Lemming maakt van J pop een kijkspel TVmorgën\ r(j\J)vandaaa... toegejicf^Z.I ...en gisteren Stones: niet hermetisch van buitenwereld afgesloten Vanavond Simplisties Verbond dus zet de kaas uit het vuistje maar klaar! WOENSDAG 29 JANUARI 1975 ROTTERDAM/ LEIDEN Rolling Stones logeren al sinds een weck in het Hilton Hotel in Rotter dam. De Stones zijn in Nederland voor hot opnemen van een nieuwe elpee en hebben ons land uitgekozen, omdat zy door concerten in Rotter dam en Amsterdam zulke goede her inneringen aan ons land hebben overgehouden. Het bezoek van de Stones was zo zorgvuldig mogelijk ge heim gehouden, omdat de Stones volkomen ongestoord in Nederland W-de verblijven. ..laar het onvermijdelijke gebeurde: een personeelslid van Hilton-Rotter dam sprak zijn mond voorbij en bin nen enkede uren was het verblijf van de Rolling Stones in Nederland be kend. Dit was een reden te meer voor de mensen, die belast zijn met de bewaking van de Rolling Stones om ervoor te zorgen, dat mteuwgierige fans op een afstand werden ge houden. De Rolling Stones zitten afgezon derd op een etage van het grote hotel, waar road-manager Ian Ste wart ads een gevaarlijke buldog rond loopt en iedereen op een afstand houdt. LD-medewerker Bert Koeke- bakker gong naar het HBton in Rot terdam om na te gaan. of de voor zorgsmaatregelen. die dienen om de RoMlng Stones te beschermen wer kelijk zo efficiënt zijn. Het Rotterdamse Hilton binnen komend, verwacht men een haast hermetisch afgesloten hotel. waar vele fans proberen binnen te drin gen. Van die fans is weinig te zien. Wel staan hier en daar een paar Jongelui, die koortsachtig personeels leden van Halton aanklampen om te vragen op welke etage de Stones zitten. Het personeel heeft echter de strikte opdracht gekregen niemand te zeggen, of de Rolling Stones in het hotel zijn en waar ze zijn. Daar om lijkt het beter te vragen naar lan Steward, de "beruchte' road- manager van de Stones. Na een aanbal telefoontjes komt Ian Stewart naar beneden en zegt, dat de Rolling Stones niet in het gebouw zijn. Maar na eniig aandrin gen, het krantenartikel uit onze editie van maandag citerend en ver talend, geeft hij toe, dat de Rolling Stones inderdaad op de achtste etage een aantal kamers hebben gehuurd. Vertier wil hjj niets kwijt, al ont kent hij pertinent, dat. de Rolling Stones voor het verlaten van het hotel een geheime uitgang zouden gebruiken. Ze verlaten het hotel evenals ieder andier door de grote, statige draaideuren en gaan langs de normale weg, dus vila de Uiten, die ook door alle overige gasten ge bruikt wonden (onder wile Peter Post, die in Hilton verblijft in verband met de Zesdaagse) naar hun etage. Over de nieuwe langspeelplaat en eventueel te geven concerten in Ne derland wilde (of mocht?) Ian Ste wart niets zeggen. Op het ogenblik, dat hij weg wilde gaan kwam echter mrs. Mamzes naar ons toelopen, die de public relations van de Rolling Stones bleek te verzorgen en die was kamen overvliegen uit Engeland met twee advocaten. Deze advocaten zijn speciaal naar de Stones toegereisd omdat de heren to Nederland tijd hebben gevonden om hun con tractuele overeenkomsten eens rustig op hun juridische gronden te be kijken. Daarnaast moesten auteurs rechten opnieuw geformuleerd wor den en dit kon mooi in Hilton ge beuren, waar niemand de Stones lastig