LEIDSCH DAGBLAD Met valse girocheques ton geïnd Olie op bezette oever BLOKKADE SLUIPVERKEER vandaag Spartanen voelen zich „bestolen" Sadat naar Frankrijk Rolling Stones in Rotterdam „verscholen MAANDAG 27 JANUARI 1975 OPGERICHT I MAART I860 34537 DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Rijke vondst voor Israël JERUZALEM Bij proefborin gen in de buurt van Ramallah, op He bezette westelijke Jordaanoever, hebben Israëlische geologen een veld tnet volgens voorlopige schattingen •700 miljoen ton olie aangeboord. Deze hoeveelheid kan. indien tot produktie zal worden besloten, in tie totale Israëlische oliebehoefte gedurende 100 Jaar voorzien. Tot pu toe is alleen op grond van we tenschappelijk onderzoek tijdens de ffgelopen vier maanden vastgesteld Öat de olievoorraad op een diepte tan 6000 meter aanwezig is. Over Dngeveer een Jaar zal bekend wor den of de winning van deze olie op Economische basis rendabel is. j De vooraanstaande Israëlische geoloog, dr. Gwirtzman, zei van morgen "over duidelijke aanwijzin- feer te beschikken, dat grote hoe veelheden olie onder de Israëlische aardbodem kunnen worden aan geboord". I Dr. Gwirtzman drong aan op een Verruiming van het investeringsbe leid van de Israëlische regering voor de opsporing van olievelden, waar voor dit Jaar op de Israëlische be groting 50 miljoen gulden is uitge trokken. Een betrekkelijk gering be drag als men bedenkt dat iedere proefboring een investering van 7.5 lot 12.5 miljoen gulden vergt. De Israëlische staatsonderneming voor plie-onderzoek, wil dit Jaar tien nieuwe proefboringen uitvoeren, een Verdubbeling ten opzichte van het afgelopen Jaar. Andere mogelijke vindplaatsen van olie zijn het gebied bij de Do pe Zee. de noordelijke Sinai en de Negev-woestijn, waar Jarenlang al pen onbeduidend kleine hoeveelheid plie wordt gewonnen. Met de nieu we olievondst bij Ramallah. zal Is raël wellicht eerder geneigd zijn de Olievelden in het zuidwestelijke deel van de Sinai-woestijn bij Aboe Ro de 15 aan de Golf van Suez weer aan [Egypte terug te geven, hetgeen reeds de inzet vormt van de volgende on- tierhandelingsronde over een nieuw Interimakkoord tussen Cairo en Je- |ruzalem. Sinds de Juni-oorlog van .1967 wordt daar door Israël vijf imiljoen ton per Jaar gewonnen. Storm overdag gelelde) Uk af nemend. Temperatu (Opgemaakt 1.15 uur). Een nieuwe oceaanstoring ont wikkelde zich vandaag boven En geland en de Noordzee tot een ktormdepressie. Zachte lucht uit jde subtropen werd met grote snel- yieid naar het noorden getrans porteerd. De stormdepressie zal »7is weer ook morgen beheersen. Wa de passage van de fronten pco77if onstabielere, koudere lucht ons land met buien binnenstro men maar er blijft veel wind. 28 JANUARI Maan op 19.06 r>r> ROTTERDAM De Rolling Sto nes zijn in Rotterdam. Afgelopen donderdag nam deze rockformatie haar intrek ta het Hilton Hotel zen om twee weekjes tot rust te ko- november 1973 ln het Sportpaleis gevraagd. Het zijn overigens rustige men. Ahoy' hebben gegeven. "Rotter- Jongens, veel rustiger dan vijf Jaar Alleen roadmanager Ian Stewart dam", aldus Stewart, "is een mistige, geleden. Toen moesten wilde ons gistermorgen te woord fijne stad. Hier worden we tenmin- bijna barricaderen en het Weena. De Stones zijn in Neder- staan. De overige groepsleden, die in ste niet lastiggevallen". land opnamen van u- totaal elf kamers op de achtste 1 wel iets waarover hotel altijd niet tevreden we elpee. Ze repeteren 's nachts in dieping van het Hilton bezetten, wei de kleine zaal van de Doelen. De namen zullen vermoedelijk plaats- reld hebben in de Sound Push Studio in Blaricum. De groep blijft nog tien dagen in het Rotterdamse Hilton. Stewart vertelde voorts dat de Sto- ïs voorlopig geen concerten zullen geren elk contact met de buiten we- geven: "Na de plaatopnamen gaat iedereen weer naar huis. In Euro- die in Engeland een nieuwe Ze blijven de hele dag op him ho- pa zullen de komende maanden, is begonnen met Jack Bruce) telkamer en verlaten het hotel al- geen concerten worden gegeven. De zijn laatste elpee ook in het buiten- Stones zijn erg vermoeid". leen, via een geheime uitgang, naar de