen- terde: "Of die nieuwe spelers ver sterkingen betekenen, kun Je natuur lijk pas over een week of vier, vijf zeggen. Of liever, eigenlijk pas aan het einde van het seizoen. Hebben we het dan gered, dan hebben we goed aangekocht. Gaan we de boot in. dan deden we het verkeerd". "Maar ln elk geval is de stem ming op het ogenblik onder de Jon gens uitstekend. Al staan we onder aan, de sfeer Is eigenlijk nog nooit zó goed geweest. Al zijn er natuur lijk een paar Jongens een tikje ge frustreerd. Ik bedoel de spelers, die er dèn weer instaan en dan weer uitvliegen. Maar Ja, dat krijg Je als er niet wordt gewonnen .Dan wordt er met het elftal gerommeld". "Maar welk elftal tenslotte hèt elf tal wordt, één ding is zeker: we de graderen niet. Dd&r durf ik met ie dereen 25 gulden op te zetten". Eén van de teleurgestelde Haarlem spelers is spits Cor Pot. Gisteravond moecht hij van Hughes weer eens negentig minuten in de top-élf mee- Groenewoud weg bij Groningen GRONINGEN Het bestuur van de eerste divisieclub PC Groningen heeft manager-coaoh Ron Groene woud officieel per brief laten weten dat de verbintenis na het huidige sei zoen niet zal worden voortgezet. De brief moet beschouwd worden als een formele bevestiging van de uit latingen die diverse bestuursleden de afgelopen maanden in het open baar hebben gedaan. Ook voor Groe newoud zelf was het dan ook geen geheim dat hij voor het volgende seizoen naar een andere werkgever zal moeten uitzien. Inmiddels heeft de Belgische eerste divisieclub KV Mechelen toegegeven dat het Groe newoud op het lijstje van kandidaat- trainers heeft staan. Mechelen heeft overigens ook interesse in Leo Can- Jels, die nu nog bij MW werkzaam is. ROTTERDAM Weer maakt Star- lift/Blokkeer zich op voor een inter nationale volleybalsbrijd. Na vorig Jaar de finale van het Europa Cup toernooi te hebben gehaald, lijkt het hasst onmogelijk voor de ploeg, die in Johnnie Groen en Jurriaan Kooien waardevolle spelers verloor, om nog eens zo hoog te reiken. Starlift/Blokkeer vertrekt morgen naar Sofia, waar de ploeg twee Jaar geleden ook al uitkwam in de hal ve finales. Toen echter ging het om het toernooi voor Europa Cup II, dat der bekerwinnaars. In dat toer nooi is nu Interlance/Zaan verte genwoordigd en ook de Zaanse ploeg is doorgedrongen tot de halve fina lepoules. Interlance speelt dit week einde in Rome en evenals Starlift heeft het team weinig kans om de finale te bereiken. Interlance heeft dan nog een Italiaans team erbij. Starlift moet het in Sofia opne men tegen drie Oosteuropese teams. Allereerst is daar CSKA Moskou, de Europese kampioen van vorig Jaar, Starlift ontmoette deze sterke Russische ploeg vorig Jaar pas in de finale in Parijs en speelde er toen een schitterende partij tegen. CSKA Moskou is nu de eerste tegen stander, vrijdag voor Starlift. Zater dag en zondag volgen de wedstrij den tegen Resofia (Polen) en het organiserende Slavia uit Sofia. Toch vertrekt Starlift niet gelaten naar Sofia. Coach Johan van der Haar: „De steer is uitstekend, men heeft er gewoon weer zin in". Dat bleek ook afgelopen week, toen Starlift tegen Licurgus voor de ge- kercompetitie uitstekend voor de dag kwam. Starlift, dat dit seizoen in de oompetitie terugviel tot een heel gewoon team, zou zich zelf wel weer eens kunnen oppeppen voor deze Eu ropawedstrijden. Johan van der Haar: "ik merk aan mijn spelers dat er weer wat begint te branden. En dat zal leuk zijn voor de Nederland se competitie, want volgende week krijgen we Gagganau". Barry Hughes: leeftijd zegt me niets. Om de prestatie gaat het doen. Maar tijdens de wedstrijd in formeerde hij langs de zijlijn bij de verslaggever van deze krant "of Ex celsior hem nog wilde hebben?" Na het duel telefoneerde Cor Pot met Excelsior-secretaris Ad Libregts. Pot: "Bij Haarlem zie ik het niet meer zitten. Ik kan er op uitleenbasis weg. Ik hooop maar dat me lukt nog een andere club te krijgen". Een andere bitter teleurgestelde: ex- Feyenoorder Peter Feteris. "Voor de wedstrijd zegt Hughes: we wisselen veel, iedereen komt vanavond aan de bak. Maar dan houdt hij zijn woord weer niet; liet hij mij mooi zitten. Maar hij kè,n me wat. Ik ga in elk geval weg. Bij dat zooitje wil ik niet blijven. En als ze teveel voor me vragen, zoek ik een aan trekkelijke amateurclub, als Je be grijpt wat ik bedoel". Elftalleider Goeen: "Ik kan me heel goed vooretellen dot Feteris vanavond teleurgesteld is. Hughes had inderdaad beloofd dat iedereen zou spelen. Maar, Ja, die man praat vaak teveel". Ik ook Barry Hughes: "Zijn er teleur gestelde spelers? Nou, ik ben óók teleurgesteld. Omdat we nu onder aan staan. En omdat we op de oude weg niet voor konden gaan, is er veel veranderd, zijn er nieuwe spe lers bijgeikomen. Want Je kimt niet blijven zeggen "eens zal het wel goed gaan". Als dat "eens" te lang uitblijft, moet Je ingrijpen. En waarom Jongens als Pat en Feteris nu doorgaans niet in de basisop stelling staan, is heel logisch. Om dat ze in de voorgaande wedstrij den niet genoeg toonden dat ze kwaliteiten hebben. Dat is het, he. Heel normaal". En daarna: "Ik zeg altijd maar: Je bent zo goed als je laatste wed strijd. Onze laatste wedstrijd won nen we met 42 van Roda JC. Dus zijn we nu goed. Dat partijtje van nu tegen RVC tel ik overigens niet Het tegenvallende Haarlem won dat partijtje wél. Met 1—0. Vijf mi nuten voor tijd ging de dappere hoofdklasser RVC, dat geen mo ment de mindere was geweest, door de knieën. Toen kopte Jerzy Sadek een voorzet van Boszhart achter invaller-doelman Van Vugt. Een tevreden RiJswijkse trainer Berry Janse na afloop: "We heb ben het goed gedaan. En daarna grinnikend: "Jan Fransz is volgens mij ouder dan onze hele voorhoede". Tot slot nog eenmaal Barry ^Hug- hes: "Leeftijd zegt me niets. Om de prestatie gaat het".

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 9