valt. Als mrs. Manzes en Ian Stewart weggaan, blijf Ik alleen achter bij de hotel-receptie. Om te controleren of de voorzorgsmaatregelen inderdaad zo grondig zijn, als de begeleiders van de Rolling Stones mij willen doen geloven, loop ik naar de lift toe, druk op de knop van die achtste etage en ga naar boven. Met mij lopen twee fans mee. dSe proberen tot de Rolling Stones door te dringen. Als cle lift op de achtste etage stopt en de grote dieuren open schuiven kijk 4k midden ln het ge zicht van Iia/n Stewart, die de twee fans op niet mis te verstane wijze to het Engels te kennen geven, dat ze beter weg kunnen gaan. Maar als ze weg zijn, wordt hij uitermate vriendelijk en zegt begrip te hebben voor de situatie. We lopen naar de kamer, waar dc Stones zich bevinden. Daar is het een enorme bende. Over de vloer liggen langspeelplaten, terwijl alle Stones gemakkelijk op de grond zitten en wat roken of gitaar 6pelen. Keith Richards, die samen met Mick Jogger tekent voor de meeste van de songs van de Rolling Stones loopt op blote voeten op het dure pluche. Hij heeft een band in zijn haar en ruikt naar hasj. Keith kijkt vaag uit zijn ogen maar hij is, dit to tegenstelling tot zijn reputatie, erg vriendelijk. Vaak vodgt hij de gewoonte van Bob Dylan, door op ailüe vragen, die hem worden gesteld de meest on zinnige antwoorden te formulieren. Het is deze miljonair bepaald niet af te zien, dat hü hot Hilton, waar hij nu op blote voeten doorheen loopt, makkelijk zou kunnen kopen. Waarschijnlijk omdat hij niet aar dig meer hoeft te zijn komt hü soms nogal negatief over. Kedth Richard blijft ditmaal vriendelijk en Keith Richard verwondert zich er eigenlijk helemaal niet over, dat hü door een buiten staander wordt aangesproken. On danks alle voorzorgsmaatregelen, die men genomen heeft om het verblüf van de Rolling Stones to Nederland geheim te houden, is het toch uitge lekt. En wat meer is: de bescher mende ring, die de managers om de Rolling Stones hebben getrokken Sluit niet helemaal. De Rolling Sto nes zitten dus niét zo hermetisch van de buitenwereld afgesloten als road-, stage- en pramdtioinmamagers wel wihem dioen geloven. BERT KOEKEBAKKER. ADVERTENTIE (22.00-Ned. I) Minder lawaai bij beatmuziek DEN HAAG Beatminnaars zul len binnen afzienbare tüd in open bare gelegenheden naar een zachtere uitvoering van hun lievelingsmuziek moeten luisteren. Minister Irene Vorrink (Milieuhy giëne) wil straks het maximale aan tal decibellen aan banden leggen. Nadat de wet op de geluidshinder tot stand is gekomen, zal zü zich in een "beatbrief" tot de gemeen ten richten. Daarin zal zü pleiten voor een geluidsweergave van beat muziek, waardoor de trommelvliezen van de toehoorders niet worden aan getast. A lexander Offenberg raszanger OEGSTGEEST Bü Thea Ekker in O gstgeest verzamelden zich weer de Vrienden van het Lied. Voor de pau ze zong de sopraan Rite van Harme ien met Jdhainna Hefting aan de vleugel. Daarna de winnaar vam het concours in "s Hertogenbosch Alex ander Offenberg. bariton, met Thom Bollen als kla/vierpartner. Het ver schil tussen voor en na vatten we sa.men to: eerst correct, soms dapper „wat er staat", vervolgens „wat er 6taat, gedreven door wat er niet staat". Offenberg en Bollen hebben ons door het contrast eens opnieuw de aangevochten uitspraak van Mah ler waargemaakt: „das