opnamestudio te gaan. Volgens Ian Stewart hebben de Een woordvoerder v: derland heeft men zorgvuldig geheim Stones Rotterdam uitgekozen omdat hotel deelde mee dat trachten te houden. De musici heb- zij zulke goede herinneringen heb- veiligheidsmaatregelen uitgeko- ben aan de drie concerten, die zij in Het bezoek vaal de Stones aan Ne- ben Rotterdam onder land op. Dat was in de Musicland Studio in München. Basgitarist Bill l het Hilton- Wyman zei nog, dat de groep voor lopig uit vier man blijft bestaan. Er "De groep heeft er niet zijn geno- is nog altijd geen vervanger gevon- r gitarist Mick Taylor. iiiiinniflitnuHiiiniuiiHiiiuiiiiiiiiiniiiiiiiiniiiiiuiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiniiNmtMHiNiuii [HiflinwiiitminRiiifiiiiitiiiiiiiiiiiatiiiiiniiiiiiKimiiRnniinRn^ immHiuiniiiiiiimniiiiHiNiiittiiuniiiiiiHtiiuHiiHiHiniHiiBHiflifliiiiiumif LEIDSCHENDAM Files tot aan Zoetermeer waren van morgen het gevolg van een blokkade op het Leidschen- damse gedeelte van de Wils- veen, Stompwijkseweg, Veen- weg en Middelweg. Uit protest tegen het toene mende sluipverkeer in hun ge meente sloten omstreeks half acht bewoners van de Wilsveen en Stompwijkseweg de wegen met tractoren en vrachtwagens af. Doel van deze actie, die vo rige week al was aangekon digd, is een zo snel mogelijke aanleg van de Landschei- dingsweg. Op korte termijn willen de actievoerders een wisselend eenrichtingsverkeer op eerder genoemde wegen en wel zodanig dat het spitsuur- verkeer zowel 's morgens als 's avond een andere route moet kiezen. Na de blokkade die ruim an derhalfuur duurde en een be hoorlijke vertraging veroor zaakte, begaven de demon stranten zich naar het ge meentehuis. Actieleider dr. S. A. V. M. Perquin bood daar burgemeester E. J. M. Kolf schoten namens het actieco mité een petitie met 2000 hand tekeningen aan. Na de blokkade liepen leer lingen van de Johannes XXIII- school met de demonstranten mee naar het Leidschendamse gemeentehuis (foto links). Huizen ontruimd na (valse) bommelding AMERSFOORT (ANP) De bewoners van een reeks huizen aan de Torenstraat bij het poli tiebureau im Amersfoort zijn van nacht naar achteraf bleek nodeloos geëvacueerd nadat de politie om half twee een ano niem telefoontje had gekregen, dat tegen de muur van het bu reau een bom was geplaatst. De politie vond inderdaad een verdacht voorwerp en nam daarom geen résiteo. Geparkeer de auto's werden weggesleept, woningen werden ontruimd en men wachtte vervolgens op de klap, die volgens aankondiging om twee uur zou moeten komen. GG en GD en brandweer ston den paraat. Er gebeurde om twee uur niets en later in de nacht ook niet. De explosi e ven oprru imings - drenst uit Culemborg bracht slaghoed jes aan en liet de zaak ontplof fen. Bij nader inzien bleek het om een nepbom te gaan: een doos zand met wat bedrading en een batterij. 18 PAGINA'S Minister De Gaay Fortman van Binnenlandse Zaken (foto links) is met enige andere bewindslieden naar Suriname vertrokken, waar op het moment door de oppositie partij fel wordt geageerd tegen de te snel komende onafhankelijk heid. Minister De Gaay Fortman zei bü zijn vertrek, dat de klok nu niet meer kan worden terugge draaid. Uitstel en zelfs afstel zou den Nederland veel gaan kosten. PAGINA 5 De socialistische partij van Soares blijft in de Portugese regering. Het „beleg" van het congres van de christelijke democratische cen trumpartij in Oporto heeft voor deze beslissing wellicht de door slag gegeven. PAGINA 4 De i CAIRO (AP) De Egyptische pre sident Anwar Sadat is vandaag van uit Cairo vertrokken voor een drie daags staatsbezoek aan Frankrijk. Tijdens het bezoek zal Sadat waar schijnlijk Franse wapens en vlieg tuigen bestellen. Het is de eerste maal, dat Sadat als staatshoofd een bezoek aan een westers land brengt. De koploper in de eredivisie van het betaald voetbal, PSV, is uiterst moeizaam tot winst geko men tegen Sparta. Pas in de laat ste seconden werd het 10 dank zij een omstreden doelpunt van Lubse. Voor Sparta was het feit dat scheidsrechter Keizer de goal goedkeurde aanleiding om in woe de uit te barsten. De in Warmond wonende Spartaan Arie van Sta veren „Dit is toch schandalig. De spelers die er vlakbij hadden ge staan voelden zich allemaal be stolen. Die waren het eerste kwar tier na de wedstrijd in staat om flessen door de ramen van de kleedkamer te gooien. Vooral voor Doesburg kwam de klap hard aan. Hij had de hele wedstrijd onder hoogspanning gestaan en zeker in het laatste kwartier. Als je dan zo dicht bij 0—0 bent en er valt dan nog een doelpunt, waarvan je ze ker weet dat er iemand buitenspel heeft gestaan, dan komt de klap dubbel hard aan". Feyenoord en Ajax konden evenmin overtuigen. Feyenoord won het rommelige duel tegen Go Ahead Eagles met 3—1 en Ajax moest met beschei den winstcijfers (02) volstaan tegen Wagen in gen. Veel spanning was er bü het Europees schaatskampioenschap in Hecrenveen. Harm Kuipers slaagde er net niet in de titel voor zich op te eisen. Een „uitnaai" van Sten Stensen kostte de Ne derlander de eerste plaats. Met het zilver voor Kuipers en brons voor Piet Kleine werd Nederland overigens goed beloond. Dreun voor Doesburg. Ter kennismaking 4 weken voor de halve prijs. Ik word abonnee vanaf 11 feb. 1975 en ontvang de krant reeds vanaf heden. Stuur mij 4 weken het Leidsch Dagblad voor half geld en noteer mij aansluitend als abonnee. adres: plaats: gironummer: Hokje zwart maken, bon invullen, in open envelop (zonder postzegel) sturen aan Leidsch Dagblad, antwoordnummer 214, Lelden. Reconstructie moord op Turk met hulp van verdachte ROTTERDAM Een oude vete Is er vermoedelijk de oorzaak van ge weest dat de 42-jarige Turk Feli H. donderdagochtend in de Meidoom- straat zijn 30-jarige kennis Yasar Arik heeft vermoord. H., die evenals zijn slachtoffer, werkte bij de werf Gusto in Schiedam en afkomstig uit hetzelfde Zuid-turk- se dorp, ontkent. De politie zegt ech ter sterke aanwijzingen tegen hem te hebben. Hü is vrijdagavond al aangehouden, zaterdagmiddag werd hij in verzekering gesteld. Fell H. was al in Nederland toen in 1968 Yasar kwam. De politie heeft gisteravond in de Meidoorn- straat de moord gereconstrueerd. Verdachte H. speelde daarin, met het vleeskleurige feestmasker met rode konen vermomd, de rol van de dader .(foto rechts).. DEN HAAG Twee Hagenaars en een Limburger worden ervan ver dacht dat zij vorige week in één dag met vervalste girokaarten de PTT voor ruim f 100.000 hebben op gelicht. De postale recherche heeft twee van de drie verdachten, een 30- jarige Hagenaar en de 45-jarige Limburger, intussen met medewer king van de Haagse recherche inge rekend. Het tweetal werd het afge lopen weekeinde in de binnenstad van Den Haag gearresteerd. De der de vervalser loopt nog op vrüe voe ten, maar zijn identiteit is bekend. Van de buit is volgens de postale recherche nog geen cent achterhaald. SJAAK SCHEFFER BRILMODE opent mogenochtend, 9 uur zün nieuwe zaak. Speciale service voor U: reparaties zijn gratis uw bril is 1 jaar gratis verze kerd tegen breuk en verlies eerste 3 maanden gratis oog meting 20% korting op het montuur voor ziekenfondsleden. Herenstraat 5A LEIDEN TELEFOON 071—41933 Als u by de eerste honderd klanten bent, dan krügt U een leuke attentie! Eén ontsnapte weer terug in Scheveningen kon ziln slaa DEN HAAG B®** van de drie ,ran in de nacht van donderdag op vrij- C111UÏUUUUC1 m de dag m Scheveningen uit de gevange- RH met 100 giro- EI"0*!™1, is het af- kaarten te stelen. irodienst in- Mierlo, die in voorarrest verbleef. Het groepje slaan door uit de brievenbus van een nieuwe rekeninghouder Girodienst vervolgens in drukken, waarmee de girodienst gestuurde girokaarten in cheques verandert, zeer goed te vervalsen. Op deze wijze kreeg het trio de be- De man werd in zijn woonplaats door de rijkspolitie gearresteerd. Dat gebeurde toen hü zaterdag schikking over een groot aantal middag in de alleenstaande boerde- cheques, dat daarna de afgelopen rij van zijn oudere verbleef. Van den week op één dag - donderdag - in E. liet zich zonder weerstand te bie- een groot aantal postkantoren in de den aanhouden. Hij is nog dezelfde Randstad ter verzilvering werd aan- dag teruggebracht vals le- het penitentiair ziekenhuis ontsnap-

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 1