Wichtigs te in der Musik steht nicht to den Noten". Offenberg en Bollen hebben ras. Ras zit in hun inlevtogskunst. De kunst van de romancier, dlie tegeiyk de tucht kent van de dichtende drama, ticus De noten, die dynamiek en de expressie, alles voegt zich organisch. Pianist en zanger beheksten elkaar. D,1 bariton zong groepen liederen van Brahms, Strauss, Löwe en besloot (in het Russisch) met een Tsjaikofski en twee Borodtas, waarvan het laatste meer vlees had, en een rol inhield. Tsjaikofski culmineerde in een Sla vische roesstemming. Evenals des- tü'ds mees terbariton Herman Schey pi ritte Offenberg voor Oarl Löwe. De scenes, die Löwe in drie ballades 6childerde, werden grandioos ln de ruimte neergezet, als waren ze vers van een ooggetuige. Zoiets verdrukt de sopraan, wier z.ngen nog een kamp biyft tegen weerstanden van meervoudige aard. Weerstanden met gevolg een gedeel telik forceren, waardoor het zang stuk verbrokkelt en de stem evenzo. Ons dunkt: scherp zelfkritisch ver der cultiveren en profileren. Waar stemuitzetting nodig is, niet voluit uitdrijven (wat de piano dan mee doet) Het gaat doorgaans minder om geluidskraoht dan om een stuk stra lend reliëf te verschaf fan De ver borgen emotionaliteit komt het schoonst uit het afgestemde „orkes treren" van pianosnaar en stemband. Dit duo had grepen uit Jan Mul, Strauss. Poulenc Van de laatste heb. ben büv. Mom oadavre est deux, Vio. lon en Pleur zeker hum weerklank niet gemist. KEES VERHOEP Wanneer je als popgroep niet meer revolutionair kunt zijn dan moet je de truukendoos opentrekken om toch de aandacht op je te vestigen. Lemming deed en slaagde erin om met kunst grepen als improvisatie op de West Side Story een nichten- act en een horrorshow met doodskist, kruisen en een mooie dame naam te maken. De lezers van het maandblad Muziek Expres lieten bijvoorbeeld onlangs weten dat na een concert van Golden Earring (de hoogst geëidigde groep in de Populari- teits Poll) een concert van Lemming ook niet te versmaden valt. Tevens werd Lemming gekozen tot de op één na meest belovende groep van ons land. En dat wil wat zeggen, vooral Als Vader Abraham een scheet laat, wanneer we in de persoon van de mag hij zo'n duizend tv-tjes doen. zanger Ally (Walter) Slot te horen Alleen "s nacht® wordlt op Hilversum krijgen dat Lemming zich bepaald III vaak te gekkem uziek gedraaid, dan slaap je normaal ©espro. geen muzikaal wereldwonder noemt. Lemming raadt mensen die muzi kaal van een concert willen genieten biet zichzelf, kern". Lemming, de groep die omschrijft als energiek, dynamisch, magisch en fris, trekt niet alleen me^Tig "rtM* J.0nKeren n"r Lemming op de planken garant een kükspel, een theatenshowtje waarvoor overigens niemand meer dan vijf gulden hoeft neer te tellen. Ally: „Blijkt dat men toch meer shows. Ook kinderen van acht k negen Jaar komen met hun oudere naar Lemming. Het maakt de groep niet uit voor wie wordt gespeeld Ally: .Als de meisjes en jongens in de zaal maar aan hun trekken concert heeft moeten komen' geven, dan vraag ik het publiek of het bedonderd is om zo veel te Lemming begon zün carrière dn betalen". 1971. De Rijnmondse formatie, alle leden van het gezelschap wonen in Een opmerkelijk geluid uit de of onder de rook van Rotterdam, gelederen van een popgroep. Meestal gaf zich de naam Life Colour mee. horen de heren de kassabei Toen de heren op de proppen zo hard en zo lang mogelijk kwamen met de potentiële hitsingle rinkelen. Wat dat betreft is „Lucifera" werd de naam g ewijzigd. Lemming een gelukkige uitzonde- Dit dankzij Joost de Draaier, die ring. Er is meer waar Lemming zich de groep aanraadde niet onder de als Life Colour de hitparade te bestormen, want internationaal zou het alleen door dèe naam al noodt wat worden. in de persoon van Ally druk maakt. Hij: .Door optredens kom je veel met de mensen in contact. Je merkt dat ze sensatie zoeken. Er is ook veel meer agressiviteit. In Rotterdam bijvoorbeeld zijn veel De naam Lemming werd geboren, jeugdbendes actief. Zelfs meisjes aanduiding van een soort rat die lopen met messen op zak. Men wil wordt aangetroffen in Noord-Buro- vechten. Doordat er niks voor de pa. Noord-Amerika en Azie. jeugd wordt gedaan, komen de tijden van vroeger weer terug. „Lucifera" kreeg een extra cachet op Lemming is er onder meer om de de planken. Irene Rebecca Da Costa Jeugd te vermaken. Vandaar ook die trad als danseres ou in de duivelse toegangsprijzen. Want zeg nou act van Lemming. Voor haar is dat eerlijk, wat wordt er op tv voor ze nu verleden tijd. Irene moet 3 1/2 gedaan. Af gezien van een Toppop of maand in een Duitse kliniek Sjef van Oekel. als de groepen ook veiblijven, waar ze wordt behandeld daarin op willen treden, Is er niks. voor leukemie. Ze zou dolgraag weer naar Lemming terugkeren, maar mag op doktersadvies niet meer dansen en met vuur spelen. The show must go on voor Lemming, de groep die het afgelopen Jaar toch al door pech werd achtervolgd. Twee leden van de groep raakten ernstig gewond door een ongeluk. Ally Slot (zang). Martv (Martin) van Wijk (gitaar/zang)Tony Gloudie (drums) en Tinny Durell (basgitaar /zang), de samenstelling zoals die te horen is op de nieuwe single „Queen Jacula". treden nu in het land op met twee tot drie danseressen, onder wie een huismoe der met twee kindertjes. Een van de danseressen. Paulette Collins uit Rotterdam, zal in de toekomst om het geheel nog attractiever te maken op orgel, piano en synthesi zer te horen zijn. VERANDEREN Lemming Is van plan om zijn act om de paar maanden te veranderen. Om dat te bewerkstelligen steken de groepsleden al het verdiende geld in Lemming. Ally Slot: „We nemen als voorbeeld Golden Earring. Die heeft ook veel moeten investeren in het begin. Van de twintig nummers die we op het podium brengen, beelden we er tien uit. Ook dat moet gaan groeien. Nu Is tet zo dat er op het podium zeven acht mensen in de weer zijn. Het meeste wat we brengen is erg snel. Bij de langzame hoort een te gekke act, want anders gaat de aandacht van het publiek verslappen". Hebben jullie er nooit aan gedacht, nu de platenverkoop zeer redelijk loopt, om minder vermoeiend door het leven te gaan? Ally. Slot: „Kijk, wanneer je van Lemming een hele muzikale groep wilt maken, dan moeten er vier k vyf keer in de week gerepeteerd worden". „Trouwens we hebben Lemming nooit zien zitten als alleen maar een popgroep. Het zou geen voldoening geven en ook niet boeien. We zijn er vanuit gegaan, dat je wat moet laten zien op dat toneel wil je je staande houden. Voorlopig ziet het er naar uit, dat we goed hebben gegokt als een theaterpopgroep. Voor de rest schuilt er niets achter. Het is show om de muziek te visualiseren". Nederland I NOS/NOT: 14.25-14.50 (K) School televisie. TELEAC: 18.15 Flexibele school les 16. NOS: 18.45 (K) Pau- lus de boekabouter. 18.55 (K) Jour naal. KRO: 19.05 (K) Mijlop 7. NOS: "".00 (K) Journaal. KRO: 20.20 (K) toch zeker allemaal prima De vice-voorzitter van het Prins Bernhardfonds, mr. C. L. W. Fock, heeft gisteravond in Den Haag de Martinus-Nijhoffprijs 1975 uitgereikt aan mevrouw Barber Weeda-van de Pol uit Amsterdam. Zij ontving de prijs, waaraan een bedrag van f5.000 is verbonden, voor haar vertalingen van Zuidameri- kaanse literatuur in het Nederlands. In het bijzonder geldt de bekroning haar vertaling van de roman Rayuela van de Ar gentijnse schrijver Julio Cortazar. "My Fair Lady' in het Gronings GRONINGEN Het ziet er naar lit dat in oktober de Groningse ver sie van de musical My Fair Lady in première gaat. De Groningse be werking van de musicus Be Dijk- mijer die al een paar Jaar geleden tot stand kwam, is op het reper toire van de Groninger opera- en operettevereniging geplaatst. Hoe wel nog geen solorollen verdeeld zün en er ook nog geen regisseur Is, zijn de eerste koorrepetities van start gegaan. Adjuct-directeur van de Groninger Schouwburg Freek Bloemers, ls kort geleden naar Parijs geweest om de rechten voor de uitvoering te ver krijgen. "Dinsdag hebben wij bericht gekregen van het theaterbureau, dat er geen bezwaar tegen de uit voering is. Het contract moet nog wel getekend worden", aldus de heer Bloemers. De opvoering van de musical wordt in samenwerking met de Gro ninger Stadsschouwburg gedaan, die daarvoor inmiddels een rijkssubsidie heeft aangevraagd. geregeld. 20.35 (K) Sweet Charity, sicalïllm. 23.00 (K) Rooilijn. NOS: 2350 (K) Journaal. Nederland H NOS: 18.46 (K) Paulus de ^Gobeüet, de iws. 20.36 (K) Coldite, tv-serie. 21.30 (K) 2 v quiz. 22.10 (K) 't Wllheilmina. t 2255 (K) Achter het Nieuws. 23.10 Den Haag vandaag. 23.25 (K Journaal. 2350-0050 (K)K. Kunstrlj den Heren. DUITSE TV 1850 (K) Aktualltelten. (K) Graf Luckner, tv-serie. 19.59 (Zw. NEDERLAND I 16.10 17.00 17.08 17.43 18.15 18.45 18.55 19.05 19.30 22.00 22.30 23.25 De rode autobus (KRO) Betty Boop (VPRO) Zwijgen is goud (VPRO) Popeye (VPRO) Sportleiding, herhaling les 13 (TELEAC) Paulus de boskabouter (NOS) Journaal (NOS) Jouw beurt: Een van de twee (IKOR) Kenmerk: informatie over kerk en samenleving (1KOR-KRO/RKK) Journaal (NOS) Berichten uit de samenleving (VPRO) All in the family, tv-serie (VPRO) De geheimzinnige dood van Feltrinelli, dokumentaire film (VPRO) Zendtijd van het Simplistisch Verbond (VPRO) Zorgvliedt, een Nederlands landschap (VPRO) Journaal (NOS) NEDERLAND II 18.45 Paulus de boskabouter (NOS) 18.55 Journaal (NOS) 19.05 Van gewest tot gewest (NOS) 19.50 Nederlandse Vereniging voor Revalidatie (SOCUTERA) 20.00 Journaal (NOS) 20.20 Rooms Katholieke PartU Nederland (POLITIEKE PARTIJEN) 20.20 Joao, speelfilm (NOS) 22.00 Panoramiek (NOS) 22.15 Studio Sport (NOS) 22.40 Den Haag vandaag (NOS) 22.55 Journaal (NOS) 23.00 E.K. Kunstrijden Paren (NOS) Twaalf kinderen van acht tot dertien jaar praten in de studio over hun gescheiden ouders. Hoe vinden ze het dat hun ouders elkaar niet meer zo aardig vinden als vroeger Is het wel eerlijk dat je zelf niet mag kiezen of je bij je vader of bij je moeder wil wonen? Begrijpen kinderen waarom va ders en moeders wel eens gaan scheiden? Deze vragen pro beren de kinderen te beantwoorden in 'Jouw beurt', een pro gramma, dat vanavond (19.05 uur, Nederland I) door de KRO-tv wordt uitgezonden. Op 15 maart 1972 ontploft een bom onder een hoogspan ningsmast even buiten Milaan. Onder de licht beschadigde mast vond de politie het lijk van een man, die al 2 jaar spoor loos was: Giangiacomo Feltrinelli, 45 jaar, bekend uitgever, socialist, activist, vriend van Fidel Castro, Che Guevara en Regis Debray, en zeer rijk. Politiek rechts wist het raadsel snel op te lossen: Feltrinelli, al jaren de man achter bomaan slagen, die aan anarchisten loerden toegeschreven, had zich zelf opgeblazen. Maar er zijn aanwijzingen, dat Feltrinelli dood zijn politieke tegenstanders is vermoord. De onderzoe ken, ingesteld door de politie en door Feltrinelli's familie, zijn afgerond, maar nog niet gepubliceerd. De Zweedse tele visie zette alle bekende feiten en gebeurtenissen op een rij en maakte zodoende een schets van het politieke klimaat in het huidige Italië. De VPRO-tv zendt deze schets vanavond (21 00 uur, Nederland 1) uit. Niet iedereen is er even geluk kig mee dat de NCRV en de EO elkaar op de dinsdagavond de loef pogen af te steken in christelijk heid. De EO wint die strijd iedere keer, maar daar staat als troost voor de NCRV tegenover dat ze on getwijfeld aanzienlijk meer kijkers trekt, onder wie weliswaar erg veel ongelovigen, maar dat zün tenslotte ook mensen. Voor de protestanten zelf is die NCRV-EO-regeling na tuurlijk wel prettig, want dan kun nen zij waarlijk kiezen tussen bei de omroepen, waarvan de kleinste tenslotte is opgericht om een alter natief te kunnen zijn van de groot ste. De NCRV beperkte zich in deze tweekamp tot 25 minuten geestelij ke liederen, en een reportage uit Rome over de ten hemelschreiende woontoestanden in de stad waar *t Vatikaan zetelt. Al twee maanden wonen daar op het plein voor het stadhuis enkele tientallen gezinnen in tenten, wachtend op de toewü- zing van een woning. Ze betalen al jarenlang "woonbelasting", maar wonen soms al 20 Jaar of langer in een krotbarak van enkele vierkan te meters groot. De EO stortte zich op Oporto, en vooral de harddrugs, een onder werp waar deze Evangelische Om roep zich zo vaak mee bezig houdt, dat ik langzamerhand begin te ge loven dat dit in strenggereformeer- de kringen het belangrükste pro bleem .is. De conclusie was, dat als je Jezus Christus als levende reali teit aanvaardt, Je geen harddrugs nodig hebt. Hier en Nu beperkte zich verder tot algemene zaken zoals de bier- oorlog tegen Heineken, de zieken huiswinkels die op hun pakjes si garetten de waarschuwing plakken dat die krengen gevaarlijk zijn, de IRA, en de problemen bij Meeus in Bergen op Zoom, waar 70 chauf feurs him 25 ex-stakende collega's niet willen terugnemen, omdat zü van mening zijn dat die door hun ondoordachte staking het bedrijf kapot hadden kunnen maken. Een opmerkelijke situatie, die zo sterk doet denken aan wat we te zien kregen in de Engelse tv-serie over de gebroeders Hammond, dat Je Je kan afvragen of ze zich ook zo ont wikkeld zou hebben als die serie niet op het scherm was geweest. NICO SCHEEPMAKER. WOENSDAG 29 JANUARI Hilversum I 18.00 (S) Bandstand. 1850 N__ 18.41 Kunst- en vliegwerk: informa tie over aktuele tentoonstellingen. 18.46 (S) Met uw instemming: het Lied van de week. 19.00 <S) Populaire klassieken door Nederlandse Radio Orkesten. 1950 sche etiherlee Close-up: li 21.15 Uit de Specialiteiten wensprogramr Nieuws. 22.40 Aktua m. 28.00 luziekpro- 2150 (S) klassieke m<uz. 22.30 Coulia ;avond- (8) 28 55-24.00 Nieuws. Hilversum II 18.00 Nieuws. 18.11 Dingen van dag. P.P.: 18.20 Uitzending van de C miunlstlsohe Partij van Nederland. Nu). 1750 Nieuws. 1752 (S) F'«*r en Nu. Hilversum II AVRO: 7.00 Nieuws. 7.11 Ochtend gymnastiek. 750 (8) Dag met een paatje (gr.). (8.00 Nieuws; 8.11-851 Radiojournaal). 8.50 Morgenwijding. üpiegel van Beigie: muziek tiderouren. i .40 Schoolnu 10.00 (S) Kleutertje luister. 10.10 .- belosvitaminenpopulair verzoekplaten programma: (in mono en stereo) (11.00 Nieuws; 11.03-1155 Radiojournaal). 11.30 (S) Rondom Twaalf: een uur 13.21 (S) Alert! schappij. 13.60 (8) Twee violen Openbaar reld Magazl Kunst* 20.00 Nieuws. 20.05 (S) W< Muziekmagazine. 22.10 En toch Van de kleine god de vader tot „Vb- terloee Geseüechaft". EO: 22.40 Woord der Waarheid: theologie naar de Hei lige Schrift. 22 55 Klankbord. 23.05 (S) •- gel: klassieke muziek. 14.10 (S) In de wetenschap, dat. nieuws uit de we- weteneöhappen1450 (S) Kunstbezit. I960 Den Haag vandaag. Ondergang, hoorspel, (deel 7). 15.08 (8) Aspecten: kunst-rubriek. 16.00 Nws. 1668 Radiojournaal. 16.05 (S) Kin dermagazine. 1760 (S) Mobiel: een beweeglijk programma voor beweeglil- Mededelingen. -serie.' Postfludlum: klassiek muziekprc Hilversum ni NOS: 18.02 Joost en reportage van h op verzoek. 12.00 Drie draalt t middag: Boter, Klaas en Prijzen. 14.uö Pop-Kontakt: de Hugo van Gelderen- Shlw met de Nederlandse tlpparade. top-40. De HiuneestersDe Nederlandse 1145 (K) Schooltelevisie. (950-1060 (K) Sesamstrasse). 18.06 (K) Michel 1.02 Take It easy. 262 Meurders Methode. TR06: 662-7.00 rie op Je boterham. DONDERDAG 30 JANUARI Lodz .portret schaatsen. 23.00-23.20 (K) kommentaar en weerbericht. Duitsland II 20.15 (K) muziek. l stad. 21.00 (K) Nieuws. 7.41 (S) Hier en Nu 756 (S) Aangestipt. 8.00 Te Deum Laudamusgewijde muziek. 8 24 Op de 17.00 (K) Journaal. 17.10 (K) Ktn- derrogramma. 17.40 (K) Die Drehschel- 18.65 (K) Herakles, verhalen. 19.00 (K) Journaad. 1950 (K) Dokumentaire film. 20.15 (K) Informatief program ma. 21.00 (K) Journaal. 21.15 (K) Kultureel magazine. 22.00 (K) Flo- rlan, tv-spel. 4530 (K) Journaal. euws. 836 Gymnastiek uw. 8.45 (S) Podium: informatie over geein en samenleving. 9.45 (8) Onder de hoogteeon: pro- (S) Bel Canto: operttecon- 1256 Mededelingen t.t Het Radio-Philharmonisch Orkest van de NOS zal deze zomer twee tournees maken naar Frankrijk. Van 27 tot en met 29 Juni geeft het orkest drie concerten in het kader van het festival van La Rochelle. Op dit fes tival dat geheel aan de hedendaag se muziek is gewijd, zal het orkest onder leiding van Michel Tabachnik onder meer een aantal werken uit voeren van Xenakis, waaronder een wereldpremière. In het kader van het "Festival de Paris" geeft het orkest onder lei ding van Jean Fouraet op 20 augus tus een concert in de basiliek van Vezelay en op 22 augustus in de kathedraal van Saint Germain des Pres in Parijs. De KRO-radio zal het concert in Vezelay uitzenden, on derhandelingen over een televisie-uit zending zijn gaande.

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 5